n Makelaardij verrips. de sleuteltot een Goed huis. SB Verrips Makelaardij o.g. 03 Soestdijk Geen Stankwijk wil optreden tegen Lindner Drijfnatte excursie naar grafheuvels Discussie over grafheuvels duurt al minstens 67 jaar... voetbal programma ,GINA 10 100 NVM Or WOENSDAG 22 FEBRUARI 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 11 ENIG IDEE WAT GEHANDICAPT ZIJN KAN BETEKENEN? ENIG IDEE H0FWE GEHANDICAPTEN KUNNEN HELPEN? 'Het stinkt nog steeds, en zeer frequent' Aankoop voorlopig uitgesteld Raad akkoord met krediet voor 'Rinke Tolman'-centrum Archeoloog: 'ROB heeft een fout gemaakt' Aandacht voor Philippijnen tijdens Vrouwen voor Vrede-bijeenkomst COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Vernielingen aan auto's DUIVENSPORT Verkoop duiven bij De Zwaluw GYMNASTIEK Extra lessen de Springbokken JEUGDVOETBAL m NVM tation i) met irrain, 3 (8 X 'ormi- i hout derne laten, arter- apka- oyale 'older Duter- aert in tie en k.k. ikels, 1983)^ legde zeren iet in- koel/~ 50 m2 rkast. )OUW- toilet, ruim en en jr- en anne- I win- :huur a240 Dnka- ners, I voor kheid -k.k. m i bergzol- iken ca. 3 open trap iet ligbad, 3r met 4e mte. Par- Schuur in k.k. 3 achter steen en inbouw- ichterzij- één met aste trap ael berg- de gara- ariginele 0," k.k. in diepe X 1.50), ek, con- ïalfopen oelkast, berging /oorzien i zwem- lensier- n 1 met el, vaste gruimte, )j" k.k. Gevraagde koopsom f 165.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. Dl LASSOSTRAAT Moderne middenwoning met schuur en een vrije zonnige tuin op het zuid-westen. Ind.: entree, toilet, L-vormige woon kamer, keuken; verd.: drie slaapka mers, badkamer met ligbad en 2e toi let, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Voorzien van gas-c.v., dak- en spouwmuurisolatie, parterre thermo pane beglazing. Aanvaarding in overleg. SCHOUTENKAMPWEG Halff-vrijstaand woonhuis met garage en schuur en een bijzonder fraai aangelegde tuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer ca. 24 m2, moderne woonkeu ken met inb.app., bijkeuken; verd.: 3 slaapkamers, douche, vaste trap naar zolder met kamer. Voorzien van gas-c.v. Parterre thermopane begla zing. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. Gevraagde koopsom f 218.000,- Aanvaarding in overleg. WILLEM DE ZWIJGERLAAN Fraai en rustig gelegen middenwo ning met schuur en een artistiek aangelegde voor- en achtertuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer, luxe L-vormige keuken met inb.app.; verd.: twee slaapkamers, luxe badkamer met ligbad en dou che, waskamer - voorheen douche - met toilet, vaste trap naar zolder met kamer. Voorzien van gas-c.v. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving als geen ander en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. Een even komplete als persoonlijke dienst verlening die u de zekerheid geeft van gefundeerde adviezen over huizen, hypotheken en verzekeringen. NVM ALS GEEN ANDER THUIS IN SOEST VERRIPS MAKELAARDIJ. EIKENLAAN 77. 3768 ET SOEST.TELEFOON: 02155-16824. VERRIPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM. DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. algemene radio omroep soest Programma Zondag 10.00 - 11.00 uur- Klassiek 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (alleen voor de patiënten van het Ziekenhuis) 20.30 - 21.30 uur Herhaling van het pro gramma "Hitmuseum" 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het pro gramma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informa- tier met verzoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 -11.00 uur: Herhaling van het maan dagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mo lenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informa- tief' met verzoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur berichten van de Gemeente Soest Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dins dagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informa- tief' met verzoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 10.00 -11.00 uur: Herhaling van het woens dagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Ma- riënbrug" 20.30 - 21.30 uur; "Soestergloren-informa- tief' met verzoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 20.50 uur: sportnieuws. 21.00 uur: agenda culturele aktivitciten 21.15 uur: weggelopen huisdieren (Amivedi) Vrijdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling het donder dagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informa- tief met verzoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", geva rieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrij dagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS-show". jeugdprogramma. 17.00-19.00 uur: "Domino", non-stop mu ziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spclpro- gramma. 20.30 - 21.30 uur: "Humuscum." muziek uit de jaren 1950 t.-m 1970. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimcr-radio". Easy- listcning Nadere informatie: AROS (Algemene Ra dio Omroep Soest), postbus 193. Soest. tel. 2042(1. *06-3212166 ALS HET JE WAT DOET. DOE DAN WAT. De milieuvereniging Soestdijk Geen Stankwijk heeft bij het gemeentebe stuur aan de bel getrokken over de nog altijd voortdurend stankoverlast die afkomstig is van de firma Lindner aan de Koningsweg, waar o.a. doppen voor flessen en potten worden ge maakt. Volgens SGS stinkt het, tegen alle beloften in, nog steeds, en zeer frequent. De vereniging is zeer teleurgesteld over een briefje van het gemeentebestuur van eind vorig jaar, waarin wordt ge steld dat Lindner alle stappen nii heeft gezet om de overlast te beperken, zoals het plaatsen van de naverbrandingsin- stallatie. "Wij hadden verwacht dat daarmee de stank definitief verdwenen zou zijn. Dat zou na 20 jaren aktie voe ren tot het uitsteken van onze driekleur in de geteisterde wijken rondom dit be drijf geleid hebben," schrijft het bestuur van de milieuvereniging. Uit de brief van de gemeente heeft ze echter het tegendeel vernomen, name lijk dat het door omstandigheden inci denteel nog wel eens kan stinken. "Dit nu is geheel tegen de afspraken in," al dus SGS, die erop wijst dat de gemeente vier jaar terug al officieel heeft beloofd dat er geen stank meer zou afkomen van de met 2,5 miljoen door het rijk gesub sidieerde naverbrandingsoven. Vrijbrief "Door het niet waarmaken van deze be lofte en de incidentele stank zijn we een station te vroeg gestopt en wordt het eindstation niet gehaald.U geeft door de constatering dat het incidenteel nog zal stinken het bedrijf een vrijbrief dit ook te doen, en dat gebeurt dus nu ook, niet incidenteel, maar zeer frequent. Dit nu is onaanvaardbaar." De milieuvereniging zegt sterk de in druk te hebben dat Lindner zich niet houdt aan de opgelegde hinderwet- voorwaarden. Men vermoedt een te ho ge afstelling van de ovens, waardoor een hogere produktie wordt gehaald. "Wij houden ons hart vast bij de voor genomen uitbreiding, waarbij we zo langzamerhand weer terug bij af ko men." SGS vreest bovendien dat het rapport van de controlerende instantie (Luft- technisch Gesellschaft) niet volledig is. Mogelijk zijn niet alle produktiemidde- len mee-gemeten, zoals in het verleden ook al eens is gebeurd toen TNO de zaak opnam. Frans Met klem verzoekt men het College de firma Lindner aansprakelijk te stellen voor nalatigheden en een adequate controle uit te oefenen. Nu het bedrijf in Franse handen is overgegaan - Lindner is eigendom van Numan Blikemba, en deze onderneming is voor 60 overge gaan in handen van de Groupe Car- naud in Parijs - verwacht de milieuver eniging geen verbetering, gezien het feit dat Frankrijk nog niet zo ver gevorderd is in milieubesef. De milieuvereniging wil van het Colle ge duidelijkheid hebben over de om standigheden waardoor Lindner niet aan de hinderwetvoorwaarden hoeft te voldoen, over het controlerapport en over de voorgenomen uitbreiding van de produktie. Ook wil zij weten of de ondervonden stank een uitvloeisel is van de verhoogde produktiecapaciteit en of de uitbreiding te maken heeft met het fabriceren van nieuwe soorten plas tic deksels en andere plastic produkten. Soestdijk Geen Stankwijk heeft af schriften van haar brief verstuurd aan de regionale milieu-inspectie, de in specteur volksgezondheid, het directo raat-generaal voor de arbeid en de ar beidsinspectie. De gemeenteraad is vorige week ak koord gegaan met de toekenning van een krediet van ruim 264.000 gulden voor de verbouwing van de voormali ge Rinke Tolmanschool aan de Smits- weg ten behoeve van een flink aantal instellingen op sociaal-cultureel ge bied. Tevoren had het College overi gens, na de discussie in commissiever band, besloten nog geen krediet te vragen voor de aankoop van het ge bouw, dat nu nog wordt "geleast". Johan Baks (CDA) noemde het een "mijlpaal", maar had nog wel kritiek. Volgens hem zou de definitieve be heersvorm gekoppeld moeten worden aan het krediet. Hij maakte zich zorgen over de samenwerking tussen de instel lingen, evenals Marijke Weidema (VVD), die wat dat betreft nog niets van "liefde" had gemerkt. Baks en Wei dema wilden daarom wel een duidelijke intentieverklaring hebben. Lydia Meij er (PvdA) vond het onzin om daarop te gaan zitten wachten. "We moeten ver trouwen hebben dat het goed geregeld wordt." Dat vond ook Leidje Tomassen (Prog. Soest). Wethouder Frans Kingma (PvdA) vond het jammer dat er nog geen vol strekte duidelijheid over het beheer was, maar wees erop dat er inmiddels een vergadering is geweest, waarin de deelnemende instellingen zich met zo veel woorden hadden uitgesproken over de samenwerking. Ze waren het volgens hem opvallend eens met elkaar. "Daar had ik een paar jaar geleden nog een hard hoofd in..." Wat hem betreft was er dus al een officieuze intentie verklaring. "Er is misschien wel geen sprake van liefde, maar wel van een ver heugende saamhorigheid. Dat is vol doende om met vertrouwen te starten." In de stromende regen heeft een aan tal raadsleden - onder wie burgemees ter Scholten en wethouder Plomp - ambtenaren en leden van de Histori sche Vereniging zaterdagmorgen een uitstapje gemaakt naar de prehistori sche grafheuvels op de Stompert, die de laatste tijd (opnieuw) in de belang stelling staan. De excursie stond onder leiding van de provinciaal archeoloog, de heer W.J. van Tent. Het gezelschap nam vanonder de para plu's een kijkje bij enkele van de verho gingen in het terrein die naar algemeen wordt aangenomen grafheuvels uit de late steentijd (2400-2100 voor Chr.) en de bronstijd (2100-700 voor Chr.) zijn. De heer van Tent wist daarvan wel het een en ander te vertellen. Uit de grafgiften (bijgaven), zoals be waard in het museum Flehite en waar van er mogelijk enkele afkomstig zijn van deze graven, blijkt dat de toenmali ge bewoners van deze streken in een be staan na de dood geloofden. Later wer den de lichamen van overledenen ver brand, zoals blijkt uit de gevonden ur nenvelden op andere plaatsen. De graven werden soms meer dan één keer gebruikt; in enkele gevallen blij ken ze wel zeven maal te zijn "opge hoogd". De bestudering ervan vindt plaats door zorgvuldig bodem-onder- zoek, waarbij aan de hand van verkleu ringen wordt vastgesteld hoe het graf oorspronkelijk was ingericht. De heer van Tent, die deels in dienst is bij de ROB (Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek) liet zijn ge hoor weten wel eens vage geruchten te hebben gehoord over de grafheuvels op de Stompert, maar bij de samenstelling van de officiële lijst van prehistorische monumenten waren ze tot dusver bui ten beschouwing gelaten, omdat er te weinig van bekend was. Fout "We hebben een fout gemaakt. Blijk baar was iedereen van het bestaan van de grafheuvels op de hoogte, behalve de ROB," gaf de archeoloog toe, nadat de heer A. van den Dijssel van de Histori sche Vereniging hem om opheldering had gevraagd. Deze liet weten acht jaar geleden ook al eens aan een excursie naar deze vindplaatsen te hebben deel genomen, en dus moest er toch wel iets bekend zijn geweest. Van Tent liet merken er wel van over tuigd te zijn dat het om authentieke grafheuvels gaat, en niet om toevallig ontstane stuifheuvels of bomkraters (de meeste heuvels hebben bovenop een uitholling). Hij onthaalde zijn gehoor op allerlei interessante details, al kon den die dan ook niet worden waargeno men. Overigens is nog eens te meer gebleken dat het bestaan van de grafheuvels al ja ren geleden in Soest bekend is geweest. Gemeentesecretaris W. de Kam, een van deelnemers aan de excursie van za terdag en in zijn vrije tijd een toegewijd geschiedvorser, ontdekte in het week einde een artikel uit de Soester Courant van 20 juni 1952, dat weer verwijst naar een artikel in dezelfde krant, maar dan 30 jaar daarvoor, dus in 1922. De volledige tekst staat elders op deze pa gina. Zoals al eerder is gebleken is de aan wezigheid van de prehistorische graf heuvels op de Stompert geen "nieuws". Dat wordt nog eens te meer duidelijk na lezing van het artikel over deze materie, dat verscheen in de Soester Courant van 20 juni 1952. Gemeentesecretaris W. de Kam atten deerde de redactie op dit artikel, dat op zichzelf een weergave is van een verhaal dat al in mei 1922 in de Soester Courant moet hebben ge staan. Die eerdere editie is echter in het archief niet terug te vinden. Hieronder volgt nog eens het artikel uit 1952; door wie het geschreven is ("wij" uit de laatste alinea), is voorals nog niet duidelijk. Niet alleen de Soester Eng is wel eens terrein geweest, waarin oudheidkundi gen zochten naar oude graven e.d., docht ook op ander terrein zijn vond sten gedaan op oudheidkundig gebied. We lazen daarover in de Soester Cou rant van dertig jaar geleden: "Op de heide tussen de Soesterbergse- sftaat en de Amërsfoortsestraatweg zijn, onder leiding van de heer H. Mar tin, enige grafheuvels opgegraven. Reeds hadden opgravingen van de heer Pleyte, eertijds directeur van het Rijks museum van Oudheden te Leiden, aan getoond, dat men hier vermoedelijk te doen had met een neolitisch momu- ment. Op initiatief van de heer Croockewit, conservator van het Museum Flehite te Amersfoort, zijn nu de opgravingen weer ter hand genomen. Een tweetal fraaie urnen, gevuld met beenderen en houtskool, zijn reeds gevonden, ook het grondonderzoek heeft verrassende re sultaten opgeleverd omtrent de bouw van de grafheuvel. Deze bestond oorspronkelijk uit een lichte welving van de grond, een ca. 11 cm. dikke zandgrondlaag, waarop een humuslaag van ongeveer 9 cm. Om dit heuveltje was een greppel gegraven, aangeduid door een steenkrans. Uit de gemaakte rechte doorsnede is dit alles duidelijk te zien. Ook zijn plaatsen te ruggevonden, waar de lijken werden verbrand. Men vindt hier nog tal van ur nen en ook losse beenderen, die niet in urnen zijn bijgezet. De urnen zijn cylin- dervormig en van grof aardewerk en behoren thuis in de groep van Bataafs aardewerk. Zij werden vrijwel geheel gaaf te voorschijn gehaald en zullen overgebracht worden naar het museum Flehite te Amersfoort. Het zuidelijke deel van de heuvel is bij na geheel ontgraven. Alles is nauwkeu rig in kaart gebracht en zal bovendien in de kadastrale kaart worden aangete kend. Het terrein is geheel afgezet en niet voor het publiek toegankelijk, daar anders belangrijke gegevens verloren zouden gaan voor de verdere blootleg ging van dit Bataven-graf. In verband met deze opgravingen kre gen wij nog kennis van het navolgende: Men is vanwege het Utrechts Genoot schap bezig op het aan het Ministerie van Oorlog behorende oefeningster rein, 5 km. van Amersfoort en 250 me ter ten noorden van de grote Utrechtse- weg, een tumulus of grafheuvel te ont graven. De grote heide vormt daar, op het Soes ter grondgebied, een stijgend plateau, dat 40 meter boven A.P. ligt. Men heeft een prachtig uitzicht, vooral naar het noorden, waar de Soester toren boven de donkere bossen uitsteekt en men ver weg in de Bunschoter en Duister Pol ders ziet. Het terrein is met hoge heide begroeid, waarop hier en daar kreupel hout zich een plaatsje heeft gezocht. Oostelijk ligt het reservoir van de Utrechtse Waterleiding op de Stom pert, een heuvel, die veel hoger is dan de omgeving. Op die uitgestrekte heide is men door bossen van het drukke ver keer op de grote weg gescheiden. Ach ter de stichting van de Protestanten bond nu liggen grafheuvels. Dat was lang bekend en verschillenden daarvan zijn vroeger reeds onderzocht. Nu schijnt men nog een slotonderzoek te willen instellen in een paar heuvels, die vroeger niet onderhanden zijn geno men. Er liggen er nog drie in een lijn van West naar Oost, met een tussenruimte van 25 meter. De bewoners, van verschillende streken gekomen, begroeven hun do den niet in kisten, maar verbrandden ze en verzamelden de as in testen, potten of urnen. Deze zetten ze op de heide neer en wier pen daarover een heuvel op. De be graafplaatsen lagen gewoonlijk aan de grote oude wegen, wat ook hier goed uitkomt. Als men goed toekijkt, dan kan men een grafheuvel goed zien lig gen. Ze zijn in het midden een meter hoog, naar alle kanten afdalend en rond. De heuvels verschillen wel eens in grootte en omvang. De urn is oorspron kelijk op de heide neergezet; dit is ook bij deze heuvels, waarvan wij er één half doorgesneden en ontgraven zagen, het geval. De rand van de urn lag hier 80 cm. onder de top en komt overeen met een zwarte laag grond, bestaande uit vergane heide. Het gehele heuveltje heeft ook de donkere aardkleur en is van heideplaggen opgeworpen. Hier en daar boven bij de top en beneden tot aan de urn is de aarde gemengd met stukken houtskool van de verbranding. Rondom het heuvelgraf is op 5 meter afstand nog de greppel te zien met de resten der palissaden, die het graf be schermden. Deze greppel is zeer duidelijk in het oorspronkelijk gele zand uitgegraven en goed te volgen. Dit zal bij de twee naastgelegen heuvels, wanneer deze onder handen zijn genomen, ook blij ken. Wat betreft de ouderdom van deze gra ven, daarvoor kan men heel geleerd de tijdsindeling van de zogenaamde Hal- stadtcultuur te voorschijn halen. Wij zijn van oordeel, dat men op de Neder landse grafvelden de zuivere Germaan se kentekenen niet gebruiken kan. le der geval moet op zich beoordeeld wor den. Deze graven lijken niet zo heel oud. De Batavieren hebben wel de Ger maanse zeden gewijzigd naar de om standigheden, waaronder zij in het vreemde land leefden. De urnen, vroe ger reeds aan de Vlasakkers en Soester- berg gevonden, lijken ons niet ouder dan 2000 jaar." De bezoekers van de openbare bijeen komst van Vrouwen voor Vrede Soest, vorige week in de Open Hof, beleef den ondanks de tegenslag dat de uitge nodigde spreekster Greetje Witte- Rang door plotselinge omstandighe den verhinderd was, een verrassend waardevolle avond. Lies Drexhage-Scherjon, stafmede werkster van de commissie Ontwikke lingssamenwerking van de Gerefor meerde Kerken, nam haar gehoor in haar inleiding mee naar de Philippij nen, een prachtig en vruchtbaar land, dat echter gebukt gaat onder een zware schuldenlast. Een land waar alléén de economische en strategische belangen van een grootmacht gelden en waar 85 van de bevolking onder de armoede grens leeft. In de Philippijnen berust de macht bij de schatrijke grootgrondbezitters en de multinationals (Dole, Delmonte, Uni ted Fruit e.a.). De strijd van de platte landsbevolking om een rechtvaardige grondverdeling gaat onverminderd voort, ook nu onder het bewind van Aquino. Sinds 1946 zijn de Philippijnen "onaf hankelijk". Maar wat betekent vrijheid voor een bevolking die beroofd is van eigen grond, gedwongen tot leningen of werken op de plantages voor een hon gerloon; geïntimideerd door regerings- en particuliere legertjes, kortom: eco nomisch en militair onderdrukt (Subic Bay en Clarke). Lies Drexhage werd tijdens haar ver blijf in de Philippijnen lijfelijk gecon fronteerd met de armoede en ellende van het dagelijks leven. Haar verhaal was boeiend én schokkend. Met be wondering sprak zij over de moed en strijdbaarheid van de dorpsbewoners die, gesteund door priesters en nonnen, vechten voor het leven en de toekomst van hun kinderen. Het lijkt een hopelo ze situatie. Toch liet ze de bezoekers niet met machteloze gevoelens achter. De be volking vraagt zelf: "Vertel over ons, geef je kennis door aan anderen. Laat de ontwikkelingshulp niet terecht ko men bij de 1 rijke elite. Schakel de niet-gouvernementele hulpkanalen (NGO) in, zoals Sebemo, Icco, Hivos, Novib. Geef je informatie door aan po litieke partijen, aan vrouwengroepen, aan de regering. Want wat er op de Phi lippijnen gebeurt, gebeurt ook elders in de wereld. Denk maar aan de Pacific- eilanden." in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Een 68-jarige inwoner van Utrecht deed vorige week bij de politie aangifte van het feit dat onbekenden het portier van zijn auto hadden ingetrapt. De wa gen stond geparkeerd aan de Veenbes straat. Aan de Wiardi Beckmanstraat werd za terdag een auto opengebroken. Een be woner zag iemand bezig, maar toen de politie arriveerde was hij vertrokken. Er bleek een ruit te zijn vernield. Aan de Groen van Prinstererstraat werd een ruit van een auto vernield. De eigenaar meldde de politie o.a. de dief stal van een fototoestel van 1500 gul den. Aan de Spinet werd eveneens een auto ruit vernield, maar er wordt niets ver mist. Een bewoner van het Choristen- pad maakte melding van het feit dat zijn auto door onbekenden met een schep voorwerp was bekrast. De postduivenvereniging De Zwaluw houdt op zaterdag 25 februari een bon nenverkoop van jonge duiven. Dat vindt plaats in het clubgebouw aan de Schrikslaan. In het Duivezaaltje kan men duiven ko pen van onder meerZ.K.H. Prins Bern- hard, H. Eyerkamp en Zn. en van de kampioenen van Hilversum, Amers foort en Laren. De Springbokken hebben een aantal lessen aan hun rooster toegevoegd. De lessen worden voorlopig bij wijze van proef gegeven. Daarom kan men tot 1 april gratis meedoen. Elke maandag kunnen kinderen van 4 en 5 jaar voortaan terecht in de gymzaal aan de Smitsweg. Daar worden van 16.00 tot 17.00 uur gymnastiekoefe ningen gegeven. De leiding is in handen van Marijke Egtberts. Jantje Manden heeft een nieuwe les voor peuters tot 4 jaar. In de gymzaal aan de Heideweg staat ze vanaf 24 fe bruari elke vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur klaar. Voor meisjes van 6 tot en met 12 jaar begint op donderdag 2 maart de eerste les jazz-ballet. Mien van Heeringen geeft de lessen tussen 16.00 en 17.00 uur in de gymzaal aan de Paulus Potter- laan. De gymnastiekvereniging laat de kin deren spelenderwijs en op een verant woorde wijze bewegen. Hoe jonger een kind kennis maakt met allerlei vormen van gymnastiek, des te groter is de kans dat ze altijd aan sport zullen doen. Bij de Springbokken kan men kiezen tus sen vrijblijvende pure ontspanning (gymnastiek) of bewuste inspanning om prestaties te leveren (turnen). Voor informatie over de lessen bij de Springbokken kan men terecht op het kantoor aan de Laanstraat (hoek Beetz- laan) of bellen: 15232 of 17302. s.o.Soest jeugdnieuws De voetbalwedstrijden van afgelopen zaterdag vielen in het water. De jeugd leden van s.o.Soest moesten dus hun trainingsschoenen aantrekken, en pro beren hun techniek voor aanstaande za terdag bij te spijkeren. Voor de D-pupillen en C-junioren was er 's avonds zaalvoetbal in de sportzaal van C-drie. Het was weer druk in het creatieve centrum en de jongens gingen enthousiast huiswaarts. Aanstaande za terdag wordt er voor de laatste keer in C-drie gevoetbald. Dit keer zijn de B-junioren en A-junioren aan de beurt. Zaterdag 25 februari: WZ'49 15.00 uur Lopik 1 - WZ 1 13.00 uur T. Boys 2 - WZ 2 14.30 uur WZ 3 - GVW 3 16.00 uur WZ 4 - Loosdrecht 2 14.00 uur WZ 5 - SDVB 8 14.30 uur WZ 6 - Hoevelaken 9 HEES 14.30 uur Hees 1 - Maarssen 1 12.00 uur Hees 2 - SVM Boys 2 14.30 uur WJ 3 - Hees 3 14.30 uur SVM Boys 4 - Hees 4 SEC-za 14.30 uur Kamerik 1 - SEC 1 12.00 uur SEC 2 - DOB 2 10.30 uur OSO 4 - SEC 3 Zondag 26 februari: S.O. SOEST 14.30 uur UW 1 - Soest 1 ll.30 uur Argon 2 - Soest 2 11.00 uur Soest 3 - HMS 2 11.00 uur Nederhorst 2 - Soest 4 11.00 uur Soest 5 - HVC 4 12.30 uur BFC 3 - Soest 6 14.30 uur EMM 4 - Soest 8 11.00 uur BVC 4 - Soest 9 14.30 uur Soest 10 - Actif 5 14.30 uur Soest 11 - V. Boys 5 11.30 uur Roda 7 - Soest 12 10.00 uur BFC 6 - Soest 14 DAMESVOETBAL (zaterdag 25/02): 10.00 uur WZ 1 - CSW 1 (zondag 26/02): 14.30 uur Soest KWA 1 11.30 uur DEV 1 - Soest 2 TT

Soester Courant | 1989 | | pagina 11