Speeldoos Basisscholieren maken spelenderwijs kennis met natuur op kinderboerderij Poorten van Knollendam gaan bijna open uitgave nieuwe boeken INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS in C3 SOESTER COURANT JULES DEELDER half 9 - 15,- p.p. LIBRIS TOP 10 -) -) Cvan de ven WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 SOESTER COURANTPAGINA 15 Voor de derde keer project van De Vrije Teugel Landelijke kinderjury weer van start! Brand op zolder The las! Emperor 'Een Fijn Span' Sint Vitusdans Werk van Kees Kerkhof Theater-Agenda "De verbroken code", De Rozebotteltijd sterker dan ooit met Paul de Leeuw 'De glimlach de bom' ken voor. Donderdag 2 februari Voorlichtingsavond: Scholengem. Godelinde, voor 2een 3eleerjaar m.e.a.o. en tweede leerjaar m.c.o., Tenierslaan 2, Naarden. Aanvang 20.00 uur. Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Aanvang 19.30 uur, 19.45 en 20.15 uur. Dinsdag 14 februari Informatie-avond: Het Baarnsch Lyceum, Havo en VWO, Torenstraat 77, Baarn, voor ouders. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 18 februari Open dag: Het Baarnsch Lyceum, Havo en VWO, Torenstraat 77, Baarn, voor leerlingen en ouders van 10.30 tot 13.30 uur. Donderdag 23 februari Open huis: Kard. AlfrinkMavo, Di Lassostraat 65, Soest. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 25 februari Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsondw., voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinseiaan 37, Amersfoort. Van 9.00 - 12.00 uur. Donderdag 2 maart Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsonderw., voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinseiaan 37, Amersfoort. Van 19.15 - 21.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Op de kinderboerderij De Vrije Teugel is men begonnen met een natuurproject voor basisscholen. Kinderen van de on derbouw van De Achtbaan beten vorige week donderdag de spits af. Inmiddels zijn ook De Wegwijzer en de Bonifacius- school op bezoek geweest aan het Vede- laarpad. In totaal doen twintig basis scholen uit Soest aan het project mee. Het is de derde keer dat de medewerkers van De Vrije Teugel zelfstandig een na tuurproject hebben samengesteld voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. In 1987 schreven acht scholen in op wat toen nog een experiment was, vorig jaar kwamen dertien scholen enthousiast van de kin derboerderij vandaan en dit jaar zal men op De Vrije Teugel in totaal 880 leerlin gen spelenderwijs kennis laten maken met dieren en de boerderij tijdens een twee uur durend programma. Tot medio maart zal de cyclus zich twee tot vier keer per week herhalen. Dat betekent een aanzienlijke belasting voor de medewer kers die toch al met een volle agenda te maken hebben. Niet kostendekkend De basisscholen kunnen kosteloos aan het project meedoen. Uit een speciaal 'potje' van de gemeente heeft De Vrije Teugel 1150 gulden kunnen lospeuteren voor de kleuters. Niettemin wordt vol gens directeur Leo van den Berg ook een aanslag gedaan op de begroting van de kinderboerderij: "Het is niet kostendek kend, want met het project is ongeveer 2300 gulden gemoeid. Toch doen we het, omdat we het belangrijk vinden om dit de scholen te kunnen aanbieden." Van den Berg is van mening dat de 1150 gulden subsidie van de gemeente in schril contrast staat met die voor soort gelijke projecten voor basisscholen, maar dan op andere terreinen. Daarin spelen grotere bedragen een factor. "Ik vind het een wanverhouding als je be kijkt wat er bijvoorbeeld beschikbaar is op het gebied van kunst. Daar is vier keer zoveel voor beschikbaar, terwijl de natuur net zo belangrijk is als kunst." Het natuurproject van De Vrije Teugel begint met een toneelstuk over professor Roekeloos. Hij vindt een dier uit, dat al les kan. Pietje Potlood (een journalist die volgens het verhaal bij de Soester Courant werkzaam is!) probeert daar een slaatje uit te slaan, maar professor Roekeloos is op zijn hoede. Na de voor stelling gaan de kinderen in vijf groepen werken met en aan verschillende dieren. Vervolgens moeten ze buiten hun 'groepsdier' zoeken, waarna men de leerlingen in verhaal en spelvorm eigen schappen van de betreffende dieren ver telt. Positief "We krijgen heel positief commentaar van de leerkrachten," glundert Van den Berg. "Het slaat goed aan. Vorig jaar hebben we na het project een vragenlijst naar alle deelnemende scholen ge stuurd. De reacties waren unaniem posi tief." Knutselen is één van de onderdelen van het natuurproject op de kinderboer derij. Alle scholen krijgen ook een herinne ring mee. Lesmateriaal wordt bij dit pro ject niet verstrekt, omdat men op De Vrije Teugel bij de laagste groepen van het basisonderwijs de spelvorm de hoog ste prioriteit geeft. Anders wordt het in het najaar. Dan zullen de medewerkers van de kinderboerderij een natuurpro ject starten voor de groepen 5 tot en met 8. Dan zal ook materiaal worden ver vaardigd, waarmee de onderwijzers later in het klaslokaal verder kunnen werken aan het natuur- en milieubesef bij de leerlingen. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en ,13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Schoftentuig Auteur: Wim de Bie Uitgever: De Harmonie Na "Meneer Foppen" is Schoftentuig het volgende boek van Wim de Bie. Hierin vermeldt hij een aantal gesprek ken met Walter de Rochebrune, ex- mijnbouwkundig ingenieur, die met de wereld heeft gebroken en nu leeft in een schuurtje achter in de tuin van het huis van zijn moeder. Walter de Rochebrune zet zich af tegen van alles en nog wat. Al les heeft een boze bedoeling en hij steekt zijn mening hierover niet onder stoelen of banken. Walter is eigenlijk de tegen pool van meneer Foppen, die alles gela ten over zich heen liet komen, omdat het nu eenmaal zo is en je er toch niets aan kunt veranderen. Een ontmoeting tus sen beide personages zou misschien een goede reden zijn voor het verschijnen van een nieuw boek van Wim de Bie, die zijn talent al een aantal jaren heeft ge toond als columnist bij de zaterdag-edi tie van de Volkskrant. Beppie van Vessem Auteur: Liesbeht den Uyl Uitgever: Veen Na "Ik ben wel gek, maar niet goed" is dit de eerste verschijning van een boek werk van de hand van Liesbeth den Uyl. Zij beschrijft hierin hoe het is gekomen, dat zij is geworden, wat zij is geworden. De vrouw van de politicus, die wat meer op de achtergrond moest treden, waar bij zij nooit op de achtergrond heeft wil len staan. Beppie was een meisje, dat reeds op de middelbare school, waar van een aantal jaren zich in de Tweede Wereldoorlog afspelen, zich ontpopte als iemand, die van onrechtvaardigheid niets moest hebben. Als de direkteur van de HBS wordt vervangen door een NSB-er, is zij degene, die het verzet er tegen organiseert, evenals zij dat reeds op de kleuterschool deed, toen één van de kinderen gestraft werd voor iets, dat hij niet had gedaan. Beppie van Vessem is een poging om los te komen van het imago "De Vrouw van de (ex) minister-president. Zij slaagt daarin wonderwel, zoals zij won derwel is geslaagd in^en aantal delen van haar leven. Een grote vrouw, die meer is dan de vrouw van de MP. D.S. Donderdag 9 februari RESERVEREN 22188 van de ven Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Librk De Complete Boekhandel. VAN DEZE WEEK FICTION 1 1) Dr. Kees van Kooten Zeven sloten 22,50 2.( 2) Isabel Allende Eva Luna 29,90 3.( 3) Adriaan van Dis Zilver 24,50 4.( 4) Wim de Bie Schoftentuig 19,90 b. 5) Gerard van 't Reve Bezorgde ouders 22,50 6-( 6) Jan Kuitenbrouwer Percies! 14,90 7.( 7) Harry Mulisch De elementen 34,50 8-( Mahfoez Moskee in de steeg 17,50 9.. 8) Liesbeth den Uyl Beppie van Vessem 19,50 10.( H. Ruebsamen Op Scheveningen 27,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 LibrLs.De Complete Boekhandel. Op 6 februari 1989 kunnen kinderen weer beginnen met het lezen van boe ken uit 1988 voor de Nederlandse Kinderjury. Vorig jaar zette de Kin derjury meer dan 15.000 kinderen aan het lezen. "Kies je favoriete schrijver" wordt door de Bibliotheek Soest gegoten in de vorm van een leesprogramma, zoals vo rig jaar "Wonder boven Wonder." Kin deren die meedoen aan het lezen voor de Kindeijury kunnen bij de vestigin gen van de bibliotheek een deelnemer spasje halen. Het is de bedoeling dat zij vijf boeken lezen die in het afgelopen jaar verschenen zijn. Met het lezen van deze boeken kunnen de kinderen stickers verdienen. Voor elk gelezen boek ontvangen zij een stic ker. Zo kunnen er verschillende stic kers gespaard worden met teksten als bijvoorbeeld: "Niet storen, hier wordt druk gejureerd" of "Top-Secret, gehei me jury gegevens." Wanneer de kinderen het vijfde boek gelezen hebben krijgen zij een aardige verrassing en een deelnameformulier om hun favoriete Top-5 op in te vullen. Ook kinderen die niet meedoen aan het bieb-leesprogramma kunnen zo'n jury- deelnameformulier ophalen bij de bi bliotheken of bij Boekhandel Van de Ven. De boeken die gelezen mogen worden voor de Kinderjury worden ook apart uitgestald. Tevens ligt bij de bibliotheken en de boekhandel een "Kinderboekenmolen" ter inzage, waarin deze boeken vermeld staan. De kinderen moeten hun Top-5 instu ren vöör 1 juni 1989. Midden juni wordt bekend gemaakt welke vijf boe ken in elk van de drie leeftijdscatego rieën (6 t/m 9 jaar, 10 t/m 12 jaar, 13 t/m 16 jaar) het populairst zijn, en na tuurlijk welke drie boeken volgens de kinderen absoluut gewonnen hebben. De uitreiking van de prijs van de Neder landse kinderjury wordt uitgezonden door de VARA-televisie. De Stichting Nederlandse Kinderjury is een initiatief van CPNB, NBLC en VARA. De brandweer kan bij brandmeldin gen in sommige gevallen vragen naar het telefoonnummer van de melder. De desbetreffende persoon wordt dan direct teruggebeld. Deze op het oog wellicht merkwaardi ge actie is een gevolg van het steeds groeiende aantal opzettelijke valse meldingen. Vooral in Soesterberg hebben 'grappenmakers' de brand weer nogal eens laten uitrukken, ter wijl er geen sprake was van brand. De brandweer vraagt bij het publiek om begrip voor haar maatregel. Afgelopen zondagmiddag vroeg de brandweer bijvoorbeeld naar het tele foonnummer van een beller. In dit ge val bleek er inderdaad vuur te zijn ont staan. Een zolder van een woning aan de Spad in Soesterberg brandde uit. Het dak bleef behouden. Een klein half uur na de melding had de brand weer het vuur onder controle. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk- De Soester karnavalsvereniging staat geheel in de startblokken om zaterdag a.s. het heft in handen te nemen in Soest. Zonder kubussen bij het ge meentehuis, maar met Narre Knollen bij de Knollenburcht. Dat de vereni ging klaar is bleek al bij het 'kleintje karnaval' onlangs in Bos en Duin. Men mag dat aanmerken als proefdraaien voor Raad van Elf en de Soester knol len. Maar nu dan het grote gebeuren voor de deur staat nog enige aktualiteiten van het N.K.P., het Narre Knollen Persbu reau. De kindermiddag, zondag 5 fe bruari, zal worden opgeluisterd met het leuke spel 'Jip en Janneke verliefd'. Het aangekondigde computerkind is ziek ge worden en blijft dus 'te bed'. Maar be halve voor de jeugd is er ook voor de se nioren onder ons nog iets te melden. Niet dat de Narre Knollen seniorenwo ningen gaan bouwen in Soest (daar duurt het karnavalsseizoen te kort voor!), maar omdat men voor particulier vervoer naar het seniorenkarnaval kan bellen met Sjaak de Vries, tel. 20656. De meeste bezoekers kunnen gebruik ma ken van de speciale bussen. Maar als dat voor U niet uitkomt, belt U dan Sjaak de Vries. Er wordt rekening mee gehouden dat er enkele gasten thuis opgehaald moeten worden. Bloemetje Het is al jaren een traditie dat de bezoe kers van het seniorenkarnaval bij het af scheid een bloemetje meekrijgen. Er is al jaren geleden een sponsor gevonden die dat voor zijn rekening neemt. Ook dit jaar weer. Omdat de 'winter' zo zacht is, komen er geen bloemen op de ruiten (van Van Ede), maar daarom zorgt Glashandel Jan van Ede voor een echt bloemetje achter de ramen. Op maan dagmorgen gaat er een speciale vracht wagen rijden van de veiling in Aalsmeer om 's middags de Soester senioren een bloemetje te bezorgen. Zorg datje er bij bent. De zaal in Bos en Duin mag hele maal vol, er is op U gerekend. De Narre Knollen oefenden onlangs al tijdens het 'Kleintje Karnaval'. De Knol lenburcht aan de Bosstraat zal tijdens het komende weekeinde weer uit zijn voegen barsten. Het karnavalsweekeinde staat voor de deur. Foto: Goos van der Wilt. Dindsag 7 februari, 20.00 uur: De laatste Keizer van China Peking 1908. De 3-jarige Pu Yi wordt op de Drakentroon geplaatst als "Heer van Tienduizend Jaren," keizer over de helft van de wereldbevolking. Ondanks dat is hij de eenzaamste jongen ter we reld. Drie jaar later wordt China een repu bliek, maar dit wordt voor de jongen verborgen gehouden. Het middeleeuw se leven in de Verboden Stad verandert niet. Pu Yi groeit op omringd door een grote hofhouding, waaronder 1500 eunu chen, die hem behandelen als een god. Hij mag alles doen wat hij wil, maar niet leven in de moderne tijd of een voet bui ten de paleisgrond zetten. Als Pu Yi 18 is en gehuwd met twee jon gen vrouwen, wordt hij in 1924 uit de Verboden Stad verbannen door een nieuwe machthebber. Geholpen door zijn vriend en mentor, de Schot Sir Re- ginald Johnston, vlucht hij met zijn ge zin naar Tientsin waar hij enige jaren leeft als een Westerse playboy. In 1931 verovert Japan Mantsjoerije en Pu Yi begaat de fout de uitnodiging te aanvaarden om keizer te worden over de nieuwe staat Mantsjoekwo. Dan breekt de oorlog uit en na de over gave van Japan komt Pu Yi in Russische gevangenschap. In 1949 wordt hij naar de Chinese Republiek overgebracht waar hij in een communistische gevan genis terecht komt om heropgevoed te worden. In 1959 wordt hij uit de gevan genis ontslagen en is dan voor het eerst van zijn leven vrij om te gaan en te staan waar hij wil. Hij wordt tuinman in Pe king en sterft in 1967. Vrijdag 3 februari, 20.15 uur: 'Als je de inhoud van een klucht kunt navertellen, is het geen goede klucht,' Donderdag 2 februari: 'Sint Vitusdans' is behalve een vreselij ke ziekte, die we vanaf deze plaats nie mand toewensen, ook een Ierse volks dans, waarbij steeds drie stappen voor waarts gevolgd worden door twee stap pen achterwaarts. Dit geeft een aardig beeld van de vorm en de inhoud van het programma. De liedjes worden voor zien van goed in het gehoor liggende muziek, door een toetsenist begeleid. Geen bikkelharde funkrock of zo, maar men wil wel iets moderners laten horen dat de traditionele cabaretmuziek. Waar gaat het om in 'Sint Vitusdans'? Wat wij bedoelen is dit: de mensen lo pen tegenwoordig op alle terreinen te gen problemen aan, maar de oplossin gen die ze daarvoor verzinnen zijn vaak net een maatje te klein. En dat varieert van genetische manipulatie tot voetbal vandalisme. Pappenheim laat u zien wat er in deze dagen zoal naar de peu ken gaat en hoe en waarom dat geestig is. 'Sint Vitusdans': een razendsnel en geestig programma over de actualiteit zoals u die niet in de krant vindt, met onalledaagse muziek, en een zo moge lijk nog onalledaagsere benadering van het begrip dans.' Expositie van 1 t/m 26 februari: De in Laren (N.H.) geboren (1955) en getogen beeldend kunstenaar Kees Kerkhof toont hier zijn tekenwerk van de afgelopen jaren. Van jongs af aan te kende hij al en ontwikkelde zich tot een goede tekenaar. Zijn passie voor de na tuur is duidelijk herkenbaar in het werk terug te vinden. De vele landschappen die hij vaak ter plekke in verschillende technieken tot uitdrukking brengt, ge tuigen hiervan. Het werk is realistisch te noemen en is heel speels in lijnen en vlekken uitge voerd. De technieken die hij toepast zijn o.a. het O.I. inkt-pentekenen en sinds enkele jaren het pasteltekenen op een aquarel ondergrond. Daarnaast schildert hij ook met olieverf, aquarel leert en maakte in het recente verleden houtsneden. Donderdag 2 februari - 20.15 uur: Sint Vitusdans. Cabaretgezelschap Pappenheim. Kaar ten f 12,50. Pas 65/CJP f 10,-. Vrijdag 3 februari - 20.15 uur: Een Fijn Span. Klucht met Joop Doderer, Hans Bos kamp, Leontien Ceulemans, Marga Bouma e.v.a. Kaarten f 20,—. Pas 65/ CJP f 18,-. Woensdag 8 februari - 14.00 uur: De Glimlach De Bom. Arno Huibers in een clowsprogramma voor kinderen en hun ouders. Kaarten f4,-. Donderdag 9 februari - 20.15 uur: Separation. Toneelstuk met in de hoofdrollen Linda van Dijck en Kees Brusse. Kaarten f 25- Pas 65/CJP f22,50. Vrijdag 17 februari - 20.15 uur: Avner The Eccentric. Super-mime clown Avner Eisenberg en zijn theatershow. Kaarten f 15,—. Pas 65/CJP f 12,50. een indrukwekkend toneelgebeuren. Het gegeven: De Engelse inlichtingen dienst maakt gebruik van de diensten van Alan Turing, een wiskundige be roemdheid, die in staat blijkt het ge heim van het Duitse codesysteem te ontdekken en daarmee voorkomt dat de uitkomst van W.O. II een Nazi-over winning wordt. Na 1945 krijgt Alan Turing nog meer wereldfaam als schep per en ontwerper van de eerste digitale computer. Een begenadigd weten schapper, op handen gedragen (Chur- chill was o.a. een van zijn bewonde raars), totdat de briljante wiskundige op een naïeve, ondoordachte wijze be kendheid geeft aan zijn homoseksuele gevoelens, daarvoor wordt gestraft, en na veel innerlijke strijd besluit door zelfmoord zijn geest vrij te maken. Een handeling gebaseerd op de stelling dat deze door een tegenstelling is opgeroe pen. Een uitverkocht Speeldoos-thea ter heeft donderdag j.1. ademloos ge luisterd en gekeken naar dit door Hugh Whitemore helder en doorzichtig ge schreven drama dat eerder, met Derek Jacobi in de hoofdrol, in Engeland volle zalen trok. "De verbroken Code," met Willem Nijholt in een schitterende hoofdrol, werd in alle opzichten een va derlands toneelgebeuren van de eerste orde. Te danken ook aan de intrigeren de constructie van het knap geschreven stuk. "De verbroken code" brengt in een groot aantal fragmentarische scè nes de hypocrisie van "the man in the street" aan het licht. Tegelijkertijd is het een aanklacht tegen vooringenomen heid, burgerlijke truttigheid en het schijnbaar overzee uitgevonden con servatisme. Alan Turing, de bejubelde wetenschapper, de verguisde mens. Twee karakters, levende mensen, in wisselende stemmingsbeelden door Willem Nijholt geplaatst en neergezet. Willem Nijholt, in deze creatie een ver strooide, slonzige professor, zich nagel bijtend en stotterend een weg banend in een steeds grimmiger wordend leven. De homoseksueel, als eenzame sterve ling aangewezen op een uiterst schamel erotisch bestaan. Alen Turing, indruk wekkend als wetenschapper, maar ze ker ook als mens. Gevoelig, niet zelden geestig, geeft hij gestalte aan zijn onver brekelijk principe dat zelfdoding een betere keuze is dan het alles verhullen de schijnhuwelijk. Willem Nijholt is in deze, door Jo Dua voortreffelijk gere gisseerde voorstelling, omringd door een, voor een vrije productie opmerke lijk groot aantal atrices en acteurs, waarvan Kees Kooien, Anita Menist, Diana Dobbelman en Vastert van Aar- denne als respectievelijk de hypocriete politie-ambtenaar, zijn moeder, zijn vriendin en zijn vriend scherp geprofi leerde rollen vertolkten. Dat zij niet konden wedijveren met het talent van Willem Nijholt heeft te maken met de constructie van het stuk, dat zich ge heel, zowel in monologen als dialogen, op de hoofdrolspeler toespitst. De zeer fraaie belichting stond in schril contrast met het een decor dat net iets teveel on heil overbracht. Minutenlange ovaties van een zeer onder de indruk gekomen Soester en Baarns toneelpubliek ver tolkten een terechte en verdiende waar dering voor Willem Nijholt en de zij nen. Zelfs zo vroeg in het jaar is het geen waagstuk te voorspellen dat Willem Nijholt voor deze prestatie dichtbij een bekroning is voor de beste acteerpresta tie van het jaar. Wie oh wie kan en zal hem dit verbeteren? Lr. Vrijdag jl. deed Paul de Leeuw een der de greep naar de gunst van het Baarnse publiek. Daar, waar hij de eerste keer faalde door omstandigheden maar ver leden jaar een goede revanche nam op zichzelf, overtrof hij zich nu met een heroptreden samen met Elaine Baan- ders in De Speeldoos. Als theaterper soonlijkheid is Paul in dit jaar duidelijk gegroeid. Hij vult niet alleen het po dium als hij er is, ook de zaal is volledig in zijn ban. Zijn grappen zijn harder ge worden, voor sommigen zelfs te hard, maar er zit een duidelijke ondertoon van spot, maar vooral van engagement in. Daar waar hij spot met de drempels, die nu langzamerhand voor de gehandi capte nederlandse medemens zijn ge slecht, laat hij duidelijk merken, dat het natuurlijk best een commerciëel succes kan zijn je het lot van je medemens aan te trekken. Zijn stem is voller gewor den, zodat ook zijn liedjes behalve goed van tekst (met dank aan Jan Simon Minkema en Coot van Doesburgh) zeer fijn waren om te beluisteren. Elaine Baanders is ook in het afgelopen jaar meer op hem ingespeeld. Daar waar zij vorig jaar nog wel eens een storende faktor was als het ging om gesproken tekst, was zij nu duidelijk in de rol van aangeefster gegroeid. Over haar piano spel uiteraard niets dan lof. Zij is al lan ger hierom bekend bij de insiders. Wel licht zien we haar ooit nog wel eens te rug met een eigen programma. Hoewel zij met Paul de Leeuw een prima combi natie vormt. Heel verrassend was de persiflage op José Feliciano met zijn parodie op Que Sera (altijd sla). Een stem die serieus aan Feliciano deed denken. Al met al een verademing voor diegenen, die op oudejaarsavond hebben gedacht, dat Seth Gaaikema voortaan de grote thea terpersoonlijkheid zou moeten zijn. Naast Freek en vele anderen is ook Paul de Leeuw er nog. D.S. heeft een bekend Engels kluchtenregis seur ooit eens gezegd. Dan moet Een Fijn Span een uitstekende klucht zijn! Notaris Van Wijngaarden (Hans Bos kamp) wordt er door zijn vrouw van verdacht een buitenechtelijke relatie te hebben. Om zijn onschuld te bewijzen wil Van Wijngaarden zijn vriend (Guus van der Made) laten opdraven als getui ge, maar omdat die zo gauw niet te vin den is moet de man, die komt sollicite ren voor butler (Joop Doderer) maar voor 'vriend' doorgaan. Natuurlijk komt de echte vriend toch - die moet dan maar butler worden. En zo zijn de omstandigheden geschapen voor een avond vol krankzinnige misverstanden. Woensdag 8 februari, 14.00 uur: Het schijnbaar bij toeval aanwezige pu bliek en attributen leiden in het spel met de clown een eigen leven; ze verande ren tot medespelers die hem verbazen, ontroeren en enthousiast maken. Een vuilnisbak als muziekdoosje het licht gevangen in een emmer een microfoon neemt de touwtjes in handen een pop wordt clown en een kind wordt pop een slagwerker draaft door en een cadeaudoos geeft haar geheim pas aan het einde prijs... een bom en... een glimlach. Naast poëtische clownerie maakt Arno Huibers gebruik van maskerspel, (le vend) poppenspel en pantomime. De muziek - speciaal voor deze productie gecomponeerd en gearrangeerd - tesa- men met het lichtspelrvervölmaken de voorstelling tot een voor het publiek - boeiend geheel. De glimlach de bom is zowel bewerkt tot familievoorstelling als kinderthea ter.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15