Reuma. De stille pijn. ïbiNNENkjis Deuk? DIK BOS B V Jubileumconcert PVO valt in de smaak Jongerenkoor 'Soest-Zuid' viert feest Comfort classique. Hermans Groep van Soest naar Baarn Auto Yandermeer houdt grote Al-jubileumshow WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 19 Jongeren-hulp bij belastingterugvraag Krant niet ontvangen? Kinderdagverblijf 'Dikkertje Dap' start in Baarn REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN Openbaar fractieberaad Progressief Soest Raadsleden: nu snel wip en schommel voor Desmond Tutuschool Kasteelconcert in Groeneveld Politie verhuisd in Soesterberg Pistoolschutter (16) in de kraag gevat cËdubbers Vreemdeling woont wekenlang in garagebox AUTOSCHADE Inbraak mislukt door prikkeldraad AANG. BILJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR N.J. KONIJN Serie inbraken in Soesterberg □UtlOQ □QQDq □dddqqod Burgemeester wil onder geen beding vliegshow toestaan Auto kaalgeplukt Aanhanger weg COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Wie aan sport doet leest de Soester Courant Betrouwbare, gebruikte wagens 25 jaar herkenbaar aan Ford Al-vignet De onlangs onderscheiden muziekver eniging PVO heeft afgelopen zaterdag het jubileumconcert in het Griftland College gegeven. De aula van het schoolgebouw was tot de laatste plaats bezet. Onder leiding van dirigent Piet Daal huizen speelden de musici nummers van uiteenlopende genres. De meer dan tweehonderd bezoekers konden dat waarderen. PVO, dat negentig jaar bestaat, begon in september 1988 al met de repetities voor het concert. In april geeft de ama teurvereniging een showavond, in mei volgt de taptoe. Het concert werd voor afgegaan door een korte herdenking van drie onlangs overleden leden van PVO. Daarna werden de nummers ten gehore gebracht. In april bestaat het jongerenkoor 'Soest-Zuid', onder leiding van Theo Hoogenboom twaalfeneenhalf jaar. Om die reden is een aantal aktiviteiten georganiseerd voor leden, oud-leden en belangstellenden. Op 2 april wordt er gestart met een zon dagmiddagconcert in de grote zaal van C-drie, aanvang 14.30 uur, waarbij alle oud-leden en eenieder die het koor een warm hart toedraagt, welkom zijn. Aan dit concert zullen tevens het Soester- veens jongerenkoor en het jongeren koor uit Hoogland medewerking verle nen. Zaterdag 8 april is er een themaviering in de Heilige Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat, aanvang 19.00 uur, met als afsluiting een feestavond voor genodigden. In januari is er door het koor een casettebandje opgenomen als blijvend aandenken, met daarop een ruime greep uit het liedrepertoire van het koor. Óp zaterdag 4 maart kreeg pastoor Van de Beek het eerste exem plaar aangeboden tijdens een thema viering in de Heilige Familiekerk. Deze dienst was door enkele jongeren van het koor in samenwerking met de MOV Soest (Missie Ontwikkeling en Vrede) samengesteld en had als thema "Om het recht van de zwaksten"; dit in verband met de vastenaktie. Dit bandje is bij le den van het koor te verkrijgen voor f5,- per stuk. Kaarten voor het zondagmiddagcon cert a f 2,50 p.p. zijn te verkrijgen bij: VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, familie Boomers, Heidoornweg 6, tel. 24091, of op 2 april aan de zaal van C-drie aan de Willaertstraat 49. Jongeren hebben over het algemeen weinig kaas gegeten van belastingza ken. Ze weten niet dat ze belasting kun nen terugvragen of vinden het moeilijk een belastingformulier in te vullen. Veel jongeren beginnen er niet eens aan. Daarom geeft distrikt Utrecht van WJ-CN V voorlichting over en hulp bij het invullen van een T-biljet. De CNV-jongeren doen dit voor de derde keer. Uit de ervaring van vorige jaren blijkt dat de jongerenorganisatie duidelijk in een behoefte voorziet. Ve len vroegen de informatiefolder aan en vulden samen met WJ-CNV een T-bil jet in. Met het zogeheten T-formuIier kan teveel betaalde belasting worden teruggevraagd. Juist jongeren betalen vaak teveel be lasting. Waarom? Veel jongeren werken maar een deel van het jaar. Ze hebben een vakantiebaantje of werken een paar maanden omdat ze halverwe ge het jaar van school gekomen zijn, of ze krijgen een paar maanden een RWW-uitkering. Door een T-biljet in te vullen kunnen teveel betaalde loon belasting (minimaal f 201,-) en premies (minimaal f 140,-) teruggevraagd wor den. Makkelijk is het niet! Zeker stu denten moeten goed opletten. Een deel van hun beurs wordt als inkomen be schouwd. WJ-CNV helpt jongeren bij het terug vragen van belasting. De jongerenorga nisatie geeft een gratis folder uit met nuttige tips. Ook geven de CNV-jonge ren telefonisch advies. Daarnaast kun nen jongeren die hulp willen bij het in vullen van een T-formulier ook een af spraak maken met WJ-CNV. Kosten: zes gulden voor leden en 10 gulden voor niet-leden. Het adres van WJ-CNV- distrikt Utrecht is: Postbus 2475, 3500 GL Utrecht, tel. 030-013 672 (Judith Sterkenburg). Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. In mei 1989 opent het eerste Baarnse kinderdagverblijf, met de toepasselijke naam "Dikkertje Dap", zijn poorten. In het voormalige Baarns Muzieklyceum aan de Gaslaan 48 wordt dan professio nele opvang geboden aan twee-en- dertig kinderen van nul tot vier jaar. "Dikkertje Dap" heeft de kinderen ver deeld over drie groepen: zeven babies (zes weken - anderhalf jaar), zeven dreumesen (anderhalf - tweeënhalf jaar) en twee groepen van negen peu ters (tweeënhalf - vier jaar). Hoewel er uit Den Haag veel geld voor de kinderopvang (honderd vijf en twin tig miljoen gulden) wordt beloofd is de Stichting Kinderdagverblijven Baarn noodgedwongen een 'particulier initia tief. Dit houdt in dat zij geen structurele subsidie ontvangt. De ouderbijdrage is vastgesteld op f 17,50 per dagdeel (hal ve dag). De minimum-opvangtijd is drie dagdelen. "Dikkertje Dap" heeft kwaliteit en pro fessionaliteit van kinderopvang hoog in het vaandel en werkt dan ook volgens de officiële voorschriften van de WKN (Werkgemeenschap Kinderopvang Nederland). De stichting heeft nog een aantal plaatsen vacant. Informatie: Jeanette van Overhagen, tel. 02154-18789; Dickey Pronk, tel. 02154-14979. Reuma betekent pijn.Je kunt etmee leren leven, maar verbeet het geen moment van de dag. Veel reumapatiënten dragen hun lot in stilte, omdat hun handicap niet zichtbaar is. Stilte, die écht pijn doet. U kunt er wat aan doen. Uw geld kan voor een reumapatiënt direct omgezet worden in verlichting Door revalidatie, hulp middelen en onderzoek. Het Reumafonds helpt daarbij. Helpt u het Reumafonds? HET NATIONAAL REUMAFONDS 0 Statenlaan 128,2582 GW Den Haag. Bankrekair.: 70.70.70.848. Giro: 324. "Progressief Soest" houdt op maandag avond 13 maart openbaar fractieberaad in de dépendance achter het Gemeen tehuis in kamer 36. Vanaf half acht kan iedereen bij P.S. terecht met zijn of haar specifieke bestuursproblemen. Men kan ook spontaan vragen stellen als: - Waarom moet de ambachtenmarkt dit jaar op 4 mei (Dodenherdenking) worden gehouden? - Welke aannemer mag het nieuwe ge meentehuis bouwen? - Wanneer wordt P. Lagendijk uit Apel doorn burgemeester van Soest? -Waarom zijn eenvoudige mensen (zonder telefoon) niet geêqueteerd voor de 50.000 gulden die het "opinieonderzoek" heeft gekost? - Waarom zijn de nieuwe verkeerslich ten op de hoek van het Nassauplant- soen en de Van Weedestraat zo on vriendelijk afgesteld voor voetgangers en fietsers? Vanaf acht uur bespreekt "Progressief Soest" maandagavond onder leiding van partijvoorzitter Jan Nuijten de maandelijkse raadsagenda. De koffie staat klaar! De gehele commissie Bedrijven wil dat het College van Burgemeester en Wet houders nu eens haast gaat maken met het realiseren van een ordentelijke speelplaats bij de Desmond Tutuschool aan de Molenstraat. De WD-er Wil lem Blaauw stelde de zaak aan de orde. Volgens hem wordt er al jaren vruchte loos over gepraat en verkeert de speel plaats nu in een volstrekt abominabele staat. Blaauw vond dat er daarom eindelijk eens iets gedaan moest worden en ver zocht wethouder Ries van Logtenstein deze kwestie mee te nemen naar het College en het daar te bespreken. Als dekking noemde hij eventueel het "potje onvoorzien". "Zet er om te be ginnen nu eens een wip, een schommel en wat speelmateriaal neer. De toe stand is nu zo dat er 70 kinderen moe ten ravotten op één klimding..." Blaauw kreeg de steun van de hele com missie en wethouder van Logtenstein beloofde de zaak bij zijn collega's te zul len aankaarten. Op zaterdag 18 maart wordt in de Has- selaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een Kasteelconcert gege ven, in samenwerking met de Stichting De Baarnse Muziekkring. Aan het con cert wordt meegewerkt door het Gilas- trio, bestaande uit Gil Sharon (viool), Alexander Petrasch (cello) en Sofia Shapiro (piano). Zij voeren werken uit van Mozart, Beethoven en Schubert. Het concert begint om 20.15 uur. En tree: f 13,50; cjp en 65+ f 12,-. klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Met ingang van vandaag is de politie post in Soesterberg verhuisd naar het Dorpshuis aan het Dorpsplein 17a. Het onderkomen aan de Plesman- straat is verlaten. De nieuwe post van de politie in Soesterberg is te vinden op de begane grond van het onlangs verbouwde Dorpshuis. De politie heeft in het weekeinde een 16-jarige jongeman uit Soest aange houden, die in het park achter Hons- bergen met een luchtdrukpistool rond liep. Het pistool werd in beslag geno men en de knaap werd na verhoor door zijn moeder opgehaald. £U\j30U voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 De Soester politie ontdekte vorige week aan Colenso een als woning in gerichte garagebox, die bewoond werd door een illegaal in ons land verblijvende vreemdeling. De man, afkomstig uit Egypte, had daar on derdak gekregen van een Nederland se kennis, die de garage had gehuurd. De Egyptenaar was in Baarn aange houden, waar bleek dat hij in Soest verbleef. De Baarnse politie leverde hem dan ook over aan de Soester col lega's. Zijn visum was verlopen en hij had zich nooit bij de vreemdelingen dienst van de politie gemeld. Hij zou in de loop van de week het land wor den uitgezet. Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Sö" Saturnusweg 10 IQ indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - '14910 BAARN De dader van een inbraakpoging in de kiosk bij de parkeerplaats aan de Foe- kenlaan moet vorige week lelijk op zijn neus hebben gekeken. Hij zag zijn plan nen de mist ingaan toen hij, na het losw rikken van een paar planken van het houten dak, aan de binnenkant op een constructie van prikkeldraad stuitte. De preventieve maatregel bleek dus uiterst effectief te zijn. (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 -1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest Een tot dusver onbekende dader heeft vorige week aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg vermoedelijk een kleine serie inbraken gepleegd. Hij sloeg zijn slago.m. in een pand waarin diverse be drijven zijn ondergebracht. In een daar van werden diverse ladenkasten door zocht, waarbij een portefeuille werd weggenomen met een onbekend be drag aan kasgeld. In een ander kantoor verdween een geldkistje met ruim 900 gulden. Het kistje werd later terugge vonden in de omgeving, zij het leeg. Bij een derde kantoor werden bureauladen opengebroken, alsmede een stalen kast, waaruit een elektronische weegschaal werd ontvreemd. In alle gevallen ble ken de binnendeuren te zijn ingetrapt. Van de gemeenschappelijk toegangs deur was het slot vernield. Mogelijk is de dader gezien door een werknemer van een ander bedrijf aan de Amersfoortsestraat, die 's avonds nog in het pand werkzaam was en plot seling oog in oog stond met een onbe kende man. Op de vraag wat hij kwam doen gaf deze ten antwoord dat hij zon der benzine stond. De werknemer bood hem wat benzine aan, waarop de onbe kende meedeelde dat hij dan even een jerrycan uit zijn auto zou halen. Vervol gens holde hij weg en verdween met een donkere auto. De werknemer ontdekte vervolgens dat een van de deuren was opengebroken. Er wordt een geldbedrag van 200 gul den vermist. De recherche heeft de zaak in onderzoek De Hermans Groep verhuist met het hoofdkantoor naar Baarn. Het ge bouw aan de Laanstraat is te klein ge worden. Daarom zal op het industrie terrein langs de snelweg Al een nieuw pand worden gebouwd. Als burgemeester mr. Paul Scholten vindt dat de veiligheid van de toe schouwers niet is gewaarborgd, dan zal hij eventuele vliegshows verbie den. Hij is bereid om dat voor de Raad van State uit te vechten. De burgemeester reageerde vorige week daarmee op defensieminister F. Bolkestein die had laten blijken koud noch warm te worden van het besluit van de Soester gemeenteraad vlieg shows te verbieden. Als de minister een vliegshow toestaat kan Scholten als burgemeester een ver bod opleggen indien hij meent dat de veiligheid van het publiek niet is gega randeerd. In dat geval komt de zaak voor de Raad van State die dan een uit spraak zal doen. De minister zou dan alsnog in het gelijk gesteld kunnen wor den. Ook in die situatie heeft Scholten een maatregel in petto: Hij zal dan ver bieden dat publiek de show bijwoont. Het kantoor van 4.000 vierkante meter biedt plaats aan 180 medewerkers. In verband met de te verwachten groei is in het kantoor reserveruimte gepland, die tijdelijk zal worden onderverhuurd. In het nieuwe hoofdkantoor komt tevens een testwinkel. Met de bouw wordt in juli begonnen, de Hermans Groep hoopt in september volgend jaar de nieuwe behuizing te betrekken. De Hermans Groep, die een jaaromzet heeft van 850 miljoen gulden en werk biedt aan 3500 mensen, is een dochter onderneming van Tengelmann, het grootste kruideniersbedrijf van de we reld. De Groep exploiteert meer dan 100 supermarkten onder de naam Jac. Hermans en Kom Koop en 21 slijte rijen onder de naam Wijnpakhuis. Namens een garagebedrijf aan de Sta tionsweg deed een 43-jarige Soester vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van enkele onderdelen van een auto. De daders bleken niet alleen twee schijnwerpers en een bumper te hebben ontvreemd, maar ook een zgn. "bull- bar", een soort hekwerk dat voorop een auto wordt bevestigd. Een 54-jarige bewoner van de Gene raal Winkelmanstraat in Soesterberg meldde de politie vorige week de dief stal van zijn aanhanger. Het voertuig was tijdens zijn vakantie ontvreemd, hoewel het met een ketting aan de wo ning was vastgemaakt. Die ketting bleek te zijn doorgeknipt. De schade bedraagt ca. 650 gulden. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Auto Vandermeer houdt op zaterdag 11 maart een grote Al-jubileumshow. Dit, omdat betrouwbare, gebruikte wagens precies 25 jaar herkenbaar zijn aan het bekende Ford Al-vignet. Ge durende de show krijgen vele Al-au to's een toepasselijk Silver Line-ac- cent. Of, in het geval van de Al-Ford Escorts, de speciale Quarter Century- uitrusting. Alles bij elkaar zo'n 200 Al-occasions, in vrijwel alle merken en prijsklassen. En - feest is feest - tij delijk met honderden guldens voor deel, die men op diverse manieren kan verdienen, onder meer met de 'Gul den Schot Actie'. Het predikaat 'Al' is een waarborg voor kwaliteit. Want een auto die daar voor in aanmerking komt, ondergaat twee zware keuringen. Allereerst con troleren vakkundige, ervaren monteurs de wagen aan de nand van een lange controlelijst. Wanneer een auto deze proef doorstaat, volgt er een tweede met een testcomputer. Deze wijst on omstotelijk uit of er verborgen gebre ken over het hoofd zijn gezien. Deze dubbele keuring verschaft de absolute zeKeniciu dat Al-occasions van Auto Vandermeer gewoon goed zijn. Daarom krijgt iedere koper van een Ford Escort Quarter Century bij Auto Vandermeer voor het luttele bedrag van f 25,- tijdelijk geen 3 maanden - zo als gebruikelijk - maar 9 maanden aan vullende technische garantie. En voorts een omruilgarantie, die de koper het recht geeft om te ruilen, tot 14 dagen na aankoop. Daarbij brengt Auto Vander meer alleen de gereden kilometers in rekening. De unieke omruilgarantie geldt overigens voor alle Al-occas- sions. Honderden gulden voordeel De Al-occasions van Auto Vander meer hebben nu bovendien een exclu sief uiterlijk: de Silver Line. De Al-Es corts zijn voorzien van de fraaie Quar ter Century-uitrusting. Die bestaat uit onder meer fraaie wieldeksels, een ach terspoiler en sportieve striping. Deson danks liggen de prijzen lager dan nor maal. Voorts geeft Auto Vandermeer minstens f 2000,- voor iedere inruilau to, mits deze APK is goedgekeurd en langer dan 3 maanden op naam staat van de huidige eigenaar. Het prijsvoor deel kan nog groter zijn, wanneer men op zaterdag 11 januari meedoet met de 'Gulden Schot Actie'. Dat houdt in dat iedere koper een schot mag lossen op een grappige cartoon van een verkoper. Dat levert 100, 250, 500 of - voor scherpschutters - 1000 gulden extra korting op. Overigens mogen ook niet- kopers een schot lossen. Daarmee kun nen zij een benzine-cheque ter waarde van f 500,- winnen. De bekende pre sentator Frits de With is aanwezig om de spelregels uit te leggen. De officiële prijsuitreiking vindt plaats op 11 maart in de showroom, precies om 17.00 uur. Vroege Vogel Premie Vroege vogels kunnen bij Auto Van dermeer ook nog eens een brandstof premie verdienen. Want wie op zater dag 11 maart voor 10.00 uur bij Auto Vandermeer een Al-occasion koopt, krijgt f 500,- cadeau. Tussen 10.00 en 11.00 uur bedraagt de premie f250,- en tussen 11.00 en 12.00 uur f125,-. Maar iedereen die tijdens de Al-jubileum- show bij Auto Vandermeer een auto koopt, ontvangt gratis een badlaken met daarop een afbeelding van de le gendarische Ford Thunderbird.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19