3e VAX Superzuiger aat zien wat hij kan. - WDSÖ SWP PCO-bestuur vreest geen 'aderlating' na oprichting reformatorische school Comité weigerde uitgestoken hand Excuses Ichthuskerk aan PCO-bestuur Geen korting op omroeptientje Joke van Beerschoten in AVRO- programma voor redden kind schoemaker JOC houdt zaterdag hazejacht WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 7 Gewraakte zinsnede sloeg niet op Soester situatie Vinyl, Cocosmatten, Rails, Gordijnen, Matrassen en Meubelstoffen bij: A'i ViVH d lap 4:1 Provinciebestuur antwoordt VVD Rommelmarkt Jeugdzorg op 22 april Inbraak Banningstraat Mode tot in detail Toneelavond van Friese vereniging Willem Blaauw (WD): (geen) woord Frans Toren Oude Kerk vanaf 1992 weer te beklimmen Cursus CMD voor gespannen mensen Van Weedestraat 253 3761 CD Soest Telefoon 02155 - 2 23 39 8 4 O 1 "Als bestuur hebben we het comité een eindweegs tegemoet willen ko men. Met hun principiële wensen had den we niet al te veel moeite, want bin nen een schoolvereniging als de onze moet ruimte zijn voor verschillende richtingen en stijlen. We willen in be ginsel alle geledingen vertegenwoor digen. De eisen die het comité stelde - een ei gen sub-bestuur; een eigen toelatings beleid voor leerkrachten en leerlin gen, met een tamelijk ver-gaande bal lotage; een eigen personeelsbeleid, geheel los van de andere scholen; en geen enkele vorm van medezeggen schap - zijn voor ons echter onoverko melijk geweest." Aldus de heer H. den Harder, voorzit ter van de Vereniging voor Protestants- Christelijk (Basis-) Onderwijs in Soest, naar aanleiding van het initiatief van het comité dat in Soest een reformatorische basisschool wil oprichten. Volgens Den Harder heeft het PCO-bestuur het co mité vorig jaar al een hand toegestoken door althans te willen praten over de mogelijkheden van een zekere "inkleu ring" van een van de scholen. "Maar de eisen die men daarbij op tafel legde vormden een duidelijk struikelblok, zo wel bestuurlijk als organisatorisch en principieel." Den Harder meent dat het tegemoetko men aan de eisen bestuurlijk gezien on mogelijk tegenover de ledenvergade ring verantwoord hadden kunnen wor den. Organisatorisch gezien zouden de bevoegdheden van een eigen sub-be stuur veel te groot zijn. Principieel ge zien zouden, bij aanvaarding van de ei sen, ook andere stromingen dan de re formatorische een "eigen school" kun nen opeisen. "Dan heb je zó veertien scholen in plaats van de huidige zeven," aldus Den Harder. Met name het punt van de medezeg genschap is voor het PCO-bestuur ven groot gewicht geweest. "Je kunt niet voor één school een ontheffing aanvra gen; de keus is: óf overal een medezeg genschapsraad, óf nergens. Voor één school kan daarop geen uitzondering worden gemaakt." Hij houdt het erop dat het comité kennelijk buitengewoon voorzichtig wil zijn met de invloed van de ouders. Pluriformiteit Het PCO-bestuur was echter niet persé ongenegen tegemoet te komen aan de wensen om bij het benoemings- en toe latingsbeleid meer rekening te houden met de "kleur" van de directeur en van de leerlingen. "Op het ogenblik zijn alle directeuren lid van de hervormde of de gereformeerde kerk, en wij zouden er geen bezwaar tegen hebben terwille van de pluriformiteit een directeur te be noemen uit de reformatorische hoek, mits die zich natuurlijk weTzoü confor meren aan het beleid van de vereni ging-" De heer Den Harder ontkent overigens dat deze overweging een beslissende rol zal spelen bij de benoeming van een nieuwe directeur aan de Da Costa- school, waar aan het eind van het schooljaar een vacature ontstaat door het vertrek van de heer Boor. "Wij wil len het comité niet de wind uit de zeilen nemen door met opzet een kandidaat van reformatorische huize aan te stel len, maar we streven evenmin naar het tegenovergestelde. We veranderen ons beleid niet, maar zoeken gewoon naar de meest geschikte kandidaat." 'Dóódsimpel1 Den Harder meent bovendien dat het oprichten van de nieuwe school - hij schat de kans dat die er komt op 50 pro cent - geen erg nadelige consequenties heeft voor het bestaande christelijk on derwijs in Soest. "Naar mijn oordeel is het initiatief niet ontstaan uit onvrede met het beleid van de vereniging, maar is er een veel eenvoudiger verklaring. De reformatorische Johannes Calvijn- school in Amersfoort gaat binnen af zienbare tijd verhuizen naar de andere kant van de stad; dat betekent dat de ca. 60 leerlingen uit Soest een veel grotere afstand moeten afleggen. Het is dood- simpel - ik zie eigenlijk geen andere re den om hier een nieuwe school te star ten." Het feit dat ook de heer Kok, oud-voor- zitter van de schoolvereniging, deel uit maakt van het comité, geeft hem de overtuiging dat het initiatief niet gericht is tegen het PCO-Soest. "Het beleid is sinds het vertrek van de heer Kok niet wezenlijk veranderd, dus daartegen kan hij geen bezwaar hebben. De vereniging is niet 'linkser' geworden." Volgens Den Harder is het alleen de kerkeraad van de Ichthuskerk (gerefor meerde bond) die zich zonder voorbe houd achter het comité heeft opgesteld. Die heeft inmiddels haar excuses ge maakt voor bepaalde zinsneden in de brief waarmee de ouders zijn benaderd. De kerkeraden van de christelijke gere formeerde kerk en de gereformeerde gemeente hebben het PCO-bestuur la ten weten dat zij formeel geen banden hebben met het comité, noch overigens met de schoolvereniging. "Ze hebben zich niet van het comité gedistantieerd, maar wilden het PCO evenmin afval len. De leden van hun kerken participe ren op persoonlijke titel. Met andere woorden: ze staan in principe achter beide scholen." Geen bedreiging De PCO-voorzitter houdt het erop dat de nieuwe school, als die er komt, geen "aderlating" zal veroorzaken bij de be staande scholen. "Wij zien het niet als een bedreiging. Als de school er een maal is zal er op termijn misschien een kleine verschuiving ontstaan, maar die zal zeker geen directe gevolgen hebben voor de. werkgelegenheid." Den Harder heeft bovendien de overtuiging opge daan - op grond van berichten die hem van de ouders hebben bereikt - dat het merendeel van de ouders in de Ichthus kerk niets voelt voor een aparte refor- PCO-voorzitter H. den Harder. matorische school. "Veel ouders heb ben niet positief gereageerd op de brief van het comité. Bovendien zullen de PCO-bestuursleden uit de Ichthuskerk niet aftreden als de nieuwe school er komt; ook zij zitten er op persoonlijke titel in." Het komt hem buitengewoon onwaarschijnlijk voor dat ze daardoor in aanraking zouden komen met een of andere vorm van kerkelijke tucht. "En ik heb geen enkele aanwijzing dat zij ei gener beweging zullen weggaan." In het PCO-bestuur bestaat grote een- stemmingheid over het beleid, bena drukt Den Harder, en in de vereniging heerst volstrekte rust. Hij ziet het initia tief dan ook meer als een storm in een glas water. "Er is ook geen enkele rela tie met de woelingen van zeven jaar ge leden en er is niet de geringste reden om het initiatief van het comité te beschou wen als een wraakoefening, bijvoor beeld van de heer Kok, zoals is gesugge reerd. Ik ken de heer Kok en acht hem daar te groot voor." 'Lelijke fout' Den Harder is wel van mening dat het comité een "lelijke fout" heeft gemaakt door de kerkeraden in hun initiatief te betrekken en de suggestie te wekken dat de leerkrachten in Soest niet meer in de bijbel zouden geloven. "Maar wie met modder gooit verliest grond, zoals een Surinaams spreekwoord zegt. Dat is ook hier gebleken." Hij ontkent dat het PCO-bestuur de "affaire" lijdzaam over zich heen laat komen. "Zeker niet. Het is duidelijk dat wij dit een slechte zaak vinden voor het christelijk onderwijs, maar als demo craat sta ik op het standpunt dat ieder een het recht heeft om zo'n initiatief te nemen. We hebben gedaan wat we kon den, maar we zijn niet in paniek ge raakt. Er zijn in de gesprekken metjhet. comh'té geen persoonlijke spanningen opgétfeden; de sfeer was altijd vriende lijk. Niettemin, nu onze uitgestoken hand niet is aangepakt moeten we op houden en doorgaan ons eigen beleid te voeren." "Wij geven toe dat de gebruikte zins nede zeer ongelukkig was. We hebben in een brief aan het PCO-bestuur dan ook onze hartelijke verontschuldigin gen aangeboden en ons bereid ver klaard die af te drukken in ons eigen kerkblad - Ichthus-nieuws - maar de beslissing daarover aan het PCO-be stuur gelaten. We hebben nog geen reactie vernomen." Dat zegt ds. R. van Kooten, predikant van de Ichthuskerk en voorzitter van de kerkeraad van deze "buitengewone wijkgemeente" van de hervormde ge meente in Soest (beter bekend als de "gereformeerde bonds-kerk") over de reactie van het PCO-bestuur op de brief van het comité dat in Soest een refor matorische basisschool wil oprichten. Het bestuur had zich gestoten aan het feit dat in de brief van het comité de in druk wordt gewekt alsof leerkrachten in het prot.-chr. basisonderwijs in Soest "zelf niet meer geloven wat er in de bij bel staat". Ds. Van Kooten betreurt dat in het artikel in de Soester Courant van vorige week niet vermeld werd dat de brief met verontschuldigingen aan het PCO-bestuur al enige weken geleden is verzonden. Volgens hem heeft het comité overi gens naar eer en geweten gehandeld. "De gewraakte zinsnede sloeg niet op de Soester situatie, maar op de landelij ke. Niettemin had men er alerter op moeten zijn dat de brief gelezen zou worden alsof het over het onderwijs in Soest ging." Men had zich bewust moe ten zijn van het mogelijke misverstand en daarvoor heeft de kerkeraad zijn ex cuses aangeboden. Van Kooten wijst er overigens op dat het comité niet de te genstelling tussen geloof en ongeloof op het oog had, maar die tussen de mo derne theologie en de reformatorische traditie. "Het ging in die zinsnede ook niet om 'geloven', maar om 'geloven- wat-er-in-de-bijbel-staat'." Plus aan vitamine De Ichthuskerk staat dan ook onver kort achter het initiatief voor de nieuwe school, die aansluiting zou moeten ge ven bij de traditie thuis en het onderwijs in de kerk. "Je moet dat niet negatief formuleren - alsof het protestants- christelijk onderwijs in Soest niet meer acceptabel zou zijn - maar positief. Het gaat erom dat het onderwijs aansluit bij de eigen belevingswereld van de ou ders," aldus ds. Van Kooten, die het met een eenvoudig voorbeeld verdui delijkt: "Ik zoek meereen plus aan vita mine in het voedsel, dan dat ik het ande re als vergif zou willen stempelen..." De titel is in zijn ogen niet zo belangrijk. "Soms mis je op reformatorisch scholen ook wat ik het 'sprankelende' zou wil len noemen. Het gaat niet om het eti ket." De onderlinge theologische ver schillen tussen de drie Soester kerkge meenschappen waarop het initiatief steunt zijn in dit verband niet meer dan "nuances," aldus ds. Van Kooten. "Wat voorop staat is de achterliggende visie op het kind: ga je ervan uit dat het kind van zichzelf goed is, óf zeg je met het klassieke doopformulier dat het in zon de ontvangen en geboren is. Dat geeft een heel andere benadering bij het ver tellen van het bijbelverhaal..." Dat verschil is in zijn ogen van wezenlij ke betekenis in de opvoeding: "De leer kracht heeft mijn kind per dag langer onder handen dan ik. Het begrip refor matorisch houdt voor mij in dat in de vertelling de 'rechtvaardiging van de goddeloze' sprankelt. Dat vind ik lich ter dan wat je in menige lichte kerk hoort," merkt hij op, refererend aan de in de Soester Courant van vorige week gebruikte omschrijving "zware ker ken". Klap Volgens de predikant is er een duidelij ke samenhang tussen het Soester initia tief en de situatie op de reformatorische scholen voor voortgezet onderwijs in Amersfoort. Veel ouders, ook uit Soest, kiezen voor hun kinderen het Loden- stein College in de Keistad, niet zo zeer om principiële redenen, maar omdat het "klimaat" op menige andere christelijke middelbare school hun niet aanstaat. "Er is mede daardoor een enorme toevloed van leerlingen, zodat er een strakkere selectie wordt toege past. Kinderen die afkomstig zijn van een reformatorische basisschool heb ben gemakkelijker toegang." Naar zijn mening hoeft het protestants-christelijk onderwijs in Soest niet al te zeer te vre zen voor een leegloop van kinderen uit de reformatorische kerken, met alle ge volgen van dien voor werkgelegenheid etc. "Er gaan er al heel veel naar de re formatorische basisschool in Amers foort. De klap - als je daarvan kunt spreken - lijkt me voor die school dan ook aanzienlijk groter dan voor het pro testants-christelijk onderwijs in Soest." Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Het is niet mogelijk de inwoners van de provincie Utrecht een compensatie te bieden voor de late start van de re gionale omroep in Utrecht. De Media wet en de besluitvorming over de re gionale omroep in Provinciale Staten laten dit niet toe. Dit schrijven Gede puteerde Staten in antwoord op vra gen van de VVD-fractie in Provinciale Staten. Radio Utrecht ging op 1 februari jongstleden van start. De inwoners van de provincie zijn verplicht vanaf 1 ja nuari 1989 een provinciale opslag van 10 gulden per jaar op hun algemene omroepbijdrage te betalen. Met de op brengst van die opslag bekostigt de pro vincie de regionele omroep in het eigen gebied. "Het is helaas onvermijdelijk gebleken de opslag per 1 januari te heffen", aldus G.S. Het College wijst erop dat de om roep voor zover mogelijk alle voorbe reidingen getroffen heeft om tijdig met haar uitzendingen te kunnen starten. De feitelijke beslissingen over zendtijd toewijzing, over de opslagheffing en over de bekostiging van de voorberei- dingskosten die de omroep moest ma ken, lieten echter langer op zich wach ten dan was voorzien. Daarom kon het bestuur van Radio Utrecht pas in no vember 1988 daadwerkelijk starten met het werven van personeel, het zoe ken van huisvesting en het treffen van allerlei technische en programmatische voorzieningen. "Van het omroepbe- stuur kon in redelijkheid niet gevergd worden om zonder uitzicht op financië le middelen duurzame verplichtingen aan te gaan", aldus G.S. Overigens heeft het College in het ver leden steeds bepleit dat de regionale omroep betaald zou moeten worden uit de algemene omroepmiddelen. Ook de mogelijkheden van verruiming van re clame-inkomsten via de STER zouden volgens Gedeputeerde Staten serieus moeten worden onderzocht. Joke van Beerschoten uit Soest is gis termiddag in het zonnetje gezet, om dat ze in december een driejarige peu ter uit een vijver in Overhees van de verdrinkingsdood redde. Tijdens de opnamen van het AVRO- programma 'Hart van Goud' kreeg ze van de peuter en diens vader een ket tinkje met als hanger een hartje. Het programma wordt donderdag 9 maart om 20.55 uitgezonden op Nederland 2. De kordate Soesterse was zelf niet op de hoogte van het feit dat ze in het middel punt van de belangstelling zou worden komen te staan. In 'Hart van Goud' worden iedere keer mensen beloond die zich op een unieke wijze hebben in gezet voor anderen. Dat kan gezegd worden van Joke van Beerschoten. Ze reed op dinsdag 20 december langs een vijver nabij het Fazantenpad. Aan de rand van het water ontdekte ze een trapauto en in het water zag ze iets drij ven, waarvan ze aanvankelijk dacht dat het een pop was. Toch besefte ze direct dat het een kind betrof en zonder te aar zelen sprong ze in het water en trok ze het driejarige jongetje op het droge. Omwonenden reageerden op haar hulpgeroep en schakelden de politie en een arts in. Die wist de peuter weer bij kennis te brengen. Al enkele weken zijn de voorbereidin gen voor de 19de rommelmarkt van Stichting Jeugdzorg Soest weer in vol le gang. Het jaarlijks terugkerend eve nement, waarnaar veel Soesters uitkij ken: het mini-Waterlooplein aan de Nachtegaalweg. Ook dit jaar zal de komende weken weer op velen een beroep worden ge daan. Op zaterdag 18 maart wordt ge start met het ophalen van spullen. Een reden te meer om nu reeds overtollige huisraad, kleding, meubels en klein- meubelen, spullen uit "oma's tijd", speelgoed e.d. apart te zetten. Ieder jaar is deze happening hard nodig om het werk ten bate van de Soester jeugd-jon- geren en volwassenen binnen de drie buurthuizen (De Vangrail, De Praat paal en Het Kruispunt) te kunnen laten funktioneren. Dit jaar is uit de grote wensenlijst gekozen voor het thema 'Oud voor nieuw'. Door jarenlange interne bezuinigingen, die noodzakelijk waren om de vermin derde subsidiegelden op te vangen, kon niet worden geïnvesteerd en vervangen. Dat betekent dat een aantal zaken al ja renlang aan vervanging toe zijn. Daar voor wil men de opbrengst van de Rom melmarkt 1989 gebruiken. Een reden te meer om nu vast een kijkje te nemen op zolder of in een vergeten hoekje. Vanaf volgende week wordt men weke lijks geïnformeerd omtrent inlevera- dressen en info-telefoonnummers. Laat ook uw "oud" omgezet worden in "nieuw," zodat aan het inhoudelijk werk (de aktiviteiten binnen de buurt huizen) niet behoeft te worden getornd. Een 40-jarige bewoonster van de Ban ningstraat in Soesterberg ontdekte vo rige week dat er in haar woning was in gebroken. De dader had daarbij een kleurentelevisie en een radio weggeno men. De waarde van de buit was 540 gulden. laanstraat 67 baarn 02154-15588 De VAX is niet alleen een extra krachtige stofzuiger. De VAX Superzuiger reinigt ook uw tapijt en stoffering. En hij zuigt water als u iets gemorst hebt Ongelooflijk, nietwaar? Daarom verzorgen wij demonstraties met de VAX Superzuiger. Dan ziet u zelf waar die grandioze schoon maker toe in staat is. Mag u niet missen... De VAX Superzuiger komt in aktie Vrijdag 10 maart demonstratie van 13.30 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur van Weedestraat 78, tel.: 02155 -17253 Het Jongeren Ontmoetings Centrum (JOC) houdt op zaterdag 11 maart een hazejacht. Deze variant op de drop ping vindt plaats in de omgeving van Soest. De spectaculaire jacht begint om 20.00 uur. Op dat tijdstip worden de deelnemers in groepen van vier personen in de om geving van Soest afgezet. Tijdens de ha zejacht zullen jagers van het JOC de groepen trachten op te sporen. Als dat lukt, dan zijn de deelnemers het 'haasje' en krijgen ze strafpunten. Het gaat er om zo snel mogelijk terug te zijn bij het JOC met zo min mogelijk strafpunten. De beste groep krijgt de hoofdprijs van 100 gulden. De kosten voor deelname aan de haze jacht bedragen 3,50 gulden. Niet-leden moeten twee gulden meer betalen. Deelnemers moeten zich zaterdag voor 20.00 uur melden bij het JOC (achter de Rank) aan de Soesterbergsestraat. Het JOC houdt overigens elke vrijdag avond vanaf 20.00 uur bijeenkomsten in het clubgebouw. De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op vrijdag 17 maart a.s. een toneelavond in de grote zaal van de Ontmoetingskerk in Hilversum, Minc- kelerstraat 161. De avond begint om 20.00 uur. Het Jouster Kritetoaniel uit Joure brengt dan het blijspel "It mot fan dok ter" (Het moet van de dokter) van Kurtz Gordon, in de Friese bewerking van Bjinse Westra. Het belooft een ge noeglijke avond te worden met licht voetig toneel van klasse. Deze avond zijn ook de "diskes" met al lerlei Friese produkten weer aanwezig. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Inlichtingen voor Soest: T. Dijkstra- Wondaal, Kerkplein 10, tel. 12568, toestel 20). Beeldend taalgebruik kan, vooral in politieke discussies, bijzonder ver helderend werken. Daarvan moet ook het Soesterbergse WD-raadslid Willem Blaauw doordrongen zijn ge weest, toen hij vorige week in de commissie Bedrijven nog eens aan drong op actieve milieu-voorlichting door de gemeente. "Als we de mentaliteit willen veran deren is dat een kwestie van 'frapper toujours'," aldus Blaauw, die er daar mee blijk van gaf een aardig mondje Frans te spreken. Hij voegde er de volgende opmerking aan toe: "We zullen de voorlichting op alle mogelijke manieren moeten aanpakken, anders schijten de hon den straks over onze bol heen!" Daar was om zo te zeggen geen woord Frans bij, en vooral niet toen de VVD-er vervolgde met de harte- kreet dat dit probleem iedere burger bij herhaling "onder de neus gewre ven moet worden..." Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) reageerde zonder blikken of blozen op Blaauws weinig parlemen taire taal. "Ik zeg vanuit mijn eigen hart en namens de ambtenaren: we zijn allemaal rijp om er tegenaan te gaan en alles te doen wat nodig is om het milieu te beschermen." De Soester VW heeft het gemeente bestuur verzocht de toren van de Ou de Kerk opnieuw open te stellen voor groepen onder begeleiding van de VVV. Een groot aantal jaren geleden werden door de VVV rondleidingen met torenbeklimming in de Kerke- buurt verzorgd. De VVV wil dat weer in ere herstellen, mede in het kader van promotie-aktiviteiten Soest. Burgemeester en Wethouders heb ben het WV-bestuur geantwoord dat het voorstel van de VVV van har te ondersteund wordt. "Zowel voor de inwoners van Soest als voor toeris ten en verblijfsrecreanten kan de to ren een aardige 'attractie' vormen. Uw initiatief wordt dan ook van harte ondersteund," aldus schrijven Bur gemeester en Wethouders. De onderhoudstoestand van de toren is echter momenteel niet zodanig dat openstelling voor publiek voldoende veilig en verantwoord is. In 1991 zal de toren - die op de Monumentenlijst staat - worden gerenoveerd. Burge meester en Wethouders zullen ervoor zorgen dat de toren dan geschikt wordt gemaakt voor bezichtiging door kleine groepen onder begelei ding van de WV. Dus vanaf 1992 heeft Soest er weer een attractie bij. Eind april start het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn/Eemnes een avondgroep rond het thema 'omgaan met spannin gen.' Spanningen kunnen een grote rol spe len in het dagelijks leven. Spanningen in het gezin, in de relatie, in het werk of juist omdat men geen werk heeft. Spanningen kunnen ook lichamelijke klachten veroorzaken, die op hun beurt weer nieuwe spanningen oproepen. Het is vaak moeilijk om die cirkel alleen te doorbreken. In een groep ontmoet men mensen met vergelijkbare problemen, men vindt steun, begrip en herkenning bij elkaar. In een veilige omgeving kan men na gaan wat men zelf kan veranderen aan de oorzaken van de spanningen en aan de manier waarop men er mee omgaat. Wie belangstelling heeft kan zich wen den tot Rina Brinkman of Gwen van Gelder, tel. 02155-19004 (CMD afd. Soest). De groep staat open voor man nen én vrouwen. Er zijn 10 wekelijkse bijeenkomsten op donderdagavond van 19.00 - 21.00 uur. Deelname aan de groep is kosteloos. (naast de Wibra) CD-nieuws: VICTOR LAZLOHot and Soul THE DUBLINERSGreatest Hits TV-CD THE NYLONSGreatest Hits TV-CD DIV. ARTIESTEN The Awards, dubbel CD voor slechts f 39,90 (zolang de voorraad strekt) SPAAR VOOR EEN GRATIS CD! RAMBO III VIDEO-nieuws: DEADLY PURSUIT CRY FREEDOM THE LAST EMPEROR N.A.M. TOUR OF DUTY PART III STEALING HEAVEN SPAAR VOOR EEN GRATIS FILM stip notering O superstip A alarmschijf zaterdag bij Veroniea 14 ©11 3 ©37 4 ©13 3 5 ®!1 2 S 7 TT ©14 4 ©10 5 ©19 3 @28 2 ©IS 3 9 irrel-^Hresi (producer) componist - label bestelnr. - platenmij. «m a -a -■S-s-slJ titel - artiest 1 1 1 I (producer) componist - label bestelnr. - platenmij. O 6ELFAST CHIL0 - simple minds (horn/lipson) - simple minds - virgin 111998 - virgin 25 2 WHY NOT (V1E - the judds (maher) howard/lhrockmorton/maher - rca 42641 - rca ANYTHING F0R YOU - gloria estefan msm (e estefan) g eslelan - eptc 6545837 - cbs 20 3 THE LIVING YEARS - mike the mechanics (neil/rutherford) robertson - wea 2577177 - wea records BUFFAL0 STANCE - neneh cherry (bomb the bass) cherry/e a - circa 141923 - virgin 27 2 CUDDLY T0Y - roachford (brauer/roachford/laney) roachlord - cbs 6516110 - cbs WILD THING - tone loc (dike/ross) smith/ea. - delicious vinyl 112008 - arlola 22 3 RESPECT - a'de«a (d parkin) otis redding - chrysalis 112070 - chrysalis SHE DRIVES ME..* fine young cannibals A (david z/f y c) steele/gift - london 8863617 - phonogram 16 6 THE LOVER IN ME - sheena easton (la/babyface) reed/simmons - mca 2577437 - wea records WE CHEER YOU UP - barbarella (hannibal) jansen/raider/ea - corduroy 705 - corduroy @15 5 TRACIE - level 42 (level 42/ea.) king/husband - polydor 8714347 - polydor MY PREROGATIVE - bobby brown (g griffin) gritfin/brown - mca 2577047 - wea records A 17 10 BRING ME EDELWEISS - edelweiss (werzowa/glelschermayer) idem - gig 2475447 - wea ree. YOU GOT IT - roy orbison lynne) r orbison/t petty - virgin 112000 - virgin - 1 STRAIGHT UP - paula abdul (elliot wolft) idem - virgin 111997 - virgin LEAVE ME AL0NE - michael jackson ja (quincy jones) m jackson - epic 6546727 - cbs - 1 GET ON THE DANCE FL00R - rob base (hamilton/base) ginyard - bmc 7133 - Imc/dmc BABY DON'T F0RGET MY.. - milli vanilli (1 tartan) farian/nail - hansa 111841 - ariola 1 WAIT - robert howard and kym mazelle (dr robert) r howard - rca 42595 - rca I ONLY WANNA BE WITH YOU - samantha fox (stock/aitken/ea.) raymonde/ea. - jive 1454737 - cnr - 1 TAKE IT T0 THE STREET - novo band (l lee) leule/voerman - ariola 111890 - ariola ALLES KAN EEN MENS..- rene troger (temming/v harkt temming'westbroek - cnr 1423337 - cnr 24 4 D0WNT0WN - one 2 many (hudson/kolsrud) ovland/black - a&m 3903777 - polydor TONIGHT - tina turner david bowie (f brftfen) d bowie/i pop - caprtof 70311797 - emi bovema 1 CELEBRATETHE.. - womack womack (blackwefl/ea dr rue/bamrer - isbnd 117059 - ariola LOVE ALWAYS FINDS.. - g medeiros ria (buchanan/lee/warren/ea) - mercury 8727067 - phonogram 30 5 BABY, 1 LOVE Y0UR WAY - wil to power (b rosenberg) 1 rampion/coilins/ea- epic 6531837 - cbs IT'S ONLY LOVE - simply red (stewart levine) cameron wea 2472027 - wea records 23 13 CAN'T STAY AWAY..- gloria estefan msm L (emilio/fhe jerks) g eslelan - epic 6514447 - cbs COUNTDOWN - countdown all star band flemming/v berk) balcb/baars/ea - polydor 8716867 - po) 34 4 SOULMATE - the wee papa girl rappers (skinner) lawronce/mahomed ea, - Jive 1454677 - cnr EVERYBODY NEEDS..- blues brothers (wexier/berns/burke) idem - atlantlc 7889247 - wea records 33 7 LOCO IN ACAPULC0 Ihe leur tops (p collins/l dozier) idem - arista 111850 - ariola EVERY R0SE HAS IT'S TH0RN - poison (werman) dall/devitle/ea. - enigma 2031737 - emi bovema 26 10 ESPECIALLY F0R YOU - kylie jason ((stock aitken waterman) idem - pwl 24 - cnr F0UR LETTER WORD - kim wilde (wilde/swain) r m wilde - mca 257 6987 - wea records ©3110 S0METHINGS GOTTEN HOLD.. -marcalmond a, (kraushaar) greenway/cook - pariophone 2031907 - emi bov BLOW THE HOUSE DOWN - living in a box (alge/hartman) hammond/vers - chrysalis 112012 - chrysalis 35 4 HOLD ME IN Y0UR ARMS - riek astley (harding/cumow) r astley - rca 42615 - rca

Soester Courant | 1989 | | pagina 7