er 4 we ek jan buis Het grote verschil... UUR Middelwijkstraat: oude glorie terug? Opnieuw Kassabonnen-Festival in winkelcentrum Hartje-Zuid! scliociiinkcr a nipcnhced KORTE DUINEN F Kritische Groep Dalweg/Soestereng tegen bouwvergunning raadhuis ïllem Van Oosten fotoservice b Politie Soesterberg in Dorpshuis 'AGINA 2 WOENSDAG 15 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 9 raak Schorsingsverzoek bij Raad van State Van 21 maart t/m 12 april: ONKTO1 Deense raadsleden uit Holbaek willen in Soest ideeën opdoen De kracht van de reclame ligt in de herhaling In Postiljon 'Utrecht-Bunnik' Gratis taxatie van schilderijen INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN 'Tussen-waterschap' van start Randstad Werknieuws: actueel nieuws over arbeidszaken Veel belangstelling voor informatie over Montessori-onderwijs COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. •erfect; >6,25 ïeer (tel.: de :kteur uit- bjecten cholen. st, in de 0 De Kritische Groep Dalweg/Soeste reng - waarin met name de bewoners van de Verlengde Talmalaan zich heb ben verenigd - maakt bezwaar tegen- de afgifte van een bouwvergunning voor het nieuwe gemeentehuis. De groep is dan ook in beroep gegaan bij het gemeentebestuur en heeft bij de Raad van State een schorsingsverzoek ingediend. Dat verzoek zou gisteren in Den Haag worden behandeld. De Kritische Groep voert een lange reeks van argumenten aan, op grond waarvan de bouw van het nieuwe raad huis niet door zou moeten gaan. In de eerste plaats wijst men op het ontbre ken van een maatschappelijk draag vlak, gezien de ruim 1500 bezwaar schriften en het ontbreken van ruime inspraakmogelijkheden. Klemmende redenen (spoedeisend karakter) voor een artikel 19-procedure zijn er even min. In het plan wordt geen rekening gehouden met nieuwere visies op mi lieu, verkeersbeleid, bevolkingsontwik keling, landschapswaarden etc. Aantasting Verder wijst men erop dat in de omge ving via de art. 19-procedure alllerlei activiteiten worden ontwikkeld - sport hal, veestal, polikliniek, uitvaartcen trum etc., zelfs een bejaardenflat - die het gebied ingrijpend aantasten met "postzegelplannetjes". Er moet een be stemmingsplan komen voor het hele gebied tussen Waldeck Pyrmontlaan en Molenstraat om op een verantwoorde manier met het gebied om te gaan. In het Groenbeleidsplan is gepleit voor het open en groen houden van de Eng, wat nu niet gebeurt, aldus de Kritische Groep. De "tuin" wordt weliswaar in gevuld, maar het gebouw wordt niet in gepast in de omgeving. De situering van het gebouw wijkt af van wat er oor spronkelijk is gezegd: de noordoost zuidwest-vleugel wordt 93 in plaats van 50 meter lang. Het gebouw is te groot, te massief en te hoog, vindt men, en daarom moet er een nieuw onderzoek komen door een commissie die een "directe morele en sociale betrokkenheid" heeft met Soest, in tegenstelling tot de welstands commissie (waarin maar één Soester zit). Zo'n groot gebouw is helemaal niet nodig; er wordt onvoldoende rekening gehouden met automatisering en priva tisering. Parkeerkelder/vijver De Kritische Groep protesteert tegen het besluit om geen parkeerkelder te bouwen, terwijl de rijksoverheid mil joenen ter beschikking heeft om het "blik" van de straat te krijgen. Ook de vijver (kosten f 650.000) stuit op be zwaren; dat geld kan beter worden ge bruikt voor een parkeer-onderkomen en een vijver past cultuurhistorisch ge zien niet in de omgeving. Tenslotte tekent men bezwaar aan te gen de verkeerskundige aanpak: de noordelijke parkeerplaats zal alleen be reikbaar zijn via de Verlengde Talma laan en de Soesterengweg, en het par- keerhaventje aan de Dalweg voldoet "natuurlijk nooit" aan de toekomstige behoefte. Sluipverkeer en andere on veilige situaties zijn voor de bewoners niet acceptabel. Zwembad/sporthal De bezwaren van de Kritische Groep Dalweg/Soestereng komen naar in houd en strekking voor een groot deel overeen met de kritiek die ook het Co mité Soest Alarm heeft laten horen in een lijvig bezwaarschrift. Soest Alarm en de Werkgroep Natuurbehoud Soest hebben zich inmiddels ook tot de Raad van State gewend met een schorsings verzoek voor de bouw van een zwem bad/sporthal aan de Dalweg. Men vreest financiële problemen voor de ge meente als het Natuurbad en de Turf gesloten worden en bovendien een drastische beperking van de zwem-mo gelijkheden in Soest. Ook volgens deze actiegroepen wordt de Eng door deze voorziening ernstig aangetast. ^•4iKHu!s> so^st Zó zag de Middel wijkstraat ér om streeks 1925 uit: een rustieke straatweg, omzoomd door fraaie loofbomen. Iets van die oude bomenglorie komt terug; deze week wordt er een begin gemaakt met het planten van 37 eiken, waarmee het bestaande aantal bomen wordt uit gebreid. De thans aanwezige bomen blijven dus gehandhaafd. Het werk wordt uitgevoerd door de Na tionale Bomenbank en duurt ongeveer een week. Het verkeer kan in die periode enige hinder ondervinden; de bomen worden namelijk per trailer aangevoerd en met behulp van een hijskraan in het plantgat geplaatst. (Foto: arhief ge meente Soest). Naast de regelmatige aanbiedingen gaat het winkelcentrum 'Hartje Zuid' het boodschappen doen in het cen trum Soest-Zuid nog aantrekkelijker maken door het houden van een kass- abonnen-aktie. Deze is een vervolg op de vorig jaar gehouden aklie. Daaruit mag dus de conclusie worden getrok ken, dat deze geslaagd is. De nieuwe aktie start op dinsdag 21 maart en duurt tot en met woensdag 12 april. De opzet van de kassabonnen-aktie is niet ingewikkeld. Geen rebussen oplos sen of slagzinnen maken, maar simpel weg de kassabonnen sparen die men ge durende de aktieperiode ontvangt bij aankopen bjj de Hartje Zuid-winke liers. Hebben de bonnen tezamen een MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT ONKYO IVHDISET Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wii verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u-dat graag. CNICrO HI-FI GAAT ALTIJD DIE FNE STAP VERDER Vnnr >L ™T«4,-!hT yinW**0>>gMW° ■J™" '"-071 voor m€ ZBkernaWI technische dienst tel (Bis-ium1 waarde van honderd gulden of meer, dan doet men die in de speciale envelop die bij de deelnemende winkelier ver krijgbaar is. Deze winkeliers zijn her kenbaar aan het bekende Hartje Zuid vignet en aan de speciale affiche die in het kader van de aktie is gemaakt. De enveloppen moeten worden gede poneerd in de speciale bussen die op drie plaatsen in het winkelcentrum wor den neergezet. Op de envelop moet men naam, adres en telefoonnummer vermelden. Op woensdag 12 april, de sluitingsdatum van de aktie, zal notaris mr. H.H. Elferink de trekking verrich-v ten. Direkt daarna zullen de winnaars op de hoogte gesteld worden van de prijs die ze gewonnen hebben. Feestelijk gebeuren De prijsuitreiking volgt overigens op zaterdag 15 april tijdens een feestelijk gebeuren op het plein in het winkelcen trum. Het programma hiervan is nog niet bekend, maar vast staat dat het ge heel muzikaal zal worden omlijst. De prijzen van deze voorjaarsaktie van Hartje Zuid maken het echt de moeite waard om gedurende de aktieperiode geen enkele kassabon verloren te laten gaan, en misschien zelfs wel om wat ex tra inkopen te doen, teneinde zo snel en zo vaak mogelijk een bedrag van mini maal honderd gulden aan kassabonnen bij elkaar te krijgen. Hoofdprijs: hotel-weekend De hoofdprijs is een weekend in een ex tra-luxe hotel met volledige verzorging ter waarde van f 600,-. De tweede prijs is een weekend in een luxe bungalow ter waarden van f 300,- en de vierde prijs een rondvlucht boven Soest ter waarde van f 175,-. Boekhandel Van de Ven stelt de derde prijs beschikbaar, de tweedelige Van Dale ter waarde van f 175,-. Hooyer gereedschappen geeft de vijfde prijs, een schoonmaakset ter waarde van f 150,-; foto-video Van Es sen de zesde prijs, tien videotapes ter waarde van f 110,-, en woninginrichter Wijnands de zevende prijs, een badset ter waarde van f 75,-. Voor de achtste prijs, CD-platen ter waarde van f 50,- tekent kijk- en luistervriend Westerhof; de negende prijs, een luxe wijn-, kaas- en notenpakket van f 50,- wordt be schikbaar gesteld door de Kaasspecia list, en tenslotte zorgt groente- en fruit- specialist Bas van Hoef voor de tiende prijs, een fruitmand ter waarde van f25,-. Raadsleden en ambtenaren van Hol baek, een stadje in Denemarken, wil len naar Soest komen om te kijken hoe hier wordt gewerkt op sociaal-, cultu reel- en sportgebied. Hoewel er (nog) geen intenties zijn voor officiële ban den, willen de Denen dat doen onder leiding van het College van Soest. De mensen uit Holbaek wilden aanvan kelijk van 17 tot 20 april in Soest ver blijven, maar het gemeentebestuur van Soest heeft dan onder meer de burge meester van Kozle op bezoek, de Pool se stad waarmee Soest een jumelage aangaat. Er is in die periode geen ruim te om de Deense gasten op te vangen. Het College heeft de Denen te kennen gegeven dat ze in de week van 5 tot en met 8 juni kunnen worden ontvangen en rondgeleid. Op dat voorstel is nog niet gereageerd. Holbaek is voor een aantal Soesters geen onbekendestad. De basketbalver- eniging The Red Stars onderhoudt al ja renlang contacten met een club uit die plaats. Tijdens de Paasdagen zullen vijftien leden van Holbaek Basketball Klub bij de Soesters te gast zijn. Red Stars brengt tijdens de Pinksterdagen een tegenbezoek. Buiten de basketba luitwisselingen om zijn ook andere con tacten ontstaan. De stichting Jeugdzorg was in de zomer op vakantie in Hol baek. De groep logeerde toen bij een jeugdinstelling die enkele keren in Soest was. Een aantal raadsleden, jeugdwerkers, leraren en gemeente-ambtenaren uit Holbaek willen nu een bezoek brengen aan Soest om eventueel nieuwe ideeën op te doen. POSTILJON "UTRECHT-BUNNIK", BUNNIK Circa 30-40 geselecteerde exposanten. Verkoop met VN A-Garantie Certificaat. Gratis taxatie van schilderijen door beëdigd expert. Zaterdag 25 maart t/m maandag 27 maart 1989, dagelijks van 11-18 uur. Verenigde Nederlandse Antiquairs: 085-648181. In het weekend van 25-27 maart aan staande wordt in Postiljon "Utrecht- Bunnik" voor de 66ste maal in succes sie een driedaagse kunst- en antiek beurs gehouden. Op deze beurs, die on der antiekminnaars in de loop van haar bijna 20-jarig bestaan een uitstekende naam heeft opgebouwd, zullen circa 20 a antiquairs, kunsthandelaren en anti quaren aanwezigzijn om hun beste stukken aan het publiek te presenteren. Kwaliteit en betaalbaarheid zullen voorop staan met betrekking tot het ge- bodene. Terwille van een optimale pre sentatie zal gebruik worden gemaakt van goed verzorgde standbouw in com binatie met sfeerverlichting. De beurs telt ook met Pasen weer een aantal bekende exposanten. Het beeld van de gerenommeerde antiekbeurs wordt in hoge mate bepaald door de aanwezigheid van een aantal specialis ten, die ieder voor zich een grote kennis van zaken op hun eigën terrein ten toon spreiden. Deze groep vakmensen wordt uitgebreid met een expert op het gebied van romantische en Haagse School- schilderijen uit de 19e eeuw. Gevarieerde collectie Behalve schilderijen en ikonen zal de beurs voorzien in een royaal aanbod van o.a.: decoratieve prenten en topo grafie, 17e, 18e en 19e-eeuwse meube len, antieke juwelen en sieraden, Chi nees en Japans porselein, authentieke uurwerken van internationale origine, anfiouarische en oude boeken, antieke gouden en zilveren sier- en gebruiks voorwerpen, boeren-antiek, oude munten, curiosa en kunstliteratuur. Met betrekking tot de kwaliteit van het gebodene kan vermeld worden dat bij aankoop aanspraak gemaakt kan wor den op het VNA-Garantiecertificaat. Openingstijden: zaterdag 25 maart tot en met maandag 27 maart 1989 (Pa sen), van 11.00 - 18.00 uur. Entree. Volwassenen: f 7,50 p.p.; kinderen 6-16 jaar: f 2,50 p.p. De antiekbeurs wordt gehouden in Postiljon "Utrecht-Bunnik", Kosterij- land 8, Bunnik (aan de snelweg Arn hem-Utrecht). NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Provinciale Staten van Utrecht en Gel derland hebben bij gemeenschappelijk besluit van 1 en 7 november 1988 uitge sproken dat zij nog in deze zittingspe riode zullen besluiten tot instelling van één waterschap ^opr het Vallei- en Eemgebied vóór net waterkwantiteits- beheer en de waterkeringszorg. Tegelij kertijd hebben beide Provinciale Staten de twee Colleges van Gedeputeerde Staten opgedragen om in nauw overleg met de besturen van de waterschappen Vallei en Eem en Gelderse Vallei de voorbereiding daartoe met voortva rendheid ter hand te nemen. Dit gezamenlijk besluit van de staten van Utrecht en Gelderland heeft er uit eindelijk toe geleid, dat de Kroon de oprichting van de twee waterschappen Vallei en Eem en Gelderse Vallei 28 december 1988 als tussenfase in de pro cedure om te komen tot één waterschap voor het gehele Vallei- en Eemgebied per 1 januari 1989 heeft goedgekeurd. Deze beide waterschappen zullen tot uiterlijk 1 januari 1992 funktioneren. De Kroon heeft inmiddels de heer T. Roodhart te Eemnes voor de periode van 1 januari 1989 tot 1 januari 1992 benoemd tot dijkgraaf. Het ambtelijk apparaat vai} het water schap is gebaseerd op het iritegratiemo- del waarbij alle afdelingen en diensten van de voormalige waterschappen Grebbe, Heiligenbergerbeek en De Eem zijn ondergebracht binnen één or ganisatie met twee afdelingen, te weten een afdeling financieel/juridische za ken en een afdeling technische zaken, rechtstreeks onder de secretaris. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben de heer P.R. Smink te Hoogland per 1 januari 1989 benoemd tot secre taris van het waterschap Vallei en Eem. Tot hoofd van de afdeling financieel/ juridische zaken is de heer mr. G.P. Dalhuisen te Houten benoemd. Tot hoofd van de afdeling technische zaken is benoemd de heer P.J. Walrave te Hoogland. Één prijs voor: mat, glans, nabestelling, 1 uur service dagservice Topkwaliteit Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Werknieuws, een uitgave van Randstad Uitzendbureau, is zojuist verschenen. Iedereen die met tijdelijk werk te ma ken heeft of krijgt, vindt hierin het laat ste nieuws over de particuliere verzeke ringen voor uitzendkrachten, de nieu we cijfers over de sociale voorzieningen voor 1989 en andere actuele arbeidsza ken. Werknieuws is gratis verkrijgbaar bij alle vestigingen van Randstad Uit zendbureau. Feiten en cijfers Werknieuws geeft helder weer welk voordelig particulier ziektekostenver zekeringspakket de ABU-uitzendon dernemingen en OH RA voor uitzend krachten hebben samengesteld. De voordelen zijn speciaal gericht op uit- zendwerk: opzegbaar per drie maan den, geen poliskosten, eenvoudige overstap naar de gebruikelijke gewone particuliere polis, geen medische be perkingen of eigen risico, dekking tij dens vakantie en nog meer. Ook de recente aanpassingen en cijfers ven de Ziektewet, het minimumloon en andere sociale voorzieningen zijn terug te vinden in Werknieuws. Daarnaast informeert het blad over de jaaropgaaf en het gebruik van het T-formulier. Tenslotte geeft Werk nieuws antwoord op enkele veel gestel de vragen over sociale voorzieninge Randstad Uitzendbureau Randstad Uitzendbureau is sinds 1960 actief op de tijdelijke arbeidsmarkt. In 1988 vonden ruim 180.000 mensen via Randstad een tijdelijke baan. Met 196 vestigingen is Randstad marktleider in Nederland. Randstad ziet het als haar plicht al die genen met wie zij in contact komt te in formeren over actueel ontwikkelingen. Daarom verschijnen regelmatig naast Werknieuws informatieve publikaties zoals Randstad Data, Randstad Revue en de Werkpocket. Ziektekostenverzekering In de nieuwste uitgave van Randstad Werknieuws vindt men uitvoerige in formatie over de nieuwe particuliere ziektekostenverzekering voor uitzend krachten en andere actuele arbeidsza ken. Bij de Randstad-vestiging ligt een gratis exemplaar voor u klaar: Dillen burglaan 2, 3761 JA Soest, waar men ook terecht kan voor meer informatie. VOOR NEDERLAND Uit de Zwitserse Alpen! Een fantastische manier een avond gezellig met elkaar door te brengen onze: is een combinatie van grillen, gourmetten en fonduen. Vraag informatie: RESTAURANT DE w Birkstraat 108 Soest 02155-13720 De politiepost in Soesterberg is sinds vorige week in het Dorpshuis gevestigd. De ingebruikname van het nieuwe on derkomen kon sneller plaatsvinden dan verwacht. De politie had voorheen on derdak in een pand aan de Plesman- straat. Wijkagent J.J. Plij gaat op 31 maart in de VVU (vrijwillig vervroegd uittre ding), de VUT voor politie-ambtena- ren. Hij was in de loop der jaren een be kende verschijning in Soesterberg. Zijn taak zal worden overgenomen door de heer A. Kasper, die links op de foto naast zijn voorganger staat voor het Soesterbergse 'filiaal' van de politie. Kasper is niet onbekend in Soesterberg, want hij werkte er al bij de Koninklijke Marechaussee. Op de vorige week gehouden informa tie-avond over het Montessori-onder wijs is duidelijk gebleken dat er in Soest een grote belangstelling bestaat voor deze vorm van onderwijs. Ruim zeventig bezoekers wilden zich laten voorlichten. Bij binnenkomst in de Bonifaciusschoof kreeg iedereen de gelegenheid het schitterende materiaal te bewonderen. Dat dit materiaal uitnodigde om zelf mee aan het werk te gaan, bleek al spoe dig. De meeste ouders probeerden zelf het materiaal uit, iets wat niet altijd mee bleek te vallen. R. Balvers, directeur van de Bonifa- ciusschool sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de grote opkomst. Hij lichtte toe hoe het team van de school gekomen was tot de keuze voor Montessori-onderwijs. De grondge dachte achter de basisschool, indivi duele aandacht voor elk kind, is bij Montessori essentieel. Het grootste gedeelte van de avond werd verzorgd door de heer N. van Ewijk, docent aan de Montessori-afde- ling van de PABO en zelf al jarenlang werkzaam als leerkracht aan een Mon- tessori-basisschool. Aan de hand van een uitgebreide dia-serie vertelde hij over de theorie en praktijk. De vele voorbeelden uit het dagelijks leven van een Montessori-kind illustreerden dui delijk hoe dit onderwijs verschilt van het klassikale. Zijn ervaringen werden zeer enthousiast verwoord en men kon merken dat hij met hart en ziel "Mon- tessoriaan" is. Na afloop kregen de geïnteresseerde ouders ruimschoots de kans hun vragen te stellen. Dat de avond door velen als positief werd ervaren, bleek duidelijk uit het feit dat de eerste aanmeldingen binnen stroomden. Voor degenen die deze avond gemist hebben, is er de mogelijk heid om via een persoonlijk gesprek in formatie te krijgen. Een afspraak hier voor kan men maken via telefoonnum mer 13603 van de school. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47

Soester Courant | 1989 | | pagina 3