arttó hoe* WOENSDAG 15 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 4 L Kinderbios: "Sneeuwwit en Rozerood' Danscentrum Gerla opnieuw succesvol Zondagmiddag 19 maart: Jazz in C-drie: 'Soulstation' Zeefdruk-verkoopexpositie van cursistenwerk in C-drie Stichting Jeugdzorg Soest Weekend Workshop 'Mode' Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk in Nederland Wie vergelijkt leest de Soester Courant Eéndags-jeugdorkest in Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Soester berg Informatiemarkt voor vrouwen die (weer) willen werken Expositie in De Bereklauw Wat ziet de cursist van een V olksuniversiteit? Museum Oud-Soest NCVB-Soestdijk praat over honger Filmhuis: 'El Amor Brujo' Filmhuis: 'Le Bal' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Cultureel Creatief Centrum Theater C-drie wil zich geen theater noemen. "Wij zijn een cultureel en creatief cen trum met een theaterfunctie. Dat is een wezenlijk verschil." Heel bewust is twee jaar geleden gekozen voor de naam "Grote Zaal" in plaats van "Theater zaal". C-drie biedt slechts beperkte mo gelijkheden op het gebied van theater. Een beleid, gericht op theateruitkopen van weinig bekende groepen en dus vaak experimenteel theater, was geen groot succes. Bij voorstellingen van amateurtoneel zit de zaal altijd bom vol. De laatste maanden bij uitvoerin gen met kunstenaars van naam dito. We mogen derhalve constateren dat in Soest belangstelling is voor deze voor stellingen van naam. Vaste programmering C-drie wil daarvan een vaste program mering voor theater maken. De afgelo pen twee maanden is er druk gepro grammeerd voor het nieuwe seizoen. Dan stuit men direct op de beperkte fa ciliteiten van de Grote Zaal. Het is wel mogelijk kleine produkties "van naam" op het toneel te zetten, zoals Jules Deel- der, Bram Vermeulen en Doris Baaten. Maar dat is slechts een aanbod van one- man shows en cabaret. Toneelvoorstel lingen van b.v. theater van de Lach of André van v.d. Heuvel/ Kitty Jansen zijn in onze zaal eenvoudig niet moge lijk. En dat vinden wij jammer. Er is door C-drie bewezen dat er belangstel ling is. Maar een gevarieerde program mering kan alleen gerealiseerd worden met goede voorzieningen. Ook het on derzoek van het bureau Lagendijk geeft aan dat de Soestenaren belangstelling hebben voor cultuur. Toegangsprijzen Bij het uitkopen van theaterprodukties "van naam" gaat het natuurlijk om heel andere bedragen dan minder bekende, experimentele produkties. In onze zaal kunnen, bij een theateropstelling van de stoelen, maximaal 200 personen. Als een toegangskaartje f 15,- bedraagt, kom je bij maximale bezetting op een recette van f3000,-. Dit bedrag ben je al kwijt voor Jules Deelder. En dit is nog "goedkoop". Bij andere uitkopen kan je de uitkoopsom rustig verdubbelen of meer. Wie gaat dat betalen? De bezoe ker, die opeens veel meer voor een kaartje moet betalen? C-drie? de ge meente? Bij een grotere zaal, waar plaats is voor veel meer bezoekers, lig gen er vaak veel meer mogelijkheden. Theater C-drie Het bestuur van C-drie heeft in decem ber 1988 een globaal plan gemaakt voor een uitbreiding. Een dergelijk plan komt natuurlijk niet "zo maar" uit de lucht vallen. Ontwikkelingen binnen de afdelingen horeca, cursussen en cultuur rechtvaardigen de nieuwe ideeën. C-drie werd als centrum gebaseerd op het oorspronkelijke dorpshuisidee. De kosten daarvan werden veel te hoog. C-drie maakte een nieuwe organisatie mogelijk, maar wel op de oude multi functionele basisgedachte. Op grond van de positieve ontwikkelingen van de laatste 3 jaar is het noodzakelijk om de nieuwe plannen uitgebreid te onder zoeken. Aan alle ontwikkelingen hangt een prijskaartje. Een nieuw theater, uit koop van de Joannes Parochie, een goede entree aan de voorkant met een ruime foyer en goede parkeergelegen heid brengen kosten met zich mee. Die kosten zullen voor een belangrijk deel gedekt moeten worden door een ex ploitatie. De groei van de horeca-ativi- teiten wordt echter gestimuleerd door een aantal uitbreidingen. En de ligging van het centrum wordt door de ontslui ting van de Koningsweg veel meer cen traal. Gezien de belangstelling voor conferenties en landelijke, provinciale en regionale vergaderingen kan daaruit een groei van inkomsten verworven worden. Met een goede aquisitie zal C-drie dan uit kunnen groeien tot een cultureel en creatief centrum van for maat. En Soest heeft dan haar lang ver wachte theater. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Evenals vorig jaar hield Danscentrum Gerla, in samenwerking met Dans school de Jong uit Bussum, een schoolwedstrijd. Maar liefst 250 men sen namen deel aan deze wedstrijd, in zowel de categorie Ballroom als Latin American. Op vrijdagavond was het de beurt aan de echtparen terwijl op zaterdagavond de jeugd aan bod kwam. Met veel ple zier ontvingen Frits en Karin Gerla ook de bezoekers die naar hun gloednieuwe accommodatie aan de Julianalaan te Soest waren gekomen, want een wed strijd zonder supporters zou een saaie boel zijn geworden. Dat dit niet het ge val was, blijkt wel uit het feit dat dit ini tiatief, net als vorig jaar, zo goed is aan geslagen, dat Danscentrum Gerla en Dansschool de Jong van plan zijn dit evenement tot een jaarlijks terugkeren de gebeurtenis te maken, hetwelk het ene jaar in Bussum en het andere jaar in Soest gehouden zal worden. Dat Danscentrum Gerla zich uitste kend geweerd heeft, mag blijken uit het feit dat zij bij de echtparen maar liefst 20 van de 36 te winnen medailles in de wacht sleepte terwijl dat aantal bij de jeugd nog hoger lag (25 van de 36). Op vrijdag 17 maart draait in de Kin derbios van C-drie de film Sneeuwwit en Rozerood. Het is geen tekenfilm, maar een sprookjesfilm waarin echte mensen spelen. Het verhaal is een sprookje. Maar let op: niet over Sneeuwwitje en de zeven dwergen! Het meisje Sneeuwwit en haar zusje Rozerood wonen met hun moeder in een klein huisje. Op een dag komt er be zoek; een beer die kan praten. De beer vindt het heel gezellig bij de zusjes en komt hen heel vaak opzoeken. In de zo mer lopen Sneeuwwit en Rozerood door het bos. Ze horen een heleboel ge mopper en ze vinden een dwerg die met zijn baard vastzit. Natuurlijk helpen de zusjes hem, maar de dwerg is helemaal niet dankbaar. Steeds weer komen ze de dwerg tegen en telkens moeten ze hem helpen. Als dank wordt de dwerg steeds bozer, maar dan komt de beer en..."Sneeuwwit en Rozerood" duurt 65 minuten en is geschikt voor kinderen van 5 tot 12 jaar. De film begint om 15.45 uur en de toegang is f 2,50, incl. een glaasje limonade. Reserveren mogelijk. "Soulstation" is een klassiek jazzkwin- tet, dat zich toelegt op het perfect spe len van de bekende Blue note-jazz uit de jaren vijftig en zestig. "Groove" en blues-getinte schema's bepalen de sfeer van deze muziek. De bezetting van Soulstation bestaat uit vijf in Nederland woonachtige bop-specialisten. Joop van Enkhuizen is een van de beste Nederlandse tenor-saxofonisten. In 1984 maakte hij zijn eerste plaat "Back on the scène met Cees Slinger, Alvin Queen en Joh Clayton, welke bij de pers ongelooflijk goed werd ontvangen. In 1986 maakte Joop (Joe) z'n tweede plaat "Joe meets the Rhythm-Section" met Horace Parlan, Rufes Reed en Al Harwood. Recentelijk kwam z'n derde duo-album uit, wederom met Horace Parlan. De uit Amerika afkomstige Charli-Green, geboren in Memphis Tenn, speelt naast trompet ook cornet, Flugelhorn, piccolo-trompet en mellophone. Hij geeft momenteel les aan het centrum voor Muziek Dans in Tilburg en Valkenswaard en aan het Sweelink Conservatorium in Amster dam. Charli was solist bij het Gelders orkest en het Ned. Omroeporkest en speelde verder met o.a. Dexter Gor- don, Louis van Dijk, Ben Webster, Art Taylor en Teddy Edwards. De ritme sectie bestaat uit pianist Wout Hen driks, bassist James Long (San Diego, Cal.) en drummer Max Bolleman. De laatste oogst ook veel succes met zijn "Studio 44", welke is geworden tot een van de meest gerenommeerde Jazz-stu dio's in Europa. "Soulstation" komt op zondagmiddag 19 maart naar C-drie en zal ongetwij feld zorgen voor een swingend festijn. "Soulstation" slaagt erin een tijdperk te doen herleven, waarin de jazz net zo in de belangstelling stond als de popmu ziek nu. Aanvang 15.00 uur. Toegang gratis. Van 22 maart tot en met 7 april is er in C-drie een bijzondere verkoopexposi tie. het gaat ditmaal niet om gerenom meerde kunstenaars die werk tonen en van de hand willen doen. Het zijn ras echte amateurs die, sommigen al een hele tijd en anderen weer wat korter, bezig zijn met zeefdrukken. Onder de enthousiaste leiding van Fred Ros en Nol Visser heeft in de loop der tijd een groot aantal mensen dit vak aardig on der de knie gekregen. Middels cursus sen die elk jaar in september van start gaan, hebben zij tal van technieken ge leerd om het zeefdrukken op zeer geva rieerd materiaal toe te passen. "Het aardige van deze verkoopexposi tie is de stimulans voor de cursisten zelf', zegt Fred Ros. "Op de dinsdag en woensdagavonden is hier in C-drie een aantal uren een reuze produktief stel cursisten op niveau bezig. We heb ben zelfs ons eigen affiche ontworpen, de tekst op een computer "gezet" en dat later via foto-zeefdruktechniek in kleur op papier gekregen. De hele organisatie van de verkoopexpositie ligt overigens in handen van de cursisten zelf, je zet ze daar min of meer mee over de drem pel". Hij vindt dat het werk zondermeer vol waardig genoemd mag worden: "Je treedt als het ware uit de anonimiteit en uit de reacties vorig jaar bleek wel, dat de bezoekers zeer verbaasd waren over zoveel goede amateur-kunst. Voor me nigeen is het natuurlijk ook plezierig dat alles tegen zeer aantrekkelijke prijzen van 15 tot 90 gulden verkocht wordt. De cursisten dekken daar net de mate riaalkosten mee of ze gebruiken het om een deel van het cursusgeld terug te ver dienen.", Zeefdrukken is een techniek die ir principe iedereen kan leren. Het voor deel is de grote toepasbaarheid van het ontwerp dat je eerst op papier hebt ge maakt of van een foto hebt overge bracht. Het drukken in één of meerdere kleuren kan op papier, hout, karton, perspex, glas, leer of textiel. Vooral op effen T-shirts is het aardig om een ge heel eigen ontwerp via het zeefdru- kraam aan te brengen. De expositie die woensdag 22 maart om 20.10 uur officieel wordt geopend is gratis toegankelijk. C-drie is praktisch elk moment van de dag geopend en tij dens het bezoek kan men zich ook op geven voor het volgende cursusjaar, hetzij als beginner of als gevorderde. Een dag na de laatste open dag die C-drie hield, was die cursus al volge boekt. Het blijkt dus wel aan te slaan, dat zeefdrukken, "waarvan het resul taat altijd anders is dan je van te voren verwacht", volgens een cursist. postbus 250 - 3760 AG Aan het begin van de lente organiseert de afdeling Cursussen van C-drie spe ciaal voor jongeren vanaf 13 jaar Een Weekend-Workshop 'Mode', op zater dag 18 en zondag en 19 maart a.s. van 10.00 tot 17.00 uur. In dit weekend zijn de deelnemers de hele tijd met mode bezig onder de des kundige leiding van een docente van C-drie. Aan het einde van het weekend wordt een 'modeshow' gehouden. Eén van de thema's voor de zomermode 1989 is Bloemen, daarom zal deze workshop eveneens in dit teken staan. Op het programma staan: kleding ont werpen, een complete outfit maken, ac cessoires erbij verzinnen, alles stylen voor de modeshow, met een visagiste de rnake-up verzorgen en de mode show lopen. De benodigdheden zijn: oude lappen (met bloemen als het kan!) en oude la kens. Opgave kan schriftelijk bij C-drie, Postbus 347, 3760 AH Soest, of ter plaatse bij de administratie van maan dag tot vrijdag. De kosten van deze workshop zijn: f 50,- per persoon. Wacht niet te lang met opgeven, want de deelname is be perkt. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c tel. 17615 Woensdag 22 maart: Instuif: eieren schilderen voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten f 1,- Tienerinloop voor 12 t/m 15 jarigen, Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: gra tis. Men kan zich opgeven voor de volgen de cursussen in de Vangrail: Voor tieners: Koken voor 12 t/m 15 ja rigen. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Kosten f 15,- voor 15 lessen. Start: zo snel mo gelijk bij voldoende opgave. Voor volwassenen: Bloemschikken voor beginners. Tijd: maandagavond 19.00 tot 20.30 uur. Kosten f35,- voor 6 lessen. Start: 3 april. Tot uiterlijk 24 maart kunt u zich opgeven bij de Vang rail. Kruidencursus. Tijd: donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. kosten: f 40,- voor 6 lessen incl. materiaal. Start, april. U kunt zich tot uiterlijk 24 maart opgeven bij de Vangrail. Sieradencursus. Tijd: dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: f 35,- incl. materiaal voor 6 lessen. Start: 6 april. U kunt zich bij de Vangrail opge ven tot uiterlijk 24 maart. De Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546: Donderdag 16 maart: Kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd 16.00 tot 17.30 uur. Kostqn: f 15,- voor 8 les sen. Donderdag 16 maart: Kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. Kosten: f 15,- voor 8 les sen. vrijdag 17 maart: Tienerinloop voor 12 t/m 16 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: geen. Dinsdag 21 maart: Tieneravond voor 12 t/ml6 jarigen. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 1,- Woensdag 22 maart: Instuif: Eieren schilderen voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.00 uur. kosten; f 0,50 Turks Volksdansen voor alle kinderen. Tijd: 13.30 tot 15.30 uur. Kosten: f 0,50 Breien en naaien. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 1,50 en f 2,50. Creatieve vrouwen. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50 Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987: Donderdag 16 maart: Tienerinloop voor 12 t/m 15 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.15 uur. Kosten; geen. Maandag 20 maart: Kookcursus voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f7,50 voor 4 les sen in april. Je kunt je nu opgeven. Aquarelschilderen voor beginners en gevorderden. Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: f 75,- voor 10 lessen. Dinsdag 21 maart: Spelletjesmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: geen. Woensdag 22 maart: Vooijaars-paas- kijkdoos maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten; f 0,50. Vrijwilligerswerk: een zó ingeburgerd begrip in Nederland, dat bijna niemand er nog bij stilstaat wat het eigenlijk in houdt. Ja, werk dat onbetaald door vrijwilli gers wordt gedaan. Is er soms iets uit zonderlijks aan dat werk, dat het niet betaald wordt? Welk werk doen vrijwil ligers in Nederland zoal? Er is heel veel van dat stille vrijwilligers werk in Nederland: Goede geesten die de bloemen verzorgen voor patiënten in ziekenhuizen, koffie schenken in be jaardentehuizen of wandelen met inva liden. Mensen die vrijwillig inspringen waar ze nodig zijn, soms vele uren per dag. Maar als je aan hen vraagt of ze werken, is het antwoord vaak "nee". De moeite en energie die ze in hun me demens investeren beschouwen ze niet als werk. Omdat ze er niet voor zijn op geleid? "Vrijwilligerswerk kun je zo maar doen. Het is nu eenmaal geen pro fessioneel werk". Zo kijken veel buiten staanders, maar soms ook vrijwilligers zelf ertegenaan. Het onderscheidt zich van betaald werk doordat er geen opleiding voor nodig is, en van privé-bezigheden doordat het buitenshuis gebeurd. Is het onderscheid tussen vrijwilligerswerk en beroepsma tige werkzaamheden wel altijd even duidelijk? Vast staat dat heel veel vrij willigerswerk niet meer is weg te den ken uit onze samenleving. Zoekt u vrijwilligerswerk, of wilt u eerst wat meer informatie? De Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest geeft alle gewenste inlichtingen. De vakature- bank is geopend maandag, dinsdag, en donderdag, 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, vrijdag 11.00-12.30 uur (tij dens kantooruren). Vakatures 6/112. Vrijwilligers gevraagd om zich te belasten met het ophalen van ge dragen kleding, verslepen van goede ren, uitsorteren van spullen en het ver richten van diverse voorkomende werkzaamheden voor stichting tweede handsgoederen. 8/127. Centrum voor geestelijk ge handicapten vraagt vrijwilligers m/v voor de begeleiding van een 5-tal bewo ners ter ondersteuning bij het aan- en uitkleden. Voor aktiviteiten in het wa ter wordt uitgekeken naar een vrijwilli ger m/v omdat extra aandacht het zwemmen nog fijner maakt. 7/116. Scoutinggroep zoekt vrijwilli gers m/v om de kinderen van de groep te begeleiden. Het gaat om groepen kinderen in de leeftijd van 4-6 jaar (Be vers); 7-10 jaar (Kabouters) en van 11- 14 jaar (Padvindsters). 6/111. Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers m/v om asielzoekers te be geleiden bij het leven in Nederland en in het bijzónder in Soest'. Tevens zullen 'de vrijwilligers begeleiden bij juritfiScKé" procedures. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de VVB-Soest. Inschrijven uiterlijk 1 april Op zondag 14 mei a.s. zal Kasteel Groeneveld weer het centrum zijn van het ééndags-Groeneveld-jeugdorkest. Het is dit jaar de zesde keer dat dit evenement plaatsvindt, waarbij jeug dige muzikanten bij elkaar komen om een hele dag te musiceren. De muzikale leiding ligt in handen van de Baarnse muziekpedagoge Martie Velthuis, die daarbij wordt geassisteerd door leden van de Vereniging voor Huismuziek. Deze aktiviteit van Kasteel Groeneveld en de Baarnse Muziekkring werd ge start in 1983. Het brengt jeugdige muzi kanten uit het hele land bijeen en is hard op weg een vaste traditie in Kasteel Groeneveld te worden. De animo is echter langzamerhand zo groot geworden dat men zich op een paar maatregelen heeft moeten bezin nen om de mogelijkheid te behouden publiek tot dit concert toe te laten. Zo zullen er dit jaar geen pianisten deelne men en is ook het totale aantal deelne mers beperkt. Blazers en vooral strij kers zijn zeer welkom en een zekere speelvaardigheid is gewenst. Deelnemers worden op zondag 14 mei, eerste Pinksterdag, om 10.00 uur in Kasteel Groeneveld verwacht. Zij moe ten de vooraf toegestuurde muziek meebrengen. Na een korte inleiding en kennismaking met de leiders van die dag beginnen de repetities. Na de lunch wordt het programma voortgezet en om 16.00 uur vindt de afronding plaats in de vorm van een openbaar concert. Aanmelden Iedereen die aan de genoemde voor waarden voldoet kan zich aanmelden bij Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, 3744 ML Baarn. De schriftelijke aanmelding moet voor zien zijn van naam, adres, plaats, leef tijd, het instrument en de vermelding hoelang er al op gespeeld wordt. De inschrijving sluit onherroepelijk op 1 april a.s. Het is daarom raadzaam niet tot het laatste moment te wachten. Ui terlijk 20 april krijgen degenen die zich opgegeven hebben bericht of ze defini tief staan ingeschreven. Voor een gedeeltelijke bestrijding van de kosten wordt een klein bedrag aan inschrijfgeld gevraagd van f 5,- per per soon. Inlichtingen: Kasteel Groeneveld, tel. 02154-20446; Baarnse Muziekkring, tel. 02154-114562. De Vrouw Werkwinkel organiseert op dinsdag 21 maart een informatie markt voor (her)intredende vrouwen. De markt informeert vrouwen over be roepen, scholing, starten van een eigen bedrijf, kinderopvang, vacatures, etc. Dat gebeurt d.m.v. veel informatie, marktkramen, spreeksters, videofilms, gesprekken met herintreedsters, mede werkers van het Arbeidsbureau, de Vrouw Werkwinkel en vele anderen. De informatiemarkt is er speciaal voor vrouwen die korte of langere tijd niet hebben deelgenomen aan het betaalde arbeidsproces, bijvoorbeeld vanwege de verzorging van jonge kinderen. Wanneer deze vrouwen weer aan het werk willen ondervinden ze veel moei lijkheden. Op de informatiemarkt kun nen meisjes en vrouwen zich oriënteren op de mogelijkheden om (opnieuw) een betaalde baan te vinden. De informatiemarkt wordt gehouden in diverse ruimten van het Arbeidsbureau en in een tent op het plein voor het Ar beidsbureau, gebouw "De Runmolen", Zonnehof 26, Amersfoort. De markt is geopend op dinsdag 21 maart, van 9.00 tot 16.00 uur. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De organisatie is in handen van de Vrouw Werkwinkel, in samenwer king met het Gewestelijk Arbeidsbu reau en de gemeente Amersfoort. Meer informatie: Vrouw Werkwinkel, Breestraat 59, Amersfoort, tel. 033- 614737. Vrijdagavond 17 maart om 20.00 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Bereklauw," Steenhoffstraat 63, de jaarlijkse Paaseierenexpositie ge opend. Voor de 7e achtereenvolgende maal zijn er zeer fraaie kunstwerlqes te zien van vier Baarnse exposanten, Gra- da van Wessel, Liesbeth Veldhuijsen, Immie Zijlstra en Riemke Eikelboom. "De Bereklauw" is dagelijks geopend van 10.00- 18.00 uur, behalve op zon en feestagen. De cursist ziet maar een klein stukje van het vele werk dat er komt kijken voor dat hem of haar een programma kan worden aangeboden. Vanuit dat pro gramma wordt meestal een keuze ge maakt van een of meer cursussen, die in het nieuwe seizoen gevolgd gaan wor den. Er wordt ingeschreven en betaald en voor de cursist is de zaak rond. Hij of zij zal met frisse moed de gekozen cur sus gaan volgen. De kennismaking met de docent vindt plaats. In een groot aantal gevallen zal daar iemand van het Volksuniversiteiten bestuur bij aanwe zig zijn om de cursist en de docent aan elkaar voor te stellen en iets over de Volksuniversiteit te vertellen. Gedurende de rest van de tijd verlopen de contacten van deelnemers aan de Volksuniversiteit bijna uitsluitend via de docenten. En meestal worden de do centen aan het eind van een cursus met een bloemetje of met woorden van dank beloond. Dit is zo ongeveer de kant die voor de cursisten zichtbaar wordt. Maar... dat deze het eindproduct van een zeer lange voorbereiding en een enorme hoeveelheid werk is zal nader belicht worden in de aflevering van vol gende week. Daarin wordt ook antwoord gegeven op de zo vaak gestelde vraag: hoe wordt iemand bestuurslid van een Volksuni versiteit? Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, 3764 AW Soest, tel. 22195. Steenhoffstraat 46 Paasexpositie: Brood totaal anders Een speciale expositie van brooddeeg figuren is tot en met 2 april te zien in Museum Oud Soest. Situaties uit het dagelijks leven door middel van brood deeg vastgelegd. Een verliefd paartje dat een roeitochtje maakt, een visser die op de aanleg stei ger zit en een matrozenkooi met diri gent. Maar ook oma zittend op de bank met haar breiwerk- en het dansen onder de Meiboom. Dit alles gemaakt door de vaardige handen van mevr. Helga Karl- huber, een Oostenrijkse van geboorte. In de figuren is duidelijk zichtbaar, dat er veel uren aan besteed zijn. Dit is ook te zien aan de oude voorwer pen en gereedschappen, die op de di verse vaste exposities en de wisselexpo sitie: "Van Wagenmakerij tot carosse- riebouw" te zien zijn. Museum Oud Soest is geopend zater dags en zondags van 13.30-17.00 uur. Donderdag hield de afdeling Soestdijk van de NCVB haar maandelijkse bij eenkomst. De presidente mevrouw A.H. Donker-Waninge wees in haar openingswoord op de trouwe zorg en grote wijsheid waarmee God de mens van het nodige voedsel voorziet. Zij las de bekende Bijbelgedeelten over Elia bij de weduwe te Saifath en de spij ziging van 5000 mensen met vijf broden en twee vissen. Weinig te eten... en toch genoeg... zelfs nog over! We mogen dan ook steeds in vertrouwen vragen: "Geef ons heden ons dagelijks brood." Deze woorden waren de inleiding op het onderwerp van de avond 'De we reldvoedselvoorziening', belicht door prof.dr. W. Tims uit Amersfoort. Er wordt door 500-700 miljoen mensen, verspreid over verschillende delen van de wereld permanent honger geleden. Het zijn meestal de onderste lagen van de bevolking. Ze hebben geen werk, geen geld, geen stukje land, geen eten. Welke oplossing kunnen wij hen voor deze grote problemen bieden? Plannen te over, maar de resultaten laten jaren op zich wachten en de honger duurt al zo lang. Prof. Tims probeerde, aansluitend bij de thema's van het Consiliair Proces dat de Christenen bewust wil maken van hun verantwoordelijkheid voor de schepping, enkele mogelijkheden aan te reiken. De verdeling van het voedsel in de wereld moet rechtvaardig zijn. Zoals bijvoorbeeld in China, waar sinds 25 jaar een streng distributiesysteem wordt gevolgd. Iedere producent levert alles in en iedere gebruiker krijgt even veel uitgereikt. Het voedselgebruik moet de vrede dienen en niet verstoren. In een werelddeel als Afrika ligt dit wel bijzonder moeilijk. Daar ontstaan juist om de vraag naar voedsel de grootste rassenonlusten en dat levert weer een stroom van vluchtelingen op met nog meer vraag om eten! En hoe bevorderen we de heelheid van de schepping bij de problemen van ero sie en ontbossing, mestoverschot en 1 uch tverontrein iging? En toch moeten we steeds voor ogen houden dat God wel genoeg geeft, maar dat wij het op een verkeerde manier ge bruiken en verdelen. Een boeiend on derwerp met vele facetten waar ieder mee te maken heeft en dus eigen ver antwoordelijkheid moet leren zien en daar bewust naar moet trachten te le ven. De Vereniging Arfishock, Sleenhoffstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 16 maart: "El Amor Brujo" is gebaseerd op het geljknamige ballet van Manuel de Falla. José en Candelas zullen met elkaar trouwen. Naar zigeunertradities werd dit door de vaders al geregeld op het moment dat de toekomstige bruid en bruidegom nog kinderen waren. Als zij inderdaad getrouwd zijn ontdekt Can delas dat José ook een relatie heeft met Lucia. Op haar beurt wordt Candelas. zij het op afstand, bemind door Carme- lo. Jose wordt tijdens een gevecht doodge stoken en Carmelo wordt ten ten on rechte voor de dader aangezien. Na een gevangenisstraf van vier jaar verschijnt hij wederom in het zigeunerkamp. An dermaal poogt hij het hart van Candela te veroveren, maar zij heeft weinig re den om vriendelijke gevoelens te koes teren jegens de moordenaar van haar echtgenoot José, van wie zij nog steeds bezeten is. 's Nachts gaat zij naar de plek waar hij werd neergestoken om er te dansen met zijn geest. De 'mamma' van de zigeuners zegt dat er maar één middel is om de geest van José uit te bannen: Lucia, zijn vroegere geliefde, moet zich opofferen en hem in de dood volgen. Als de ban gebroken is kunnen Carmelo en Candelas een nieuw leven beginnen. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: do. 23 maart: Smile - Michael Ritchie. vr. 24 maart: The Way It Is - Eric Mit- chell. do. 30 maart: World Apart - Chris Menges. do. 6 april: Siberiade - Konchalovsky. vr. 7 april: Naam van de Roos - Jean- Jacques Annaud. do. 13 april: Hermetisch Zwart - Delva- ry. Vrijdag 17 maart: 'Le Bal', van de Italiaanse regisseur Et- tore Scola, gebaseerd op het theater stuk 'Le petit bal du samedi soir', is een mengeling van pantomime, revue en ballet. Zowel in het stuk als in de film wordt geprobeerd om een kleine vijftig jaar (Franse) geschiedenis te projekte- ren in een danszaal. Een dertigtal man nen en vrouwen, stuk voor stuk karika turen bijna, gedragen zich volgens de normen van de betreffende periode en dansen op de muziek van die tijd. Via de jaren dertig, wereldoorlog, jaren vijftig, Rock and Roll, Beatles belanden zij tenslotte in het discotijdperk. Op bijzonder knappe en geestige wijze wordt telkens weer de tijd getypeerd met behulp van symbolen, kleding en gebaren. Zelfs de camera past zich aan het ritme en de geest van de tijd aan. Ook de humor ontbreekt niet. De vi suele grappen zijn subtiel en talrijk. Le Bal is een dynamische, spranke lende film met raak gekozen muziek. Kortom: amusement van hoog nivo, waaruit de les te leren valt hoe betrek kelijk en veranderlijk onze schijnbaar baste conventies of bewuste gedragin gen zijn. Ieder mens is immers een kind van zijn tijd. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel 19577 Entree: f 6,-; cjp/65+ mr): te f5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Dinsdag 21 maart: Op iedere dinsdag en vrijdag ochtend is er van 9.30 tot 11.30 uur de peuter/ou der aktiviteit. Men kan komen spelen en praten met andere ouders en kinde- ren Deze ochtend kost 3 gulden per kind/ouderpaar. Woensdag 22 maart: Van 14.00 tot 16.00 uur de toneelmid- ag. ben aantal weken is een groep kin- deren, onder leiding van Liesbeth en «icole, bezig geweest met toneel. Tij dens de toneelklubmiddagen is er hard geoefend en het resultaat is vanmiddag te zien. De voorstelling heet "De Dis- co Entree 1 gulden. Donderdag 23 maart: Een feestdag vandaag, want 2 kinderen ren komen hun veijaardag vie- Vrijdag 24 maart: 2Ü5? 11-30 uur: Peuter/ouder- m °sten £3,- per kind/ouder- haar v sck°ohijd komt een meisje haar verjaardagsfeestje geven Vanavond van 19.00 tot 20.30 uur: de end/ri nS?°' Z1"6 kinderen tussen de 7 sen Zr. Ikunnen weer lekker dan- j" meedoen aan spannende wed- J en waar natuurlijk prijzen mee te winnen zijn. Het kost maar 1 gulden en d^t eerste drankje is van de kinderboer- Zaterdag 25 maart: ooïkom 'eUk(j ve0aardagen kan men ook komen spelen. Het kost 1 gulden en daas vaJ 8'f Z?6? e",imonade- Dusvan- &erdaerij3-30UUrSpe,enOPdekin- R E

Soester Courant | 1989 | | pagina 4