"LaGrande Bouffe HET BESTE VOOR UW FIETS KOOPT U BIJ: Bram de Blouw: 'Ik heb in Soest een paar heel leerzame jaren gehad' (sRjsstmrmiï Rond Pasen kassa-bonnen sparen in 'Hartje Zuid' Visser en Sluis in Eldorado in het zadel Kreukel DIK BOS B V WOENSDAG 22 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 23 Hoofdinspecteur verleidt Soes ter politiekorps - De Blouw over beroepsgroep-politie Amnesty: 'We zijn beslist geen clubje van softe zedenmeesters' Diefstal AUTOSCHADE Paasviering bij de Basisgroep Dineren in een sfeervolle ambiance tijdens de beide Paasdagen. Onze koks hebben buiten onze uitgebreide menukaart om voor u 2 Paasmenu's samen gesteld. i Yan Essen Brilmode introduceert een nieuw multifocaal glas 'Kijk-en-doe-mee' bij Fakkeldraagsters Gedeputeerde Staten: kantorensector in provincie Utrecht verder versterken RISTORANTE LA PERGOLA Wij wensen U vrolijke Paasdagen. 2e Paasdag geopend - le Paasdag gesloten Burgerzaken dicht op Goede Vrijdag-avond Raadslid wint spontane weddenschap op punten "Ik zal het Soester korps wel missen. Je doet hier alles met elkaar, niemand voelt zich te hoog, we gaan heel ge moedelijk met elkaar om. Wat dat be treft is de Soester politie best uniek. Ik heb hier in elk geval een paar heel leerzame jaren gehad..." Hoofdinpecteur Bram de Blouw ver laat het Soester politiekorps per 1 april, omdat hij op die datum een functie heeft aanvaard aan het Instituut voor Criminaliteitsbeheersing - ook bekend als de Rechercheschool - in Zutphen. Hij wordt daar coördinator van de afde ling onderzoek en ontwikkeling voor het recherche-onderwijs en nauw be trokken bij lesprogramma's ten dienste van de Nederlandse recherche, o.a. met vakken als strafrecht, recherchetactiek, gedragswetenschappen en bedrijfsvoe ring. "Een duidelijke overstap naar iets an ders," zo karakteriseert De Blouw de wending in zijn loopbaan: van de be trokkenheid bij een actief korps naar een functie op meer "afstand" van de dagelijkse politiepraktijk. "Het is een heel nieuwe organisatie, die eigenlijk nog maar net op de rails staat. We weten nog niet waar het spoor naar leidt, maar er moet in elk geval een eerste machinist op." Voor de scheidende hoofdinspecteur is de nieuwe functie geen "promotie" in de directe zin van het woord. "Ik ga er ook niet op achteruit, maar het is wel een nieuwe uitdaging." In elk geval is het een opmerkelijk stap in de loopbaan van een man die aanvankelijk niets voelde voor uniforms en de hiërarchi sche structuur die nu eenmaal het we zenskenmerk vormen voor de politie. "Mijn vader was militair, en toen ik jong was wist ik in elk geval één ding zeker: nóóit een uniform, en nóóit een baan in zo'n hiërarchische organisatie. Ik ben toen rechten gaan studeren, maar al in m'n eerste jaar kwam ik tot de ontdek king dat de politie-academie toch m'n ideaal was. Ik heb me dus bekeerd, en eerlijk gezegd: ik heb er nooit spijt van gehad..." V raagbaak-functie Wat hem aantrekt in zijn nieuwe baan is, naast het onderwijs-aspect, vooral ook de "vraagbaakfunctie", niet alleen voor de talrijke recherche-afdelingen van de korpsen in het land, maar ook voor rechterlijke macht. "Tot dusver was dat allemaal een beetje versnip perd, nu is dat bij elkaar gebracht in één instelling met hooggekwalificeerde mensen, die een 'produkt' kunnen bie den." Zijn ervaring bij de politiekorpsen in Hilversum en Soest komt hem in zijn nieuwe baan ongetwijfeld te stade. In Hilversum had hij een uitvoerende functie (o.a. chef recherche-uitvoering en verkeer en bijzondere wetten), in Soest kwam de nadruk te liggen op een aantal overkoepelende en coördineren de taken. Als hoofd van de justitiële dienst was hij de eerste jaren vooral op het bestuurlijke vlak bezig - o.a. kon takten met de burgemeester en de offi cier van justitie - de laatste jaren meer op justitieel terrein. Bevoegdheden Een van de belangrijkste aspecten daar bij is de regelgeving, voor de politie vaak geen eenvoudige zaak, aldus De Blouw. "Een politieman kan soms moeilijk uit de voeten met de regels, vooral op het gebied van het milieu en de vreemdelingen dienst. Daar zie je nogal eens de tegenstelling tussen een strafrechtelijk en een bestuursrechtelij ke aanpak. Politiemannen zijn in het al gemeen niet dol op de lange termijnen waarmee het laatste gepaard gaat. En er is een voortdurende discussie over be voegdheden; de meesten vinden dat we er te weinig hebben, maar een enkeling vindt juist het omgekeerde." Op cruciale momenten komt de politie nogaleens bevoegdheden te kort, vindt de hoofdinspecteur. "De politie loopt altijd achter, de criminelen zijn ons al tijd een slag voor." Het aftappen van te lefoons noemt hij een goed voorbeeld. "Op dit moment ontbreekt het wettelijk kader om telexen, computers en autote lefoons af te luisteren. Wat doet een cri mineel dus? Hij belt alleen nog vanuit zijn auto! Maar als je een inval doet bij een drugsdealer kun je toch moeilijk eerst beleefd aanbellen, je legitimatie bewijs tonen en netjes vragen of je bin nen mag komen - voordat je over de drempel bent heeft hij 't spul al door de wc gespoeld..." Volgens De Blouw is het goed dat er zorgvuldig met de privacy van de bur ger wordt omgegaan. "Een goede bur ger hoeft nergens bang voor te zijn, maar moet de politie ook adequaat kunnen optreden." Als voorbeeld noemt hij het optreden van de Soester politie tegen actievoerders in Soester- berg. "Toen hadden we een speciale noodverordening nodig. Als we ie mand met een kniptang gemaskerd op het hek zagen afgaan konden we hem tenminste aanhouden en identifice ren." Binnenbrandjes De Blouw gaat uit Soest weg na een pe riode waarin de relatie tussen de politie en het gemeentebestuur gekenmerkt werd door een nogal wisselende inten siteit. "De eerste jaren liep het allemaal niet zo soepel. Toen ik hier kwam had den we net de affaire over de politiewa gens achter de rug. De politiek wilde in die tijd misschien wat te veel op de uit voerende stoel van de politie gaan zit ten. De verstandhouding werd geken merkt door een licht wantrouwen; er werd heel scherp op ons doen en laten gelet, en dat leidde nu en dan wel eens tot binnenbrandjes." De ommekeer kwam volgens De Blouw vooral na het groene licht voor het nieu we politiebureau. "Er kwam een goeie discussie op gang, en die heeft geleid tot goeie afspraken, zoals het convenant, waardoor wij zekerheid hadden over ons budget, waarover we dus voorlopig niet hoeven te zeuren omdat we weten waar we aan toe zijn. Het kontakt met Hoofdinspecteur Bram de Blouw heeft zich altijd al aangetrokken ge voeld tot het onderwijs. Zijn nieuwe baan biedt hem die mogelijkheid veel meer dan zijn huidige functie. In de afgelopen jaren gaf hij bijvoor beeld al lessen aan de Leusdense po litieschool en de politie-academie in Apeldoorn (waar hij zelf ook is op geleid), o.a. over het onderwerp po litie en mensenrechten. De Blouw is zelf actief in de beroepsgroep-politie van Amnesty International (de enige ter wereld, evenals die van de mili tairen) en heeft mede vanuit die ach tergrond jonge politiemensen laten nadenken over wat hij noemt de ethische aspecten" van het politie vak. "Het gaat dan om vragen als: waar ben ik mee bezig, welke macht heb ik als politieman over een arres tant...? Iedere politieman opereert binnen de regels van zijn ambtsin structie, maar daar zit natuurlijk wel wat rek in. Er kunnen dus dingen ge beuren die eigenlijk niet door de beugel kunnen: van liegen tot marte len, bij wijze van spreken, en alles wat daartussen ligt. Wat is dan je op stelling? Soms zie je dat mensen best ver willen gaan. Waar het vooral om gaat is dat adspirant-politiemensen zich realiseren dat ze als mens tegen over een mens staan..." Grenzen Iedere politieman heeft, binnen de grenzen die er zijn, de mogelijkheid de regels op een eigen individuele manier te hanteren, zoals de praktijk uitwijst. "Het is goed om daar in de opleiding veel aandacht aan te beste den, al gaat het absoluut niet om een opgeheven vingertje. Iedereen legt zijn grenzen op zijn eigen manier. Mag je liegen, hard schreeuwen, ie mand eten onthouden, heel lang achter elkaar verhoren...? Ikzelf zal bijvoorbeeld bij een verhoor nooit iemand aanraken, maar anderen denken daar misschien anders over." De Blouw stond enkele jaren gele den met enkele collega's aan de wieg van de beroepsgroep van Amnesty. Vanuit hun positie komen zij geza menlijk in actie tegen de schending van de mensenrechten in diverse landen, waarbij maar al te dikwijls collega's betrokken zijn. De be roepsgroep zocht o.a. kontakt met politiefunctionarissen in Turkije, Chili en Zuid-Afrika en ondersteunt bijvoorbeeld ook politiemensen daar die zelf het slachtoffer werden van het regime. Machtspositie "We zijn in een paar jaar uitgegroeid van nul tot zo'n 126 leden. Het is be slist geen clubje van softe zeden meesters, al denken sommige colle ga's dat wel eens. In de dagelijkse praktijk zullen we waarschijnlijk net zo hard optreden als anderen. Wel zijn we ons ervan bewust dat we als politieman een enorme machtsposi tie hebben." De beroepsgroep is de laatste jaren steeds vaker ingeschakeld om (sa men met een medische onderzoeks groep) voorlichting te geven aan vreemdelingendiensten, met name in de steden. "Door de enorme stroom vluchtelingen zijn de mensen murw en cynisch geworden. Vaak gebeurt het werk heel routinematig. Dat is begrijpelijk, maar het is toch heel belangrijk dat er aandacht wordt gegeven aan de bijzondere positie van de vluchtelingen." Hoofdinspecteur Bram de Blouw, voor het politiebureau waarvan hij als "bouwpastor" optrad. Foto: Goos van der Wilt. de raad is ook veranderd; vroeger was het meer incident-gericht, nu is het meer beleidsmatig. Dat is een groeipro ces geweest, dat heeft veel meer duide lijkheid opgeleverd. Wij zijn daar heel tevreden over." 'Supertijd' De bouwperiode van het nieuwe poli tiebureau noemt De Blouw een "super- tijd". Als "bouwpastor" was hij daar ten nauwste bij betrokken. "Het was een zware tijd, en ik zou het geen tweede keer willen meemaken, maar mooi was het wel." Een goed geoutilleerd bureau is volgens hem een absolute vereiste voor het goed functioneren van de poli tie. "We moeten toch al zo veel taken la ten liggen, door alle beperkingen die ons van bovenaf worden opgelegd. Als we het korps in Soest met vijfman moe ten verminderen moeten we weer aller lei gaten gaan stoppen. Je zou wel eens hardop willen zeggen: Verdorie jon gens, we zouden zo veel meer willen doen... Hoofdinspecteur De Blouw - door zijn collega's van hoog tot laag meestal aan gesproken als Bram, wat volgens allen tekenend is voor de uitstekende ver houdingen binnen het Soester politie korps - heeft zijn werkzaamheden in Soest inmiddels officieel beëindigd. Deze week neemt hij intern afscheid van de collega's. Zijn functie wordt voorlopig waargenomen door adjudant A. van den Bom. Op een parkeerplaats aan de Rubens laan is uit een bestelwagen voor 7500 gulden aan rookartikelen gestolen. De onbekende daders braken de schuif deur aan de zijkant van het busje open. Uit een tuin aan de Eikenlaan werd van de waslijn een spijkerbroek ter waarde van 99 gulden meegenomen door ie mand die geen visitekaartje achterliet. In uw wagen? DIK BOS haalt 'm er "gladweg" weer uit! En dat voor 'n gepolijst prijsje! Kreukvrije huurauto beschikbaar voor tijdelijk ■S! Saturnusweg 10 |Q| indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Op zondag 26 maart, komt de Basis groep Baarn/Soest om 10.30 uur bij een in het Griftland College aan de Noorderweg. Het thema is "Jezus, de dood, de macht en de mensen." De Basisbeweging Nederland kent een zestigtal "kritische groepen gemeen ten", verspreid over heel Nederland. De gekombineerde groep Baarn/Soest (40 aktieve leden en ongeveer evenveel sympathiserenden) is er één van. Tien jaar bestaat de beweging. Het jubi leumfeest wordt op 15 en 16 april in Amsterdam gevierd. Basisgroepers zijn niet kerkelijk te noe men. Zij kennen geen ambtsdragers of andere kerkelijke inzettingen. De basis- beweging verbindt joods en christelijk geloofsgoed. Bijbelse en politieke in spiratie liggen in eikaars verlengde. Tijdig reserveren gewenst. Graag tot ziens Soesterbergsestraat 107 Soest Tel. 02155 - 2 02 02 In de optiek is de innovatie van bril- leglazen de laatste jaren enorm toege nomen. Vooral esthetisch en kosme- tisch zijn de verbeteringen enorm, in het bijzonder bij hoge negatieve en po sitieve glazen. In de eerste plaats zijn de laatste jaren de ontspiegelingen van de glazen ver nieuwd. Naast de bestaande gewone ontspiegeling zijn er tegenwoordig vele andere mogelijkheden, o.a. de Gold- ontspiegeling, de Filter-ontspiegeling, de multicoat-ontspiegeling en de Hi- coat ontspiegeling (speciaal voor glazen met een hoge brekingsindex). Met de komst van de glazen met een ho ge brekingsindex in glas zijn deze veel dunner geworden, dus estetisch mooier en lichter in gewicht. Ten opzichte van de conventionele glazen scheelt dat de helft in dikte. Sinds kort is er een revolutionair glas in kunststof met een hogere brekingsin dex (1.56), gecombineerd met asferi- sche slijptechnieken, waardoor een ne gatief of positief glas dunner wordt. Voor mensen die bijziend zijn een wel kome verbetering in zowel visueel als esthetisch opzicht. Er treden minder randvertekeningen op en de randdikte wordt bij negatieve glazen gereduceerd, Midden in de bosrijke omgeving van Soest staat het clubhuis ""t Kapashe" van de Fakkeldraagstersgroep. De groep stamt van voor de oorlog en is in middels uitgegroeid tot een scouting groep met verschillende speltakken: kabouters (7 tot 10jaar),padvindsters/' gidsen (10 tot 13 jaar) en sherpa's (13 tot 18 jaar). Na verschillende verhuizingen door dc jaren heen, is~dè groep terecht gekomen aan de Den Blieklaan, waar ze nu al 10 jaar is gehuisvest. Het spelaanbod en de faciliteiten zijn aangepast aan de tijd van vandaag. De Fakkeldraagsters organiseren een "kijk-en-doe-mee-middag" op zater dag 15 april aan de Den Blieklaan. Het spektakel begint om 12.30 uur. Voor informatie over deze middag of over de groep zelf kan men terecht bij: Marjolein ten Brinke, Parklaan 19, tel. 24436. afhankelijk van de sterkte, met onge veer 30%. Hoyalux Gelijktijdig met het nieuwe monofocale asferische glas heeft Van Essen Brilmo de een nieuw multifocaal glas geïntro duceerd: het Hoyalux 3 glas, zowel in kunststof als in glas. Hoya heeft een vol ledig nieuw concept ontwikkeld op het gebied van progressieve glazen en daar een extra waarde aan toegevoegd. Er is bij de ontwikkeling van Hoyalux 3 uitgegaan van een apart ontwerp voor positieve glazen en een apart ontwerp voor negatieve glazen. Op deze manier zijn alle positieve sterktes zó ontworpen dat een minimale afwijking in de indi- rekte kijkomgeving wordt gegaran deerd. Een doorbraak op dit gebied was en is de vlakkenopbouw op basis van a-sym- metrie. Bij Hoyalux 3 is tevens rekening gehouden met de ongelijke bewegingen van het rechter oog en het linker oog en de elkaar compenserende oog-, hoofd- draaiïng. Speciaal voor Hoyalux 3 is er een nieu we kunststof ontwikkeld, die een hoge re brekingsindex heeft en een lager soortgelijk gewicht, waardoor het glas dunner en lichter wordt. Tevens be schermt het kunststof glas de ogen te gen schadelijke UV-straling en is het voorzien van een glasharde, krasvaste laag. Ter introduktie krijgt men 10% korting op de nieuwe Hoyalux 3 glazen t/m 15 april. Wilt u meer informatie over deze nieuwe produkten, loop dan gerust eens bij Van Essen Brilmode binnen. Die geven u graag een glashelder avies. AJtbünkersriFietsmansctBp- BEUKENLAAN 54 - SOEST - VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD Werkloosheid blijft ondanks groei arbeidsplaatsen De kantorensector in de provincie Utrecht moet verder worden ver sterkt, omdat juist kantoren de werk gelegenheid bieden waar een groot deel van de Utrechtse werklozen naar op zoek is. Om een breed aanbod van arbeidsplaatsen te creëren en de con junctuurgevoeligheid van de Utrecht se economie zo klein mogelijk te hou den moeten ook kansrijke takken van de industrie- en de distributiesector worden gestimuleerd; gezien de klein schaligheid van Utrecht verdienen be drijven die bij een betrekkelijk klein ruimtebeslag relatief veel arbeids plaatsen opleveren dan wel de voor keur. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit het standpunt van GS over het rapport "Werkgelegenheid en werkloosheid - een vergelijking van de provincie Utrecht met de rest van Nederland" van het Economisch Technologisch Insti- tuur voor Utrecht, dat eind vorig jaar van GS en van het Districtsbestuur voor de Arbeids voorziening het verzoek kreeg dit onderzoek uit te voeren. Het standpunt van GS is nog voorlopig; woensdag 22 maart a.s. legt het college het ter bespreking voor aan de Staten commissie voor nutsbedrijven, econo mische zaken en werkgelegenheid. Aanleiding tot het onderzoek was het feit dat de werkgelegenheid in Utrecht veel sneller groeit dan in Nederland als geheel (over de laatste twee jaar met 5,9% tegen 3,7% landelijk), maar de daling van de werkloosheid daarmee geen gelijke tred houdt. In dezelfde pe riode steeg die werkloosheid in Utrecht met 3,6%, terwijl hij landeljk met 4,1% daalde. Overigens blijft de werkloos heid als percentage van de beroepsbe volking in Utrecht met 9.3% laag (lan delijk is dat percentage 11,1). Uit het ETI-onderzoek blijkt dat de be roepsbevolking in Utrecht veel sterker is gestegen dan in de rest van Neder land: tussen 1986 en 1988 met 5,8% te gen 3,2% landelijk. Vooreen deel is die groei te verklaren uit de sterkere bevol kingsgroei (2,7% tegen 1,8%), maar voor een belangrijk deel ook door het grote aantal gehuwde vrouwen dat (weer) wil gaan werken. Dat zijn er in Utrecht zoveel door het hoge oplei dingsniveau van de beroepsbevolking en door de ruim vertegenwoordigde dienstensektor (banken, verzekeraars, adviesbureaus, software-houses, advo catenkantoren etc.). In Utrecht behoort 37% van de werklozen tot de katego- rieën kantoorpersoneel, onderwijzend personeel en verzorgend personeel (landelijk is dat 29%). Overigens zijn de langdurig werklozen in Utrecht vooral te vinden onder de mensen met weinig vooropleiding, die met 19,7% van het aantal werklozen sterker verte genwoordigd zijn dan in Nederland als geheel (17,5%). Ook voor deze groep werkzoekenden biedt de dienstensec tor echter tal van banen. Duidelijk is in ieder geval dat het vooral demografische en geen economische factoren zijn die de werkloosheid in Utrecht doen voortbestaan. Uit de cij fers blijkt verder dat ondanks de indus triële-bedrijfssluitingen in het recente verleden het percentage werklozen met een industrieel beroep in Utrecht laag is. Tenslotte blijkt de druk op de Utrechtse woning-markt als gevolg van de "inkomende pendel" wel mee te val len. Per saldo werken heel wat meer Utrechters buiten de provincie (Schip- hol-Amsterdam-Utrecht ontwikkelt zich steeds duidelijker tot een economi sche as) dan niet-Utrechters in Utrecht. Niettemin nemen GS zich voor nog meer hun best te doen om buitenlandse bedrijven naar Utrecht te lokken. Voordeel van deze bedrijven is dat deze hun werknemers zoeken onder de Utrechtse beroepsbevolking, terwijl Nederlandse bedrijven een deel van hun personeel van elders meenemen, waardoor het aantal werklozen in Utrecht minder daalt en de druk op de woningmarkt toeneemt. Om te kunnen vaststellen hoe de werklozen die de har de kern van het bestand vormen het best kunnen worden geholpen, willen GS in overleg met Arbeidsvoorziening een onderzoek naar het "profiel" van deze werklozen. De gehele week geopend van 17.00 uur tot 22.00 uur. STEENHOFFSTRAAT 55 ANNELIES en FRANCO TELEFOON 02155-23039 honderd gulden heeft verzameld, dingt mee naar één van de tien fraaie prijzen die de winkeliers beschikbaar hebben gesteld. Het winkelend publiek in Soest-Zuid haakte vorig jaar massaal in op het Kassabonnen Festival. Er werden niet minder dan 9.000 enveloppen ingele verd, elk met voor minstens honderd gulden aan kassabonnen van de winke liers in Hartje Zuid. Tachtig procent van de inzendingen was afkomstig uit Soest-Zuid, zeventien procent uit de rest van Soest en drie procent van bui ten Soest. Een nieuwe lente mag dan volgens het oude gezegde een nieuw geluid bren gen, de winkeliers in het winkelcen trum "Hartje Zuid" houden het dit voorjaar toch maar liever bij een be kend geluid. In plaats van een nieuwe voorjaarsaktie te beginnen, hebben ze gekozen voor dezelfde aktie die vorig jaar zo'n succes was, het Kassabonnen Festival. Het is dinsdag begonnen en duurt tot en met woensdag 12 april. De opzet van de aktie is eenvoudig: wie gedurende de aktieperiode de kassabonnen spaart en voor een besteed bedrag van minstens Vrijdag 24 maart, Goede Vrijdag, ver valt vanzelfsprekend de avondopen stelling van de afdeling Burgerzaken, Van Weedestraat 35. 'Een raadslid een raadslid, een woord een woord.' Dat moet fractievoorzit ter Jan Visser van Progressief Soest hebben gedacht toen hij tijdens een in formeel gesprek een weddenschap aanging met Bob Sluis van De Knol lentuin. Visser die ooit tot ieders, maar vooral tot zijn eigen verbazing een biljartspel letje 'tien-over-rood' van PvdA-er Kees Boerkoel won, beweerde in een overmoedige bui dat hij zijn gespreks partner op alle sporten zou verslaan. Nadat boksen, vrij worstelen en de 100 meter onderwaterdammen van het lijst je waren geschrapt, kwamen beiden op het idee te gaan paardrijden. De be stuursleden Van 't Net en Van de Heu vel van de stichting ruitersportcentrum Eldorado stelden daarop spontaan twee paarden en ruimte in de bak be schikbaar. Sluis was vroeger, zonder dat Visser daarvan op de hoogte was, een ervaren ruiter, maar was acht jaar geleden met deze sport gestopt. Visser had nog nooit op de rug van een paard gezeten, al durfden insiders te beweren dat hij en kele dagen had geoefend met een veer onder zijn fietszadel. In de bak van de manege aan de Bos straat bestegen Visser en Sluis de paar den. De eerste moest daarbij al bijna in het stof bijten, maar het progressieve raadslid herstelde zich goed. Hoewel zijn bewegingen op het paard vooral tij dens de draf niet bepaald ritmisch wa ren te noemen, bleef hij evenals Sluis in het zadel zitten. Daarom won hij de weddenschap, die eigenlijk onbeslist eindigde, op punten. 'Versluis' en 'Van de Visser' drukten elkaar in Eldorado vervolgens sportief de hand. Bij hei bestijgen van het paard beet Jan Visser bijna in het stof. Toch zou hij in het zadel blijven zitten. Foto: Goos van der Wilt. Enveloppen Evenals m 1988 zijn bij de deelnemen de winkeliers (herkenbaar aan het spe ciale Hartje Zuid-vignet en aan de spe ciale affiche die in het kader van de ak tie is gemaakt) aktie-enveloppen ver krijgbaar om de kassabonnen in te doen. De enveloppen moeten worden gedeponeerd in de bussen die op drie plaatsen in het winkelcentrum zijn neergezet: op het pleintje nabij Schol ten Bloemen, bij sportzaak Kareisen aan de Soesterbergsestraat, en bij slijte rij-wijnhandel Van der Linden aan de Gallenkamp Pelsweg/Soesterbergse- straat. Op de enveloppen moet men naam, adres en telefoonnummer ver melden. Notaris mr. H.H. Elferink zal op woensdag 12 april de trekking verrich ten. Het is de bedoeling dat de tien win naars dan direkt op de hoogte worden gesteld van de prijs die ze gewonnen hebben. Ze worden dan tevens uitgeno digd tot het bijwonen van de prijsuitrei king op zaterdag 15 april tijdens een feestelijk gebeuren op het Pleintje in het winkelcentrum. Het programma is nog niet bekend, maar vast staat dat het ge heel muzikaal zal worden omlijst. Prijzen De hoofdprijs is een weekend in een ex tra-luxe hotel met volledige verzorging ter waarde van f 600,—. Een weekend in een luxe bungalow ter waarde van f 300,— is de tweede prijs, en een rond vlucht boven Soest ter waarde van f 175,- de vierde prijs. Boekhandel Van de Ven stelt de derde prijs beschikbaar, een tweedelige Van Dale ter waarde van f 255,—. De overige prijzen: 5. een schoonmaakset ter waarde van f 150,— door Hooyer gereedschappen; 6. tien video-tapes ter waarde van f 110,— door foto-video Van Essen; 7. een bad- set ter waarde van f75,— door woning inrichter Wijnands; 8. CD-platen ter waarde van f 50,— door kijk- en luister vriend Westerhof; 9. een wijn-, kaas- en notenpakket ter waarde van f 50,— door de Kaasspecialist, en 10. een fruit mand ter waarde van f 25,— door groente- en fruitspeciaalzaak Bas van de Hoef.

Soester Courant | 1989 | | pagina 23