Er is nu een makelaar voor alle huizen in Soest en omgeving. Eh... pardon, bijna alle huizen. Verrips Makelaardij o.g. Verrips Makelaardij o.g. combineert jeugdig élan met jarenlange ervaring Speeldoos m 20 WOENSDAG 25 JANUARI 1989 'Als geen ander thuis in Soest' SOESTER COURANT PAGINA 21 "Oud Speelgoed", een teleurstellende voorstelling Theater-Agenda 3e Eenakterfestival in Baarns Speeldoos met opmerkelijke kwaliteitsverschillen Miijppi mi mpnM De Rozebotteltijd Paul de Leeuw Gooise Operette op 29 januari met middagconcert op toneel Zaterdagmiddagmuziek 'De verbroken code' Scholen doelwit van inbrekers Sinds 1 januari kent Soest een nieuw makelaarskantoor, dat fris uit de start blokken is gegaan en desondanks kan bogen op een sterke reputatie, in een lange reeks van jaren opgedaan. Het is Verrips Makelaardij o.g., onder de energieke leiding van de heer J.D. Verrips, en gevestigd aan de Eiken laan 77 in Soest-Zuid. De heer Verrips is wel een nieuwe on dernemer, maar bepaald geen "nieuw komer" in zijn vak. Meer dan tien jaar al werkte hij in Soest bij een gevestigde makelaarsfirma en daarom kan met recht worden gezegd dat hij jeugdig élan paart aan een jarenlange ervaring, een combinatie die borg staat voor een gedegen start in de wereld van hèt on roerend goed in Soest en omgeving. De heer Verrips kent onze gemeente op zijn duimpje en voert dan ook terecht het motto: "Als geen ander thuis in Soest". Goed ingevoerd in de plaatselij ke onroerend-goedmarkt en "gepokt en gemazeld" op het gebied van taxa ties, assurantie- en hypotheekbemidde ling verleent het nieuwe makelaarskan toor zijn diensten en kopers en verko pers, waarbij veel belang wordt gehecht aan een persoonlijke benadering. Het accent ligt daarbij duidelijk op de makelaardij, maar taxaties, assurantie- en hypotheek-advisering spelen geen te verwaarlozen rol, aldus de heer Ver rips. Wat het onroerend goed betreft houdt hij zich overigens niet alleen be zig met woningen in de ruimste zin van het woord, maar ook met bedrijfsobjec- ten. Uiteraard is Verrips Makelaardij o.g. aangesloten bij de N VM, de Neder landse Vereniging van Makelaars. Automatisering Eén van de opmerkelijke aspecten van het nieuwe makelaarskantoor is dat het volledig wordt geautomatiseerd. Vraag en aanbod worden in de computer op geslagen - waarmee rechtstreeks ver binding kan worden gemaakt met het NVM-computercentrum in Nieuwe- gein - en ook bij de advisering voor as suranties en hypotheken wordt volop gebruik gemaakt van moderne compu terprogramma's. Dat leidt in de praktijk tot een stukje dienstverlening van extra kwaliteit, naast de persoonlijke inspan ningen van de makelaar. "Koper en verkoper kunnen heel snel op elkaar worden afgestemd," aldus de heer Ver rips. -X—- Het spreekt vanzelf dat een makelaar niet alleen de ontwikkelingen op zijn pure vakgebied, maar ook die in de sa menleving en de politiek op de voet moet volgen. "Denk maar eens aan het nieuwe belastingstelsel, het plan-Oort, en de ontwikkelingen die er gaande zijn op het gebied van de aftrekbaarheid, etc.aldus de heer Verrips, die dan ook zijn jarenlange ervaring nog altijd aan vult door studiebijeenkomsten en "bij scholingen" in het kader van de NVM, waarvan hij overigens zelf lid is van de sectie "bedrijfsmatig onroerend goed". 'Spanning' De onroerend-goedmarkt in Soest ken schetst hij op dit moment als "redelijk", zij het dat de vraag het aanbod nog altijd overtreft. "Er is een bepaalde spanning op de huizenmarkt, vooral in de wat duurdere prijsklasse, zeg maar tussen 2,5 en 4,5 ton. Dat heeft natuurlijk ook te maken met het feit dat Soest zo dicht De heer J.D. Verrips van het nieuwe makelaarskantoor. tegen het Gooi aanligt," aldus de "nieu we" makelaar. De heer Verrips is zeer toegewijd aan zijn vak, waarin hij zich uitstekend op zijn plaats voelt, vooral omdat het hem veelvuldig in kontakt brengt met men sen en omdat het bijzonder veelzijdig is. "Je komt met allerlei aspecten in aanra king, op het financiële en fiscale, maar ook op het sociale vlak. Een makelaar vervult inderdaad een vertrouwens functie, en daar moetje dan ook uiterst zorgvuldig mee omgaan." Verrips Makelaardij o.g. is gevestigd in een splinternieuw kantoor aan de Ei kenlaan 77 - schuin tegenover het NS- station Soest-Zuid - en het postadres is 3768 ET Soest. Telefonisch is het kan toor bereikbaar onder nummer 16824. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het in stand houden van Nederlands volkstoneel is in de tachtiger jaren een kwestie van vallen en opstaan. Om het in stand te kunnen houden grijpen produ centen niet terug op het klassieke reper toire van Bouber, Nooy en Heijermans, terwijl smartlappen als de Witte Non, Het Biechtgeheim en De Pastoor van Kirchfeld eveneens onder stof bedekt zijn. Nieuw volkstoneel dus. "Oud Speelgoed," geschreven door de "Zeg eens A AA"-auteur Chiem van Houwin- ge is daartoe een aanzet. Carry Tefsen tekende voor de titelrol en niets zou een zakelijk en artistiek sukses in de weg kunnen staan. Donderdagjl. pakte het in de Baarnse Speeldoos toch even anders uit. Het bordje "uitverkocht" kon ach terwege blijven, de voorstelling "Oud Speelgoed" had niet de minste verwant schap met wat onder, klassiek volksto neel moet worden verstaan. Toegege ven, Carry Tefsen, Jacqueline Ebskamp, Wim Rijken en Marjan Geveling deden er alles aan om de sfeer die het stuk op roept op het publiek over te brengen. maar het werd een allerminst geslaagde poging. Volkstoneel in de traditionele zin kent een dikke lach en plassen tra nen. Goed en kwaad, recht en onrecht, volkse humor en sentimentele drama tiek, ze zijn de champagne die de cock tail moet doen smaken. Nagenoeg niets van dit alles was in "Oud Speelgoed" te rug te vinden. Het moralistische heden daagse gegeven was herkenbaar, doch boeide door het ontbreken van de reeds gesignaleerde ingrediënten en bij volks toneel onontbeerlijk spektakel echter niet. Het bleef bij een niet geslaagde po ging volkstoneel nieuw leven in te bla zen, dan wel opnieuw onder de aandacht van een groot publiek te brengen. De nostalgie mag dan in de opvatting van de producenten ook niet meer zijn wat het geweest is, directies van het volkstoneel van destijds wisten bij de keuze van het repertoire echter wel wat men onder puur volkstoneel moest verstaan. "Oud Speelgoed" was in dit genre een pijnlijk misverstand. Lr. Vrijdag 27 januari - 20.15 uur: De Rozebotteltijd. Cabaretprogramma Paul de Leeuw. Kaarten f 12,50. Pas 65/CJP f 10,—. Donderdag 2 februari - 20.15 uur: Sint Vitusdans. Cabaretgezelschap Pappenheim. Kaar ten f 12,50. Pas 65/CJP f 10,-. Vrijdag 3 februari - 20.15 uur: Een Fijn Span. Klucht met Joop Doderer, Hans Bos kamp, Leontien Ceulemans, Marga Bouma e.v.a. Kaarten f 20,—. Pas 65/ CJP f 18,-. Woensdag 8 februari - 14.00 uur: De Glimlach De Bom. Arno Huibers in een clowsprogramma voor kinderen en hun ouders. Kaarten f4,-. Donderdag 9 februari - 20.15 uur: Separation. Toneelstuk met in de hoofdrollen Linda van Dijck en Kees Brusse. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Vrijdag 17 februari - 20.15 uur: Avner The Eccentric. Super-mime clown Avner Eisenberg en zijn theatershow. Kaarten f 15,—. Pas 65/CJP f 12,50. Dinsdag 21 februari - 20.15 uur: Vaarwel, Zuster George. Komedie met in de hoofdrol Josephine van Gasteren. Verdere medewerken den: Marijke Vleugelers, Trees v.d. Donk en Elisabeth Versluys. Kaarten f 27,50. Pas 65/CJP f 25,-. Geslaagd. Zo luidde het oordeel van de jury, bestaande uit Piet Ekel (acteur). Jan Leijendekker (journalist) en Netty van Doorn (docente creatieve vorming), na afloop van het voor de derde keer in successie door de Baarnse toneelgroep Karakter georganiseerde eenakterfesti val in de Baarnse Speeldoos. Een twee daags evenement waarop ruim 600 be langstellenden vrijdag en zaterdag jl. af kwamen. Een eenakterfestival dat een reputatie aan het opbouwen is. De se rieuze voorbereiding en een perfecte or ganisatie waren de afgelopen jaren de pijlers waarop het sukses van dit door sponsors (o.a. Hema) jaarlijkse feest der amateur-tonelisten steunde. De organi serende Baarnse toneelgroep tekende in 1989 wederom voor een geoliede orga nisatie, aan de serieuze voorbereiding van een klein aantal gezelschappen mankeerde evenwel een en ander. Met name de keuze van het repertoire en in enkele gevallen het trage tempo, veroor zaakt door een matige tekstvastheid, oogstten weinig waardering bij de jury. Zo in het verleden wel eens op pijnlijke wijze moest worden vastgesteld dat men zich bij de keuze van het gekozen reper toire enigzins had vertild, tijdens dit fes tival kwam af en toe aan het licht dat men geloof in eigen kunnen en mogelijkhe den had onderschat. De keuze die de to neelgroepen Steeds Hoger (Bilthoven) - Justus van Maurik (Hilversum) en Ka rakter (Baarn) hadden gemaakt stonden voor deze conclusie model. De Tonelisten (Utrecht) - Elckerlyc (Vleuten) en Con Amore Misica (Hoog land) lieten de andere kant van de me daille zien. Voortreffelijk repertoire dat op enkele individuele prestaties na te hoog gegrepen bleek te zijn. Deson danks keerden alle genoemde gezel schappen met een ruime voldoende huiswaarts, waarbij de Baarnse toneel groep Karakter, dank zij het voortreffe lijke spel van Kees Rottier, er zelfs in slaagde zeer nipt de derde prijs in de wacht te slepen. Het 3e toneeleenakterfestival kende twee absoluut artistieke hoogtepunten. De nog nauwelijks een jaar bestaande Nieuwegeinse Comedie waagde zich vrijdagavond jl. aan de opvoering van Tsjechov's eenakter "Het Aanzoek". In de feilloze regie van Fred Goeth werd een voorstelling gepresenteerd die tot in details kon wedijveren met wat door het hedendaags professioneel toneel in theaters en op het scherm werd ge bracht. In een gestroomlijnd tempo brachten "de grote drie" uit Nieuwegein karakter en sfeer van het stuk op het pu bliek over, daarmee de hypocrisie ver tolkend die Tsjechov in zijn grote en kleine toneelwerken tot uitdrukking heeft willen brengen. Zeer terecht werd acteur Rob Koopman voor zijn aandeel in "Het Aanzoek" bekroond met de ere prijs voor de beste akteur in het eenak terfestival 1989, terwijl de Nieuwegein se Comedie als ensemble met absoluut minimaal verschil op de eerste prijs be slag legde. Het minimale verschil had te maken met de ronduit voortreffelijke prestatie die twee leden van toneelgezel schap De Plankeniers (Huizen) binnen dit festival brachten. Gekozen was voor "Rustplaats", een zeer korte eenakter van de Engelse auteur David Campton. Het gegeven speelt zich af op een engelse begraafplaats waar twee mensen in de herfst van hun leven filosoferen over he den, verleden en toekomst. Een aan doenlijke, vertederende vertolking. Zui ver, ingetogen en zonder enige vorm van overacting gebracht, produktieklaar m LLZSjm U3i;.i4:4iiu.i4Wf fiiil'lj ilijijl I- - Jan Verrips is mijn naam. Als geboren en getogen Soester heb ik mij gevestigd als zelfstandig makelaar in onroerend goed Voor mij betekent dat een geweldige uitda ging; als startende makelaar moet je nu eenmaal meer bieden en moet je nét iets harder lopen Dat werkt natuurlijk alleen maar in uw voordeel. Wanneer u een huis in Soest zoekt of uw huis wilt verkopen, dan bent u echt beter uit wanneer u mij inschakelt. Ik ken Soest op mijn duimpje en heb bovendien ruim 10 jaar makelaarservaring in deze omgeving. Als beëdigd makelaar en taxateur sta ik persoonlijk tot uw dienst. Ik adviseer u niet alleen over huizen en bedrijfsruimten, maar ook over taxaties, hypotheken, verzekeringen en de fiscale kanten van de zaak. U hoeft mij maar te bellen en ik ga voor u aan de slag ALS GEEN ANDER THUIS IN SOEST EIKENLAAN 77, 3768 ET SOEST. TELEFOON: 02155-16824. JJJ VERRIPS MAKELAARDIJ O.G IS AANGESLOTEN RIJ DE NVM, DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. ÜYV Eind 1985 ging het eerste programma van Paul de Leeuw in première. Het pro gramma werd door pers en publiek en thousiast ontvangen. Veel optredens, te levisie- en radiowerk waren het gevolg. Eind 1987 ging 'De Rozebotteltijd' in première. Evenals in 'Stel moeder niet teleur' wordt in 'de Rozebotteltijd' een verhaal verteld. Paul wordt hierin bijge staan door zijn pianiste Elaine Baan- ders. Zij speelt de rol van de zwangere vriendin die Paul, zeer tot zijn verdriet, geen rol gunt in de toekomstige opvoe ding van het kind. Voort maken we ken nis met Elaine's ouders: Josephine en Jaap de Raaf. Zij Wethoudster Aller Za ken te Aalsmeer, lijdend aan groot heidswaanzin. Hij een leraar geschiede nis uit het noorden van het land, die geen orde kan houden en dus maar vlucht in zijn hobby's en idealen. Ook ontmoeten we Sheila de Leeuw, Paul's geadopteerde zusje, die zich staande tracht te houden in een wereld van Playback-shows en 06-lijnen. Op zondag 29 januari komt de 'Gooise Operette', voor de zevende keer in suc cessie, naar Singer in Laren. Het pro gramma van het concert, dat om 14.30 uur aanvangt en minstens l'/2 uur zal duren, ziet er veelbelovend uit. Spel en gesproken woord, onverbrekelijk aan de operette verbonden uitingsvormen, zullen ditmaal op een zodanige wijze worden toegevoegd dat men de indruk krijgt een komplete operette te horen en te zien. Dit beleven zal worden opgewekt door grote delen uit de in november j.1. in 't Spant te Bussum opgevoerde operette 'Eine Nacht in Venedig' kompleet in scène te zetten en van verbindende tek sten te voorzien. Als alle personages zin gend en spelend ten tonele zijn gevoerd en de handeling van begin tot einde zal zijn blootgelegd, kan de bezoeker een totaalbeeld van een geromantiseerd Ve- netiaans nachtje mee naar huis nemen. Het muzikale fenomeen Johann Strauss heeft voor 'Ein Nacht in Venedig' een ongekend groot aantal, meeslepende melodieën gekomponeerd. Het zou te ver voeren alle klankjuweeltjes te ver melden, doch bij een greep uit de rijk dom kan niet voorbijgegaan worden aan Caramello's (Geert Strijker) lyrische ontboezemingen 'Komm' in die Gondel mein Liebchen' en 'Ach wie so herrlich zu schau'n, sind all' die lieblichen Frau'n.' De zangeressen en zangers van het maar liefst zestig leden tellende gezelschap zullen zich volledig kunnen uitleven in de vele harmonieuze koorwerken, waar aan 'Eine Nacht in Venedig' zo rijk is. De regie is in handen van de vaste diri gent van de 'Gooise Operette,' Hans C. Janssen, die het koor en de solisten te vens aan de vleugel zal begeleiden. Se nator Delaqua van Venetië (Dick Ko- blens) zal de verbindende teksten in ver zen uitspreken. Toegangsbewijzen kunnen worden be steld bij Singer Laren (tel. 02153- 15656) of bij de sekretaris van de 'Gooi se Operette,' mevrouw Bea Folkers (tel. 02152-52420), die u desgewenst ook gaarne verdere informatie zal verstrek ken. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 28 januari een onbekende, maar zeer interessante can tate worden uitgevoerd van de 18e eeuwse componist Johann Christoph Graupner (1683-1760). Graupner werkte als kapelmeester in Darmstadt en componeerde o.a. de can tate "O Mensch, wie ist dein Herz be- stellt" voor de eerste zondag van de voorbereidingstijd op Pasen. Aangezien deze zondag dit jaar op 29 januari valt voeren koor, solisten en Barokorkest van de Domcantorij o.I.v. Maarten Kooy dit werk op 28 januari uit. Domor- ganist Jan Jansen zal enkele orgelwer ken van tijdgenoten ten gehore brengen. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. Inbraak in winkel In een radio- en teveisiezaak aan de van Weedestraat is vorige week ingebroken. De inbreker gooide in de nacht van woensdag op donderdag een steen door de etalageruit. Het is niet bekend wat hij voor een t.v.-registratie. De wat verwar rende duur van de inleidende muziek en de wel extreem korte duur van het stuk deden de jury, na ampel overleg, beslui ten dit meeslepende artistieke toneelge- beuren "slechts" met een tweede prijs te honoreren. Pleister op de wonde werd de regie-prijs die aan regisseuze Titia Hooyberg van De Plankeniers werd toe gekend. Een zaterdagavond jl. uitver kochte Baarnse Speeldoos gaf er zeer enthousiast blijk van zich bij het eind oordeel van de jury aan te sluiten, zij 't dat na afloop in de wandelgangen de door toneelgroep Karakter behaalde derde prijs nogal eens ter discussie werd gesteld. Los daarvan kan worden vastge steld dat dit eenakterfestival nog meer aandacht van gemeentelijk Cultureel Baarn en sponsors verdient om te kun nen uitgroeien tot ver buiten de regio. Organisatorisch en artistiek heeft men voldoende kwaliteit in huis om dit te kunnen waarmaken, terwijl geen ander theater als De Speeldoos voor dit soort evenementen zo op maat gesneden is. Donderdag 26 januari, 20.15 uur (Met in de hoofdrol Willem Nijholt) De titel van het stuk slaat op Turing, die in tweeërlei opzicht codes doorbrak. In de Tweede Wereldoorlog kraakte hij met zjn ingenieuze ontcijferingsmetho den de onfeilbaar geachte Duitse Enig ma Code waardoor de geallieerde koop vaardijschepen op de Atlantische Oce aan tijdig gewaarschuwd de dodelijke U-boten konden omzeilen. Winston Churchill, een van de weinigen die inzag welk een fenomenale betekenis Turings werk had, benoemde hem in 1946 tot Officer of the British Empire. De tweede code die Alan Turing door brak was een sociale: zijn eigenzinnige levenswandel die wars was van welke hypocrisie dan ook, bezorgde hem on overkomelijke maatschappelijke pro blemen. Het stuk Breaking the Code is een colla ge van scènes uit Turings leven, een vlechtwerk van zijn obsessie met den kende machines, zijn jeugd, zijn belang rijke werk in de oorlog. Het is een schitterend, ontroerend en geestig beeld van een geniaal, origineel en grotendeels onbegrepen leven. Een onbekende dader heeft in het weekeinde kans gezien in te breken in de chr. basisschool De Bron aan de Sweelinckstraat. Uit een geldkistje bij het kopieerapparaat verdween een be drag van ca. 200 gulden. Een inbraak poging bij de Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg had geen succes. 4

Soester Courant | 1989 | | pagina 21