fCdf/Y I arti6hocK V WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 4 L Workshop 'gedichten lezen' in C-drie Jan Visser leest uit eigen werk Jean Pierre Rawie te gast bij Poëziekring Eemland VOLKSUNIVERSITEIT SOEST/SOESTERBERG Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Voor wie is de Volksuniversiteit? i Kinderkledingbeurs De Bron op 18 maart Soest NCVB Soestdijk Museum Oud-Soest „Brooddeeg - totaal anders" Vrijwilligers Vakature Bank Auto's wassen bij rommelmarkt KBS Workshop mode in C-drie Filmhuis: 'Répérages' Jazzclub met Gijs Hendriks Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Rommelmarkt 1 Open Atelier Expositie Ilse Blommestein en Arie v.d. Pol Cultureel Creatief Centrum Jeugdtheater Snater Op zaterdagmiddag 25 maart, dat is de dag voor pasen, kunnen kinderen in de leeftijdsgroep van 4-10 jaar de voor stelling 'Pierewaaien' bijwonen. Piere waaien is een voorstelling met poppen, toneel en muziek. Het gaat allemaal om Emil, een buitenbeentje. Tenminste, dat vinden zijn drie giechelzusjes en de knorrige buurman Bullebak. Veel vrienden heeft Emil niet, maar wél heel bijzondere: Zsa Zsa zijn beste vriendin, pierewaait van de Pimpelpaarse Pool ster naar Jubeljana. Emil zou dolgraag mee willen, maar ja... hij is te zwaar. Ge lukkig is daar kleine Rik en die weet er wel raad op! 'Pierewaaien' begint om 15.00 uur en duurt ongeveer 60 minu ten. Toegang f5,- (óók voor de vaders en moeders). Reserserven is mogelijk. Expositie stillevens, landschap pen en reisschetsen Anna Alkema en Carol Voges expose ren in C-drie met schilderijen in olieverf en aquarel. De expositie loopt tot 17 maart en is dagelijks te bezichtigen. De schilderijen zijn ook te koop, de meeste inclusief de lijst. Daartoe zijn er ver kooplijsten in het Witte Café aanwezig. Jazzmiddag 'Soulstation' Al een aantal jaren vinden in C-drie re gelmatig (eens per maand) jazzconcer ten plaats van landelijk bekende forma ties. Vanuit het publiek bereikt ons de laatste tijd steeds het verzoek deze con certen op de zondagmiddag te pro grammeren. Nu willen we daaraan na tuurlijk graag tegemoetkomen, maar er zijn wat beperkingen. Zo hebben we in C-drie te maken met verschillende be langengroepen, we programmeren minstens een half jaar vooruit en de jazzgroepen hebben natuurlijk ook een eigen agenda. Het moet allemaal wel net passen. Met 'Soulstation' wordt aan het verzoek voldaan; een concert op zondagmiddag 19 maart vanaf 15.00 uur. Toegang is gratis. Kunstreis Parijs Aktief bezig zijn in Parijs. Schetsen ma ken van bijzondere plekjes, bijzondere mensen of gebeurtenissen. Bezoeken brengen aan musea, waar te zien is hoe beroemde kunstenaars dit eerder de den. Uiteraard is deskundige begelei ding aanwezig bij het museumbezoek (kunsthistoricus) en het buiten schetsen (kunstenaar-docent). Deze zeer bijzon dere kunstreis is gepland van 23 tot 26 maart. De luxe touringcar vertrekt 's morgens vroeg van station Amersfoort en brengt de reizigers zondagsavond laat weer terug. Er wordt overnacht in een hotel in het 9e arrondissement van Parijs, op basis van een tweeper soons kamer, (andere mogelijkheden zijn er ook). De prijs van deze aktieve kunstreis is f 290,-, incl. reis, hotel, be geleiding, lezing, entree Musee D'Or- say, een lichttoer, Institut du Monde Arabe en Musee Picasso. Voor geïnte resseerden ligt in C-drie een folder klaar, waarin een opgaveformulier. Opgeven kan natuurlijk ook telefo nisch. Er kunnen op deze reis maximaal 48 gasten mee. Februari, een 'rustige maand voor C-drie In de paar jaren dat C-drie bestaat is het bezoekersaantal per week gestegen tot plm. 2.000. Wat doen al die mensen in C-drie, zult u zich afvragen. Een groot aantal bezoekers is cursist, per week zo'n 1200 kinderen en volwassenen. Om 9.15 uur start reeds de eerste cursus en dat gaat zo door tot 23.00 uur. De bowlingbanen zijn op de meeste och tenden al om 8.30 uur bezet en voorts zijn er de bezoekers van de expositie, vergaderingen, bijeenkomsten, kinder- bios, theater, concerten, feesten, recep ties, e.d. Waar laat je al die mensen, is dan de volgende vraag. De verschillen de ruimten, die C-drie tot haar beschik king heeft, worden steeds door andere groepen gebruikt. Het komt b.v. regel matig voor dat in de Vijverzaal 's mor gens eerst een cursus calligrafie gege ven wordt. Rond het middaguur is er een lunch gepland en 's middags moet de zaal weer leeg en schoon zijn voor kleuterdans. Voor de avonduren moet de vijverzaal weer ingericht worden voor de cursus tekenen en schilderen. Voor de afdeling horeca betekent dit dat alle zeilen moeten worden bijgezet, om het iedereen naar de zin te maken. Dit geldt ook aan het einde van een dag. Het is begrijpelijk dat cursisten of bow lers na aktief bezig te zijn geweest, ge zellig een poos in het café willen blijven. Het kan echter toch zijn dat besloten wordt de bar te sluiten. Een belangrijke afweging voor de sluitingstijden zijn de kosten tegenover de dienstverlening. Niet altijd een dankbare taak voor de horeca afdeling. De boekenweek in C-drie op zaterdag 11 maart is er opnieuw een workshop poëzie: deze keer gaat het om gedichten lezen. Tijdens de work shop wordt een aantal gedichten aange reikt, maar 'workshoppers' kunnen ook zelf gedichten meenemen. Gezamenlijk worden de gedichten gelezen, ontsleu- teld en verklaard. De workshop is van 10.00 tot 16.30 uur en kost f 25,- per persoon. Nadat er koffie of thee gedronken is, zal rond 15.30 uur de in Soest bekende dichter Jan Visser voorlezen uit eigen werk. Hierbij kunnen tevens vragen ge steld worden over zijn gedichten en ge praat worden over de kunst van het dichten. Voor mensen die niet aan de workshop willen deelnemen, maar wel belangstelling hebben voor Jan Visser, is de toegangsprijs f 5,-. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. i W Op zaterdag 11 maart a.s. is er in het cultureel en creatief centrum C-drie de mogelijkheid om mee te doen met een workshop 'gedichten lezen. Aan vang 10.00 uur, einde ca. plm. 16.30 uur. Kosten f 25,-, exclusief koffie en thee. Zelf lunchpakket meenemen. Iedereen kent wel de beruchte vraag: 'Wat bedoelt de dichter metVelen stellen zichzelf die vraag bij het lezen van gedichten. Het ene gedicht is nu eenmaal makkelijker te verklaren dan het andere. Soms blijkt dat er op een ge dicht een (gouden?) sleuteltje past dat het gehele gedicht opent. Soms is een gedicht zo gesloten dat je er alleen niet uitkomt, maar dat het wel met een groep lukt. Daar gaat het nu om in deze workshop: samen uit een aantal gedichten probe ren te halen wat er in zit. Het aardige daarbij is, dat bij bepaalde vormen van poëzie een ieder anders leest. Tijdens de workshop wordt een aantal gedichten uitgereikt, maar men kan na tuurlijk ook zelf één of meer gedichten meenemen, misschien het gedicht dat men het mooiste vindt of het lelijkst of het meest onbegrijpelijk. Neemt men geen gedichten mee, dan is dat ook pri ma. Er zitten echt niet uitsluitend 'ken ners'. Prille beginners zijn van harte welkom. Na het kopje koffie zal als klap op de vuurpijl, rond 15.30 uur, de in Soest en omgeving welbekende dichter Jan Vis ser voorlezen uit zijn eigen werk. Hier bij is er alle ruimte vragen te stellen over zijn gedichten en te praten over de kunst van het dichten. Na een produktieperiode van radiotek sten in zijn kweekschooltijd begon Jan Visser (1933) in Soest gedichten te schrijven. Voor zijn eerste bundel 'Te Berde' ontving hij in de zestiger jaren van CRM de 'prijs voor jonge letter- Jan Visser. kundigen'. Zijn eerste publikatie in ei gen beheer heette 'Verzamelde Ge dichten' (1972). Daarna verschenen achtereenvolgens bij Bosch Keuning te Baarn 'Klaarwater' (1978), "de Ka tharen Komen' (1981) en 'Daglicht' (1987) werd uitgegeven door 'Kijkka- der' in Soest. Een nieuwe bundel, 'Ont vreemd', is de vorige maand voltooid. Visser is redacteur van het Vlaamse li teraire tijdschrift "'t Kofschip" en voor zitter van de Poëziekring 'Eemland'. Voor mensen die niet aan de workshop gedichten deel willen nemen, maar wel belangstelling hebben voor de dichter Jan Visser, is de toegangsprijs f 5,-. Graag schriftelijk inschrijven vóór vrij dag 10 maart bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, telefoon 02155-22188. De Groningse auteur Jan Pierre Rawie (40) leest vrijdagavond 17 maart a.s. voor uit eigen werk bij de Poëziekring "Eemland". Rawie studeerde Slavische en Romaanse filologie, is full-time dichter en vertaler van poëzie uit diver se talen. In 1979 debuteerde hij bij Thomas Rap met "Het meisje en de dood," geheel bestaande uit sonnetten, kwatrijnen en rondelen. Daarna verschenen bij Bert Bakker "Intensive Care" (1982), "Kwade trouw" (1986) en "Oude ge dichten" (1987). De laatste is een ge bonden uitgave en samenvoeging van de drie vorige bundels. Ik heb wal dichtbundels geschreven, ik heb een vrouw of wat bemind, het is mij alleen om het even, "in dorre blaren ruischt de wind" schrijft de Groninger die in poëzieland door de eeuwen platgetreden paden be treedt, zoals een criticus over hem zegt, maar die hem waardeert om de ernst van zjn dichterschap: "zijn poëezie wordt bepaald door maar één thema: drank, ontoereikende liefde en de dood." Jean Pierre Rawie wordt in Amersfoort ingeleid door Nelleke Streefkerk. De poëzieavond begint om 20.00 uur in het Jazzcafé (Terminus), Stationsstraat 42 in Amersfoort. Toegang: vijf gulden. Donderdag 9 maart a.s. jaarvergadering VOLKSUNIVERSITEIT Aanvang 20.30 uur in de Muziekschool Kerkpleinl, Soest Laat u niet misleiden door het woord, "universiteit". De naam Volksuniversi teit werd gekozen omdat geen andere naam beter uitdrukt wat bedoeld wordt, namelijk een "universitas", een harmo nisch samenhangend geheel van stu diën, van middelen tot geestelijke ont wikkelingen, aangeboden en berekend voor het volk in zeer vele zijner lagen, maar niet bestemd voor aanstaande be- roepsgeleerden, noch tot voorbereiding tot geleerde beroepen." Volksuniversiteiten zijn zelfstandig, zij bepalen ieder voor zich wat hun pro gramma-aanbod zal zijn. Alle activitei ten, cursussen, thema-bijeenkomsten en lezingen moeten kostendekkend zijn. De ontvangsten (deelnemers bijdra gen) moeten voldoende zijn voor het betalen van docenten, zaalhuuren alge mene kosten. De bestuursleden zijn vrijwilligers die het vele organisatori sche werk in hun vrije tijd doen. In Nederland zijn nu 125 Volksuniver siteiten, alle autonoom, maar alle met dezelfde doelstelling. Voor alle duidelijkheid: er is geen cen traal vastgesteld en landelijk geldend programma. Wie wil weten wat er in zijn of haar omgeving voor mogelijkheden zijn, dient dat ter plaatse op te vragen. In de meeste programma's komen voor: Talen: Nederlands, Frans, Duits, En gels, Italiaans, Spaans, soms He breeuws, Turks of Japans. Hoe groter de stad (en de Volksuniversiteit) hoe groter en verscheidener het aanbod. Cursussen op het gebied van psycholo gie, filosofie, genealogie, autotechniek, koken enz. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 22195. Kantooruren: maandag 10.00 - 12.30 uur; donderdag 10.00 - 13.30 uur. Op zaterdag 18 maart houdt de peu terspeelzaal De Bron weer haar tradi tionele kledingbeurs. Er zal een ruime keus gemaakt kunnen worden uit voorjaars- en zomerkleding, zoals blouses, rokjes, zomerbroeken, jurken en jassen. De verkoop van kleding begint om 10.00 uur. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de speelzaal. Na tuurlijk kan men ook zelf kleding aan bieden. Dit kan op vrijdagavond 17 maart van 19.30 tot 21.30 uur. Vanzelf sprekend dient de kleding schoon en gestreken te zijn. Alleen voorjaars- en zomerkleding kan worden aangebo den. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Maria Verbeek, tel. 24310. De speelzaal kan men vinden aan de Wiardi Beckmanstraat (onder dien stencentrum Honsbergen) Stichting Jeugdzorg postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Maandag 13 maart: maandagavond- soos voor verstandelijk gehandikapten. Tijd: 20.00 - 22.00 uur. Kosten: f 1,50 per week. Dinsdag 14 maart: timmerklub voor kinderen van 10 tot 13 jaar. Tijd: 18.30 - 20.00 uur. Kosten: f 1,- per week. Tieneravond voor 12 t/m 16 jarigen. Tijd: 19.00 - 21.30 uur. Kosten: f 1,-. Woensdag 15 maart: instuif, origami, papier vouwen voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Kosten: f 0,50. Turks-volksdansen voor kinderen. Tijd: 13.30 - 15.30 uur. Kosten f 0,50. Donderdag 16 maart: kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 - 17.30 uur. Kosten: f 15,- voor 8 lessen. Vrijdag 17 maart: tienerinloop voor 12 t/m 16 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Donderdag 9 maart: tienerinloop voor 12 t/m 16 jarigen, ook meisjes! Tijd: 16.00 tot 17.15 uur. Vrijdag 10 maart: knutselklub voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Tijd: 14.30 tot 16.00 uur. Kosten: f 1,-. Kookkursus voor 9 t/m 12 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 15,- voor 8 lessen. Zaterdag 11 maart: kreatieve ochtend voor buitenlandse meisjes van 12 tot 18 jaar. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: f 2,50 per keer. Maandag 13 maart: kookkursus voor 6 t/m 9 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 15,- voor 8 lessen. Dinsdag 14 maart: teken- en spelletjes middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Woensdag 15 maart: paasbakje maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 0,50. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615 Woensdag 15 maart: instuif: paasbakje maken voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Tienerinloop voor 12 t/m 15 jarigen. Tijd: 16.00 t/m 17,00 uur. Kosten: geen. Zaterdag 18 maart: bingo! Tijd: vanaf 19.30 uur bent u welkom. Voor de volgende kursussen kunt u zich opgeven: tienerkoken voor 12 t/m 15 jarigen op dinsdagavond. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Start: zo snel mogelijk bij voldoende opgave. Kosten: f 15,- voor 6 lessen. Bloemschikken yópr' volwassenen op maandagavond.' Tijd; .20.00 tot 22.00 uur. Start: medio /Waart/april. Kosten; f 35,- voor 6 les'sën. 1 Kruidenkursus voor volwassenen. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Start: medio maart. Kosten: f 40,- voor 6 lessen inklusief kruiden. De Nederlandse Christen Vrouwen Bond Soestdijk (NCVB) houdt op don derdag 9 maart een bijeenkomst in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. Professor dr. W. Tims zal daar spreken over de wereldvoedselsituatie. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Steenhoffstraat 46 Een speciale expositie van brooddeeg figuren is van 11 maart tot en met 2 april te zien in Museum Oud Soest. Figuren gemaakt van brood- of zoutdeeg, ech ter niet op de manier zoals bij velen be kend. Met veel geduld en heel verfijnd zijn deze uitgevoerd. In een goede kleurstelling beschilderd en afgelakt. Helga de Groot-Karlhuber, van oor sprong Oostenrijkse heeft er vele uren aan besteed om dit goede resultaat te bereiken. Het is beslist de moeite waard een bezoek te brengen aan Museum Oud Soest om deze expositie te gaan zien en bij de expositie „van wagenma kerij tot karosseriebedrijf' te gaan kij ken. Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Vrijwilligerswerk wordt door veel men sen geassocieerd met ideëel werk, of met liefdadigheid. Misschien omdat veel vrijwilligerswerk inderdaad nogal idealistisch van aard is. En misschien omdat in het element niet-betaald- worden al iets liefdadigs zit. Maar de eenzijdige nadruk op de ideële aspek- ten van het werk heeft ook z'n kwalijke kanten. De kans is dan namelijk groot dat men uit het oog verliest dat vrijwilligers al lereerst plezier moeten hebben in hun werk. Werk waar ze geen plezier aan kunnen beleven, hoe zinvol, nuttig en noodzakelijk dan ook, kan eigenlijk geen aanspraak maken op het predikaat "vrijwilligerswerk"Vrijwilligerswerk, zou je kunnen zeggen, is werk dat recht doet aan de vrijwilliger. In de meeste betaalde banen komen slechts enkele aspekten van een mens tot z'n recht: z'n opleiding, z'n ervaring, of z'n sociale vaardigheden, maar liefst niet: z'n ge moedstoestand, z'n levensgeschiedenis of het reilen en zeilen van z'n gezin. In het vrijwilligerswerk worden de mensen in de meeste gevallen gewaardeerd om wat ze zijn. Veel vrijwilligerswerk heeft zich dan ook enigszins aangepast aan de aanwezige vrijwilligersgroep. In de meeste gevallen kunnen vrijwilligers zich in een gekozen projekt herkennen. Een voorbeeld. Aan de vrijwilligers die als begeleider funktioneren bij kinder- vakantie-exkursies werd onlangs ge vraagd waarom ze juist voor dit hebben gekozen. We treffen de groepsvrijwilli- gers op een gunstig tijdstip: ze zijn net terug van een vakantie-exkursie. "Ja, waarom doe je het?" De leden van de groep zijn verbaasd dat dit niet overdui delijk is. Daar zitten ze intens tevreden na te genieten van een fantastische dag en dan vraagt iemand naar het "waar om" daarvan! Het eerste voor de hand liggende antwoord is dan ook: "We wil len de kinderen en onszelf heel veel ple zier laten beleven aan de natuur. Vrij willigers hebben er plezier in om op niet-schoolse wijze met kinderen in de natuur bezig te zijn. Bovendien "heb ben" ze iets met de natuur. Hadden ze daar dan niet liever hun beroep van ge maakt? Aarzelend vertellen ze, dat het in zekere zin hun beroep is. Als biolo gen, geografen en onderwijzers zijn ze in deze richting opgeleid. De meeste vrijwilligers zijn echter werkloos. "Voor de klas zou ik nooit willen staan" zegt een van hen, maar als me een baan zou worden aangeboden in de sfeer van het werk dat ik nu vrijwillig doe, dan zou ik niet "nee" zeggen. Dat zou werkelijk ideaal zijn. Dit is namelijk wat ik het liefst van alles doe." De vakaturebank is gevestigd in het cul tureel creatief centrum C-drie, Wil laertstraat 49, tel. 02155-12630. Ope ningstijden van de WB-Soest op maandag, dindag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur én 13'.30 - 15.30 uüf,vrïjdéig Vatv 1' l-.'OÓ Jl 12:30 uur. 'ijhu rjwm ii( .u'u-n Graag willen we u wijzen op onder staande vrijwilligersjobs. 12/104. Tuinman, of iemand die op de hoogte is met het onderhoud van tui nen gevraagd. 12/103. Voor het onderhoud van na tuurreservaat worden vrijwilligers m/v '13/101. Vrijwilligers m/v gevraagd om behulpzaam te zijn bij het inzamelen van schillen, oud papier, kleding enz. 11/102. Vrijwilliger m/v gevraagd om enkele uren per dag de dieren te verzorgen. 5/102. Om kinderen kennis van de natuur en het milieu bij te brengen wor den vrijwilligers m/v gevraagd. •4/102. Muziekvereniging zoekt ie mand voor de public-relations. •2/101. Uitleenorganisatie van speel goed zoekt vrijwilliger m/v voor diver se werkzaamheden. •6/104. Gezinsbezoeksters gevraagd bij vrouwenorganisatie. •6/105. Voor de opvang en begelei ding van asielzoekers worden enkele vrijwilligers m/v gevraagd. •7/107. Vrijwilligster gezocht bij vrouwenorganisatie. Taak bestaat voornamelijk uit opvangen van kinde ren waarvan de moeders deelnemen aan aktiviteiten. Informatie over bovenstaande vakatu- res uitsluitend via de WB-Soest. De ouderraad van de Katholieke Basis school Soestdijk (KBS) organiseert aanstaande zaterdag 11 maart een rom melmarkt ten behoeve van speciaal aan te schaffen leermiddelen. Tijdens de markt -10.00 tot 14.00 uur - is er gele genheid auto's te laten wassen. Onder begeleiding van de ouders zullen enkele leerlingen de wagens weer laten glim men. Daarnaast zullen diverse ouders en kin deren een kraampje bemannen, waaT ze zelfgemaakte artikelen aanbieden te gen leuke prijzen. De deuren van de school aan de Sint Theresiastraat gaan -zaterdag om 10.00 uur open. Aan het begin van de lente organiseert de afdeling Cursussen van cultureel creatief centrum C-drie speciaal voor jongeren vanaf 13 jaar een weekend workshop mode, op zaterdag 18 en zondag 19 maart van 10.00 tot 17.00 uur. In dit weekend zijn de deelnemers de hele tijd met mode bezig onder de des kundige leiding van een docente van C-drie. Aan het einde van het weekend wordt een 'modeshow' gehouden. Één van de thema's voor de zomermo- de 1989 is "Bloemen", daarom zal deze workshop eveneens in dit teken staan. Op het programma staan: kleding ont werpen, een complete outfit maken, ac cessoires erbij verzinnen, alles stileren voor de modeshow, met een visagiste De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 9 maart: "Répérages" gaat overeen regisseur die met de enscenering van Anton Tsje- chow's "De drie zusters" bezig is. Die regisseur (Jean-Louis Tritignant) is het terrein voor de Tsjechow-verfilming aan het verkennen en kiest voor zijn film-binnen-de-film een landschap in Bex-les-Bains, in de buurt van het meer van Genéve. Het is bijna fantastisch hoe Soutter de bijna niet zichtbaar te maken sporen van mensen in mensen in deze film heeft kunnen verduidelijken. Het is een prachtige film, die alleen door een man als Soutter kon worden gemaakt. Sout ter, die doorlopend met Tsjechow ver keert als met een auteur zonder wie hij niet meer kan leven. Men moet echter wezenlijk veel van to neel houden om volop te kunnen genie ten van deze "Répérages. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: do. 16 mrt.: El Amor Brujo - Carlos Saura. vr. 17 mrt.: Le Bal - Ettora Scola. do. 23 mrt.: Smile - Michael Ritchie. vr. 24 mrt.: The Way It Is - Eric Mit- chell. do. 30 mrt.: World Apart - Chris Men- ges. Vrijdag 10 maart: Het gaat goed met de Jazzclub. Het be zoekersaantal blijft groeien, kortom de jazzclub wordt zo langzamerhand een begrip. Daarom start de Jazzclub op 10 maart met een nieuw initiatief. Er wordt een beroepsmuzikant uitgenodigd om samen met de uitgenodigde groepen een avond te verzorgen. Voor de eerste keer is de saxofonist Gijs Hendriks be reid gevonden zijn advies, commentaar of complimenten te geven aan de optre dende musici. Hoe de avond precies Vedëlaarpad 53, tel. 18136. Dinsdag 7 maart: Van 9.30 tot 11.30 uur kunt u weer naar de peuter/ouder aktiviteit komen. Sa men met uw kleinste kind(eren) spelen en praten met andere ouders en kinde ren. Een hele gezellige ochtend! Kosten: f 3,- per kind/ouder paar. De koffie staat klaar. Het is alweer de laatste week van het na tuur edukatie projekt. Vandaag komt de school "De Schakel" bij ons op be zoek. Woensdag 8 maart: De eerste bezoekers van vandaag zijn de kinderen van de "Pr. Willem Ale- xander" school. Van 14.00 tot 16.00 uur spelen we het toneelstuk "Assepoester". Daarna zijn er nog andere hele leuke aktiviteiten te doen. Het kost f 1,- en je krijgt lekkere limonade. Donderdag 9 maart: Als allerlaatste school voor het natuur edukatie projekt komt vandaag de Achtbaan. De laatste keer een "bees tenboel" op de boerderij. Na schooltijd komen twee kinderen hun verjaardag vieren. Vrijdag 10 maart: Ook vandaag kunt u van 9.30 tot 11.30 uur bij ons terecht voor de peuter/ou der aktiviteit. Dit kost f 3,- per kind/ ouder paar. Feest voor twee kinderen, want ze mo gen hun verjaardag op de boerderij vie ren. Van 19.00 tot 20.30 uur: Kinder disko! Twee weken geleden hebben we de grootste groep gehad, zouden we er nu nog meer krijgen? Neem de kinderen uit je klas mee, de buren, neefjes en nichten. Het kost f 1,- en het eerste drankje krijg je van ons. Verder zijn er allemaal lekker dingen te koop. Van avond komt iedereen verkleed als Rock Roller of als Punker. Voor de mooi ste "exemplaren" is er weer een mooie prijs te winnen. Zaterdag 11 maart: zijn we de hele dag gesloten! Vrijdag 17 maart is op de openbare ba sisschool de Schakel een rommelmarkt van 17.00 tot 21.00 uur. Als men spul len daarvoor heeft kan men die kwijt bij de school. Als u ze brengt: het liefst voor schooltijd en tussen de middag en van 15.15 tot 16.30 uur. Heeft men problemen met vervoer dan kan men 15714 bellen. Het adres is Klaarwater- weg 7. de make-up verzorgen en de mode show lopen. De benodigdheden voor dit weekend zijn: oude lappen (met bloemen als het kan!) en oude lakens. Opgave kan schriftelijk bij C-drie, Post bus 347, 3760 AH Soest, of ter plaatse bij de administratie van maandag tot vrijdag. De kosten van deze workshop zijn: f 50,- per persoon. Wacht niet te lang met opgeven, want de deelname is be perkt. gaat verlopen blijft nog een verrassing, maar een befaamd muzikant als Gijs Hendriks neemt zijn saxofoon natuur lijk mee. Eveneens aanwezig als gast: Cesar Stormvogel op de piano. In ieder geval zijn de volgende groepen te zien en te beluisteren: Quintet Perron 5B: Gerco Aerts - con trabas; Peter van Marle - piano; Semmy Prinsen - tenor sax; Onno de Maar - te nor sax; Bart Wagemakers - drums. Peter Badenbroek Trio: P. Badenbroek - bas; Dave van Beek - drums; Eric van de Hogenband - toetsen. Aanvang: 21.30 uur. Toegang gratis. Zondag 12 maart: Sacha, model van de maand Het volgende open Atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 12 maart van 12.00 tot 14.30 uur. Als model is uitgenodigd Sacha, met wie de serie Open Ateliers ook in janua ri 1986 is gestart. Men verwacht deze keer weer dezelfde enthousiast reacties van de tekenaars en schilders. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het Open Ate lier is begeleiding aanwezig om even tuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, Soest, telefoon 19085. Vanaf zaterdag 11 maart: Van 11 maart tot 2 april exposeren Ilse Blommestein en Arie van de Pol schil derijen in Artishock. Nadat ze in '81 aan de Academie voor Beeldende Kun sten Artibus (Utrecht) waren afgestu deerd, hebben ze zes jaar op gezamen lijke ateliers gewerkt, eerst met ande ren, daarna met z'n tweeën. Er zijn meer overeenkomsten: voor beiden is de decoratieve waarde van een schilde rij ondergeschikt aan de uitdrukkings kracht ervan: ze hebben beide veel ge schilderd met acryl- en plakkaatverf, op papier, in vaak enkele lagen over el kaar, die op het eerste gezicht weinig met elkaar te maken hebben, maar waardoorheen de uiteindelijke compo sitie langzaam naar voren komt. Maar ondanks dat ze zich niet voor el- kaars invloed hebben afgeschermd, hebben beiden moeiteloos hun onaf hankelijkheid kunnen handhaven. In '87 werden ze hun toenmalige atelier uitgezet, en zijn ze thuis gaan werken. Ze hebben ieder al enkele malen los van elkaar geëxposeerd. Arie heeft inmid dels in Utrecht een atelier, Ilse is nog op zoek in Soest. In de meeste schilderijen van Ilse Blom- mesteijn spelen één of enkele menselij ke figuren de hoofdrol. Aanvankelijk waren de kleuren die ze gebruikte fel en hard, maar vanaf de Afrikaans geïnspi reerde serie Beni Biombo' zijn ze aard ser en ingetogener geworden. Daar naast ligt bij haar latere werk meer na druk op compositie, wat onder meer heeft geleid tot abstrakte schilderijen. Sinds 88 werkt Ilse voornamelijk op linnen. De figuren, ingehouden en in statige, ruimvallende gewaden, lijken spelers in een klassieke tragedie. Vanaf begin '85 heeft Arie van de Pol naar aanleiding van gipskopieën van Oriekse beeldhouwwerken een grote serie torsen gemaakt. Vanuit het gege ven dat van de oorspronkelijke beelden al stukken zijn afgebroken ging hij steeds meer ledematen en ook hoofden weglaten. De schilderijen laten ver scheurde maar nog wel bezielde licha men zien, die soms zich met al hun kracht uit hun onderwererldachtige omgeving proberen los te rukken. Zijn schilderijen van harnassen geven de le~w^ere,menSelijk'ichaamgeSti- De expositie wordt op 11 maart om „n !r/e°pend en is te bezichtigen en zondagmiddag van hol™ U °«Ur in hel Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46a te Soest.

Soester Courant | 1989 | | pagina 4