bezienswaardig ^thlteido t IS ShidiohariaharwocziK GEMEENTE soest Prijzenfeest Super-kabouter-kleurwedstrijd David de kabouter dankzij Super Van Doorn op kinderafdeling Zonnegloren Karin Schepman brengt Derde Wereldgroep verslag uit over Tanzania-project WOENSDAG 8 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 l Allerwegen lof voor Van Logtenstein Gemeente gaat containers plaatsen voor inzameling oud papier 1X. Bekijk ons brillenassortiment. Mooier dan u denkt. Veelzijdiger dan u wist. Ook op betaalbaar prijsniveau. Enquête Klein Chemisch Afval: 9t/m 15 maart Muziekschool 25 jaar in Soest 'Bloem-kunst' in Kasteel Groeneveld Morgen informatie-avond in Griftland College ENIG IDEE WAT GEHANDICAPT ZIJN, KAN BETEKENEN? 06-3212166 3669 Sportfoto's Zeker meer dan honderd jeugdige tot zeer jeugdige Soesters - de meesten in gezelschap van hun moeders - waren vorige week te gast bij Super Van Doorn, voor het prijzenfeest dat de af sluiting vormde van de grote Super-ka bouter-kleurwedstrijd. Het feest vond plaats in de grote zaal van Honsbergen, het dienstencentrum naast de super markt aan de Wiardi Beckmanstraat, want op de ontvangst van zoveel kinde ren tegelijk (en dan ook nog de ver strekking van limonade en wat lekkers) is de zaak zelf niet berekend. In totaal hadden er maar liefst 525 kin deren meegedaan aan de wedstrijd, die vaak bijzonder mooie kleurplaten ople verde. Ze waren er niet allemaal, want dan zou zelfs Honsbergen te klein zijn geweest. Gelukkig waren de twintig prijswin- naartjes er wél. Ze kregen allemaal een fraai cadeau, uit handen van Ingrid Su- kel die namens Super van Doorn als gastvrouw optrad. Ze werd daarin trou wens bijgestaan door Sacha v.d.Veer, die voor de feestelijke gelegenheid was "omgetoverd" tot een bijzonder char mante kaboutervrouw. De prijzen varieerden van knuffelbees ten, auto's, spaarpotten en bekers - meestal voorzien van de kabouterfiguur David - tot trommels, schetsboeken, placemats en zelfs videobanden. Ze gingen naar de onderstaande Super-ka- bouter-kleurders van Soest: 1 jaar: Milou van Ooyen en Roderik Kolderman; 2 jaar: Stephanie van Beek en Alex Muller; 3 jaar: Kevin Kats en Kim Witte; 4 jaar: Maartje Houben en Suzanne van Beek; 5 jaar: Menno Huisman en Marieke Demage; 6 jaar: Peter Verwoerd en Margo v.d.Linde; 7 jaar: Mark van Arkel en Gonda van Noppen; 8 jaar: Kathelijne Lokker en Lesley van Brederode; 9 jaar: Margriet v.d.Bosch en Eddy van Schaik; 10 jaar: Evelien Westeneng en Anne- mieke v.d.Arend. Super Van Doorn heeft afgelopen maandag een leuk gebaar gemaakt in de richting van ziekenhuis Zonnegloren. Op de kinderafdeling werd het huis van David de kabouter in een 'groene' omgeving geplaatst. David, zijn vrouw Lisa en alle vriendjes waren vanzelfsprekend ook van de partij. De jonge patiëntjes krijgen allemaal een bouwplaat van de woning. Ze kunnen die zeifin elkaar zetten. Voorde kinderen had de supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat tevens een doos met kleurplaten meegenomen, zodat ze tijdens hun ver blijf in Zonnegloren creatief bezig kunnen zijn. Ries van Logtenstein, de CDA-wet- houder die onder andere de afval-pro- blematiek in zijn portefeuille heeft, heeft in het algemeen geen last van valse bescheidenheid, maar de loftui tingen die vorige week over hem wer den uitgestort brachten hem toch bijna aan het blozen. Dat gebeurde in de commissie Bedrijven, waar gesproken werd over het voorstel om twintig con tainers aan te schaffen voor de inza meling van oud papier. In navolging van de inzameling van glas - via de glascontainers op diverse "stra tegische" punten in de gemeente - zou dat de hoeveelheid oud papier die uit het normale huisvuil wordt gehouden aanmerkelijk kunnen verhogen. Dat heeft als voordeel dat de grondstoffen gemakkelijker kunnen worden herge bruikt en dat er minder verwerkings kosten voor het afval behoeven te wor den gemaakt. In Soest komt nog veel papier in het huisvuil terecht, ondanks de inspannin gen van o.a. scholen en verenigingen. Op die manier wordt maar zo'n 500 van de in totaal 1770 ton die jaarlijks in Soest rouleert hergebruikt. Dat kan dus een stuk beter. Met het plaatsen van de containers kan er minstens 250 ton ex tra worden ingezameld, na enkele jaren zelfs ruim 500 ton extra. De (container-)inzameling van de ge meente en die van de scholen etc. bijten elkaar overigens niet. Ze hebben een "complementair" karakter. De meer opbrengst komt uit het huisvuil en gaat niet ten koste van de tot nu gebruikelij ke wijze van inzameling. Ook de^geves- tigde papierhandel lijdt er geen schade van, want het "verzadigingspunt" is nog lang niet bereikt. Overigens wil de ge meente de nieuwe vorm van papier-in zameling uitbesteden aan een particu liere firma. Dat is goedkoper en levert de gemeente zelfs een financieel voor deeltje op (na vijfjaar zo'n 35.000 gul den). Loftuitingen Alle commissieleden stemden van har te in met het voorstel. De loftuitingen aan het adres van de wethouder en zijn ambtenaren waren dan ook niet van de lucht. Met opmerkingen als "ontzet tend goed", "prima", "schitterende zaak", "uitstekend", werd Van Logten stein als het ware de papiercontainer in- geprezen. Zelden heeft een Soester wethouder van zo veel kanten zo veel lof in ontvangst mogen nemen. De commissie machtigde hem dan ook zonder bedenkingen om zelf een con tract af te sluiten met de firma die het aantrekkelijkste aanbod zou doen. Wethouder Ries van Logtenstein. Eindelijk is er make-up gebaseerd op huidverzorging Shiseido make-up Van weldadige foundations tot zijdezachte oogschaduw De rijke vochtformule draagt bij tot uw schoonheidsideaal Geavanceerde technologie vervolmaakt door een briljante Serge Lutens Shiseido make-up is de ware innovatie bekroond mei schitterende mode kleuren Een sensuele ervaring... Extra teder... Van ochtendgloren tot avondduister heeft de uitstraling een blijvend karakter. EINDELIJK, MAKE-UP DIE OOK VERZORGT. Shiseido Make-up Created by Serge Lutens LE MAQUILLAGE gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - 3761 CK Soest T elefoon 02155 - 2 04 88 speciaal optiek De gemeente Soest biedt bij openbare inschrijving te koop aan de voormalige boerderij plaatselijk bekend Van der Griendtlaan 11 te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3902 ged. en 4114 ged., groot 740 m2. De grond en opstallen mogen uitsluitend voor woondoeleinden wor den gebruikt. De boerderij en het op het perceel staande bakhuis zijn van bijzonde re cultuurhistorische waarde. Om deze reden mogen de opstallen niet worden gesloopt. Voorts dienen de op het perceel aanwezige 5 leilinden te worden ge handhaafd. Koper heeft de verplichting over te gaan tot restauratie/renovatie van de opstallen. Hiervoor kan in principe subsidie worden verkregen. Overige van belang zijnde voorwaarden zijn vermeld in het inschrijf formulier. De boerderij is te bezichtigen op dinsdag 14 maart a.s. van 16.00 uur tot 17.00 uur. De inschrijving staat open van 8 maart tot en met woensdag 22 maart 1989. Bekendmaking van de inschrijving is op dinsdag 28 maart 1989 om 16.30 uur in het gebouw van Milieu en Stadsbeheer, Lange Brinkweg 77, achteringang, Soest. Inzage van stukken, nadere inlichtingen alsmede inschrijfformulieren zijn vanaf 8 maart a.s. verkrijgbaar bij de afdeling grond- en economi sche zaken dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur op genoemd adres. In de gemeente Soest vindt in de periode van donderdag 9 tot en met woens dag 15 maart een straat-enquête plaats over Klein Chemisch Afval (K.C.A.). De enquête wordt gehouden door Debby Boorsma, studente milieukunde, die thans stage loopt bij de staf Voorlichting. Zij gaat de enquête houden bij de di verse winkelcentra in Soest en Soesterberg, alsmede op de beide weekmark ten. In het kader van haar stage is Debby Boorsma bezig met het opzetten van een inzamelingsaktie voor Klein Chemisch Afval in de gemeente. Aan de hand van enquête-resultaten wil ze te weten komen wat de kennis bij de bevolking is over dit onderwerp en waarom er zo weinig K.C.A. wordt ingeleverd. De gegevens worden ook gebruikt bij de voorbereiding van een gerichte voor lichting over het inleveren van K.C.A. van weedestraat 87 3761 CD soest Vanavond concert in Griftland College De afdeling Soest van de Regionale Muziekschool Amersfoort (RMA) be staat 25 jaar. Ook het feit dat de Soestse cello-docente Jet van Baaren op l maart 25 jaar aan de RMA verbonden is zal zeker niet ongemerkt voorbijgaan. Ter gelegenheid daarvan wordt er van avond een feestelijk concert gegeven in het Griftland College aan de Noorder- weg 79. Aanvang 20.00 uur. Daar zullen optreden het klarinetkwar tet o.l.v. Hanneke Delis en het RMA- orkest o.l.v Peter Vinken. Het klarinet kwartet bestaat uit vier gevorderde kla rinetleerlingen en brengt een geva rieerd programma van 20 minuten niet werken van onder andere Mendels- sohn, Strawinsky en Gerswin. Het RWA-orkest o.l.v. Peter Vinken bestaat uit ruim 80 leerlingen tussen de Kasteel Groeneveld in Baarn, Natio naal centrum voor bos, natuur en land schap, organiseert in samenwerking met het International Education Centre for Floral Design Art "Dries Al- berts', op vrijdag 31 maart 1989 een bij zondere avond die geheel past in het culturele beleid van Kasteel Groene veld. 'Bloem-kunst' is een twee uur durende demonstratie van bloemsierkunst op hoog nivo, verzorgd door Dries Al- berts, gevolgd door een tentoonstelling op zaterdag en zondag in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld. Dries Alberts komt vrijdagavond met een arm vol voorjaarsbloemen en een mand vol vazen en schalen naar Kasteel Groeneveld. Twee uur lang improvi seert hij op boeiende en onnavolgbare wijze op het thema 'voorjaar' en laat hij zich inspireren door de uitdrukkings mogelijkheden die de natuur en de vaas of schaal hem bieden. 'Bloem-kunst' is een reeks van opwin- De Derde Wereldgroep Soest hoopt op veel belangstelling voor de infor matie-avond die morgen - donderdag 9 maart - wordt gehouden in het Grift land College. Een van de gasten is Ka rin Schepman, SNV-vrijwilliger in Songea (Tanzania), die daar als fysio therapeute werkzaam is en tegelijk su pervisie houdt op de voortgang van het DWG-project daar: de bouw en de inrichting (in samenwerking met "Ge red Gereedschap") van een orthope dische werkplaats. Karin is een paar weken met verlof in Nederland. Op die manier is ze in de ge legenheid de mensen van de Derde We reldgroep Soest "bij te praten" over het project, waarover trouwens elke maand schriftelijk kontakt wordt onderhou den. In Songea is ze de opvolgster van Bernadette Adriaenssens, de eerste kontaktpersoon van de DWG-Soest. Karin, afkomstig uit Zwartsluis, bleef na haar opleiding tot fysiotherapeute eerst een jaar in Nederland. Daarna bracht ze als SNV-er een jaar door op de Azoren, keerde vervolgens terug naar Nederland om in 1984 - na een speciale tropencursus - in Songea te gaan werken. Ze is als enige blanke werkzaam in het ziekenhuis van deze Tanzaniaanse stad, met een "verzor gingsgebied" dat ruwweg anderhalf maal zo groot is als Nederland. Vanuit het ziekenhuis is ze o.a. betrokken bij het opzetten van een netwerk van door haar opgeleide verpleegkundigen, die patiënten in afgelegen dorpjes begelei den en behandelen. Ze heeft inmiddels 15 fysiotherapie-assistenten opgeleid, samen met haar Tanzaniaanse "coun terpart". Behalve met de dagelijkse fysiothera- pie-praktijk houdt ze zich bezig met al lerlei bijkomende activiteiten, zoals o.a. het opzetten van een administratie- en registratie-systeem, het afleggen van huisbezoeken, het onderhouden van kontakten met Welfare-instellingen, gezondheidsvoorlichting en de verdere begeleiding van de verpleegkundigen. Gebouwtje Het lag voor de hand dat zij ook de voortgang van het DWG-project zou "bewaken" en daarover de Soester ach terban met enige regelmaat zou infor meren. Ze doet dat met enthousiasme. De bouw is in januari j.1. begonnen en deze week wordt het dak geplaatst, weet ze te vertellen. Het gebouwtje (17 x 5,5 meter) verrijst direct naast het zie kenhuis - dat overigens zelf bestaat uit een aantal barakken - en is zo opgezet dat er naast de werkplaats zelf ook ruimte is voor een gipskamer, een wachtruimte, een loop-afdeling en een kantoortje. De bedoeling is dat er straks een ortho pedische schoenmaker en een onthope- dische instrumentmaker gaan werken; die zijn op dit moment nog in opleiding. De werkplaats moet gaan voorzien in de behoefte aan schoenen, beugels, kunstledematen etc. voor de talrijke pa tiënten, die lijden aan de gevolgen van diverse ziekten, zoals lepra, polio, ma laria-complicaties, maar ook botbreu ken en brandwonden. Geen zware opgaaf Karin hoopt dat de werkplaats in elk ge val volledig "draait" voordat haar con tract (nog anderhalf jaar) is afgelopen. Ze houdt overigens wel rekening met een verlenging van een jaar. Volgens haar is het logisch dat het project straks een eigen plaats krijgt op de lijst van SNV-projecten, omdat de supervisie toch een hele taak is naast haar gewone werk. "Maar het is heel leuk Ik zie het in elk geval niet als een zware opgaaf." Ze verwacht dat de werkplaats in het komende najaar van start zal kunnen gaan. De Derde Wereldgroep heeft inmiddels een bedrag van 17.000 gulden bijeen gebracht voor de bouw van de werk plaats, waarmee naar schatting zo'n 25.000 a 35.000 gulden gemoeid zal zijn. Via de SNV komt dat geld in Tan zania terecht. Ook is er een elektriseer- apparaat - onmisbaar in de fysiothera- peutische praktijk - ter beschikking ge steld en er zal nog wel het nodige volgen aan apparatuur en gereedschappen. Karin Schepman zal morgenavond in het Griftland College (aanvang 20.00 uur) uitgerbeid verslag doen van haar ervaringen en bevindingen. Ze heeft ook de beschikking over dia's en een vi deofilm. Voor haar zal de heer D. den Haas, adjunct-directeur van de SNV, een inleiding houden over "Het nut van kleinschalige ontwikkelingsprojecten". De avond wordt omlijst met levende muziek en er zijn diverse produkien uit de Derde Wereld verkrijgbaar. De aan wezigen kunnen, zoals gebruikelijk op Karin Schepman. de avonden van de Derde Wereld groep, ook nu weer kennis maken met smakelijke hapjes uit exotische oorden. TELEFOON GIRO '06-3212166 /yWy.lUJLV.LLA In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie 8 en 18 jaar, die met elkaar een symfo nie-orkest vormen. Het orkest heeft net zijn jaarlijks repetitieweekend achter de rug en is goed in vorm. Zeker omdat het orkest al tweemaal in dit seizoen in Duitsland speelde cn kortgeleden deel nam aan een muziekscholenfestival in Doetinchem kunnen we veel verwach ten van het concert dat een gevarieerd programma biedt met muziek uit ver schillende stijlperiodes. Naast het muzikale gedeelte zullen de RMA-voorzitter de heer E.M. Nikkels en de wethouder van Cultuur en tevens RMA bestuurslid de heer F. Kingma een toespraak houden. De toegang voor dit feestelijke concert is gratis en na afloop van het officiële gedeelte (om plm. 21.00 uur) wordt een drankje aan geboden. dende gebeurtenissen. Met behulp van levende, dode en levenloze materialen uit de natuur creëert hij ontroerende bloemcomposities met letterlijk dubbe le bodems. Improviseren is bij Dries Al berts altijd het uitgangspunt van bloem- schikkingen, die hij ook wel 'florale ob jecten' noemt en waarin hij zijn relatie met de natuur vastlegt en uitbeeldt. Dries Alberts is nog maar net terug van een één jaar durende wereldreis. Tij dens deze reis verzorgde hij samen met zijn vrouw, op uitnodiging, meer dan veertig bloemsierkunst-demonstraties en meerdaagse ontwerpcursussen in Amerika, Japan, Taiwan, Maleisië, In donesië, Australië en Nieuw-Zeeland, Tijdens deze succesvolle reis ontving hij vele uitnodigingen om in 1989 een der gelijk evenement te herhalen. Kaarten voor deze bijzondere avond a f 7,50 kan men reserveren bij: Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, 3744 ML Baarn, tel. 02154-20446.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9