fCdfir aru6hocK L Jules Deelder met: 'Kiezen of Deelder' WOENSDAG 8 FEBRUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Gestolen auto teruggevonden Morgenavond in C-drie De 'Drukke dagen' van Jules Deelder Boekenbal boekenmarkt Kunstreis naar New York Stichting Bethsaïd Museum Oud-Soest Vrijwilligers fakature Bank Y rijwilligerswerk, niet weg te denken! Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Aquarellen van Soest en omgeving in 'De Korte Duinen' Hoofdprijs: 5000 gulden! Kijkdozenwedstrijd voor volwassenen Onder invloed op de fiets mag ook niet Hardrijders in Soesterberg Baarnse Bos krijgt 30.000 nieuwe bomen Donderdag 9 februari: Filmhuis: 'The Dead' Jazzclub Artishock Open atelier Coniferen weg NJN: luisteren en kijken naar vogels Cultureel Creatief Centrum Drama in C-drie Het gaat weer de goede kant op met de cürsussen dramatische vorming van C-drie. De cursus toneel is met een en- tjfousiaste groep mensen gestart, na een nfbeizame periode waarin toneel niet zo populair leek te zijn. Deze start met to neel is een stap in de goede richting. De jonge spelers van de cursus kindermusi cal zijn vanaf september 1988 weer druk bezig met een nieuwe voorstelling, ge naamd "de verkiezing". Na het grote succes met de uitvoering van de musical in mei vorig jaar hopen we in juni a.s. ^De verkiezing op" de planken te zetten, waarbij ouders en familieleden weer worden uitgenodigd. En dan is er nog de musical Rozenweel- de. Vorig jaar werd er een plan gemaakt over een samenwerkingsproject met Stichting Conamus. In 6 maanden tijd werd een musical op professionele wijze ingestudeerd. De drie uitvoeringen wa ren een groot succes. Met 750 bezoekers «fn absolute topper. Een felicitatie voor alle spelers, de regisseur, de produktie- leider, de dansdocente en de begeleiders |»n C-drie is hier meer dan op z'n plaats. Het enthousiasme bij de spelers is zelfs zp groot dat ze graag verder willen gaan. In korte tijd werd een hechte band tussen mensen gesmeed. Met weemoed heeft men afscheid genomen. Een bewijs te jmeer dat het project geslaagd is. Omdat groep graag verder wil, zal ook C-drie nadenken over mogelijkheden voor een <yervolg. jjjnisschien in cursusverband?! :positie jp het Witte Café is momenteel de expo- tie van Peter Galina Ashley te be- chtigen. Deze expositie bestaat uit fut- en metaalsculpturen van Peter 'shley, die zijn atelier in Soesterberg eft en belangstelling van bezoekers ~r op prijs stelt. Interessant onderdeel n de houtsculpturen zijn de vijf vor en, die bedoeld zijn om aan te raken, te ien en te voelen. Een aantal van deze ormen zijn vrij in de ruimte geplaatst, ndere werken om begrijpelijke redenen in een vitrine. Oe schilderijen in waterverf en de teke- ingen in zwart-wit zijn van Galina Ash ley. Beiden werken vanuit eenzelfde hema: "op zoek naar de mens". Galina heeft over dit onderwerp vier boeken ge- chreven; zelfontplooiing door kunst, :reativiteit en therapie, therapie en wat dan? en het kunstwerk mens. Op 18 februari geven Galina Ashley en de troubadoursgroep "Twinckel" een resentatie van het muzikaal verhaal Op zoek naar de mens", waarvan de eksten door Galina zijn geschreven. Jules Deelder dorgen, 9 februari, brengt Jules Deel- Jer zijn show "Kiezen of Deelder" in de rote Zaal. Op dit moment is de zaal bij- a uitverkocht, er zijn nog maar een paar laatsen vrij. Snel even bellen dus. Cursus buikdansen ondagmiddag 19 februari wordt de eede les van deze cursus gegeven. Met eeëntwintig cursisten zit het helemaal ol, er is zelfs een wachtlijst aangelegd. Deze "wachters" hoeven de moed niet op te geven, wellicht kan er een tweede cursus buikdansen van start gaan. We verwachtten al dat het "buikdansen" een succes zou worden: het enthousias me van de cursisten maakt het nog extra euk. inderbios Op vrijdag 3 februari ging de bios van tart met een tekenfilm "Het gebochelde aardje". Tot juni zullen iedere veertien dagen films worden vertoond voor ver schillende leeftijdgroepen, van 4 tot 12 'aar. Alle films zijn van te voren bekeken en getoetst op inhoud en kwaliteit. In houdelijk wordt o.a. geëist, dat de film aansluit bij de leefwereld van het kind, niet volzit met gewelddadige acties, rol patronen, waarden/normen en succes formules. Op vrijdag 17 februari wordt opnieuw een tekenfilm vertoond, ge schikt voor kinderen tot 10 jaar. "Pim, de pinguin", duurt 60 minuten en begint om 15.45 uur. Tweedehands boekenbal Vorige week hebben instellingen/orga- nisatie een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een tweedehands boekenbal. Dit bal wordt georganiseerd door de gezamenlijke inspanningen van de Openbare Bibliotheek, Ver. Artis- hock, boekhandel v.d. Ven en C-drie. De bedoeling van dit festijn tijdens de boekenweek 1989 is een gezellige hap pening met levende muziek, veel boeken en een orginele marktkoopman. De boe ken kunnen verkocht worden door in stellingen en organisaties die daarmee hun clubkas kunnen spekken. Het is dus niet de bedoeling dat individuelen hun boeken gaan verkopen. Als marktkoop man zal Johan Baks zeldzame of bijzon dere boeken aan de man/vrouw probe ren te brengen. Instellingen/organisaties die mee willen doen, worden verzocht zich op te geven bij Irma Kramer, C-drie, zodat op tijd een verdeling van de beschikbare ruimte kan worden gemaakt. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De politie heeft een inwoner van Hilver sum vorige week blij gemaakt door hem de auto terug te geven die hem onlangs in zijn woonplaats was ontstolen. De wa gen werd in Soest aangetroffen aan de Valeriaanstraat. Omwonenden hadden de politie opmerkzaam gemaakt op het feit dat de auto daar al enige dagen onaf gesloten geparkeerd stond. Morgenavond donderdag 9 februari, aanvang 20.30 uur, treedt woordkun stenaar Jules Deelder in de Grote Zaal van C-drie op met zijn show "Kiezen of Deelder". Jules Deelder staat bekend als literaire performer. Hij pleegt zich zelf "auceur" te noemen, een samen trekking van auteur en acteur. Zo is hij ook bij het grote publiek bekend door zijn optreden in theaters en, niet in de laatste plaats, voor de televisie. Juultje Deelder werd op 24 november 1944 geboren in Rotterdam-Overschie, terwijl de oorlog alom zijn tol opeist. Ook als de oorlog ten einde is gekomen, blijft die in het leven van de jonge Jules een grote rol spelen. Hij groeit op in een stad die grotendeels werd verwoest en waarvan de wederopbouw maar moei zaam op gang komt. De periode van de oorlog en de tijd ervoor fascineerde hem en namen in zijn latere werk, zowel pro za als poëzie, een voorname plaats in. Als jongetje van drie maakt hij kennis met een grote liefde: voetbalklub Spar: ta. Een andere passie, de jazzmuziek, doet hij op tijdens zijn HBS-jaren. Dan ook zet hij de eerste schreden op het dichterspad. Na zijn eindexamen in 1962 begint hij, om de dienstplicht te ontlopen, aan een studie M.O. Nederlands. Hij ziet echter meer in een vrije, ongebonden stijl van leven. Zomers maakt hij reizen naar het buitenland en onderwijl heeft hij baan tjes als wafelverkoper, in de haven, op groenteveilingen, in een fosfaatfabriek en in de tankercleaning. Over het wafe len schrijft hij het verhaal "Familiege heim". In het verhaal "Operatie Stone- henge" beschrijft hij hoe hij uiteindelijk definitief aan de dienstplicht ontkomt. In november 1963 publiceert hij zijn eerste gedicht "Leert uw vogels ken nen", geheel in de stijl van de experi mentele poëzie. In 1965 verschijnt hij als "performing poët" tijdens de legendari sche manifestatie "Poëzie in Carré", georganiseerd door Simon Vinkenoog. Behalve gedichten schrijft hij in de jaren zestig ook teksten voor strips, waaron der Amber Akka en Professor Hila- rius. Poëzie In 1969 verschijnt bij de Bezige Bij Deel- ders eerste dichtbundel "Gloria Sato- ria". Hiermee plaatst hij zich onder hen die het nieuwe realisme propageren. De poëzie moet zich richten op de werke lijkheid die, zoals de titel van zijn tweede bundel luidt, "Dag en nacht geopend" is. Zijn geboortestad is als een rode draad door zijn werk (Stadslicht 1984). Rot terdam is voor hem: keihard, duidelijk, helder, hoekig, echt, niks gezellig. Ook de nachtelijke "Neon"-kant schuwt hij niet. Hij presenteert zich nadrukkelijk als neonrealist, een neonromanticus en een neonkomiek. Zijn bijnaam "Nacht burgemeester van Rotterdam" ziet hij dan ook als een eretitel. Andere dicht bundels van Jules Deelder zijn "Boel!", "De zwarte jager", "Sturm und Drang", "Junkers 88" en "Portret van Olivia de Havilland". Deze laatste bundel bestaat in wezen uit één lange doorlopende zin. Ook als prozaschrijver heeft Deelder in middels zijn sporen verdiend. Hij schreef vele verhalen, waarvan de the ma's en motieven niet wezenlijk anders zijn dan in zijn poëzie: de oorlog, drugs, jazz, Rotterdam en Deelder. In 1976 verscheen een selectie onder de titel "Proza" en in 1982 in herdruk "Schoene Welt", getiteld. Geheel anders van opzet zijn de vier ver halen in "Modern Passé" en zijn biogra fie "The Dutch Windmill" over de vol bloed Rotterdammer Bep-van Klaveren. In dit boek, waar bokser van Klaveren telkens de ring instapte met de enkele gedachte: "Afmaken, die gozer, afma ken", verwerkte Deelder ook een groot deel recente geschiedenis van de stad. Films Andere vermeldenswaardige wapenfei ten van Jules Deelder zijn z'n samenwer king op filmgebied met Bob Visser in de documentaire "Stadsgezicht", de speel film "Het veld van eer" en het VPRO vi deomagazine voor de no future-genera- tion "Neon". Zijn theatershows "Deel der spreekt" en "Ja! Deelder" werden bekroond met het Zilveren CJP, omdat hij er ook veel jongeren mee heeft be reikt. De derde show, "Kiezen of Deelder", zal nog meer in het teken staan van het on verwachte, de verrassing. Naast de al be kende medewerkers zoals dhr. R.P. Val- lentgoed en dhr. Ger-sax-van Voerden zal ook in meerdere mate de technisch medewerker dhr. Marcus Janzee ten to nele verschijnen. Tenslotte Deelder over Deelder: "Men lacht om mij, maar ik vlei mijzelf toch met de gedachte dat er van een ernstige ondertoon sprake is." "Kiezen of Deelder" in C-drie, Willaert straat 49 te Soest. Reserveren kan tele fonisch: 02155-22188. Toegang f 15,-. Wie het programma bekijkt met data waarop Jules Deelder, "de lijstaanvoer der van de Nederlandse literaire perfor mers," in het land op de planken staat met "Kiezen of Deelder", staat versteld van het aantal optredens per maand. Vanavond in Hoofddorp, morgen avond in Soest en vrijdagavond in Zoetermeer. Maar ook zijn boeken vliegen over de toonbank. Van zijn laat ste verhalenbundel "Drukke dagen" verscheen in twee maanden tijd bij De Bezige Bij de derde druk eind vorig jaar. Het aardigste verhaal is zijn eerste: Deze week heeft elke vereniging of organisatie in Soest een uitnodiging gekre gen deel te nemen aan een tweedehands boekenmarkt in C-drie op vrijdag avond 10 maart in de Boekenweek 1989. Elk jaar zijn er initiatieven op dit gebied met het doel de clubkas te spekken. De SLAS /Samenwerking Literaire Activiteiten Soest) wil een poging wagen lezers en boekenverkopers in één grote zaal bij elkaar te brengen. Er is levende mu ziek, zodat tevens gesproken kan worden van een origineel en uniek tweede hands boekenbal. Marktmeester is Johan Baks, die zal trachten bijzondere of zeldzame literaire exemplaren aan de man te brengen. Mocht er een vereniging of school zijn die geen persoonlijke brief heeft ontvangen en deze oproep leest, dan kan men zich telefonisch wenden tot Irma Kramer (22188) voor nadere bijzonderheden. Aan deelname zijn geen extra kosten verbonden. De opbrengst is geheel voor de eigen clubkas of het goede doel. Individuele deelneming is niet mogelijk. Vóór 14 februari moeten reacties binnen zijn. Al enige jaren organiseert een aantal instellingen in Soest en Amersfoort kunstreizen naar interessante plaatsen in Europa. Die instellingen zijn het cul tureel creatief centrum C-drie, kreatief centrum De Hof, de Regionale Mu ziekschool en het reisbureau St. Ak- krea. Sindsdien hebben vele mensen een reis gemaakt naar London, Parijs, Brussel, Berlijn, Kassei enz. Het doel van deze reizen is tweeledig. Ten eerste: een vorm van dienstverle ning aan de cursisten en anderen. Ten tweede: het stimuleren van het bezoek aan musea in Nederland en Europa. De inhoud van de bezochte tentoonstellin gen ligt vaak in het verlengde van de cur sussen. Dit jaar wordt voor het eerst een reis georganiseerd buiten Europa: New York. New York is een plaats waar je zeker een keer in je leDen geweest moet zijn. Het is een geweldige imposante stad waar ont zettend veel te beleven valt. New York is meer dan het Vrijheidsbeeld, het Empi re State Building, Wall Street en duize lingwekkende wolkenkrabbers, hoewel die in architectonisch opzicht meer dan de moeite waard zijn. New York telt meer dan 500 galeries en musea, waarin vrijwel alle kunststromingen zijn verte genwoordigd van "All over the world". De reis naar New York valt in een perio de met veel vrije dagen (28 april - 6 mei) en telt 9 dagen, waarvan er 7 in New York worden doorgebracht. De reis" staat onder leiding van een kunsthistori cus, tevens New York-kenner. Op het programma staan bezoeken aan het Guggenheim Museum, het Metropoli tan Museum of Art, Museum of Modern De stichting Bethsaïd start vanavond met de cursus 'Geneeskracht van edel stenen'. De lessen worden gegeven door Amandus Korse. In vijf avonden legt hij de werking van verschillende edelstenen uit. Verder gaat hij in op het gebruik en de reiniging van de stenen. Een team van helinggenezers komt op vrijdag 17 februari naar het centrum Mayindra aan de Kerkstraat. Ze houden een gezamelijke helingmeditatie, waar na een individuele heling volgt. Iedereen is welkom. De toegang kost 15 gulden en de aanvang is 20.00 uur. De doorgaande cursussen worden op de gebruikelijke tijden gegeven. Voor in formatie daarover kan men dagelijks van 10.00 tot 17.30 uur terecht bij Mayindra, tel. 25599 (Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur). Art, Whitney Museum of American Art, Frick Collection de Galeries SoHo en TriBeCa en nog vele andere. Natuurlijk is in New York nog veel meer te beleven. Zo zijn er de beroemde Avenues als Broadway, Fifth en Nineth, het Central Park, het Rockefeller Center, China- town en the Greenwich Village. Natuurlijk is er tijdens deze kunstreis volop de gelegenheid New York in al z'n facetten te verkennen. Er wordt over nacht in een hotel in het hartje van Man hattan, zodat alle bezienswaardigheden eenvoudig met de bus, de ondergrondse of te voet bereikt kunnen worden. De vliegreis v.v. het hotel en de bezoe ken aan de genoemde musea en galeries kosten p.p. f 1650,-. (Eenpersoonska mers krijgen toeslag). De kosten zijn vergeleken met de andere kunstreizen vrij hoog, maar het wordt dan ook een reis om nooit te vergeten. Voor meer informatie of boeken kan ge beld worden naar 033-729094 (De Hof). Steenhoffstraat 46 De sjees, de tentwagen, de bomenwa- gen, de bokkewagen, de hondekar, de kruiwagen, rijdens materiaal afkomstig uit de wagenmakerij. Dat was bij uitstek de plaats waar men zijn vervoermidde len liet maken. Een gedeelte is nu over genomen door andere bedrijven. De kruiwagens komen niet meer uit de wagenmakerij. De hondekar wordt niet meer gemaakt in de wagen makerij. Het is ook verboden van trekhonden ge bruikt te maken. De wagenmakerij is in de meeste gevallen omgezet in een car- rosseriebedrijf. Een enkele wagenmake rij met het oude handwerk is blijven be staan. Bij het carrosseriebedrijf wordt het meeste werk machinaal uitgevoerd. Ook in de gebruikte materialen is veel veran derd. Hout is grotendeels vervangen door metaal. Ook de fabricagemethode is gewijzigd. Vroeger waren het meestal enkele stuks, die vervaardigd werden. Nu zijn het vaak kleine series. De expositie van wagenmakerij tot car rosseriebedrijf met veel foto's, gereed schappen, wagens en wagenonderdelen geeft hiervan een duidelijk beeld. Mu seum Oud Soest aan de Steenhoffstraat is op zaterdag en zondag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. "Het gitaar wonder." In zeventig achter elkaar geplaatste werkwoordsvormen in de verleden tijd typeert hij het spel van Jimi Hendrix die hij een aantal uren in Nederland heeft ontmoet. Journalis tiek proza met een lawine van informa tie en indrukken. In korte, modieuze zinnen verslaat Deelder in "De val van de Rots" de wedstrijd SPARTA (Schop Poten Armen en Ribben Tot Appel moes) tegen DOS (Door Overspel Sterk) waarin Rinus Terlouw, de Rots van Sparta, een hoofdrol speelt. Ik heb hem ooit zien spelen. Wie Rotterdam en het Kasteel van Spangen kent, krijgt de schok der herkenning. Zo ook bij het lezen van zijn reizen naar Amerika, zijn opvattingen over onze bevrijders de Canadezen en de avonturen van de Rotterdamse bokser Bep van Klaveren. In 1980 schreef Deelder over hem het volgende gedicht: Half Moon Inn/San Diego/California Öp het gazon rond het zwembad groepen ze samen De gok-sex- en horecaf- bazen doen zaken Soms laat er één zich voorzichtig te water Van ver klinkt de stem van Bep van Klaveren - 'k Gaf 'm een hoek! Hij hep nooit meer gebokst- De temperatuur loopt op tot 26 graden. Ondertoon Minder geslaagd vind ik "The Yellow Rose of Texas." De schrijfstijl gaat ver velen. Kostelijke verhalen zijn "Kies- pijnbestrijding" (zeer herkenbaar), het bezoek aan Londen waar de Stones op treden en "Fiscale betrekkingen" met waardevolle tips voor belastingontdui-' kers. "De ziekte van Hedel" is een typische toneeltekst met onvervalst Rotterdams accent wat je hem hóórt uitspreken in zijn razendsnelle voordracht. Het laat ste verhaal, "Drukke dagen," is een kerstverhaal, zoals waarschijnlijk zel den is geschreven en niet geschikt voor de zondagsschool. Ik verheug me op morgenavond in C-drie (bijna uitver kocht). Deelder zegt over zichzelf: "Men lacht om mij, maar ik vlei mijzelf toch met de gedachte dar er van een ernstige onder toon sprake is." Laten we het daar maar op houden. "Drukke dagen" is verkrijgbaar bij Boekhandel v.d. Ven, morgenavond met een boekentafel aanwezig in C-drie. j y Vrijwilligers werken op alle terreinen van de samenleving: in de gezondheids zorg, in de sport, in het natuurbehoud, binnen de vakbonden, in de politiek, het jeugdwerk, in de hulp bij bejaarden en zieken, op scholen, binnen de kerken, en op nog veel meer gebieden. Ook het soort werk dat vrijwilligers doen, is heel uiteenlopend: de een doet techniek werk, bijvoorbeeld bij een klussendienst of een lokale radio-omroep, een ander schrijft artikelen, bijvoorbeeld voor een buurtkrantje of een folder voor een ak- tiegroep. Er is vrijwilligers die buurtfees ten en sportevenementen organiseren en die in een bar staan van een clubhuis, die zieken bezoeken en die in het bestuur van een vereniging zitten, in bibliothe ken en in kleine streekmusea om bezoe kers rond te leiden. Kortom, er is veel te doen als vrijwilligers. Voor bijna ieder een is er wel iets te vinden. Kom eens praten met één van de mede werkers van de Vrijwilligers Vakature- bank, in C-drie, Willaertstraat 49. De openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur, tel. 12630. Vakatures 15/101. Vrijwilligers met rijbewijs ge vraagd om maaltijden voor ouderen rond te brengen. 12/101 Vrijwilliger m/v gevraagd om de verzorging van de tuin en het onder houd van de gebouwen van kinderop vangcentrum op zich te nemen. 11/101. Dierenbescherming zoekt vrijwilligers m/v om de dierenambulan ce te bemannen. 10/105. Vrouwencentrum zoekt vrij willigsters om jonge meisjes van 15 jaar en ouder te begeleiden. 10/103. Jongerenwerkster gevraagd bij meisjes van 16 jaar en ouder. 8/119. Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwilligers m/v t.b.v. "soosactiviteiten" voor ouderen. 8/121. Spelleidster gevraagd in cen trum voor geestelijk gehandicapten. 8/106. Voor diverse bewegingsactivi teiten worden vrijwilligers m/v ge vraagd in centrum voor geestelijk ge handicapten. 7/114. Vrijwilligers m/v gevraagd ter ondersteuning van de leiding bij groepen van minimaal 12 peuters. 7/104. Leiding van scoutinggroep heeft dringend behoefte aan mensen die assistentie willen verlenen bij activitei ten met welpen, kabouters, gidsen en verkenners. Zonder hulp van anderen is deze mooie en oude jeugdorganisatie gedoemd te verdwijnen. 6/104. Gezinsbezoeksters gevraagd bij vrouwenorganisatie. 2/104. Bij de vervoerdienst van hulp organisatie wordt vrijwilliger m/v ge vraagd. 1/101. Coördinator gevraagd bij na tuurbeschermingsorganisatie. 5/104. Gevraagd worden vrijwilligers m/v die bereid zijn de docenten te assis teren bij het lesgeven aan volwassenen. Het gemeentelijk centrum voor basise- dukatie stelt haar vrijwillig(st)ers in de gelegenheid tot het volgen van kursus- sen voor deskundigheidsbevordering. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Vangrail, Nachtegaalweg 8c tel. 17615 Woensdag 15 februari: Instuif: Stickers maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Donderdag 16 februari: Sieraden ma ken voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: f 1,25 Sieradencursus voor volwassenen. Tijd half 8 tot 9 uur. Van tevoren opgeven! Kosten: f 35,- voor 6 lessen. Koken voor Tieners. Start: 28 februari. Er kunnen zich nog enkele tieners opge ven van 12 tot 14 jaar. tijd: 7 uur tot half 9. Kosten: f 12,50 voor 5 lessen. De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Dinsdag 14 februari: Cursus Jazzballet voorkinderen van 9 t/m 12 jaar. Er kun nen zich nog enkele kinderen voor opge ven. Tijd: 4 tot 5 uur. Kosten" f 7,50 voor 8 lessen. Woensdag 15 februari: Instuif: Ren-je- Rot kwis voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50 Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Maandag 13 februari: Kookkursus voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: f 15,- voor 8 keer. Woensdag 14 februari: Voorjaarsbloe men maken. Wie maakt het mooiste boeket? Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50. Voor 4 t/m 12 jarigen. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 9 februari: Van 9.30 uur tot 11.30 uur, de volwassenen knutselklub. U kunt uw fantasie er op los laten en hele mooie dingen maken. Het kost f 2,50 in clusief een kop koffie. Het is nog steeds voorjaarsvakantie. Iedere dag zijn de kinderen welkom van 14.00-16.00 uur. Vrijdag 10 februari: Iedere dinsdag en vrijdag is er de peuter/ouder aktiviteit. Samen met uw kleinste kind(eren) kunt u komen spelen en praten met andere ouders en kinderen. Het kost 3 gulden per kind/ouderpaar. Vanavond gaat het weer gebeuren. De Kinderdisco! In het vervolg 2 keer in de maand op vrij dagavond. Neem broers, zussen, vriend jes, en vriendinnen mee. Voor 1 gulden kan je van 19.00 tot 20.30 uur komen swingen. Eén consumptie krijg je gratis, verder kost een drankje twee kwartjes. Zaterdag 11 februari: Om 13.30 uur ko men 3 kinderen-hun verjaardag vieren. Je kan natuurlijk ook vrij komen spelen. Dit kost 1 gulden en daar krijg je nog wat lekkers te snoepen en te drinken voor. Dinsdag 14 februari: Vanmorgen kunt u weer met uw peuter op de boerderij ko men. Om 13.15 uur komt de Minister de Visserschool met 50 kinderen voor het natuuredukatie projekt. We gaan er weer een beestenboel van maken. Woensdag 15 februari: Al heel vroeg komen de kinderen van de Groen van Prinstererschool voor ons spannende programma "Beestenboel'. Om 14.00 uur begint de toneelmiddag met het to neelstuk: "Opa gaat nooit dood". Ben je ook nieuwsgierig waar het over gaat? Het kost 1 gulden. De Soester aquarelschilder Ruud Paus- ma exposeert aquarellen van land schappen, stillevens en bloemen in res taurant "De Korte Duinen" aan de Birkstraat. Een aantal aquarellen laat landschappen zien uit de omgeving van Soest. De expositie is nog te bezichti gen tot eind maart. Ruim 25 jaar heeft Ruud Pausma zich als ontwerper op een architectenbureau intensief bezig gehouden met vormge ving. Vijf jaar geleden verwisselde hij de te kentafel voor de schildersezel. Hij spe cialiseerde zich in het schilderen van ar chitectuur. Mede door zijn jarenlange ervaring als ontwerper werd dit een groot succes. Hij maakt aquarellen van bestaande en/of in aanbouw zijnde ge bouwen en van projekten die zich nog in het ontwerpstadium bevinden. Voor zijn exposities maakt Ruud Paus- ma voornamelijk landschappen en bij voorkeur Nederlandse. De direkte om geving van Soest biedt veel mooie plek jes die een aquarel waard zijn. Ook is hij vaak te vinden op de dijken langs de gro te rivieren en in de polders. Daar maakt hij schetsen en notities om deze thuis uit te werken. Het resultaat, een nieuwe se rie mooie aquarellen, is dagelijks te be zichtigen van 10.00 tot 21.00 uur. In het kader van de Landelijke Biblio theekdag (22 april '89), die dit jaar in het teken van cultuur staat, organiseren de Openbare Bibliotheken in Neder land een kijkdozenwedstrijd voor vol wassenen. De Bibliotheek Soest doet vanzelfsprekend ook mee. Ook deze bibliotheek is meer dan een plaats waar je boeken kunt lenen of in formatie halen. De bibliotheek is ook een plek waar je kunt genieten, waar je nieuwe dingen ontdekt, waar je inspira tie kunt opdoen. Om dat te onderstrepen een kijkdozen wedstrijd. Iedereen van 16 jaar en ouder kan deelnemen, ook beroepskunste naars. Wat moet U doen? Maak een kijkdoos over een verhaal, ge dicht, toneelstuk, muziekwerk of film. De kijkdoos dient een indruk te geven van hoe u het betreffende werk ervaren heeft. De voorstelling in de kijkdoos kan realistisch zijn, maar ook abstract. Al leen: de titel waarop uw kijkdoos is ge baseerd moet zich bevinden in de collec tie van de bibliotheek. Voor meer informatie omtrent forma ten, inleverdata en prijsuitreiking kan men de folder 'Kijk maar in de biblio theek' bij de vestigingen van de biblio theek en bij boekhandel V.d. Ven halen. Een deskundige jury beoordeelt de inge zonden dozen op originaliteit, afwerking en relatie met het onderwerp. Er is één hoofdprijs van f 5000,- en vijf prijzen van elk f 1000,-. De politie hield vrijdag aan het eind van de middag op de Dalweg een 46-jarige Soester aan, die met zijn fiets op de rij baan reed en bovendien het rode stop licht negeerde. De man bleek onder in vloed te zijn, maar weigerde de blaastest. Op het bureau werd een proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Twaalf automobilisten zijn vorige week donderdag betrapt op te snel rijden in Soesterberg. De politie controleerde bij de kruising Kampweg/Kamerling On- neslaan. De topper was 80 kilometer per uur. Ook op de Amersfoortsestraat werd een snelheidsovertreder bekeurd. Hij raasde met een snelheid van 115 kilometer voorbij. Een andere bestuurder 'reed' tegen de lamp toen hij in Soesterberg het rode licht negeerde. Vorige week is het Staatsbosbeheer ge start met de herinplant van het sterbos rondom de grote kom in het Baarnse Bos. Hier worden 20.000 eiken en 10.000 douglas-sparren geplant. Het werk is door Staatsbosbeheer uitbesteed aan de firma Van Ginkel uit Veenen- daal- Het in 1983 door Staatsbosbeheer opge stelde beheersplan voor het Baarnse Bos gaat uit van het herstel van het sterbos in zijn originele Franse stijl. Dat houdt in dat de hier vroeger gelegen eikehak- houtpercelen weer terug zullen komen. Een aantal jaren geleden bestond dit langs de Generaal van Heutszlaan gele gen bosgedeelte nog geheel uit Ameri kaanse vogelkers, een houtsoort die door zijn intensieve groei de bestaande eikebomen gedronen had. In 1984 en 1988 is de vogelkers verwijders. Nu is het Staatsbosbeheer begonnen met het inplanten van de kale vlakte. De ei keboompjes worden geplant in de zes percelen rondom de grote kom, de douglas-sparren komen in de percelen langs de Generaal van Heutszlaan. Met deze aanplant geeft het Staatsbos beheer een aanzet voor de ontwikkeling van een goed eikehakhoutbos. Het be heersplan voorziet verder nog in het her stel van de linde- en grote kom en het in standhouden van de loofgangen en la nen. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan bet sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. "The Dead" is onbedoeld de laatste film van regisseur John Huston geworden. Het is een hoogtepunt uit zijn gevarieer de oeuvre en één van de beste films van 1988. De film is niet zo somber als de titel doet vermoeden. Het is de verfilming van een typisch Iers verhaal naar de bundel van James Joyce, 'Dubliners'. De film speelt zich dan ook af in Dublin, op 6 januari 1904, Driekoningenavond. De drie oude dames Morkan geven tra ditiegetrouw hun jaarlijkse diner voor vrienden en familie. Het is de gebeurte nis van het seizoen. Er wordt gegeten, gedanst, gezongen en gediscussieerd. Oom Freddie is zoals gewoonlijk dron ken, miss Julia brengt met beverige stem haar jaarlijkse zangnummer. Dit prachtig geobserveerde huiselijke feest neemt het grootste deel van de film in beslag. In het laatste deel wordt de film melancholieker, maar krijgt ook meer diepgang. Het verhaal concen treert zich nu geheel op neef Gabriel, die we tijdens het feest al zenuwachtig de ta felrede zagen repeteren. Aanvang: 20.30 uur Reserveren (na 19.30 uur): tel. 195177 Entree: f 6,-; leden/cjp/654- f 5,- Filmagenda: do. 16 febr.:'Au revoir les enfants'. vr. 17 febr.: 'Who's that Girl'. do. 23 febr.: 'Candy Mountain'. do. 2 mrt.: 'De vuurpaarden'. Vrijdag 10 februari: Het eenjarig bestaan van de jazzclub op 13 januari is met veel publiek op uitbun dige wijze gevierd. Het was dan ook een geslaagde avond met Quintet Perron 5B (met gastspeler W. Pijpe) en het Cesar Stormvogel-trio. Mensen die om welke reden dan ook de vorige avond hebben gemist, krijgen nu de kans om deze twee formaties opnieuw te beluisteren. De bezetting is: Quintet Perron 5B; Gerco Aerts, con trabas; Peter van Marle, piano; Semmy Prinsen, tenor/sax; Onno de Maar, te nor/sax; Bart Wagemakers, drums; William Pijpe, trompet. Cesar Stormvogel: Cesar Stormvogel, piano; Oscar Prinsen, drums; Remy Balvers, bas. Aanvang: 21.30 uur. Toegang: gratis. Zondag 12 februari: De Drie Gratiën. Het volgende open atelier portret-/en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 12 februari van 12.00 tot 14.30 uur. Als modellen zijn uitgenodigd Cibele, Maria en Marileen, die zullen optreden als personificaties van de klassieke Drie Gratiën. De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de vereniging. Van tevoren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht wor den. Tijdens het open atelier is begelei ding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zono dig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, telefoon 19085. Uit een tuin aan het Fazantpad heeft een onbekende dader vorige week vier coni feren gestolen. De eigenaar deed aangif te bij de politie. De afdeling Amersfoort van de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) houdt elke zaterdag of zondag een excursie in de omgeving van Amers foort en Soest. Op zaterdag 18 januari is er een uilen- luisteravondje. Er wordt dan geluisterd naar de baltsroep van de bos- rans- of steenuil, vertrek om 19.30 uur vanaf Monnickendam in Amersfoort. Op zaterdag 25 februari gaat men de polder Zeldert in bij Hoogland om naar de overwinterende vogels te kijken, ver trek om 9.30 uur vanaf Monnickendam in Amersfoort. Voor meer informatie over de excursies of de NJN, bel Mirko Opdam van afde ling Amersfoort: tel. 033-755248. J.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9