Het is nog steeds Boekenweek! 3.25 3.00 2.25 'Slachtofferhulp Eemland' start in politiebureau Amersfoort uitgave nieuwe boeken BOEKENWEEK TOP TWINTIG Libris. De Complete Boekhandel. Treinreis met korting naar veelzijdige Huishoudbeurs WOENSDAG 15 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 AGBOEK Renate Rubinstein Over mijn katten Nog vrijwilligers gezocht voor afdeling Soest Auto gestolen Controle deel III Yogelvreugde houdt lezing en paasbingo Boekenweek 1989: 8 t/m 18 maart U WEET HET, HUGO CLAUS GEVEN WIJ WEG. Zijn nieuwe novelle "De Zwaardvis" krijgt U kado bij aankoop van f 19,50 aan boeken. Daarnaast verkopen wij voor een vriendenprijsje: Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg J*"Jt- Ook deze week is het nog volop Boe kenweek. Dat is niet alleen te merken in de vestigingen van de plaatselijke bibiliotheek, maar vooral bij de boek winkel. De Boekenweek - de 54-ste al weer! - staat dit jaar in het teken van "Boek en film", waarbij met name de verfilmde boeken centraal staan. Zoals gebruikelijk duurt de Boeken week geen week-van-zeven-dagen, maar strekt ze zich ook dit jaar over een periode van tien dagen uit: van 8 tot en met 18 maart. Ook het traditionele Boekenweek-geschenk ontbreekt niet: het is een novelle van Hugo Claus, "De Zwaardvis", die in een oplaag van 540.000 exemplaren wordt verspreid. Dat is tien procent meer dan vorig jaar het geval was. "De Zwaardvis" is - zo lang de voorraad strekt - tijdens de Boe kenweek gratis bij een besteding van ten minste f 19,50 aan Nederlandse boe ken; daarna kost het boekje f 7,50. Hugo Claus, wiens naam de laatste ja ren steevast wordt genoemd in verband met de Nobelprijs voor de literatuur, schreef "De Zwaardvis" in opdracht van de CPNB, die de Boekenweek or ganiseert. Het verhaal gaat vrolijk van start. Maarten is een jongetje dat geen weet heeft van godsdienst maar op de dorpsschool wordt geconfronteerd met het drama van Christus, voor hem een meeslepend alternatief voor de avontu ren van Clint Eastwood. Maarten fan taseert over Christus aan de hand van een boekje waarin deze wordt voorge steld als een vis. Geen walvis, geen dol fijn, geen haai, maar een zwaardvis, be denkt Maarten, en gewapend met een keukenmesje of houtsplinter vertolkt hij de rol van de zwaardvis. Mythe In een verwrongen versie van het Pas sieverhaal wordt de mythe verweven van Cybele, de vruchtbaarheidsgodin. Haar priesters waren gecastreerd of als vrouw verkleed. Schoolhoofd Willy Goossens werkt aan een declamato- rium over Cybele, waarin hij zijn ver langen uitschrijft naar Sibylle, Maar- tens moeder. Op het erf van het land huis van Sibylle werkt Richard, een ge wezen veearts, veroordeeld en uit zijn ambt gezet wegens abortus, door drankzucht impotent geworden en zo doende kandidaat-priester voor Cybe- le-Sibylle, die in de mythe overigens haar mislukte huwelijk herkent. Richard wordt aangehouden voor een misdaad. Maar wie is het slachtoffer in dit relaas: Sibylle, haar moeder, de ou de vrijster Dora die Maarten wil beker en, Richards vrouw Julia, Sibylles echt genoot of de auteur van Cybele? Het verhaal krijgt een verrassende ontkno ping; er verschijnt geen deus ex machi na en hoogstwaarschijnlijk zigzagt de kleine Maarten nog altijd achter zijn mes aan als een zwaardvis door het Vlaamse landschap. 'Het moment' Voor het vriendenprijsje van f 2,50 is in de boekhandel ook verkrijgbaar de neerslag van de literaire verhalenwed- strijd, waarin de tien beste inzendingen zijn uitgegeven. "Het moment" - met als ondertitel: "dagboek van mijn idool" - bevat verhalen van tien auteurs in spé, van wie er inmiddels twee zijn uitgenodigd om een roman te schrijven. De jury bestond uit de auteurs Adriaan van der Veen, Herman Pieter de Boer en de critici Hans Bouman en Ed van Eeden. "Het moment" is een uitgave van Amber en Libris. 'Over mijn katten' Exclusief brengen de Libris-boekhan- dels voor de luttele prijs van f 3,50 ook de boekenweek-verrassing "Over mijn katten" van Nederlands bekendste co lumniste, Renate Rubinstein. Ze wordt niet alleen geïnspireerd door politiek, literatuur of het feminisme, maar ook door het dagelijks leven en de liefde. Veel van haar thema-boeken zijn in middels ware klassieken in de moderne literatuur geworden. Katten hebben in haar leven altijd een voorname plaats ingenomen, zoals haar huidige metgezel "Tiepje". Alle poe- zengevoelens hebben haar aandacht en Rubinstein trekt menigmaal de komi sche vergelijking met mensengevoe- lens; ook de mens speelt in "Over mijn katten" dus een betekenisvolle rol. Het is een opvallend kleinood, een spranke lend en geestig relaas van een bijzonder schrijfster. Slachtofferhulp is een landelijke orga nisatie (gesubsidieerd door het Minis terie van Justitie en door de betrokken gemeenten), die zich bezighoudt met de opvang van slachtoffers van een misdrijf en van verkeersongevallen. In maart/april werden de eerste bespre kingen gevoerd om in Amersfoort te komen tot oprichting van een regiona le stichting voor slachtofferhulp. In september 19X7 startte de eerste cur sus voor vrijwilligers en op 1 novem ber 1987 werd begonnen met het ei genlijke werk, in samenwerking met de politie. Nu, begin 1989, zijn er veertig vrijwillige medewerkers plus een twaalftal in opleiding, terwijl er per 1 maart een betaalde coördinator kon worden aangetrokken. In 1987 werden ca. 700 mensen bena derd,in 1988 ca. 1100, maar in dat jaar werd de aandacht verlegd naar ernsti ger gevallen. Hoewel de meeste aan meldingen van slachfoffers binnenko men via de politie, kan ieder die zich slachtoffer weet van een misdrijf of ver keersongeval zich ook rechtstreeks wenden tot de stichting met een ver zoek om hulp. Deze hulp kan van mate riële of immateriële aard zijn. leder vindt een luisterend oor en kan rekenen op inlichtingen of een advies. Ook het helpen bij het opruimen van het huis na een inbraak, het invullen van formulie ren, het begeleiden bij bezoeken aan in stanties of het regelen daarvan, behoort tot het takenpakket van de medewer kers. Er zijn bijkantoren opgericht in Bun schoten, Baarn, Woudenbergen Leus den met eigen coördinatoren. Aan de totstandkoming van afdelingen in Hoe velaken, Soest en Eemnes wordt ge werkt. Vooral voor de laatstgenoemde plaatsen kunnen zich nog vrijwilligers aanmelden (een nieuwe cursus begint in september). Hoewel in Amersfoort van de aanvang af gezocht is naar een geschikte kan toorruimte, lukte dat niet totdat de poli tie, ofschoon zelf kampend met ruimte gebrek, -kantoorruimte beschikbaar stelde. Beide organisaties, zowel de po litie als Slachtofferhulp Eemland, zijn verheugd over deze vorm van samen werking, omdat de ervaring heeft ge leerd, dat de aanwezigheid van mede werkers van Slachtofferhulpo in het po litiebureau de kwaliteit van de opvang ten goede zal komen. Het zal mogelijk zijn eerder te reageren en eerder ter plekke te zijn. Het nieuwe kantoor is te vinden op de tweede verdieping van het politiebu reau, Van Asch van Wijckstraat 45, ka mer 204, telefonisch te bereiken onder nr. 033-610805. De officiële opening zal geschieden door de burgemeester van Amersfoort, de heer A. Schreuder, op maandag 20 maart 1989 om 16.00 uur. Een ieder die zich betrokken voelt bij het werk van slachtofferhulp in de regio Eem land is van harte welkom! Het adres van het secretariaat van de Stichting Slachtofferhulp Eemland blijft voorlopig gevestigd in Amers foort: Huygenslaan 5, 3818 WB. Tel. 033-610100. De politie is op zoek naar de dader van een autodiefstal, die vrijdagavond moet hebben plaatsgevonden aan de Kerk straat. Het betreft een blauw Hyundai met het kenteken TN-79-XS. De politie hield vrijdag j.1. op diverse plaatsen in de gemeente controle op de aanwezigheid van een geldig deel 111 van het kentekenbewijs. In vijf gevallen werd proces-verbaal opgemaakt. De duivenzaal van De Zwaluw vormt zaterdag 18 maart het decor voor de paasbingo van de vogelvereniging Vo gelvreugde. De aanvang is 20.00 uur. Op woensdag 22 maart geeft de heer J. van Beek uit Bennekom een dia-lezing over kleurkanaries. Dat gebeurt even eens in het gebouw aan de Schrikslaan. De aanvang is ook om 20.00 uur. Hugo Claus. Hendrik Petrus Berlage Auteur: Sergio Polando e.a. Uitgever: Atrium Niets nieuws onder de zon, maar deson danks toch een aparte vermelding waard. Ondanks een nogal pittige aan schafprijs (ook hier geldt alle waar naar z'n geld) was de eerste druk van dit standaardwerk redelijk snel uitver kocht. Aanleiding voor uitgever Atrium er een vervolg aan te koppelen. Berlage, de vader van de moderne bouwkunst in Nederland, is er immers een voor alle tijden na de 20e eeuw. In dit indrukwekkende boek een compleet Nederlandstalig overzicht van het ar chitectonische en stedebouwkundige werk van Berlage. Uitermate royaal voorzien van illustraties in een samen spel met artikelen van Italiaanse en Ne derlandse deskundigen, en de tekst van Berlage's spraakmakende lezing voor de Sorbonne in 1923. Met deze her nieuwde uitgave wordt wederom recht gedaan aan de vele verdiensten van een bouwkunstenaar. Met je hoofd in de huiskamer Auteur: Paul Witteman Uitgever: Balans Voor relatief weinig geld haalt u een an dere Paul Witteman (presentator t.v.- programma Achter het Nieuws) in huis. Uitgaande van de stelling dat televisie voor de meeste Nederlanders de be langrijkste informatiebron is, maakt de lezer kennis met t.v. persoonlijkheden die met regelmaat vertrouwde verschij ningen op de buis zijn geworden. In hoeverre zijn ze in staat de publieke opinie met hun inzichten te beïnvloe den en welke speelruimte is daarbij voor de intervieuwer weggelegd? Een kijkje en een kennismaking in een aar dig boekje. Gorbatsjov Redactie: D. Morisson Uitgever: Van Wijnen Over Mikhail Gorbatsjov, partijleider en Man of the Year 1988, is met grote regelmaat baarlijke nonsens geschre ven. Dit boek, geschreven door een redactieteam van Time, vormt daarop eindelijk een uitzondering. Het resul taat een biografie waarin zijn jeugd, zijn studententijd, zijn huwelijk en de weg door de partijhiearchie uitvoering wordt beschreven. Geen opgeklopte heldenverering, maar een bijna zakelij ke benadering rond een man die de westerse wereld bijna dagelijks ver baast. Aan zijn echtgenote is een afzon derlijk hoofdstuk gewijd, terwijl het uit zonderlijke boek 16 pagina's met op merkelijke foto's bevat. Vijftig A uteur: J.M.A. Biesheu vel Uitgever: Meulenhoff Op 23 mei a.s. zal Maarten Biesheuvel zijn vijftigste verjaardag vieren. Het zien van Abraham gaat niet onopge merkt voorbij. In samenwerking met uitgeverij Meulenhoff selecteerde de auteur vijftig geliefde verhalen uit zijn tot nu toe gebundelde werk. Voor wie nog niet eerder met Biesheuvel heeft kennisgemaakt met een bijzonder boek. Sinds zijn debuut in 1972 ver schaft de schrijver tienduizenden lees plezier op zeer hoog niveau. "Vijftig" is daarvan een weliswaar incomplete, maar zeer boeiende afdruk. Bovendien worden in deze omvangrijke bundel verhalen gepubliceerd die eerder slechts in een zeer beperkte oplage ver schenen en niet in herdruk zullen ver schijnen. Novellen als "De heer Mel- lenberg," een fraaiere binnenkomer kan de lezer zich niet voorstellen, "Oculare Biesheuvel" e.a. werk zjjn daar voorbeelden van. Inhoudelijk ge tuigen Biesheuvels verhalen van angst en onbegrip ten opzichte van het dage lijks leven. In hoeverre hij zijn leespu bliek bij de neus neemt zal een mysterie blijven. Zijngeraffineerde humor, spot en luchthartigheid die werkelijkheid of gespeeld zijn onderscheiden de mees terverteller van al zijn literaire collega's. "Vijftig" krijgt van ons als ondertitel: De absoluut beste meesterwerkjes van Maarten Biesheuvel. China A uteurs: W. A lexander en G.H. Mason Uitgever: Atrium De aanschaf van dit boek vraagt nogal wat investering, maar wel een die ver antwoord is. De fascinerende uitgave is gebaseerd op verslagen die gepubli ceerd zijn aan het begin van de 19e eeuw en geven in woord en zeer kleur rijke beelden de indrukken weer van twee Britse reizigers die China lange tijd verkenden. De auteur en de tekenaar verplaatsen de lezer en de kijker naar een China zonder rode signatuur en la ten ons kennis maken met een Chinese wereld die tot nu toe voor veel belang stellenden onontgonnen terrein is ge weest. Hun benaderingswijze is er een die het maatschappelijke verkeer en de eeuwenoude Chinese cultuur op sub tiele wijze binnen ons gezichtsveld brengt. "Een lees- en platenboek" van zeer uitzonderlijke klasse. De Centurio Auteur: Jan de Hartog Uitgever: De Prom Om meer dan een reden verdient deze (voorlopig) laatste Jan de Hartog aan dacht in deze rubriek. De veelschrijven de meesterverteller is een dezer dagen in Soest te bewonderen en te beluiste ren. Zijn vele leesvrienden doen er ver standig aan niet te lang met de aankoop van De Centurio te wachten. Bij de eer ste druk van deze uitgave is namelijk een door de Hartog geschreven inlei dend boekje bijgevoegd hetgeen U door de uitgever cadeau wordt gedaan. Een aanbieding die bij een herdruk niet zal worden herhaald en waarvoor dan f 3,90 dient te worden neergeteld. De Centurio, Jan de Hartog zal er meer en beter over vertellen dan wij er over kun nen schrijven. Belangrijkste conclusie: een typisch Jan de Hartog verhaal waarin de hoofdpersoon in De Com modore opnieuw in beeld wordt ge bracht. Humor en spanning houden el kaar in deze nieuwe avonturenroman in belans. Het intrigerende gegeven en de uitwerking ervan bewijzen opnieuw het geniale schrijverstalent van deze royale zeventiger. Lr. Onverwerkt verleden Auteur: Margarete Mitscherlich Uitgever: Anthos Onverwerkt Verleden is een soort ver volg op de klassieker van Margarete Mitscherlich uit 1967 "Het Onvermo gen om te Rouwen". In Onverwerkt Verleden bevestigt zij, dat het voor de Duitsers onmogelijk is zich het verleden uit de Tweede Wereldoorlog aan te trekken zoals de buitenwereld dat doet. De Duitser namelijk bepaalt, dat het nu langzamerhand wel eens vergeten moet worden. De Duitser bepaalt de mate van zijn schuld, zo die er al is, zelf. Dat is niet iets waar een ander zich over heeft uit te spreken. Deze feiten worden on dersteund door de gebeurtenissen in Duitsland van nu als je luistert naar ui tingen van politici en historici over het derde rijk, en de gebeurtenissen rond de opvoering van met name toneelstukken van Fassbinder, maar ook in het verle den die van Dürrematt. Drukke dagen Auteur: Jules Deelder Uitgever: De Bezige Bij Laten we het taalgebruik van de veelbe sproken auteur buiten beschouwing dan heeft deze_Sparta-Piet en boksver- slaafde met zijn "Drukke Dagen" de le zer in veel opzichten alleraardigste din gen te vertellen. IJzersterk zijn z'n "re portages" rond Sparta en Bep van Kla veren, daarnaast verslaggeving van an dere amusante gebeurtenissen. Zodra Rotterdamse Jules zich echter gaat be zig houden met zaken van meer gewicht wordt hij misselijk makend profaan, het titelverhaal staat voor deze uitspraak model, en vindt er een maskerade plaats. Wil Jules Deelder niet de indruk maken omhoog gevallen te zijn dan doet hij er verstandig aan z'n onnodig kwetsende inzichten en opvattingen voor privé-gebruik te reserveren. Zilver Auteur: Adriaan van Dis Uitgever: Meulenhoff De inhoud: Een jongen moet man wor den. Hij kent zijn ouders niet, alleen de strenge hand van "de juffrouw" en later de kilte van een kostschool. Hij is nieuwsgierig, laat zich lokken en verlei den, verliest zijn onschuld. Hij wil in an deren opgaan en ook zichzelf blijven, verzet zich tegen zijn eenzaamheid, maar wil die ook behouden. Zilver, de hoofdpersoon in deze doorzichtige ro man, is een dromer op ontdekkingsreis. Tijdens de reis van puberteit naar vol wassenheid onderzoekt en beleeft hij de tegenstellingen in het leven met als uit komst een leven als man, gericht op vrouwen, schone schijn en theater. Zil ver, een boek dat bol staat van tegen stellingen waaraan de auteur op soms poëtische wijze vorm weet te geven. Reuma Auteur: Jan de Vries Uitgever: Sijthoff Ongeveer 80 miljoen leden van de mensheid lijden in een of andere vorm aan reuma. Wie er mee te ma ken heeft leeft nog steeds in de ver onderstelling dat er eigenlijk maar weinig aan te doen is. De auteur van "Reuma" heeft gedurende zijn ja renlange praktijk in een Schotse kli niek zeer goede resultaten behaald bij de behandeling van reumatische aandoeningen. In dit boek geeft hij antwoord op de veronderstelling dat reuma-patiënten met hun kwaal dienen te leven. Antwoord in de vorm van alternatieve geneeswijzen en voedingsadviezen. Voor wie het aangaat kan deze wijze van aanpak mogelijk uitkomst bieden. Kassa Auteur: Paul van Engen Uitgever: De Haan Aangetrokken door gouden bergen, hebben tienduizenden beleggers in de afgelopen jaren getracht voordeel te halen in de wereld van het Grote Geld. De journalist Paul van Engen, zelf ak- tief belegger, observeert al jaren de tal loze strategieën en listigheden die de professionele beleggers aanwenden om net spel in hun voordeel te beslissen. Dit indiscrete boekje doet daarover uitvoe rig verslag. Zo beleggen naast gokken geen verslaafdheid is: van uw recensent het advies uw tijdverdrijf in ganzebor- den te steken. Minder verliesgevend en vooral minder zenuwslopend. Wie 't anders ziet verzuime niet de adviezen van Paul van Engen ter harte te nemen. Christina Deutekom, een leven vol muziek Auteur: Paul Korenhof Uitgever: Bosch Keuning Muziekjournalist en operakenner Paul Korenhof heeft in een perpetuum mo- bile-achtig verhaal de muzikale levens geschiedenis van diva Christina Deute kom opgetekend. Een Nederlandse zangeres van naam en faam die in de verste uithoeken van de wereld be kendheid geniet. Het verhaal stijgt bo ven het gebruikelijke niveau uit. Te danken aan de openhartigheid van de diva, die lezers laat kennismaken met beroemdheden uit de wereld van de opera en daarnaast een aantal muzikale aspecten belicht die met de suksesvolle beoefening van haar vak te maken heb ben. Fotomateriaal, niet altijd even ge slaagd, vormt de omlijsting van een le ven vol muziek. Bij ons moeder en ons Jet Redactie: M. GreverenA. v.d. Veen Uitgever: De Walburg Pers Hoe leefde "ons moeder" toen zij jong was, toen zij nog "ons Jet" werd ge noemd. Hoe werd zij opgevoed en hoe voedde zij later haar kinderen weer op? Welke werkzaamheden verrichtte zij in huis, het gezin, het bedrijf en de fabriek. Daarover verhaalt de indrukwekkende studie die Marie Grever en Annemiek v.d. Veen over dit onderwerp gemaakt hebben. In zeven zeer lezenswaardige hoofdstukken Brabantse maatschap pijleer, betrekking hebbend op de 19e en 20e eeuw. Nostalgie uit een voltooid verleden tijd. Nergens veroordelend, eerder bevestigend en verklarend voor wat eens in het Brabantse en de rest van Nederland als de goede oude tijd werd versleten. Tekenen met kinderen Auteur: Mona Brookes Uitgever: Bigot Van Rossum De vrouwelijke auteur gaat van de nog al omstreden stelling uit dat iedereen kan tekenen, ongeacht leeftijd, artistie ke ervaring of zelfs talent. Voorwaar den daartoe zijn in een ontspannen sfeer aan het werk gaan en je de herken ning van vijf basisvormen eigen te ma ken. In dit zeer instructieve les- en leer boek neemt de samenstelster u bij de hand om stap voor stap uw creatieve ta lenten tot ontplooiing te brengen. Vele ilustraties zijn daarbij praktische hulp middelen. De uitkomst van deze poging zou wel eens kunnen zijn dat na kinde ren ook volwassenen aan de slag gaan. Het aanzien van 1988 Diverse auteurs Uitgever: Het Spectrum Een jaarboek waarin een geslaagde po ging wordt gewaagd voor een relatiefi lage prijs en in een populaire stijl de fi nancieel kostbare vervolgdelen van be staande encyclopedieën te verdringen. Vergelijkingen in deze, ze gaan altijd mank, maar "Het aanzien van 1988" zal hoge ogen gooien door de compleet heid, informatieve teksten en het zeer fraaie zwart-wit en kleuren fotomate riaal. Wie er mogelijk ook een beschei den naslagwerkje) in ziet wordt door de toegepaste chronologische volgorde op z'n wenken bediend. hugocwa DF.ZVWRCMS 1Hugo Claus: Het verdriet van Belgiëf 29,50 2. Kees van Kooten: Zeven sloten f 22,50 3. Tessa Dahl: Strijd voor liefde f 25,— 4. Ted Troost: Het lichaam liegt nooitf 24,90 5. Harry Mulisch: Het beeld en de klokf 24,50 6. Jack Spijkerman: Vreemdzinnige telefoongesprekkenf 15,— 7. Isabel Allende: Eva Lunaf 29,90 8. Het aanzien van 1988 f 22,50 9. Bas de Gaay Fortman, Wouter van Dieren: Het smalle pad tussen macht en moraal f 19,90 10. Jan de Hartog: De Centuriof 32,50 11. P. C. Kuiper: Ver heenf 30,— 12. Adriaan van Dis: Zilver of het verlies van de onschuld f 24,50 13. Baantjer: De Cock en de moord 1e klasse f 14,90 14. Jan Kuitenbrouwer: Turbotaalf 14,90 15. Elseviers Belasting-Almanakf 22,50 16. S. Carmiggelt: Mag 't een ietsje meer zijn f 25,— 17. Wim de Bie: Schoftentuigf 19,90 18. Bernlef: Vallende sterf 18,50 19. Ethel Portnoy: Opstandige vrouwenf 27,50 20. Herman Hesse: Narziss en Goldmund f 15, K. Schippers: Het Witte Schoolbord f 4.95 Renate Rubinstein: Over mijn kattenf 3.50 Het moment, Dagboek van mijn idool (Prijswinnend nieuw Nederlands proza) f 2.50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419 De naam Huishoudbeurs is eigenlijk te beperkt. Wie van 30 maart tot 9 april a.s. op een dag de Amsterdamse RAI binnenwandelt, maakt daar namelijk kennis met het moderne leven in z'n vele variaties. Het "huishoud"-aandeel vormt maar een deel van deze zeer omvangrijke presentatie. Er is een enorme hal voor "Huis en Interieur". Een compleet paradijs voor doe-het-zelvers. De wereld van het kind, een paviljoen vol franse snufjes en smakelijke produkten, een grote modeshow en de speciale cosmetica-demonstraties maken dit over zicht van "het goede leven" bijna compleet. Daarom levert een dagje uit naar de Huishoudbeurs veel goede ideeën op en is een bezoek aan te raden voor ie der die in deze tijd graag "bij" wil blijven. Eerst iets over de reis naar de Huis- de doe-het-zelf-beurs waar de houdbeurs vanuit uw woonplaats. nieuwste apparatuur en materialen De laatste AutoRAI heeft opnieuw duidelijk gemaakt dat "eigen ver voer" naar belangrijke evenemen ten zo langzamerhand een erg tijd rovende en ergernis opwekkende zaak is. Daarom kiezen steeds meer mensen voor het openbaar ver voer: de trein naar Amsterdam of uit Z.W.-Nederland naar de RAI. Vanaf het Centraal of Amstelsta- tion brengt tram of bus u snel naar de Huishoudbeurs. Daarbij wordt het T+T biljet steeds populairder: dat geeft vanuit de plaats van ver trek recht op de treinreis, het open baar vervoer in Amsterdam en toe gang tot de Huishoudbeurs, alles met één kaartje. U hoeft dus ook niet te wachten bij de ingang om een kaartje te kopen En dat alles voor een prijs die. vooral op de wal langere afstand, een belangrijk prijsvoordeel oplevert. Compleet aanbod De Huishoudbeurs is dit jaar com pleter dan ooit en u hebt aan een dag maar net genoeg om van alles te kijken, te keuren en te proeven. U kunt bijvoorbeeld naar de presentatie Huis en Interieur waar alles te vinden is over modern wonen, verlichting, vloerbedek king, keukens en badkamers met veel complete interieurs. worden getoond, tips worden gege ven en gedemonstreerd wordt. Het onderdeel "Beveiligd wonen" is zeer actueel, de wereld van de allerkleinsten kreeg weer een eigen presentatie met alles wat nodig is voor de peu ter- en kleuterleeftijd, dieren in huis - of het nu gaat om echte of speelgoedbeesten - zijn te vinden in een speciale afdeling, het grote speelgoedpaviljoen van Blokker vormt een bijzonder aan trekkelijk rustpunt in de Deltahal en is, mede door de aanwezigheid van kabouter David, zeker een be zoek waard. Blokker is trouwens goed vertegenwoordigd op deze beurs, ook met een zeer aantrekke lijke collectie tuinmeubelen in de Oosthal. Keus uit elf dagen Voor een bezoek aan de Huishoud beurs hebt u keus uit maar liefst elf dagen, want de beurs duurt van donderdag 30 maart tot en met zon dag 9 april. U kunt er dagelijks te recht van 10 tot 17 uur; op maandag 3 t/m vrijdag 7 april bovendien 's avonds van 7 tot 10 uur. T+T biljet ten zijn verkrijgbaar bij de meeste NS-stations. Er is ook een speciale T+T folder beschikbaar; deze is te verkrijgen bij NS-stations en de Blokker-zaken in het hele land. Wie van 30 maart tot 9 april naar de Huishoudbeurs gaat in de Amster damse RAL zal waarschijnlijk de voorkeur geven aan het openbaar vervoer. Dan is het goed te weten dat u kunt reizen met een T+T biljet dat geldig is voor zowel de treinreis, voor de tram en bus in Amsterdam en als toegangsbewijs tot de Huishoud beurs.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17