O WEEKEND RECEPT thi wtmuffen Vestiging van banketbakker Oudwater aan Nieuwerhoekplein bestaat tien jaar HUWELIJKSFEEST Laatste vlucht KLM DC-9 naar Soesterberg 't voordefiwogt rmm Rotsheide, het hele jaar mooi! fcfp het restaurant voor een perfekt verzorgd Ml TUIN-ADVIESCENTRUM WOENSDAG 1 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Jumelage Dakwerken Jarige Soester 'nog niet jarig' Oud-Hollands winkeltje met veel houtsnijwerk Bruid onthaald op kletsnat ritje m Klapstuk met uien Cursussen stamboomonderzoek 'Open dag' bij polikliniek De Lichtenberg Tweemaal 't nakijken door 'doorrijders' 'Hou 'm maar...' Informatie tel. 13807 Verkeerscontroles 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: d lil HUIn voor doe-het-zelvers MSI door Arie Wandelaar Het valt niemand te verwijten, het ligt dus aan Arie zelf, maar hij had tot voor kort nog nooit van zijn lang zal ze le ven van het woord jumelage gehoord, hetgeen hem als scrabbledeskundige als een ernstig verzuim mag worden aangerekend. Marie trouwens ook niet, hetgeen op z'n minst eveneens opmerkelijk mag worden genoemd, aangezien zij door gaans voorop loopt om nieuwe aan winsten in woorden en gezegden te kunnen verklaren. Maar ja, zij leest dan ook Jules Deelder. Desondanks. Het groot woordenboek der Neder landse taal verschatte ons inzicht. JUMELAGE, het aangaan of onder houden van vriendschappelijke be trekkingen o.a. tussen gemeenten uit verschillende landen. Heeft Arie het allemaal goed begrepen dan stond de stichting Jumelage Soest - Kedzier- zyn/KozIe, opgericht in 1981 toen de hulpverlening aan het noodlijdende Polen dank zij Ab Blokzijl begon, aan de wieg van wat steviger vriendschaps banden die ons nu voor ogen staan. Officieel gaat de nieuwe vriendschap pas in mei van start, dus actiegroepen en andere verontrusten hebben nog twee maanden de tijd het Soester volk dan wel de Raad van State te alarme ren. In tegenstelling tot het wat prestigieu ze objekt Titusville - Soest, waaraan we een jaar of wat geleden begonnen maar wat nooit echt van de grond ge komen is, ziet Arie wel mogelijkheden in wat Soest, burgemeester Paul Scholten voorop, met de Poolse stad met die onuitspreekbare naam wil be ginnen. Dichter bij huis en dus toegan kelijker voor wie er een kijkje wil ne men. Een conclusie die al snel zal wor den hard gemaakt. Zeventig leerlin gen van het Griftlandcollege, een tou ringcar met wethouders, raadsleden en bestuursleden van de eerderge noemde stichting representeren begin mei in de nieuwe zusterstad de warme en meelevende Soester gevoelens. Want dat we meer dan cultuur en sport kunnen uitwisselen ligt nogal voor de hand. Akkoord, in Polen sterven er geen mensen meer van honger en kou, maar om te zeggen dat de levensomstandig heden er gezellig zijn is een ander ui terste. Minimale voorzieningen voor jong en oud, nauwelijks uitzicht op iets wat op een andere, betere toekomst zou kunnen lijken. Slechts de zorg om de steeds toene mende milieuvervuiling hebben de twee steden met elkaar gemeen. De rest is een wereld van verschil. Onwaarschijnlijk lage salarissen, slechte medische voorzieningen, een gigantische woningnood, kortom een levensstandaard waarbij de slechtst betaalde bijstandstrekker in Soest zich miljonair zal voelen. U en Arie, we lopen kennelijk met oogkleppen op. Dezer dagen berichtte de stichting Midden-Nederland Helpt de Polen, dat de regelmatige transpor ten naar Polen zijn stopgezet. De fi nanciële middelen ontbreken om voedsel, kleding en medicamenten met grote regelmaat naar Polen te ver zenden. Als we daar nu ook weer eens driftig een begin mee maken, dan komt de vriendschap die we beogen vanzelf wel. Burgemeester Scholen vatte zijn in drukken na een bezoek aan Kedzier- zyn/KozIe als volgt samen: "Als je de Polen wilt leren kennen, moet je naar de kerk gaan. Want de kerk is het ui terlijk van de Poolse samenleving." Volgens Arie wordt daarmee gezegd, wellicht bedoeld, bewust of onbewust, dat in Polen de nood nog altijd leert bidden, in tegenstelling tot Nederland waar de welvaart er o.a. de oorzaak van is dat het kerkvolk massaal de kerk de rug toekeert. Vriendschapsbanden met Kedzier- zyn/KozIe? Arie is voor. Al is het maar om van elkaar te leren, met elkaar te delen, solidair-zijn weer eens in de grondverf te zetten. De afstand kan geen bezwaar zijn. Onze welvaart evenmin. JUMELAGE, dus. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Een 27-jarige inwoner van Soest zal voorlopig nog wel even pijnlijke herin neringen bewaren aan zijn verjaardag. In de nachtelijke uren had hij het feest alvast maar gevierd en zich voorzien van de nodige alcohol. Dat liep niet goed af. Onderweg naar huis kwam hij op de Soesterbergsestraat, na de be ruchte bocht bij Zonnegloren, met zijn auto op de linker weghelft terecht. Daar botste hij eerst tegen en lichtmast en vervolgens tegen een boom, waarna de wagen zwaar beschadigd in de berm tot stilstand kwam. De jarige werd met klachten over pijn in rug en nek ter ob servatie in Zonnegloren opgenomen, waar hij gelijk maar aan de ademtest werd onderworpen. Dat lukte niet, waarop een bloedproef volgde. De auto werd total loss verklaard. Als warme broodjes gaan ze over de toonbank: de turco's en de gevulde koeken. "Alleen in Soest verkopen we er per jaar meer dan 20.000," zegt An- ton Oudwater niet zonder trots. Hij is de derde generatie van de Baarnse banketbakkersfamilie. Zijn wijlen grootvader Anton begon in 1922 aan de Oosterstraat. Inmiddels heeft de 'dynastie' vier vestigingen. Vandaag is het precies tien jaar geleden dat het fi liaal aan het Nieuwerhoekplein in Soest werd geopend. Mevrouw J. Klaibeda heeft daar vanaf het begin de klanten geholpen. Ze maakt nu gebruik van de VUT-regeling en houdt er mee op. Mevrouw I. En dendijk is het nieuwe gezicht in de oud- Hollandse winkel met veel houtsnij werk. Op sommige dagen zal ze worden bijgestaan door mevrouw G. Hooijer die voor velen geen onbekende is. "We hebben in die tien jaar een behoor lijke naam gevestigd in Soest," vertelt Anton Oudwater. "Dat blijkt wel uit de vaste klantenkring. Onze turco's zijn dermate beroemd dat ze door de men sen naar het buitenland worden meege nomen. Ze nemen ze ingevroren mee voor familie." Mevrouw Klaibeda weet ook nog wel iets leuks over de turco's te melden: "Sommige mensen vragen steeds om 'turbo-taartjes' en er is ook wel eens ie mand geweest die 'Turken-burgertjes' wilde hebben. Ik denk dat ik het best wel zal missen, vooral de mensen. Je bent voor sommigen een praatpaal. Zo langzamerhand ken je de hele geschie denis van die mensen. Het leukste vond ik altijd als we op koninginnedag het beroemde oranjegebak op de stoep ver kochten. Daar komen ieder jaar veel mensen op af. Het is een traditie in Soest en Baarn geworden. Ik heb mijn werk hier altijd met plezier gedaan. Je Het regende zondagmorgen dat het goot, maar dat mocht de pret van het ko peren bruidspaar Johan en Julia Wijn- bergh niet drukken. Ze vierden die dag hun 12,5-jarig huwelijksfeest en als ver rassing had de bruidegom het paard en het versierde rijtuig ingehuurd van de heer Schoonderbeek uit Soest. Daarmee haalde hij de bruid af bij een sportschool aan de Van XVeedestraat, waar ze de feestdag begonnen was met een uurtje fitness. Samen met de kinderen Liane en Vincent ging het vervolgens in gestrekte draf huiswaarts. In het open rijtuig had deregen min of meer vrijspel, zodat het gezin Wijnbergh in elk geval doornat thuis - aan de Krekel in Overhees - arri veerde. Daar zal ongetwijfeld het glas zijn geheven, al was het alleen maar om warm te worden... Zoals ik oktober met Leidcns' ontzet hutspot met klapstuk de typische wintergerechten hun entree in onze menu's maken zo kun je klapstuk met uien zien als het laatste typische wintergerecht van het seizoen. U kunt er heel goed gekookte aardappe len bij geven doch het gerecht laat zich echter nog veel beter combineren met bruine bonen of capu- cijners. Reken voor 4 personen op 500 a 600 gram klap stuk. Verder heeft u nodig 750 gram grote uien, 1 zachtzure appel en wat (kruiden)azijn. Maak de uien schoon en snijd ze in pinkbrede rin gen. Verhit in een pan met dikke bodem 50 gram boter. Wacht tot het schuim begint weg te trekken. Fruit de uien er zolang, onder voortdurend om- scheppen, in tot ze wat kleur hebben gekregen. Leg het vlees op de uien. Schenk er 3'/; deciliter ko kend water (of bouillon of het "bruin" van de jus van de vorige dag) bij en voeg 1 eetlepel azijn, 1 klein laurierblad, wat zout en peper uit de molen toe. Laat alles, met het deksel op de pan, geduren de 2 tot 2'/: uur, boven een zeer matig afgestelde warmtebron, stoven. Schil intusen de appel en rasp hem op een grove rasp. Keer het vlees tijdens het stoven enkele malen en roer de uienmassa dan ook even om. Roer een kwartier voor het einde van de stooftijd de geraspte appel door de uienmassa en verwijder het laurierblad. Snijd het vlees in het gewenste aantal plakken. Leg het op een schaal en de schep de resterende inhoud van de pan over het vlees. Bereidingstijd: 25 minuten. Energie per portie: 1940 kJ (465 kcal). hebt je vaste klantjes hè, op een gegeven moment weet je precies wat ze moeten hebben." Eigen fabrikaat Alles in de winkel van Oudwater is ei gen fabrikaat. Datzelfde geldt voor de lekkernijen in de zaken in Baarn en Amersfoort. Aan de Laanstraat is bij de winkel twaalf jaar geleden een kondito- rei gebouwd. Momenteel richt men zich bij Oudwa ter al op Pasen, dat dit jaar op zondag 26 en maandag 27 maart valt. Er is nu al volop keuze in chocolade-eieren, paas hazen en andere delicatessen. "Ook voor diabetici hebben we een ruime sor tering," aldus Anton Oudwater. Van kinds af aan liep hij bij vader Jan in de zaak. Na zijn opleiding ging hij voor an dere bazen werken en sinds 1982 is hij weer actief in het bedrijf, waarvan hij sinds vorig jaar directeur is. "Alles ma ken we zelf. Aan de Laanstraat kan men van buiten naar binnen kijken en zien hoe alles wordt vervaardigd." In verband met het tienjarig bestaan van de vestiging aan het Nieuwerhoekplein (waar Oudwater gewoon blijft in tegen stelling tot geruchten als zou de zaak verhuizen) kunnen de klanten in de Soester banketbakkerswinkel deze week profiteren van een aantal aanbie dingen. Vanzelfsprekend worden de -türcdV enJdè gevulde" koeken daarbij betrokken. - effneray Steenhoffstraat 13' 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Er is in Nederland een groeiende be langstelling voor geschiedenis. De meest persoonlijke entree tot dat verle den is de geschiedenis van de eigen voorouders. Daarom houden steeds meer mensen zich bezig met stam boomonderzoek. Ze vinden daarin een uitdagende en goedkope hobby waar aan ze zoveel vrije tijd kunnen besteden als ze zelf willen. Met dit onderzoek proberen ze vragen te beantwoorden als: wie waren mijn voorouders? waar woonden zij? wat was hun beroep? wa ren ze rijk of arm? hoe zagen ze eruit? hoe komen wij aan onze familienaam? heeft onze familie een wapen? Voor beginnende stamboomonderzoe kers (en die met enige ervaring) organi seert de Stichting Genealogische Leer gangen in de meeste grotere plaatsen in Nederland regelmatig een cursus. In deze cursus wordt geleerd bij welke instellingen men informatie over voor ouders kan vinden, op welke manier het onderzoek wordt gedaan en hoe het ge vonden materiaal kan worden ver werkt. Behandeld worden de belang rijkste bronnen voor. genealogisch on derzoek van de 17de tot de 20ste eeuw zoals de burgerlijke stand, het bevol kingsregister, doop-, trouw- en be- graafregisters van kerken, archieven van notarissen, rechtbanken en wees kamers, handschriftenverzamelingen en gedrukte bronnen. Ook aan naam kunde en familiewapens wordt aan dacht besteed. In de loop van de cursus kunnen de cursisten een begin maken met het onderzoek naar hun eigen voorouders (of die van anderen). Een folder met het volledige cursuspro gramma wordt op verzoek (tel. 023- 326334) toegestuurd. De cursus omvat 10 lessen, steeds van 19.45 tot 21.30 uur, en wordt gegeven door een professionele docent, zoals een historicus of archivaris. Bij de les sen is er een lesboek dat speciaal voor deze cursus is ontwikkeld. Binnenkort worden cursussen gegeven in: Amersfoort: op donderdagen van 16 maart tot 1 juni (niet op 30 maart en 4 mei), in de Rijksscholengemeenschap, Thorbeckeplein 1, (5 minuten lopen van het station). Utrecht: op woensdagen van 15 maart tot 24 mei (niet op 29 maart), in het Chr. Gymnasium, Diaconessen- straat 1 (10 minuten lopen van Hoog Catharijne). De polikliniek van het ziekenhuis "De Lichtenberg" is geheel gerenoveerd en door nieuwbouw uitgebreid. Op 7 maart zal mevr. Poortenaar, lid van Gedeputeerde Staten, de officiële opening verrichten. De inwoners van Amersfoort en omliggende plaatsen kunnen op zaterdag 11 maart de "open dag" bezoeken, die ter gelegen heid van de opening is georganiseerd. De polikliniek van De Lichtenberg heeft jarenlang te kampen gehad met ruimtegebrek. Door nieuwbouw is er nu 400 m2 vloeroppervlakte méér be schikbaar gekomen. De renovatie van de oudbouw heeft bovendien een effi ciënter gebruik van de bestaande ruim te mogelijk gemaakt. De aankleding van de vernieuwde polikliniek is eigen tijds, fris en licht. Dat geldt voor de wachtkamers, maar ook voor de behan del- en spreekkamers. Op de "Open dag" zijn deze vertrekken voor belang stellenden te bezichtigen. Door des kundigen wordt tekst en uitleg gegeven over de aanwezigen apparatuur. Al het mogelijke is gedaan om polikli niekbezoekers optimaal te kunnen ont vangen. De bezoeker wordt langs een vaste route de hele polikliniek doorge leid. Bij binnenkomst ontvangt hij een routebeschrijving waarop beknopt de bijzonderheden staan vermeld. Diverse spreek- en behandelkamers zijn te be zichtigen, evenals de röntgenafdeling. Ook zijn verschillende patiëntenver enigingen aanwezig. Voor geïnteres seerde bezoekers geven diëtisten ant woord op vragen over gezonde eetge woonten en algemene dieetproblemen. Tenslotte zijn er enkele video- en dia presentaties, waarvoor dan wel even tijd genomen moet worden. De rondleiding eindigt in de coffee shop. Deze gezellige pleisterplaats is, op de open dag en alle dagen daarna, bestemd voor iedereen die er gebruik van wil maken. Iedereen die binnen stapt ontvangt een polikliniekgids en voor de eerste paar honderd bezoekers is er een kleine attentie. Men is zaterdag 11 maart welkom tussen 11.00 en 15.00 Een 40-jarige Hilversummer werd af gelopen vrijdag in Soest tot tweemaal toe het slachtoffer van mede-automo bilisten die zijn wagen hadden aangere den maar desondanks waren doorgere den. De eerste keer werd de auto be schadigd aan de Wiardi Beckmanstraat. Een getuige had de aanrijding echter gezien en een briefje met gegevens ach tergelaten, zodat de dader kon worden opgespoord. De tweede aanrijding vond plaats op de Burgemeester Gro- thestraat, waarbij de wagen van de Hil versummer tijdens het inparkeren werd geschampt' door een voorbijrijdende auto, vermoedelijk een beige Ford of Peugeot. De politie is vrijdag tot haar verrassing een bromfiets rijker geworden. Dat ge beurde nadat op de Soesterbergsestraat een 18-jarige jongeman uit De Bilt werd aangehouden, omdat de brommer niet verzekerd was. Aan het bureau kwam hij tot de conclusie dat het zonde was de bromfiets alsnog te verzekeren. "Hou 'm maar," liet hij weten. De jon geman ging lopend, maar met een pro ces-verbaal, naar zijn woonplaats terug. Op 2 maart wordt door de KLM een speciale vlucht met de laatste twee KLM DC-9's uitgevoerd van Schiphol naar Soesterberg v.v. Daarna wordt de DC-9 na 23 jaar trouwe dienst bij de KLM buiten gebruik gesteld. Evenals in maart 1985 toen de Douglas DC-8 werd uitgefaseerd wordt het af scheid van de DC-9 op speciale wijze gevierd in het Militaire Luchtvaart Mu seum op het Kamp van Zeist. Op 2 maart om 10.45 uur landt de eerste DC-9 de PN-DOA met 105 (oud) KLM-ers. De tweede en laatste KLM DC-9 de PH-DOB met het speciale vluchtnummer KL 999 wordt rond 11.00 uur feestelijk ingehaald op Soes terberg. Na de landing worden de be manningsleden en 210 passagiers van de volgeboekte DC-9's met bussen ver voerd naar het Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist. Hoewel het museum is gesloten en er zelfs een hal wegensrenovatiewerk- zaamhèden geheel leeg is gehaald heeft de directie op verzoek van de KLM De politie hield vrijdag een verkeers controle op de Beukenlaan. Er vielen elf bekeuringen: acht voor het niet dra gen van de autogordel, twee voor het ontbreken van deel III en een voor ver keerd voorsorteren. Op de Van Wee- destraat werden vrijdagmiddag negen bonnen uitgedeeld aan automobilisten die hun parkeerschijf niet hadden inge steld in de daar geldende blauwe zone. Chefvlieger DC-9, de heer N.W. Gey- sendorpher, het museum toch openge steld voor de viering van deze speciale gelegenheid. Rond 15.00 uur vertrekken de 225 gas ten weer per bus naar het vliegveld Soesterberg waar rond 16.00 uur de twee DC-9's zullen starten naar Schip hol. Na een kleine rondvlucht boven een deel van Nederland worden de bei de KLM DC-9's in de buurt van Schip hol opgewacht door de C-47 Dakota van de Dutch Dakota Association en de nieuwe Fokker 100 van de KLM. Met deze legendarische militaire versie van de Douglas DC-3, voor, in en na de oorlog het bekende en oerbetrouwbare passagiersvliegtuig van de KLM en de nieuwste aanwinst van de KLM de Fok ker 100 zal koers worden gezet naar Schiphol. Na de landing op Schiphol zullen de DC-9's door de KLM buiten gebruik worden gesteld. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Erik van Dorresteyn medewerker t Vaarderhoogt Zoals de naam al enigszins doet vermoeden behoort de rotsheide (Pieris) tot de grote familie van de heideachti- gen waartoe, naast de overbekende heide ook bijvoor beeld alle Rhodondendrons behoren. Sierwaarde De van oorsprong uit Japan afkomstige Rotsheide is één van de mooiste, groenblijvende, in het vooijaar bloeien de struiken met leerachtig, glanzend groenblad. Daar naast zorgt het jonge blad, dat direkt na de bloei ge vormd wordt voor een fraai kleurcontrast. Er zijn rassen met roodbruine felrode en donkerrode uitlopers. De plant is vaak alleen al vanwege dit kleurenspel het aan planten waard. Bloei De werkelijk massale bloei valt in de maanden april en mei, maar bij het huidige nog steeds ongekend warme weer bloeien de eerste exemplaren al. De bloei bestaat uit een zee van witte bloemtrossen, afhankelijk van soort en ras, in staande of hangende uitvoering. Als we een bloemetje wat beter bekijken, dan doet dit denken aan een bloeiwijze van het lelietje-der-dalen, met dit verschil dat de sterk overheersende geur ontbreekt. Daarnaast zijn er bepaalde variëteiten die rose tot rode bloemtros sen vormen. Aangezien de knoppen al in de herfst ge vormd worden sieren deze de gehele winter de plant. Mede daarom wordt rotsheide veel gebruikt bij het op maken van fleurige winterbakken en plantschalen. met name de bontbladige cultuurvarieteit 'Variegata' met bruinrode bloemknoppen valt erg op. Standplaats De rotsheide groeit net als de heide en rhododendrons het beste in een licht zure, humusrijke grond en is dan ook zeer goed te combineren met alle vertegenwoordi gers van beide geslachten. Vooral bij het maken van rot- stuinen kunnen alle rotsheides goed worden toegepast maar ook solitair of in kleine groepjes in de border doen ze het goed. Daarbij is het natuurlijk wel erg belangrijk dat we de maximale hoogte die de planten kunenn berei ken goed in de gaten houden. De hoogte van rotsheide varieert afhankelijk van de soort van zo'n 30 cm. hoogte voor de dwergvormen tot ruim 150 cm. voor Pieris flori- bunda. Een groot voordeel is wel dat alle vertegenwoor digers van de rotsheide goed te snoeien zijn. Zo kunnen bijvoorbeeld oude, wat uit elkaar gegroeide exempla ren, door fors insnoeien weer tot mooie bossige planten gevormd worden. Als plantgatverzorging is een ruime hoeveelheid tuin- turf in combinatie met organische meststoffen een voor waarde voor het goed aanslaan van het in container ge kweekte plantmateriaal. Pieris is een zeer sterke plant die zich ook aan wat minder gunstige groeiomstandighe- den kan aanpassen. Assortiment Rotsheide is een klein plantengeslacht waarin slechts drie soorten vertegenwoordigd zijn. Pieris japonica - is de uit Japan afkomstige rotsheide en is veruit de bekendste en meest gekweekte in ons land. Op het moment worden er zo'n 30 variëteiten op Neder landse kwekerijen geteeld. Pieris japonica 'Compacta' is de kleinste variëteit met slechts 2 cm. groot, iets ge kroesd blad en wordt niet hoger dan 30 cm. Pieris japonica 'Variegata' is een bontbladige zeer fraaie variëteit met witte bladrand. Aangezien de knoppen in de winter bruinrood zijn, vormt dit een opvallend con trast met het bonte blad. De variëteiten 'Debutante' en 'Prelude' zijn brede, lage groeiers; de bloemknoppen zijn 's winters bronskleurig en ze bloeien eind maart be gin april met witte rechtopstaande trossen. Dan is er een vrij grote groep van cultuurvarieteiten die ruim 1 meter hoog worden waarvan 'Purity'-'Select' en 'Mountain Fi- re' goed winterharde rijkbloeiende selecties zijn. Ten slotte zijn er nog licht rose tot zelfs donkerrood bloeien de variëteiten, maar deze worden maar zelden op tuin centra aangeboden. Pieris floribunda komt van oor sprong uit Noord Amerika en is in vrijwel alle delen gro ter dan de vorige Pieris japonica. De bloeitijd valt in april en bestaat uit witte, staande trossen. Het opvallend ge kleurde uitlopende blad heeft deze rotsheide niet. Pieris taiwensis lijkt erg op Pieris japonica en komt uit China. De struiken worden tot maximaal 1 meter hoog en ze hebben sierlijk afhangende zeer lange (tot wel 25 cm.) wit bloeiende trossen. Persoonlik vind ik dit één van de mooiste uit het rotsheidesortiment. De rotsheide is niet bepaald een nieuwkomer te noemen, want al ver voor 1900 werden er volop planten op de Boskoopse kwekerijen gekweekt. De laatste 15 jaar is er steeds ge zocht naar een verbetering en uitbreiding van het sorti ment en er wordt dan ook zeker resultaat geboekt. Het feit dat de rotsheide in zeer grote aantallen op de Neder landse kwekerijen gekweekt wordt geeft wel aan dat het dankbare en populaire planten zijn die het hele jaar mooi zijn. Voor meer informatie kunt u altijd terecht bij de verkopers -adviseurs op het tuincentrum.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13