NU EEN VERGROUNG VBN2QX3D VOOR SLECHTS dekontakHens o/zon n WS stelt drie huismeesters aan voor meer woongenot en minder vandalisme Commissie akkoord met krediet van 21,3 miljoen voor nieuw raadhuis Houtskeletwoningen in Soest moeten als voorbeeld dienen Nog meer bedrijven nodig voor de inzameling klein chemisch afval lbrilmodef pa Huurdersvereniging kampt met een tekort aan bestuursleden WOENSDAG 8 FEBRUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 3 Experiment werpt nu al vruchten af voor bewoners In maart start inschrijvingsprocedure ONKTO^ Serie autokraken aan Van Goyenlaan Autokraak aan Libel Telefoon 1 Jük Aanplant bomen langs Koningsweg Auto brandt uit Uitzendingen ROSU Onverzekerde auto Autokraker gepakt Toegangsdeuren: schuiven of draaien? AANG. BILJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR N.J. KONIJN Gemeente zoekt naar ruimte IVN Eemland Politie op zoek naar 'doorrijder' Restaurant van den Brink De Woningbouwvereniging Soest (WS) heeft twee huismeesters voor het Smits veen en één voor De Eng aangesteld. Verbetering van het woonklimaat van en de dienstverlening aan de bewoners is de belangrijkste achterliggende gedachte. Dit jaar is er sprake van een experiment dat is mogelijk gemaakt door een rijkssubsi die. Voor de bewoners zal het project nu nog geen financiële gevolgen hebben. Aan het einde van dit jaar zal met hen een evaluatie plaatsvinden. Als daaruit blijkt dat het aanblijven van de huismeesters wenselijk is, dan zullen de bewoners in het vervolg ongeveer 50 gulden op jaarbasis moeten bijdragen in de kosten. De heren J. Bakker, J. Merts en J. Veld- een kantoortje ter beschikking gekre- huizen zijn in januari begonnen met hun nieuwe werkzaamheden. Alle drie zeg gen ze dat hun functie nu al effect heeft. "De bewoners zeggen zelf dat ze het al kunnen merken. Het knapt op en het probleem met de vuilniszakken is er bij na niet meer. Er wordt ook niet meer zo veel van de galerijen naar beneden ge gooid," zegt de heer Veldhuizen die aan de Smitsweg en de Varenstraat actief is. En de heer J. Merts: "We willen samen met de mensen iets aan het vuil doen. De mensen willen dat ook. Het is een beetje 'opvoeding'. Samen kunnen we het op lossen." Teruggedrongen De drie huismeesters hebben het idee dat het vandalisme zal afnemen. De heer Bakker, die enkele woonbloks aan on der meer de Dalweg en het Saenredam- plantsoen onder zijn hoede heeft: "Je moet veel met de jeugd in de leeftijd van 8 tot 15 jaar over vandalisme praten. Dat heeft een preventieve werking. De eer ste ervaringen zijn hoopgevend." Ook directeur G. Snelder van de woning bouwvereniging denkt dat de problema tiek van het vuil en het vandalisme lang zamerhand kan worden teruggedron gen. "We hadden een sociaal plan opge steld, waarvan belangrijke elementen zijn overgebleven. De aanstelling van de huismeesters is er één van." De drie huismeesters hebben in de flats gen. Daar houden ze ieder dag spreek uur. Vanaf vandaag zijn ze tevens telefo nisch bereikbaar. Op die manier vormen ze een directe schakel tussen de bewo ners en WS. "Ze kunnen vlugger reage ren dan een medewerker die van het kantoor naar de flat moet komen," aldus Snelder. "In de avonduren en in de weekeinden kunnen de bewoners ge woon onze storingsdienst blijven bel len." Tijdens zijn aanwezigheid zal de huismeester zich bezighouden met het schoonmaken en onderhouden van de flatgebouwen. Goede contacten De huismeesters van WS zullen mogelijk ook een sociale functie vervullen, al naar gelang de bewoners daar behoefte aan hebben. De heren Baker, Veldhuizen en Merts zullen zich in de komende tijd per soonlijk voorstellen bij alle bewoners. Daaruit moeten goede contacten voort vloeien. De heer J.E. Wolthuis, hoofd van interne zaken van WS ziet dat in: "Er is ook rekening gehouden met de so ciale contacten. Een extra begeleidster helpt de huismeesters met het voeren van dergelijke gesprekken. Ze leren de problemen te signaleren en te zien of ze zelf hulp bieden of de betreffende in stantie moeten inschakelen." De herinvoering van het instituut huis meester heeft in Nederland links en I In maart start de inschrijvingsprocedu- i re voor Zweedse houtskeletwoningen. Van dit type worden er 57 gebouwd in de wijk Klein-Engendaal. Het gaat hierbij om een initiatief van de Zweed- I se ambassade. De karakteristieke hui- zen moeten een toonbeeld worden I voor soortgelijke projecten elders in het land. I Voor de handelsdelegatie, die in op- I dracht van de Zweedse ambassade ope- I reert, gaat het in feite om een prestige- I project, waarin geen fouten mogen wor- Iden gemaakt. Omdat er in Nederland nauwelijks ervaring is omtrent dit soort woningen wil men in Soest een voor- beeld-kern van de grond krijgen. Buiten j de normale GlW-garantie zullen de MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT ONKYO MIDISET Een volledig op elkaar afgestemde I kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de I geavanceerde software allemaal I mogelijk zijn, I Wij demonstreren u dat graag. ONKYO H-FI GAAI ALTIJD at f NE SfAf'VtRDtR houtskeletwoningen een KOMO-keu- ring ondergaan. Bovendien krijgen de kopers van de Vereniging van Houtske- letbouwers een kwaliteitscertificaat dat tien jaar geldig is. Volgens de architect komen er drie se niorenwoningen. De houtskeletwonin gen zijn volgens de heer Veld van de handelsdelegatie energiezuinig en kun nen in een periode van drie tot vier maanden worden gebouwd. Een derde voordeel is dat er bouwkundig meer mo gelijkheden zijn. Het project in Klein- Engendaal komt uit drie soorten wonin gen te bestaan: premie A, vrije sector en 3 seniorenwoningen. De verschillende typen worden geïntegreerd in enkele clusters. Het bestaande groen blijft voor het grootste gedeelte bestaan. De archi tect heeft bij zijn ontwerrp rekening ge houden met de bomen. Het plan is goed ontvangen door de le den van de commissie ruimtelijke orde ning. Alle fracties reageerden positief. Gert Beijen van de VVD ging er zelfs vanuit dat in het derde kwartaal van dit jaar met de bouw kan worden begonnen. Medio maart zal er een informatie avond worden gehouden over de Zweedse houtskeletwoningen. Het is nog niet bekend waar en op welke da tum. De Zweedse huizen zullen in Nederland worden gepromoot. Met foto's en bro chures moeten de houtskeletwoningen overal in het land populair worden ge maakt. De Zweedse ambassadeur zal te zijner tijd de eerste paal in de grond slaan. Onbekende daders hebben vorige week aan de Van Goyenlaan vijf auto's open gebroken. In alle gevallen hadden zij het gemunt op de autoradio's of cassette recorders. De eigenaars stelden de poli tie op de hoogte. Een 29-jarige bewoner van de Libel deed bij de politie aangifte van een po ging om de radio-cassetterecorder uit zijn auto te stelen. Die was weliswaar mislukt, maar de dader had flinke scha de aangericht aan het dashboard en de apparatuur. Bovendien was de antenne afgebroken. De huismeesters van WS hebben ieder een eigen gebied en telefoonnummer waar ze te bereiken zijn voor de bewo ners. De heer J. Bakker is actief op de Dal- weg 81-175, de Rubenslaan 1-125, het Van de Veldeplantsoen 2-48 en 1-87 en het Saenredamplantsoen 2-42 en 1-79. Hij is te bereiken onder telefoonnummer 14753. De heer J. Merts is actief op de Smits- weg 31-309, de Varenstraat 2-200 en de Weegbreestraat 221-359. Zijn te lefoonnummer is 14067. De heer J. Veldhuizen is actief op de Smitsweg 315-593 en de Varenstraat 202-400. De bewoners kunnen con tact met hem opnemen via telefoon nummer 18767. De huismeesters J. Veldhuizen, J. Bakker en J. Merts v. I. n.r.hebben am- per een maand na hun aanstelling al goe de ervaringen. rechts al goede ervaringen opgeleverd. In Soest moet eenzelfde tendens merk baar worden. Tegen de tijd dat dit expe riment afloopt zal WS een uitgebreide evaluatie houden, waarbij de bewoners intensief worden betrokken. Dan kan bekeken worden of de huismeester moe ten blijven, of er zonodig meer bij moe ten komen en of het takenpakket moet worden aangepast. "Een zeer grote meerderheid van de bewoners moet er achter staan om na een jaar met het pro ject door te gaan," luidt de belangrijkste voorwaarde van directeur Snelder. 3* UW FOTOVAKMAN MAAKT 8* MEER VAN. Tot dusver hebben 25 bedrijven posi tief gereageerd om de oproep van de gemeente Soest om te dienen als inza melingsadres voor klein chemisch afval en afgewerkte olie. Volgens de leden van de commissie bedrijven moet wet houder Ries van Logtenstein zijn uiter ste best doen om nog meer bedrijven te strikken. De PvdA en de WD vroegen waarom het College niet aan een chemocar denkt. Onder andere in de gemeenten Zeist en Ede wordt daarmee het che misch afval bij de particulieren opge haald. Volgens ambtenaar S.H. Brune- kreef is er met Zeist overleg geweest over het functioneren van de chemocar. Uit de conclusie daarvan lijkt het hem verstandiger om één of twee keer per jaar een grote schoonmaakactie te hou den, waarbij het chemische afval net als bij de chemocar bij de huizen wordt op gehaald. Vorig jaar haalde Soest 20 ton chemisch afval op, een resultaat waar aan volgens Brunekreef weinig andere gemeenten zich kunnen meten. De be volking van Soest kan ook het chemisch afval bij een speciaal depot aan De Schans brengen. De derde mogelijkheid tot de inzameling van het milieu-onvriendelijke afval, de inzamel-adressen, staat echter het meest in de belangstelling. Nog meer bedrijven zouden door de gemeente bereid moe ten worden gevonden medewerking te verlenen. De gemeente zal daarbij zor gen voor de benodigde spullen en bekos tigt tevens het ophalen van de afgewerk te olie en het klein chemisch afval. Wethouder Van Logtenstein vindt het belangrijk dat de burger dit soort afval zelf wegbrengt, ook al twijfelen enkele raadsleden eraan of men daartoe bereid is. "Dan is de burger zich bewust van zijn verantwoordelijkheid," aldus Van Log tenstein die toezegde voor een voorlichting te zorgen en te proberen meer inzamelpunten in Soest te realise ren. Onder klein chemisch afval wordt onder meer verstaan: oplosmiddelen, fotoche- micaliën, batterijen, restanten verf, ver dunners, medicijnen/geneesmiddelen, cosmetica en afgewerkte olie van parti culieren. Nog steeds verdwijnen onver antwoorde hoeveelheden van dergelijke stoffen in het riool, in de bodem en in de mini-container. Daaraan wil het ge meentebestuur een einde maken. De afdeling Groenbeheer is gestart met de aanplant van ruim 200 bomen langs de Koningsweg. Het betreft het gedeelte tussen de Beckeringhstraat en Vrijheids- weg. Er worden diverse boomsoorten geplant, o.a. eik, beuk, es, tulpeboom en kastanje. In voorbereiding is het gedeel te Koningsweg tussen de Vrijheidsweg en Eigendomweg. Voor half april zal ook daar een beplanting komen. In de nacht van donderdag op vrijdag is een personenauto 'spontaan' in brand gevlogen. Nadat de politie met een brandblusser en een tuinslang het vuur had bestreden, doofde de brandweer uiteindelijk de vlammen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Sweelinckstraat. Een buurtbewoonster hoorde dat de claxon vortdurend geluid produceerde. Toen ze uit het raam naar buiten keek zag ze dat de auto brandde. Het vermoeden bestaat dat kortsluiting de oorzaak is geweest. Ingezetenen van de gemeente die aan gesloten zijn op de kabel via de CAI, kunnen thans via de 107.4 mHz de uitzendingen van de Radio Omroep Stichting Utrecht (ROSU) beluiste ren. 's Morgens en 's avonds vinden uitzendingen plaats met nieuws e.d. over de provincie Utrecht. De politie hield vorige week op de Bur gemeester Grothestraat een 29-jarige automobilist uit Nijkerk aan. De auto waarin hij reed bleek niet verzekerd te zijn. De wagen werd overgebracht naar het bureau, waar tegen de bestuurder een proces-verbaal werd opgemaakt. De politie heeft vorige week een 22-jari- ge Soesterberger gearresteerd op ver denking van een aantal autokraken in zijn woonplaats. De zaak kwam aan het rollen toen een inwoner, bij wie eind vo rig jaar een zendbak uit zijn auto was ge haald, het apparaat zag staan bij een 19- jarige jongeman uit Soesterberg. Die had het gekocht van de 22-jarige. Deze werd aangehouden en verhoord; hij be kende in totaal zeven diefstallen van ge luidsapparatuur etc. uit auto's in Soes terberg, gepleegd in de laatste maanden van 1988. De raadscommissie "Nieuw Gemeen tehuis" is vorige week zonder veel pro blemen akkoord gegaan met het voor stel van B. W. om 21,3 miljoen gul den te besteden voor het nieuwe onder komen van gemeentebestuurders en -ambtenaren aan de Dalweg. In de raadsvergadering van volgende week (16 februari) zal het krediet officieel worden gevoteerd. De "dag der aanbesteding" is vastgesteld op 17 maart, deelde wethouder Jan Menne (CDA) mee. Dan zal blijken aan wie van de vier bouwbedrijven het werk wordt gegund. Zoals bekend is de Soes- ter aannemer G.W. v.d. Grift een van de kandidaten. Menne liet overigens op vragen van Jan van Esseveld (D66) weten dat het zeker niet gebruikelijk is dat de namen van de inschrijvers op de aanbesteding publie kelijk bekend worden gemaakt. "Maar ja, er staan wel meer sollicitanten in de krant..." aldus Menne, refererend aan het uitlekken van de kandidatuur van burgemeester Scholten voor het burge meesterschap van Arnhem. Van Esseveld vreesde dat de aannemers Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 een twijfelachtig slaatje zouden kunnen slaan uit het feit dat hun namen open baar waren gemaakt. "Ze kunnen ge woon met z'n vieren in 't Zwaantje gaan zitten en de poet onderling verdelen." Ook Kees Verheus (CDA) sprak zijn beduchtheid uit voor een "deal" tussen de vier aannemers. Project-coördinator W. Hulsbergen weersprak dat. "Ze moeten het ook mel den bij de bond." Volgens hem zijn alle kandidaten serieus in de markt voor de opdracht. "Ze willen best bouwen en zullen er allemaal scherp tegenaan gaan. Ieder voor zich zal zeker proberen de opdracht te krijgen." Actiegroepen Het College maakt zich niet al te druk over de aangekondigde bezwaren-pro- cedures van "Soest Alarm" en de "Kriti sche Groep Dalweg/Soestereng", die bij de Raad van State gaan proberen de bouw van het nieuwe gemeentehuis als nog tegen te houden. Van Esseveld was beducht voor renteverlies als de bouw vertraagd zou worden en vroeg zich af of dat eventueel op de actiegroepen ver haald kon worden. "Want dat kan wel eens een bedrag worden waar je van rilt." Menne meende dat een en ander per sal do niet tot een financieel nadeel zou lei den. "Tegenover een latere verkoop staan dan ook latere investeringen." De wethouder liet zich vervolgens van zijn democratische kant kennen door op te merken dat iedereen het recht heeft om bezwaren te maken. "We leven in een vrij land en dit gebeurt nu eenmaal vol gens de democratische spelregels die we zelf hebben vastgesteld..." Volgens Hulsbergen kan het schema een eventueel uitstel als gevolg van de be- zwaar-procedure nog wel verdragen. "Men heeft tot 18 februari de gelegen heid, maar er is nog niks binnen. Waar schijnlijk komt er dan binnen een maand een uitspraak, en dat past nog in de plan ning." De commissie sprak niet over de eventuele mogelijkheden dat de actie groepen de procedure winnen. Schuiven of draaien? Wel werd nog eens opnieuw en zeer uit voerig stilgestaan bij de toegangsdeuren van het nieuwe gemeentehuis. Eerder had het College - tegen de adviezen van architect Schrieke, de ambtelijke stuur groep en een deel van de commissie in - besloten tot een dubbele schuifdeur, a raison van 40.000 gulden. De vraag was alleen nog of er ook iets gedaan kon wor den aan de voorspelde "tocht", die een kwelling zou zijn voor de medewerkers die straks in de centrale hal van het ge bouw - de "balies" van Bevolking en In formatiecentrum - hun werkzaamheden verrichten. Dat zou bijvoorbeeld kun nen met warme lucht uit een systeem. Volgens Hulsbergen zou dat 15.000 gul den meer kosten. "Maar 't blijft een lap middel; tocht helemaal voorkomen kun je er niet mee." Volgens de architect is dat ook helemaal geen goede oplossing. Hij heeft dan ook nogmaals aangedrongen op een draai deur ("carrousel"), die 120.000 gulden kost, en de commissie vond dat er nog maar eens goed naar gekeken moest worden. Eventueel moet er dan maar een apart raadsvoorstel van worden ge maakt, vonden de raadsleden in navol ging van Van Esseveld, die dat ideetje al eerder had gelanceerd. Jan Visser (Prog. Soest) wilde terug naar de draaideur ("Wij moeten niet op de stoel van de architect gaan zitten") en Kees Verheus (CDA) voelde achteraf toch ook niets voor de "warme-lucht- oplossing". "Net als V. D, je krijgt geen kouwe voeten maar je valt wel bijna flauw van de hitte..." Hij vond dat de raad beter ten halve kon keren dan ten hele dwalen. Wiebe Meilof (GPV) wilde nu eindelijk wel eens cijfers zien over het aantal be zoekers dat in het nieuwe raadhuis wordt verwacht. In beginsel voelde hij toch het meest voor de goedkoopste op lossing (de schuifdeuren). Besselien Gerritse (CDA) had aanvankelijk wat tegen de draaideur, "Maar ik wil geen ziekteverzuim op m'n nek hebben". Hans Oudemans (WD) was al eerder tegen. "De architect spreekt toch duide lijke taal." Raymond van Gelder (PvdA) schaarde zich nu ook onder de draaideur-voorstanders, "als het echt niet anders kan". Wethouder Menne beloofde de com missie nog voor de raadsvergadering in zicht te geven in het verwachte aantal "bewegingen" van bezoekers aan het nieuwe gemeentehuis. Meer subsidie Neks Blommers (WD) wees Menne er nog op dat de gemeente geen 50.000, maar 60.000 gulden aan provinciale subsidie voor de (omstreden) kunst bij het gemeentehuis in de wacht kan sle pen. Hulsbergen meldde de commissie verder dat er niet aan te ontkomen valt om bij de deuren van het gebouw ge bruik te maken van tropisch hardhout, waartegen de commissie zich eerder had uitgesproken. Het ging overigens maar om stukjes van 1,8 centimeter dikte. "Dat kost dan één boom, stelde Jan Visser vast. "Nou, vooruit dan maar..." Volgens Meilof ging het overigens om niet meer dan een hardhouten tak. Neks Blommers informeerde ten slotte bij de wethouder hoe het nu zat met de kinderopvang in het nieuwe gemeente huis. Volgens haar is er nog weinig aan voorbereidend werk gedaan en ze vond het langzamerhand wel eens noodzake lijk worden dat het College daarvoor ie mand aanwees. Volgens Menne houdt de afdeling personeelszaken zich al met deze zaken bezig. (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 -1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest Wethouder Ries van Logtenstein zal na overleg met IVN Eemland bekijken welke mogelijkheden er zijn om het in stituut een dak boven het hoofd te bie den. De natuurliefhebbers zoeken naar een ruimte voor binnen-activiteiten. Tot dusver moet IVN Eemland zich be perken tot het organiseren van activitei ten die zich buitenshuis afspelen. Mede met het oog op de achteruitgang van de natuur en het milieu wil IVN Eemland meer educatie geven aan schoolkinde ren. Dat zou niet alleen in de natuur, maar ook in een eigen ruimte moeten plaatsvinden. Bovendien wil men een informatie-hoek voor volwassenen in richten. Met wethouder Van Logtenstein kan IVN Eemland van gedachten wisselen over de oppervlakte van die ruimte en het aantal uren dat men die ruimte wil gebruiken. De gemeente dacht zelf aan locaties als de voormalige Rinke Tol- manschool aan de Smitsweg en de ge meentelijke kwekerij. Zodra de specifie ke wensen van IVN Eemland bekend zijn zal naar een oplossing worden ge zocht. De huurdersvereniging Soest/Soesfer- berg zit in het nauw. Als zich niet snel nieuwe bestuurskandidaten aandienen zal de vereniging naar alle waarschijn lijkheid een vroege dood sterven. De huurdersverening houdt op donder dag 16 maart de ledenvergadering. Ei genlijk zou dan het vijfjarig bestaan wor den gevierd, maar door gebrek aan man kracht richt de aandacht zich voorlopig op de dreigende bestuurscrisis. Voorzitter Nessen zal op 16 maart aftre den. Hij stelt zich niet meer herkiesbaar. De secretaris Schouwenaars en de twee de penningmeester Van Schaik legden hun functie in december 1988 al neer. Slechts twee leden, de heren Van Dasse- laar en Tekelenburg, zijn bereid in het bestuur te blijven zitten, zij het respectie velijk tot 1990 en '91. "Het is belangrijk om een huurdersver eniging te hebben, zeker voor de leden die een flat middels de Boog My hebben betrokken," zegt de heer Nessen. "Het zal duidelijk zijn dat indien zich geen le den voor de openstaande bestuursfunc ties melden, de heren Van Dasselaar en Tekelenburg onmogelijk de vereniging samen kunnen voortzetten." In de uitnodigingsbrief aan de leden heeft de scheidende voorzitter kond ge daan van de dreigende crisis. De heer Nessen hoopt dat er spoedig reacties zul len binnenkomen, zodat de huurders- vereniging Soest/Soesterberg kan blij ven voortbestaan. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de automobilist die vorige week op de Lange Brinkweg een aanrij ding veroorzaakte en daarna doorreed. Het incident vond plaats in het spoor- tunneltje tussen Lange en Korte Brink- weg. Een Baarnse automobilist kreeg daar geen voorrang van de onbekende tegenligger, die bij het passeren de bui tenspiegel van de andere auto afreed. De Baarnaar keerde, ging de ander achterna en wist hem op de Stadhouderslaan tot stoppen te diwngen. De man weigerde echter elke medewerking. Aan de hand van het kenteken probeert de politie hem alsnog te achterhalen. 1 Soesterbergsestraat 122 - Soest 4 l Telefoon 02155 - 1 27 06 I MENU "CLASSIQUE" DE CE MO IS f52,50 Menu voor de maand februari I AVOCATAVEC POULET FUMÉ J avocado, gevuld met gerookte kip en gember VELOUTÉ DU POISSON romige vissoep SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne ENTRECÓTE DE VEAU, SA UCE OPORTO kalfsentrecöte met portsaus, met een keur aan verse groenten en gebakken aardappelen 4 GLACÉ DE CANNELLE i AVECPOIRE kaneelijs met warme peer 4

Soester Courant | 1989 | | pagina 3