DeSoester Duinen wjfen DONKER d mms IS DE NIEUWE Lang leve Ed v.d. Bergen! het restaurant voor een gezellig aangekleed AVONDJE KEGELEN Over grafheuvel is meer te zeggen Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 8 FEBRUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandacht voor Tegen de zin in van bewoners Heuvelweg: Bomen moeten wijken voor huis Autokraak mislukt Snelheidscontrole Laanstraat Uit Ijzertijd en Romeinse tijd Archeologische vondsten gemeld in Amersfoort-Noord Stoppen met roken in de Bundeling Informatie tel. 13807 Geld uit bedrijf Onthulling III NAAM VOOR DE BRILLEMAAKER BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Van der Huchtschool in Overhees huldigt juf Hellebrand 10 Februari 1939 Eerste steenlegging R.K. Kerk Soest-Zuid "Do Hashimashite" Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsverga dering vindt plaats op donderdag 16 fe bruari om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het IN- FO-centrum en bij de dépendance Pu- bliekszaken Soesterberg. Enkele belangrijke agendapunten zijn: beschikbaar stellen krediet voor het vernieuwen van hekwerken sportpark Bosstraat-Oost; beschikbaar stellen krediet t.b.v. de aanleg van een sociaal-culturele ac commodatie in de wijk Smitsveen; invoering verbeterd systeem m.b.t. de inzameling van afgewerkte olie en klein chemisch afval van particulieren door middel van detailhandel; verhuur gedeelte Parallelweg 7 aan Spullenhulp; beschikbaar stellen krediet voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Ontwerp- Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te weigeren op het verzoek van: M. v.d. Ban, Birkstraat 118, voor het oprichten van een herstelinrichting van o.a. pompen, motormaaiers, bromfietsen en motorvoertuigen op het perceel Birkstraat 118. De ontwerpvergunning ligt vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieube heer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 15 februari 1989 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De inge komen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B.: Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degene die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: mevrouw A.A.M. Hilhorst-Sturken- boom, Birkstraat 123, voor het op richten van een veehouderij/kaasma kerij op het perceel Birkstraat 123. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 8 maart 1989 schriftelijk worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften wor den bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. Iedereen die dat nodig acht, kan eventu eel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 2 maart 1989. Men kan daarvoor een afspraak maken met de afd. milieubeheer, tel.nr. 02155- 93458. N.B.: Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende verzoe ken met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: r: Tegen de zin in van een aantal bewo ners van de Heuvelweg zal de gemeen te een groenstrook tussen de percelen 18 en 22 verkopen. Daarna kan er een vrijstaande woning worden gebouwd. Hoewel de gemeenteraad dit nog moet bekrachtigen, lijkt dit na het advies van de commissie ruimtelijke ordening on vermijdelijk. De bewoners van de Heuvelweg 18 en 22 hebben tot twee keer toe een verzoek ingediend het 'bosje' te kopen. Zowel in 1984 als in '88 werd dit geweigerd. In eerste instantie wilde Soest het stuk groen in eigen beheer houden, vorig jaar kregen de bewoners het argument te ho ren dat de groenstructuur een andere be stemming krijgt. In een brief probeerden mevrouw J.C. Muis en de heer P.J. Hoogenboom het gemeentebestuur op andere gedachten te brengen. Daarin wijzen ze op het be lang van de 'groene long' en het woonge not dat de bewoners aan het 'bosje' bele ven. Verder vestigen leggen ze de aan dacht op het feit dat de kinderen er nu nog relatief veilig kunnen spelen, terwijl de bomen als herkenningspunt voor vo gels dienen. Het gemeentebestuur blijkt daar niet zo Een onbekende dader is er vorige week niet in geslaagd de auto van een bewoner van de Gerrit van der Veenstraat open te breken. Vermoedelijk had hij het ge munt op de autoradio, mogelijk ook wil de hij de hele auto meenemen. De eige naar trof in het portierslot nog een deel van een sleutel aan, die kennelijk was af gebroken. Hij stelde de politie op de hoogte. De politie hield vrijdagmorgen een snel heidscontrole op de Laanstraat. Van de 386 bestuurders die de radar-appara- tuur passeerden drukten er 13 te hard op het gaspedaal. Ze krijgen de rekening thuis. De hoogst gemeten snelheid was 74 km/u. Zijn meesterschilders verstaan hun vak. Bel ook voor een deskundig advies over onderhoud van uw huis of bedrijfspand naar Ed v.d. Bergen meesterschilders Birkstraat 80 - Soest S 02155-22392 het bouwen van een clubgebouw, Ko ningsweg 5c, sectie G, nr. 8853 ged.; het uitbreiden van een restaurant, Prins Hendriklaan 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het verbouwen van een woonhuis, het overkappen van een zwembad en het aanleggen van een tennisbaan, Spar renlaan 9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 februari 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Informaties: Info centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t m vrijdag. Informatietelefoon mei actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). gevoelig voor te zijn. In een antwoord brief geeft het te kennen dat het niet zo veel waarde hecht aan de bomen op het betreffende stuk grond en dat ze niet persé behouden moeten blijven. De le den van de commissie ruimtelijke orde ning konden zich met dat antwoord ver zoenen. Dit tot onbegrip van mevrouw Muis en andere bewoners van de Heu velweg. Begin januari meldden enkele leden van de archeologische amateurvereni ging Vallei en Eemland, die sinds enke le jaren de grondwerkzaamheden in Amersfoort-Noord nauwlettend vol gen, Uzertijdvondsten. Gezien de con centratie van de vondsten leek een ar cheologisch onderzoek op deze plaats terecht. Na enige proefsleuven werden grote hoeveelheden paalgaten, met daarin scherven uit de late Ijzertijd en een haardplaats aangetroffen. De bewo- ningssporen bestaan uit genoemde paal- goten en haardplaats en enkele greppels. Een reconstructie van de huisplatte gronden aan de hand van de grondspo ren is nog niet geheel geslaagd. Een en kele plattegrond tekent zich duidelijk af; het betreft een eenschepig huis of bijge bouw met een breedte van circa vijf me ter en een lengte van tien meter. Bij het graven van de proefsleuven, op ruim honderd meter van de IJzertijdspo- ren, zijn resten aangetroffen van een cre matiegrafveld uit de Romeinse periode. Het eerst gevonden graf bevatte een urn met de crematiresten, zoals verbrand bot en houtskool. Als urn was een kom van terra sigillata gebruikt, aardewerk dat zeer nauwkeurig te dateren is. Deze Ro meinse kom uit een inheems grafveld is vrijwel compleet en dateert van rond 200 n.C. Ten noorden van de Rijn, die de Limes van het Romeinse Rijk vorm de, woonden in die tijd de Vrije Germa nen. Deze onderhielden handelscontac ten met de Romeinen, wat de verklaring is voor deze zeldzame vondst. Van graf velden uit deze tijd, buiten het Romeinse Rijk, zijn er tot nu toe slechts drie gevon den in Nederland. De zes later aangetroffen crematiegra ven waren eenvoudiger en bestonden uit kuiltjes met een doorsnee van circa 60 cm., waarin crematieresten zonder urn. Tussen het verbrande bot bevonden zich fragmenten brons en enkele scherven, waarbij in ieder geval Romeins aarde werk van een minder exact te dateren soort. Ruim honderd meter ten noorden van deze plek met crematiegraven is in het verleden, bij grondwerkzaamheden, een kruikje van Romeins aardewerk gevon den, dat door de provinciaal archeoloog Van Tent tweede helft 2e eeuw is geda teerd. Deze vondst uit de dertiger jaren kan door het huidige onderzoek nu ook binnen een kader geplaatst worden: waarschijnlijk strekte het grafveld zich in noordelijke richting uit. Helaas is het ge bied ten noorden van de opgravingsput niet meer te onderzoeken, omdat hier het zand ongeveer 1 a 2 meter is afgegra ven. Gezondheidscentrum de Bundeling or ganiseert in samenwerking met de Stichting Leven en Gezondheid voor de vierde maal een Stop-mel-roken- training, die gehouden zal worden in het gezondheidscentrum aan de Schou tenkampweg. Naast een gratis informatie-avond om vat het programma 7 trainingsavonden en 1 evaluatie-avond in de periode van totaal 6 weken. De eerste 4 avonden zijn achter elkaar in de eerste week en vor men een belangrijke basis voor succes. Het programma geeft de 'stopper-met roken' net dat duwtje in de rug, dat no dig is om door te zetten! De totale kosten, inklusief kursusmate- riaal, bedragen f 90,- per persoon, voor veel rokers amper de kosten van drie we ken rookwaar! De Stop-met-roken hulpverlening van de Stichting Leven en Gezondheid wordt al sinds 1971 gesubsidieerd door het Ministerie van WVC. De praktijk leert, dat de meerderheid van de rokers, die zomaar stoppen, na korte tijd toch weer gaan roken. Met wat meer informatie over de rookafhanke- lijkheid en de rookgewoonte, wat advie zen uit de praktijk, enkele natuurlijke hulpmiddelen (geen medicijnen) en de steun van andere stoppers-met-roken, ontdekken velen, dat de motivatie ster ker wordt en het niet-roken veelal een duurzaam karakter krijgt. Zo maakt de roker, die stopt een doelmatiger gebruik van zijn/haar wilskracht. Informatie-avond: dinsdag 14 februari om 19.45 uur Kursusavonden: 20, 21, 22, 23 en 27 februari, 2, 9 en 23 maart. Alle avonden worden gehouden in de Bundeling en beginnen om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-met- roken-training kan het informatienum mer van de Stichting Leven en Gezond heid bellen;, 030-280550 of Gezond heidscentrum de Bundeling: 02155- 13750. Bij een bedrijf aan de Koningsweg is in gebroken. De dader nam uit de kassa en een bureaulade een bedrag van in totaal 350 gulden mee. Er verdween ook een aantal cheques. De ruit van de voordeur van het bedrijf werd ingeslagen. De redaktie van de Soester Courant ontving een interessante bijdrage aan de discussie over prehistorische graf heuvels op de Stompert van de hand van de heer F. v.d. Beemt. Gezien de inhoud nemen wij zijn brief, gericht aan Jan Visser die er in zijn rubriek "Bij ons op Soest" over schreef, in zijn geheel op. Geachte heer Visser, Met belangstelling heb ik de berichten gelezen in de Soester Courant t.a.v. het grafheuvel "mysterie". Nu mijn naam genoemd wordt In Onthulling II, waar geschreven wordt "Een zekere Van den Beemt heeft daarop een aantal correc ties uitgevoerd", wil ik u en uw lezers wat uit de dromen halen. Aan het eind van de jaren zeventig is me de n.a.v. de nieuw aan te leggen Rijks weg Amersfoort-Utrecht door amateu rarcheologen uit Soest, Amersfoort en Utrecht eeen archeologische veldver- kenning uitgevoerd op en rondom de Leusderheide. Bij het bestuderen van de schaars aanwezige gegevens in de litera tuur en in het archief van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek (R.O.B.) te Amersfoort bleek dat zo'n 75 jaar geleden grafheuvels waren waargenomen op de Leusderheide, op de Soester berg en op de Vlasakkers. In die tijd zijn heel wat grafheuvels voor eer en glorie van musea en particuliere ver zamelaars geplunderd. Men trof ook heuvels aan die men als stulfheuvels in terpreteerde terwijl veel later, bij nader onderzoek bleek, dat het toch grafheu vels waren. De groep grafheuvels aan de Stompert is waarschijnlijk in het begin van deze eeuw al eens ontdekt door Ds. Bos en andere notabelen uit Soest. De heer Bruyn ontdekte ze weer in 1959 n.a.v. een topografische kaart uit 1920. Van deze her-ontdekking is een summier re geltje in het archief van de R.O.B. aan wezig: "Terrein waarin enige grafheu vels". Door de ROB medewerker A. Bruyn is dit gemeld en op papier gezet maar weer ras vergeten. Mijns inziens vergeten omdat de melding zo summier en twijfelachtig was. De mededeling van de heer Bruyn in uw "Onthullingen II" van 1 februari j.1., dat er handgeschreven informatie zou zijn over deze grafheu vels, is sterk te betwijfelen. Toen ik in 1978 met de heer Bruyn sprak over de verkenningen op de Soesterhei- de en Vlasakkers meende hij ook dat er gegevens waren. Doch na lang en diep gaand onderzoek in de archieven van de ROB werd niets gevonden dat er op leek. Ook in museum Flehite was geen documentatie van de heer Bruyn aanwe zig. Wel bevinden zich in het Rijksmu seum van Oudheden te Leiden een aan tal prehistorische bekers van de Soester- heide en Soesterberg. Mogelijk zijn deze bekers afkomstig uit de grafheuvels op de Stompert. Echter ook hier ontbreekt uitgebreide informatie. Hoe kan dat?? Reconstructie Pas in de jaren zestig groeide het besef dat er niet alleen gegraven moest wor den naar vondsten maar dat juist de vondstomstandigheden van groot be lang geacht moesten worden om een re constructie te kunnen maken van het le ven en wonen van de prehistorische mens. De Monumentenwet van 1961 was ook een belangrijk middel om dit doel te bereiken. Ook groeide toen het besef om niet alleen bij toeval (bouw werkzaamheden e.d.) archeologische vondsten te doen, maar op voorhand terreinen te inventariseren en lijsten van archeologische vindplaatsen aan te leg gen. Daar past het verhaal van de heer Bruyn in. Over het zorgvuldig registre ren en inmeten van bijvoorbeeld graf heuvels kwam men onder de tijdsdruk niet toe. Vandaar de summiere melding van de heer Bruyn, zoals boven om schreven, in het archief van de ROB. Meer heeft hij er ook niet over geschre ven. In zijn volgens hem bij de ROB "zoekgeraakte" schriftje zal ook niet meer dan dat ene regeltje hebben ge staan. Zoals boven al werd aangegeven werd er in 1978-1979 door amateurarcheologen uit Amersfoort en Utrecht een inventa risatie van archeologische vondsten en vindplaatsen uitgevoerd op de hogere zandgronden tussen Utrecht, Hilver sum, Soest en Amersfoort. De inventari satie werd ook op een gedeelte van het grondgebied van de gemeente Soest ver richt. Eén van de terreinen was de Stom pert, het militaire oefenterrein tegen over het Soester Natuurbad. Achf(!) grafheuvels Na een zeer systematische veldverken- ning aldaar en mede op aanwijzingen van de heer Bruyn, werden ter plekke van uw "Onthulling" geen zeven maar acht prachtige grafheuvels gevonden. Ze zijn prachtig van vorm, ongeveer 1.50 tot 2 meter hoog en 12 meter in doorsnede. Sommige grafheuvels verto nen ingravingen van vroegere schatgra vers maar ook restanten van schutter sputjes. Immers, het is militair terrein. De (her)ontdekking van de grafheuvels is toen gemeld aan de Provinciaal ar cheoloog, maar deze liep niet zo warm voor deze ontdekking. Immers, ze ston den, hoe summier dan ook, toch ook al op kaart! In 1980 werd de "Historische vereniging Soest" opgericht. Een van de doelstel lingen was het zo spoedig mogelijk in ventariseren van archeologische monu menten in Soest. Om een voorproefje te laten zien aan de leden en belangstellen den van de Historie van Soest werd op 11 oktober 1980 een excursie georgani seerd naar de vindplaats van dit prehis torische grafveld. De kranten maakten daar uitgebreid melding van (zie bijlagen 1 en 2). Ook de Soester Curant heeft dit bericht opgenomen in een van haar ko lommen. Dat de heer B. van Os als gemeentevoor- lichter niet op de hoogte is van de graf- heuvelgroep is mij niet zo vreemd. De heer Van Os heeft in die jaren helaas niet zoveel interesse getoond voor de initia tieven van de mensen die de historie van Soest wilden laten herleven. Dat hij nu niet op de hoogte is van de grafheuvel vindplaats is m.i. puur een desinteresse geweest voor de initiatieven tot oprich ting van een historische vereniging. "Ei gen schuld, dikke bult", zullen we maar zeggen. Nog meer Terug naar het heden overzie ik, dat de bodem van Soest nog heel wat bewaart dat nog niet is gevonden. Zeker is dat er ten zuiden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort nog meer grafheuvels zijn te vinden. Maar ook in de omgeving van Soesterberg en in de bossen ten westen van het voormalige Soesterveen kunnen meer van dit soort grafheuvels liggen. Wie er oog voor heeft zal ze ook vinden. En wat betreft de al gevonden acht heu vels op de Stompert kan worden gezegd dat het een prachtig grafveld is, dat zeker bewaard moet blijven. Het ligt er prach tig in de hoek van het militaire terrein, pal achter het huis van Mw. De Muijnk. Uit de praktijk blijkt dat het ministerie van Defensie begrip toont voor over blijfselen op hun terreinen uit het verle den en voor de argumenten van de R.O.B. te Amersfoort. Wie een voor beeld wil zien van beschermde grafheu vels op een militair terrein moet maar eens een kijkje gaan nemen op de Erme- Iose heide, rechts van de weg van Har derwijk-Apeldoorn. Ook de grafheuvels op de Stompert zul len niet verdwijnen, daar zorgt de R.O.B. wel voor! Met vriendelijke groeten, Fred van den Beemt, oud-voorzitter Historische Vereniging Soest en oud-medewerker R.O.B., Amersfoort. IL- EN CONTACTLENSSPECIAIIST brillen - contactlenzen Winkelcentrum Smits hof - Soest - Bel: 02155 - 18626 Met een groot feest hebben de leerlin gen van de Van der Huchtschool aan de Libel in Overhees vorige week vrijdag het 12,5-jarigjubileum van mevrouw E. Hellebrand gevierd. Alle kinderen na men deel aan het "kettingfeest", waarbij telkens een groep voor een andere op trad, alles ter ere van de juf die het hulde betoon in ontvangst mocht nemen in een versierde stoel op het podium, omgeven door bloemen. Onder zeer groote belangstelling is Woensdagmiddag de eerste steen gelegd voor de nieuwe R.K. Kerk in Soest-Zuid. Onder de velen, die daarbij tegenwoordig waren, merkten wij op: de Burge meester, wethouder De Bruijn, de Gemeente-secretaris, Pastoor Hooymans uit Amersfoort, Pastoor Mocking uit Soesterberg, Pastoor W. Voss, Kapelaan Reyerse uit Utrecht, de Kapelaans Oostveen, Vehmeijer en Ter Riele, Mgr. Schrader, Dr. Rupert, het kerbestuur van Soest, Jhr. v.d. Brandeler, architect Arn. Brouwer en anderen. Te kwart voor vier arriveerde Mgr. D. Huurdeman, Vicaris-Generaal van het Aartsbisdom, op het terrein en geassisteerd door Pastoor Voss en Pastoor Lom- merse werd de steen door hem gewijd. Alvorens de steen ter bestemder plaatse in den muur te metselen, las Pastoor Lommerse de oorkonde voor, die in den steen bewaard zal blijven. Nadat de muren waren ingezegend en gezamenlijk was gebeden, volgde de in metseling van den steen in de muur van de sacristie, die links op het priesterkoor uitkomt. Mgr. Huurdeman feliciteerde Pastoor Lommerse en de toekomstige parochia nen en wees op dezen dag van groot beteekenis. Ook allen, die in deze omgeving wonen, zullen - naar hij hoopte - de zegeningen ondervinden vanuit deze plaats. Mgr. hoopte, dat van hier uit ook gebeden zou worden voor de strijders op de vlakte en feliciteerde den Burgemeester, die niet alleen de materieele maar ook de geestelijke aanwinst voor zijn gemeente weet te waardeeren, en ook de ge meente met deze kerk. Met den wensch, dat de parochianen naast de plichtsvervulling aan het Godde lijk gezag, het Burgerlijk gezag in alles zou steunen en dat in deze parochie het ideaal van de Heilige Familie zou worden nagestreefd, besloot Mgr. zijn toe spraak. Pastoor Lommerse, de toekomstige herder van deze parochie, dankte voor deze toespraak en voor de bereidheid van Mgr. Huurdeman, deze eerste-steenleg- ging te willen verrichten en hoopte, dat dit gebouw voor menige ziel de poorten van den hemel zouden zijn. Spr. dankte de ontwerpers van de kerk, die geheel en al in spr. geest hebben ge werkt, alsmede den aannemer en de werklieden. Bij de aan het einde gehouden collecte ten bate van de kerk, mocht de bouwpas toor vele gaven in ontvangst nemen. Begrafenis Aart Hilhorst Een oude Soester figuur, Aart Hilhorst, werd Zaterdagmorgen op het R.K. kerkhof aan de Steenhoffstraat ter aarde besteld. De absoute werd verricht door Rector Kok, die eveneens de Requiemmis had opgedragen. Aart Hilhorst was tot voor eenige jaren terug een bekende figuur als Heemraad, Hoofdheemraad, Hoofdingeland van de rivier de Eem, be stuurslid van de Boerenleenbank van de Coöp. Landbouw-vereeniging en tal rijke andere corporaties hier te plaatse. Weer een zedendelict Maandagavond werd bij een dame, die op de Stadhouderslaan liep, een poging tot aanranding gedaan, door een automobilist, die uit zijn wagen stapte. Toen de dame begon te gillen, nam de man weer plaats in zijn wagen, om full- speed weg te rijden. De dame had 't nummer echter opgenomen en gaf dit door aan de politie. Denzelfden avond werd de 36-jarige R.J.B. uit Den Dolder gearresteerd. Juf Hellebrand is sinds 1976 aan de Stichting Van der Huchtscholen in Soest verbonden. Daarvoor was ze o.a. werk zaam in het onderwijs op de Nederlandse Antillen. Uiteraard ging bij de school de vlag uit en de kinderen kwamen bijna allemaal ver kleed op school, zodat de krokusvakan tie op een bijzonder gezellige manier werd ingeluid.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5