van Breukelen b.v. biedt aan: >1 p SILVER STAR VIDEO Film van de week Silver Star opent officieel cd-afdeling Basisscholieren komen in contact met kunst dankzij inspanningen van SSKYE uitgave nieuwe boeken INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS VIDEO TOP 10 NIEUW per 1 januari 1989 Soester gepakt voor steunfraude Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! WOENSDAG 25 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Op zaterdag 28 januari aan de Dillenburglaan: LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION E^/an de ven LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION E-s/an de ven VASTGOED HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Soest Soest Soest Soest Ci Soest Stichting wil geld van scholen bundelen voor goed programma MONSTER SQUAD J. A. SMEEING Beheer b.v. In- en verkoop onroerend goed Exploitatie en beheer van uw onroerend goed BOUWBEDRIJF JAN SMEEING b.v. Voor al uw nieuw en verbouwwerkzaamheden Man lichtte sociale dienst op voor 20 mille Auto's opengebroken Krant niet ontvangen? Er was er eens een aardbolletje Theo Voorbij van Silver Star opent op zaterdag 28 januari officieel zijn cd-af- deling. De bezoekers kunnen dan een kijkje nemen in de speciaal ingerichte hoek, waar de afluisterbalie tot de nieuwtjes behoort. Verder kan men aanstaande zaterdag profiteren van een aantal acties. De afluisterbalie bestaat uit vier kopte lefoons met panelen, waarmee de klant zelf kan bepalen welk nummer hij hoort. Ook het volume is zelfstandig te regelen. "Het ziet er allemaal goed uit," zegt Theo Voorbij tevreden. "Ik heb de stijl, die ik al bijna vijfjaar heb, voortge zet. De cd-afdeling past in de zaak. De goede naam op video-gebied wil ik nu ook krijgen met de cd's, maar dat moet ik natuurlijk eerst verdienen." Vast staat dat Voorbij dezelfde formule zal hanteren, dus vanuit dat oogpunt mag worden opgemaakt dat hij zal slagen in zijn opzet. Momenteel heeft hij al 2.000 cd's in de winkel aan de Dillenburglaan en dat terwijl hij nog maar kortgeleden is begonnen met de zilverkleurige ge luidsschijven. "Ik maak nu al mee dat mensen zeggen 'dat je die of die cd al hebt zeg'. Ze kunnen hier ook cd-vi- deo's beluisteren en bekijken aan de ba lie," aldus de jonge zakenman die in de afgelopen tijd flink heeft geïnvesteerd in zijn zaak. De cd-afdeling is achterin de zaak ge realiseerd. Daarvoor hebben de video banden van Philips en Betamax plaats moeten maken, maar dat neemt niet weg dat deze banden niet meer te huren zijn. Ze zijn nog steeds in de buurt van de balie te vinden. Voorbij meent deze service te moeten verlenen aan het (steeds kleiner wordende) aantal men sen dat thuis nog een Betamax of Phi- lips-recorder heeft staan. "Ik ben nog de enige in Soest met deze banden en ik wil de mensen niet teleurstellen," zegt hij desgevraagd. Om zijn klanten te laten profiteren van de opening van de cd-hoek heeft Theo Voorbij enkele acties bedacht. Uit de advertentie van Silver Star in deze krant kan een bon worden uitgeknipt. Daar mee krijgt men een rijksdaalder korting op een cd van tenminste 30 gulden. Een aantal andere cd's kan op een andere wijze tegen een gereduceerde prijs wor den aangeschaft. De betreffende titels staan ook in de advertentie vermeld. In plaats van 39,90 gulden gaan de cd's de deur uit voor slechts 34,90 gulden. Bei de acties gelden alleen op zaterdag 28 januari. Enkele nieuwe cd's, die Voorbij net in huis heeft, zijn: Lou Reed met 'New York', 'Country in my Soul' van Tina Turner, 'First Time' van Robin Beek (cd-single) en 'Lover in Me' van Sheena Easton. Lustrum In juni bestaat Silver Star vijf jaar. Voorbij laat weten dat met veel tam- Theo Voorbij probeert zijn nieuwe af luisterbalie in de cd-hoek uit. Aanstaan de zaterdag opent hij ermee. Foto: Goos van der Wilt. tam bij het eerste lustrum zal worden stilgestaan. Het is zelfs niet uitgesloten dat de muziekliefhebber zelf een muzi kale bijdrage zal leveren. In elk geval zal Theo Voorbij tijdens de viering van het vijfjarig bestaan wapperen met acties. Het wordt dus smullen voor de klanten van Silver Star, maar dat is eigenlijk al tijd al zo. Tuinfeest Auteur: Gyorgy Konrad Uitgever: Van Gennep Amsterdam Tuinfeest is de derde roman van de Hon gaarse schrijver Konrad. Na De Bezoe ker en vooral De Medeplichtige heeft hij bekendheid gekregen in de wereld van de literatuur. Hij heeft meerdere werken het licht doen zien, maar daarvan is in Nederland niet zoveel bekend. In Tuinfeest weegt hij zijn plaats in Hon garije af tegen de rol van politiek vluch teling in het Westen. In een achtergrond van Hongaarse geschiedenis trekt als het 1. 1) P. C. Kuiper Ver heen 30,— 2. 2) Snoecks Almanak '8919,75 3. 4) Stephen Hawking Het heelal29,90 4. 6) Wim Kan De dagboeken 1957-1968 27,50 5. Ted Troost Het lichaam liegt nooit 24,90 6. Het aanzien van 1988 22,50 7. 3) Dr. L. de Jong Het koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereld oorlog. Deel 13 49,90 8. 5) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 9. 8) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 10. 7) De stijl 29,90 Winkelcentrum "Hartje-Zu» -1 tl. 12419 Ubris. De Complete Boeknandel. ware zijn joodse familie aan hem voorbij, waarbij tragiek en humor elkaar afwisse len naar gelang de gemoedstoestand van de ik-figuur. Die wordt geconfronteerd met zijn eigen afstandelijkheid en met de politieke aktiviteit van zijn alter-ego, die uiteindelijk naar het Westen vlucht, ter wijl hijzelf wel blijft, omdat hij meer in zichzelf keert. Het Timothy Dossier Auteur: Lawrence Sanders Uitgever: Luitingh Sanders heeft zich de laatste jaren ont popt als één der meest populaire thrille rauteurs, met reeds een groot aantal bestsellers op zijn naam. Zijn onder werpen zijn altijd actueel. Het zou de krant van morgen kunnen zijn. Timothy Cone is een morsige cynische persoon, die voor een detectivebureau werkt in Wall Street. Zijn specialiteit wordt ge vormd door zich eigen te maken met op handen zjnde grote financiële transac ties. Hij bijt zich vast in zaken, die door anderen ietwat schouderophalend wor den afgedaan. Zeker als het gaat om in vloedrijke personages, die je toch zo maar niet aanpakt, al was het alleen al vanwege hun zeer grote invloed. Een nieuw fenomeen aan de sterrenhemel van thriller-auteurs, dat zich wel eens zou kunnen ontpoppen als een soort poolster. Door iedereen waargenomen, maar ook door velen verguisd. Een Buik Openen Auteur: Wim van Binsbergen Uitgever: In De Knipscheer Een veldwerker gaat als vrijwilliger naar Tunesië en komt daarbij steeds meer in aanraking met de wereld, waarvan hij de achtergrond wil leren kennen. Land schap, godsdienst èn vrouwenwereld, de symboliek en het daaraan ten grondslag liggende geweld zijn zaken, die hij zich wil eigen maken. Een voorval uit het be gin van deze eeuw, dat dramatisch is af gelopen, lijkt de menselijke verhoudin gen te overschaduwen. Hij tracht de spo ren terug naar dat voorval te volgen, waarbij hij te maken krijgt met twee met elkaar concurrerende religies en met een bloedige opstand uit het koloniale verle den. Hierbij laat Van Binsbergen de le zer zelf de ontdekkingsreis maken en de oplossingen vinden. De betrokkenheid van de lezer is dan ook groot. Een sterk boek, dat de achtergrond van het Afri kaanse kolonialisme nog eens op een openhartige manier blootlegt. D.S. 1 1Dr. Kees van Kooten Zeven sloten22,50 2. 3) Isabel Allende Eva Luna29,90 3. 2) Adriaan van Dis Zilver 24,50 4. 5) Wim de Bie Schoftentuig 19,90 5. 4) Gerard van 't Reve Bezorgde ouders 22,50 6. 6) Jan Kuitenbrouwer Percies! 14,90 7. 8) HarryMulisch De elementen ...34,50 8. 7) Liesbeth den Uyl Beppie van Vessem 19,50 9. Jeroen Brouwers De zondvloed 49,50 10. Roald Dahl Matilda24,50 Winkelcenlrum "Harlje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. 'van BREUKELEN b.v. A.A. van Breukelen b.v. is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen b. v. tussen 35 gerenommeerde instellingen. A. A. van Breukelen b.v. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 garantie zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. 'h Rubenslaan 3-kamer appartemc^Sy 4) met c.v. en bpSfrop de 2e etage m~A±J,itterend vrij uitzicfrfyj Indeli^Ly groi&Jïnkamer, hal, 2 sf*>\ hamers, moderne keuken, douchecel en toi let. Gevraagde koopsom f 68.000,- Kornet Moderne midden woning met c. v. en berging met uitzicht op de vijver. Indeling: woonkamer, open keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaapkamers en een ruime badkamer. Grote bergzolder. Deze woning verkeert in per fecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 159.000,- Julianalaan Hoekvilla met c.v., garage en tuin. Indeling: beganegrond: karakteristieke hal, toilet, studeerkamer, keuken, bij keuken, kelder, 3 ruime kamers en-suite waarvan 2 met open haard. Etage: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en douche, toilet, rui me overloop. Zolder met vaste trap: 2 ruime kamers, bergruimte. Bergzolder. Deze woning is gedeeltelijk voor zien van dubbele beglazing. Gevraagde koopsom f 355.000,- Beckeringhstraat Vrijstaand woonhuis m^C garage en grote tuiiuOyVd m2 r Indeling: woonka^-O^^t open haard, eetkivYSTïoderne keuken, dc-^^ el, bijkeuken en hal. Etag.. 3 slaapkamers en klei ne bergzolder. Gevraagde koopsom f 179.000,- Jan Steenlaan Hoekwoning met garage, c. v. en tuin. Indeling: ruime woon-/eetkamer, mo derne keukenhal, toilet en veel extra bergruimte. Etage: 3 slaapkamers en bad kamer. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer. Gevraagde koopsom f 175.000,- Woensdag 25 januari Voorlichtingsavond: Scholengem. Godelinde, voor 1e leerjaar m.e.a.o. en m.c.o., Tenierslaan 2, Naarden. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 26 januari Open dag: Chr. Middelb. Econ. school Amersfoort, voor m.e.a.o./m.m.o., Pa- ladijnenweg 9, Amersfoort. Van 14.00 - 20.00 uur. Vrijdag 27 januari Open dag: Academie de Hoogh, voor middelb. dienstverl. en gezondh.zorg onderw. en havo/mbo, Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 14.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 28 januari Open dag: Agrarisch Onderw. Centr. Naarden, voor brugklas leerlingen en hun ouders, Pr. Marijkehof 40, Naarden. Van 10.30 tot 15.00 uur. Open dag; Academie de Hoogh, voor middelb. dienstverl. en gezondh.zorg onderw. en havo/mbo, Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 10.00 tot 14.00 uur. Open huis: De Horst, voor christ. middelb. dienstverl. en gezondh.zorg on derw., Hogeweg 71, Amersfoort. Van 10.00 - 13.00 uur. Maandag 30 januari Open huis: K.M.B.O., kort middelb. beroepsonderw., Paulus Borstraat 30, Amersfoort. Van 15.30 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 2 februari Voorlichtingsavond: Scholengem. Godelinde, voor 2e en 3e leerjaar m.e.a.o. en tweede leerjaar m.c.o., Tenierslaan 2, Naarden. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 februari Open huis: Kard. Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65, Soest. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 25 februari Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsondw., voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinselaan 37, Amersfoort. Van 9.00 - 12.00 uur. Donderdag 2 maart Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsonderw., voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinselaan 37, Amersfoort. Van 19.15-21.00 uur. 'Tk ben op zoek naar een Lieveheers beestje, weten jullie waar ik er één kan vinden?" "Opbellen!" schreeuwden ongeveer 70 jonge kelen naar het po dium in C-drie. Daar gaf Cees Brandt vorige week twee kleutervoorstellin gen. Leerlingen van de groepen 1 en 2 van zes basisscholen namen een kijkje. De Soester Courant sprak met Peter Grooten, coördinator van de organise rende Stichting Steunpunt Kunstzinni ge Vorming Eemland (SSKVE). Deze regionale stichting werd in 1984 in het leven geroepen om scholen te bege leiden op het gebied van kunst. De twee de taak, die de SSKVE meekreeg, was het organiseren van voorstellingen en exposities, al dan niet in combinatie met de eerste doelstelling. De SSKVE kan volgens Peter Grooten kiezen uit een groot marktaanbod. Die keuze wordt daarom in overleg met de basisscholen gemaakt, want zij moeten uiteindelijk opdraaien voor de kosten In deze frisse "monsterkomedie" in de beste Steven Spielbergtraditie komen alle bekende monsters van het witte doek weer tot leven. We maken kennis met Sean en zijn vrienden die helemaal gek zijn van griezelverhalen en langzaam aan experts worden om vampiers en weerwolven te lijf te gaan. Tot op een dag ene Wadislaw Dracula na een hazeslaapje van 100 jaar zich herinnert dat de tijd weer aangebro ken is om een monsterreünie te organiseren. Dracula kiest voor deze happening het stadje van onze vrienden uit, want daar bevindt zich een amulet die alle "Krachten van het Goede" bevat. Onder leiding van de verschrikkelijke Dracula zetten de monsters de hele stad op stelten. Het is tijd voor Sean en zijn vrienden om een echte "monsterbrigade" te vormen en de strijdtechnieken in praktijk om te zetten. Com pleet met knoflook, kruisbeeld en een vierjarige "maagd" krijgen we een spetteren de finale te zien 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force van bijvoorbeeld Cees Brandt met zijn show 'Wiellie Wiebbel II', die overigens aandachtig werd gevolgd door de kleu ters. De scholen krijgen daarvoor een jaarlijkse subsidie van 5,38 gulden per leerling. Elke school kan tevens aan spraak maken op een eenmalig basisbe drag van 133 gulden per jaar. "Dat is veel te weinig en dat proberen we op te vangen door bijvoorbeeld twee voorstellingen achter elkaar te houden, zodat de kostprijs per school gedrukt kan worden," legt Grooten uit. De SSKVE (b)lijkt een structurele oplos sing gevonden te hebben om ondanks de geringe mogelijkheden op financieel ge bied toch een alleszins acceptabel pro gramma te kunnen bieden. Met de direc ties van alle Soester basisscholen is enke le maanden geleden overleg gevoerd. Het voorstel van de SSKVE was om de beschikbare gelden in één pot te stoppen en daaruit de activiteiten voor de scho len te financieren. Tot dusver heeft iets meer dan de helft zijn medewerking toe gezegd, de andere scholen willen eerst de kat uit de boom kijken. Vertrouwdheid "Op deze manier zou er tussen de tien en twintigduizend gulden kunnen vrij komen," berekent Grooten. "Dan kun je op een rendabele wijze activiteiten or ganiseren. In de andere zes gemeenten, waar we actief zijn, proberen we hetzelf de van de grond te krijgen. Het is nu alle maal nog in een beginfase. Het moet Cees Brandt betrok de kleuters veel vuldig in zijn theatervoorstelling 'Wiellie Wiebbel II'. worden opgewarmd. We zijn al enige ja ren bezig en de SSKVE heeft ver trouwdheid gekregen. We hebben daar om goede hoop dat op den duur alle scholen gaan meedoen." De komst van Cees Brandt naar C-drie was niet de eerste oogst van de SSKVE in dit schooljaar. In november kwamen al vier basisscholen op de jeugdtheater groep 'Spoenk' af. Binnenkort zal de dansgroep Arena haar kunsten vertonen voor de leerlingen. De basisscholen kun nen inschrijven met de derde- of de vier de-, dan wel de vijfde groep. In samen werking met Arena hebben de mede werkers van de SSKVE een begelei dingspakket samengesteld, dat in de klas kan worden gebruikt. Voor dit experi ment ("Dat is eigenlijk niet het juiste woord," aldus Grooten) heeft de pro vincie Utrecht subsidie verleend, zodat de dansvoorstelingen niet uit de (geza menlijke) kunstpot van de basisscholen hoeven te worden bekostigd. Cees Brandt greep trouwens niet naar de telefoon om een Lieveheersbeestje in zijn show te krijgen. De artiest bleek met behulp van één van de leerlingen genoeg in zijn mars te hebben om als plaatsver vanger op te treden. r Afdeling voor onderhoudswerken en service. Moderne timmerfabriek met leveranties onder KOMO-keur en Stichting Garantiefonds Timmerwerken 35 Enthousiaste medewerkers staan in 1989 voor u klaar! Bij de Smeeing Groep zit u goed! MARIASTRAAT1 3762 CW SOEST TEL. 02155-18386 FAX 02155-16243 Een 27-jarige Soester is door de socia le recherche aangehouden wegens steunfraude. De man genoot een RWW-uitkering, inaar verrichtte ook werkzaamheden waarvoor hij zwart werd uitbetaald. Het fraudebedrag be draagt ongeveer 20.000 gulden. In de nacht van zondag op maandag zijn in Soest vier auto's opengebroken. Aan de Jan Steenlaan werd een radio ter waarde van 650 gulden uit een perso nenwagen gehaald nadat een ruit was geforceerd. Ook aan de Ereprijsstraat en de Noor- derweg werden radiocassetterecorders uit twee auto's gestolen. De waarde van de apparatuur is onbekend. Opnieuw moest een op de Rubenslaan gepar keerde auto het ontgelden. Een scheer- raampje werd vernield, maar de eige naar vermist daarentegen niets. Uit een onderzoek bleek dat de man werkte bij een sloopbedrijf. Hij meldde dat niet bij de sociale dienst en gaf even min zijn inkomsten op. Tevens ontdek te de sociale recherche dat de man niet in Soest woonde, maar bij zijn ex-vrouw in Hilversum. Zij genoot een ABW-uit- kering. Tegen de Soester is proces-verbaal op gemaakt. Hij zal zich te zijner tijd tegen over de rechter moeten verantwoorden voor zijn frauduleuze handelingen. De uitkering is beëindigd en de man zal te vens het ten onrechte ontvangen uitke ringsbedrag moeten terugbetalen. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Er was er eens... een bolletje in het oneindige heelal. Op dat bolletje was grond, lucht en water. Rustig draaide dat bolletje onder het koesterende licht van de zon. Er leefden allerlei soorten planten en dieren. Alles had elkaar nodig om te blijven leven, alles had invloed op elkaar en hield elkaar in evenwicht. Op dat bolletje waren echter ook mensen. Die noemden dat bolletje hun aarde. Ze vonden zichzelf de belangrijkste bewoners van die aarde. Ze vonden ook dat de grond, de lucht en het water hun eigendom waren en dat ze de vrijheid hadden om er mee te doen wat ze wilden. Eerst leefden ze in harmonie met de natuur waar ze van afhankelijk waren. Ze werden echter op den duur beschaafd en steeds knapper en vonden dat er in hun leven niets belangrijker was dan het streven naar een steeds grotere welvaart. Er kwamen steeds meer fabrieken om in hun behoeften te voorzien. De produkten moesten zo goedkoop mogelijk zijn en telkens het nieuwste van het nieuwste. Mensen en materialen werden van steeds verder aangesleept. Steeds minder plaats was er voor de natuurlijke planten en dieren. De aarde werd open gescheurd om grondstoffen te vinden. De fabrieken, de transporten en de huishoudens veroorzaakten steeds meer afval, vervuiling en schadelijke stoffen. Grond, lucht en water raakten steeds meer vergiftigd. Het evenwicht in de natuur werd zo verstoord dat vele soorten planten en dieren ten onder gingen. Ook de mensen werden steeds vaker ziek. Ze wisten best waar dat aan lag, maar hielden zich van de domme. Want niemand wilde zijn geriefelijke wereldje opofferen. Vanuit hun luie stoelen achter de televisie zagen de mensen de schokkende beelden vanuit de hele wereld. Het onderwerp was een succes in de media, het was elke keer weer een nieuwe ramp. De kijkcijfers stegen met sprongen. Aandacht om aan de oorzaak van die rampen wat te doen was er een stuk minder. En zo kon het toch gebeuren dat het leven op aarde ophield te bestaan. Niet dat het in het oneindige heelal opviel. Maar het had beter kunnen aflopen.... &twhodovoucall when you havehionsters?

Soester Courant | 1989 | | pagina 9