Runnerscup 1988 voor Eef van den Brink en Henny Pot Vijfde jeugdvoetbalkamp s.o.Soest Kreukel Smeeing/BDC maakt karwei na pauze af Ruime winst heren Red Stars in derby DIK BOS B v NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: VOETBAL COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. WOENSDAG 25 JANUARI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 25 HANDBAL Stevige nederlaag voor Selby BADMINTON Soesters nu vier punten voor op nummer twee ATLETIEK Ondanks blunders in experimentele zone-press: BASKETBAL Wie aan sport doet leest de Soester Courant Sportuitslagen Sportuitslagen Achtste trekking loterij Hees Marco Sakkers naar WK veldcross AUTOSCHADE Diefstal uit en schade aan auto Bromfietsen en auto's op de bon Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 RZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 In sporthal Beukendal te Soest consoli deerden de heren van Smeeing/BDC zondag hun voorsprong op de ranglijst door met 19-14 te winnen van het Utrechtse HMS/Achilles. De overwin ning kwam tot stand in de tweede helft van de wedstrijd. Na een 8-8 ruststand liepen de Soesters kori na aanvang van deze tweede periode uit naar 15-10. Een verschil dat niet meer door de te genstander kon worden overbrugd. Prins Gerrit I van de Soester karnavals- vereniging de Narre Knollen verrichtte de afworp van de wedstrijd. Hiervoor had hij het scheidsrechterduo onder scheiden. Smeeing/BDC had er tien mi nuten voor nodig om een 2-0 voor sprong te nemen. Cleem Diemers schoot raak vanuit zijn rechterhoek, terwijl Ar jan Roest de eerst van de tien toegewe zen strafworpen benutte. Roest zou er van de tien overigens acht in deze wed strijd achter de Utrechtse goalie werpen. Het grote aantal toegekende strafwor pen, HMS/Achilles kreeg er overigens vier, gaf het harde, maar niet onsportie ve karakter van de wedstrijd weer. Vooral de Domstedelingen maakten zich te vaak schuldig aan te hard ingrij pen. Al in de eerste periode leek Smeeing/ BDC afstand te kunnen nemen van HMS. Bij de 3-2 stand leek Paul van den Deijssel een hoofdrol te gaan opeisen. Hij scoorde kort achterelkaar twee keer, maar zakte vervolgens ver terug. Te recht wisselde coach Ries Smeeing zijn routinier, om hem vervolgens pas ver in de tweede helft toen de strijd al nage noeg was gestreden weer in te zetten. Van den Deijssel was het duidelijk niet met deze beslissing eens. De komende week zal er dan nog wel een stevig woordje tussen beiden worden gespro ken. Duidelijk werd in ieder geval dat Smeeing/BDC niet op een of twee spe lers hoeft te drijven. Richard van de Hoef, Jan Bunt en natuurlijk Cleem Die mers, zorgden dat Smeeing/BDC kort na rust snel in veilige haven belandde. Via 9-9 liep men weg naar 16-11. Ge noeg om in de laatste vijftien minuten niet meer bedreigd te worden. De 19-14 eindstand was zonder meer verdiend. Smeeing/BDC heeft nu 4 punten voor sprong op De Blinkert. De doelpunten: Diemers 4, Roest 9, Van den Deijssel 2, Van Zetten 1, Richard van de Hoef 1, Jan Bunt 2. Paul van den Deijssel startte goed, maar werd later door coach Ries Smeeing naar de kant gehaald. Foto: Goos van der Wilt. De dames van het Soester Smeeing/ BDC blijven strijden voor de laatste strohalm, maar zullen moeten accepte ren dat degradatie in het verschiet ligt. Ook zondag lukte het niet om minstens een gelijkspel uit de wedstrijd te slepen tegen HMS/Achilles, alhoewel dit ge zien het vertoonde spel zeker tot de mo gelijkheden behoorden. Het duurde lan ge tijd voor de wedstrijd openbrak. Twintig minuten speeltijd was er voor nodig om een doelpunt op het scorebord te toveren. HMS/Achilles was de geluk kige. In de laatste tien minuten van deze eerste helft vielen er vervolgens nog ze ven doelpunten. Smeeing/BDC scoor de er drie, HMS trof vier keer het doel. In de tweee helft bouwden de Utrechtse dames de voorsprong uit naar 6-11, waarna Smeeing/BDC aangevuurd door invalster-coach Ria van Duuren en haar speelsters opzweepte naar een te gen-offensief. Verder dan 9-12 reikte het team echter niet. De doelpunten: Van Hal 1, Van den Berg 3, Jansen 2, Stavast 1, Wijnhof 1, Pronk 1. Selby's voorlaatste competitiewedstrijd in de overgangsklasse leverde in Nun- speet een stevige 7-1 nederlaag op te gen Hellas 1. Met invalster Tineke Rovers voor de geblesseerde Jeanette Westerveld zagen de Soester badmin tonners geen kans de tegenpartij in de hoek te dringen. Alleen Gerdie van Kooten redde na een wispelturige partij in het enkelspel (9- 12; 11 -15-1T) de eer voor Selby. Aan staande zaterdag krijgt Selby voor de laatste wedstrijd B.G 70 uit Epe op be zoek. Een tegenstander, die gezien de 3-5 overwinning in de heenwedstrijd voor Selby geen probleem behoeft te zijn om het behoud in de over gangsklasse te waarborgen. Ji&f-t V Op de jaarlijkse feestavond van de lan- ge-afstandsgroep van atletiekvereni ging Pijnenburg werden de jaarprijzen uitgereikt van de diverse klassemen ten. De meest begeerde trofee, de Run nerscup 1988, ging bij de heren ook dit jaar weer naar Eef van den Brink. Het was voor hem de 6e keer, dat hij win naar werd van deze Runnerscup, waar voor de beste seizóentijden gelden van de wedstrijden over 10, 15, 20 en 25 km. Nooit eerder was de strijd om de eerste plaats zo spannend als het afgelopen sei zoen. Het gevecht om de hoogste eer werd hoofdzakelijk bepaald door Eef van den Brink en zijn trainingspartner de veteraan Harry van Brummelen, die het in 1988 tot diverse overwinningen bracht in zijn klasse. Tot de laatste we ken leefde Eef van den Brink in onze kerheid. De voorsprong van slechts 12 seconden die hij over het gehele seizoen op de vier afstanden gezamenlijk had opgebouwd, bleek aan het eind van het seizoen maar net genoeg om zijn eerste plaats te behouden. Eef van den Brink legde al in het voorseizoen de basis voor zijn overwinning via goede tijden op de 15 en 20 kilometer. Daarna kwam er een periode, waarin hij zeer weinig kon trai nen en het leek erop, dat hij de vier af standen voor het klassement niet zou kunnen kompleteren. In deze periode moest hij Harry van Brummelen in di verse wedstrijden voor laten gaan en moest ook toezien dat Harry stevig aan de leiding ging. In het naseizoen kwam Eef ineens sterk terug op de 10 en 25 km., waarmee hij de leiding naar later bleek definitief overnam. Harry van Brummelen deed de laatste weken van het seizoen nog pogingen om die enkele seconden goed te maken, maar de zware marathon van Essen, waarin hij prima had gepresteerd, ontnam hem de scherpte die nodig was nog dichterbij te komen. Voor een derde plaats streden Joop van Leijenhorst en Dick den Oude. Routi nier Joop was op alle afstanden net een fractie sneller dan Dick. Voor een goede 5e plaats zorgde de bijna 50-jarige vete raan René Hoksbergen. Henk Wallet, die vooral op de kortere afstanden goed uit de verf kwam, pakte de 6e plaats, ge volgd door Ulrich Manders en Henk van Hal. Het damesklassement werd een eenvou dige prooi voor Henny Pot die na haar sterke progressie van de laatste tijd, bin nen de vereniging maar ook in de regio niet veel tegenstand meer ondervond. Zij was gewoon de sterkste op alle af standen. De verwachting is dat runner- up Adri van der Zon in de nabije toe komst wel dichterbij zal komen. Vooral op de lange afstand liet Adri een sterke indruk achter. In de Waterlooloop over 25 km. was zij tijdens de race niet op de hoogte van de stand van zaken. Zij bleef daardoor slechts 7 seconden verwijderd van het klubrekord van Henny Pot. Na deze 2e plaats in het klassement ver scheen op nummer drie nieuwkomer en veterane Gerry den Oude. De marathon top-drie van dit jaar be stond uit Erik Bos met 2 uur 36.12 mi nuten gevolgd door Harry van Brumme len met 2 uur 37.48 minuten. Bij de da mes legde Henny Pot de marathon af in de nieuwe klubrekordtijd van 3 uur 8.21 Runnerscup-winnaar Eef van den Brink voert een groep lopers aan. minuten. Er werd het afgelopen seizoen ook stevig strijd geleverd om de baancup, bestaan de uit een aantal trofeeën, die door trai ner Jeroen Majoor ter beschikking wer den gesteld met het doel de baanatletiek te bevorderen. In dit klassement bleek niemand opgewassen tegen de snelheid van Dick den Oude. Met veilig verschil bleef hij Harry van Brummelen en Jos van Ras voor. Bij de dames had Adri van der Zon vooral op de kortere afstanden een oersterk baanseizoen. Zij bleek net even te sterk voor Henny Pot, die als 2e eindigde. De 3e prijs ging naar Janine Verstraelen. Rekords Zaterdag liepen drie atleten van A.V.Pijnenburg de Boezemcross in Go- rinchem. Bij de dames werd Henny Pot 2e. Voor de af te leggen 3,9 kilometer gebruikte zij precies 15 minuten. Klub- genote Diny van den Berg werd 5e in 16.02 minuten. In de herenwedstrijd over 10,4 kilome ter liep Henk van Hal naar een tijd van 44.36 minuten. In de eerste lange weg wedstrijd van het jaar, de Kloetloop over 25 kilometer in Grootebroek, waren de verrichtingen van Gerry en Dick den Oude goed voor persoonlijke rekords op deze afstand. Gerry kwam 8 minuten be ter uit dan haar beste tijd tot nu toe. Na 25 kilometers noteerde zij een tijd van 1 uur 50.36 minuten. Dick boekte zijn succes door op een vlak schema te ver trekken, hetgeen hij van begin tot eind goed vasthield. Zijn beste tijd bracht hij met 17 seconden omlaag tot 1 uur 31.03 minuten. Hoewel de uitslag (91-55) wellicht an ders doet vermoeden hebben de heren van Red Stars het niet makkelijk ge had in de derby tegen Crackerjacks. In de defensie grossierden de Soesters in blunders, hetgeen het gevolg was van een experimentele zone-press. De be zoekers uit Amersfoort waren niet bij machte daarvan voldoende te profite ren. Toch was het bijna storend te zien hoe Crackerjacks na Soester balverlies tel kenmale een vrije man onder het bord van Red Stars kon aanspelen. Spelver deler Marcel Heusden van Cracker jacks scoorde 21 punten, waarvan er 20 van dichtbij tot stand kwamen. "Het kon tegen Crackerjacks," verde digde coach Rinus Valk later zijn onbe grijpelijke keuze. Door het wankele evenwicht in zijn defensie wisten de in de onderste regionen verkerende Amersfoorters wel tot de zestiende mi nuut bij te blijven: 34-26. Daarna ver grootte Red Stars de voorsprong om di rect na de hervatting weer in dezelfde fout te gaan. De marge bij 62-47 was te mager om het klasseverschil tussen bei de ploegen weer te geven. Crackeijacks kwam bijvoorbeeld niet of nauwelijks tot werkelijk goed opgezette aanvallen wanneer de verdediging van Red Stars wel op zijn plaats stond. Opvallende mensen bij Red Stars wa ren Arnoud Klarenbeek en Bert Hil- horst. Beide spelers hadden een goed schotpercentage (63 procent) en met name Klarenbeek zag zijn harde werken beloond met zes 'steals'. René Lansaat bediende het publiek met zes geblokte schoten, maar de 2.02 meter lange center werd in de slotfase verrast door twee 'dakgoten' van eigen deeg. Het eerste damesteam van Red Stars kon wederom geen vuist maken. In de uitwedstrijd tegen Gymnova (75-61) waren de basketbalsters uit Soest al vrij snel kansloos. Gymnova, dat de tweede plaats bezet, beperkte zich voorname lijk tot het consolideren van de snel ver kregen voorsprong. Badminton Selby: Senioren: Hellas 1 - Selby 17-1, Selby 2 - Thiela 4 6-2, Selby 3 - Driebergen 3 6-2, Kwinkslag 2 - Selby 4 4-4, Leusden 6 - Selby 6 7-1, Selby 7 - Avanti 2 6-2. Jeugd: Selby 1 - Meulenwiek 1 3-5, 't Slot 7 - Selby 4 4-4. Badso: Houten 1 - Badso 2 2-6, Badso 3 - KB VA 8 7-1, Badso 4 - Zeewolde 1 2-6, Badso 5 - ABCA 9 2-6, Eemnes 9 - Badso 6 1-7, Irene 8 - Badso 7 4-4, Badso 8 - BVO 9 8-0, Smas- hing 11 - Badso 10 3-5, Kwinkslag 9 - Badso 110-8. Basketbal Heren: Red Stars 1 - Crackerjacks 1 91-55, Red Stars 3 - Eem'78 1 78-56, Red Stars 4 - Shooters 4 59-64, Crackerjacks 3 - Red Stars 5 29-39, Crackeijacks 4 - Red Stars 7 24-34. Dames: Gymnova 1 - Red Stars 375-61, Red Stars 3 - New Stars 2 30-51. Jeugd: Elementum - Red Stars JA1 70-75, Red Stars JC2 - AGAVS 41-39, Red Stars MCI - BZ'72 56-24, Red Stars welpen 1 - Red Stars welpen 2 38-62. Bowling Nieuwinleague - Pin Downs 5-0, Kegclkei- lers - Silver Star 10-5, C-team - Baanbrekers 3-2,Turtles-Toetanchamon 1-4, Heincken- d' Oude Enghe 4-1, Arrows - Bullseye 3-2, G-team - Bodrum 3-2, C-drie - Madame X 5-0, Bondsspaarbank - Kings Palace 5-0, Dexcrest - Bunk 3,5-1,5 't Juk - Trio BJeeker 3-2, Happy Hoekers - HAM 1-4, VCS - Sil ver Star 2 1-4, F-team - Strajk 0-5, G-team - Antons 3-2. Jeugd: De Dotjes - G-team 1-4, Klu 3 - The Flipstones 3-2, Anton's jeugd - MJC Boys 1-4. Dammen Uitslagen schooldamtoernooi DVSB: Middelbare scholen: 1. Griftland College, 2. Baarnsch Lyceum, 3. Kardinaal Alfrink Ma vo, 4. Scholengemeenschap Eemland. Basisscholen: 1. OBS Overhees, 2. De Beste- vaer Baarn, 3. De Bron, 4. Guido de Bres- school Baarn, 5. De Achtbaan, 6. KBS Soest- dijk. Schaatsen 500 meter: Mitzy Renooy 51.2, Cor Faber 49.7, Bert van dc Weerd 42.6, Arie Truer 46.2, Arie van de Berg 44.5, Tom Versteeg 49.1Martin Baltus 45.8, Linda van den Berg 49.0, Dennis Karssen 49.0, Brenda Karssen 51.7, Angelique van de Berg 54.1, Juliën Smink 53.4, Peter van de Heuvel 44.8. 1.000 meter: Tom Versteeg 1.38.2, Martin Baltus 1.35.0, Linda van de Berg 1.40.6, Dennis Karssen 1.41.4, Brenda Karssen 1.46.3, Angelique van de Berg 1.49.7, Juliën Smink 1.47.3. 1.500 meter: Peter van de Heuvel 2.26.7, Mitzy Renooy 2.44.9. 3.000 meter: Bert van de Weerd 4.30.8, Arie Truer 4.59.9, Arie van de Berg 4.52.8. Het gaat slecht met het vierde heren team van Red Stars. In tien wedstrijden heeft de ploeg nog maar twee punten verzameld en degradatie (na twee kam pioenen op rij) lijkt steeds meer tot de realiteit te gaan behoren. Tegen Shoot ers startte Red Stars overigens goed. Tot de pauze stond Red Stars voortdu rend voor. De Spakenburgers namen in de tweede helft van het gelijkopgaande duel het initiatief over en konden tot het laatste fluitsignaal de geringe voor sprong in handen houden: 59-64. Jan vanMaanen, nog niet helemaal fit, scoort voor Red Stars. Foto: Goos van der Wilt. Het eerste en het tweede welpenteam van Red Stars ontmoetten elkaar in sportzaal De Bunt. Het tweede won de onderlinge wedstrijd met ruim verschil (62-38). Beide ploegen staan hoog ge noteerd in de welpenklasse, waarin Red Stars drie afgevaardigden heeft. Het vierde en het vijfde welpenteam spelen buiten mededinging mee. De achtste trekking van de 1000 loten aktie van de voetbalvereniging Hees vindt vrijdagavond plaats in de kantine van de voetbalvereniging aan de Kooi weg. De aanvang is 20.00 uur. Op deze avond zullen de winnende lotnummers bekend gemaakt worden die getrokken zijn door notaris Van Veeren. Als extra attractie zal er deze avond weer een Rad van Avontuur staan op gesteld, waar talloze mooie prijzen mee zijn te winnen. Vooreen inleg van 1 gul den per ronde kunnen lothouders mee dingen naar deze prijzen. Na deze trekking zijn er nog twee trek kingen te gaan, waarbij met name de slottrekking op vrijdag 31 maart een groot spektakel belooft te worden. Maar eerst rekent de loterijcommissie voor aanstaande vrijdag op een grote opkomst van lothouders, die behalve benieuwd te zijn of er op hun lot een van de 25 prijzen is gevallen, ook een gokje willen wagen bij het Rad van Avontuur. De Soester wielrenner Marco Sakkers verschijnt op zondag 29 januari aan de start van de wereldkampioenschappen veldrijden in Frankrijk. Hij maakt deel uit van de vier man sterke selectie die Nederland bij de junioren zal verte genwoordigen. In Nijmegen kreeg Sakkers afgelopen zondag te horen dat hij naar Ponl-Cha- teau mag. Zijn selectie heeft hij te dan ken aan zijn goede prestaties in dit sei zoen. Hij won meer dan zeven wedstrij den en eindigde in de meeste crossen eveneens voorin. Voor Marco Sakkers is een droom werkelijkheid geworden. Wellicht dat hij zondag op het Franse parcours ge schiedenis schrijft door een medaille weg te slepen in de mondiale veldrit. Marco Sakkers. haalt 'm er "gladweg" weer uit! En dat voor 'n gepolijst prijsje! Kreukvrije huurauto i beschikbaar voor tijdelijk Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN De voetbalvereniging s.o.Soest houdt in de paasvakantie voor de 5e maal haar voetbalkamp voor de jeugd. De voetbalkampen van s.o.Soest hebben zich gelukkig altijd mogen verheugen in een zeer enthousiaste opkomst van de voetbaljeugd. De opkomst is mede te danken aan het zeer gevarieerd sa mengestelde programma. Een toegewijd s.o.Soest-lid, bekend on der de bijnaam Malatrasi alias Theo Westerveld weet het steeds weer voor el kaar te krijgen om een flink aantal pro minente voetbalgrootheden naar het Soest-paviljoen te krijgen om de jeugd te boeien. Zo kon men in het verleden on der andere Bep Thomas, Gerry Mühren, Frans Hoek, Edo Ophof en Rinus Israël al begroeten. Ook dit jaar is het weer ge lukt om een interessant programma sa men te stellen, waarin een groot aantal prominenten opdruikt. Zo zal bonds coach Thijs Libregts het kamp openen om vervolgens een lezing te houden. Hij zal tevens de beker meenemen die het Nederlands Elftal heeft gewonnen voor het behalen van het Europees Kam pioenschap. De mogelijkheid bestaat voor de deelnemers om op de foto te gaan met de beker. Piet de Visser, trainer van Willem II, zal dit jaar een training komen geven aan de jeugd. Gerry Mühren is voor de 3e keer van de partij. Hij vond de eerste keer zo leuk dat hij op eigen verzoek weer terug komt. De Volendamse balgoochelaar neemt misschien zijn broer Arnold mee. De keeperstraining van Frans Hoek trok vorig jaar zoveel belangstelling dat hij op veler verzoek weer komt. Behalve prominenten zijn er vele andere programmaonderdelen. De playback- show trekt altijd veel belangstelling en wordt met veel inzet voorbereid door de deelnemers. Een dropping en een zes kamp zijn onderdelen die altijd weer te rugkeren. Voor de kleinste in het gezel schap is er een bingo en een filmavond georganiseerd. De sponsorloop zal dit jaar evenmin niet ontbreken. De jeugd zal dit jaar voor de tribune van s.o.Soest lopen. Het kamp dankt een niet onbelangrijk deel van z'n populariteit aan het feit dat de nachten doorgebracht worden in ten ten. Dit staat garant voor onvergetelijke ervaringen. De bereidwilligheid van een flink aantal sponsoren, die je nooit ge noeg kunt krijgen, en een grote groep Tijdens het voetbalkamp doet de jeugd ook mee aan spelletjes. vrijwilligers mag zeker niet uit het oog verloren worden. Het geheel bij elkaar zal hopenlijk ook dit jaar weer voor een onvergetelijke kamp voor onze voetbal jeugd zorgen. Voor informatie over het voetbalkamp kan men terecht bijPeter Beyer, tel. 16093, Peter v.d. Brink, tel. 19999 en Ad Aarts, tel. 23596. Niet alleen de radiocassetterecorder ter waarde van bijna 800 gulden verdween uit zijn auto, er werd ook nog eens voor 1500 gulden schade aan de wagen toe gebracht. Een bewoner van het Kerk- pad ZZ kwam vorige week tot die ont dekking. De dader, die onder meer het rechter portierslot forceerde, is spoor loos. Op de Stadhouderslaan heeft de politie twintig snelheidsovertreders op de bon geslingerd. Het betrof veertien auto mobilisten en zes bromfietsers. Gedu rende een uur werden 269 voertuigen op de radar geteld. De topsnelheid was 77 kilometer per uur. Steenhofffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Éi

Soester Courant | 1989 | | pagina 25