arbióhoch PAGINA 8 WOENSDAG 1 FEBRUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Jazz-concert in C-drie: Don Friedman Quartet Klaus Flenter 'Het gebochelde paardje' NCVB Soest-Zuid Museum Oud-Soest Rammelende melkbussen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Houtsculpturen, schilderijen en tekeningen Expositie van Peter en Galina Ashley in C-drie Open dag op De Zonnedauw Uilen-luisteravond rond Amersfoort Krant niet ontvangen? Milieuvereniging 'voorbeeld' Vrijwilligers Vakature Bank Filmhuis 'Iwan de verschrikkelijke' Filmtheater: een thriller Activiteiten bij stichting Befhsaïd Zondagmiddagconcert in Groeneveld Cultureel Creatief Centrum Successtory Met een betrekkelijk korte voorberei dingstijd zetten een 37-tal amateur spe lers een uitstekend verzorgde musical "Rozenweelde" op het toneel. Drie uit voeringen overtroffen de verwachtingen van veel bezoekers. Tot drie keer toe een werkelijk bomvolle zaal. De drie opvoe ringen waren try-outs en dat was goed te merken aan de spelers en aan de uitvoe ringen. De laatste uitvoering van zon dagmiddag was dan ook het meest ont spannen. We mogen constateren dat dit samenwerkingsproject van Conamus en C-drie uitstekend is verlopen. Zoiets is voor herhaling vatbaar. De sfeer bij de spelers was gezellig en dat straalde van de uitvoeringen af. In C-drie is bewezen dat dergelijke produkties ook in kleine theaters opgevoerd kunnen worden. Met beperkte middelen zijn voorstellin gen gerealiseerd die klonken als een klok. Onze complimenten naar spelers, regisseurs en alle werkers achter de schermen. Komt er ook een uitvoering op een groot toneel? Rozenweelde ver dient dat en dat vonden vele van de 750 bezoekers. Theater techniek Met de uitvoeringen van Rozenweelde heeft C-drie aangetoond dat de licht- en geluidstechniek voor kleine en middel grote produkties voldoende is. Na ein deloze experimenten met licht en geluid lijkt het erop dat we "eruit" zijn. De be lichting verliep professioneel en het ge luid bijna. De gecombineerde spreek- muziek installatie is het maximaal haal bare met ons budget en met onze zaal- ruimte. Wat C-drie nu te bieden heeft aan professionele voorstellingen en aan amateurgezelschappen is meer dan vol doende. Gezien de belangstelling voor culturele activiteiten en voor congres sen, partijen enz. zullen we in de toe komst nog meer kunnen investeren, waardoor C-drie steeds professioneler wordt. Maar dan komen we zaalruimte tekort. Onze grote zaal wordt gebruikt als "theatertje", maar is dat in feite niet. Wij vinden dat Soest meer verdient. Gemeentelijke verantwoordelijkheid? In hoeverre blijft de gemeentelijke over heid van Soest zich verantwoordelijk voelen voor een goed beleid voor vrije tijdsbesteding, vorming en (permanen te) educatie? Het is te gemakkelijk om te zeggen dat het particuliere initiatief maar moet groeien, als de overheidsgel den schaarser worden. In de eerste plaats mag geconstateerd worden dat er in Nederland (en dus ook in Soest) vol doende geld beschikbaar is. Het is alleen maar de vraag waar de politici voor kie zen. Het is te gemakkelijk - en getuigt van weinig verantwoordelijkheidsbesef voor de samenleving - wanneer de over heid zijn handen van het terrein van vor ming en educatie weg neemt. In de na bije toekomst zullen vormingsmogelijk heden in relatie tot vrijetijdsbesteding steeds belangrijker worden. De belang stelling voor het totale werk van C-drie neemt steeds meer toe en dat is het beste bewijs dat er behoefte bestaat aan deze vorm van werken. Het mag nooit zo worden dat cursussen en theatervoor stellingen alleen maar bestaan voor de middengroepen en de hogere inkomens in onze gemeente. Elke burger heeft recht op een aantal van deze mogelijkhe den. Bij privatisering - en dat is werken met het oogmerk winst maken - worden grote groepen in onze samenleving bui ten gesloten. Als C-drie volledig moet privatiseren dan zullen de prijzen aan merkelijk verhoogd moeten worden en wel voor alle sectoren. Het aanbod voor cursussen, cultuur en horeca zal dan vol ledig veranderen. Voorlopig gaat C-drie ervan uit dat de Soester overheid haar verantwoordelijkheden voldoende on derkent en dat ze zorg wil blijven dragen voor een samenleving die voor velen van alles te bieden heeft. Wooncomfort moet worden aangevuld met mogelijk heden die de samenleving biedt. Hoe ge- schakeerder het aanbod, hoe beter dat is voor de gemeenschap. De Soester poli tiek wacht vaak af! Laat particulieren maar initiatieven nemen, is het veel ge hoorde motto. Waar blijft dan je politie ke verantwoordelijkheid voor de samen leving? Een gedegen visie op morgen is echt noodzakelijk. Parkeren Met de groei van onze activiteiten is te constateren dat steeds meer mensen ge bruik maken van C-drie. En omdat bijna alle bezoekers op eigen gelegenheid naar het cultureel centrum komen, staan er veel auto's rond het gebouw. Indien er voldoende parkeermogeiijkheden zijn, ontstaan er geen problemen of irritaties bij de bezoekers of bij de bewoners in de buurt. Er zijn echter onvoldoende par keerplaatsen rond het centrum. C-drie is 10 jaar geleden gebouwd met de gedach ten aan een dorpshuis. Toen waren be perkte parkeermogeiijkheden voldoen de. De doelstelling van het dorpshuis is ech ter verleden tijd. C-drie is een cultureel centrum. Nu dit nieuwe concept een succes is geworden, moet er ook inge speeld worden op de nieuwe situatie. Bij een voortgaande succesvolle ontwikke ling is voldoende parkeerruimte onont beerlijk. Vele bezoekers hebben een (druk) avondje C-drie moeten bekopen met een bon (parkeren buiten de vak ken). Voor de beeldvorming van C-drie een slechte zaak. Jules Deelder In het kader van de literaire avonden heeft C-drie flink uitgepakt door Jules Deelder uit te nodigen. Jules Deelder, die zijn show "Kiezen of Deelder" zal brengen op donderdag 9 februari, heeft vele bewonderaars. Dat blijkt uit het aantal reserveringen, op dit moment ruim 100. Wie nog een plaatsje wil be machtigen moet er snel bij zijn (02155- 22188). De show begint om 20.30 uur en de toegang is f 15,—. Tweedehands boekenbal Met de andere instellingen van het SLOS in oprichting wordt in de boeken week van dit voorjaar een tweedehands Precies een jaar geleden kon het Soes ter publiek al genieten van de vermaar de jazz-gitarist Klaus Flenter en zijn trio. Met pianist Don Friedman werd in december 1988 een zeer succesvolle toernee door Nederland gemaakt. Als kwartet gaven zij 10 concerten in 12 dagen, waaronder 2 radiouitzendin gen, t.w.: VPRO, Podium vanuit 0 42 te Nijmegen en TROS, Sesjunvanuit Nick Vollebregts Jazzcafé te Laren. De muzikale samenwerking was zo per fect, het kwartet zo dynamisch dat een vervolg kon uitblijven. De volgende toernee vindt plaats van 29 januari t/ 12 februari, waaronder het concert op 4 fe bruari in C-drie, Soest. Klaus Flenter is de gitarist van het quar tet. Al op 13-jarige leeftijd begon hij gi taar te spelen en ontwikkelde zich verder door zelfstudie. In 1978 werd hij docent, hoofdvak gitaar, aan het Rotterdamse conservatorium en was daarmee de eer ste gitaardocent lichte muziek, verbon den aan het Ned. conservatorium en is regelmatig te beluisteren in het jazz-cir- cuit. Don Friedman is geboren in Californie, U.S.A. Als Jazzpianist met een perfecte techniek was hij in de jaren zestig side- man op plaatopnames en concerten van Booker Little, Herbie Mann, Chuck Wayne en John Handy. Deze activitei ten gingen door in de jaren zeventig, maar daarnaast kreeg Friedman ook een reputatie op het gebied van lesgeven, componeren en leiden van diverse groe pen. Hij verzorgde vele optredens voor bekende televisiestations, concertge bouwen en festivals van naam in de V.S. met jazz-groten als Joe Newman, Milt Hinton, Lee Konitz, Chet Baker, John Coltrane en vele anderen. Kinderbios in C-drie: Deze prachtig getekende sprookjesfilm heeft als achtergrond het Rusland van lang geleden. Het verhaal draait om Iwan, een zachtaardige jongeman. Zijn beide broers, Danila en Gravila zijn nog al kwaadaardige figuren. Op een dag ontvangt Iwan een ge schenk: twee prachtige paarden met gouden manen en een gebocheld paard je. Dit paardje beschikt over tover kracht. Van de koning moet Iwan allerlei onmo gelijk lijkende opdrachten uitvoeren. Hij moet bijvoorbeeld een prinses ophalen waarmee de tsaar dan mee trouwen. Het gebochelde paardje helpt hem daarmee. Iwan is net terug van deze moeilijke op dracht of de veeleisende tsaar stuurt hem er al weer op uit. Maar steeds helpt het paardje hem en tenslotte kunnen ze sa men de koning wegsturen. Dan kan Iwan zelf met de prinses trouwen. 'Het gebochelde paardje' draait op 3 fe bruari in de Kinderbios van C-drie en begint om 15.45 uur. De film is geschikt voor kinderen van 5-10 jaar en duurt 75 minuten. Toegang f 2,50. boekenbal georganiseerd op vrijdag 10 maart in C-drie. De bedoeling is dat tweedehands boeken worden verkocht tegen lage prijzen, door instellingen die op deze manier hun kas wat willen spek ken. Het is niet de bedoeling dat indivi- duelen aan de verkoop gaan meedoen. Komende week krijgen instellingen uit gebreide informatie toegestuurd. Volle cursussen, een groot succes De cursussen zijn vorige week weer be gonnen met veel succes. Rond de 750 cursisten zijn inmiddels ingeschreven en daarbij komen er nog dagelijks nieuwe inschrijvingen binnen. Helaas moeten we ook wel eens "vol" verkopen en de mensen geruststellen met een plaats op de wachtlijst. Voor de cursus Calligrafie, experimenteel tekenen, aquarelleren, bloemschikken, algemeen beeldende vorming en klassiek ballet hebben we een wachtlijst aan moeten leggen. De nieuwe cursus buikdansen boekt ook veel succes; bijna 20 cursistn hebben op zondag 29 januari aan de eerste les mee gedaan. Henk Haverkoek, bassist van het quar tet, speelde in diverse buitenlandse jazz formaties en met buitenlandse solisten als Dexter Gordon, Johnny Griffin, Art Farmer enz. Sinds 1984 maakt Henk deel uit van het Klaus Flenter trio en daarnaast is hij als docent verbonden aan het Arnhems Conservatorium. Slagwerker is Eric Ineke, een van Ne derlands meest begaafde en gevraagde slagwerkers. Ook hij begeleidde in zijn loopbaan vele prominenten als George Coleman, Johnny Griffin, Jimmy Ra- ney, Freddy Hubbard etc. Het Don Friedman - Klaus Flenter quar tet zal op 4 februari een concert geven, bestaande uit tweemaal 60 minuten. Tij dens het concert behoeft men niet stil te zitten, daarom wordt het gegeven in het Witte Café. De toegang is gratis, dus kom gerust eens kijken en luisteren. Aanvang 20.15 uur. De jaarvergadering van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Soest- Zuid zal worden gehouden op woensdag 8 februari in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat, aanvang 20.00 uur. Op deze avond komt mevrouw Donker praten over: "Zij toen - wij nu'. Belang stellenden zijn welkom. Steenhoffstraat 46 Vele oude dingen verdwijnen. Niet al leen voorwerpen, ook geluiden ver dwijnen. Enkele tientallen jaren terug was de melkwagen met zijn rammelen de melkbussen, vroeg in de morgen een bekend geluid. De melkrijder, die twee keer per dag de volle melkbussen ophaalde bij de boer derij en ze naar de melkfabriek bracht. Per bus van 40 liter melk. De volle melkbus werd met een handige zwaai op de platte wagen gezet. De boer zette vaak de bussen al op een rij en op af stand van elkaar, zodat de melkrijder de bussen achter elkaar op de rijdende wa gen kon zetten. Na de oorlog kwamen de luchtbanden wagens in gebruik, het geluid van de ra telende wielen was toén verdwenen. Later werd het paard vervangen door de trekker en de vrachtauto. Nu rijden de tankauto's en heeft de boer een grote melktank met koeling. De melkbus staat nu beschilderd in de gang als para- plu- of plantenbank. Een nostalgisch geluid is verdwenen. De wagenmaker, nu carrosseriebouwer, bouwt i.p.v. de platte melkwagens nu de melktankau to's. De tijd staat niet stil, ook bij de wa genmakerij, die zich ontwikkeld heeft tot carrosseriebedrijf. De wisselexposi tie in Museum Oud Soest geeft hiervan een goed beeld. Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 2 februari: Van 9.30-11.30 uur de knutselklub voor volwassenen. Kosten f 2,50 inclusief een kop koffie. Vandaag komt de "Da Costa" school voor ons natuur edukatie projekt. 2 Kin deren komen komen hun verjaardag vie ren. Vrijdag 3 februari: Van 9.30-11.30 uur is er weer de peuter/ouder aktiviteit. Iedere dins dag en vrijdagochtend kunt u met uw kleinste kind(eren) komen. Dit kost 3 gulden per kind/ouderpaar. 2 Kinderen komen na schooltijd hun verjaardag vieren. Zaterdag 4 februari: Iedere zaterdag kan je vanaf 13.30 uur komen vrijspelen. We hebben hele mooie schommels, een kabelbaan, klim- rekken en veel meer leuke dingen. Het kost 1 gulden en je krijgt lekkere limona de en snoep. 2 Kinderen komen hun ver jaardag vieren. Dinsdag 7 februari: De voorjaarsvakantie is begonnen. Ie dere middag van 13.30-16.00 uur kun nen jullie naar de boerderij komen. Woensdag 8 februari: Vandaag een grote spelmiddag. Ook weer om 11.30 uur i.v.m. de voorjaars vakantie. Op zaterdag 4 februari om 15.00 uur opent burgemeester P. Scholten de ex positie van Peter Galina Ashley. De expositie van het kunstenaarsechtpaar Ashley bestaat uit houtsculpturen en metaalplastieken van Peter en water verfschilderijen, tekeningen en teksten van Galina. Deze combinatie is opzet telijk zo gekozen, omdat beide kunste naars eenzelfde uitgangspunt hebben: de ontplooiing van de mens. De in 1931 geboren Britse Peter Ashley beoefende de kunst aanvankelijk als hobby naast zijn werk als docent maat schappijleer. Peter is autodidact, hij ont wikkelde zijn technieken zelf en ziet het maken van werkstukken als middel tot zelfontplooiing, zelfeducatie en zelfken nis. In zijn werk wordt hij beïnvloed door wat zich dagelijks om hem heen afspeelt. In 1988 kreeg Peter de opdracht ver schillende stadia van het ontwikkelings proces van de mens in houtsculpturen te maken. Zijn eerste werkstuk van deze serie, waaraan hij 6 maanden heeft ge werkt, is 2,5 mtr. breed en 1.95 mtr. hoog. Het is momenteel in het Zeister Ziekenhuis te zien. Een aantal kleinere sculpturen, waaronder zijn meest recen te "De ontwakende vrouwelijkheid", worden in C-drie tentoongesteld. Dit laatste werk legt de link naar "op zoek naar de mens", mannelijk en vrouwelijk, ofwel het mannelijke en het vrouwelijke in elke mens. Galina Ashley is Russisch van afkomst. Zij woonde lange tijd in Brazilië en sinds 1975 met haar echtgenoot Peter in Ne derland. Vanaf 1969 is ze beroepsmatig kunstzinnig bezig, (schilderen, schrij ven) en van 1972-'75 volgde Galina een opleiding tot kunstzinnig therapeute. Met Peter stichtte ze "het Klavertje", een centrum voor Persoonlijke Ontwik keling d.m.v. Kunst in Zeist/Drieber gen. Tot juni 1986 verzorgden zij cursus sen en opleidingen. Hierna schreef "Het kunstwerk Mens" als titel heeft. Mo- Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Voorjaarsvakantie aktiviteiten: De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Kinderaktiveiten: Maandag 6 februari: Doemiddag voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd 2 tot half vier (emailleren, verven, kleien, enz.) Toe gang: f 0,50 Dinsdag 7 februari: Schatzoeken voor 4 t/m 12 jarigen. TijdL 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50 Woensdag 8 februari: Brilletjes maken voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 10 tot half 12. Kosten: f 0,50 Film voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 2 tot half 4. Kosten: f 1,-. Vrijdag 10 februari: Teken- en kleur- wedstrijd en pannekoeken eten voor 4 t/m 12 jarigen. Kosten: f 0,50. Tijd: 2 uur tot half 4. Tieneraktiviteiten: Dinsdag-, woens dag- en vrijdagmiddag van 4 uur tot half 6 is er open-middag voor tieners in de voorjaarsvakantie (7, 8 en 10 februari). Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Kinderaktiviteiten: Dinsdag 7 februari: Affiches maken voor morgen met foto's van popzangers! Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50 Woensdag 8 februari: Play-backshow voor kinderen van 4 t/m 12 jaar met schminck en een modeshow. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50. Neem zelf je bandje met muziek mee! Vrij dag 9 februariPoffertjesfeest voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten f 0,50 Tieneraktiviteiten: Tienerinloop voor 13 t/m 16 jarigen op donderdagmiddag van 4 uur tot half 6. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c tel. 17615 Maandag 6 februari: Karnavalswed- strijd voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 10.00 tot 11.30 uur. Kosten: f 1,- Karnavalsdisco met danswedstrijd, stoe lendans en karnavalsverkiezing, ver kleed komen dus! Onze Jazz-ballet groep treedt ook op. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,- Dinsdag 7 februari: Voorjaarsbloemen en- bakjes maken voor 6 t/m 12 jarigen, voor jezelf en voor mensen uit de wijk die wel eens iets extra's verdienen. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,- Woensdag 8 februari: Fruitpoppetjes maken voor 6 t/m 12 jarigen. Tijd:* 10.00 tot 11.30 uur. Kosten: f 1,- Kinderbingo met plaatjes voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1," Tieneraktiviteiten: Tienerinloop voor 12 t/m 15 jarigen op woensdagmiddag. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. Nieuwe aktiviteiten: In de Praatpaal: Turkse Volksdansen voor Nederlandse en buitenlandse kinderen van 8 t/m 12 jaar. Start: 1 februari. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 6,- voor 12 keer op de- woensdagmiddag. Jazz-ballet voor 9 t/m 12 jarigen. Start: 14 februari. Tijd: 4 tot 5 uur op de dins dagmiddag. Kosten: f 7,50 voor 8 keer. Kookkursus voor 6 t/m 9 jarigen. Start: 2 februari. Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: f 15,- voor 8 lessen op de dinsdagmid dag. In het Kruispunt: Knutselgroep voor 4 t/m 8 jarigen op de vrijdagmiddag van half 3 tot plm. kwart voor 4. Start: 3 februari. Kosten: f 1,- Aquarelschilderen voor volwassenen. Voor beginners en gevorderden onder deskundige begeleiding. Start: 6 februa ri. Kosten: f 75,- voor 10 lessen op de maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur. menteel schrijft ze vooral teksten en ver halen voor o.a. muzikale produkties. Het muzikale verhaal "op zoek naar de mens" wordt op zaterdag 18 februari in C-drie gepresenteerd door Galina en de troubadoursgroep Twinckel. Naast schrijfster is Galina ook schilde res. Als technieken hanteert ze water verf, nat op nat en de sluiertechniek. Elk werkstuk is nauw verbonden met haar eigen ontwikkelingsproces, met een voorgeschiedenis van maanden, soms jarn. Galina's schilderijen waren eerder te zien op een expositie in Zwitserland. Een werkstuk van Peter werd ingezon den naar de kunstveiling van Amnesty International in C-drie. De expositie van Peter Galina is dagelijks te bezichti gen. De openingstijden van C-drie zijn ma. t/m vr. 8.00-17.00 uur, 19.00- 23.00 uur, za. 15.00-23.00 uur en zon dag 15.00-18.00 uur. In De Zonnedauw, de basisschool aan de Smitsweg, wordt op vrijdag 3 februari een open dag gehouden. De bezoekers van het schoolgebouw kunnen dan ken nismaken met de kunstcreaties van de leerlingen. Tussen 9.00 en 11.30 uur is iedereen welkom in De Zonnedauw. De feestelij ke activiteiten worden afgesloten met toneelstukjes. De afdeling Amersfoort e.o. van de Ne derlandse Jeugdbond voor Natuurstu die (NJN) organiseert op zaterdag 18 fe bruari a.s een uilen-luisteravond rond Amersfoort. De deelnemers gaan luiste ren naar de (balts)roep van bos-, rans- of steenuil. Vertrek om 19.30 uur vanaf Monnickendam. De NJN richt zich op natuurliefhebbers van 12 tot 23 jaar. Doel is jongeren de gelegenheid te geven hun hobby, de veldnatuurstudie, in gezelschap van leeftijdgenoten te beoefenen. De NJN is georganiseerd in afdelingen (65), dis tricten (15) en werkgroepen (6). De afdelingen organiseren regelmatig excursies, lezingen en werkdagen. In de schoolvakanties zijn er kampen en de werkgroepen specialiseren zich op be paalde takken van natuurstudie. Informatie: M. Opdam, Liendertseweg 64B, tel. 033-755348. COMPUTER FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 5/ - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Bep Rademaker, voorzitter en eerste woordvoerder van de Soester milieu vereniging Soestdijk Geen Stank- wijk, is door de Stichtse Milieufede ratie uitgenodigd om een inleiding te houden over de wijze waarop milieu acties gevoerd kunnen worden. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst op het landgoed Oosthoek in De Bilt, niet ver van het Utrechtse universi- teits-complex "De Uithof', op maandag 6 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Bep Rademaker zal spreken over de successen van Soestdijk Geen Stank- wijk en de manier waarop deze ver eniging knokt voor het behoud van het milieu en een milieu-vriendelijk klimaat in de directe woonomgeving. Het "model" van SGS kan mogelijk als voorbeeld dienen voor milieu-ac ties in andere delen van de provincie. "Veel mensen die zich actief inzetten voor het milieu raken langzamerhand timide," aldus Bep Rademaker. "Ik zal zeker duidelijk maken, dat het vooral een kwestie van veel geduld en lange adem is." Vrije tijd Een groot deel van de ingeschrevenen bij de Vrijwilligers Vakature Bank zijn mensen die echt kiezen voor vrijwilli gerswerk. Zij ambiëren geen vaste baan, of doen vrijwilligerswerk erbij. Ook huisvrouwen en gepensioneerden vullen hun vrije tijd op met het doen van vrij willigerswerk. Er is echter ook een groep die er niet voor gekozen heeft onbetaald werk te doen. We denken dan aan hen die werk loos zijn geworden of in de WAO terecht zijn gekomen. Als je zonder werk raakt moet je veel missen. Kontakten met kollega's; aan zien; inkomen; het gevoel dat je je nuttig maakt. Maar één ding heb je in over vloed en dat is vrije tijd. Anderen weten precies te vertellen hoe mooi dat is, zoveel vrije tijd. Zelf werken ze nog. Maar ze weten nauwkeurig hoe fijn het is om net zoveel vrije tijd te heb ben als mensen zonder werk. Ze moeten het zelf maar eens meemaken. De eerste dagen ben je meestal nog druk bezig bij te komen van de dreun datje nu zonder baan zit. Misschien zijn er mensen, die het daarna wel even aardig vinden de tijd aan zichzelf te hebben. Dat duurt een paar dagen. Desnoods een paar weken. Dan is 't voorbij. Want dan komt de verveling. Langzaam maar zeker. Steeds nadrukkelijker. En het duurt niet lang of je vraagt je af wat je met al die uren moet doen, elke dag maar weer. iemand die geen werk had zei: "Je voelt je steeds doellozer omdat je die baan mist. Je dagindeling raakt in de war. Vroeger wasje op tijd op. Je moest naar je werk. Nu sta je vaak laat op, want de ochtend is voor velen de rotste tijd van de dag. Anderen gaan naar hun werk. Kinderen gaan naar school. Je vrouw gaat aan de slag, thuis in het huis houden of buiten de deur in een baan. Allemaal hebben ze hun verplichtingen. Behalve jij, jij blijft thuis, dus je kunt net zo goed lang in je bed blijven." Eigenlijk zou je moeten zeggen dat men sen zonder werk juist helemaal geen vrije tijd hebben. Licht is prettig omdat het ook donker kan zijn. Warmte is fijn om dat het koud kan worden. Daarom is vrije tijd alleen maar van betekenis als er werken tegenover staat. Dat werken ben je kwijt. Daar kun je nu niets aan veran deren. Maar je kunt natuurlijk wel wat gaan doen! Hobby's, knutselen, kursussen, lezen, sport. Noem maar op want er is nog veel meer. Bijvoorbeeld vrijwilligerswerk. U kunt bij de Vakaturebank terecht op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrij dags van 11.00-12.30 uur. Telefonisch bereikbaar tijdens kantooruren onder nummer 02155-12630. Het adres: Wil- laertstraat 49. 1/104. Wedstrijdsekretaris gevraagd bij Honk- en softballvereniging. 2/101. Uitleenorganisatie van speel goed en spelletjes zoekt vrijwilliger m/v voor diverse adm. werkzaamheden. 3/101. Muziekgezelschap heeft plaats voor bespelers van bas, tuba en trombo ne. 3/104. Centrum voor geestelijk ge handicapten vraagt iemand voor de huisomroep. 4/102. Vrijwilliger m/v gevraagd voor de P.R. bnij muziekver. 5/103. Om behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen worden enkele vrijwilligers m.v. ge vraagd. 6/104. Gezinsbezoeksters gevraagd bij vrouwenorganisatie. 6/106. Medewerkers m/v gevraagd bij Stichting Slachtofferhulp. 7/101. Peuterspeelzalen zoekt vrij williger m/v om beroepskrachten te as sisteren. 7/104. Scoutinggroepen zoeken vrij willigers m/v om te assisteren bij het ge ven van leiding aan welpen, kabouters, gidsen en verkenners. 7/107. Vrouwenvereniging zoekt vrijwilligster voor de opgang van kinde ren waarvan de moeders aan aktiviteiten deelnemen. 8/108. Vrijwilligers m/v gevraagd om gehandicapten te begeleiden bij het le ren pony- en paardrijden. Informatie over bovenstaande vakatu- res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 2 februari: In de cyclus Sovjetfilms is het Filmhuis Artishock deze maand beland bij de meest bijzondere film uit de reeks: 'Het laatste werkstuk van Eisenstein, de be langrijkste cineast die Rusland gekend heeft.' De film vertelt enkele belangrijke ge beurtenissen uit het leven van de 16e- eeuwse tsaar Iwan IV, bijgenaamd 'De Verschrikkelijke'. Hij was de tsaar die ondanks veel tegenwerking heel Rus land onder zich wist te verenigen. De film concentreert zich op de intriges en complotten, die tegen hem gesmeed worden door de Bojaren (hoge adel), de geestelijkheid en zelfs zijn eigen fa milie, die immers hun macht dreigden te verliezen. Sergej Mikailovitsj Eisenstein was een veelzijdig kunstenaar. Hij beheerste ve le facetten van het filmvak en geldt als de grondlegger van de theorie voor filmmontage. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Filmagenda Donderdag 9 februari: "The Dead." Donderdag 16 februari: "Au Revoir les Enfants". Vrijdag 17 februari: "Who's that Girl." Donderdag 23 februari: "Candy Mountain." Vrijdag 3 februari: De titel mogen wij u niet verklappen. Maar wie van een goede trhiller houdt mag deze film niet missen. In de hoofd rollen Farah Fawcett, James Russo, e.a., Een maniak probeert Marjorie in haar auto aan te randen. De poging mislukt maar hij heeft wel al haar gegevens. Aangifte bij de politie loopt op niets uit. Enkele dagen later dringt de aanrander bij haar thuis binnen. Op het moment dat hij haar opnieuw wil verkrachten spuit ze in een wanhoopspoging insecti cide in zijn ogen, bindt hem vast en sluit hem op in een open haard met het tra liewerk van een bed ervoor. Maijorie beseft, nu ze niet daadwerke lijk is verkracht, dat de aanrander bin nen de kortste keren weer wordt vrijge laten wegens gebrek aan bewijs. Twee vriendinnen gaan zich met de situatie bemoeien en langzaam maar zeker be gint alles zich tegen Marjorie te keren. Als Joe de 'waarheid' gaat verdraaien en het initiatief bij Marjorie legt wordt het haar teveel. Ze pakt zijn mes en be gint hem op dezelfde wijze te folteren zoals hij haar mishandeld heeft. Dan komt de gruwelijke waarheid naar bui ten. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; CJP/65-1- f 5,-. Bij de stichting Bethsaïd wordt een aan tal activiteiten gehouden. Zohra Ber- trand houdt op vrijdag 3 februari een vi deo-lezing over nieuwe spiritualiteit in deze tijd. De aanvang is 19.30 uur. De cursus 'Geneeskracht van edelste nen' door Amandus Korse begint op woensdag 8 februari. Verder zijn er doorgaande cursussen, zoals Hatha-yo- ga, Okido-yoga, Thai Chi, Sacred Dance en yoga voor kinderen. i Voor informatie over deze activiteiten kan men dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur terecht bij Mayindra aan de Kerk straat, tel. 25599. Aanstaande zondag, 5 februari, vindt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groene veld in Baarn weer een concert plaats in de serie zondagmiddagconcerten, in sa menwerking met de Stichting Baarnse Muziekkring. Als solisten treden op Pauline Oostenrijk, hobo, en Dido Keu- ning, piano. Pauline Oostenrijk is een markante ver tegenwoordigster van de jonge generatie hoboïsten. Ze studeerde o.a. in Zwolle, Amsterdam en de Verenigde Staten en won inmiddels een respectabel aantal prijzen. Ze trad ook op in het tv-pro- gramma "Jonge mensen op weg naar het Pauline Oostenrijk en Dido Keuning concertpodium Haar begeleider Dido Keuning studeerde evenals Pauline aan het Sweelinck Conservatorium en ont wikkelde zich als veelgevraagd kamer muziekspeler. Hij trad vele malen op in het buitenland en is regelmatig te be- sluisteren in het Concertgebouw in Am sterdam. Op het programma van dit zondagmid dagconcert staan werken van Francesco Geminiani, Joseph Haydn, Francis Pou- lenc en Henri Dutilleux. Aanvang 16.00 uur; toegang f 7,50; jeugd f 5,-.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9