nieuwe krijgt u grote zekerheid en spaart u Tl RENTE VANAF i WOENSDAG 8 MAART 1989 PAGINA 13 SOESTER COURANT Partikulieren Tienduizenden guldens besparing op woonlasten De Rabocard, nieuw eigentijds internationaal betaalgemak vee* §eld ud- Forse groei geldautomaten Rabobank 1988 Bel voor een afspraak 02155-1 25 68 Jartkute" balanstotaal durft de heer Hilhorst niet le bevesti gen.: ,,'t Zou wel prima zijn, maar laten we vooral bescheiden blijven. Groeien is goed, maar het moet verantwoord ge beuren. Een goede, organisatie en een grote mate van deskundigheid moeten hand in hand blijven gaan om de kwali teit van onze dienstverlening te waar borgen. Dat is één van mijn eerste ver antwoordelijkheden." En zo spreekt een moderne bankdirec teur, die meer manager behoort te zijn dan financieel expert. Daar heeft hij zijn gespecialicccrde mensen voor. Vieren zestig, zoals u zelf kunt zien. Vier waren door omstandigheden niet aanwezig toen de fotograaf knipte. Maar hele maal perfect krijg je het toch nooit. Er moet wat te wensen blijven. Dat geldt ook voor de Rabobank in Soest. den- en Kleinbedrijf. Er is veel te doen, op allerlei gebied. Daar zijn we erg blij mee. En last-but-not-least: vergeet vooral onze geweldige historische ban den met de boeren niet. Daar zijn we enorm sterk en dat willen we door dik en dun graag blijven. Onze know-how op dat gebied kan de agrariër van van daag goed gebruiken, dunkt ons, want het is voor niemand een geheim dat de toekomst nogal wat vraagtekens op roept. We zullen alles doen om zoveel mogelijk te steunen bij de problematiek die op de boeren af dreigt te komen." We schreven het al: Hilhorst is een zeer betrokken bankdirecteur die van zijn werk meer dan zijn hobby maakt. Kantoren Er zijn vijf Rabobankkantoren in Soest, ledereen kent het hoofdkantoor aan het Kerkplein, dat 12 jaar geleden geheel in dorpsstijl met een nieuwe vleugel werd uitgebreid. De laatste grote verbouwing vond 4 jaar geleden plaats en daar had het fenomeen automatisering alles mee te maken. Dat gold trouwens ook voor de andere vier kantoren, aan de Smits- weg, de Koninginnelaan, de Soester- bergsestraat en aan de Tamboerijn in het nieuwe Overhees. Overal werden de beveiligingen verbeterd en wed er gemoderniseerd. Er staat een nieuwe verbouwing voor de deur. Wie zo snel groeit moet het hoofdkantoor gelijke tred laten houden. Het woonhuis, waarin ook de heer Hilhorst zelf nog heeft gewoond, wordt bij het kantoren complex getrokken. De verbouwingen zullen binnenkort een aanvang nemen. Of die nieuwe aktiviteit iets te maken heeft met het streven om binnen de vol gende 11 jaar opnieuw een verdubbe ling van het balanstotaal te bereiken, De Utrechtse vestiging van Rabobank Nederland, waarbij 906 plaatselijke Rabo- banken zijn aangesloten. premie en uil hei icii uai ge durende de hele looptijd de rente over het volledige hypotheekbedrag aftrek baar is voor de inkomstenbelasting. Ook premiewoningen De Spaar-Optimaalhypotheek van de Rabobank kan worden afgesloten met rentevaste perioden van 3, 5, 10 of 15 jaar en als Rente Stabiel Hypotheek. De hypotheekrente ligt 0,2% hoger dan bij een annuïteitenhypotheek (er is al een Spaar-Optimaalhypotheek met een rente van 7,1%). Ook het financieren van premiewoningen is mogelijk met deze hypotheekvorm. Al bij hypotheekbedragen beneden f 100.000,- en een relatief beperkt in komen kunnen de netto-lasten aan zienlijk lager uitvallen dan bij een ver gelijkbare annuïteitenhypotheek. Bij hogere bedragen loopt het voordeel snel op. Een alleenverdiener met een bruto-inkomen van f 55.000,- en een hypotheek van f 150.000,- spaart met een Spaar-Optimaalhypotheek bij de huidige rentestand in totaal circa f 40.000,- uit ten opzichte van een ver gelijkbare annuïteitenhypotheek plus overlijdensrisicoverzekering. Van be lang is dat het voordeel over het alge meen al zeer kort na het afsluiten van de hypotheek merkbaar wordt. Helft woningaankopen De Rabobank - met een marktaandeel van ruim 25% de grootste hypotheek verstrekker in ons land - verwacht dat spaarhypotheken op korte termijn een belangrijke plaats zullen innemen in de hypothekenmarkt. Deze verwachting is mede gebaseerd op de enthousiaste commentaren die consumentenorgani saties eerder dit jaar gaven over deze nieuwe hypotheekvorm. De Rabobank houdt er rekening mee dat binnen enke le jaren de helft van de woningaanko pen in ons land met een verbeterde le venhypotheek zal worden gefinancierd. Ook zullen naar verwachting op grote schaal bestaande hypotheken, zeker als het gaat om wal grotere bedragen, wor den omgezet in een spaarhypotheek. Nu al ruime belangstelling voor nieuwe Spaar-Optimaalhypotheek Begin oktober 1988 introduceerde de Rabobank de 'Spaar-Optimaalhypo theek' en nu al is duidelijk dat deze nieuwe hypotheek goed aanslaat bij de woonconsumenten. Het gaat om een woningfinanciering die de zekerheid van een annuïteitenhypotheek combi neert met de (fiscale) voordelen van een hypotheek met levensverzekering. De netto-lasten zijn aanzienlijk lager dan bij de tot nu toe gebruikelijke wo ninghypotheken. Al bij een hypotheek bedrag van f 100.000,- bedraagt het voordeel over de totale looptijd tien duizenden guldens. Bij hogere bedra gen neemt het voordeel snel toe. Op grond hiervan verwacht de Rabobank de komende jaren een massale belang stelling voor deze nieuwe hypotheek vorm. De Spaar-Optimaalhypotheek hoort tot de categorie spaarhypotheken, ook wel verbeterde levenhypotheken ge noemd. Gedurende de looptijd wordt niet afgelost, wel wordt een verzeke ringspremie betaald. Met een beperkt deel van die premie wordt het overlij- densrisico gedekt, met de rest wordt ge spaard om te zijner tijd in één keer de le ning te kunnen aflossen. Over dit spaar- deel wordt een rentepercentage ver goed dat even hoog is als dat van de hy potheekrente. Een verbeterde levenhypotheek biedt een grote mate van zekerheid. Aan het einde van de looptijd of bij eerder over lijden kan het hypotheekbedrag altijd volledig worden afgelost. De maande lijkse hypotheeklasten zijn verhou dingsgewijs laag en stabiel. Dat vloeit voort uit de relatie tussen hypotheek rente en te betalen premie (bij een even tuele renteverhoging wordt de spaar- Voor inkomens vanaf f 36.000,- bruto: ï/9 78 di- ve Rabo- reen: Ra- i mee le- - banken, thousiast. Vanaf dat leengoed. :t de ver- k ging dat 2ns kijken in samen- tourope- dabel! En narkt niet elangrijke iat om de zijn een lanciering elen. Een id en niet bij Rabo- i Eindho- >ante par- ringspro- iij aan de liteitssec- voor ons. eling Be et gespe ters, die aringeen arkl heb- abobank skken bij het Mid- Met de Rabocard, een nieuwe service van de Rabobank, kunt u op een eigen tijdse manier geld betalen of contant geld opnemen. Wie een Betaalrekening heeft bij de Rabobank, of wie een Be taalrekening opent, en zijn of haar inko men van minimaal f 36.000,- (bruto) of meer per jaar daarop laat bijschrijven, komt in principe in aanmerking voor deze creditcard. U kunt ermee betalen binnen en ver buiten Nederland en u kunt er kontant geld mee opnemen. U hebt daarmee altijd een reservebedrag aan kontakten bij u tot een maximum van f 5000,- per maand. De card is vooral ook een internationaal betaal middel. Dat komt door de samenwer king met gerenommeerde creditcard organisaties als Eurocard, MasterCard, Access en Carte Bancaire. De Rabo card wordt geaccepteerd bij zes miljoen bedrijven in vrijwel alle landen van de wereld. De Rabocard is veilig. Zij ver vangt kontakt geld en cheques en is gra tis verzekerd tegen de gevolgen van ver lies, diefstal, vervalsing en misbruik! U hebt zo'n Rabocard al voor f 40,- per jaar. Bij alle kantoren van de Rabobank in Soest kunt u voor de aanschaf van de Rabocard terecht. Een goed vakantie- idee. Een op de vijf klanten haalt 'geld uit de muur' giueicijters. Niet alleen bewijzen t*. de Nederlandse bankklant waardering heeft voor deze nieuwe betaalvorm, ze leveren ook een belangrijke bijdragen aan het streven om de kosten van het betalingsverkeer terug te dringen. De verwerking van een GEA-transactie is ongeveer de helft goedkoper dan die van een kasopname aan de balie. Sinds 1 juni 1988 heeft de Rabobank Soest ook een geldautomaat. Op het hoofdkantoor aan het Kerkplein kunt u 24 uur per dag terecht voor uw geld transacties. Het gebruik van de Rabobank-geldau- tomaten (GEA's) heeft het afgelopen jaar een explosieve groei doorgemaakt. In december namen rekeninghouders hun geld al in één op de vijf gevallen via de automaat op. Die maand werden de GEA's van deze bank ruim 2 miljoen maal gebruikt; dat is vier keer zoveel als in december 1987. Door de installatie van 275 nieuwe automaten groeide hel aantal GEA's bij Rabobanken vorig jaar tot circa 450 (ongeveer de helft van alle geldautomaten in Nederland). De bank is zeer verheugd over deze KANTOREN: KERKPLEIN 9 - KONINGINNELAAN 20 SQESTEKBERGSESTRAAT 14 - SMITSWEG 4 TAMBOERIJN OVERHEES TELEFOONNUMMER Y00K ALLE KANTOREN 1 25 68

Soester Courant | 1989 | | pagina 13