Ooit kiest u voor mooist, een B&O bij Schoemaker K®®mQonD®mtaal f>0 Lente en zomermode 1989: Alle kleuren van de regenboog Meningen ÈL van lezers Zien en gezien worden Bang&Olufsenj 3 jaar garantie WOENSDAG 15 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 feil On(der)wijs (2) Hartstichting zoekt dringend collectanten KADASTER Vrouwendag T. 7. van Weedestraat 78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Fascisme (6) 3995,- 995,- ■fefe Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Het ingezonden stuk van C. Nauwe- laarts de Agé - Gaillard en H. Timmer (S.C. 8-3 1989) sprak ons zeer aan. Als humanistisch gezin kozen wij destijds bewust voor het "humanitaire" onder wijs aan de V.d. Huchtschool Over- hees. Na 1 1/2 jaar moesten wij teleur gesteld constateren, dat het daar o.i. al les behalve humanitair toegaat! Toen tenslotte het Kerstdiner voor de leerlin gen werd opgeofferd aan een publici teitsstunt voor een 3e V.d. Hucht, was voor ons de maat volonze zoon vertrok naar de Openbare Basisschool Over- hees. Na korte tijd werd ons al duidelijk, dat op deze O.B.S. Overhees de huma nistische sfeer leeft, die wij op de V.d. Huchtschool zo misten! en uitingen van diepe gevoelens. Uitge beeld krijgen hoe wij ons gedragen en dat dan mogen beïnvloeden maakt veel los. Het Vrouwen-trefpunt is zeer tevreden over deze Internationale Vrouwendag en heeft er met plezier aan meegewerkt. De medewerksters: Riet Vermunt, Ida Geelhoud, Ennie Wever, Miep van der Spek en Jos van der Leij SOESTER COURANT REKLAMEKRANT Het comité "Vrienden van de Hart stichting" te Soest zoekt nog drin gend een aantal collectanten voor de komende collecte, die in de week v^n 3 t/m 9 april wordt gehouden. Dit jaar wordt de Nationale Hart- week een heel bijzondere week: de Hartstichting bestaat 25 jaar en er wordt met nieuwe collectebussen ge collecteerd. Uiteraard geven radio, tv en pers krachtige ondersteuning om de collecte tot een succes te maken. Nieuwe collectanten kunnen zich aanmelden bij: mevrouw Bleumer, tel. 13153; dhr. Donkervoort, tel. 10487; dhr. Kleijn, tel. 23509. Alles ligt vast. Vast en zeker. A lies bestaat in dat ene grondplan waarin lijnen gegrift zijn voor altijd Altijd? Totdat brokken taal en vege tekens alle kaarten losscheuren. Zo zal het zijn met alles. J.V. ideologie. Hoe dat politiek zit, weten we van bovengenoemde regimes. Maar ook godsdienstige - christelijke-ideolo- gieën hebben tot barbaarsheden geleid, tot oorlogen en kruistochten, waar geen wreedheden te onmenselijk waren om te worden uitgevoerd. Worden politie ke en godsdienstige ideologieën gekop peld, dan ontbreken ons de woorden om de verschrikkingen daarvan te be schrijven. Zoals b.v. in Iran en elders in de wereld. Nee, we zijn er nog niet en la ten we oppassen ons te laten meeslepen door de fictieve idealen der ideolo gieën, welke dan ook. Het humanisme, mevrouw Verkerk, is er m.i. één van. J.H. van Doorne Dat was het dan weer, de Internationale Vrouwendag 8 maart in de open Hof. De opkomst was opmerkelijk als je be denkt dat vooral "politieke" vrouwen deze dag organiseerden. Duidelijk bleek tijdens en na het optre den van een lid van de Emancipatie- raad, de heer Boddendijk, dat er veel onduidelijkheden zijn rond "Europa 1992", zeker voor vrouwen. Het was wellicht beter geweest dat een vrouw die voorlichting had gegeven. Al was het dan om te horen: "Vrouwen, er is nog veel onduidelijk, laten wij vrou wen meer invloed wijlen hebben of la ten wij uitstel eisen, zolang er onduide lijkheden zijn." De "Baakster" anno 1917 was schitte rend; zij had volgens haar man nogal voorlijke ideëen. Om die te onderdruk ken had ze een zakflesje alcohol bij zich,; de baby werd er ook rustig van! Het instap theater zorgt voor reakties Bang en Olufsen een klasse merk. Regelmatig in consumententest als topklasse gewaardeerd (zie luidsprekertest, zie KTV-test). 'n Bang en Olufsen kies je bij een vakspecialist, dus bij Schoemaker. scliociiisiltcr Het begin van een jarenlange samenwerking begon in 1976. In dat jaar manifes teerde De Soester Ondernemer, een collectief van Soester zakenmensen, zich in een showachtige beurs waarin leveranciers en consumenten elkaar zochten en vonden. Dat deden bij die gelegenheid ook Hans Nota, eigenaar van het Brilcen- trum aan de Van Weedestraat en Ria van Eijden, eigenaresse van De Bedstee aan de Rademakerstraat in Soesterberg, gespecialiseerd in dames- en herenmode en eigentijdse woninginrichting. Beiden lieten zich tijdens de Manifestatie Soest na drukkelijk met hun producten zien en kwamen ter plekke op het idee op een an- ders-dan-anders manier gestalte te geven aan hetgeen ze aan de man en de vrouw wilden brengen. Een show van dames en herenkleding, gekoppeld aan bijpassen de brilmonturen, ging van start en is sinds de suksesvolle première als opvallend evenement niet meer uit Soest weg te denken. In 1989 een evenement met een zilve- kans voor open doel en die hebben we Foto: Goos van der Wilt. ren randje. Op maandag 20 maart krijgt dit samenwerkingsverband bijzonder reliëf. Voor de 25e keer gaan mode in textiel en mode in montuur hand in hand. Plaats van handeling de grote zaal van Fred Klinkhamers Soester Duinen, te Soestduinen. Modeshows in dames- en herenkle ding, er is een tijd geweest dat ze als paddestoelen uit de grond kwamen, maar er na verloop van tijd met dezelfde snelheid in terugvielen. Niet vreemd overigens. Dergelijke presentaties vra gen op velerlei terrein vakkennis, een omgeving met ambiance en in zakelijk opzicht een niet geringe investering wat tijd en financiën betreft. Gedurende een priode van dertien jaar zijn weoel Het Bril Centrum als De Bedstee recht overeind gebleven in hun opzet, des kundigheid, kwaliteit en de absoluut laatste-nieuws-mode onder de aan dacht van een breed en in de loop der ja ren verwend publiek te brengen. De gouden greep van 1976 zal dan ook te recht in 1989 een zilveren accentje krij gen. Hans Nota over het initiatief van destijds: "Bij een modeshow wordt na tuurlijk in de eerste plaats gedacht aan dames en herenkleding. En toch bestaat in onze branche tenminste net zoveel behoefte nieuwe, aan de tijd en mode aangepaste collecties brilmonturen te showen. Een etalage kan veel laten zien, de mogelijkheden om het exclusief naar buiten te brengen zijn natuurlijk beperkt. De kans om met de eigenaren van De Bedstee een even unieke als lu dieke show te gaan brengen was een benut ook." Partner Ria van Eijden is tenminste even happy met deze vorm van samenwerking. Haar mening: "Modeshows, in een ambiance buiten de zaak brengen, zijn een zeldzaamheid geworden. Met het aandeel dat Het Bril Centrum daarin heeft is er bij wat mij voor ogen stond duidelijk een dimensie bij gekomen. Dat de formule aanslaat blijkt uit het gegeven dat we straks bin nen een tijdsbestek van dertien jaar voor de 25e keer opnieuw samen van start gaan." De nieuw toegevoegde di mensie wordt door beide partners uit voerig toegelicht. Ria van Eyden: "Vandaag de dag ben je met een nieuw jurkje, een broek, een blouse wat mode bewustzijn betreft niet compleet. Be langrijke accessoires, en daar moet een brilmontuur toe worden gerekend, en onbelangrijke bij-artikelen bepalen mede het eigentijdse modebeeld." Op tisch specialist Hans Nota beaamt deze stelling vanuit zijn praktijk. "Nog afge zien van het feit dat het aantal brildra gers jaarlijks toeneemt is het ook zo dat bij de aanschaf van een brilmontuur de meeste cliënten hun keuze qua vormge ving en kleur afstemmen op hun kle ding. Daardoor komt het ook dat bril dragers met slechts één montuur zeer zeldzaam aan het worden zijn. Het mo dieuze aspect in deze vindt steeds meer ingang, noem het maar trendgevoelig heid." Een trendgevoeligheid die ook tot uit drukking zal komen bij de a.s. presenta ties. De aanwezigheid van niet minder dan negen mannequins, showend in de maten 36 t/m 44, afgestemd op leef tijdsgroepen die zich bewegen van zeer jeugdig - jeugdig - volwassen en zeker ook oudere senioren, is daar een pro fessioneel bewijs van. Blijft over de ze ker niet onbelangrijke vraag wat de on getwijfeld vele belangstellenden aan "verpakking" te zien zullen krijgen. De woordvoerster van De Bedstee daar over: "De lente en zomermode is zeer bont qua dessin en kleurstelling. Vrolij ke kleuren, zonder dat er een bij is die er duidelijk uitspringt. Je zou kunnen zeg gen alle kleuren van de regenboog, maar stuk voor stuk wel zeer vrouwe lijk. Taille-aanduidingen accentueren meer lijn in de mode, voor het overige kan men met kort en strak, lang en wijd werkelijk alle kanten uit. Bij de heren ook een bijna onbeperkte vrijheid. De kleuren vieren er feest. Het is absoluut uit voor mannen om uitsluitend zich voort te bewegen in het klassieke blauw en het behoudende grijs. Op enkele uit zonderingen na is het kleurenpalet van de mode voor mannen bijna gelijk aan die van de vrouwen. En verder natuur lijk de steeds groter wordende voorkeur voor makkelijk en soepel zittende vrije- tijdskleding. Wollen en kantoenen truien en vesten nemen hoe langer hoe meer de rol van het colbert over. "Mode 1989: de emancipatie van beide partij en slaat verder toe. Zelfs kleurverschil len in de mode lijken weg te vallen. Be wijzen daarvan in textiel worden aange dragen door gerenommeerde namen van huizen op het terrein der mode: Happy - .Gardeur - Verse - Mayon e.a. De kleurenorgie die in lente en zomer zal uitbarsten stelt Het Bril Centrum niet voor problemen. Italië, het land waar de zon lijkt te zijn uitgevonden, geeft wat de kleuren van brilmonturen betreft de absolute mode aan. Cazal, van een Italiaanse topontwerper, wordt in Soest door Hans Nota en de zijnen vertegenwoordigd. Een vertegenwoor diging die in alle opzichten uitkomst brengt wanneer het er om gaat mo dekleuren van kleding aan te passen aan de kleuren van brilmonturen. Evenals bij de dames- en herenmode eenzelfde beeld; de zeer uitgebreide collectie van Cazal herbergt tot in de tails alle kleuren van de regenboog. Niet onbelangrijk is daarbij de vaststel ling dat de bedragen die men voor deze toch wel exclusieve aanpassing dient neer te tellen toegankelijk zijn voor elk budget. "Daarmee," stelt Hans Nota vervolgens vast, zijn we er nog niet. Je moet er ook nog mee voor de dag kun nen komen. Dat kunnen mijn cliënten, tenzij ze bijvoorbeeld Elton Johnmo- dellen willen dragen, maar die heb ik dan ook niet in de collectie opgenomen. Het is een flitsende collectie, lekker om te dragen, volledig aangepast aan wat de dames- en herenmode straks te zien zal geven. Exclusief qua mode, exclu sief in de prijstelling. Vanaf f 125,- per montuur reeds leverbaar om er ge kleurd op te staan." Zien en gezien worden, maandag 20 maart a.s., aanvang 20.00 uur in de Soesterduinen dus. Een avondje uit, vóórhaar en.... hem. Sfeervolle achter grondmuziek begeleidt de-show, gegar neerd met gratis drankjes en hapjes. De toegangsprijs verdient zichzelf royaal terug. Tegen inlevering van het toe gangsbewijs ontvangst iedere bezoek ster/bezoeker een waardebon die bij aankopen in beide zaken recht geeft op interessante kortingen. Wie dit onge wone "avondje uit," met alles er op en er aan, wil bijwonen, doet er verstandig aan niet te lang te wachten met het be stellen van plaatsbewijzen. Af te halen bij Het Bril Centrum - Van Weede straat 87, tel. 02155-17120 waar Hans en Margriet Nota u graag alle verdere bijzonderheden verstrekken, en bij De Bedstee, Rademakerstraat, tel. 03463- 51845. Ria en Cor v.d. Eijden vertellen u in Soesterberg er alles over. Niet te lang wachten luidde onze aanbeveling. Geen loze kreet, want de 24 afleverin gen die aan de zilveren show voorafgin gen waren nagenoeg stuk voor stuk uit verkocht. Het lijkt hoogst onwaar schijnlijk dat de 25e presentatie daarop een uitzondering zal vormen. De directeur van de V.d. Hucht Over hees maakt zich inderdaad erg druk over een 3e V.d. Huchtschool. Ouders van leerlingen van deze school met kin deren in de gewenste leeftijdsgroep kre gen het verzoek een intentieverklaring voor de 3e V.d. Hucht te tekenen. Wie niet reageerde, werd door de directeur telefonisch benaderd! We hopen van harte, dat de gemeente straks de ingeleverde intentieverklarin gen nauwgezet controleert; een vorige lijst voldeed immers niet aan de wette lijke voorwaarden! Tenslotte moet ons van het hart, dat wij in de overdreven reclame-campagne (zelfs bij de bakker en de bloemist hin gen posters) een zéér belangrijk stuk in formatie missen. Nergens wordt ver meld, dat de ouderbijdrage maar liefst f 145,00 per kind per jaar zal bedragen. Dit bedrag is voor de lagere inkomens groep nauwelijks op te brengen. Wan neer er een 3e V.d. Huchtschool komt, zullen er drie elitaire scholen in Soest zijn. Hierop zit o.i. écht niemand te wachten! Familie Verkerk Mevrouw Verkerk meent onder deze rubriek (vorige week) een geschiede nislesje te moeten uitdelen. Er is na tuurlijk geen enkel bezwaar de bevol king van Soest eens even haarfijn te ver tellen hoe het zit met linkse en rechtse totalitaire systemen, maar wie lesjes wil uitdelen moet zich natuurlijk wel tevo ren goed informeren. Dat het USSR-regime een linkstotali- tair-socialistisch regime is, weten we al lemaal. Echter, het verderfelijke Hitier- regime was allerminst totalitair al we dijverden deze systemen in onmense lijkheid, ter verheerlijking van de ideo logie. Wie met de geschiedenis van die tijd op de hoogte is, weet dat Hitier slechts ten dele de touwtjes in handen had. Zelfs beschikte het regime over meer dan een tiental inlichtingendien sten, die afzonderlijk van elkaar werk ten en elkaar naar het leven stonden. Dat is onder een totalitair regime niet mogelijk. En er zijn nog tal van voor beelden te noemen op andere terreinen, waaruit blijkt dat het nationaal-socialis- tische regime in Duitsland lang niet al les onder controle had, in tegenstelling met het regime van Stalin. Maar misschien had mevrouw Verkerk ons kunnen vertellen welk verschil er bestaat tussen een rechts-totalitaire galg en een linkse idem. Of een links-to talitaire martelkamer en een rechtse idem. Of een rechts-totalitair concen tratiekamp en een linkse idem. Het is belachelijk een dergelijke indeling te maken, gezien de onmenselijke en dus verfoeilijke kanten die daaraan kleven. De kern van de zaak is dat vele zwakke lieden hou-vasl menen te vinden bij de ideologieën van godsdienstige- en/of politieke aard. De macht, die enkele lei ders zich zo verwerven, is gebaseerd op de angst en de minderwaardigheidsge voelens van de kleine man, die zich door hen laat manipuleren en het ge zonde verstand laat uitschakelen. Im mers, slechts kan en mag er gedacht worden volgens de richtlijnen van de Aan het Kerkpad NZ 37 gelegen bakstenen T-boerderij niet naar links uitgebouwd voorhuis met achterliggende stal. Achtererf aan de Lange Brinkweg. Boerderij heeft rieten zadeldak en is gebouwd in 1863 (in eerste aanleg XVIII?) volgens de jaartalankers in het achterhuis. Grote situeringswaarde als markant agrarisch complex. Van architectuurhistorische waarde vanwege het bouwtype, vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en van de detaillering en als gaaf complex. Van historische waar de als onderdeel van de historische agrarische bebouwing aan het Kerkpad. Vóór het pand drie linden, een siertuin en een weiland, aan het Kerkpad afgesloten door een haag. Volgens het kadastraal minuutplan van 1828 bebouwing op dezelfde plaats, maar met een ander grondplan. Platenspeler Beogram 3300 B&O 3300 audiosysteem. Tuner versterker, CD en cassettedeck met afst.bediening

Soester Courant | 1989 | | pagina 9