De 64 medewerkers en medewerksters van de Rabobank in Soest Verdubbeling in 11 jaar: "1 r™fcrar °°k de We hebben voor uw geld nu twee nieuwe groeikansen, PAGINA 12 WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT De Rabobank op vijf adressen in Soest 1 t De Rabobank en het bedrijfsleven Rabobank biedt twee nieuwe groeikansen voor beleggers iSng^Stg^^ l.M.J. van Vulpen-v.d. Brink, medewerkster Algemene Zaken. 2.1. Strumpel, medewerkster financiële administratie. 3. G.S.M. Tolboom, medewerkster financiële administratie. 4. G. van Ojik, baliemedewerkster hoofdkantoor. 5.J.Y. van Zalk, baliemedewerkster kantoor Soestdijk. 6. E. de Bree, baliemedewerkster hoofdkantoor. 7. A.J.M. Hilhorst, le assistent kantoor Soest-Zuid. 8.J.R.M. Hartman-Becker, medewerkster algemene zaken. 9. W.J.M. Ploeger-Gerner, plaatsvervangend baliemedewerk ster hoofdkantoor. 10.W.J. Kruithof, relatiebeheerder Bedrijven. 11.Y.M.E. van Lierop, baliemedewerkster Bedrijven. 12. C.M.M. Heijen, baliemedewerkster kantoor Soesterveen. 13. R.F. Lilipaly, le assistent afdeling Particulieren. 14. P. de Vries-Kat, reizen-adviseuze. 15. S.L. van Lierop, medewerkster algemen zaken. 16. G. van Vulpen-Bekkum, balie medewerkster kantoor Soesterveen 17. S. van Burgsteden-van de Avort, medewerkster commerciële onder steuning Particulieren. 18. W.J.M. van Woudenberg, balieme dewerkster kantoor Soesterveen. 19. K.H. Augustijn, baliemedewerkster kantoor Soesterveen 20. A.F.G.M. van Keken, bank- adviseur kantoor Soest-Zuid. 21.J.J. Beugelaar, hoofd Bedrijven. 22. S.D. Bargerbos, kassière hoofdkantoor 23. A.A. de Boer, medewerkster com merciële ondersteuning Bedrijven. 24. A.A. Vrakking-Schimmel, mede werkster financiële administratie. 25. K. van Schalkwijk, medewerkster algemene zaken. 26. S.M. van de Beek-Hoogland, medewerkster commerciële onder steuning Bedrijven. 27. N. Nieboer, medewerkster com merciële ondersteuning Bedrijven. 28. C. van Rossum, medewerkster financiële administratie. 29. M.M. de Bruin-Sips, le assistent kantoor Overhees. 30. G.H. van Woudenberg, plaatsvervangend reizen-adviseuze. 31.W.G. Hilhorst, direkteur. 32. A.W. van Schaik, plaatsvervangend baliemedewerk ster kantoor Overhees. 33. M.M. Sukking, balie medewerkster kantoor Soestdijk. 34. M.J.A. van Nifrik-Liebregts, plaatsvervangend baliemedewerk ster hoofdkantoor. 35.G.J. Maasse-van Beijnum, medewerkster commerciële onder steuning Particulieren. 36. P.G. van Baaren, medewerker algemene zaken. 37. E.G.J.H. Trapman, medewerker commerciële onder steuning Bedrijven. 38. C. Jansen, intern controleur. 39. P.G. Langhorst, directie-secretaresse. 40. B.J.M. Beijer, medewerkster automatisering. 41. M.L.T.A. Kramer, bankadviseur kantoor Overhees. 42. G.J.M. de Jong-Roest, medewerkster commerciële onder steuning Bedrijven 43. A. Pol, groepshoofd Algemene Zaken. 44. J. Godthelp, groepshoofd Financiële administratie. 45. A.M. Otten, baliemedewerkster kantoor Overhees. 46. B.W. Dijkstra, bankadviseur hoofdkantoor. 47. H. van de Kooi, bankadviseur kantoor Soestdijk. 48.J.I. Roos, baliemedewerker kantoor Soestdijk 49.0.J. 't Lam, medewerker algemene zaken. 5Ü.R.M.J. Veldhuizen, hoofd Particulieren. 51.J. Kastelijn, assurantie adviseur. 52. B.W. Horsmeijer, le assistent hoofdkantoor. 53.V.T. Veldkamp, bankadviseur kantoor Soesterveen. 54. R.F. Sipkes, le assistent kantoor Soesterveen. 55.C.L. Verhoef-Tiggeloven, baliemedewerkster hoofdkantoor. 56. R.J. Hilhorst, baliemedewerker kantoor Soesterveen. 57.J.G.J. Kuijer, hoofd Beheerstechnische Zaken. 58.J.J.M. Perdon, Groepshoofd Commerciële Onder steuning Bedrijven. 59. E.A. Ruigrok, le assistent kantoor Soestdijk 60. W.P.Th. Bosboom, adviseur Beleggingen. Niet op deze foto aanwezig: -J.E.A.M. Goethals-Beers, baliemedewerkster hoofdkantoor. - S. Fidder, baliemedewerkster kantoor Soest-Zuid. -G.M. de Zeeuw-Meijer, medewerkster algemene zaken. - M. Wester, plaatsvervangend baliemedewerkster Soest-Zuid. 64 m/v bereikte) Met vierenzestig mannen en vrouwen bereikte de Rabobank Soest een in drukwekkend resultaat: het balansto taal wijst een mijlpaal aan van maar liefst f 200 miljoen gulden. Dat is een opmerkelijk resultaat, vooral als men de omstandigheid in aanmerking neemt, dat het een verdubbeling bete kent, die in elf jaar tijd werd bereikt. De Rabobank in Soest bestaat in 1989 82 jaar, waarvan men er 71 nodig had om het balanstotaal van f 100 miljoen gul den te bereiken. Van dat feit werd in 1987 aan den volke kond gedaan door middel van een huis-aan-huisaktie, die bestond uit een stevige kaart waarop een mijlpaaltje was bevestigd. Die kaart luidde toen een spaaraktie in. De tijden zijn veranderd. De spaarakties behoren tot het verleden. De bank maakt zich heden ten dage druk op een veel breder terrein. De spaarbank van vroeger is een groot, internationaal georiënteerd bedrijf geworden, dat zich deskundig inzet op elk financieel terrein voor za kenman en particulier. 82 jaar Tweeëntachtig jaar coöperatief bankie ren is geen kleinigheid. Van oudsher is de Rabobank een vereniging die zich vooral bezig hield met sparen en het uit zetten van leningen bij het agrarisch be drijfsleven. De naam Boerenleenbank, zoals velen de bank nog kennen, is niet voor niks onuitwisbaar aan het verleden van de organisatie verbonden. Wij schrijven met nadruk 'organisatie' om dat de Rabobank Soest niet alleen staat, maar zich verbonden weet met Rabo bank Nederland, met twee hoofdkanto ren gevestigd in Utrecht en Eindhoven. Bij Rabobank Nederland zijn in totaal 906 plaatselijke Rabobanken in Neder land aangesloten. Samen met Rabo bank Nederland, die naast de taken die voor de aangesloten banken worden verricht, een eigen bankbedrijf uitoe fent, wijst het gezamenlijke balansto taal in het jaarverslag over 1988 een be drag van ruim f161 miljard aan. Het landelijke personeelsbestand is 33200. Er zijn, met de zittingen mee, meer dan 3200 vestigingen, waaronder 22 in het buitenland. De Rabobank in Soest is met het bereiken van het nieuwe ba lanstotaal een zeer belangrijke schakel in het indrukwekkende kantorennet ge worden. Vroeger De heer W.G. Hilhorst is sinds 1978 di recteur van de Coöperatieve Rabobank Soest, B.A. zoals de statutaire naam luidt. Hij werd in zijn leiderschap voor gegaan door de heer F.S.I. Knaapen en genover de fraaie fagade van de rustieke Petrus en Pauluskerk en met een ruime parkeergelegenheid voor de deur doet het pand al vele tientallen jaren onder trale van het hoofdkantoor: 02155- 12568. Het oudste bijkantoor aan de Soester- bergsestraat, vlakbij het gezellige win kelcentrum 'Hartje-Zuid.' De Rabobank in Soestdijk aan de Ko- De Rabobank-organisatie in Neder land heeft haar vleugels gedurende de laatste twee, drie decennia ferm uitge slagen in de richting van de dienstverle ning aan het bedrijfsleven. Het dien stenpakket, dal van internationale allu re is, is kwalitatief zover uitgebouwd dat alom grote waardering bestaat voor de wijze waarop de Rabobank haar advie zen uitbrengt. Een scala van publicaties op allerlei gebied is voorhanden, waar van de brochure "Cijfers en Trends" wel één van de bekendste is. Diensten als het Telebankieren en het op diskette verkrijgbare programma "Betalen" zijn voorbeelden van de mo derne manier van zakendoen waarmee de Rabobank allerlei soorten van be drijven van dienst kan zijn. Men kan ge bruik maken van een perfect werkend automatisch incasso-systeem, dat even eens per diskette wordt aangeleverd. Internationaal Met 22 vestigingen van Rabobank Ne derland in het buitenland waaronder Londen, New York, Singapore, Dja- karta en Hong Kong worden grenzen voor een snel internationaal betalings verkeer en het aanboren van bronnen voor internationale handelsinformatie steeds wijder opengezet. Leasing en factoring via De lage Lan den, de dochtermaatschappij op dit ge bied van de Rabobankorganisatie biedt ruime perspectieven voor tal van grote en kleinere bedrijven. De Account Ma nagers van de afdeling Bedrijven van de Rabobank Soest zijn dagelijks op pad om kennis van hun bank uit te dragen. De ontwikkelingen op het gebied van bedrijfsfinanciering, met daaraan te koppelen verzekeringsfaciliteiten zijn qua groei onstuimig te noemen. De Ra- ninginnelaan, ook gevestigd in de buurt van winkels, die zich presenteren onder de verzamelnaam ,,'t Hart." Winkelcentrum De Smitshof heeft de Rabobank al sinds de opening, eind ja ren zestig, in de gelederen. De nieuwste loot aan de Rabostam vindt u aan de Tamboerijn in het char mante winkelcentrum in Overhees. de bij de oudere Soesters zeker ook nog bekende heer C. v.d. Bremer. Hilhorst: "Waar blijft de tijdje schrikt altijd weer als je in de historie duikt. In elf jaar lijd een verdubbeling van het balanstotaal bereiken is natuurlijk een geweldige prestatie, waaraan hard is gewerkt. Ui teraard heeft de inflatie een stukje mee geholpen, maar het bankbedrijf zelf, de uitbreidingen in de dienstverlening, zijn voor het overgrote deel debet aan het verrassend snelle resultaat." De bank directeur spreekt in banktermen, maar neem het hem eens kwalijk... De heer Hilhorst is dag en nacht met zijn coöpe ratieve bedrijf bezig en dat kan ook ge zegd worden van zijn medewerkers en medewerksters, want de sfeer en de in zet op de Rabobank zijn van opmerke lijk hoog gestalte. Hilhorst daarover: "Dat is altijd zo geweest. Het heeft waarschijnlijk veel te maken met onze eigen verantwoordelijkheid. We moe ten de omzetten in ons werkgebied waarmaken aan de hand van een eigen uit te stippelen beleid. Daar is veel in spraak bij. Eigen ideeën worden op ho ge prijs gesteld. De samenwerking met het Bestuur heeft altijd op hoog peil ge staan. Die band is echt optimaal en een dergelijk klimaat zorgt voor een vrucht bare bodem, waarop het goed boeren is, dat blijkt wel." Enthousiasme en be trokkenheid kunnen de directeur niet worden ontzegd. Electronica Natuurlijk praten we even over vroeger. Het is niet verkeerd om bij bepaalde ge legenheden om te kijken. Waar we nu leven in een electronisch wereldje waar we de geldautomaat al heel gewoon gaan vinden, werd er vroeger - en dat is nog niet eens zo heel erg lang geleden - veel met de hand gedaan. Vooral de laatste twintig jaar is in het bankbedrijf veel veranderd. Hilhorst: "Nog afge zien van die electronica - een mens heeft nauwelijks tijd om dat allemaal precies bij te houden - is er vooral veel aan marketing gedaan. Onze banken waren vroeger een soort burchtjes waar de mensen naar toe kwamen met hun spaargeld. We hebben het dienstenpak ket uitgebreid, we hebben de bankwe reld gepopulariseerd. Er worden reizen verkocht, om maar eens zo'n voorbeeld te noemen en verzekeringen. De ban ken zijn aktief geworden in de acquisi tie. Wat werd er in de jaren vijftig-zestig nou geadverteerd? Dat mocht geen naam hebben. Begin zestig werd de Per soonlijke Lening, de bekende PL in Ne derland geïntroduceerd. Dat was een Amerikaanse leningsvorm. Daar kon je meer dienst als centraal informatiecen trum voor de andere vier kantoren in de dorpswijken Soestdijk, Smitsveen, Soest-Zuid en Overhees. Alle kantoren zijn telefonisch bereikbaar via de cen- gemakkelijk kleine bedragen mee le- nen. Het werd een run op de banken. De mensen waren enorm enthousiast. Daar is het mee begonnen. Vanaf dat Eind"ïn9fiWneihden d£ bank gem<*ng°ed. Eind 1960 begonnen we met de ver koop van reizen. Aanvankelijk gina dat wat stroef, maar u moet nou eens kijken wat er door onze organisatie in samen werking met gerenommeerde tourope rators wordt omgezet. Formidabel! En laten we vooral de bedrijvenmarkt niet vergeten. Rabobanken zijn belangrijke partners geworden als het gaa. om de grotere financieringen. We zijn een arrfeete t3an Z0'n financiering allerlei zekerheden kan koppelen Een grote mate van deskundigheid en nie" hi huis'maar ook bij Rabo- ven maakt Utrecht en Eindho ven maakt ons tot een interessante par- erten VTOH °m 8r°te innoveringspro- jecten. Wij dragen geweldig bii aan de We hebben e Sln,cressanter voor ons. d^nteS^^Be; indrukwekkend stuk van de mar™ heb- wordt ook sfeld™6™' Dc RaE"bank worm ook steeds nauwer betrokken bii wat wordt genoemd het MKB het Mid- Het hoofdkantoor aan het Kerkplein is een vertrouwd beeld in Soest. Recht te- De heer J.J. Beugelaarhoofd Bedrijven. bobank protileerl zich in hoog icmpo tot een financieel centrum voor be drijfsadvisering, -financiering en is een deskundige partner als het gaat om bin nenlands en internationaal betalings verkeer. Specifieke dienstverlening, waarvan de Rabobank Export Garantie Italië een voorbeeld is, gericht op be drijven die zich toeleggen op intensieve exportaktivitciten, ondervindt even eens steeds meer uitbreiding. Wie meer wil weten over nationaal en internatio naal zakendoen via de Rabobank, belt met dc heer Beugelaar, die graag een af spraak met één van zijn Account Mana gers voor u arrangeert. Naast het bestaande, aan de beurs ge noteerde Rabobank Obligatiefonds in troduceert de Rabobank twee nieuwe fondsen, die met name aantrekkelijk zijn voor iedereen, die zijn of haar geld op een fiscaal aantrekkelijke manier wil beleggen. Het betreft het Rabo Obliga tie Dividendfonds NV en het Rabo Obligatie Investeringsfonds NV. Het eerste fonds keert de ontvangen rente uit in de vorm van dividend, hetgeen van belang is voor de dividendvrijstel ling. Het Rabo Obligatie Investeringsfonds daarentegen keert de rente niet uit. Er wordt vennootschapsbelasting betaald (het gematigde tarief van 35% voor winst boven de f 250.000,-). Vrijwel 65% van de opbrengsten wordt op nieuw geïnvesteerd, waardoor uw aan delen belastingvrij in waarde stijgen. Rabo Obligatiepakket Samen met het reeds genoemde Rabo bank Obligatiefonds dat rente uitkeert, hetgeen van belang is voorde rentevrij stelling, ontstaat het Rabo Obligatie pakket, dat dus uit drie fondsen bestaat. Uw persoonlijke omstandigheden be palen welke fondsen en welke bedragen fiscaal voor u hel meest interessant zijn. Een stukje modern maatwerk waarop u lot en met ui.uii i <t.s. ^uiterlijk i .mmi uur) kosteloos kunt inschrijven. Onze beleggingsadviseur, de heer W.P.T. Bosboom zal u graag uitgebreid infor meren. De heer Bosboom heeft het in- troducliebericht voor u klaar liggen. De heer W. G. Hilhorstsinds 1978 di recteur van de Coöperatieve Rabo bank BA te Soest, voor iedereenRa bobank. De heer W. P. T. Bosboomdie als be- leggingsdeskundige hij de Rabobank werkzaam is.

Soester Courant | 1989 | | pagina 12