KENWOOD Hi-Fi Stereo van een klasse apart. lllll Paleis Soestdijk uit melkpakken lijkt u het geen aardig idee als een wereldberoemde dirigent bij u thuis de passie-muziek verzorgt? Luidsprekers om stil van te worden. lllll ®maHD®mtaal ®>I1 L Nieuwe showroom bij Splinter Eemland ;«v frSdubberstauiw WOENSDAG 22 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Gehoord bij De Gouden Snaar: kff Mi "Al óók voor Kenwood I Vastenaktie 1989 rOm het recht van de zwaksten' Oranje vrijmarkt op de Eng Afperser gepakt Geen avondvliegen tot in september kff Ml Pil ifW Gehoord bij De Gouden Snaar: kff Mi PA ff óók voor Audiolab Bij schoonheidsinstituut Body Sun: Myolift S verstevigt en verjongt de huid opzienbarend PVDA-kritiek op raadsfractie I COMPLEX Een merk van klasse hoort in een zaak van klasse: De Gouden Snaar dus. Het exclusieve Kenwood adres in.Soest: voor een goed advies en voor onbegrensde service. Steenhoffstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155-12 1 32. Aanstaande zondag is het Pasen! Ge- I durende de "veertig dagen" daaraan voorafgaande (Vastentijd), hebben de I vier Soester parochies zich beziggehou- I den én ingezet voor de Derde Wereld. I De mensen bekend te maken met de problemen van de ontwikkeling daar en daar kan onze "rijke wereld" aan mee- helpen door inzet en gaven. Dit jaar is, in het bijzonder, de aandacht gevestigd op het projekt van Pater Piet Henk! Wat verwacht Pater Piet Henk in Papua Nieuw-Guinea van de Soester bevol king? Pater Piet is enthousiast bezig met de bouw en inrichting van een Vor mingscentrum in zijn parochie voor zijn 11.000 mannen, vrouwen en kinderen, verspreid levende in een gebied van 36 km. lang en 11 km. breed. Steile bergpaden en -hellingen vergen veel tijd en moeite om de plaats "Denglagu" te bereiken, alwaar de pa rochiekerk en vormingscentrum gele gen zijn. Voor bezoekers van veraf dient er gelegenheid zijn om te over nachten, hetgeen op dit moment wel erg provisorisch is. Het te bouwen vor mingscentrum komt tegemoet aan de wensen van de mensen teneinde hun le vensomstandigheden te verbeteren door cursussen, bijeenkomsten en ver gaderingen van algemeen belang. Gaat "Soest" aan Pater Piet Henk en "zijn mensen" de zo broodnodige mo rele en materiële steun geven? "MOV"-groep Soest, (Interpar. Mis sie-Comité Soest), Postrek.nr.: 35.80.168; Rabobank nr. 3599.67.787. Vorig jaar werd voor het eerst op de Eng een Oranjevrijmarkt gehou den. Jong en oud, groot en klein kunnen hier hun overtollig huisraad, speelgoed, kleding of zelfgemaakte spulletjes te koop aan bieden. Vanwege het succes wordt dit evene ment ook dit jaar weer georganiseerd. Op de Eng kunnen op Koninginnedag vanaf 's morgens 9.30 uur Soester inwoners hun waar uitstallen en te koop aan bieden. Dat houdt in dat werkelijk iedereen na het doorzoe ken van zolder en kasten eigen spulletjes kan en mag verkopen. Natuurlijk eigengemaakte spullen, etenswaren, creatief werk etc. kunnen ook ter verkoop worden aangeboden. Het evenement duurt tot 16.00 uur. Naast de vrijmarkt (dus ook kinder rommelmarkt) zijn er diverse andere evenementen zoals o.a. draaior gelwedstrijden, kermisachtige aktiviteiten. Tevens een uitstekende gelegenheid voor vereni gingen om zich via een marktkraam te presenteren. Een feest voor iedereen. Zogenaamde "grondplaatsen" (dus zonder een marktkraam) kosten f 5,-, ter dekking van de onkosten, per per soon. Hiervoor hoeft men zich niet op te geven. Wil men een echte marktkraam huren (4 meter lang) dan dient men hiervoor van te voren, doch uiterlijk 20 april a.s. een kraam telefonisch te reserveren. Dit kan via tel. nr. 20280 (tussen 17.00- 18.30 uur). Een marktkraam wordt ge leverd met bovenzeil en kost f 35,-. Naast de eigen-spullen-kramen en di- De politie heeft vorige week klaarheid kunnen brengen in een geval van afper sing, dat zich vorig jaar september had afgespeeld in Soesterberg. Daar was een taxicauffeur onder bedreiging een bedrag van 100 gulden afhandig ge maakt door twee mannen, die boven dien de ritprijs van 206 gulden niet wensten te betalen. Aan de hand van een fotoconfrontatie werden de daders herkend. Een van hen, een 26-jarige in woner van Dordrecht, werd in zijn woonplaats aangehouden en naar Soest overgebracht, waar hij werd verhoord en een bekentenis aflegde. De ander bleek wegens diverse andere wandaden in november al te zijn uitgewezen naar Suriname. Het 32ste Tactical Fighters Squadron houdt volgende week weer avondoefe ningen. De Amerikaanse piloten stijgen dinsdag 28 en woensdag 29 maart bij duisternis op. Het is voorlopig de laat ste keer. Op één van de avonden doen ook de helicopters van het Nederlandse 298 Squadron mee. Ter beperking van de geluidshinder wordt net avondvliegprogramma zo veel mogelijk in de winter afgewerkt. Hierdoor wordt voorkomen dat op zo meravonden moet worden geoefend. In september zullen de Nederlandse en de Amerikaanse luchtmacht weer vliegoe- feningen in de avond houden. verse attracties, speciaal voor jong en maar ook voor oud, zullen er kramen worden geplaatst voor markthandela- ren/middenstanders. Deze plaatsen kosten f 75,- per kraam, te reserveren via genoemd telefoonnummer. Voor meer informatie kan men terecht bij Johan Baks, tel. 20280. r.i.1.1 *IAM J/hP Foto: Goos van der Wilt. Leerlingen van groep 7 van de Da Costaschool in Soest heb ben zich de afgelopen week gebogen overeen creatief, om niet te zeggen artistiek klusje: het nabou wen van Paleis Soestijk uit de restanten van melkpakken. De school doet mee aan een wedstrijd, die is uitgeschreven door de Melkunie en waarbij de scholen kunnen laten zien wat je allemaal met zo 'n melkpak kan doen. De leerlingen kozen om voor de hand liggende rede nen het bekendste bouwwerk in de buurt: het paleis. Foto: Goos van der Wilt. De voorbijganger kan niet zijn ont gaan dat Splinter Eemland op de hoek Dalweg/Beukenlaan een ingrijpende verbouwing ondergaat. De oude showroom van de Ford-dealer is pas geleden afgebroken en op dezelfde lo catie komt een luxe showroom van 1200 vierkante meter. Buiten komt een parkeerplaats van 200 vierkante meter. Het nieu\ve pand krijgt twee lagen met een auto-lift. Op de begane grond ko men de nieuwe modellen en de speciale uitvoeringen, zoals de Ford XRS en RS Turbo. De jonge, gebruikte wagens staan tentoongesteld op de eerste etage. Volgens de heer Splinter was de behui zing aan de Dalweg veel te klein. De ou de showroom had een oppervlakte van slechts 75 vierkante meter. De werk plaats werd vier jaar geleden al gemo derniseerd. De verbouwing bij Splinter Eemland betekent niet dat de verkoop van nieuwe en gebruikte auto's stilstaat. In de werkplaats gaan deze werkzaam heden normaal verder. De heer A. Jan sen, verkoopleider in Soest, is al begon nen met acties op de nieuwe Ford Es cort. Bij de aankoop daarvan krijgt men een sportpakket ter waarde van 2.000 De nieuwe showroom van Splinter Eemland krijgt een oppervlakte van 600 vierkante meter. gulden voor maar 500 gulden. De ge bruikte auto's worden bij aankoop voorzien van een gratis zonnedak. In de showroom wordt een auto-lift aangebracht, evenals een lift voor de bezoekers. Boven de showroom komen twee luxe appartementen die worden verhuurd. De nieuwbouw zal ongeveer elf maanden in beslag nemen. De heer Splinter hoopt dat de opening van de showroom in februari 1990 kan plaats vinden. De Gouden Snaar regelt dat even voor u. Immers, zij heeft twee prettig geprijsde CD-aanbiedingen De complete "Matthaus Passion" in de uitvoering van Karl Richter met het Münchener koor en orkest met als solis ten: Edith Mathis, Janet Baker, Peter Schreier, Dietrich Fischer Dieskau voor slechts (3 cd's) 59,- of de "Matthaus" van Nikolaus Harnoncourt met het Koninklijk Concertgebouworkest en de solisten Arleen Augér, Jadwiga Rappe, Kurt Equiluz, Robert Holl en Ruud van der Meer voor slechts (3 cd's) 79,- En dat zijn nog maar enkele CD-aanbie- dingen welke De Gouden Snaar in huis heeft gehaald voor de Pasen. En mocht u nog geen cd-speler hebben, kijk dan ook in dezelfde Gouden Snaar. Pracht aanbiedingen van topmerken staan daar voor u klaar om gedemon streerd te worden. Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 02155 -12 1 32. Een merk van klasse hoort in een zaak van klasse: De Gouden Snaar dus. Het exclusieve Audiolab adres in Soest: voor een goed advies en voor onbegrensde service. Steenhoffstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155 -1.2 1 32. Rimpels, littekens en een verslapte huid worden bij schoonheidsinstituut Body Sun in Soest sinds kort met een appa raat, de Myolift S, behandeld. De resul taten zijn werkelijk verbluffend. Door middel van elektroden worden verslapte spieren van lichaam en of ge zicht geactiveerd. Een duidelijk zicht bare verbetering is het gevolg. De huid wordt door de behandeling namelijk verstevigd en daardoor veijongd. Mevr. Van Geenhuizen, eigenaresse De achttien leden (het bestuur spreekt van een teleurstellende opkomst) die aanwezig waren op de jaarvergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling Soest/Soesterberg, hebben flinke kri tiek geleverd op de gemeenteraadsfrac tie die verzuimd heeft een verslag te maken van hun activiteiten in 1988. Ex-voorzitter Nico van Waveren meen de dat de vijf leden tellende fractie het jaarverslag 'te laag had ingeschat', ter wijl anderen spraken in termen van 'minachting van de leden,' 'ongenoe gen' en 'krachtige afkeuring.' Dit staat te lezen in het partijorgaan van de PvdA 'De Rode Draad' van deze maand. Fractievoorzitter Raymond van Gelder verdedigde zich door te stellen "dat en kele fractieleden hun stukken te laat hebben ingediend en hij niet van plan is de niet zo snelle fractieleden achter de broek te zitten." Een speciale commis sie is ingesteld om het concept-verkie zingsprogramma voor de gemeente raadsverkiezing volgend jaar op 21 maart te gaan voorbereiden. De volgen de ledenvergadering wordt op 11 april gehouden in restaurant "Darthuizen." van Schoonheidsinstituut Body Sun, aan de Steenhoffstraat 49, is bijzonder enthousiast over de werking van de Myolift S-computer en met haar reeds vele cliënten, getuige het grote aantal afspraken dat ze momenteel heeft. Reacties na presentatie van de appara tuur in Avro's Service Salon hebben daartoe zeker bijgedragen. Myolift zorgt voor huidversteviging, vermindering van rimpels, cellulite, vermindering oncharmante deukjes in billen en bovenbenen, littekenverva ging en borstenversteviging. Ook wal len onder de ogen en verslapte oogle den kunnen met succes worden behan deld. De Myolift S is een weloverwogen alter natief voor operatieve lifting. De aan genaam ontspannende behandeling op medisch-technische basis verjongt de huid absoluut pijnloos en zonder bijver schijnselen. U zult het verschil merken. weu^ou Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Een vijfroedige en een moderne vierroedige kapberg achter het boerderijcomplex aan het Kerkpad NZ 37/Lange Brinkweg (zie Monumentaal 50 van de vorige week). De vijfroedige berg heeft een rieten kap en onderzijde met gepotdekselde wanden. Verder staat er een wagenloods uit 1949. De stal aan de achterzijde van de boerderij heeft een rieten zadeldak met lagere nok, haaks op het voorhuis. Tenslotte een schaapskooi op langgerekt grondplan, bakstenen gevels, de kopgevel aan de Lange Brinkweg is driezijdig gesloten met in het midden een staldeur. Het geheel wordt gedekt door een zadeldak met grijze Oudhollandse pannen, be houdens het omlopende met riet gedekte boven genoemde staldeur opgewipte dak schild. Het riekt naar vroeger: Oudhollandse geuren, een zomerse lucht en sporen in de klei, kerven in het hout, schaduwen op de deel. Hoe zal het later zijn? Dan raakt het los van wat het was: een licht gevoel en een kartonnen plek achter in de kijkdoos. Smaakvol. J.V.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13