O ■WJjNgj Stam-SoVoCo 2 verrast koploper Acco-Dos PSV in groen-wit tegen Real Madrid?" Red Stars kan voorsprong niet vasthouden WOENSDAG 22 FEBRUARI 19fiÖ" SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Succesvolle week voor Soest er volleybalsters NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Sportuitslagen Sportuitslagen ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Smeeing /BDC maakt zich op voor entree in de eerste divisie AGAVS klimt naar kop ranglijst Wat krijg je méér? Z. J. VAN HOMOET Blessure René Lansaat breekt basketballers op BASKETBAL HANDBAL Shot levert punten in bij FVT SCRABBLE Scrabbelen om nationale titel Hoge scores bij scrabble Licht- en Krachtinstallaties Negende trekking van Hees-loterij Grote nederlaag voor Eemvogels Veel bekende (ex)-profvoetballers op KNVB-jeugdvoetbalkamp bij SEC Gert de Ruygt clubkampioen cross bij AV Pijnenburg 1 Het was een succesvolle week voor de damesteams van Stam-SoVoCo. Niet alleen was er winst voor de eerste drie teams, maar ook de promotiekansen van twee van de drie damestopteams namen door de overwinning toe. Grootste verrassing was wel de winst van het tweede damesteam op koploper Acco-Dos uit Schoonhoven. Het eerste damesteam van Stam-SoVo- Co moest het opnemen tegen het Gro ningse Lycurgus. De wedstrijd begon met een aantal spannende en soms goed gespeelde rallys. Duidelijk werd dat Ly curgus niet van plan was zich zomaar de punten afhandig te laten maken. Goed verdedigend slaagden zij er in de vaak te voorspelbare aanvallen van de thuis ploeg goed te pareren. De eerste set ging na ruim een half uur spelen met 11-15 verloren. Er was af al le reden te veronderstellen dat er moge lijkheden waren in deze wedstrijd. Dat bleek onmiddellijk in de tweede set. Met name was het Marja de Wildt, goed bediend door Lotte Paans, die via ster ke aanvallen op rechts de blokkering keer op keer omspeelde en voor proble men bij de gasten zorgde. Doordat De Wildt steeds de aandacht opeiste kon den de andere aanvalsters ook gemak kelijk te scoren komen. Stam-SoVoCo won met 15-3. Ook de derde set was voor de thuisploeg met 15-10. Stam- SoVoCo was gewoon de betere ploeg en ondanks het feit dat er in de vierde set nogal wat pass-fouten werden ge maakt is het team geen moment meer in gevaar geweest, won met 15-13 en daarmee de wedstrijd met 3-1. Koploper Het tweede damesteam speelde tegen het al sinds het begin van de competitie op kop staande Acco-Dos uit Schoon hoven. Winst óp de gasten kon beteke nen een tweede plaats met kansen op het kampioenschap in de tweede divi sie. Te makkelijke serverend en veel persoonlijke fouten brachten de winst in de eerste set vrij eenvoudig bij de gas ten: 10-15. In de tweede set leken de rustigerdames Stam-SoVoCo had op alle spelonderdelen meer in haar mars. Acco-Dos begon te gehaast te spelen, maakte fouten die door de thuisploeg direct werden afgestraft. Winst was het logische gevolg: 15-10 voor de Soes- ters. De derde set was van Inge Everts. Zo wel aanvallend als blokkerend, maar ook met droge 'vallende' opslagen leg de zij de basis voor de overwinning in de derde set en daarmee de basis voor de uiteindelijke overwinning. Het werd een regelrechte afstraffing van de gas ten: 15-6. Nog beter verliep de vierde set. Opnieuw was het Inge Everts die de weg wees. Vooral aan het net was zij Lange Brinkweg 38 Soest Telefoon 02155 - 19600 Atletiek AV Pijnenburg Clubkampioenschappen cross: Heren senioren: 1. Gert de Ryugt 24.50, 2. Jaap van de Berg 26.27, 3. Dick Kamerbeek 27.26. Dames senioren: 1. Henny Pot 21.58, 2. Adri van der Zon 22.51, 3. Dinie van de Berg 24.20. Heren veteranen: 1. Joop van Leijenhorst 27.09, 2. Harry van Brummelen 27.16, 3. Rene/ Hoksbergen 29.22. Dames veteranen: 1. Gerrie den Oude 24.33. Heren recreanten: 1. Co Limburg 30.17, 2. Paul Vermeij 32.10, 3. Piet Valk 34.03. Dames recreanten: 1. Carla Govaert 28.01, 2. Mea Kriek en Thea Steentjes 28.19. Jeugd: Eerste plaatsen voor Ingrid den Oude, Marianne Spaink, Jessica Baars, Lourens van de Poppel, Eelco Koster, Bart in 't Hout, Monique van Leek, Christiaan Gijtenbeek, Ivar Smits, Abdes Belarbi, Dick van den Broek. Lotty Aerts en Margo Kerkvliet. Basketbal The Red Stars Red Stars 1 - Dunckers 1 67-73, Dunckers 3 - Red Stars 4 45-40, Red Stars I - OSG I 47-67, Red Stars II - BZ'72 II 80-25. Jeugd: Blue Drakes - Red Stars JA2 39-51, Red Stars JB1 - BZ'72 50-61, Red Stars JC1 - Shooters 41-90, Red Stars JC3 - Woudenberg 43-44, Red Stars MCI - Leerdam 47-29, Red Stars XD3 - Midland 22-82. Bowling Soester Bowling Bond Nieuwinleague - Kegelkeiers 0-5, Silver Star I - Baanbrekers 2-3, C-team - Pin Downs 2-3, Turtles - Heineken 1-4, d'Oude Enghe - Bulls Eye 0-5, Arrows - Toetanchamon 0-5, C-drie - Bondsspaarbank 1-4, G-team - Madame X 0-0, Kings Palace - Bodrum 4-1, Dexcrest - 't Juk 1-4, Happy Hoekrs - Bunk 4-1, Trio Bleeker - HAM 1-4, VCS - Flatratjes 4-1, G-team - Silver Star II 3-2, Strajk - Antons Groente 4-1. Jeugd: Klu 3 - F-team 5-0, Flipstones - Antons Jeugd 0-5, De Dotjes - MJC Boys 1-4. Scrabble. Trudy Danvers - Jan Hekkenberg 405-534, Ria Mulder - Truus van der Veer 390-404, Mick Leijendekker - Riet de Groot 484-379, Trudy Danvers - Mevrouw Gerth 399-482, Willemien Witkamp - Jan Hekkenberg 434-287, Truus van der Veer - Mick Leijendekker 358-492, Mevrouw E. van der Werff - Hans Danvers 375-604, Annie Jansen - Thea van de Berg 437-402, Joop van Zijtveld - Wout Klute 428-382, Dick Koblens - Anneke Tak 574-534, Riet de Groot - Jan Danvers 455-502, Wil Bouman - Jan leijendekker 538-457, Dieuwke Vastenburg - Anne Nuysink 663-431, Riet Rabelink - Ria Mulder 422-513. Tafeltennis Shot Shot 1 - FVT 1 2-8, Shot 2 - DES 2 10-0, Shot 3 - Quick 2 5-5, Shot 4 - Bunshot 1 8-2, Vitus 2 - Shot 5 4-6, Shot 7 - Goodluck 5 3-7, Shot 8 - Metac 2 2-8, Huizen 15 - Shot 11 0-10, ATC 8 - Shot 12 10-0, Shot 13 - Quick 14 6-4 Shot 14 - Bunshot 6 7-3, Shot 15 - TOVO 4 6-4. (Hidding overlegt met zijn vriend Peek) niet te stoppen en dwong zoveel respect af dat Acco-Dos al bij de stand 6-0 in het voordeel van Soest, de handdoek in de ring wierp. Drie punten wisten zij nog te scoren voordat Stam-SoVoCo het vijftiende punt liet aantekenen. Als het team dit niveau weet vast te houden zijn ze zeker niet kansloos voor de twee de en wellicht zelfs de eerste plaats in de tweede divisie, temeer omdat de num mer twee tot zaterdag, kansloos met 3-0 verloor. Volleybal deze week Morgenavond spelen weer zo'n vijfen zeventig Stam-SoVoCo volleyballers hun wedstrijd in sporthal Beukendal. Zaterdag is de sportzaal De Bunt weer Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo ondervond weinig tegenstand van Lycurgus 2. De Soesters wonnen met 3-1. Foto: Goos van der Wilt. de plaats waar de Soester Volleybal Combinatie zich presenteert. Om 13.00 uur, Stam-SoVoCo Al tegen de meis jes van de gedoodverfde kampioens- ploeg in de topjeugdklasse Leos Al uit Leusden. Daarna om 15.00 uur de kampioenskandidaten Stam-SoVoCo 3 tegen de dames van Woudenberg 1. Om 17.00 uur tenslotte het eerste he renteam van Stam-SoVoCo tegen Vo- leem uit Eemnes. Ook afgelopen zaterdag waren de he- ren van AGAVS onverslaanbaar. Dit maal moest het herenteam van Spirit in de Banninghal het hoofd buigen: 3-0. De Soesterbergse dames waren eveneens succesvol en wisten het op de 2e plaats staande Touché eveneens met 3-0 te verslaan. Het eerste herenteam heeft uit de afge lopen 4 wedstrijden 11 punten weten te scoren en heeft zich onwrikbaar in de top van de promotieklasse gevestigd. AGAVS had zich terdege voorbereid op de wedstrijd tegen de Amersfoor- ters, daar de uitwedstrijd op een nogal knullige manier uit handen werd gege ven. Nog steeds zonder de geblesseerde Pieter Verstoep, diende het team zich ook ditmaal met 6 man te weren. De eerste set begon van AG AVS-zijde met een slow-start. Een 2-4 achterstand was het logische gevolg. Doch inzet, sterk spel van Ad van Brummelen en goede blokkades van Pim v.d. Velden en Bert Patoor brachten een 12-7 stand op het scorebord. De voorsprong werd niet meer uit handen gegeven: 15-7. Een zelfde beeld gaf de 2e set te zien, waarin echter allereerst een 1-6 achterstand weggewerkt diende te worden. 15-9 was het eindresultaat. De derde set leek een formaliteit, doch minder geconcen treerd spel van met name Ron Goethals liet de tegenstander in deze set weer even aan set-winst ruiken. Doch op tijd ingrijpen van coach Ad van Brumme len bracht ook deze set in Soesterbergse handen: 15-10. De dames waren eveneens succesvol en wisten op een vrij simpele wijze van het zeer sterke Touché te winnen. Mede debet hieraan was het teruggrijpen naar het 3-1-2 systeem, waarin 2 spelver- deelsters hun opwachting konden ma ken. De inzet was enorm, en mede door goed spel van Babs v. Dijk en Gineke Kremer kon de volle winst via 15-3,17- 15 en wederom 15-3 gevierd worden met een enorme taart. Zoals verwacht ontmoette de koplo per in de tweede divisie Smeeing/ BDC veel tegenstand in de uitwed strijd tegen het tweede team van OSC. In een nerveus gespeelde wedstrijd won het Soester team uiteindelijk toch met 11-12 in een wedstrijd die zich kenmerkte door veel strafworpen en tijdstraffen. Zeven minuten speeltijd hadden de Amsterdammers een 2-0 voorsprong opgeleverd plus twee tijdstraffen van twee minuten. Smeeing/BDC profi teerde van de overtalsituatie en kreeg van het goed leidende scheidsrechters- duo twee strafworpen toegekend toen goed opgezette aanvalscombinaties abrupt werden afgebrokeen door OSC. Strafworpspecialist Aijan Roest miste echter beide keren jammerlijk. Coach Ries Smeeing besloot de twee daarop volgende strafworpen door het pas 18- jarige talent Charles van Zetten te laten nemen. Alsof hij al jaren deze cruciale taak verricht, rondde Van Zetten de kansen koelbloedig af. Ook de overige drie toegekende strafworpen in het ver loop van de wedstrijd schoot hij voor treffelijk in. Bij rust was de stand 6-7, die vervolgens van de zevenendertigste tot de eenenveertigste minuut werd uit- gebouw naar 7-10. Een verschil dat in de slotfase nodig was om de lastige Am sterdammers van het lijf te houden. Door deze overwinning kunnen de Soesters reeds zondag kampioen wor den. Tegenstander in sporthal Beuken dal te Soest is dan het Haarlemse De Blinkert dat op een tweede plaats ver toeft. Dames De dames van Smeeing/BDC lieten de kans om aan degradatie te ontkomen afgelopen zondag in Ouderkerk liggen. Het unieke bromfietspasje Uiterst lage premies Incl. rechtsbijstanddekking Incl. SOS-hulpverlening TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 17 - Soesterberg Telefoon 03463 - 515 64 Voor de tweede keer dit seizoen heb ben de heren van Red Stars in het stof moeten bijten in een duel met Dunc kers. De basketballers uit Hilversum wonnen in Soest met 67-73. Red Stars moest het zonder de produktiviteit van René Lansaat doen. De center zat met een blessure aan de kant. Dat weerhield de ploeg van coach Ri- nus Valk er niet van om in de beginfase een 8-0 voorsprong te nemen. Red Stars zou tot in het begin van de tweede helft de leiding houden, maar vocht daarna tevergeefs tegen een kleine ach terstand. "Er was te weinig afronding in de aanval. We misten een dominerende speler die ballen kan afmaken. De af wezigheid van René Lansaat brak ons op en de forwards waren geen 'killers'," gaf Valk als commentaar. Omdat Red Stars in de verdediging re delijk goed speelde en Dunckers even min blijk gaf van een goed schotpercen tage ging de stand gelijk op. Met nog een minuut op de klok hadden beide teams uitzicht op de zege in de derby: 67-69. De Hilversummers straften twee keer balverlies van Red Stars af. Erik Latjes, ooit spelend voor Red Stars, deed de naam van zijn huidige club eer aan door met een dunck voor de eind stand te zorgen. Dunckers houdt daar mee uitzicht op promotiewedstrijden, Red Stars blijft vierde. Tegen koploper OSG leken de dames van Red Stars voor een stunt te zorgen. In de rust was de achterstand slechts één punt (26-27). Daarna werkten de Utrechtse gasten aan hun promotie naar de eerste divisie. Red Stars moest accepteren dat OSG uiteindelijk toch nog met ruim verschil won: 47-67. Met duidelijke cijfers wonnen de reser ve-dames van BZ'72. Het team, dat nog steeds ongeslagen is en met vier punten voorsprong op de nummer twee een riante uitgangspositie voor promotie heeft, won met 80-25. Bij de jongens aspiranten 3 ging het er spannend aan Foto: Goos van der Wilt. toe in de wedstrijd tegen Woudenberg. De bezoekers hadden de langste adem en brachten Red Stars een 43-44 neder laag toe. Bert Hilhorst (links) probeert tever geefs bij de bal te komen. Red Stars mis te center René Langsaat en verloor in de slotfase van Dunckers. Beide teams, diè tot nu toe evenveel punten behaalden, vochten dp het scherpst van de snede om de winstpun ten en daarmee het ontlopen van de te ruggang naar de derde divisie te voor komen. NEA kwam uiteindelijk zege vierend uit de strijd tegen een door bles sures geplaagd Soester team. Na Sonja van Logtestein moest nu ook Bea van den Berg geblesseerd op de reserve bank plaatsnemen. Niet alleen blessu res speelde het team parten, ook het scheidsrechtersduo was naar de mening van het geel-blauwe team zondag niet op dreef. Vooral in de tweede helft wer den een aantal dubieuze beslissingen genomen, die steeds in het voordeel van NEA uitvielen. Dat het vooral verdedigend in de hoe ken bij Smeeing/BDC niet klopt werd in het begin van de eerste helft snel dui delijk. Driemaal achtereen was het raak, voordat Smeeing/BDC het ge vaar onderkende. Anja Derksen en Astrid Wijnhof brachten het verschil tot een doelpunt terug en daarmee de spanning. De rust werd bereikt met een 6-4 stand. Leontien Jansen en Astrid Wijnhof tekenden voor de Soester doelpunten. Kort na rust zorgde Leontien Jansen voor de aansluiting. Dat was ook het tijdstip waarop de scheidsrechters zich nadrukkelijker met de wedstrijd gingen bemoeien. NEA liep via 8-6 vervolgens naar een niet meer te overbruggen voorsprong van 12-6. Met drie doel punten op rij van de Soester dames werd een marge van drie bereikt. On voldoende om NEA van de 14-10 over winning te weerhouden. Opvallend was dat de gevestigde doelpuntenmaaksters aan Smeeing/BDC zijde, Anke Pronk slechts een keer en Ada van Hal in het geheel niet tot scoren kwamen. Het eerste team van Shot trad zater dag aan tegen het uit de le divisie ge degradeerde FVT uit Rotterdam. Be rend Jonker verloor de eerste partij in twee games met 6- en 16-21. Den Blanken kwam in de tweede wedstrijd vooral op tactisch gebied te kort. De geroutineerde Van der Aa versloeg hem in drie games. Gerhard Busch begon aanvankelijk goed tegen De Jong, maar kwam in de derde game op een 3-10 achterstand en ook hij zag de overwinning aan zich voorbij gaan. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het duidelijk dat FVT te sterk was voor Shot. Het dubbel en de twee volgende partijen werden vrij een voudig door FVT gewonnen. Pas in de zevende partij kon de zeer sterk spelen de Busch een punt voor Shot laten aan tekenen. Hij was in twee games 21-15 en 21-18 duidelijk de meerdere van Van der Aa. Den Blanken kon ook zijn laatste wedstrijd niet in winst omzetten en was zichtbaar teleurgesteld. Gerhard Busch begon weer zeer gemotiveerd aan zijn derde partij en leek aanvanke lijk ook goede kansen te hebben. De be slissende derde game verloor hij echter. Berend Jonker voorkwam een 1-9 ne- Gerard Busch behaalde de twee pun ten voor Shot, dat met 2-8 verloor van FVT uit Rotterdam. Foto: Goos van der Wilt. derlaag door Van der Aa geen schijn van kans te geven. Hij won met 21-18, 21-17 en bracht zo de eindstand op 2-8. Het tweede team was afgelopen zater dag nog op tijd in de zaal aan de Heide weg om de slotfase van de wedstrijd van het eerste team te volgen. Het tweede had geen moeite met het eerste team van DES uit Zevenaar. Binnen drie uur was de klus geklaard en de 10-0 over winning binnen. De enige Shotter die een game moest afstaan was Arjen Hoogeveen. Aanstaande zaterdag ont vangt Shot 2 de enige tegenstander van formaat: Hoonhorst 1. Shot 3 stelde enigszins teleur door met 5-5 gelijk te spelen tegen Quick 2. An- dré van Vugt was de enige van het drie tal die goed in vorm was. Hij won drie partijen. De overige twee punten kwa men tot stand door overwinningen van Ronald van Velzen en het dubbel. Door het ontbreken van Marcel Jansen moest Aijan Schuiling aantreden, die na drie maanden afwezigheid nog niet de ge wenste vorm had. Het Nederlands scrabble kampioen schap wordt dit jaar opnieuw in Soest gehouden. De zeventiende editie zal zich in gebouw De Rank aan de Soes- terbergsestraat afspelen. De organisa tie is bij het Jongeren ontmoetings Centrum (JOC) van de gereformeerde kerk Soest-Zuid in vertrouwde han den. De nationale titelstrijd met de letters vindt plaats op zaterdag 13 mei. Men kan zich tot 22 april voor het evene ment opgeven. De inschrijving dient te geschieden per briefkaart. Men krijgt daarna een bevestiging en een spelers- nummer toegestuurd. De deelname kost 12,50 gulden. Hetinschrijfadresis: Wendy Unkel, Van Goyenlaan 62, 3764 XK Soest. Na een overwintering van enkele maan den in Zuid-Spanje liet Jan Hekken berg zich weer zien. Dat het zuiden hem deugd heeft gedaan liet hij blijken door 534 punten bij elkaar te spelen. Een aantal, dat hij nog niet eerder had be haald. Ook Hans Danvers schoot uit zijn slof door 604 punten te spelen, ruim boven zijn eigen record. Liefst 14 competitiewedstrijden werden er ge speeld. Het was dan ook geen wonder dat 8 spelers meer dan 500 punten wis ten te vergaren, terwijl er ook nog een aantal zeer dicht tegenaan zat. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 In de kantine van Hees aan de Kooiweg wordt op vrijdag 24 februari de negen de trekking van de 1000 lotenactie ver richt. Dat gaat gepaard met een bingo avond die om 20.00 uur begint. Tussen de verschillende ronden wor den de winnende nummers bekend ge maakt. De lothouders maken weer kans op een videorecorder, een home-com puter, een fiets en tal van andere prij zen. Het eerste zaalteam van de Eemvo gels was in sporthal Beukendal niet op gewassen tegen Ermelo. De Soester korfballers verloren met 5-14 van de gasten die halverwege al met 8-3 de lei ding hadden. Namens Eemvogels vond Marco Kuil twee keer de mand. Voor de overige treffers zorgden Iris Boom, Kathja Rauch en Aukje Wiersma. De Eemvo gels gaf goed partij, maar kon niet ver- De Eemvogels moesten tegen Ermelo diep door de knieën, ondanks dat Marco Kuil hier boven alles en iedereen uit toornt. Foto: Goos van der Wilt. hinderen dat de kwalitatief sterkere te genstanders afstand namen. Het eerste team speelt zaterdag 25 fe bruari weer in sporthal Beukendal. Om 15.00 uur ontmoet het Reflex. Om 13.00 uur beginnen de jeugdwedstrij den. Een fors aantal (ex)-profvoetballers en -trainers zal medewerking verlenen aan het KNVB-jeugdvoetbalkamp dat van dinsdag 28 tot en met vrijdag 31 maart bij SEC wordf gehouden. Onder hen bevinden zich Piet Schrijvers en Nico van Zoghei, twee voormalige keepers die hun loopbaan ooit bij SEC begonnen. Uit de afdeling Utrecht van de KNVB jtomen 144 jon^e_voetballersjiaan^ Gert de Ruygt heeft het clubkam pioenschap cross van AV Pijnenburg gewonnen. De atleet volbracht de 6.800 meter in 24 minuten en 50 se conden. Hij finishte bijna twee minu ten eerder dan Jaap van de Berg (26.27). Dick Kamerbeek werd derde in 27.26. Bij de veteranen doken Joop van Leij enhorst en Harry van Brummelen on- uer uie tijd. In hun klasse werden ze eer ste en tweede. Het kampioenschap bij de dames over 5.100 meter werd een bewijs van de heerschappij van Henny Pot. Ze won in 21.58, waarmee ze bijna een minuut sneller was dan haar naaste belager Adri van der Zon. Co Limburg won bij de heren recreanten (30.17), Carla Govaert deed dat bij de dames re creanten (28.01). kamp. Ze worden ondergebracht in jeugdherberg De Heidebloem die net als het sportcomplex aan de Bosstraat ligt- De technische organisatie is in handen van Ernst Brandes, de KNVB-docent die volgend seizoen SEC gaat trainen. Elke dag zullen spelers en trainers uit hefr betaalde voetbal hun kennis over brengen op de kinderen van 10 tot 18 jaar. Ook scheidsrechter Ignace van Swieten heeft toegezegd te komen. De eerste dag van het voetbalkamp wordt opgeluisterd door Han Berger, de huidige trainer van FC Utrecht en diens assistent en ex-international Wim van Hanegem. Andere bekenden na men, die de organisatie heeft kunnen strikken, zijn Frans Thijssen, Jurrie Koolhof, Jan-Willem van Ede, Rinus Israël, Edo Ophof, Eric Willaerts, Mark Verkuyl en Ronald Spelbos. Behalve voetbal zal het jeugdkamp in het teken staan van zwemmen, bingo, films en vi deo's en een bezoek aan het KNVB- sportcentrum in Zeist.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15