Collectief Smeeing/BDC terug in de eerste divisie Jan SmeeingAls de geest erin blijft kan deze groep in de top meedraaien WOENSDAG 1 MAART 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Sportuitslagen Sportuitslagen Shot 1 verslaat zwak Scylla: 7-3 Zaalprogramma TAFELTENNIS s.o.Soest - C.D.N. Driebergen Handbal-dames verrassen bijna Eindelijk winst Red Stars-dames BASKETBAL Bij De Springbokken: Gymnastiek buitenlandse vrouwen GYMNASTIEK AGAVS pakt opnieuw drie punten Verlichting hoofdveld SEC y G0Ö2 Geen winst voor volleybalsters Mat Stam/SoVoCo verliest: 0-3 VOLLEYBAL Duinkikkers watervlug in Weesp ZWEMMEN Gros en De Bruin uit Soest starten in rallykampioenschap AUTOSPORT i 1 ^mmiiiinii" m' nirnr t ctr#»nf>r' 1/Am^n Dior Cmooinn ic Ha- l-oncon Ho m oorto uïornpn Anrool Mll Het had eigenlijk niet mooier gekund. Nagenoeg volle tribunes in sport hal Beukendal, een heerlijke handbalpot en de 20-19 zege van Smeeing/ BDC op De Blinkert. De concurrent uit Haarlem kon niet voorkomen dat de Soesters het kampioenschap behaalden en daarmee de terugkeer naar de eerste divisie veilig stelden. "Het was hectisch, niet tophandbal. Maar ik vind toevallig dat handbal zo gespeeld moet worden. Je mag blij zijn dat je zo kampioen wordt," concludeerde trainer Jan Smeeing. Zijn broer en coach Ries dacht er net zo over: "Dit is alles, de entourage was prachtig." Het feestje dat Smeeing/BDC vierde was intens. Na een aantal magere jaren blijkt de ploeg weer gestructureerd en kunnen de neuzen naar voren worden gericht. De positieve blik op de toekomst is niet in de laatste plaats te danken aan de ta lentvolle jeugd die nu al deel uitmaakt van de selectie. Bovendien zijn Paul van den Deijssel (29) en Cleem Diemers (31), die afgelopen zondag de uitblin kers waren, voorlopig nog niet uitge rangeerd. Vooral de laatste lijkt aan zijn Cleem Diemers was met Paul van den Deijssel uitblinker bij Smeeing/BDC. De hoekspeler is hier op weg naar één van zijn zes doelpunten. Foto: Goos van der Wilt. tweede handbalcarrière te beginnen. "Dit is mijn leukste jaar geweest en ik speel toch al vanaf mijn zeventiende in het eerste. Als ik thuis mijn tas moet in pakken heb ik al plezier. Dat is de laat ste jaren wel eens anders geweest," al dus de hoekspeler die tegen De Blinkert zes keer het net vond. "We spelen dit seizoen als een collectief. Iedereen werkt voor elkaar. Als ik vrij kom of één-tegen-één kan spelen komt dat, omdat die andere jongens de ruimte hebben gecreëerd. Als het aan mij ligt speel ik volgend seizoen weer in het eer ste." Nieuwe trainer/coach De nieuwe trainer/coach die Smeeing/ BDC binnen enkele weken wil binnen halen, zal niet om de linkshandige spe ler heen kunnen. In zijn huidige vorm is Diemers één van de beste spelers. Het zelfde geldt voor Paul van den Deijssel die in de kampioenswedstrijd veel ini tiatieven nam, vijf maal scoorde en een aantal keren zijn medespelers in staat stelde de stand te beïnvloeden. In de ogen van de vertrekkende trainer Jan Smeeing ;hoeft er niet zo nodig ver sterking te komen. "Komt er iemand, dan moet 'ie vrijwillig komen en in het geheel passen. Als de geest erin blijft kan deze groep in de top van de eerste divisie meedraaien. Er zit een heleboel in en daar moetje in investeren." Spijt dat hij opstapt heeft Jan Smeeing niet. "Dit is toch een mooie manier om er mee op te houden. Er moet een goede De toekomst van Smeeing/BDC zette de heren-selectie na het duel tegen De Blinkert in de bloemen. Basketbal The Red Stars OSM'75 1 - Red Stars 2 71-66. Red Stars 1 - BV Odijk 181-51, Red Stars 111 - Eagles 133-19, Red Stars JA 1 - OSG 52-90, Red Stars JA2 - Cracker jacks 114-66, Red Stars JC3 - SVO 17-65, New Stars - Red Stars MA1 51-28, Red Stars MB1 - BZ'72 2-0, Red Stars MCI - OSG 2-0, Bourgon- dië - Red Stars XD1 82-24, Red Stars XD2 - Mid- land 72-73. Bowling Soester Bowling Bond Kegelkeiers - C-team 1-4, Pin Downs - Baanbre kers 1-4, Nieuwinleague - Silver Star 1 4-1, Bull- seye - Toetanchamon 1-4, Heineken - Arrows 3-2, Turtles - d'Oude Enghe 1-4, Bodruin - Madame X 5-0, Bondsspaarbank - G-team 3-2, C-drie - Kings Palace 2-3, HAM - Bunk 0-5, 't Juk - Happy Hoe kers 3-2, Dexcrest - Trio Bleeker 1-4, Antons Groente - Silver Star II 4-1, Flatratjes - Rein 0-5, VCS - Strajk 5-0. Tafeltennis Shot Shot 4 - Sukses 15-5, Shot 5 - Bunshot 2 5-5, Shot 6 - Quick 5 5-5, Shot 8 - Quick 9 5-5, Overhees 3 - Shot 10 3-7, Shot 11 - VEV 3-7, Huizen 14 - Shot 124-6,Shot 13- Metac3 l-9,Zeta3-Shot 144-6. Shot 15 - Bijmaat 10 8-2. Jeugd: Shot 1 - Docos 4-6, Shot 2 - 't Hooge Huys 6-4, Victoria 2 - Shot 3 4-6, Shot 4 - Huizen 4 8-2, Elan 5 - Shot 5 8-2, Shot 6 - Nederhorst 5 6-4. Voetbal Ilees-jeugd Hees Al - Baarn 4-2, Eemdijk - Hees Cl - 4-0, Hees Dl - IJsselmeervogels 3-3, Nijenrodes- Hees D2 11-1, Hees El - Soest 3-1, Hees F1 - Eemdijk 9-0. SEC-jeugd SEC Al - Spakenburg 8-4, Hoevelaken - SEC Ai 1-0, SEC BI - Roda'46 1-2, Roda'46 - SEC B2 1-5, SEC Cl - Roda'46 2-1, Roda'46 - SEC C2 4-1, SEC Dl - Unicum 1-2, SEC D2 - VVZ'49 D3 0-1, SEC El - IJsselmeervogels 2-0, De Glind - SEC E2 3-3, SEC E3 - IJsselmeervogels 1-3, Ro da'46 - SEC F1 1-2, VVZA - SEC F2 7-0, Spaken burg - SEC F3 1-4. S.o. Soest-jeugd DWS-Soest Al 1-1, VVZ'49 Al - Soest A2 2-1, Soest A3 - VVZA 1-0, Roda'46 Soest A4 6-1, Soest BI - Houten 5-0, Roda'46 - Soest B2 2-0, Soest B3 - IJsselmeervogels 1-1, Vriendenschaar- Soest Cl 5-1, Soest C2 - IJsselmeervogels 4-1, Hoogland - Soest C3 1-11, Sparta - Soest Dl 2-1, Baarn - Soest D2 11-0, IJsselmeervogels - Soest C3 0-5, Soest El - Spakenburg 0-4, Hees El - Soest E2 3-1Hoevelaken - Soest C3 0-0, Soest F1 - VVZ'49 F1 1-2, Soest F2 - TOV 7-0, Soest (da mes junioren) - CJVV 10-0. Vissen De Snoekbaars Eindstand wintercompetitie: 1. Theo Bosman 19 punten, 2. Willem van de Kraats 37, Henk van Riet 51, Sietse van de Es- schert 53,5. Piet Limper 64,6. elbert van Beek 72, 7. Jan van Lambalgen 76,8. John Kasius84,9 Jan Aertssen 89,10. Joop Hibbel 90,11Gert van Drie 91,12. Gerrit Kasius 94,13. Henk Hibbel 103,14. Evert Kasius 103, 15. Jaap koelewijn 107. Met een 7-3 overwinning op het zwak ke Scylla bewees Shot 1 zaterdag goe de kansen te hebben op handhaving in de tweede divisie. De wedstrijd begon vervelend, omdat Scylla niet voor een hulpscheidsrechter had gezorgd. De hoofdscheidsrechter kon daarom de services niet goed beoordelen, zodat veel goede services ten onrechte wer den afgekeurd. Een van de redenen waarom Hans den Blanken zijn eerste partij in drie games verloor. De sterk spelende Jonker won de twee de partij. Gerhard Busch had weinig problemen met Homann, die net als zijn teamgenoten veel moeite had met het verdedigende spel van Busch. Het dub bel werd na een grote voorsprong on nodig verloren. Door een duidelijke overwinning van Den Blanken op Bots kwam Shot met 2-3 voor. Busch en jon ker vergrootten de voorsprong tot 3-5. Busch leek ook Wittebrood makkelijk te kunnen verslaan, maar verloor toch omdat hij zijn tegenstander onderschat te. Den Blanken bracht na een zeer spannende partij tegen Homann de stand op 3-6. Jonker bleef ook in zijn laatste wedstrijd ongeslagen en zorgde voor een 3-7 overwinning. Zaterdag 4 maart: Sporthal Beukendal 09.00-13.00 uur Stam/SoVoCo 13.00-23.00 uur The Red Stars Sporthal de Banninghal 09.00-13.00 uur Badso 13.00-17.00 uur AGAVS volleybal 17.00-22.00 uur KVO Sportzaal de Bunt 09.00-12.00 uur Badso 12.30-20.00 uur Stam/SoVoCo Sportzaal C-drie 09.00-17.00 uur Selby Zondag 5 maart: Sporthal Beukendal 10.00-16.00 uur BDC/Smeeing Sporthal de Banninghal 09.00-10.00 uur Tennis 10.00-18.00 uur Badso 18.00-21.30 uur AGAVS basketbal Sportzaal C-drie 12.00-15.00 uur Selby Shot 2 zette afgelopen zaterdag een be langrijke stap in de richting van het kampioenschap in de 4e divisie. Het versloeg voor eigen publiek de belang rijkste concurrent Hoonhorst met 8-2, Dirk Schuiling opende de score door in drie games van Liefrink te winnen. Ar jen Hoogeveen liet enkele minuten la ter, door twee heel sterke games het tweede punt aantekenen. Aksel van El- teren bewees zijn goede vorm door de lastige Olierook in drie games de baas te zijn. Het eerste verliespunt kwam van het nog steeds onregelmatig dubbel. In twee zeer spannende partijen brachten Hoogeveen en Schuiling de stand op 5-1 voor Shot. Van Elteren overtrof Hoogeveen door Groen nog minder punten te gunnen. Na twee games (21- 13, 21-9) was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld, maar was het zaak een zo groot mogelijke overwinning te beha len. Hoogeveen kon daar niet aan mee werken, want hij ging in twee games kansloos ten onder tegen Olierook. De zeer sterk serverende Van Elteren bracht de stand vervolgens op 7-2, Schuiling had kennelijk niet de ambitie om zijn jongere teamgenoten in de par tij tegen Groen te overtreffen. Maar on danks een slechte forehand-opening gunde ook hij Groen niet meer dan res pectievelijk 14- en 12 punten. Shot 3 speelde vrijdag met 5-5 gelijk te gen Buna 1, André van Vugt won even als vorige week drie partijen. Arjan Schuiling won na zijn lange afwezigheid de eerste partij en ook het dubbel was een punt voor Shot. Van Velzen kwam niet tot scoren en lijkt met een vormcri sis te kampen. Shot 1 speelt aanstaande zaterdag thuis tegen het hoog geklasseerde Trias, dat aantreedt met ex-Shotter Bart Lefel. De aanvang is 17.00 uur aan de Heide weg. Omdat er voor de komende zondag door de K.N.V.B. een inhaalpro gramma is gepland en de selektie van s.o.Soest vrij is, speelt het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd te gen C.D.N. uit Driebergen. Aan vang: 14.30 uur op Bosstraat-Oost. 'streber' komen." Ries Smeeing is de zelfde mening toegedaan. "Als je in de eerste divisie speelt vind ik dat je ge woon één trainer/coach moet hebben. Dit seizoen ging het goed in deze situa tie, maar een niveau hoger kan het niet meer." Tot zijn tevredenheid stelde de coach vast dat zijn ploeg tegen De Blinkert geen verzwakking vertoonde. "We hebben een aantal basisspelers die niet gewisseld hoeven te worden. Bij de te genstander wel en dan zag je het kwali teitsverschil. Wij bleven continuïteit houden, er was een uitstekende opvul ling bij de wissels. We hebben een stel lekkere handballers, héérlijk. Het ge voel dat we zouden verliezen heb ik geen moment gehad." Nervositeit Smeeing/BDC kwam tegen De Blin kert, het enige team waartegen een punt was verspeeld, al na twee minuten op een 2-0 voorsprong. Daarna sloop er nervositeit binnen de ploeg en leidde knullig balverlies tot een aantal break- outs van de Haarlemmers: 3-6. Smeeing/BDC hervond haar eigen spel op tijd terug en in de 22ste minuut bracht Arjan Roest via een strafworp de ploegen in evenwicht. De topscorer van de ploeg kreeg zestig minuten lang een mandekking opgelegd. Die taktische zet van De Blinkert kwam niet onver wacht, want gedurende de laatste we ken had Jan Smeeing zijn spelers hierop getraind. Toch werd volgens de gebroe ders Smeeing niet voldoende gebruik gemaakt van deze situatie. "Iedere keer als Arjan erin ging kwamen er kansen, waarvan we vrij veel hebben geprofi teerd. Hij had dat vaker moeten doen." stelde Ries vast. En Jan Smeeing: "Er ontstonden door de ruimte meer één- tegen-één situaties, maar Aijan had meer moeten doen. Hij moest steeds vanaf de kant worden geïnstrueerd. Paul deed teveel. Hij had iets zuiniger op zijn eigen krachten moeten zijn en die van Aijan meer moeten aanspre ken." Het huiswerk van de Soester handbal lers miste evenwel niet zijn uitwerking. Vooral na de hervatting (11-10) kreeg Smeeing/BDC een serie opgelegde kansen. De meeste werden onregle mentair afgestopt, zodat Arjan Roest binnen acht minuten vier keer zijn spe cialiteit mocht laten zien. De boomlan ge speler benutte er drie, waardoor het uitzicht op de champagne groter werd: 14-11. De Blinkert deed er alles aan om de laatste strohalm voor de titel vast te houden, en kwam toch weer op gelijke hoogte. Jan Bunt, Michel van den Ho ven en Cleem Diemers brachten de marge andermaal op drie doelpunten. Uitgerekend de achttienjarige Charles van Zetten bepaalde de stand kort voor tijd op 20-17, waarna de twee laatste treffers van De Blinkert alleen maar in teressant voor de statistici waren. "Het was een rechtstreeks duel met de nummer twee, die ook goed en sportief speelde. Dit is gewoon perfect," vond Jan Smeeing. "Klasse, klasse," riep doelman Mare Vermaak. Iedereen was vanzelfsprekend goed te spreken bij Smeeing/BDC. De enige die niet voor commentaar bereikbaar bleek, was Paul van den Deijssel. De aanvoerder zat ruim een uur na de wedstrijd alweer in het vliegtuig om zijn afgebroken vakantie voort te zetten. Bijna hadden de dames van Smeeing/ BDC voor een verrassing gezorgd. Bij na hadden ze het sterke Heeten één of twee punten afgesnoept. In de slotfase greep het bezoekende team echter de zege: 10-12. Smeeing/BDC begon bijzonder gemo tiveerd aan de wedstrijd. De ploeg ver keert nog steeds in degradatiegevaar en punten zijn hard nodig. Tegen de po tentiële kampioen in de tweede divisie namen de Soesters brutaal een voor sprong van 7-4. Ze leken lak te hebben aan de reputatie van de tegenstanders en vochten voor wat ze waard waren. Acht minuten voor tijd moest Smeeing/BDC haar inspanningen be kopen. Heeten kwam langszij en nam na 9-9 alsnog het initiatief over. Smeeing/BDC kan komende zondag in sporthal Beukendal degradatie voorko men. Het ontmoet dan Berdos dat net onder de Soesters op de ranglijst bivak keert. Het belangrijke duel begint om 13.00 uur. De dames van Red Stars hebben na een serie nederlagen in positieve zin van zich doen spreken. In de thuis wedstrijd tegen BV Odijk behaalden ze een grote overwinning. Na een rust stand van 44-18 werd het na twee keer twintig minuten 81-51. De ploeg blijft daarmee in de midden moot schommelen. Een toppositie zit er al lang niet meer in, maar de onervaren groep van Errol Hotie hoeft zich even min zorgen te maken over degradatie. Het tweede herenteam redde het in Maarssen net niet tegen OSM'75. De reserves hebben de punten hard nodig, maar OSM bleef de Soesters met 71-66 de baas. Het eerste herenteam was vrij. Ondanks dat de jongens junioren voor af zeer gemotiveerd waren voor de wedstrijd tegen OSG, moesten ze een zware nederlaag incasseren. De verde diging liet keer op keer teveel ruimte aan de Utrechters, die daardoor gere- geld vrij konden aanleggen. Pas aan het einde van de eerste helft kwam de nodi ge agressie in het team, waardoor de te genstander zijn spelpatronen niet meer konden uitvoeren en het van incidente le scores moest hebben. De einduitslag van 52-90 spreekt voor zich. Het eerste welpenteam van Red Stars kon het niet bolwerken tegen Bourgon- dië. De ploeg werd in Wijk bij Duurste de getrakteerd op een forse nederlaag: 82-24. Welpen 2 verraste bijna koplo per Midland. In een aantrekkelijke wedstrijd met opmerkelijk veel geslaag de doelpogingen hadden de gasten het langste houtje beet: 72-73. De grootste zege aan Red Stars-zijde ging naar de jongens junioren B. De lijstaanvoerder won met 114-66 van Crackeijacks. Sinds haar 60-jarig jubileum voert de Soester gymnastiekvereniging de slag zin 'Springbokken: Eén en al bewe ging!' Dat deze kreet geen holle frase is, blijkt wel uit een reeks nieuwe les sen, die de club onlangs aan haar reeds uitgebreide pakket van mogelijkheden heeft toegevoegd. Initiatieven, die in de regio betrekkelijk ongebruikelijk zijn en bepaald wel ori gineel genoemd kunnen worden. Zo bestaan er al jaren speciale lessen voor ex-patiënten, die moeten revalideren. Onder geschoolde leiding wordt er ver antwoord en ontspannen bewogen en gewerkt aan een algeheel lichamelijk herstel na (hart)operatie of ziekte, waarbij elke deelnemer(ster) vrijblij vend te werk gaat en persoonlijke aan dacht geniet. Naast de bestaande lessen voor kleuters is een nieuwe van start gegaan aan de Smitsweg op maandagmiddag onder leiding van Marijke Egtberts. Op veler verzoek is de club begonnen met lessen voor peuters aan de Heideweg op vrij dagmorgen onder leiding van Jantje Manden. Gezien de opkomst is daar kennelijk behoefte aan. In dit verband wordt ook de oudere jeugd niet verge ten. Donderdag 2 maart treden voor het eerst meisjes van 6 tot 12 jaar aan voor lessen in jazz-ballet in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan onder leiding van Mien van Heeringen. Een echte primeur is evenwel een nieu we les in recreatie-gymnastiek voor buitenlandse vrouwen aan de Smitsweg op maandagavond. De Springbokken doen dit in nauwe samenwerking met de eveneens zeer actieve stichting "Vrouwen voor Vrouwen". Dit initiatief is zeker vermeldenswaard. Al deze lessen completeren een rooster, dat vanzelfsprekend ook alle andere vormen van de moderne gymnastiek vermeldt. Ieder, die stijf en stram maar nog rank van lijf en leden is, kan bij "De Spring bokken" z'n sportieve draai vinden en om nadere informatie vragen op het verenigingskantoor aan de Laanstraat 93a/hoek Beetzlaan of via de telefoon nummers 12124, 15232 en 17302. Wederom heeft het eerste herenteam van AGAVS 3 punten aan zijn totaal kunnen toevoegen. Dit keer werd het Hilversumse Gemini 1 verslagen: 3-1. Nog steeds met 6 man moest AGAVS het opnemen tegen het in de onderste regionen verkerende Gemini. Wisten de heren de le set vrij gemakkelijk naar zich toe te trekken via 6-1,10-6 en 15- 6, de 2e set was het de scheidsrechter die niet wenste te kapituleren en enkel z'n macht kon tonen door aan het gehe le team inclusief de coach de gele kaart voor te houden. Dit was olie op het vuur voor de tegenstander, die dan ook de set via 1-7 en 6-9 met 8-15 winnend wist af te sluiten. AGAVS diende vanaf deze set voor elk punt 2 maal te scoren, eenvoudig omdat de scheidsrechter zag wat er niet was en niet zag wat er wel was. Gelukkig kon het team de spirit er goed in houden op die momenten waar het nodig was. Zowel de 3e als 4e set kon uan uuk mei ue cijiers u-iu en ij-ir worden geboekt aan de winstzijde van het saldo. Zaterdag treffen de heren om 13.30 uur in de Banninghal te Soester- berg het eveneens uit Hilversum af komstige Sydec/VIF 1. Het hoofdveld van de voetbalvereni ging SEC aan de Bosstraat krijgt een wedstrijdverlichting. Burgemeester en wethouders zijn akkoord gegaan om een verlichting aan te brengen. SEC-zaterdag Het zaterdag-elftal van SEC won met 4-3 van Kamerik. De ruststand in deze uitwedstrijd voor SEC was 1-1. De Soester doelpunten kwamen op naam van Rick Bastiaans (2x), Ronald Mer- kenij en John Mulder. Doelman Edwin Zoetelief, hier ge zien op de rug, wordt gefeliciteerd door coach Ries Smeeing. Arjan van de Hoef is ook blij. De top-teams van Stam-SoVoCo heb ben het succes van vorige week niet kunnen continueren. Zowel het eer ste- als het tweede damesteam ver loor, respectievelijk van OVRA en Flamingo's. In beide gevallen een dui delijke 3-0 nederlaag. Het derde team van de Soester Volleybal Combinatie deed betere zaken. De dames wisten zich Woudenberg van het lijf te hou den en het in dezelfde klasse spelende Stam-SoVoCo 4 versloeg zeer verras send medekoploper Vollkei met 3-2 en hielp daarmee ht derde team een treetje dichter bij het ere-platform. Het eerste damesteam speelde in de uit wedstrijd tegen het Haarlemse Ovra buitengewoon 'bangbroekerig.' In het begin van de wedstrijd leek het allemaal nog wel aardig te worden. Stam-SoVo- Co nam een 5-0 voorsprong maar gaf die vervolgens net zo gemakkelijk weer uit handen. Beide teams verzamelden, als was het zo afgesproken, om de beurt twee of drie punten. Toch was het Stam-SoVoCo dat het eerste op set- punt kwam, maar het schrok daar ken nelijk zo van dat op deze stand onmid dellijk fout werd geserveerd. Ovra scoorde een punt en liet vervolgens weer de eer aan de gasten. Uiteindelijk was het Ovra dat de eerste set met 17- 16 wist te winnen. Behalve de set ver loor het Soester team ook de moraal want in de twee volgende sets werd het een soort 'strand volleybal' met veel al- les-of-niets-acties. En dat werd 'niets' voor Stam-SoVoCo. Met 15-7 en 15-8 werden de sets verloren. Een 3-0 ne derlaag, te danken aan spel-zonder- overtuiging van een team dat heel wat beter kan. 'Zo goed hebben we deze competitie nog niet gespeeld.' Dat waren de woor den van de verbouwereerde coach van Flamingo's in Gennep na afloop van de wedstrijd tegen Stam-SoVoCo 2. Vori ge week verrasten de SoVoCo-dames nog door met goed spel de koploper met 3-0 te verslaan, nu bleek de num mer drie veel te sterk. Net als bij het eer ste team leek er een warme natte lap over het team te liggen. De beweging, de lef, de overtuiging in het spel ontbrak en dat rook de thuisploeg. Met grote energie bestreed Flamingo's de Soester ploeg en naar zou blijken met succes; 15-11. De eerste setwinst was binnen. Maar de gasten leken in de tweede set terug te slaan en na een redelijk verlo pen set belandde Stam-SoVoCo op set- punt (11-14). Flamingo's rechtte de ruggen en greep, zonder dat de Soesters nog één punt konden scoren, de winst met 16-14. Ook de derde set ging op deze wijze voor Stam-SoVoCo verlo ren. Een voorsprong van 11-13 bleek opnieuw niet genoeg. Weer was het de thuisploeg die over meer lef beschikte en onverschrokken de aanval zocht. Soest ging meer fouten maken en ver loor ook deze set met 15-13. Een 3-0 nederlaag was een feit. Volleybal deze week Morgenavond in Sporthal Beukendal weer de wekelijkse volleybalavond. Met twee topwedstrijden om 19.00 uur. In actie komt de jeugdige C-selektie van Stam-SoVoCo tegen de C-selektie van Vollkei uit Amersfoort. Eveneens om 19.00 uur Stam-SoVoCo 4, de 'kam- pioenendoder' tegen opnieuw de titel kandidaat in de districtsklasse, het Hil versumse VIF. Zaterdagmorgen ook in sporthal Beukendal is de jeugd van Stam-SoVoCo aanwezig. Vanaf 9.00 uur spelen zij hun wedstrijden, 's Mid dags is sportzaal De Bunt de plek waar Stam-SoVoCo haar gasten ontvangt. Om 14.30 uur speelt Stam-SoVoCo 2 tegen Nivoc uit Nieuwegein. Om 17.00 uur het eerste damesteam van Stam-So- VoCo tegen DVC uit Dokkum. In het mooie zwembad van ZV Triton te Weesp zwommen de Duinkikkers, samen met de zwemvereniging De Robben/Marijnen, Triton en de Futen de voorlaatste wedstrijd van de landelij ke zwemcompetitie. De kinderen van de wedstrijdgroep zijn nog steeds in een uitstekende conditie waardoor de Duinkikkers in de hogere districtsafde ling goed meedraaien. Mede daarom werden er nu enkele nieuwkomers meegenomen die voor de eerste maal 100 meter in wedstrijdver band moesten zwemmen. Zowel Tanja Boekema als Ernee Raspe zwommen prima tijden op de 100 m. schoolslag en de 100 m. rugslag. Ook de reeds langer meezwemmende jongere jeugd weerde zich prima. Maijolein Kleyn werd le op de 100 m. schoolslag in 1.32.6 en 3e op de 50 m. vrijeslag in 34.3. Ronald v. Ophoven werd tweemaal 2e resp. in 1.14.0 op de 100 m. vrijeslag en in 1.26.9 op de 100 m. rugslag waarbij hij ook zijn persoonlijke tijd verbeterde. Frits Wibbelink werd 2e op de 400 m. vrijeslag in 4.29.1. Lize v.d. Berg werd 3e op de 100 m. schoolslag in 1.34.4 en Antonio v.d. Hengel op de 200 m. wis selslag in 2.44.2. Tenslotte werd de heren estafetteploeg, met Xander Bremer, Steven Uyland, Frits Wibbelink en René van Walsem le op de 4 x 100 m. vrijeslag. Ze ver sloegen hiermee de ploegen van Triton en de Futen in een zeer spannende wed strijd. In totaal werden 26 persoonlijke tijden verbeterd en wordt met spanning uitgezien naar de laatste wedstrijd op 19 maart in Amstelveen. Adrie Gros en Peter de Bruin nemen na twee seizoenen rally-sprint dit jaar deel aan het nationaal rally kampioen schap. De Soesters rijden in een Ford Siërra. In 1988 eindigden Gros en De Bruin als derde in hun klasse van het sprintkam pioenschap. Toen reden ze in een Ford RS 2000. Dit seizoen verschijnen ze aan de start in groep N in een zescylinder vierwiel aangedreven Ford Siërra. Het rally-duo heeft een grote groep sponsors' achter zich. Het vier man sterke service-team van van der Poel gaat overal mee naar toe. Het team start op zaterdag 10 maart in de tiende BP Holland Rally in Amsterdam. In april doen Gros en De Bruin mee aan de Tulpenrally.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17