mui buis 'Bij ons op Soest I D l\KER Wethouder Menne prijst s.g. 'Eemland' Speeldoos Soest onderzoekt energiebesparing WOENSDAG 22 FEBRUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Videorecorder uit woning Avondvliegen 193 Showroomster INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Avner the Eccentric fenomenaal variété De Speeldoos Theater Agenda Winkeldieven gegrepen 'Doorrijders' op de Smitsweg Snelheidscontroles Schoorsteenbrandje Kamperfoeliestraat Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant DE BAKKER DIE ER GEEN BROOD IN ZIET GAAT NAAR DONKER ZIET U ER GEEN BROOD IN? GA DAN EENS NAAR DONKER BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Informatie-avond op 13 maart Zweedse houtskeletbouw Klein Engendaal B. &W.-toestemming voor activiteiten i 1 Wethouder drs. Jan Menne (Onder wijs) heeft zaterdag j.1. de open dag van de scholengemeenschap "Eem land" in Soest officieel geopend. De wethouder onderstreepte daarbij uit voerig de voordelen van deze enige LBO-opleiding in Soest. Er is ook het gemeentebestuur veel aan gelegen dat "Eemland" groot blijft, al dus de wethouder. Hij wees erop dat het College zich daarvoor in het beleids programma en in de aanbiedingsbrief bij de begroting een en andermaal heeft uitgesproken en liet weten de uitnodi ging voor deze dag bijzonder op prijs te stellen. Het gaf hem de gelegenheid de school nog eens met zoveel woorden te prijzen en in de aandacht van ouders en toekomstige leerlingen aan te bevelen. Menne noemde o.a. het feit dat veel be drijven en kantoren al vóór dë diploma- uitreiking bij de school toekomstige medewerkers werven. "Dat is toch ei genlijk uniek in Soest," vond hij. Onder de schoolverlaters-met-diploma komt dan ook feitelijk geen werkloosheid voor, en dat dwingt repect af. De wethouder wees er vervolgens op dat de LBO-opleiding niet, zoals een hardnekkig misverstand wil, uitsluitend "technisch" gericht is en dat het afstu deerniveau doorgaans gelijk is aan dat van de Mavo, zodat ook het lager be roepsonderwijs (LBO) toegang geeft tot het middelbaar beroepsonderwijs (MBO). Minstens een derde van de ge diplomeerden gaat ook verder met een middelbare opleiding en van degenen die gaan werken blijkt dat ze volop aan de slag kunnen. 'Veel gevraagd' Voor het eerst levert de school dit jaar leerlingen af die de opleiding kantoor praktijk hebben gedaan. In dat pakket zitten o.a. ook Nederlands, Engels, economie en administratie. Menne constateerde dat ook deze leerlingen bij het bedrijfsleven "veel gevraagd" wor den. Hij beloofde zijn uiterste best te zullen doen om de school te steunen. Later wees hij er nog op dat de school, ondanks de teruglopende aantallen leerlingen in het gehele onderwijs, rela tief is gegroeid. Van de Soester leerlin- Wethouder Menne verrichtte de ope ning met een druk op de computerknop. gen die een technische opleiding volgen bezoekt tegenwoordig 89 "Eem land"; een paar jaar geleden was dat nog 78 Symbolisch verrichtte hij vervolgens de opening van de "open dag", door deze woorden in te toetsen op een computer. Daarop verscheen op het beeldscherm de toepasselijke tekst: "Bij 'Eemland' werkt u aan uw toekomst'. De bezoe kers van de open dag konden een kijkje nemen in de school, waar leerlingen en leerkrachten lieten zien wat de scholen gemeenschap aan mogelijkheden biedt. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Uit een woning aan de Van Goyenlaan is een videorecorder gestolen. De 21- jarige bewoner deed daarvan aangifte bij de politie. De inbreker had het ruitje van de voordeur vernield om zich toe gang te kunnen verlenen tot de woning. De buit heeft een waarde van 1275 gul den. Het 32ste Tactical Fighters Squadron van de Amerikaanse luchtmacht houdt vanavond en morgenavond oefenin gen. Tot 22.00 uur zullen de vliegers met straaljagers opstijgen. De konink lijke luchtmacht zal op één van de avonden met helicopters van het 298ste Squadron meedoen aan de vliegoefe- ningen. Vandaag: "tante Jen" de Groof-v.d. Mark (92) De logé: "Het was een uur of twaalf. De tuinman was net weg en er lag een stapel oude kranten voor mijn deur. Ik wou dus even mijn karretje (zie "Bij ons op Soest" 150) pakken, maar dat tippelde wegik grijp er naar en hup daar lag ik. Met een gebroken linker heup. De mensen zagen me liggen, pijn had ik niet, maar ik kon niet meer opstaan. Met de ziekenwagen ben ik naar Zonnegloren gebracht, geope reerd en sinds die tijd ben ik niet meer in mijn huis geweest. Nu zit ik hier in Molenschot vijf hoog als logé voor zes weken om op te knap pen. Ze willen me naar huis sturen, maar ik kan onmogelijk alleen thuis zijn. Alleen als de specialist maandag- zegt dat ik nog drie weken hier moet blijven, zit ik goed. Ik hoop het want dan is de winter voorbij. Ik heb nog steeds geen pijn, maar die poot is dik en ik loop heel moeilijk met mijn nieu we heup. Ik was al eerder een beetje invalide met die linker poot, dat is ge beurd door een aanrijding. Maar nu is het zeker afgelopen met mijn handel op de markt. Dat vind ik verschrikke lijk. Als ik erover nadenk, kan ik wel huilen. Maar dat doe ik niet. Ik zing veel, zoals (zingt): En dan gaan we met z 'n allen naar de Zaan waar de wieken van de molen lustig gaan. Optreden Ik heb zeker meer dan 150 brieven en kaarten gekregen uit het hele land. Ik woon tegenover een katholieke school (zelf ben ik protestants!) en die kinde ren hebben geld voor me opgehaald voor heerlijke bonbons en een groot bloemstuk. Een prachtig bloemstuk kreeg ik ook van de NCRV van Henk van der Horst en Jan Fillekers: voor onze Showroomster! In maart wordt mijn aflevering van Showroom uit 1982 herhaald. Die cameraman is in middels overleden. Dat was ook geen baan, steeds in die camera turen de he le dag. De vorige week ben ik met de baard (Jan Alberts) opgetreden in Leerdam, in een verpleeghuis. Hij haalt me op en ik leun op zijn orgeltje als ik mijn le vensliederen zing. Dan moet je in zo n tehuis wel een paar vrolijke nummers tussendoor doen. Als het een cltfiste- lijk tehuis is, zing ik een christelijk lied toe, dat horen die christenen graag, zoals (zingt) Er ruist langs de wolken een lieflijke naam die hemel en aarde verenigt tezaam hij balsemt de wonden en heelt alle smart. Ja, weet je, op de gang kwam ik een •ijë&HrJi Vi man tegen die vroeg al of hij mijn kar retje mocht hebben. En Westra wil hem ook, als curiositeit, zegt hij. Maar dat doe ik niet. Als ik weer in mijn huis zit, krijg ik een alarmdingetje voor een tientje in de maand, voor het geval ik weer mocht vallen. Ik laat mijn douche naar beneden brengen en boven laat ik alles verrekken. Ik ga beneden wonen, want ik kan de trap niet meer op. Ver der word ik lid van tafeltje-dek-je. Dat eten komt hier uit Molenschot. Het eten is hier zö! Een geweldige kok hebben ze. Zo heb ik het thuis nooit gehad: soep, aardappelen, groente en een puddinkje. Uitzicht Ik heb niemand meer op de wereld. Alleen nog één nichtje in Rotterdam. Zij komt vanmiddag op visite. Ik vond het zo erg dat ik gevallen ben. Je zit opeens in de zorgen. Hoe raak ik mijn troep kwijt? Ik heb zo verschrik kelijk veel oude rommel thuis. Daarom lees ik de Soester Courant niet meer. Vroeger las ik hem alleen voor de advertenties "te koop aange boden" of "te koop gevraagd". Dat komt niet meer voor. Alle kleren die ik heb zijn ouwerwets. Maar kijk eens naar deze blouse die ik aan heb, prach tige stof, ik draag nooit iets nieuws. Dat gooien de mensen nu weg. Donderdag moet ik weer optreden. Donderdag 23 februari Open huis: Kard. AlfrinkMavo, Di Lassostraat 65, Soest. Aanvang 19.30 uur. Open avond: Amerij, Kath. Scholengem. voor LEAO, LHNO, IHNO, LTO, ITO, Uraniumweg 17, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 25 februari Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsonderwijs, voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinselaan 37, Amersfoort. Van 9.00 - 12.00 uur. Open huis: Griftland Coll. voor VWO, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. Aanvang 9.30 tot 14.00 uur. Maandag 27 februari Informatie-avond: De Amersfoortse Berg, Scholengem. voorVWO(ath.) Ha vo, Mavo, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Ook voor 4 Havo en 5 Atheneum. Dinsdag 28 februari Informatieve kijkavond: Eemland College R.K. Scholengem. voor gymasium, Atheneum en Havo, Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur voor ouders en leerlingen Donderdag 2 maart Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsonderwijs, voor LTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinselaan 37, Amersfoort. Van 19.15 - 21.00 uur. Zaterdag 4 maart Open dag: Het Nieuwe Lyceum, scholengem. voor Mavo, Havo, Atheneum en gymnasium, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 10.00 - 12.00 uur. Informatieve kijkochtend: Eemland College R.K. Scholengem. voor gymna sium, atheneum en Havo, Daan Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 uur. (een beperkt programma). Maandag 6 maart Open huis-avond: Jan Ligthart voor LEAO, Dierenriem 11Amersfoort. Van 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 8 maart Informatiedag: Midland voor middelb. econom. en admin. onderw., Zangvo- gelweg 140, Amersfoort. Vanaf 14.00 en vanaf 19.00 uur. Informatieavond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 9 maart Informatie-avond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 13 maart Informatie-avond: Schothorst College voor VWO (ath.) Havo, Mavo, Paladij- nenweg 611Amersfoort. Aanvang 19.30 uur, ook voor 4 Havo en 5 Athe neum. Woensdag 15 maart Open huis: De Nieuwe Baarnse School, voor mavo/havo/vwo, Smutslaan 8, Baarn. Van 19.00 - 20.15 uur. Woensdag 22 maart Open dag: SBBO Midden Nederland, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheids- weg 130, Amersfoort. Van 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Foto: Goos van der Wilt. Waar weet ik niet. De "baard" haalt me op (zingt) 'k Ben maar een meissie van alledag Maar ééntje die er wezen mag ik speel geen hockey met een stokkie da 's een bof f ie Maar ik zet zo een lekker bakkie koffie. Ach, veel verdien je niet, er zijn zoveel artiesten. Met carnaval heb ik laatst nog meegedaan niet de polonaise be neden. Even maar vanwege mijn heup. Verder kij ik veel televisie. Ik ben echt een televisiemens. Het uitzicht is hier prachtig over de Eng. Je hebt gelijk, maar ik kijk liever uit op de bossen. Het verveelt zo gauw, maar de lucht is vaak prachtig. Dan snap ik dat zoveel mensen van de lucht houden. Laatst zong ik voor demente bejaar den, allemaal joodse mensen. Een prachtige avond. Ze zeggen dat ik het goed ken en alles uit mijn hoofd. De "baard" heeft een boek vol. Hij was vroeger bovenmeester. Zijn deze bloemen van de Soester Courant? Heel erg bedankt. Hier, dan krijg je een dikke zoen. Geef me een arm, dan lopen we naar hiernaast. Bij haar zet ik de bloemen in een vaas, want daar zit ik de hele dag. Ik heb bii die mevrouw al heel wat levensliede ren gezongen. Ze zal me missen als ik weer naar huis moet." JAN VISSER Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Vrijdag was Avner Eisenberg in De Speeldoos. Een Amerikaanse duivels kunstenaar, die 'werkelijk van alle markten thuis is. Hij weigert zich clown te noemen, want dat geeft teveel asso ciaties met het circus. Intussen zou me nig clown willen, dat hij zo clownesk was als Avner. Een man, die in een one man-show het publiek verbaast met al zijn vaardighe den. Als mimespeler weet hij zijn pro gramma te doorspekken met variété- nummers, waar specialisten zich niet voor hoeven te schamen. Zo goochelt hij zeer professioneel, terwijl zijn jon- leeracts opvalen door hun klunzigheid, maar daaronder een gave techniek ver raden. Ook als acrobaat staat hij zijn mannetje en het toppunt was toch wel zijn koorddansact voor de pauze. On gelooflijk wat een variété verzameld in één artiest. Niet voor niets wordt hij de opvolger van Popov genoemd, hoewel ze hem in een circus niet zullen zien. Avner, die al jaren grote bekendheid geniet in de Verenigde Staten en ook daarbuiten, is eigenlijk in Nederland al leen maar bekend door zijn bijzonder goede bijrol in de film "The Ju wel of the Nile." Na vanavond zal dat in ieder ge val in de regio Eemland anders zijn. Na de pauze verbaasde Avner het pu bliek, dat hij zeer fijn bespeelde, met een aantal acts, waarbij hij gebruik maakte van aanwezigen in de zaal. Dat hij een theaterman pur sang is, liet hij merken door voor zijn acts steeds de juiste mensen op het podium te hijsen. Een avond vol energie, die schijnbaar onuitputtelijk leek. Met behulp van een eenvoudig rood neusje weet hij zich voor te doen als een underdog-achtige figuur, die als een Chaplin het meege voel van de mensen weet te winnen. Avner Eisenberg, een man, die zijn weerga niet heeft en waar we beslist nog veel van zullen horen of zien. Donderdag 2 en vrijdag 3 maart - 20.15 uur: Openbare repetities van Er wordt gestrooid Jos Brink en Frank Sanders houden in De Speeldoos openbare repetities van hun nieuwe kabaretprogramma "Er wordt gestrooid." Kaarten f 12,50. Vrijdag 10 maart - 20.15 uur: Pim Jacobs en Louis van Dijk Een pianofestijn met muziek van Bach tot Beatles. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 15,-. Donderdag 16 maart - 20.15 uur: Spoken Toneelstuk van Hendrik Ibsen in een sterbezetting met Ellen Vogel, Frans Vorstman, Hidde Maas, Cor van Rijn en Marianne Vloetgranen. Kaarten f 22,50; Pas 65/CJP f 20,-. Voor deze klassieker zijn nog een be perkt aantal toegangsbewijzen beschik baar. Zaterdag 25 maart - 20.15 uur: Er valt een traan op de tompoes Komedie op tekst van Annie M.G. Schmidt met in de hoofdrollen Henny Ori, Henriëtte Tol, Allard v.d. Scheer e.v.a. Kaarten f 27,—; Pas 65/CJP f 25,—. Vrijdag 31 maart - 20.15 uur: Hans Liberg terug met Wortel Bach live Kaarten f 12,50; Pas 65/CJP f 10,-. De politie heeft maandag j.I. twee 14- jarige knapen uit Soest aangehouden nadat ze in een supermarkt aan de Pa rallelweg waren betrapt op het plegen van een winkeldiefstal. Het jeugdige duo had twee pakjesshag weggenomen. Ze werden aan het bureau verhoord en opgenomen in het register. In een supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat werd een 21-jarige vrouw uit Soest overgedragen aan de politie, na dat het personeel had gezien dat ze zon der te betalen een aantal boodschappen meenam. Ze had daarvoor f69,53 moe ten neertellen. Ze moest mee naar het bureau en kreeg een proces-verbaal. De politie kreeg zaterdagmiddag twee maal een melding door van een aanrij ding op de Smitsweg, waarbij de dader was doorgereden. Een inwoner van Soest ontdekte dat zij auto aan de voor kant was beschadigd; een ander had nog gezien dat zijn auto was aangereden door een gele Mercedes met een voor hem onleesbare tekst op de zijkant. De politie onderzoekt de zaak. De politie hield vorige week donder dagmorgen een snelheidscontrole op de Koningsweg, waarbij gebruik werd gemaakt van de radar-apparatuur. Te gen 13 hardrijders werd proces-verbaal opgemaakt. De top lag op 80 km/u. 's Middags volgde een dergelijke con trole op de Laanstraat. Hier kregen ze ven automobilisten een bon. De top lag op 71 km/u. De brandweer moest vrijdagavond uit rukken, nadat aan de Kamperfoelie straat een schoorsteenbrandje was ge meld. De zoon des huizes had de haard aangestoken, maar de schoorsteen was in jaren niet geveegd. De brandweer had het vuur snel onder controle. Er ontstond veel roetschade. Ziet u minder scherp de laatste tijd Voldoen de lenzen of de bril niet meer Zijn uw ogen zoveel waard dat ze alleen door een deskundige bekeken mogen worden Ga dan naar Donker. Hij is deskundig op het gebied van oogmeting en oogcontrole. Donker heeft de ervaring en de techniek om u van een gedegen advies te voorzien. brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 18626 In het plan Klein Engendaal wordt na de zomer begonnen met de bouw van 58 Zweedse houtskeletbouwwonin- gen. Deze woningen komen in het ge bied dat begrensd wordt door onge veer de Eigendomweg, De Valeriaan straat en de achterkant van de school De Regentuuter aan de Weegbree straat. De 58 te bouwen woningen zijn onder verdeeld in 28 premie A woningen, 17 premie C woningen, 3 woningen voor senioren (ook premie C) en 10 vrije sec tor woningen. De woningen worden ge bouwd onder auspiciën van de Zweed se Handelsdelegatie uit Den Haag. Informatie-avond Op maandag 13 maart wordt 's avonds in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79 een informatie avond gehouden. De avond begint om 20.15 uur. Om 19.45 uur gaat de zaal open, waarna men gelegenheid heeft om de tekeningen te bekijken. Het eerste deel van de avond zal be staan uit een uiteenzetting over wat men onder houtskeletbouw moet ver staan en er wordt informatie gegeven over de prijzen van de woningen, garantie, meerwerk en premieregeling. Tijdens de pauze bestaat er weer gele genheid om de tekeningen te bekijken en om individuele vragen te stellen. Na de pauze vindt de beantwoording plaats van de algemene vragen. Inschrijven Vanaf woensdag 15 maart kan men in het gem. INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a inschrijfformulieren krijgen. Ook ligt daar informatie met daarin de voorwaarden waaraan men moet voldoen om voor een woning in aanmerking te komen. Vanzelfspre kend hangen daar ook de tekeningen. Tot 31 maart heeft men gelegenheid om het ingevulde inschrijfformulier weer bij het INFOrmatiecentrum in te leve ren. Het INFOrmatiecentrum is elke werk dag tussen 9 en 17 uur geopend. Boven dien is het op woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 maart 's avonds tussen 19en21uurook speciaal geopend voor informatie over de 58 houtskeJetbou w- woningen. Zuinig met energie In de komende maanden zal het ener giegebruik in de gemeente Soest onder zocht worden. Sinds de jaren zeventig is er een en ander gebeurd op energiege bied. De energie-crisis toonde aan dat de westerse industrielanden afhankelijk zijn van enekele energie-bronnen. Bo vendien zullen die bronnen na een be paalde tijd uitgeput zijn. In die tijd werd de energie ook flink duurder. Sinds het midden van de jaren zeventig zijn alle nieuwe woningen verplicht geï soleerd. Er zijn nieuwe technieken toe gepast in verwarmingsapparatuur. De isolatie is flink uitgebreid. Energie met een luchtje De afgelopen jaren zijn brandstoffen niet meer duurder geworden. Sommige werden zelfs goedkoper. Men was ge wend geraakt aan de hogere prijzen. Een prijsverlaging is dan een meevaller. De prikkel om energie te besparen is minder geworden. Toch bestaat de noodzaak nog steeds. De afhankelijk heid van enkele bronnen is gebleven. Sommige bronnen hebben nog maar voor enkele tientallen jaren voorraad. Naast de beperkingen van de voorraad bestaat er de luchtvervuiling. Het op wekken van elektriciteit, maar ook de verbranding van aardgas en zeker het verkeer dragen bij tot de zure regen, vooral de oorzaak van sterven van bos en heide en beschadiging van bouwwer ken en monumenten. Het gaat daarbij om de stoffen stikstofdioxiden (NOx) em zwaveldioxiden (SO2). De aarde als broeikas In de afgelopen jaren is een nieuwe be dreiging ontdekt. Door de massale ver branding van stoffen komt er heel veel kooldioxide (C02) in de lucht. Deze stof vormt hoog in de atmosfeer een af sluitende laag. De zonnewarmte kan de aarde nog wel bereiken, maar de door de aarde teruggekaatste warmte kan steeds moeilijke terug in het heelal. De lucht rond de aarde werkt als een broei kas. Dit broeikaseffect heeft gevolgen. Eén daarvan is dat het geleidelijk wat graden warmer wordt op aarde. Dit be tekent minder ijs aan de noord- en zuid pool en de bergen. De klimaten zullen gaan veranderen. De zeespiegel zal overal ter wereld stijgen. Voor Neder land zal de strijd met het water opnieuw beginnen. Er zal dan een deltaplan voor heel Nederland nodig zijn. Als Nederlanders vormen we ongeveer 0,003% (drieduizendste) van de we reldbevolking. We veroorzaken circa 1,0% (één procent) van de uitstoot aan kooldioxide. Naar verhouding is dit veel te veel. Dit moeten we verminde ren. Wat minder scheelt tonnen Schoorstenen en uitlaten brengen enorm veel vuil in de lucht. Samen met het ministerie van Economische Zaken en de provincie Utrecht vindt de ge meente Soest het daarom heel belang rijk om het energieverbruik te vermin deren. Als in Soest en Soesterberg het energieverbruik met 10% wordt ver minderd, verminderen we de productie van de kwalijke stoffen met vele tonnen per jaar. Stikstofdioxiden (NOx) met 36 ton, zwaveldioxiden (SO2) met 40 ton en kooldioxide (CO2) met maar liefst 24.000 ton ieder jaar. Inventarisatie om aan te pak ken In de komende maanden zal het ener gieverbruik in Soest en Soesterberg ver geleken worden met bepaalde normen voor energieverbruik. Scholen hebben een bepaald verbruik, evenals winkels, kantoren, fabrieken, opslagplaatsen, woningen, stallen en ook het verkeer. Uit de vergelijkingen zal gaan blijken waar besparingen mogelijk zijn. Dit zal in een inventarisatie worden samenge vat. In een plan van aanpak zal een overzicht worden gegeven waar met welke technieken besparingen bereikt kunnen worden. Daarbij zullen vooral technieken gezocht worden, die na kor te tijd terugverdiend zijn. Voor de inventarisatie en de opstelling van het plan van aanpak heeft de ge meente het Ambit Raadgevend Inge- nieursburo BV uit Arnhem ingescha keld. Voor de inventarisatie is cijferma teriaal nodig van het Regionaal Nutsbe- drijf Eemland (RNE) en de PUEM. Maar ook anderen zal om medewerking worden gevraagd. Daarbij gaat het vooral om de 'grotere' gebouwenbheer- ders als de woningbouwverenigingen. Voor de kosten van de inventarisatie en de opstelling van het plan van aanpak zijn subsidies verkregen door de NO- VEM, een werkmaatschappij van het Ministerie van Economische Zaken, en de Provincie Utrecht. Volgens de planning zal de inventarisa tie en de planning in de maand juni aan de gemeenteraad voorgelegd worden. Burgmeester en Wethouders hebben de vereniging Artishock toestemming ge geven om zaterdag 29 april rondom het Artishockgebouw in het kader van Ko ninginnedag de jaarlijkse Kunstmarkt te houden. Het bestuur van de Soesterbergse On dernemersvereniging (S.O.V.) heeft van Burgemeester en Wethouders toe stemming gekregen om zaterdag 29 april aan de Banningstraat de Jaar markt Soesterberg 1989 te houden. Burgemeester en Wethouders hebben de atletiekvereniging Pijnenburg toe stemming gegeven voor het houden van een aantal wedstrijden. Het zijn: de Pij nenburgcross op zondag 5 maart, een crosscompetitiewedstrijd op zaterdag 11 maart, en de Paleis Soestdijkloop op zaterdag 13 mei.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13