Tropische hitte op Soester karnaval Knollendams karnaval met fraaie optocht uit de startblokken De Brink verslaat de Bunt Meer dan 2300 Knollendammers gaan uit de bol Blikschade? DIK BOS B V pagina^ WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 SOESTER COURANT WOENS ZAAL1 Veel wet bij scrabl L3 AUTOSCHADE Evenals ESS Bi leden heeft kunnen winne Soester zaalvo Banninghal in 5-5. De Brink won dit jaar de eerste prijs bij de grotere groepen met de goed lopende bar. de eerste prijs naar Brenda en Jeannette Beijer ("Nieuwrhoekplein, veilig voor groot en klein"); de tweede naar Gea en Betty - de echtgenotes van Prins Gerrit en een van zijn adjudanten - met hun "Pa en Ma Flodder", en naar het "Kep-pas- poort", waarvan de maker in de drukte na afloop onbekend bleef. Bij de grote groepen was het, zoals ge zegd, de Brink die met de hoogste eer ging strijken. De tweede prijs was voor de "Knollengarde in trance", karnaval op z'n Frans", met veel succes vervaar digd door een aantal oud-leden van be stuur en Raad van Elf, "oude rotten in het Karnavalsvak", zogezegd. De Bunt moest dit jaar genoegen nemen met de derde prijs voor een fraaie tram, onder het motto: "Met Neelie aan het roer, openbaar vervoer". Aanmoedigingsprijzen waren er tenslot te voor de groep die de paspoort-affaire in beeld bracht en de groep van Soester ondernemers en hun medewerkers, die het motto "Lekker uit in Holland" op zeer aantrekkelijke wijze gestalte gaven. Alom was er waardering voor wat alle deelnemers in de afgelopen maanden in hun vrije tijd hebben gepresteerd en het is duidelijk dat het Knollendamse karna val niet meer kan bestaan zonder de op tocht, ook al is het evenement (nog) niet te vergelijken, met wat bijvoorbeeldin het zuiden des lands op dit gebied wordt Enige duizenden "Knollendammers", een flink aantal als deelnemers en de rest als toeschouwers, hebben zater dagmiddag het nodige plezier beleefd aan de grote Karnavalsoptocht, die ook in Soest de jaarlijkse feestelijkheden inluidde. De stoet trok ondanks het koude weer - al liet de zon zich (toeval lig?) voor het eerst sinds dagen weer even zien - heel wat bekijks. Voorafgegaan door het vlaggenkorps van "Animato" uit Hoogland en natuur lijk begeleid door de eigen Hofkapel - van de 90-jarige P. V.O. - legde de stoet, met in zijn midden prins Gerrit den Eer ste en zijn hofhouding - de route van de Lange Brinkweg naar de Bosstraat in een redelijk tempo af. De toeschouwers in Soestdijk, Klaarwater en Overhees kregen een fraaie kaleidoscoop voorge schoteld, waarin niet alleen de nationale maar ook de plaatselijke politiek op de hak werd genomen. De deelnemers had den ook dit jaar weer veel werk van de wagens gemaakt, zodat het een bont ge heel was geworden waarmee de makers zeker eer inlegden. Zo kon men in de stoet de oud-minister Van Eekelen met zijn lintje en paspoort ontdekken en bleek ook de omstre den "kubuskunst" voor het nieuwe ge meentehuis een inspirerend onderwerp te zijn. Een van de deelnemers betitelde de leden van het College van Burge meester en Wethouders in dit verband als "kwibussen", een volgens velen ui terst treffende omschrijving van de Soester gemeentebestuurders. Andere "gemeentelijke" zaken waren het nieu we zwembad en het Nieuwerhoekplein, en "landelijk" hadden Neelie Smit Kroes (openbaar vervoer), Europa zon der grenzen, het mest-probleem "Smallenbroek" (met het ietwat ver dachte établissement "Wip-inn"), etc. de makers stof gegeven om er wat moois van te maken. Ook de voetbalclubs s.o. Soest ("De tribune") en SEC - met z'n "eigen" Knollentrappers - gaven acte de présence. Meer dan vorig jaar De organisatoren waren bijzonder te vreden over het uiterlijk en het verloop van de optocht. "Het waren er weer een paar meer dan vorig jaar," aldus een en thousiaste Bert Krijger, penningmeester van de Narre Knollen. In café Bos en Duin vond na afloop de prijsuitreiking plaats, met als inzet de wisselbeker van de Soester Courant. Die ging dit jaar nu eens niet naar De Bunt, zoal de laatste jaren bijna strijk en zet het geval was, maar naar de "grote concurrent" De Brink. Deze groep legde beslag op de eerste prijs met haar uitstekend verzorgde uit beelding van "een goed lopende bar", waarin het begrip "lopend" vooral let terlijk diende te worden opgevat. Overi gens won de Brink daarmee ook de eer ste prijs in de beroemde karnavalsop tocht van Hoogland, zondagmiddag, en dat is zeker een compliment waard. Bij de individuele deelnemers ging de prijs naar Wilfred Verhoeven, die een paar torenhoge kubussen torste met het opschrift: "Gemeentekubussen van twee ton, neem deze van karton". Bij de kleine groepen (2 tot 5 deelnemers) ging DVS/Knollenti tere ploeg, maa een aantal stekei moest de ploeg tegen een achtei lentuin iets zorg de afronding, d gepresteerd. Maar dat is misschien een kwestie van tijd. 'Makkie' De optocht verliep zonder noemens waardige wanklanken; het verkeer on dervond niet al te veel overlast en de po litie had er een "makkie" aan. Wel dien de een Amsterdamse automobilist, die de optocht aan de Van Weedestraat ont moette, bij de politie ^en klacht in omdat zijn auto - ook het interieur - besmeurd was met een mengsel van meel en water, dat vanaf een van de wagens over zijn wagen was uitgestort. Het spul bleek niet aanstond te verwijderen. De "beman ning" van de wagen werd aangesproken op de daardoor ontstane schade en zal ongetwijfeld nog een gepeperde reke ning gepresenteerd krijgen. Op de Bosstraat deed zich nog een klein incident voor. Een 18-jarige deelneem ster werd onwel en moest voor onder zoek naar Zonnegloren worden ge bracht. Volgens de politie was een en an der te wijten aan de kou, die haar, ver moedelijk door de combinatie met een wat al te grote hoeveelheid genuttigde alcohol, noodlottig was geworden. Ove rigens gold.voor alle deelnemers aan de stoet een algemeen alcohol-verbod. Meer dan 2300 Knollendammers heb ben in de afgelopen dagen karnaval ge vierd in Bos en Duin. Het hosfestijn ging soms gepaard met een tropische hitte. Vooral tijdens hetJeugdkarnaval op maandagavond speelden zich Brazi liaanse taferelen af. Sommige feest vierders konden niet tegen de extreme warmte in de Knollenburcht en gingen gestrekt. Ze werden naar buiten afge voerd om af te koelen, waarna ze hun karnavaleske activiteiten alsnog voort zetten. Het Jeugdkarnaval en het Bal der Zotten op zaterdagavond waren de drukstbezochte programma-onderde len. De Narre Knollen telden beide ke ren bijna 700 bezoekers. "Perfect," vatte raadslid Jan van Ede karnaval 1989 samen. "Grandioos," herhaalde bestuurslid Bert Krijger hem in zijn bewoording. "Van de tendens van afnemende bezoekers-aantallen hebben wij geen last. We zijn aan de grens van onze mogelijkheden gekomen. Er kun nen niet meer mensen in. Maar Bos en Duin is de beste locatie. We hoeven hier niet weg." Het was elke keer een gek kenhuis in de Knollenburcht aan de Bos straat, dit ondanks het feit dat een onbe kend aantal Soesters naar het zuiden af zakte en daar vermoedelijk ook door zakte. Muntjes De Eemlander Blaaskapel zette de mu ziek in, Prins Gerrit de Eerste gaf het goede voorbeeld en jongelui schraapten het laatste beetje geld bij elkaar om nog De voorjaarsvak verhinderen dat scrabble-avond j competitiewedst den afgewerkt, zeer uiteen loper res waren er dez als hoge uitschie Mulder) en 54^ best mogen zijn. Vanwege de kaï ronde na de pau week te verdiene van Zijtveld ging ke fles wijn aan di scrabble in diens gen aan de Wiar aanvang is 19.3( kost als gewoonli muntjes te kopen voor een consumptie. Anderen wisselden hun ongebruikte stukjes metaal aan het einde van de avond in om de taxi te kunnen betalen. De transportbedrijven mogen momen teel worden geteisterd door stakingen, de taxibedrijven hadden volop werk tij dens het karnaval. Hoewel het Seniorenkarnaval met 240 gasten niet het best bezocht was, zat de stemming er maandagmiddag helemaal in. Veel 50-plussers bleken over een pri ma konditie te beschikken en herinner den zich de meeste teksten van de liedjes van de 'n Beetje Band. Hoewel in de po lonaise verdeeldheid werd gezaaid bij een bekend voetballied. "Ajax wint de wereldcup," zong een gekostumeerde bejaarde. "Feyenoord wint de wereld cup," klonk het vijf kelen verder. Tijdens het Seniorenkarnaval werd Henk Steusel onderscheiden door bur gemeester mr. Paul Scholten. Steusel, niet alleen in Knollendam maar ook in Soest een kleurrijk figuur, werd officieel bedankt voor het werk dat hij verricht voor de bejaarden. Ieder jaar haalt hij het sponsorgeld binnen, waarvan het Se niorenkarnaval wordt bekostigd. Dit jaar 'bedelde' de voormalige Prins Kar naval drieduizend gulden bij elkaar. Johanna IJsendoorn die afgelopen vrij dag het levenslicht zag. De karnaval- sprins bracht tevens een bezoek aan de dames Augustinus en Dobbe. Ze wonen naast elkaar in het bejaardencentrum Mariënburg en hopen allebei in mei 96 jaar te worden. Gisteravond kreeg het karnaval de ge bruikelijke afsluiting. Na de kroegen tocht, dié overigens bij hét karnaval van Molenschot werd begonnen, streek het gezelschap van de Raad van Elf, het be stuur, de dansmariekes en de dames neer in Bos en Duin. Daar werd op het terras de haring gehapt en werd 'Krelis' verbrand. Daarmee kwam op symboli sche wijze een einde aan de heerschappij van Prins Gerrit de Eerste. Basketbal The Red Stars Heren: Red Stars 1 - Stars 2 - Cangcroes Bourgondie 1 78-62. 62-54. Dames: Red,Stars 2 -1 3 - Midland 3 42-39. Jeugd Red Stars JA2 JB1 - OSG 69-66. R Woodpeckers - Red S Stars MA1 50-36, f 36-74, Red Stars MCI -Red Stars XD2 43-4: 24-87. Bowling C-team - Silver Star baanbrekers 1-4, Pin Turtles - Bullseyc 5-0, Toetanchamon - Heil Palace 4-1. Madame C-drie - Bodrum 1- Bleeker 1-4, Dexcresl 1,5-3,5 G-tcam - Straj' en fruit 3-2, Silver Sta Jeugd: Antons jeugd - Klu 3 4-1, The Hipste Ga dan bij DIK BOS te rade! Van de prijs hoeft u niet te "verblikken"! Voordelige huurauto ogen-blik-kelijk beschik baar! Schaatsen De kleinste Knollendammers kunnen doorgaans het meeste lawaai maken, maar de 150 cowboys, indianen, piraten en clowns keken ademloos toe naar het toneelstuk van Jip en Janneke. Jongste inwoner Prins Gerrit de Eerste en zijn adjudanten moesten uiteraard ook een aantal offi ciële handelingen verrichten. Traditio neel bezocht de tijdelijke vorst de jong ste inwoner van Soest. Dat was Christina Schaatsvereniging F.ei Clubkampioenen: Heren: Bert van der V Heren junioren A'. He A: Linda van de Berg, Marle. Dames juniore Heren junioren C: Pe junioren C: Brenda K Martin Baltus, Dames j Pupillen: Julien Smink Recreanten: Patrick Kt kreuger. Veteranen 40 Prins Gerrit de Eerste bezocht de af gelopen vrijdag geboren Christina Johanna IJs- endoorn. Haar ouders zijn de trotse getuigen. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Scrabble De Prinsen wagen had dit jaar als 9 De Bunt moest bij de grotere groepen nieuwtje het besnorde hoofd van Gerrit genoegen nemen met een derde plaats, de Eerste. Tineke van Egdom - Anneke Tak - Trudy Klute - Dick Koblens 31 Verrips 426-331, Peg{ Berg 435-400, Truusv; 415-463, Riet Rabeliti Riet de Groot - Ria I Zijtveld - Dieuwke V Jansen - Mrvouw Gen Mick Leijendekker 38 Mulder 522-568. 6Hilf*T£' Voetbal Hees-jeugd TOV - Hees Al 1-1,1 5-1, Hees D2 - Fajt IJsselmeervogels 0-4,1 SEC-jeugd Quick A2 - SEC Al 0- SEC B2 - Baarn 6-1K> - Hoogland 1-7, SEC SEC D2 1-2, SEC El SEC E2 2-0, VVZA - SEC F1 1-0, Limvio - S F2 1-3. S.O. Soest-jcugd IJselmeervogels - Soest 1-2, Soest BI -Baarn 2- Soest C3 - Hoevelaken 3-1, Soest D3 - Soest C 0-8, Soest E2 - Amsvor 4-0. VVZA - Soest F1 i Zeewolde - Soest Al 1 Tafeltennis Shot Shot 3 - ATC10-10, Qt Hoogerheide 1 7-3, Shc Shot 7 6-4, Goodluck TOVO 5 4-6, Shot 12-1 Shot 13 6-4, OS0 2-S De kartonnen kubussen van Wilfred Verhoeven kregen de meeste waardering in de individuele klasse.

Soester Courant | 1989 | | pagina 14