Er is een verschil! E I Bang&Olufsen i I 1 I 2'( 1 1 9<" Ooit kiest u voor mooist Christelijke Scholengemeenschap De Eem onder de loupe [T Ij Sony Trinitron Sony Trinitron Speeldoos INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS WOENSDAG 1 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 LIBRIS TOP 10 1 8,< 10,(" van de ven !!i Zo op het eerste gezicht ziet u geen verschil. Bovenstaande Sony kleuren-TV's zijn inderdaad gelijk Tóch is er een verschil. Een van deze kleuren-TV's komt van Schoemaker. Dus met drie jaar volledige garantie. Dus eigen servicemensen die snel en vakkundig werken. Dus ook in de garantietijd niet opsturen naar de fabriek. Slimme mensen kiezen voor Schoemaker. Schoemaker is niet voor niets veruit de grootste vakzaak in Soest. i-ii van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 Voor alle zekerheid; technische dienst tel. 02155-10344* NIEUW! J. Bernlef Vallende Ster f 18,50 Geb. f29,50 van de ven Theater Agenda 'Oei Ciornie' Verkeersborden vernield Automobilisten onder invloed Autokraken Soesterberg Avondvliegen Soesterberg Passagier gewond 3 jaar garantie I\ Bij de scholengemeenschapsvorming d.d. 1 augustus 1985 tussen de Christe lijke Technische SChool aan de Ka- liumweg en de Christelijke HNO "Nieuw Beekenstein" te Amersfoort is I de afspraak gemaakt dat de goede din- I gen van de scholen behouden zouden blijven in de toen nog te vormen scho lengemeenschap. Als de balans wordt opgemaakt, kan worden vastgesteld dat een gezellige scholengemeenschap is ontstaan waar, als basis voor een goed stuk beroeps voorbereidend onderwijs, orde, rust en netheid heerst. Een Christelijke scholengemeenschap, want vanuit de basis worden de werk zaamheden verricht en wordt de koers bepaald. Een koers die niet alleen tot uiting komt tijdens de godsdienstlessen maar doorweven is in de gehele scho lengemeenschap; hoe gaat men met el kaar om en hoe kan perspectief gebo- den worden voor de toekomst. Een toekomst in bredere zin en met de juiste basis. Onderwijskundig Onderwijskundig heeft de school de af gelopen jaren niet stil gezeten. Een aan tal lokalen hebben een geheel andere bestemming gekregen. Leerkrachten hebben cursussen gevolgd op diverse gebieden, o.a. informatica, besturings techniek en remediale hulp (hoe kun nen leerlingen worden geholpen bij leermoeilijkheden en hoe wordt een be handelingsplan opgesteld). Omzetting en verharding bovenbouw Huishoud- en Nijverheidsonderwijs Het Huishoud- en Nijverheidsonder wijs wordt omgezet in een nieuwe vorm van onderwijs. Daarvoor gaat ook een nieuwe naam gelden: Dienstverlenend en Gezondheidszorgonderwijs, kort weg LDGO. De opleiding zal meer dan in het verleden gericht zijn op beroeps voorbereiding (verharding). Op De Eem zijn deze voorbereidingen reeds in volle gang en nieuwe vakwerkplannen zijn ontwikkeld en worden reeds ge bruikt. Alleen een aantal lokalen en de daarin aanwezige inventaris behoeven nog aanpassing en uitbreiding. Het LDGO zal op De Eem de volgende op leidingsmogelijkheden bieden: Mode en Kleding, Verkoop/Commercie en Verzorging. Vernieuwing techniek De vernieuwingen binnen de techni sche opleidingen Bouwtechniek, Elec- trotechniek, Mechanische techniek en Motorvoertuigentechniek zijn in de lo kalen en de gebruikte werkplannen dui delijk herkenbaar. Een nieuw lokaal VAN DEZE WEEK FICTION 2) Dr. Kees van Kooten Zeven sloten 22,50 1Isabel Allende Eva Luna29,90 3. 3) Adriaan van Dis Zilver 24,50 4. 4) Wim de Bie Schoftentuig 19,90 5.( 5) Gerard van 't Reve Bezorgde ouders 22,50 6.( 6) Leon de Winter Kaplan 10,— 7) Jan Kuitenbrouwer Percies! 14,90 8) Harry Mulisch De elementen 34,50 -) Helga Ruebsamen Op Scheveningen 27,50 -) Hermann Hesse Narziss und Goldmund 15,— Winkafcantrum "Hartja-Zu» - Ttl. 12419 Libris. De Complete BoeknandeL voor besturings- en montagetechniek wordt binnenkort officieel in gebruik genomen. Dit kon uitsluitend gereali seerd worden dank zij een enthousiast docententeam en moest met beschei den middelen worden gerealiseerd. Beroepsvoorbereiding De beroepsvoorbereiding krijgt in de scholengemeenschap De Eem veel aan dacht. De toekomstmogelijkheden met betrekking tot werk en/of verdere stu die na de opleiding aan De Eem worden verkend zodat een goede keuze kan worden gemaakt op welke wijze de leer ling zich verder kan ontplooien. Op dit moment worden stages voorbereid voor de leerlingen in het derde leerjaar. In lessen Arbeidsoriëntatie, Neder lands en Maatschappijleer wordt kennis gemaakt met de vele faceten van het be drijfsleven. Na de Paasvakantie gaan een groot aantal leerlingen een week het bedrijfsleven in om de opgedane kennis te toetsen aan de praktijk van al le dag. In de regio hebben een groot aantal bedrijven en instellingen zich be reid verklaard hieraan hun medewer king te verlenen. Vervolgopleidingen Naast de algemeen bekende vervolgop leidingen heeft De Eem één vervolgop leiding zelf in huis. Het betreft een tweejarige vervolgopleiding voor Ver- zorgingsassistent(e) in de kinder-, be jaarden- of ziekenverzorging. Bij deze opleiding volgen de leerlingen twee da gen onderwijs op school en lopen drie dagen per week stage in een instelling of tehuis. De opleiding is bestemd voor zowel jongens als meisjes en biedt een goede kans op werk in o.a. de gezond heidszorg. Verbouwing Om het derde en vierde leerjaar van het Dienstverlenend- en Gezondheids zorgonderwijs (LDGO) op de hoofdlo- katie aan de Kaliumweg te kunnen huisvesten, is verbouwing en uitbrei ding van het gebouw noodzakelijk. De vestiging aan de Bekensteinselaan komt dan te vervallen. De plannen daarvoor zijn uitgewerkt en liggen voor goedkeuring bij het Ministerie van O. W. Gehoopt wordt dat de hele school bevolking binnen één jaar op de hoofd- lokatie aan de Kaliumweg terecht kan; nu geldt dat nog alleen voor het eerste en tweede leerjaar en het derde en vier de leeijaar Techniek. Huisvesting in één gebouw maakt het onderwijs gemakkelijker te organise ren. Dit zal positieve gevolgen hebben voor de sfeer in de school en zal ook de kwaliteit van het onderwijs gunstig beïnvloeden. De toekomst van het beroepsonderwijs Het beroepsonderwijs is een vorm van onderwijs waar praktijk en theorie hand in hand gaan. De mogelijkheden die dit soort onderwijs biedt, worden door De Eem zo gebruikt dat veel aandacht ge geven wordt aan de Algemene Vor ming en de Beroepsvoorbereiding. De algemeen vormende vakken kunnen op maar liefst vier niveaus worden ge volgd: het A-, B-, C- en D-p rogramma. De laatste twee niveaus komen overeen met het MAVO en worden met een lan delijk CITO-examen afgesloen. Daar na is plaatsing in het Middelbaar Be roepsonderwijs mogelijk. Ook het ko mend jaar staat De Eem klaar om jon gelui de kans te bieden op een goede be roepsvoorbereidende opleiding met daarna volop kansen op een vervolgop leiding en/of werk. Open avond Er is gelegenheid om kennis te maken met de Scholengemeenschap De Eem op donderdag 2 maart a.s. van 19.15 uur tot 21.00 uur. Op de Kaliumweg kunt u dan een kijkje nemen in de loka len en een gesprek hebben met directie leden en/of docenten. Indien u verhin derd bent of behoefte hebt aan aanvul lende informatie kunt u een afspraak maken voor een bezoek. Adres: Ka liumweg 2, Amersfoort, tel. 033- 614346. U bent van harte welkom. L» JULiU Bovenstaande 63 cm Sony stereo kleuren-TV met afst.bed. en teletekst kost bij Schoemaker f 1998,- inclusief 3 jaar volledige garantie op arbeidsloon én voorrijden én materiaal! scliociimkci Winkelcentrum "Hart|e-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Donderdag 2 en vrijdag 3 maart - 20.15 uur: Openbare repetities van Er wordt gestrooid Jos Brink en Frank Sanders houden in De Speeldoos openbare repetities van hun nieuwe kabaretprogramma "Er wordt gestrooid." Kaarten f 12,50. Vrijdag 10 maart - 20.15 uur: Pim Jacobs en Louis van Dijk Een pianofestijn met muziek van Bach tot Beatles. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 15,-. Donderdag 16 maart - 20.15 uur: Spoken Toneelstuk van Hendrik Ibsen in een sterbezetting met Ellen Vogel, Frans Vorstman, Hidde Maas, Cor van Rijn en Marianne Vloetgranen. Kaarten f 22,50; Pas 65/CJP f 20,—. Voor deze klassieker zijn nog een be perkt aantal toegangsbewijzen beschik baar. Zaterdag 25 maart - 20.15 uur: Er valt een traan op de tompoes Komedie op tekst van Annie M.G. Schmidt met in de hoofdrollen Henny Ori, Henriëtte Tol, Allard v.d. Scheer e.v.a. Kaarten f 27,-; Pas 65/CJP f 25,-. Vrijdag 31 maart - 20.15 uur: Hans Liberg terug met Wortel Bach live Kaarten f 12,50; Pas 65/CJP f 10,-. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Dinsdag 7 maart20.00 uur: van Nikita Mikhalhov. In de hoofdrol Marcello Mastroianni (gouden Palm: beste acteur Cannes '87). Onder de titel 'Oei Ciornie' (zwarte ogen) maakte Nikita Mikhalhov een op Tsjechov geïnspireerde en letterlijk op het lijf van Marcello Mastroianni ge schreven komedie. In Romano (Ma stroianni) herkennen wij soms de aarts- naieve, koddige, heimelijk steeds naar zijn moeder verlangende Oblomov, zo als Mikhalhov die gestalte gaf in zijn tot nu toe meest bekende film. Weliswaar ontbreekt het deze Romano minder aan daadkracht, maar zijn daden leiden nooit ergens toe, behalve zijn eigen ge moedsrust. Mikhalhov profiteerde van de kombinatie Rusland-Italië door bei de landen te benutten: een zoet dam pend flegmatisch Italië en een helder koud, maar hartstochtelijk Russisch platteland, welke trekken Romano di- rekt overneemt. Mikhalhov citeert bewonderend de films van Fellini - Wat is er Italiaanser? - zonder zijn eigen Russische identiteit te verliezen. Naast Marcello Mastroianni onder andere in deze film: Silvana Mangano en Marthe Keiler. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag verkeersborden vernield aan de Van der Weijdenstraat. Hetzelfde gebeurde aan de Lange Brinkweg, waar ook de lichtmast waar aan de borden waren bevestigd een kwartslag werd gedraaid. Donderdag 2 maart Voorlichting: De Eem, chr. scholengem. v. beroepsonderwijs, voorLTO-ITO- LDGO-ADGO-BBO, Kaliumweg 2 of Bekensteinselaan 37, Amersfoort. Van 19.15 - 21.00 uur. Zaterdag 4 maart Open dag: Het Nieuwe Lyceum, scholengem. voor Mavo, Havo, Atheneum en gymnasium, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 10.00 - 12.00 uur. Informatieve kijkochtend: Eemland College R.K. Scholengem. voor gymna sium, atheneum en Havo, Daan Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 uur. (een beperkt programma). Maandag 6 maart Open huis-avond: Jan Ligthart voor LEAO, Dierenriem 11Amersfoort. Van 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 8 maart Informatiedag: Midland voor middelb. econom. en admin. onderw., Zangvo- gelweg 140, Amersfoort. Vanaf 14.00 en vanaf 19.00 uur. Informatieavond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 9 maart Informatie-avond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 13 maart Informatie-avond: Schothorst College voor VWO (ath.) Havo, Mavo, Paladij- nenweg 611Amersfoort. Aanvang 19.30 uur, ook voor 4 Havo en 5 Athe neum. Woensdag 15 maart Open huis: De Nieuwe Baarnse School, voor mavo/havo/vwo, Smutslaan 8, Baarn. Van 19.00 - 20.15 uur. Woensdag 22 maart Open dag: SBBO Midden Nederland, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheids- weg 130, Amersfoort. Van 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. De politie ontdekte vorige week op de Wiardi Beckmanstraat een automobi list, wiens rijgedrag de aandacht trok. De man kon op de Ereprijsstraat wor den aangehouden. Hij gedroeg zich vol gens de politie agressief en weigerde de ademtest. Hij kreeg niettemin een pro- ces-verbaal en een rijverbod. Op de Noorderweg hield de politie in het weekeinde een 30-jarige Soester aan, die steeds harder ging rijden en daardoor de aandacht trok van de poli tie. Ook hij weigerde medewerking aan de ademtest en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Aan de Anthonie van Leeuwenhoek laan in Soesterberg werden vrijdag avond twee auto's opengebroken. Uit de eerste, eigendom van een inwoner van Borger, werden een zonnebril en de beide deurspeakers ontvreemd; boven dien werd een versterker vernield. Uit de tweede, eigendom van een bewoon ster, verdween de radio. Op de vliegbasis Soesterberg worden op woensdag 1 maart en donderdag 2 maart avondvliegoefeningen gehou den. Vliegers van het Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Squadron oefe nen deze avonden tot tien uur in het vliegen bij duisternis met F-15 straalja gers. Op één van beide avonden nemen ook helicopters van het Nederlandse 298 Squadron aan de avondvliegoefe ningen deel. Doordat de verkeerslichten op het kruispunt Beukenlaan/Dal weg vorige week buiten werking waren deed zich een aanrijding voor, waarbij een inzit tende van een van de betrokken auto's letsel opliep. Met klachten over pijn in de nek werd hij naar Zonnegloren over gebracht. De man reed mee in een auto, bestuurd door een 47-jarige inwoonster van Soest, die in botsing kwam met een 28-jarige Zandvoorter. De laatste wilde linksaf slaan maar verleende geen voor rang. Luidsprekers. Alleen maar horen en vooral niet zien? Of nu maar eens, met Bang&Olufsen, er iets moois van maken? U moet ze komen bekijken, die nieuwe 8 cm diepe paneel luidsprekers. U hangt ze als een schilderij aan de muur. En vuil voortaan uw kamer met pure klankkleur. We hebben ze met en zonder ingebouwde eindversterker en display. Wat voor mensen met een nog zeer goede installatie en met sta-in-de-weg luidsprekers de gelegenheid is om ook te kiezen voor mooist. Beolab/Beovox 5000/3000 uitgevoerd in roestvrij staal en naar keuze blauw of grijs doek. 120 of 90 Watt. Firma Schoemaker SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253

Soester Courant | 1989 | | pagina 9