Verdiende nederlaag SEC tegen UW: 0-2 Newstar Sportwear: sportkleding tegen zeer sportieve prijzen p „Onze dames voetballen altijd al als Dansmariekes" voetbal programma ^■■Mi WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT Groenwitten overwinteren slecht en breken met traditie N-SERV ZONDAG VOETBAL Klanten halen korting uit 'grabbelton' ~-.w. V" f Autokraken bij VYZ ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 WZ in eerste helft overspeeld ZATERDAG VOETBAL Red Stars pas na rust naar winst Verkrampt Stam-SoVoCo onderuit VOLLEYBAL V olleybaltoernooi voor scholieren Shot 1 gaat spannende competitie tegemoet TAFELTENNIS KORFBAL Midweek-korfbal bij de Eemvogels BASKETBAL Videoband voor Vincent Maassen FIETSCROSS Kings Road Riders Crosszege Joop van Leijenhorst ATLETIEK ZWEMMEN Marco Sakkers niet voorin tijdens WK WIELRENNEN Wi mm ||1 SEC heeft in negatieve zin met een tra ditie gebroken. Het elftal leed in dit seizoen na zes gelijke spelen de eerste nederlaag op eigen veld. UVV trok met twee doelpunten verdiend aan het langste eind. SEC zakte daardoor af naar de tiende plaats op de 'onover zichtelijke' ranglijst. De manier waarop de ploeg verloor moet de manschappen van de scheiden de trainer Wim Peek aan het denken hebben gezet. De aanvalslinie bleek slecht te hebben overwinterd en eigen lijk gold hetzelfde voor de middenvel ders en de defensie. Alleen Ronald de Rooy stak iets boven het bedenkelijke niveau van de Soesters uit. De verdedi ger dichtte veel gaten, maar kwam te laat en te weinig mee naar voren om zijn aan val de noodzakelijke impulsen te geven. Slechts eenmaal was SEC dicht bij een doelpunt, maar Bert Holwerda plaatste de bal naast in plaats van over de Utrechtse doelman van de Berg. UW had daarvoor al twee kleine kansjes ge mist. Pas na een half uur spelen ontstond de eerste mooie actie in het matige duel. Mare van Doorn stelde Jack Nagtegaal op de proef door de bal hoog in de rech ter hoek te mikken. Drie minuten voor rust moest de SEC-goalie toch naar het net. Een mislukte vrije trap werd door iedereen gemist. Rob Groen raakte de bal ongelukkig met zijn hoofd, die ver volgens voor de voeten van de vrijstaan de Erwin van Leur belandde. Nagtegaal keerde zijn inzet, maar in de rebound te kende Hans van Zoelen voor de eerste Utrechtse treffer. De Vlieg SEC kwam ook na rust niet tot goede combinaties. Het veelvuldig balverlies van beide ploegen verveelde de naar schatting 200 toeschouwers behoorlijk. Zeven minuten na de pauze kwam SEC tegen de verhouding in bijna op gelijke hoogte. Een indirecte vrije schop van Bert Holwerda ging rakelings naast. De beste momenten waren verder voor UW dat in de 23ste en 27ste minuut verzuimde een beslissing te forceren. Dat gebeurde alsnog drie minuten later door Hans de Vlieg. Hij mocht aan de linkerkant doorgaan nadat scheidsrech ter J. van Galen een signaal van de vlag- genist wegwuifde. De Vlieg had aan een kleine opening in de korte hoek vol doende om het vonnis over de groenwit ten te vellen. De gevaarlijke buitenspits kreeg in de tweede helft alle ruimte, vooral omdat Mark Timmer bij zijn rentree konditie en wedstrijdritme ontbeerde. De Vlieg had zelfs nog voor 0-3 kunnen zorgen bij één van de vele counters van UVV in de slotfase. Zijn slappe schot deed de bal in de handen van Nagtegaal belanden. De selectie van Peek krijgt aanstaande zondag in Zeist de kans om een aantal John Brouwer van SEC wordt afge stopt door de UV V-defensie. Foto: Goos van der Wilt. plaatsen te stijgen. Tegen Saestum moe ten de laatste 23 minuten worden uitge speeld. De wedstrijd werd in de decem ber bij een 1-2 voorsprong voor SEC ge staakt toen een toeschouwer onwel raakte. SEC-jeugd Zaterdag werd er door de juniorengroep vriendschappelijk gevoetbald, terwijl de pupillengroep zich bezighield met kin dercarnaval. Voor de Al junioren stond de wedstrijd voor de derde bekerronde op het programma tegen Fortitudo uit Culemborg. Voor rust golfde het spel heen en weer met vijf minuten voor tijd een penalty voor SEC, die werd benut door Gabriel v. Gastel. SEC voetbalde al twintig mi nuten met tien man. Na rust hetzelfde spelbeeld. Tot vijf minuten voro rust stond SEC nog voor met 3-2 door een ei gen Fortitudo goal en een doelpunt van Guy Dekker. De Culemborgers lieten het er niet bij zitten en kwamen alsnog langszij 3-3. Met negen Seccers en tien Fortitudo spelers moest er tweemaal een kwartier verlengd worden. De betere konditie van SEC gaf uitein delijk de doorslag. Door Rob. v. Dorre- stein, Bram de Vries en tweemaal Guy Dekker werd met 7-3 gewonnen, en mag SEC een ronde verder spelen voor de beker. Sinds anderhalve week kent Soest een nieuwe zaak op het gebied van "sport wear": sportkleding op allerlei gebied, in een ruime sortering tegen - hoe kan het anders - zeer sportieve prijzen. De zaak staat aan de Vinkenweg 31 en het is mevrouw Ria Verbeek die er dage lijks bezig is met de verkoop. De winkel - waarin tot voor kort een bakkerij gevestigd was - vormt een be langrijke uitbreiding van de activiteiten van Newstar. De heer A. Verbeek, haar echtgenoot, startte enkele jaren geleden met deze firma - toen nog "opererend" vanuit het souterrain van de flat aan de Weegbreestraat - die vooral bekendheid geniet door de levering van sportkleding aan elftallen en sportprijzen, zoals be kers, vaantjes, trofeeën, etc. De nieuwe sportzaak aan de Vinkenweg heeft op een relatief kleine oppervlakte een grote voorraad sportkleding en -schoenen, met name gericht op de beoefening van de zaal- en de veldspor- ten. Daarnaast is er veel aandacht voor het "loop-gebeuren" (kleding en schoe nen) en kunnen ook wielrenners er te recht voor hun "outfit". Tenslotte vin den ook de afnemers van vrijetijdskle- ding er het nodige van hun gading, zoals dames-joggingpakken. Voordelige prijsklasse De filosofie acnter de nieuwe zaak is even simpel als doeltreffend: Newstar richt zich met name op de voordelige prijsklasse. Dat gebeurt met het eigen merk - "Newstar", uiteraard - dat in kwaliteit bepaald niet onderdoet voor bekende merken als "Cruyff' etc., die overigens óók in de zaak verkrijgbaar zijn. Op het gebied van loopschoenen biedt de zaak ook het toonaangevende merk Asics Tiger. "Bij ons kan iemand al terecht voor een goed joggingpak van veertig gulden," aldus mevrouw Verbeek. Vooral voor mensen die eigenlijk nog maar net be ginnen met sportbeoefening is dat iets om rekening mee te houden. "Als je eerst nog wilt afwachten of 't wat wordt, kun je natuurlijk beter een beetje uitkij ken met het geld dat je aan kleding en schoenen besteedt." Dat geldt ook voor de ouders van jeugdi ge voetballers, die voor het eerst voet balschoenen aanschaffen. "Laat 'm eerst maar eens een half jaartje lopen op wat voordeliger schoenen," is dan het ad vies, in plaats van direct al een paar hon derd gulden uit te trekken voor dure schoenen. Ook de klant die niet direct op het sport veld te vinden zal zijn, maar wel graag sportief gekleed gaat, kan bij Newstar uitstekend terecht, voor tennisschoe nen, sokken (zes paar voor 10 gulden!), fantasie-t-shirts en polo's, al dan niet met eigen naam, en nog veel meer. Bo vendien wordt het assortiment binnen kort - medio maart - uitgebreid met zwemkleding, van zwembroeken tot complete badpakken, "óók voor de wat oudere dames", aldus mevrouw Ver beek. 'Grabbelton' Behalve aantrekkelijke aanbiedingen ter gelegenheid van de opening - zoals een gratis glas, bierpul of beker bij aankoop Ria Verbeek heeft de dagelijkse leiding in de nieuwe sportzaak aan de Vinken weg. Foto: Goos van der Wilt. van artikelen ter waarde van ten minste 25 gulden, zo lang de voorraad strekt - heeft Newstar nog een (blijvende) ver rassing voor de klanten: ze kunnen zelf hun korting bepalen. Dat doen ze door bij de kassa een greep te doen in de "grabbelton", in werkelijkheid een soort emmertje waarin zich een aantal doosjes bevindt. Daarin staan de korting-per centages vermeld, variërend van nul tot dertig procent! Geen kwestie van gokken, aldus me vrouw Verbeek. "Je kunt nul procent trekken, maar dan nog gaat de klant er niets op achteruit. In een casino is dat wel zo." De nieuwe sportzaak is, behalve op maandagmorgen en woensdagmiddag, elke dag geopend van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur, en tijdens de vrijdagse koopavond. De zaak aan de Vinkenweg 31 is telefonisch te bereiken onder tel. 22770. Onbekende daders hebben vorige week twee auto's opengebroken, die gepar keerd stonden bij het terrein van de voetbalclub VVZ aan de Eemweg. Een 2ó-jarige Soester miste een radio-casset terecorder en enig wasgoed, dat in de auto lag; een 20-jarige plaatsgenoot al leen de autoradio. In beide gevallen wer den er ruiten vernield. (Bij SEC is het altijd Karnaval) Een gehandicapt WZ heeft zaterdag in Nijkerkerveen een te grote neder laag opgelopen. Met zes wegens schor singen of blessures afwezige basisspe lers, kwam VVZ kracht tekort tegen de fysiek veel sterkere spelers van Veense Boys. In de eerste minuut was het al raak. Van af de aftrap zette Veense Boys een aan val over rechts op die na een voorzet via de onderkant lat in het doel verdween. In de vijfde minuut was het weer raak. Een spits van Veense Boys speelde zich op zo'n twintig meter van het doel vrij en zijn schot ging via de rug van Patrik Roe- lofsen langs de verraste keeper Gilbert Seefeld. Seefeld moest overigens na tien minuten uitvallen. Een grove charge van een der voorwaartsen leverde Seefeld een knieblessure op. Wim van der Pol viel voor hem in. Van der Pol moest daarna nog 3 maal de trieste gang naar het net maken. In de twintigste minuut werd een vrije trap langs de muur gespeeld en na een voor zet ingekopt. Een lob zorgde een minuut later voor 4-0 en een goed uitgevoerde aanval over rechts zorgde in de drie en twintigste minuut voor de 5-0. Na deze treffer hervond WZ zich enigszins en in de tweede helft heeft men zich zelfs goed hersteld van deze slechte eerste helft. Tijdens de tweede helft gaf WZ geen kans meer weg en hadden ermet een beetje geluk zelfs nog een of meer tref fers van WZ kunnen komen. Zo waren er goede mogelijkheden voor Gert van de Munt en Marcel de Graaf die met kopballen en afstandsschoten dicht bij een treffer waren. In deze twee de helft had WZ het beste van het spel. Met goede kombinaties en snel spel werd Veense Boys op eigen helft terug gedrongen. Te laat natuurlijk om nog wat aan de achterstand te doen, maar het gaf blijk van een goede mentaliteit. Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo heeft de goede prestatie van vo rige week niet kunnen herhalen tegen Pollux in Oldenzaal. In een matige wedstrijd verloren zij met 3-0 van een ontspannen spelende thuisploeg. Het tweede damesteam versloeg de num mer drie in de tweede divisie met groot machtsvertoon. EAVV 2 had met 3-0 het nakijken. Het eerste damesteam, dat vorige week in een aardige wedstrijd het Voorburgse Tonegido met ruime cijfers versloeg, heeft kans gezien deze prestatie te her halen. Pollux, nog geklopt in de thuis wedstrijd door de Soester dames, toon de zich in de tweede wedstrijd de sterke re. Hoewel het er in de eerste set naar uit zag dat het Soester team goed in de wed strijd zat, via gevaarlijke opslagen werd het 0-6, wist de thuisploeg zich toch aan de greep van Stam-SoVoCo te ontwor stelen. Naarmate de eerste set vorderde en Pollux dichterbij kwam werd het spel van Stam-SoVoCo verkrampter, on nauwkeuriger en werd de overtuiging de wedstrijd te kunnen winnen steeds meer op de proef gesteld. Pollux maakte min der fouten dan de gasten en won daar door de eerste set met 15-13. Vanaf dat moment was het gedaan met de Soester ploeg. De thuisploeg profiteerde gretig en pas bij de stand 12-2 kwam Stam-So- VoCo weer bij zinnen. Het zette de ach tervolging in en drong Pollux in de ver dediging. Via 12-4 en 12-6 werd de stand naar 12-10 getild. Twee onnodige vergissingen, en het was 15-10. De der de set, de alles-of-hiets set, werd niets. Pollux deed wat het wilde en won van een aangeslagen Soester team met 15-8. Een gevoelige nederlaag. Het tweede damesteam blijft toch een merkwaardig team. Sinds de start van de competitie is het kandidaat voor een ho ge klassering. In wedstrijden tegen hooggeplaatste tegenstanders steeds, of bijna steeds, de meerdere. Om daarna van de staartploegen met het grootste gemak te verliezen. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen voor de wedstrijd tegen EAVV 2, de nummer drie in de tweede divisie. Vooral na het. verlies tegen de hekkesluiter in de vorige wedstrijd. Zonder een moment in de problemen te komen werd EAVV opzij gezet met niet mis te verstane cijfers, 8-, 4- en 11 -15Met een goed spelende Ma- rianne Goebertus als spelverdeelster, een niet te stuiten middenaanval van Madeion Boerboom en met een ongena dig hard scorende Inge Everts werd voor deze overwinning op een teleurgesteld EAW 2. Door deze overwinning bezet het team van trainer Bram Griffioen de derde plaats in de tweede divisie met de wedstrijden tegen de nummer één en twee nog voor de boeg. Volleybal deze week Morgenavond de wekelijkse volleybal avond in sporthal Beukendal met wed strijden avnaf 19.00 uur. Het eerste da mesteam van Stam-SoVoCo speelt za terdagmiddag in sportzaal De Bunt een oefenwedstrijd tegen Sarto uit Tilburg, een team dat net als Stam-SoVoCo uit komt in de eerste divisie. De wedstrijd begint, in tegenstelling tot normaal, al om 13.30 uur. T ni tta -.>hilr;!znoibvj'' rv.o Het door de volleybalvereniging Stam- SoVoCo te organiseren Soester scho lieren volleybaltoernooi in de krókus- vakantie telt meer deelnemers dan vo rig jaar. Niet minder dan vijfenzestig teams hebben voor dit toernooi inge schreven. Het toernooi is verdeeld over drie klassen, te weten basisscholen, brugklassen en kinderen in de leeftijd van 14 tot 16 jaar. Op donderdag 9 februari spelen de brugklassers en de spelers en speelsters van 14 tot 16 jaar in sporthal Beukendal om het kampioenschap van Soest. Op vrijdag 10 februari zijn de leerlingen van de basisscholen aan de beurt. Zij spelen vanaf 9.30 uur in sportzaal De Bunt hun wedstrijden. De voorzitter van Stam-So- VoCo zal de prijzen na afloop aan de kampioenen uitreiken. De organisatie is in handen van de Jeugdcommissie van Stam-SoVoCo. Voor inlichtingen over het toernooi kan men bellen met Joke Paans, tel. 14596. Terwijl de afdelingscompetitie tafel tennis al begonnen is, komen vanaf za terdag 11 februari ook de landelijke teams van Shot in actie. Het le heren team van Shot zal zich daarbij proberen te handhaven in de sterke 2e divisie, aan het 2e herenteam en de beide lan delijk jeugdteams van Shot worden kampioenskansen toegedacht. Het le herenteam trof in de 2e divisie een beduidend sterkere poule dan de vo rige competitie. Hans den Blanken, Gerhard Busch en Berend Jonker tre den achtereenvolgens aan tegen NMB/ VDO Amsterdam) FVT(Rotterdam, Trias(Twello), Avanti(Hazerswoude) en Scylla (Leiden). De vele trainingsu ren van dit team en de resultaten in oe fenwedstrijden en tournooien zorgen er voor dat de competitie met het nodige optimisme tegemoet kan worden gezien. De coaching is in de vertrouwde handen van Eddy Gaytant. Het 2e herenteam trof in de 4e divisie een poule met zwakke tegenstanders en verre afstanden. Aksel van Elteren, Ar jen Hoogeveen, Eugéne Staffhorst en Dirk Schuiling zijn het aan hun stand min of meer verplicht kampioen te wor den. In de afdeling is de competitie inmiddels twee weken oud met voor Shot wisselen de resultaten. Shot 3 kwam moeizaam uit de startblokken, mede doordat kop man Aijan Schuiling voor langere tijd in Zuid-Amerika verblijft. Marcel Jansen, Ronald van Velzen en André van Vugt zullen snel hun vorm moeten opkrikken om niet in problemen te komen. Shot 4 versloeg afgelopen week het Baarnse Elan met klinkende cijfers: 9-1. Ronald Huigen en Chris Sondaar bleven onge slagen, Richard van de Heuvel won twee partijen. Jeugd Het le jeugdteam van Shot komt op nieuw uit in de hoogste nationale jeugdklasse. Martijn van Beek, Martin Fransen en Robbie Houtgast troffen een zware poule, maar zullen toch proberen in de hoogste regionen te eindigen. In de Sprint uit Brielle treft het team van coach Ger van Beek waarschijnlijk de grootste concurrent. Het 2e jeugdteam miste vorig seizoen maar net het kampioenschap in de lan delijk C-klasse. Met de nieuwe aanwinst Maurits Jansens in de gelederen zullen Patrick Dam, Paul Roest en Pieter Sa- lentijn het deze competitie opnieuw pro beren. Ronald van Velzen zit weer op de coachstoel. De korfbalvereniging De Eemvogels wil starten met wedstrijden op een doorde weekse dag. Bij voldoende belangstel ling zal de Soester club een team in schrijven voor de competitie. Gebleken is dat veel mensen op zaterdag teveel andere activiteiten hebben om ook nog te kunnen korfballen. Het ligt in de bedoeling om in april te beginnen met de midweekse competitie. Voor informatie hierover kan men te recht bij Agnes Kraaikamp, tel. 12743. Door na de rust over te schakelen op een zone-verdediging heeft Red Stars met ruim verschil kunnen winnen van Blue Drakes uit Woerden. De eerste jaars op rayon-niveau had geen ant woord klaar op die taktiek en moest mede door de snelle uitvallen van de Soester basketballers de voor de pauze verkregen voorsprong van 40-41 inle veren: 87-65. Een schoonheidsprijs verdiende Red Stars zeker in de eerste helft niet. Aan voerder Wilco Beijer beaamde dat: "We speelden veel te rommelig en Blue Dra kes kon te makkelijk scoren." Dat laatste was opnieuw een gevolg van het falen van de zone-press die Red Stars in som mige duels eerder traditiegetrouw dan vanuit taktisch oogpunt pleegt te hante ren. René Lansaat van dichtbij en Bert Hilhorst van de middellange afstand zorgden ervoor dat Red Stars bijbleef, al moest de ploeg een uiterste inspanning leveren om de voordelige marge van Blue Drakes te minimaliseren. Na de hervatting kwam Red Stars beter uit de verf, omdat coach Rinus Valk toch koos voor een positie-verdediging. "Ze hadden daar geen aanval tegen," ver klaarde Beijer de ommezwaai in de wed strijd. "Bovendien konden we veel breaks lopen. Vooral Peter Hellinga was steeds snel weg." Blue Drakes sputterde tot 49-49 tegen, maar keek zeven minuten later tegen een hopeloze 72-59 achterstand aan. Pas in die fase bleek waarom Red Stars in de sub-top meedraait en de ploeg uit Woer den zich maar net uit de onderste regio nen kan houden. Red Stars liep uit tot 87-65. Topscorers werden de 199,8 centimeter lange René Lansaat met 20 punten, Bert Hilhorst 14) en Peter Hel linga (13). Jeugd De meisjes junioren kwamen bijzonder goed voor de dag tegen New Stars. Beide teams behoren tot de vier kanshebbers op het kampioenschap, dus het duel had een belangrijk karakter. Al vanaf het be gin nam Red Stars een voorsprong (13- 7) die de ploeg daarna via goed en snel uitgevoerde combinaties vergrootte: 33- 14. Uit die ruststand bleek dat Red Stars ook verdedigend de zaken goed op orde had. De Soester meisjes waren beter in de re bound en konden in de tweede helft de voorsprong aanvankelijk makkelijk vasthouden. Vermoeidheid in de uitge dunde selectie van coach Aldo Heere- grave was de oorzaak van een lichte te rugval (48-40), maar de ploeg bleef in de race om de titel door met 53-43 te win- Vincent Maassen, de Soester zwemmer die bij de Paralympics in Seoel maar liefst zeven medailles won - een goud, twee zilver en vier brons - en het we reldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterde, kan de huldiging die hem na zijn aankomst in Soest ten deel viel nog eens op zijn gemak ondergaan. Hij kreeg vorige week van wethouder drs. Günther Plomp (sportzaken) een vi deoband overhandigd, waarop de feestelijkheden zijn vastgelegd. De videoband werd hem "een beetje of ficieel", zoals de wethouder het uitdruk te, aangeboden op het gemeentehuis, waar Vincent in gezelschap van zijn va der direct uit school naartoe was geko men. Ook Monique Knol - de Soesterse die goud won bij het fietsen - heeft des tijds een videoband van de huldiging ge kregen. Plomp beschouwde de overhandiging van de film als een "staartje" van de Vijf rijders van de Kings Road Riders hebben zondag deelgenomen aan een fietscrosswedstrijd in Vries. In de open klasse behaalde Raymond van Lemel een vijfde plaats in de finale. Dennis Krol was al in de manches uitgeschakeld. In de eigen klasse, de experts, eindigde Dennis Krol als tweede. In deze wed strijd moest Raymond van Lemel vroeg tijdig afhaken. Bij de junioren finishte Mare de Schiffart als tweede. Rudy Krol en Patrick van Lemel vielen niet in de prijzen. Het afgelopen weekeinde kwam Joop van Leijenhorst uit in de Commanderij- cross te Gemert. In de verrassend goede start legde hij al de basis voor de over winning in het veteranenklassement. Deel uitmakend van de kopgroep had hij tegelijkertijd de leiding genomen in zijn eigen kategorie. Tijdens de 10.800 me ter lange wedstrijd bouwde hij een voor sprong op van bijna twee minuten op zijn naaste konkurrent. Zijn winnende tijd bedroeg 37 min. 27 sec. Aan de Midwinterminimarathon over 18,6 km in Apeldoorn deden ook twee Soester atleten mee. Jan van der Lee liep het pittige parkoers in 1 uur en 14.35 mi nuten. Voor Henk van Hal werd 1 uur 17.47 genoteerd. Jeugd De derde wedstrijd van deze winter werd zondag gehouden. De Gooische Atle tiek Club verzorgde de organisatie rond om het parcours nabij Anna's Hoeve te Hilversum. Van de 65 deelnemende Pij nenburg-atleten bereikten er 35 de fina le. Nu de voorrondes voorbij zijn kan worden uitgezien naar de districtsfinale die op 11 maart in de Lange Duinen in Soest wordt gehouden. Er zullen in to taal ongeveer 700 jeugdatleten uit de provincies Noord-Holland en Utrecht deelnemen. Enige resultaten van de Pijnenburg-at leten in de afgelopen wedstrijd zijn: JongensB: AbdesBelarbi le; Meisjes C: Lotty Aerts 5e: Jongens Dl: Michael Hagemans 7e; Jongens D II: Christian Gijtenbeek 6e: Meisjes D: Monique van Leek 3e; Meisjes Pupillen A: Maaike van der Molen 9e; Jongens Pupillen B: Michael Breeschoten 12e; Meisjes Pu pillen B: Marianne Spaink 5e. Vincent Maassen werd met zijn vader (l.) door wethouder Plomp op het ge meentehuis ontvangen. grootse hulde van een paar maanden ge leden en veronderstelde dat de zwem mer intussen wel gewend was aan derge lijke optredens, al realiseren Olympi sche kampioenen zich meestal niet wat hun te, wachten staat. De wethouder hoopte dat Vincent een goede afweging zou weten te maken tussen al dit soort activiteiten en de tijd die hij aan zijn school en aan de training moet besteden. Wat dat laatste betreft: Vincent vertelde dat hij in het weekend zou meedoen aan de Nederlandse Kampioenschappen in Oosterhout, waarvoor hij zijn kansen wel gunstig inschatte. De wethouder wenste hem daarbij namens het gemeen tebestuur alle succces en hoopte dat de videoband hem genoeg inspiratie zou geven voor de volgende Olympische Spelen. Op de film, gemaakt door Foto-Video Herman van Dam, staat een reportage van de feestelijke gebeurtenissen op maandag 31 oktober, die zich in en rondom het zwembad De Turf afspeel den. Daar maakte de Soester zwemmer zijn opwachting na terugkomst uit Seoel. Van de gemeente Soest kreeg hij destijds o.a. een surfplank aangeboden. Marco Sakkers is er zondag tijdens de wereldkampioenschappen veldrijden voor junioren niet in geslaagd verder te komen dan een 24ste plaats. De Soester coureur was een van de 52 starters op het parcours van Pont- Chateau in Frankrijk. "Het parcours lag me niet, het leek wel een wegwedstrijd," klonk Sakkers na afloop. "Het is wel wat anders dan de kerstcross in Soestduinen, maar een fantastische ervaring om mee te ma ken." De jonge renner, die dit seizoen al acht zeges behaalde, kon aanvankelijk in de kopgroep meerijden. Halverwege moest hij lossen, waarna zijn landge noot Herman Groenendaal uiteindelijk als eerste finishte en de regenboogtrui kreeg aangetrokken. Zondag 5 februari: S.O. SOEST 14.30 uur Soest 4 - Saestum 3 11.00 uur Amsvorde 3 - Soest 5 12.00 uur Kamerik 2 - Soest 6 12.00 uur BW'31 4 - Soest 7 11.00 uur Soest 13 - BFC 6 11.00 uur Stator 7 - Soest 14 SEC-zo 14.30 uur Saestum 1 - SEC 1 (1-2; resterende 23 minuten) DAMESVOETBAL (zondag 05/02): 12.00 uur Unitas 1 - Soest 1 11.30 uur Odijk 1 - Soest 2 11.00 uur SEC 1 - 't Goy 2

Soester Courant | 1989 | | pagina 16