D IWBI 20 DISKETTES VJGP 2995 LEC0IFFEUR DeSoester Duinen Q. computer/ is—',5 Gerard Paul bij zijn 500-ste 'Zo gezien': 'Ik wil de mensen even positief laden' DE VOETBALLER DIE GEEN KANS ZIET GAAT NAAR DONKER ZIET U GEEN KANS? GA DAN EENS NAAR DONKER 1 WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt: uw aandacht voor voor rommelmarkten De kracht van de reclame ligt in de herhaling Waarnemingen van een gevoelsmens Brief aan Conciliair Proces-groepen Progressief Soest verzet zich tegen Ambachtenmarkt op 4 mei BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN 51/4 inch DS/DD YYY houdt vast aan 4 mei voor Oude Ambachtenmarkt GOLDWELL EEN KOMPLETE LIJN VOOR NATUURLIJKE HAARVERZORGING Kapsalon HANS WEWER Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Heeft u zich al aangemeld voor een milieutegel? BON Aanmelding milieutegel "Do Hashimashite Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Winkels open op feestdagen Aanwijzing bijzondere dagen als be doeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet 1976. Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1989 de volgende dagen hebben aangewezen als dagen, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976 vervatte ver boden niet gelden: 1. Tweede Paasdag, 27 maart 1989; 2. Koninginnedag, 29 april 1989; 3. Hemelvaartsdag, 4 mei 1989; 4. Tweede Kerstdag, 26 december 1989. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dagen voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathandel voor degenen, die daarvoor vergunning van het college hebben, op genoemde da gen toegestaan. Voorbereidingsbesluifen De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad bij zijn besluit van 16 februari 1989 afdeling ROB, nr. RB 89-34, be stemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaart als zo danig zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: de gronden gelegen binnen de gemeen tegrenzen van Soest, met uitzondering van: a. het deel van de bebouwde kom van Soest dan ten zuiden van de Konin- ginnelaan, de Burg. Grothestraat en de Korte Brinkweg ligt; b. het Soesterveen; c. een strook grond gelegen ten noor den van de Lange Brinkweg; d.de bebouwing van Soestduinen; e. de bebouwing van Soesterberg en en kele direct daaraan grenzende ge biedsdelen. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergun- ning). Dit besluit treedt in werking op 9 maart 1989. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 16 maart om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het INFO-centrum en bij de Dépen dance Publiekszaken Soesterberg. Enkele belangrijke agendapunten zijn: Rampenplan Soest 1989; het geven van straatnamen; beschikbaar stellen krediet t.b.v. een verkeerskundig onderzoek naar de route Ossendamweg/Vondellaan; verhuur gedeelte van het pand Paral lelweg 7 aan de Stichting Soest Sosyal Islam Kultur Merkezi. Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: Harry van Es papierrecycling B.V., Sterrenbergweg 30, Soesterberg, voor het uitbreiden/wijzigen van de afvalstoffen handel op het perceel Sterrenbergweg 30, Soesterberg. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren én bij Dépen dance Publiekszaken Dorpsplein Soes terberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 23 maart 1989 schriftelijk worden ingediend bij H W -(ö€St€IliiniIlg Burgemeester en Wethouders hebben een aantal verenigingen/instellingen toestemming gegeven voor het houden van een rommelmarkt. De R.K. Basisschool Soestdijk mag op zaterdag 11 maart tussen 10.00 en 14.00 uur bij haar school aan de There- siastraat een rommelmarkt houden. De Schakel aan de Klaarwaterweg mag dat op vrijdag 17 maart tussen 17.00 en 21.00 uur in het schoolge bouw. De basisschool De Postiljon op zater dag 15 april tussen 10.00 en 16.00 uur in het schoolgebouw aan de Gen. Win kelmanstraat in Soesterberg. De stichting Oud Soest heeft toe stemming voor een rommelmarkt op zaterdag 20 mei in het voormalige St. Josephgesticht aan de Steenhoffstraat. Burgemeester en Wethouders. De in gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. N.B.: Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de gene die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door dege nen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning geweigerd op het verzoek van: de heer M. v.d. Ban, Birkstraat 118, voor het oprichten van een herstelin richting van o.a. pompen, motor maaiers, bromfietsen en motorvoer tuigen op het perceel Birkstraat 118. De negatieve beschikking ligt vanaf he den een maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk be zwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Af deling voor geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenha- gc, binnen een maand na dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is^een, verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30-12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: J. Mets, aannemersbedrijf, Korte Brinkweg 57, voor het oprichten van een aannemersbedrijf/timmermans werkplaats op het perceel Korte Brinkweg 57. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 8 april 1989 schriftelijk worden inge diend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen bezwaarschriften wor den bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 30 maart 1989. Men kan daarvoor een afspraak maken met de afd. milieubeheer, tel.nr. 02155-93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daar bij genoemde voorschriften, vergun ning te verlenen voor: het plaatsen van een windscherm, Koninginnelaan 132 (artikel 302 lid 6 van de bouwverordening). het bouwen van een woonhuis met garage, Prinsenhof 10 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wet). het plaatsen van twee serres, J.H. Isingserf 59 en 61; het plaatsen van een raam in de kop- gevel, J.H. Isingserf 61 (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over- hees). Alvorens een definitieve belissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 maart 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. 1 Informaties: Info-centrum. j STEENHOFFSTRAAT 9a, I Telefoon 02155-22555, Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). "Wat ik er zelf aan beleef is dat ik wel gedwongen word m'n gedachten op een rijtje te krijgen. Ik ben elke week wel verplicht m'n ogen en oren goed de kost te geven. Dat leidt ertoe dat ik heel bewust leef, altijd met het idee: daar kan ik misschien wel een verhaal van maken..." Dat zegt Gerard Paul, deze week op nieuw present op zijn "vaste stek" - rechts bovenaan de voorpagina van de Soester Courant - met zijn inmiddels vijfhonderdste "Zo gezien". Een jubi leum dus, ook al omdat het bijna tien jaar geleden is dat zijn eerste "cursief' in deze krant verscheen. Dat was het verhaal "Actievoerdertje", over een jongen die zich inspande om handteke ningen te verzamelen voor een actie te gen het dragen van bontjassen. Het ver scheen in de Soester Courant van 21 maart 1979. Gerard begon zijn schrijversloopbaan - nog altijd een occupatie die zich naast zijn gewone dagelijkse werk afspeelt - ooit in de gereformeerde kerkbode van Soest, met opwekkende stukjes over de Dankdagviering. "Dan hoorde je links en rechts: hee Gerard, wat 'n leuk stuk je was dat," herinnert hij zich. Al gauw volgde een "vaste" rubriek in de Gooi en Eembode, waarvoor hij enkele jaren lang wekelijks zijn "Krenten" - "uit het dagelijks brood", zoals hij verduidelijkt - publiceerde. Toen dat blad werd over genomen door de Telegraaf stopte Ge rard zijn bijdragen. De rubriek sneuvel de, maar een paar jaar later kon hij met z'n cursiefjes terecht bij de Koerier Soest, onder het pseudoniem "Wiebe Nick" (niet alleen bedoeld om zijn werkelijke naam te verhullen, maar vooral om het relativerende karakter van de stukjes duidelijk te maken: "Och, wie ben ik om dit te zeggen..."). 'Schimmig figuur' Al tien jaar publiceert Gerard zijn cur siefjes - gekke verhalen, overpeinzin gen, meditaties soms, het kleine nieuws, noemt hij ze zelf, die misschien nog het beste te omschrijven zijn als de "waar nemingen van een gevoelsmens" - in deze krant, onder zijn eigen naam. Merkwaardigerwijs heeft dat niet geleid tot een grote naam-bekendheid. "Ik spreek nogal eens mensen die m'n stuk jes elke week lezen, maar als ze m'n naam horen het verband niet leggen. Ik zit min of meer in de anonimiteit; mis schien kan ik daarom maar beter een schimmig figuur blijven en helemaal geen interview geven..." laat hij er la chend op volgen. Vanaf zijn vroegste jaren stond voor Gerard Paul vast dat hij schrijver wilde worden. "Het was altijd een jeugd droom. Op de lagere school werd ik al ^ls schrijver:,gedoodverfd. Maar ooit heeft een leraar tegen me gezegd: Ge rard, jij moet wachten tot jewat te schrijven hébt. Eerst dacht ik: wat is dat een wijze man, en ik heb twintig jaar lang geen pen op papier gezet. Maar nu weet ik dat het pure onzin was: al doen de leer je en om schrijver te worden moet je schrijven. De man had volko men ongelijk. Dat kreeg ik pas in de ga ten toen ik het ook echt ging doen." Mensen Zijn stukjes komen op verschillende manieren tot stand. Soms heeft hij al leen een "beginzin" in z'n hoofd, of een losse gedachte die door zijn hoofd speelt. "Soms schrijf ik een trefwoord op, om later op m'n gemak te bekijken of ik er wat van kan maken. Heel dik wijls gaat het over iets dat ik hoor of zelf meemaak, eigenlijk het meeste wel. Maar het gaat vrijwel altijd over mén sen. Mensen zijn zo boeiend, je hebt daardoor altijd genoeg stof." Terzijde merkt hij overigens op dat zijn popu lairste stukjes gewijd waren aan de huis kat van de familie, "Nessie", die vooral toen hij jong was een onuitputtelijke bron van inspiratie vormde. Hemzelf zijn z'n "overdenkingsstukjes" het liefst. "Daarin kun je iets weergeven van wat je bezielt...". Maar een kerst verhaal vindt hij 't moeilijkst, "vooral als het nog een beetje te vreten moet zijn. Meestal wordt het fondant, of he lemaal niks." Het publiek reageert niet vaak, vindt Gerard. "Van bekenden hoor ik wel eens wat, maar brieven krijg ik zelden. M'n cursiefjes roepen geen reacties op in de zin van ik ben-het-er-niet-mee- eens. Zo schrijf ik ook niet. Ik schrijf meestal over mensen, maar nooit op een manier dat iemand zich gepakt hoeft te voelen. En als ze herkenbaar zijn, dan gebeurt dat altijd met toestem ming." Als het aan Gerard zelf ligt komt het nog wel eens tot een bundeling van zijn stukjes. De titel weet hij al: "Mensen in cursief'. "Het gaat immers om mensen die normaal gesproken niet in het nieuws komen. In een cursieve letter kun je daar in de krant wel over schrij ven." 't Komt wel... Hij schrijft nog altijd met veel plezier, al heeft hij gemerkt dat hij ook op zijn rou tine kan vertrouwen. "Ik ben wel heel lang bang geweest dat het me niet meer zou lukken. Jarenlang heb ik steeds op nieuw het gevoel gehad: dit is m'n laat ste stukje, nou weet ik niks meer te schrijven. De eerste jaren durfde ik ook niet "in voorraad" te schrijven, omdat ik dan misschien uit m'n routine zou ra ken. Nu weet ik: al heb ik niks, 't komt wel. Aan onderwerpen geen gebrek, als ik maar de rust heb om het uit te werken." Als het tegen zit stapt hij on der de hete douche. Daar knapt hij van op of, zoals Loes, zijn vrouw, minzaam laat wetep: "Dan, rijpt,'t, net als een zweertje." "Ja, dab( komt 't vuil eriiit," reageert cie schrijver met evenveel vro lijkheid. Gerard blijft' schrijven. "Ik ben elke keer van plan om minstens tot en met Gerard Paul achter de schrijfmachine waarop de "Zo geziens" worden gepro duceerd. m'n eerstvolgende stukje door te gaan. Als ik zou moeten stoppen zou ik het vreselijk missen. Ik ben zelfs blijven schrijven als ik ziek was; toen ik een keer hoge koorts had heb ik beschreven wat ik voelde." Een heel enkele keer namen dochter Anneke of zoon Kees de honneurs waar, met de toevoeging "omdat m'n vader griep heeft". Alleen in de vakanties slaat hij zijn schrijfwerk tegenwoordig over, maar dan heeft hij de eerste "Zo gezien" voor daarna al klaar. Positieve dingen In zijn "grabbelton" - een aantal map pen met korte notities, kranteknipsels en allerlei andere zaken - bevindt zich een compleet arsenaal aan onderwer pen, maar hij kijkt er nooit in. Wel be waart hij intussen zijn gedrukte cursief jes op een nette manier, nadat een goe de vriendin de hele verzameling een keer heeft gesorteerd en ingeplakt. "In opdracht" schrijven lukt hem niet. "Als je me wilt blokkeren moetje me opbel len en zeggen: Ik wil een leuk verhaal van je... Ik moet 't altijd zelf opdoen." Loes is trouwens altijd de eerste die een "Zo gezien" te horen krijgt. Gerard leest haar zijn stukje in klad voor, voor dat hij zich achter de schrijfmachine zet om het uit te werken. Wat hem bij het schrijven precies voor ogen staat is niet makkelijk te omschrijven. "Laat ik het zö zeggen: ik ben eerder geïnspireerd door positieve dingen dan door nega tieve. Als het even kan wil ik de mensen een plezierig stukje aanbieden, ze als het ware even positief laden." Met een brief aan alle groepen en or ganisaties die in januari door de Raad van Kerken bijeen zijn gebracht in het kader van het Conciliair Proces (voor Vrede, Gerechtigheid en het behoud van de Schepping), verzet Progressief Soest zich tegen het houden van de jaarlijkse Oude Ambachtenmarkt op 4 mei. P.S. voert daarvoor verschillen de argumenten aan in de brief, die on dertekend is door de secretaris van de progressieven, Thea Weenink-van Dijk. Het eerste is de overweging dat een feestelijke markt, echt bedoeld als "uit je" voor belangstellenden in Soest en wijde omgeving, in feite niet strookt met de aard van de 4e mei, ook al vindt de officiële dodenherdenking 's avonds plaats. "Voor de nabestaanden is deze Ziet u minder scherp de laatste tijd Voldoen de lenzen of de bril niet meer Zijn uw ogen zoveel waard dal ze alleen door een deskundige bekeken mogen worden Ga dan naar Donker. Hij is deskundig op het gebied van oogmeting en oogcontrole. Donker heeft de ervaring en de techniek om u van een gedegen advies te voorzien. brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 - IS626 datum een hele dag van extra geden ken. Zeker na alles wat er de afgelopen maanden aan traumatische effecten heeft plaatsgevonden lijkt solidariteit met hen dubbel op haar plaats." Een andere overweging voor haar pro test vindt Progressief Soest in de nood zaak van een blijvende bezinning op het veilig stellen van waarden als vrijheid en het herstel van de rechtsstaat, en met name de rechten van de mens. "Een dag als 4 mei leent zich daar uitstekend voor, want behalve terugkijken/her denken zullen we juist dan naar de toe komst moeten kijken en ons moeten af vragen hoe we racisme, discriminatie, het wegsturen van vreemdelingen etc. kunnen voorkomen." De brief citeert verder Andrée van Es, kamerlid van de PSP, - het herdenken van de Tweede Weredloorlog en het bezinnen op de oorzaken ervan is nog maar net begonnen" - en stelt ook de vraag aan de orde wat "Europa 1992" op het gebied van de mensenrechten zal brengen, gezien het feit dat de wetge ving in Nederland rechtvaardiger is dan in andere landen. Volgens Progressief Soest komt daarbij de positie van ho- mosexuelen, buitenlandse werknemers en vluchtelingen aan de orde. Men wijst ook op de ontwikkelingen in Frankrijk (Le Pen) en Duitsland (Schönhuber)en ae noodzaak dit soort ontwikkelingen nationaal en internationaal af te dam men. Versluierend "Voor Progressief Soest dus allemaal redenen om te zeggen: laat 4 mei blijven wat het is, een dag van herdenken, be zinnen en vooruitzien," aldus de brief, waarin verder de wens wordt uitgespro ken deze intenties over te brengen op de jeugd. "Activiteiten met een feestelijk karakter werken op zijn minst versluie rend en zijn in ieder geval pijnlijk voor de betrokkenen." Progressief Soest heeft de brief ver stuurd naar alle deelnemende actie groepen aan het "conciliair overleg" met de Raad van Kerken, dat op 16 maart een vervolg krijgt. De partij is van mening dat het College van B. W. on juist heeft gehandeld door zonder enige inspraak van de bevolking toestemming te verlenen voor de Ambachtenmarkt op 4 mei en te weigeren op vragen van P.S. duidelijk te maken waarom men zo handelt. Burgemeester Scholten heeft overigens beloofd dat de Ambachtenmarkt afge lopen zal zijn tegen de tijd dat de officië le herdenking 's avonds begint. Alle an dere fracties steunden dit standpunt in de vergaderingen van de commissie ABZ op 30 januari en 27 februari. 1 Telefoon 02155 - 1 28 74 De Soester VVV. die al sinds een lange reeks van jaren de Oude Am bachtenmarkt op Hemelvaartsdag organiseert, houdt vast aan de da tum van 4 mei voor het evenement dat jaarlijks tienduizenden bezoe kers naar de Kerkebuurt in Soest trekt. Volgens voorzitter A.L.F. Trippaers zal de markt de Doden herdenking, die 's avonds om 20.00 uur plaats vindt, allerminst versto ren. "Het is overigens niet de eerste keer dat Hemelvaartsdag op 4 mei valt, en de Ambachtenmarkt dus ook," aldus Trippaers. "Een aantal jaren geleden was dat ook het geval, en toen heeft niemand zich ernaan ge stoord." Hij heeft overigens alle begrip voor het standpunt dat o.a. door Herman Joosten in diens open brief is ver woord en heeft hem inmiddels in een persoonlijke brief geantwoord. "We zullen ervoor zorgen dat de Ambachtenmarkt uiterlijk om 18.00 uur is afgelopen. We proberen zelfs om 17.00 uur te stoppen, maar er is dan altijd nog wel wat nazorg." Zo als ieder jaar zal het na afloop van de markt weer rüstig zijn, belooft Trip paers. Maandag j.l. op SERVICESALON en nu in onze kapsalon EXKLUSIEF BIJ UW KAPPER Steenhoffstraat 53 - Soest - Tel. 02155 - 2 14 33 Geopend van maandag t/m vrijdag 8.30-17.30 uur Zaterdag 8.00 t/m 15.30 uur Zoals u ongetwijfeld weet wordt het onkruid dat tussen de tegels in trottoirs e.d. naar boven komt "aangepakt" met chemische bestrijdingsmiddelen. Aan het gebruik van bestrijdingsmiddelen kleven nogal wat bezwaren. Vandaar dat de gemeente Soest, d.m.v. de invoering van de z.g.n. "milieutegel" het gebruik hiervan wil terugdringen. Iedereen die liever niet heeft dat de gemeente het stukje trottoir voor het huis met bestrijdingsmiddelen te lijf gaat, kan zich aanmelden voor zo'n milieutegel. Op een tegel in dat stukje trottoir wordt dan met milieuvriendelijke verf een boomblad geschilderd. Het personeel van de afdeling groenbeheer zal op haar spuittocht door Soest dit stukje trottoir dan links laten liggen. Zo'n milieutegel betekent echter wel dat de bewoner die deze heeft aangevraagd, dat stukje trottoir met de hand van onkruid vrij moet houden. De aanvrager zal dus zo'n vijf maal per jaar, te weten in het voor- en najaar en 's zomers maandelijks, het onkruid tussen de tegels weg moeten krabben. Hoe meer mensen in een straat zich dus aanmelden voor een milieutegel, des te minder er in die straat gespoten hoeft te worden. Op dit moment hebben zich al meer dan 200 bewoners voor de milieutegel aangemeld. Duidelijke koplopers zijn de Aagje Dekenlaan en de Oranjelaan. Deze straten zijn al bijna "spuitvrij." Als u uw straat ook spuitvrij zou willen zien, lever dan onderstaande bon vóór 31 maart a.s. op één van de hieronder genoemde plaatsen in en ga even bij de buren langs om ze ook enthousiast te maken. Na het aanbrengen van de tegel krijgt u een onkruidkrabber om het onkruid op een milieuvriendelijke wijze te bestrijden. Als u zich na 31 maart aanmeldt wordt de tegel pas in het najaar aangebracht. Dat betekent dat er nog een keer wordt gespoten. Bon inleveren bij: •Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9, geopend 09.00 - 17.00 uur; Hulpsecretarie in Soesterberg, dinsdag en donderdag 13.30 - 15.30 uur. U kunt het formulier ook opsturen naar Postbus 2000, 3760 CA Soest. Ondergetekende verklaart het voetpad, trottoir, rijweg of gedeelte van het woonerf voor haar/zijn woning/perceel zelf onkruidvrij te houden. Zij/hij verzoekt daartoe in het betreffende gedeelte van het voetpad, trottoir of woonerf een "milieutegel" aan te brengen, als aanduiding dat ter plaatse geen chemische onkruidbestrijdingsmiddelen mogen worden gebruikt. Bij verhuizing of in geval om een andere reden het onkruid niet langer verwijderd kan worden, zal kontakt worden opgenomen met de afdeling groenbeheer van de gemeente, tel. 02155-93646. Naam Adres Postcode/woonplaats: Telefoonnummer Handtekening

Soester Courant | 1989 | | pagina 5