I O WEEKEND RECEPT MI®morai@mtaal <S!D uifen NDJE KEGELEN Rode Kruis-colonne oefent 'te INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS STEITNER müs&zmi het restaurant voor een gezellig aangekleed velde' Wem Van Oosten SOES* De Stille Omgang 1989" in teken van Conciliair Proces Centrale verwarming 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: Autokraak mislukt Tas weg Heken Kratje bier weg WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 15 Entrecóte met groene pepers Z.B.B.H.H. Informatie tel. 13807 KODAKS 500 AF KLEINBEELD COMPACTCAMERA Deel IH-actie in Soesterberg Hartstichting zoekt dringend collectanten Wie vergelijkt leest de Soester Courant Informatie-ochtend Vrije School Geslaagd voor modinette-diploma Soestert*fgs«trut 57 Wlnkfkmtnjm Soest-ZiAJ 02155-13109 Vin Wttdeitrut 147 Soestdijk 02155-25942 IETS y door Arte ANDERS ^Wandelaar De herinnering aan haar komt nog al tijd op de meest onverwachte momen ten boven. Twee keer per jaar heel na drukkelijk; een dag in de maand juli waarop we met veel feestgedruis haar verjaardag vierden, begin maart, de dag dat ze zes jaar geleden door haar Schepper werd teruggeroepen. Die voorjaarsdag van toen heeft ieder jaar voor Arie iets verstikkends. Het bezoek van zijn kleinzoon werkte dan ook als iets dat lijkt op het bijkomen uit een narcose. "Opa, zullen we samen gaan wande len", luidde zondagmiddag jl. zijn wel kome uitnodiging. Met een zak drop op zak, een hoeveel heid mondelinge instructies, vertrok ken we per auto naar de Soester Dui nen, en ontdekten na het parkeren dat er heel wat luchtjes werden geschept. Boven de Soester woestijn deed de grijsgelakte hemel met grote regel maat pogingen een plaatsje voor de zon vrij te maken. Plotseling, zonder een aanwijsbare re den, stond de kleine turf die Arie ge zelschap hield stil en vroeg: "Opa, als jouw mama nog zou leven, hoe oud zou ze nu dan zijn?" Enig rekenwerk bracht de uitkomst. "Vijf en negen tig", cijferde Arie. Het getal vervulde Arie's kleine metgezel met diep ont zag. "En ik ben pas vijf", luidde z'n verbaasde reactie. Kinderschoentjes en maat 44 stapten verder in het zand, dropjes verwissel den van eigenaar. "Dan heeft jouw mama nooit een was machine gehad toen jij klein was", be dacht hij tijdens het wegwerken van de zwarte consumpties. "Hoe weet jij dat?", wilde Arie van zijn nazaat weten." Heeft papa ver teld. Heel vroeger waren er geen was machines, er waren helemaal geen ma chines, de mensen deden het allemaal anders. Hoe deed jouw mama het Opa?" We gingen er samen bij zitten. Arie vertelde van de wastobbe in de kleine keuken die slechts een programma kende: zwoegen. Arie's kleinzoon, in de rijkdom van zijn vijf jaren, nodigde hem uit verder een duik in het verle den te nemen. En zo gebeurde het die zondagmiddag dat Arie met steeds groter wordend enthousiasme ver haalde over de was die in de gang moest drogen, het middageten dat op petroleumstellen werd gekookt, het toilettonnetje met deksel, de juffrouw van de bewaarschool die een wratje had èn öVer zijfi óudèrs, de hoofdrol spelers in zijn leven tijdens de jaren voor zijn huwelijk. "Mocht jij vroeger van tafel als je bord niet leeg was?", wilde de dreumes we ten. De film uit de dertiger jaren ontrolde verder. Arie vertellen dat z'n moeder de lekkerste kroketjes van de hele we reld maakte, en dat zijn vader centjes uit zijn neus en oren kon toveren. "Dat van die centjes toveren, kan U dat ook Opa?", informeerde hij op de terugweg. Arie beloofde bij thuis komst naar wat achtergebleven centjes op zoek te zullen gaan en het nummer weer in zijn repertoire op te nemen. Deze toezegging, de verhalen en mo gelijk ook de lading drop waren waar schijnlijk op weg naar huis voor de kleine wijsneus aanleiding in het kof fiedik te kijken. Zijn kleine hand kwam wat vaster in die van Arie te lig gen toen hij met kinderlijke oprecht heid voorspelde: "Opa, U wordt wel honderd jaar. Hoe oud ben ik dan?" Voor de tweede keer die middag ging Arie aan het jongleren met cijfers, "Dan ben jij vier en veertig jaar", had Arie uitgerekend. "Lijkt mij leuk een Opa van honderd" droomde het manneke hardop. Arie's poging duidelijk te maken dat opa's van honderd niet meer in de dui nen lopen en ook geen centjes meer kunnen toveren werd resoluut afgewe zen. "Dan doen we iets anders", luidde zijn oplossing. Een toezegging waar je honderd mee kan worden. ARIE WANDELAAR De jaarlijkse Stille Omgang te Amster dam zal dit jaar plaatsvinden in de nacht van 11 op 12 maart a.s. De Stille Om gang, een geloofsbeleven met een lang durige traditie. Ruim 600 jaar vormt de binnenstad van Amsterdam eens per jaar het decor waar duizenden mannen en vrouwen uit alle delen van het land heen trekken. Samen zijn zij in een stille bedetocht, voorafgegaan door nachte lijke kerkdiensten, in donker Amster dam in beweging. De onafzienbare stoet geeft ieder jaar opnieuw gevolg aan de oproep van de Heer: "Kom en volg mij...." In 1989 zal de Stille Omgang in het te ken staan van het Conciliair Proces. Een pijnlijk aktueel onderwerp waarin het behoud van de wereld, Gods schep ping, vrede en gerechtigheid voor alle wereldbewoners centraal staan. Be langstellende christenen worden van harte uitgenodigd aan deze bid- en boe tetocht deel te nemen. Op zaterdag 11 maart a.s. wordt te 23.30 uur begonnen met een plechtige, gezongen Eucharistieviering in de kerk van de HH Petrus en Paulus (Kerk plein), waarna de circa 00.30 uur per luxe touringcar vertrokken wordt naar Amsterdam. Na afloop van de Stille Omgang bent u te circa 3.00 uur te Soest teruggekeerd. Met nadruk wor den ook vrouwen uitgenodigd bij de Stille Omgang 1989 aanwezig te zijn. Kosten p.p. f 15,-, waarbij inbegrepen een herinneringsmedaille uit vroeger tijden. Aanmeldingen, s.v.p. voor 10 maart a.s. bij: Mevr. M.H.M. Nota-Van Kam pen, Waldeck Pyrmontlaan 42, Soest, tel. 17120/10531; de heer A.A. Jan sen, Vinkenweg 42, tel. 24485; de heer J.H. Leijendekker, Jac. Catslaan 7, tel. 14665. Vertrekschema Stille Omgang 1989 Hamersveld: 22.15 uur R.K. Kerk; Stoutenburg: 22.25 uur De Drie sprong; Achterveld: 22.30 uur R.K. Kerk/De Roskam; Hooglanderveen: 22.40 uur R.K. Kerk; Hoogland: 22.50 uur Concordia; Hoogland: 22.55 uur De Ham; Soest: 00.30 uur vertrek naar Amsterdam, vooraf gegaan door een plechtige Eucharistieviering met zang en orgel. Soest (Kerkplein) met stop plaatsen tussen Amsterdam en eindbe stemming. Terugkeer circa 3.00 uur. De colonne van het Rode Kruis Soest/ Soesterberg heeft zichzelf in het afge lopen weekeinde met succes onder worpen aan een oefening "te velde", dat wil zeggen op de Leusderhei. On der leiding van commandant R. de Wolf bekwaamden de colonneleden zich in het zo snel mogelijk opzetten van een grote tent, waarin de "verza melplaats" gewonden werd ingericht. Niet alleen de snelheid waarmee de co lonne "operationeel" gemaakt kon worden, ook het materiaal en de manier waarop daar in geval van nood mee moet worden omgegaan werden getest. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De oefening begon vrijdagavond tegen acht uur. Binnen een kwartier was de helft van de colonne - gealarmeerd per telefoon of semafoon - aanwezig bij het colonne-hoofdkwartier, de villa "De Zonheuvel" aan de Soesterbergse- straat. Zo'n twee uur later was op de Leusderhei alles gereed. "Een fantas tisch resultaat," aldus de colonne-lei ding. De oefening werd gehouden met ge bruikmaking van o.a. de PAM, de spe ciale ambulance/materiaal wagen van de colonne, en twee Mercedes-terrein- wagens (met een waarde van 155.000 gulden"), die in bruikleen waren afge staan aoor Mercedes Nederland. Nog niet eerder was de colonne zo lang "op stap" de nacht werd op de hei doorgebracht). De deelnemers waren na afloop vol lof over het verrichte teamwork. "Anders oefen je alleen op een donderdag-avond; nu weet je pre cies wat je aan elkaar hebt," aldus een colonne-lid. "Zo leer je hoe je ieders Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Een 46-jarige bewoner van de Fokker straat in Soesterberg ontdekte vorige week dat een onbekende dader een po ging had ondernomen om in te breken in zijn auto. Er wordt niets vermist, maar de dader richtte wel de nodige schade aan, o.a. aan het portierslot, de raamrubbers en het lakwerk. Al met al een schadepost van 600 gulden. Een 48-jarige Soesterse deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar tas. Die was tijdens het be zoek aan een supermarkt aan de Van Weedestraat uit haar winkelwagentje weggenomen. In de tas zat een porte monnee met ca. 50 gulden en een bank- pasje. Het afgelopen weekend hebben we voor de eerste keer samen op de bühne ge staan hoewel we mekaar al zo 'n veertien jaar goed kennen; de groep Normaal en ik. Nog sterker, ik ben de verantwoorde lijke producer geweest voor hun eerste plaat, ergens halverwege de zeventiger jaren. Toen kwam een maffe Achter- hoekse dwaas met de naam Joost Car- lier mijn kantoor in Hilversum binnen zeilen met de opmerking dat hij over de waarlijk beste rock 'n roll band beschik - te, (hij was daar manager vanjen dat die groep in 'no time' Nederland plat zou spelen. Nu kende ik Joost al een tijd je als organisator van het toen net goed draaiende Lochems Openluchtfestival en ik wist ook dat hij vaak schromelijk kon overdrijven. En vooral bij de op merking "beste rock 'n roll band" fron ste ik de wenkbrauwen, want dat was natuurlijk in mijn ogen Peter en zijn Rockets, m 'n eigen clubje dus. Maar ik stapte snel over die ter ver gaande zelf overschatting van Joost heen en vroeg hem of hij wat van dat spul uit het oosten kon laten horen. En wat er van de tape afkwam, was erg leuk. "Da 's nou boeren rock", kraaide Joost. "Daar zijn ze bij ons in de Achterhoek gek van. De band heet Normaal, ze schrijven alle liedjes zelf en ze walsen al les plat van Arnhem tot Enschede". Ik wilde die jongens wel eens zien. Twee weken later kwam een zootje on geregeld de Hilversumse studio binnen, waar ik een demo-opname met hen zou maken. Normaal zag er abnormaal uit. Donkere kleren, lange haren, mislukte cowboy-hoeden op hun kop en de zan ger had ook nog een dikke sigaar tussen de tanden. Toen zij zich voorstelden ver stond ik geen bal van wat ze zeiden. Maar hun ogen stonden heel vriendelijk en ze hadden een mestkar vol humor meegenomen. Ik mocht ze vanaf het be gin. En toen ze begonnen te spelen was ik helemaal verkocht. Gewoon pure rock and roll. En pure rock and roll be tekent gelijk beginnen, gelijk eindigen en daartussen 't niet te moeilijk maken met ingewikkelde akkoorden. Het liefst een simpel blues-schema aanhouden. De teksten over alledaagse dingen laten gaan. Of Normaal zich aan dat laatste hield, kon ik niet geheel beoordelen, want meestal kon ik hun dialekt niet volgen. Maar voor de rest was 't prima, het klonk goed. Puur natuur. "Wie spöln alles plat", zei Ben Jolink, de zan ger, later en ik wilde dat graag geloven. Een jaar later al bleek dat ook in heel Nederland zo te zijn. Ik besloot er een echte plaatopname tegenaan te gooien en begin 1976 namen we twee titels op; 'Hels as 'n jagdhond' en "t Is Kloot 'n hierVooral die laatste song vind ik nog steeds van grote klasse. Bennie be schrijft daarin de onleefbare situatie van een boerenjongen in de grote stad en zingt vanuit het diepst van z 'n hart; "'t Is kloot 'n hier, en ik veul mien rot. Als ik langer zo moest léven was ik binnen 't jaor kapotDe single deed het aardig, maar alleen in de A chterhoek. "Dat zet niet zoveel zoden aan de dijk", zei ik daarna tegen Bennie, "volgens mij ver staat de rest van Nederland er geen bal van. Waarom zing je niet wat meer in ge woon Nederlands. Of anders in 't En gels?" Normaal voelde daar helemaal niets voor en zo gingen wij, vriendschappe lijk, uit elkaar. Twee maanden later na men ze "Oerend hard" op in de studio van Johnny Hoes in Weert. Het bleek dat ik ongelijk kreeg op niet mis te ver stane wijze, want die plaat bleek een joe kel van een hit en de definitieve door braak van de Wijzen uit het Oosten. Vanaf dat moment werd boeren-rock een kultus. Nog steeds is voor het groot ste gedeelte van Nederland n iet te volgen waarover de liedjes gaan, maar nie- mandzit er mee. Een wereldvondst was dekreet "heken". Hoe komt zo'n waan zinnig woord in de Nederlandse taal te recht want ook: het dialekt behoort tot onze taal). Zo'n perfekt woord voor rock 'n roll muziek! Ik heb vaak met m 'n band ergens gespeeld waar de zaal massaal "heken", heken" aanhief als teken van bijval. Dat woord omvat alles. Bennie heeft me uitgelegd wat het bete kent. "Het kan van alles zijn", zei hij lekker duidelijk. "Bewegen, je lekker voelen, loos gaan. Wat je maar wilt Het woord "rock 'n roll" is een fantasti sche omschrijving van een bepaald soort muziek maar "hoken is een bijna nóg beter equivalent! Toen "Oerend hard" uitkwam, heb ik de jongens een telegram gestuurd en daarin m 'n onge lijk bekend. Popmuziek in dialekt kan heel goed, klinkt vaak nog beter zelfs. De muziek van Normaal is heel simpel, maar zeer doeltreffend. De basis ligt bij de Amerikaanse blues, zoals echte rock hoort te zijn. De grootste onder de Ame rikaanse rock 'n rollsong schrijvers is Chuck Berry en die heeft Bennie en de zijnen zeer geïnspireerd. Maar wie niet? De lijnen vanaf mensen als Chuck Ber ry, Little Richard, Jerry Lee Lewis en Elvis, die door mensen als Mick Jagger, Paul Mac Cartney, John Lennon en Bruce Springsteen zijn doorgetrokken, zijn door Normaalfantastisch in hun ei gen dialekt weergegeven. Zo'n beetje wat Status Quo ook al zo'n jaartje of twintig of vijfentwintig in Engeland doet. Maar voor de eerste keer stond ik een paar dagen geleden met de Achterhoe kers samen op de planken. Drummer Jan nam afscheid, hij kon niet meer te gen het vele trekken en reizen en wilde andere dingen gaan doen en om zijn af scheid extra luister bij te zetten en om te venszijn opvolger groots voor testellen, organiseerde de nieuwe manager Mar tin Jansen een groots opgezet concert in de sporthal in Lichtenvoorde, een plaatsje achter Doetinchem. Als "spe cial guests" hadden de jongens Corry Konings en mij gevraagd mee te doen. Corry gaf een fantastische rock and roll versie van "Huilen is voor jou te laaten ik deed ui teraard "Kom van dat dak afen "Mij of mij". De tent was afgeladen vol, bijna drieduizend man, en de sfeer de hele avond optimaal. Na afloop heb ik nog wat met de groep zitten na-borrelen. Er rijpte een plan om eens wat samen te doen op de plaat. Misschien komt dat er nog wel van. Op een gegeven moment zegt Ben Jolink tegen me; "Een muzi kant gaat naar de dokter en laat zich goed onderzoeken. Zegt de dokter na af loop: u hebt nog drie maanden te leven. Zegt die muzikant; 'waarvan dokter?". Peter Koelewijn Een onbekende dader heeft vorige week aan de Titus Brandsmastraat een volle krat bier gstolen. De krat stond in een schuurtje. De diefstal werd ontdekt door de 31 -jarige f}e>vporisjerdie de politie waarschuwde. kontoor Steenhoffstraat 13 niftHHi 3764 BH Soest eiiM»V Telefoon 02155 - 1 01 15 COPIESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Woensdag 8 maart Informatiedag: Midland voor middelb. econom. en admin. onderw., Zangvo- gelweg 140, Amersfoort. Vanaf 14.00 en vanaf 19.00 uur. Informatieavond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 9 maart Informatie-avond: "Thorbecke," Rijksscholengem. voor Havo en VWO (ath.), Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 13 maart Informatie-avond: Schothorst College voor VWO (ath.) Havo, Mavo, Paladij- nenweg 611Amersfoort. Aanvang 19.30 uur, ook voor 4 Havo en 5 Athe neum. Woensdag 15 maart Open huis: De Nieuwe Baarnse School, voor mavo/havo/vwo, Smutslaan 8, Baarn. Van 19.00 - 20.15 uur. Woensdag 22 maart Open dag: SBBO Midden Nederland, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheids- weg 130, Amersfoort. Van 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. De bakker en de melkboer bellen niet meer aan vogelen-des-hemels aten van de broodheer al zijn kruimels op, alleen de schenker werd bevorderd tot koninklijk srv-man. Aan het Kerkpad NZ 35 gelegen witgepleisterd herenhuis onder pannen schilddak uit XlXd Met grote parkachtige voortuin, solitairbomen (o.a. treurbeuk en pla tanen) en smeedijzeren spijlenhek, waarin rechts een tweevleugelig toegangshek. Aan de achterzijde inrit vanaf de Lange Brinkweg. Hier is ook het voormalig koets huis gelegen, nu Lange Brinkweg 18. Symmetrische drie traveeën brede voorgevel, met centrale toegang achter stenen trap, dubbele paneeldeur, met gietijzeren raamroosters en naald, waarboven bovenlicht. Vermeldenswaard van het interieur zijn de decoratieve schilderingen van imitatie marmer, plant- en bloemmotieven en putti in de centrale gang van de belétage. Volgens kadastraal minuutplan 1828 was het perceel bebouwd. Restanten van kelder met vossegat aangetroffen in westhoek souterrain. Grote situeringswaarde vanwege de markante ligging in grote tuin. Van architec tuurhistorische waarde vanwege het bouwtype en de bouwstijl, vanwege de gaaf heid van de hoofdvorm en de detaillering, en vanwege aspecten van het interieur. De situering is nog gaaf. Eigenlijk is lendebiefstuk een beter woord voor entrecóte omdat het vlees tegenwoordig van de dunne lende van het rund wordt gesneden en niet. zoals vroeger, tussen de ribben van het vlees. Het vlees heeft een dunne vetlaag en die zorgt ervoor dat het vlees ook na het bereiden sappig blijft en verleent er ook de pittige smaak aan. Wanneer u echter niet zo op die vetlaag bent gesteld dan kunt u die er het beste pas vlak voor het opdienen of aan tafel afsnijden. Reken voor 4 personen op 2 entrecótes van elk 300 (a 350) gram. Verder heeft u nodig: groene pepers uit een blikje of potje, cognac, 1/8 liter room. Maak het vlees droog met keukenpapier. Wrijf het in met wat zout en peper en bak het in (weinig) hete boter boven een niet al te hoog afgestelde warmte bron gedurende 10 minuten aan weerszijden bruin. Verpak het vlees daarna in aluminiumfolie en laat het 10 minuten rusten. Intussen kunt u de saus bereiden. Leg 1'/; eetlepel groene pepers op een zeefje. Spoel de pepers onder koud water af en laat ze uitlekken. Verwijder de bakboter uit de pan. Blus de pan met 2 deciliter water (of bouillon). Breng alles aan de kook en roer tegelijkertijd de aanzetsels van de bo dem van de pan goed los. Laat alles even flink doorkoken. Zeef het vocht en voeg er 2 a 3 eetle pels cognas en de room bij. Breng alles opnieuw aan de kook en laat alles zolang zachtjes doorko ken tot een licht gebonden saus is verkregen. Druk 1 eetlepel groene pepers met de bolle kant van een lepel plat en roer ze door de saus. Proef de saus en voeg naar eigen smaak en inzicht wat zout en/of peper toe. Snijd het vlees eventueel eerst in plakken. Leg het, zoveel mogelijk in het oorspronkelijke model, op een voorverwarmde schaal. Schenk er een deel van de saus over. Strooi de achtergehouden pepers er over. Dien de rest van de saus apart in een sauskom op. Tip: Bij een dergelijk gerecht smaken vrijwel alle groenten van het seizoen bijzonder goed. Geef er kleine gekookte, gebakken of gefri tuurde aardappeltjes bij. Bereidingstijd: 35 minuten. Energie per portie: 1355 kJ (325 kcal). Het wijkteam Soesterberg van de poli tie heeft vrijdagavond in het dorp een actie gehouden, waarbij de auto's wer den gecontroleerd op de aanwezigheid van deel III van het kentekenbewijs. Al le "zondaars" kregen een stickertje on der de ruitewisser, met daarop de waar schuwing een en ander in orde te ma ken. De auto's en hun eigenaars werden geregistreerd. Binnen twee weken houdt de politie een nieuwe controle actie. Wie dan nog geen geldig deel III op zijn ruit heeft staat een proces-ver- baal te wachten. Het comité "Vrienden van de Hart stichting" te Soest zoekt nog drin gend een aantal collectanten voor de komende collecte, die in de week van 3 t/m 9 april wordt gehouden. Dit jaar wordt de Nationale Hart- week een heel bijzondere week: de Hartstichting bestaat 25 jaar en er wordt met nieuwe collectebussen ge collecteerd. Uiteraard geven radio, tv en pers krachtige ondersteuning om de collecte tot een succes te maken. Nieuwe collectanten kunnen zich aanmelden bij: mevrouw Bleumer, tel. 13153; dhr. Donkervoort, tel. 10487; dhr. Kleijn, tel. 23509. Volautomatische camera voor vol automatisch goede foto's. Met alle elektronische hulpmiddelen die u het fotograferen zo gemakkelijk maken. In geschenkverpakking met film, batterijen en 5 jaar garantie. Belangstellenden voor het Vrije School-onderwijs zijn op zaterdag 11 maart welkom in de Vrije School Amersfoort, Romeostraat 74. Tussen 10.30 en 12.30 uur wordt er een open informatie-ochtend gehouden. Daarbij bestaat de gelegenheid de school te be kijken en in gesprek te komen met leer krachten, bestuur en ouders. Twee inwoonsters van Soest, de dames Shirley Koeddie en Irene Smith, zijn onlangs geslaagd voor het examen van de Ensaid-modinette-opleiding, die is opgezet met steun van de gemeente Soest en het Gewestelijke Arbeidsbu reau ten behoeve van buitenlandse vrouwen. Zij hebben daarmee het naaldvakdiploma modinette behaald. De tweejarige curus wordt tweemaal per week gegeven in Trema '87 aan de Klaarwaterweg. Na dit eerste diploma bestaat de mogelijkheid om door te gaan met de cursus costumière, die eveneens twee jaar duurt. In de toe komst zijn verdere vervolg-opleidingen gepland, zoals een cursus tailleuse en een cursus coupeuse. De opzet van het project is buitenlandse vrouwen zonder werk aan een baan in dit vak te helpen. De lessen worden ge geven door twee docenten, de dames M.G.Prior (tel. 11357) en F.Kruiswijk (11084), bij wie men ook terecht kan voor nadere informatie. Er is nog plaats voor nieuwe cursisten. De colonne scheept zich in voor de oefening op de Leusderhei. vaardigheden het beste kunt gebrui ken." Dekens Het materiaal bleek piekfijn in orde. De bedoeling is dat een dergelijke oefening vaker wordt gedaan, zij het sommigen de zomer een aantrekkelijker jaargetij de vinden. "Het was koud op onze veld bedjes." Ironisch genoeg beschikte de colonne over ruim voldoende dekens - naast de soep toch het "handelsmerk" van het Rode Kruis - maar die werden over het hoofd gezien. De Rode Kruis-colonne Soest/Soes terberg is voor zover bekend tot nu toe de enige die "te velde" oefent. Door gaans beperkt men zich tot het oefenen in schoolgebouwen etc. Het voordeel van een veldoefening is dat men nog meer op zichzelf is aangewezen. De co lonne bleek volledig "autarkisch" te kunnen draaien, aldus commandant De Wolf, door haar eigen generatoren voor de stroom, de eigen verbindingen, etc. Dat men de nacht op de heide door bracht versterkte ook het "wij"-gevoel van de colonne, waardoor gesteld mag worden dat de ploeg niet alleen qua ma teriaal, maar ook qua mensen uitste kend is toegerust. Dat kon ook de com mandant van het geneeskundig peloton Eemland, de heer J. Rijntjes, die een kijkje kwam nemen, constateren. Ook oud-commandant R. von Bartheld woonde de oefening bij. De colonne ar riveerde zaterdagmorgen weer bij "de Zonheuvel"waar de deelnemers na het uitpakken werden onthaald op een smakelijke maaltijd.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15