t sen imma Selby begroet weer twee kampioensteams ■m uitgave nieuwe boeken SPORTSWEAR Winst voor matig Smeeing/BDC A. Brehler en P. Bolland bowlingkampioen Villard de Lans: veelzijdige Franse wintersportplaats •ÜÉUfe EN niet WK JEN il WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 SPORT BADMINTON Dakwerken D66 wil 'interventievlees' voor bejaarden ZWEMMEN Goede prestaties van Duinkikkers Wrak-van-de-weg SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 HANDBAL AGAVS klimt naar derde plaats VOLLEYBAL Gevoelig verlies Soester schakers SCHAKEN BOWLING NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Sportuitslagen Sportuitslagen Hellinga was 49-49 tegen, iter tegen een d aan. Pas in d Stars in de )eg uit Woer- iderste regio- rs liep uit tot :n de 199,8 nsaat met 20 en Peter Hel en bijzonder v Stars. Beide kanshebbers het duel had vanafhetbe- rsprong (13- goed en snel rgrootte: 33- ted Stars ook op orde had. >eter in de re eede helft de makkelijk 1 in de uitge- Aldo Heere een lichte te eg bleef in de 13-43 te win- iet zijn vader v op het ge- maanden ge- at de zwem- as aan derge- en Olympi- stal niet wat wethouder ;de afweging i al dit soort hij aan zijn )et besteden, een t vertelde needoen aan schappen in zijn kansen wethouder hetgemeen- aopte dat de spiratie zou Olympische Foto-Video m reportage tenissen op zich in en 'urf afspeel- er zwemmer ast uit Seoel, g hij destijds den. g tijdens de veldrijden lagd verder plaats. De van de 52 van Pont- het leek wel Sakkers na ders dan de maar een mee te ma- zoen al acht ikelijk in de Halverwege rijn landge- uiteindelijk 'enboogtrui turn 3 Soest 5 Joest 6 >oest 7 'C 6 •st 14 EC 1 j ten) :st 1 ;t 2 y2 Aan het einde van de badmintoncompe- titie '88/89 werden twee seniorenteams van Selby kampioen. Team 3 met team captain Henk de Boer, Wim Versloot, Tineke Rovers en Joos Dingemanse was pas na de overwinning in de laatste wed strijd tegen Leerdam 5 zeker van de titel. Het vierde team werd zelfs ongeslagen kampioen. Wouter Roorda, Hans Spil, Jac Weehuizen, Minie Kriele en Mar griet Spil wonnen 12 wedstrijden en speelden 2 keer gelijk. Afgelopen maan dag werden de kampioenen gehuldigd en in de bloemetjes gezet. De laatste wedstrijd van Selby 1 in de overgangsklasse van de badmintoncom- petitie eindigde voor Selby in een gewel dige ontgoocheling. Het bezoekende B.C. 70 uit Epe, dat evenals Selby moest winnen om niet te degraderen, was in de uitwedstrijd met 3-5 verslagen. Selby zag deze laatste ontmoeting dan ook met vertrouwen tegemoet. Een zelfvertrouwen, dat B.C. 70 bij bin nenkomst meteen diep de grond in boorde door Selby een onaangename verrassing voor te schotelen. Het team, dat normaal uit 2 vaste heren en 2 dames bestaat, werd aangevuld met drie heren, zodat B.C.70 vrijwel alle partijen met frisse heren kon spelen. Ook de vaste da mes werden aan de kant geschoven en vervangen door sterkere speelsters. De ze aktie, die door de spelregels niet ver boden schijnt, maar door Selby als com petitievervalsing wordt beschouwd, deed Selby na afloop van de met 3-5 ver loren wedstrijd besluiten hiertegen een protest in te dienen. Mocht de overwin ningvan B.C.70 erkend worden, dan de gradeert B.C.70 niet. Selby is dan afhan kelijk van de uitslag van de wedstrijd tus sen kampioen ABCA en degradatiekan didaat Inside uit Baarn. Bij verlies de gradeert Inside, bij winst is Selby het haasje. Enigszins aangeslagen door de stunt van de Epense formatie konden de Selby- heren geen vuist maken in het enkelspel Het derde en vierde team van Selby werden kampioen. Foto: Goos van der Wilt. en verloren zij beide kansloos. Een gela den Gerdie van Kooten vijzelde het zelf- vertouwen van Selby weer wat op door in drie games te winnen. Tweede dame Jeannette Westerveld leverde eveneens een knappe prestatie. Amper hersteld van een rugblessure, twee hierdoor ge miste wedstrijden en weinig training zag zij kans haar tegenspeelster te verslaan. Met een 2-2 tussenstand en een onver wachte overwinning in het herendubbel spel leek de balans toch in het voordeel van de Soesters door te slaan.De taktiek van B.C.70 bleek in de tweede helft van de wedstrijd nut te hebben. De ver moeidheid van de Soesters leverde voor de frissere tegenpartij het geplande voordeel op. Zowel het damesdubbel spel als de beide mixpartijen gingen naar de Epense badmintonners, die hierdoor degradatie ontliepen. Weerberichten Auteur: Kristien Hemmerechts Uitgever: Houtekiet Kristien Hemmerechts, een Vlaamse schijfster van de jaargang 1955, heeft met haar verhalenbundel "Weerberich ten" een tweede boek het daglicht doen zien. Na "Een zuil van zout," is dit een verzameling van op zichzelf staande verhalen, die elk vertellen van een vrouw, die probeert een relatie met een man of vrouw in stand te houden. Steeds lukt dat slechts gedeeltelijk of helemaal niet. Vooral haar korte "Kip" is een voor beeld van de gang van zaken, die nor maal is, als een stads meisje een relatie aanknoopt met een jongen van het plat teland. Daar waar de vrouw als het in telligentere en pienterder wezen schijnt, blijkt zij toch bij hem in de leer te kunnen, als het om de werkelijke din gen van het leven gaat. Elk verhaal op zich geeft een beeld van hoopvolle be ginstadia. Maar telkens weer loopt het mis. Kan het de sombere kijk van de schrijfster zijn, of tracht zij ons te waar schuwen niet te optimistisch over het le ven te zijn? De Zoon Auteur: Gina Berriault Uitgever: Nijgh Van Ditmar Met De Zoon schreef Gina Berriault ruim twintig jaar geleden een zeer om streden boek. De wereld reageerde ge schokt en geïrriteerd op haar. Eigenlijk jammer, want zij was haar tijd een twin tigtal jaren vooruit. Het verhaalt over een vrouw, die de mening is toegedaan dat de wereld wordt bestuurd door mannen. Als zij invloed wil hebben, zal zij hen aan zich moeten zien te binden. Zij hecht daarom, zoals dat zo fraai heet, alleen aan erotische liefde. De toekomst van haar zoon maakt haar ja loers en zij wil daar in een uiterste po ging deel van uitmaken. Een verhaal over een incestueuze moeder-zoon relatie, die de wereld schokte. De latere kritieken waren zakelijker en eigenlijk alleen nog maar vol lof. Terecht, want Gina heeft op een zeer boeiende wijze een vorm van de zuiverste schrijfkunst laten zien. Aan zee Auteur: Eric de Kuyper Uitgever: Sun Eric de Kuyper heeft met zijn: Aan Zee een jeugdherinnering neergeschreven. Het verhaalt over de jaren na de oorlog. Grootmoeder neemt het initiatief om de vooroorlogse traditie om de zomer in Oostende aan zee door te brengen sa men met de Brusselse familie. Het kind, dat in dit boek centraal staat ervaart dit als een feest. Door zijn ogen worden de dagelijkse meer en minder belangrijke gebeurtenissen gezien en beschreven. Heden en verleden doorkruisen elkaar, maar steeds weer staan het pension, de cabine op het strand, het spel en de vrij ages centraal. Een vertrouwde wereld wordt getoond, maar met de heden daagse ogen komt er toch een stukje weemoed naar die tijd op de lezer over. Eric de Kuyper is eigenlijk filmer, maar laat in zijn geschreven verhaal ook zien dat hij een beeld op de mens kan over brengen, zoals hij dat zelf ziet. D.S. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155) 13014-12577 Jan van Esseveld, gemeenteraadslid voor D66, lanceerde vorige week in de commissie Welzijn een plannetje om de kosten van de warme-maaltijd- voorziening voor ouderen te verlagen. Volgens hem worden er in Utrecht maaltijden verstrekt voor een bedrag van niet meer dan vijf gulden. Daarin is "interventievlees" verwerkt: vlees afkomstig uit vriescellen, dat in grote blokken wordt opgeslagen. Van Esseveld deed zijn suggestie na de mededeling van wethouder Frans Kingma dat er over de warme maal tijdvoorziening nog niets te melden was. "Misschien is het mogelijk de prijs op deze manier te drukken," al dus Van Esseveld. "Niet alleen bij de warme-maaltijdvoorziening, maar ook in de bejaardentehuizen." De Duinkikkers hebben zaterdag mee gedaan aan wedstrijden in Hilversum. Na drie competitiewedstrijden wordt een verdienstelijke elfde plaats in de landelijke eerste divisie ingenomen. De Soester zwemmers presteren steeds beter. In Hilversum sneuvelden 24 per soonlijke records, terwijl ze twaalf keer bij de eerste drie eindigden. Voor de es tafetteploeg van de meisjes op de 4x100 meter vrije slag was er een tweede plaats weggelegd voor De Duinkikkers. De eerstvolgende competitiewedstrijd, met als belangrijkste onderdeel de 400 meter vrije slag voor heren, staat ge pland op zondag 19 februari. De politie heeft vorige week op de Soes- terbergsestraat een 27-jarige inwoner van Den Helder aangehouden, die in een auto reed waaraan van alles bleek te mankeren. De wagen trok de aandacht omdat de remlichten niet werkten. Bij verder onderzoek bleek o.a. dat ook de uitlaat nagenoeg verdwenen was en dat de handrem niet functioneerde. De man moest zijn auto aan het bureau achterla ten en kreeg een proces-verbaal. VINKENWEG 31 - SOEST - TEL. 2 27 70 voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding! In de merken: CRUYFF - MITRE - PATRICK - LINE 7 - SAUCONY - ASICS-TIGER - TECH-ONE - RUCANOR en ons eigen merk NEWSTAR Ruime sortering SPORTPRIJZEN De heren van Smeeing/BDC wonnen zondag in Amsterdam met 11-15 van middenmoter AMC/NILOC. Ondanks matig spel was de overwinning nooit in gevaar. Smeeing/BDC nam direct na het aanvangsssignaal de leiding door het benutten van de eerste van de zes toege kende penalties. Arjan Roest zou deze middag een 100-procent-score halen voor wat betreft het nemen van de straf- worpen. Via 2-5 werd de ruststand bereikt van 4-9. De twee laatste Soester doelpunten kwamen van de hand van de achttienja rige Charles van Zetten, die sinds korte tijd de gelederen van het eerste team heeft versterkt. Van Zetten heeft zich binnen korte tijd opgewerkt tot een waardige stand-in van cirkelspeler Ri- chard van de Hoef, die deze middag niet tot scoren kwam. Voor de toeschouwers werd de tweede helft een slaapverwek kende vertoning, 'aul van den Deijssel trachtte nog wel enig leven in de brou werij te brengen. Hij scoorde driemaal, maar echt fraai werd het nooit. Het eind signaal bij de stand van 11-15 kwam dan ook als een bevrijding voor zowel spelers als publiek. De Soester doelpunten: André van de Hoef 1, Arjan Roest 6, Cleem Diemers 2, Paul van den Deijssel 4, Charles van Zetten 2. Dames Ook in dertiende wedstrijd van deze competitie slaagden de dames van Smeeing/BDC er niet in om punten toe te voegen aan de het schamele totaal van vijf. Werd het in de thuiswedstrijd tegen AMC/NILOC nog een gelijkspel, zon dag werd het geel-blauwe team op een 14-9 nederlaag getracteerd. Smeeing/BDC werd al binnen acht mi nuten op een 5-0 achterstand gespeeld. Pas daarna kon jeugdspeelster Gea Sta vast tegenscoren. Een minuut later, in de tiende minuut scoorde Leontien Jansen met een sprongschot 5-2. Met deze stand werd ook de rust bereikt. De Am sterdamse meisjes liepen in de tweede periode via 6-3 weg naar 13-5. Smeeing/BDC dat zeer zwak opereer de, bood slechts in de laatste minuten enige tegenstand. Driemaal troffen zij nog het doel. De Soester doelpunten: Gea Stavast 1, Leontien Jansen 1, Bea van den Berg 2, Astrid Wijnhof 2, Anja Derksen 2, Ada van Hal 1. Vrijdag werd in Nijkerk het lastige NVC door AGAVS met 3-0 verslagen. De ruim anderhalf uur durende wed strijd werd vooral in de beslissende fase van de tweede en derde set op het scherpst van de snede gespeeld. Aanvankelijk wees niets er op dat de kleine basis van AGAVS moeilijkheden zou tegenkomen. In de eerste set werd door geconcentreerd spel en degelijk opgezette aanvalskombinaties een 2-6 voorsprong opgebouwd. Mede door sterk middenspel van Pim v.d. Velden kon de voorsprong naaar 3-10 worden uitgebouwd, waarna vrij eenvoudig een 5-15 score als eerste eindresultaat kon worden genoteerd. Door een veel geconcentreerdere tegen stander keek AGAVS al spoedig in de tweede set tegen een 4-0 achterstand. Een time-out bij deze stand bracht de in de eerste set aanwezige lijn weer terug in het spel en liepen de heren in op NVC: 4-4 Sterk gebruik makend van zijn op dat moment meest scorende aanvallers, te wéten Ad van Brummelen en Ron Goet- hals, wist spelverdeler Frits Muller de zwakke plekken bij de tegenstander te vinden. Een 4-11 voorsprong voor AGAVS was het gevolg. Concentratieverlies en minder doortas tend optreden bracht NVC, welke in een der buitenspelers een bijna 100% sco rende aanvaller had, wederom in stel ling: 8-11. Met de tong op de schoenen en een enorme krachtsinspanning, ge combineerd met wat geluk sloot AGAVS ook de 2e set winnend af: 13- 15. De derde set verliep bijna identiek aan de tweede, waarbij de kracht van AGAVS (het zeer gevarieerde aanval- spell niet tot z'n recht kwam door de wat zwakkere stop in deze set. Via 7-11 en 8-13 kwam het laatste fluitsignaal bij de stand 13-15. Door deze tweede overwinning na de "winterstop" klimmen de heren naar een derde plaats in de sterke promo tieklasse. Het Soester achttal moest tegen Utrecht 4 aantreden met een sterk ge wijzigde opstelling. Het spel van drie plaatsvervangers was bemoedigend. In het middenspel mochten zij zich zelfs verbeugen op enige kleine winstkan sen. Nieuwelink had zelfs de winst voor het grijpen maar rekende toch nog bui ten de waard. Van der Hammen gleed plotseling uit met zijn Dame op een glad veld, zodat hij bij het uitspelen wel aan het kortste eind zal trekken. Swinkels zag zijn winstkan- A. Brehler bij de dames en P. Bolland bij de heren zijn de winnaars geworden van het Soester kampioenschap bow len. De titelstrijd werd tijdens het afge lopen weekeinde op de banen in C-drie gehouden. Met 1715 punten legde de heer Bolland beslag op de eerste plaats. Hij had ook al de hoogste game gescoord met 222 pun ten. De heer R. Westra werd tweede met 1661 punten, gevolgd door J. van de Blink met 1622 punten. Bij de dames werd mevrouw A. Brehler met 1580 punten onbereikbaar voor haar achtervolgers, waarvan M. Tervoo- ren (1534) het meest in de buurt kon blijven. Met slechts één punt minder ein digde J. Karei op de derde plaats. De hoogste game kwam op naam van M. Tervooren. Zij kwam eenmaal tot een De prijswinnaars van het Soester bow lingkampioenschap. Foto: Goos van der Wilt. score van 180 punten. Aan het scratch-toernooi van de Soester Bowling Bond deden 36 mensen mee. In de voorrondes werden zes series van 6 games gespeeld. De finales op zondag bestonden uit 2 series van 4 games. Op vallend bij het bowlingkampioenschap was de redelijk grote publieke belang stelling. Wie wil genieten van een sneeuwvakantie denkt al gauw aan de Alpen in Mid den-Europa. Toch zjjn er veel meer mogelijkheden en die zyn vaak minstens zo aantrekkelijk. Denk maar eens aan de Franse Alpen. Hier vindt u prachtige skigebieden en een behoorlijke sneeuwzekerheid, terwijl de zon er vaak schijnt. En in deze mooie streek ligt Villard de Lans, een traditioneel Alpen- dorp dat u gastvrij ontvangt. Als u houdt van zon, sneeuw en die typisch Franse gezelligheid, dan komt u hier volop aan uw trekken. Als u nü even de winterva- kantiegids van Frantour ophaalt, staat u binnenkort misschien al op de lange latten in een dik pak Franse sneeuw! Frantour brengt dit jaar weer een apart winterprogramma speciaal voor de liefhebbers van een vakan tie in de sneeuw. Villard de Lans, een sfeervol Alpendorp met volop skimogelijkheden, is één van de nieuwe bestemmingen. Om die kennismaking te vieren is er een prijsvraag waarbij u kans hebt om een gratis verblijf in een van de ap partementen te winnen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u verderop in dit artikel. Dit gezellige bergdorp ligt midden in een behoorlijk sneeuwzekergebied met uitsteken de voorzieningen voor skiërs en langlaufers. Bovendien is de omge ving prachtig. U reist er naartoe met eigen vervoer, nadat u door Fran tour tegen een voordelige prijs een hotelkamer, een studio, of een ap partement hebt laten reserveren. Op die manier verzekert u zich van een uitstekend geoutilleerd adres, uitgezocht door de Frankrijk-spe cialisten bij uitstek. En dan kunt u zorgeloos genieten van een fijne en gezonde sneeuwvakantie. Volop skikansen Villard de Lans ligt 32 km van Gre- noble aan de voet van de 2285 me ter hoge Gde Moucherolle op een hoogte van 1090 meter midden in een enorm skigebied. De talloze skipistes met een totale lengte van 120 km zijn met elkaar verbonden door tientallen skiliften. Skiën is hier mogelijk tot op een hoogte van 2250 meter, maar voor wie nog niet zo geoefend is, zijn er ook talrijke lager gelegen gebieden. Tachtig ski leraren, van wie het merendeel En gels of Duits spreekt, staan klaar om de beginner het skiën op een veilige manier te leren. Wie hier heen gaat voor het langlaufen, komt ook goed aan zijn trekken, want je kunt kiezen uit vele loipen met een lengte van maar liefst 120 kilometer. Bovendien voeren de meeste u door een prachtige omge ving en dat is vooral voor de natuur liefhebbers onder de langlaufers (en misschien zijn ze dat wel alle maal) Jieel aantrekkelijk. Après ski Wie behalve het skiën en langlau fen nog ander vertier zoekt in zijn sneeuwvakantie, heeft volop keus in Villard de Lans. Zo vindt u rond de twee pleinen in het centrum veel leuke winkeltjes en goede restau rants waar onder andere heerlijke plaatselijke gerechten geserveerd worden. En die zijn de moeite van het proberen zeker waard. Verder vindt u hier nog twee bioscopen en voor wie tot in de nachtelijke uur tjes gezelligheid zoekt, zijn er nog pianobars en zelfs twee nachtclubs. U hoeft zich dus zeker niet te verve len. Na het skiën kunt u, als u daar zin in heeft, een duik nemen in het verwarmde en overdekte zwembad of genieten van een verkwikkend bezoek aan de sauna. Bovendien is in dat zelfde gebouw nog een body building en aerobic centrum te vin den, en een internationale bowling- Aantrekkelijke prijsvraag Villard de Lans wil graag het feit vieren dat de Nederlandse win tersporter nu ook via het Fran- tour-programma kennis kan ma ken met dit bergdorp vol recrea tieve mogelijkheden. Want ook in de zomer is er veel te beleven op sportief en cultureel gebied. Villard de Lans en Frantour sa men loven een prijs uit van een verblijf voor twee personen van één week in een appartement in Villard de Lans uit het Frantour- programma voor wie de meest- originele vijfde regel bedenkt van nevenstaande limerick. U kunt die zin op een briefkaart schrij ven en voor 10 maart 1989 toe zenden aan Frantour - Rokin 128 - 1012 LC Amsterdam. U hebt daarmee een kans op deze aan trekkelijke prijs. Dit is de limerick: Een skigraag persoon uit Almere, vroeg: waar kan ik de skisport goed leren? Frantour gaf de raad: wie naar Villard de Lans gaat zaal met restaurant en nachtclub. Het skiparadijs Villard de Lans..., Al met al is er genoeg te beleven om met één regel van een limerick kunt u een hele wintervakantie lang aktief een fijne wintersportvakantie winnen in de weer te zijn en helemaal "bij- voor twee personen in dit sneeuwze- getankt" weer thuis te komen. kere bergdorp. sen in rook opgaan. Eerste bordspeler De Gier broeide gedurende lange tijd op een ingewikkeld, maar winstgevend plannetje. Helaas voor hem verliep de uitvoering van zijn idee anders dan was voorzien. Er rest nog nog een kleine kans op remise. Molenaar had geduren de de partij de stellingen volledig onder controle. In de wandelgangen verwacht men een remise van de verdaagde partij. Boekhoff speelt graag op de aanval en dat geeft vaak boeiend en onstuimig spel. Deze keer kostte het hem de kop. De Haan had er zin in. Weliswaar schoof hij naar hartelust, maar meer dan een ge lijkspel zal het vervolgverhaal niet ople veren. Vonk speelde een gedegen partij. Op de Damevleugel van zijn tegenstre ver zou de winst gelegen hebben. Vonk ging echter vrij snel akkoord met een puntendeling. De einduitslag kan voor Soest uitpakken op een 6 1/2-1 1/2 nederlaag en dat is een gevoelig verlies. Eventuele kam pioensaspiraties zijn nu wel vervlogen. De drie wedstrijden die nog resten in competitieverband kunnen volledig be steed worden aan mogelijke experimen ten. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Badminton Selby Selby 1 - BC Epe 3-5Leerdam 5 - Selby 3 2-6, Sel by 4 - Triaq 2 5-3, Selby 5 - Inside 5 1-7, Selby 6 - Nijkerk 8. Basketbal The Red Stars Heren: Red Stars 1 - Blue Drakes 1 87-65, BC Utrecht 3 - Red Stars 2 75-69, Hoevelaken 1 - Red Stars 4 65-51, Hoevelaken 2 - Red Stars 5 53-56, Red Stars 7 - BZ'72 3 81-37. Dames: Red Stars 1 - Voorburg 2 5U-90, Wouden berg 1 - Red Stars 3 47-13. Jeugd: Red Stars JA 1 - Voorburg 82-70, Red Stars JA2 - Midland 100-84, Green Giants - Red Stars JC1 30-45, Red Stars JC2 - Keizer Otto 74-55, Red Stars JC3 - Archipel 26-42, Red Stars MA 1 - New Stars 53-43, Jupitcr - Red Stars MB1 42-36, Midland - Red Stars XD1 35-27, Red Stars XD3 - Bourgondië 66-68. Bowling Soester Bowling Bond Eindstand van de Soester bowlingkampioen schappen: Heren: 1, P. Bolland 1715 punten, 2. R. Westra 1661, 3. J. van de Blink 1622, 4. J. van Slooten 1546, 5. A. Buddingh 1515, 6. E. Kamphorst 1484. Dames: 1. A. Brehler 1580 punten, 2. M. Tervoor en 1534,3. J. Karei 1533,4. M. Spronk 1519,5. P. Bertus 1429, 6. G. de Kroon 1355. Schaatsen Eemland 500 meter: Arie van de Berg 44.0, Igor Zweers 42.4, Ruud Grocnestein 52.4. 1500 meter: Aric van d Berg 2.17.1, Igor Zweers 2.14.5, Ruud Groenestein 2.43.6. Scrabble Riet de Groot - Joop van Zijtveld 378-447, Dieuwke Vastenburg - Wil Bouwman 531-496, Trudy Danvers - Ria Mulder 391 -504, Wout Klute - Jan Danvers 343-548, Hans Danvers - Riet Ra- belink 457-449, Dick Koblens - Annie Janssen 397-429, Thea van de Berg - Anneke Tak 604- 586, Mevrouw Van der Werff - Anne Nuysink 379-512, Tineke van Egdom - Mevrouw Gerth 465-400. Tafeltennis Shol Shot 3 - Huizen 4 4-6, Good Luck 2 - Shot 3 7-3, Buna 3 - Shot 4 7-3, Shot 4 - Elan 3 9-1, Zeta 1 - Shot 5 5-5, Shot 5 - Victoria 4 5-5, Bunshot 3 - Shot 6 6-4, Huizen 5 - Shot 79-1, Shot 7 - Almeer- spin 1 2-8, Nederhorst 3 - Shot 8 8-2, Shot 8 - UBTV 2 8-2, Shot 9 - Elan 5 2-8, Roter 1 - Shot 9 5-5, Shot 10 - VEV 9 6-4, YBTV 6 - Shot 11 1-9, Shot 11 - De Hilt 2 1-9, Shot 12 - Victoria 14 6-4, Good Luck 12 - Shot 12 4-6, Buna 10 - Shot 13 6-4, Shot 13 - Tovo 4 2-8, Shot 14 - Tovo 7 6-4, Nederhorst 5 - Shot 14 5-5, EMM 3 - Shot 15 1-9, Shot 15-UBTV 11 6-4. Zwemmen De Duinkikkers 100 meter vrije slag: IngmarHugen 1.23.3, Lisette Elsinga 1.16.4, Annelieke Druyff 1.11.7, Xander Bremer 1.02.5. 100 meter vrije rugslag: Frits Wibbelink 1.08.1, Caspar Arnold 1.20.0. 100 meter schoolslag: Harmen Pelleboer 1.31.4, Sebastian Borsje 1.27.0, Marjolein Kleijn 1.32.1. 100 meter vlinderslag: Manon Bijlever 1.37.2, Ronald van Ophovcn 1.30.1, Frits Wibbelink 1.02.0. 200 meter wisselslag: Jeanine Pothuizen 3.16.6, Marjolein Kleijn 3.09.8, Lise van de Berg 3.09.2.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17