gekocht met 't oog op u ym^EiDo artfóhoch Studio harla KarwocziK Zaterdag 25 maart in C-drie: Jeugdtheater Snater: 'Pierewaaien' iologische Bodem en bemesting Briljant idee.. 0 f I ..van A.:i: WEERD Soest Alleenstaanden Activiteiten Humanistisch Verbond Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk in natuur en milieu Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Hoe wordt iemand bestuurslid van een Y olksuniverstiteit? Filmhuis: 'Smile' Filmhuis: 'The Way It Is' Museum Oud-Soest En omdat er zovéél U's zijn kochten wij ook zoveel bril- variaties. Uit veel toonaan- gevende optiekontwerpen. En dan heeft onze kollektie ook nog bij ieders smaak passende, prettige prijs- variaties. 26 WOENSDAG 22 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 27 Cultureel Creatief Centrum Expositie zeefdrukken Vandaag, 22 maart, wordt om 20.10 uur de cursisten-expositie "zeefdruk ken geopend. Al in de cursusfolder werd deze expositie aangekondigd bij de cursussen zeefdrukken voor begin ners en gevorderden en bij fotografisch zeefdrukken. In de eerstgenomende cursus wordt aandacht besteed aan vormgeving, compositie en kleurge bruik en geëxperimenteerd met tech nieken als schilderen op het zeefraam, uitwastechniek, snij-film en fotografi sche sjablonen. Bij het fotografisch zeefdrukken wordt alles wat met foto grafie en/of tekst te maken heeft, ge bruikt als uitgangspunt. Als voorbeeld van het laatste dienen de affiches die her en der in Soest te zien zijn. Voor dit affiche werd eerst de tekst ontworpen, dit in de "computer" gezet en via de fo- to-zeefdruktechniek in kleur op papier gedrukt. Op het affiche wordt overi gens deze expositie aangekondigd. De expositie bestaat uit een groot aantal zeefdrukken, die allemaal te koop wor den aangeboden. Evenals voor de ex positie van december 1987 wordt een enorme belangstelling verwacht. Er werden toen onnoemelijk veel werken verkocht, vooral ook omdat de kwali teit uitstekend is en de prijzen aantrek kelijk laag. Ook voor deze expositie lig gen de prijzen tussen de 15 en 90 gul den. Bij zeefdrukken is het plezierige dat er via een werkstuk meerdere af drukken zijn gemaakt. Kopers zullen dus niet gauw achter het net vissen, zij het dat er in sommige gevallen zelf voor een passé partout of lijstje gezorgd moet worden. Kom gerust eens langs, het centrum is iedere dag geopend. Kinderbios Ook in de paasvakantie, op 31 maart, draait er weer een film in de Kinderbios. Deze keer is het "de drie veteranen" voor kinderen van 8 jaar. Ook voor ou deren is deze knettergekke film heel leuk (Ik heb tenminste "blauw" gelegen bij het voorkijken). De helden van de film zijn drie oorlogsveteranen, die op een gemakkelijke manier veel roem en vooral veel geld denken te verdienen. De veteranen hebben geluk, want van een aardmannetje ontvangen ze een toverhoed, een bodemloze geldbuidel en een toverfluit. Hiermee beleven ze de meest dwaze avonturen. Het top punt is wel het appeltje, dat ze aan de prinses geven, om haar heel mooi te maken. Dat loopt mis, want de neus van de prinses begint er van te groeien en te groeien... Hoe onze helden zich daar nu uit moeten reddenKomt het zien op 31 maart, om 15.45 uur. Toegang f2,50 en reserveren is gewenst. Amateurkunst Dat C-drie ook aan de amateurkunst heel wat faciliteiten en ondersteuning kan bieden wordt steeds meer bekend. - Zo geeft de Soester amateurtoneelver eniging "het Soeste» Applaus" al enige jaren haar voorstellingen in het cultu reel centrum. Zo wordt ter voorberei ding enige weken/dagen van te voren het decor ter plekke gebouwd en verf raaid, een hele dag wordt besteed aan het uitlichten van het toneel en begint de serie voorstellingen met een try-oout op 6 april. De voorstellingen vinden plaats op 7 en 8 april. Ons dorp is rijk aan zangkoren. Diverse koren uit Soest-Zuid geven op 2 april een jubileum-uitvoering in C-drie. ook hieraan moeten de nodige voorberei dingen vooraf gaan, zoals een generale repetitie op de woensdag ervoor. C-drie wordt erbij ingehuurd voor de ondersteuning. Het is goed dat voor evenementen als deze gebruik wordt gemaakt van de ruimte, de licht- en geluidsvoorzienin gen, het podium, de kleedkamers en de know-how van C-drie. Met meer mo gelijkheden kan je er ook meer van ma ken en dat is tot ons aller voordeel NCRV's familieshow Aangezien de familieshow, die in 1988 in C-drie werd opgenomen, tot volle te vredenheid van de NCRV was verlo pen, wordt het centrum opnieuw ge bruikt voor deze populaire radio-show. Op 28 maart zal Jaap de Groot de show presenteren, waarin live-optredens te verwachten zijn van o.a. Arne Jansen, Frank Ashton, René Froger, Bolle Jan, Grace, Sisters, Conny Vandenbos Wim Rijker en Viktor Lazlo. Overdag zullen al deze mensen bezig zijn met de voorbereidingen en de repetities en s avonds om 20.00 uur beginnen de op namen. Door de NCRV waren er 200 vrijkaarten ter beschikking gesteld, door de overgrote belangstelling waren deze kaarten binnen twee dagen uitver kocht. De zaal gaat open om 19.00 uur. De NCRV's familieshow wordt uitge zonden op donderdag 30 maart. Lezing over de Russische schil der Malevich in C-drie Op donderdagavond 13 april zal er in C-drie een lezing gehouden worden over de Russische schilder Kazimir Ma levich (1878-1935). Malevich behoort met Wassily Kandinsky en Piet Mon driaan tot de belangrijkste pioniers van de abstracte kunst. Deze lezing wordt gehouden in verband met een tentoonstellinvg van Malevich, 5 maart t/m 28 mei. Het Stedelijk Mu seum in Amsterdam organiseert, in nauwe samenwerking met het ministe rie voor Cultuur van de U.S.S.R. te Moskou, de Tretjakow Galerie te Mos kou en het Russisch Museum te Lenin grad, de eerste grote overzichtsten toonstelling van Malevich. Het is een unieke gebeurtenis, dat zoveel werken van Malevich uit de Russische museau worden samengebracht met de befaam de collectie van het Stedelijk Museum De lezing is samengesteld en vo°rbe" reid door de docente Klaaske de Vos, zij geeft in ons centrum al geruime tijd Kunstgeschiedenis. Klaaske zal u met behulp van een schitterende dia-serie het een en ander vertellen over het Ie ven en werk van Malevich. U kunt, telefonisch kaarten reserveren Op zaterdagmiddag 25 maart speelt om 15.00 uur het jeugdtheater Snater een voorstelling voor kinderen van vier tot tien jaar in C-drie. "Pierewaaien" is de titel van deze voorstelling met poppen, toneel, muziek en veel fantasie. Het gaat in "Pierewaaien" allemaal om Emil. Hij is anders, een echt buiten beentje. Tenminste, dat vinden zijn drie giechelzusjes en de knorrige buurman Bullebak. Veel vrienden heeft Emil niet, maar wel heel bijzondere. Zo is daar zijn beste vriendin Zsa Zsa, die al tijd maar pierewaait. Voor de pimpel paarse Poolster naar Jubeljana. Dat klinkt geweldig, vindt Emil. Hij zou dolgraag meewillen, maar ja... hij is te zwaar. Gelukkig is daar kleine Rik, en die weet er wel raad op. "Pierewaaien" wordt gespeeld door In ge Besaris en Chris Oelmeyer en gere gisseerd door Rosemarie Rinaldi. Ken merkend van de voorstelling is het speelse karakter, waarbij graag op reac ties van het publiek wordt ingegaan. Een belangrijk onderdeel vormt de fan tasie, veel aandacht is besteed aan vormgeving: de kleine, visuele grapjes en decors. "Pierewaaien" begint om 15.00 uur en een toegangskaartje kost f 5,— (ook voor volwassenen). Reserveren is mo gelijk tjdens kantooruren op tel. 22188. wm., Eindelijk is er make-up gebaseerd op huidverzorging Shiseido make-up Van weldadige foundations tot zijdezachte oogschaduw De rijke vochtformule draagt bij tot uw schoonheidsideaal Geavanceerde technologie vervolmaakt door een briljante Serge Lutens Shiseido make-up is de ware innovatie bekroond met schitterende mode kleuren Een sensuele ervaring... Extra teder... Van ochtendgloren tot avondduister heeft de uitstraling een blijvend karakter. EINDELIJK, MAKE-UP DIE OOK VERZORGT. Donderdag 6 en vrijdag 7 april is de visagiste van Shiseido in onze zaak om u de fantastische make-up te laten zien en voelen. U kunt ons bellen voor een afspraak LE MAQUILLAGE Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - 3761 CK Soest Telefoon 02155 - 2 04 88 tuinbouwvereniging 't NUT Vaak weten moestuinders niet hoe het met de kwaliteit van hun tuingrond ge steld is. Soms wordt veel te zwaar en in andere gevallen te weinig of in een to taal verkeerde verhouding bemest. Te zwaar bemesten betekent niet alleen verspilling van geld en energie, maar ook een vervuiling van het milieu. Een tekort aan voedingstoffen leidt tot slechte groei, een lage opbrengst en een grote kans op een aantasting door ziek ten en plagen. Er is een mogelijkheid grond te laten onderzoeken door een laboratorium, zodat men het geld dat men hiervoor uitgeeft direkt terugverdient door bete re resultaten: het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek, Post bus 115 6860 AC te Oosterbeek. Tel. 085-341841. De beste tijd voor be monsteren is in het najaar als de mest verteerd is. De grondsoort op ons tuincomplex is zandgrond, die in het voorjaar snel het overtollige vocht verliest en daarom vlug opgewarmd wordt. Door gebruik van compost, stalmest en turf kan de ge schiktheid van zandgrond voor de teelt van groente sterk worden vergroot. Het maken van een conipos- thoop Een composthoop met een basis van 1 m2 en een hoogte van 1.20 is heel ge schikt. Een cirkel van ijzergaas met ma zen van 2,5 cm, een speciaal vervaar digde compostcontainer van plastic of een vierkant houten frame houdt de hoop netjes en onopvallend in de tuin. Maak de hoop van 15-25 cm dikke la gen plantenafval. Gebruik geen dikke lagen van slechts één materiaal zoals gras omdat het de vertering belemmert. Als de eerste laag goed vast is brengt men er een 3 cm dikke laag tuingrond op aan en strooit er wat kalk over, dit is om de verzuring tegen te gaan. Als de hoop vol is de laatste laag met tuinaar de, met daarover plastic om uitdrogen tegen te gaan. Een winter laten staan en in het voorjaar klaar voor gebruik. De sleutel voor een goede compost is el ke gezonde en onbesmette groene ve getatie. Dus geen houtachtig materiaal en planten die ernstig aangetast blijven leven, geen koolsoorten met knolvoet, uien met witrol, aardappelloof dat door aardappelziekte is aangetast. Dergelijk materiaal kan het beste gelijk worden verbrand of afgevoerd van de tuin. Nu de grond met oude stalmest of compost is bewerkt kunnen we gaan planten of zaaien, maar daarover de volgende keer. bij de administratie van C-drie, tel. 02155-22188. Toegangsprijs lezing f 10,- per persoon, f 7,50 voor cursisten. Aanvangstijd: 20.00-22.00 uur, donderdag 13 april. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. 743- 585-- 0.03 358.- 0.03 SOESTERBERGSESTAAAT 26 - SOEST TEIEF. 01135-12902 I Stichting Jeugdzorg postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal, Smitsneg 311/313, tel. 19546 Donderdag 23 maart: kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 15,- voor 8 les sen. Paasvakantie-aktiviteiten in de Praatpaal: Dinsdag 28 maart: straattekenwed strijd voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50. (Bij slecht weer een binnenprogram- ma). Video-eetcafé voor tieners van 13 t/m 17 jaar. Tijd: 17.30 tot 21.30 uur. Kos ten: f3,-. Woensdag 29 maart: bingo voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Donderdag 30 maart: knutsel-instuif voor kinderen. Tijd: 10.00 tot 11.30 uur. Kosten: f 0,50. Talentenjacht voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Je kunt je dinsdag en woensdag opgeven voor toneelspelen, muziek maken, playbacken enz. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50. Vrijdag 31 maart: filmmiddag voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Tienerinstuif voor tieners van 13 t/m 17 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kos ten: gratis. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Donderdag 23 maart: tienerinloop voor tieners van 12 t/m 16 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.15 uur. Kosten: geen. Zaterdag 25 maart: creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes van 12 t/m 18 jaar. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kos ten: f 2,50. Paasvakantie-aktiviteiten in het Kruispunt: Dinsdag 28 maart: speurtocht voor kin deren van 5 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Woensdag 29 maart: naar de kinder boerderij op de ezelkar waar we allerlei leuke dingen gaan doen en zien! Geef je wel even op voor di. 28 maart 3 uur. We starten om 2 uur vanaf het Kruispunt en zijn er om 5 uur terug. Kosten: f 1,-. Het is voor kinderen vanaf 4 jaar. Donderdag 30 maart: groot eierbord- spel (levend ganzebord met eieren) voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Vrijdag 31 maart: restaurantje bereiden en serveren van allerlei lekkers. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. De Vangrail, Naclitegaalweg 8c, tel. 17615 Dinsdag 28 maart: ganzen-eier-bord- spel voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Woensdag 29 maart: naar Artis! Kin deren van 4 t/m 12 jaar kunnen zich op geven tot donderdag 23 maart half 2 voor het dagje Artis! De bus vertrekt om 9.30uur van de Vangrail en is om 17.00 uur terug. Kos ten: eigen bijdrage le kind: f 12,50, 2e kind f 10,-; 3e en volgende kinderen f7,50 incl. busreis, artis en een trakta tie. Eigen bijdrage te voldoen bij het op geven. Vrijdag 31 maart: kook-dans- aktiviteit, een dansje leren en een milk shake maken voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: half 3 tot 4 uur. Kosten: f 1,-. Nieuwe aktiviteit: elke donderdag is er in de Vangrail een kleuter-uurtje voor 3 t/m 6 jarigen. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: f 1,-. Volwassenen kunnen zich nog tot 24 maart opgeven voor de volgende kur- sussen in de Vangrail: bloemschikken voor beginners. Tijd: maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Kosten: f 35,- voor 6 lessen. Start: 3 april; kruiden- kursus: tijd: donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 40,- voor 6 lessen incl. materiaal; Sieradenkur- sus. Tijd: donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: f 35,- voor 6 les sen incl. materiaal. De NVSH houdt op zaterdag 25 maart weer een avond voor alleenstaanden. De aanvang is om 21.00 uur. Het ge bouw van de afdeling Amersfoort is te vinden aan de Curacaolaan in Amers foort. De gemeenschap Baarn/Soest van het Humanistisch Verbond organiseert op zondag 9 april weer een koffiebijeen- komst in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat, aanvang 11.15 uur. Op donderdag 13 april vindt een leden vergadering plaats in restaurant V.d.Brink aan de Soesterbergsestraat, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst staat in het teken van voorlichting over het Humanistisch Vormings Onderwijs (HVO), waarvoor behalve de leden ook vertegenwoordigers van de ge meente en het openbaar onderwijs zijn uitgenodigd. Op zondag 16 april is er een lezing, georganiseerd door de gemeenschap pen in het Gooi, in restaurant Jan Ta bak in Bussum. Arie de Broeder, vice- voorzitter van het Humanistisch Ver bond, zal daar spreken over het onder werp "Individualisering en Solidari teit". Aanvang 10.00 uur. Op donderdag 20 april komt de ge sprekgroep bij elkaar in restaurant V.d.Brink, om te spreken over het con gres en de beleidsnota van het Huma nistisch Verbond; aanvang 20.00 uur. Op zondag 14 mei wordt de pinkster zondag-koffieochtend gehouden en op donderdag 18 mei komt de gesprek groep weer bijeen. mm In 1989 is de Landelijke Vereniging van Vrijwilligerscentrales (LVV) een cam pagne gestart waarin het vrijwilligers werk in natuur en milieu centraal staat. We hebben het dan over het hele brede terrein van natuur en milieu: vogels schoonmaken na een olieramp, padden helpen bij de oversteek op een snelweg, dieren eten geven op een kinderboer derij, tentoonstellingen organiseren over een natuurgebied, voorlichting ge ven op scholen over het behoud van het milieu, aktie voeren tegen gifstortingen, lege baterijen ophalen, natuurgebieden onderhouden zoals wilgen knotten, hei develden plaggen en bomen hakken. De campagne is gericht op één thema, maar wel een zeer breed terrein, waar voor ieder wat te doen is, zowel binnen als buiten. Door dit thema te kiezen hoopt de LVV aan het publiek aan het publiek duidelijk te maken dat het vrij willigerswerk in de natuur en voor het mifieu leuk, afwisselend, gezond en be langrijk is. Kortom: een positief beeld over het vrijwilligerswerk in het alge meen. Vanzelfsprekend zal de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest deze campagne, waar mogelijk, van harte ondersteunen. Zij hoopt tijdens de campagne, die een jaar duurt, veel vrij willigers te werven om het vele werk uit te voeren. Binnenkort zal een groot aantal affiches en folders worden verspreid, waarin het publiek zal worden geïnformeerd over vrijwilligerswerk in natuur en milieu. Zes landelijke natuur- en milieuorgani saties en de Ministeries van Landbouw en Visserij en Volkshuisvesting Ruim telijke Ordening en Milieu hebben zeer positief op de campagne gereageerd. Zij bevestigen dat er veel vrijwilligers nodig zijn. De Vrijwilligers Vakature Bank zal uit voerig aandacht schenken aan de door het LW georganiseerde campagne. Tot 1 maart 1990 kunnen organisaties vakatures indienen met betrekking tot vrijwilligerswerk in natuur en milieu. We hopen dat veel mensen enthousiast gemaakt kunnen worden voor deze vorm van vrijwilligerswerk. Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Willaertstraat 49; openingstijden ma. di. en do. 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur; (tijdens kantooruren) 12630. Vakatures •6/108. Welke vrijwilliger wil samen met een beroepskracht de voetbaltrai ning voor jongens verzorgen? •6/106. Deelnemers gezocht voor project Slachtofferhulp. •6/104. Medewerksters gezocht bij vrouwenorganisaties t.b.v. gezinsbe- zoeken aan buitenlandse gezinnen. •6/102. Vrijwilligers m/v gevraagd bij kamerbewoningsproject. •6/101. Telefonische hulpdienst vraagt vrijwilligers; inschrijfformulie ren bij de WB. •9/107. Vakantiewerk voor vrijwilli gers; wacht niet te lang met u op te ge ven voor dit mooie vrijwilligerswerk, bijv. om deel te nemen als leiding van (licht) verstandelijk gehandicapten op vakantieweken in binnen en buiten land; er zijn ook echte groepsvakanties voor oudere lichamelijk gehandicap ten, met als deelnemers 24 gehandicap ten en 24 vrijwilligers. Uitgebreide in formatie over vakantiewerk bij de WB-Soest. 10/105. Begeleidsters van jonge- meisjesgroep (15 jaar en ouder) ge vraagd. 10/103. Jongerenwerksters t.b.v. meisjesclub gevraagd. 10/102. Vrijwilligers m/v gevraagd om mee te denken en mee te werken aan activiteiten van de werkgroep Dia betes Ver. Ned. 10/101. Groepsleider gevraagd in opvanghuis. •8/125. Vrijwilliger m/v gevraagd voor de verzorging van de dieren en het onderhoud van de boerderij bij cen trum voor geestelijk gehandicapten. •8/123. Leidster gevraagd als assistent bij jazz-ballet voor bewoners van instel ling voor geest, gehandicapten. •8/122. Welke vrijwilliger m/v wil be woners van psychiatrisch centrum zo nu en dan laten genieten van een ritje met paard en wagen? De vrijwilliger moet wel kunnen "mennen". •8/120. Gastgezin gezocht voor één van de bewoonsters van sociowoning. N.B. In de week van 27 maart tot 3 april is de Vrijwilligers Vakature Bank Soest gesloten. Er zijn vele motieven denkbaar waar door iemand zich beschikbaar stelt om vrijwilligerswerk bij een Volksuniversi teit op te pakken. De redenen hiervoor zullen, net als bij betaalde banen, van persoon tot persoon verschillend zijn. Men komt in een Volksuniversiteiten- bestuur terecht via vrienden of kennis sen die er al in zitten en in hun directe omgeving meezoeken naar aanvulling van vacatures binnen het bestuur. Het kan ook zijn dat iemand op eigen initia tief zijn of haar diensten aan een Volks universiteit aanbiedt. Bestuursleden worden ook gezocht binnen het leden bestand of binnen de deelnemers. Het eerste geschiedt vooral tijdens de le denvergadering, het tweede door bin nen de cursussen de vacatures in het be stuur bekend te maken. Er zijn ook Volksuniversiteiten die via de pers naar bestuursleden zoeken of in hun pro grammaboekje een oproep doen om hun bestuur te versterken. De omvang van de besturen varieert van zo'n vijf tot twaalf bestuursleden, onder wie de taken worden verdeeld. Er wordt zoveel mogelijk rekening ge houden met persoonlijke interesse van de bestuurders ten aanzien van de taken die zij binnen de Volksuniverstiteit kunnen vervullen. Bij het aangaan van een functie is het meestal zo, dat een nieuw bestuurslid nog weinig over deze werksoort (het vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen) weet en eerst een tijdje meedraait als algemeen bestuurslid om thuis te geraken in de volksuniversitei tenwereld. Heel geleidelijk, afhankelijk van de persoon en de tijd die hij/zij be schikbaar heeft, zullen dan specifieke taken door afzonderlijke bestuursleden vervuld kunnen gaan worden. Volgen de week hopen we te vertellen met wel ke zaken een Volksuniverstiteitenbe- stuur zoals wordt geconfronteerd. Volksun iversitei t Soest Soesterberg, Kerkplein 1, 3764 AW Soest, tel. 22195. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraaf 46, Soest, fel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage fe leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 23 maart: In deze uit 1974 daterende film keert regisseur Ritchie zich op satirische wij ze tegen het zo vaak in toneel, film en li teratuur gehekelde verschijnsel van de Miss-verkiezingen. Dat dergelijke schoonheidswedstrijden vaak dom en vulgair zijn, waarbij de slechtste kant van alle betrokkenen naar boven wordt gebracht, zal nauwelijks meer iemand kunnen ontkennen. Richie maakte van het gegeven aan de hand van Belson's scenario tot op zeke re hoogte een rake satire. Echter in zijn doel om een vernietigende kritiek op de Amerikaanse prestatiemaatschappij te leveren is hij toch niet geheel geslaagd. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: do. 30 maart: World Apart - Chris Menges do. 6 april: Siberiade - Konchalovsky vr. 7 april: Naam van de Roos - Jean- Jacques Annaud do. 13 april: Hermetisch Zwart - Delva- ry Vrijdag 24 maart: Een actrice, die in een moderne bewer king van Jean Cocteau's toneelstuk 'Orphee' de rol van Eurydice zou spe len, wordt levensloos aangetroffen in een park in New York. In een aantal flashbacks komen we wat meer te weten over de vrouw en mensen die haar om ringden. Deze mensen worden op een fascin .- rende wijze in de film geïntroduceerd. Zij vragen zich ininterviews af in hoe verre ze medeschuldig zijn aan de dood van Eurydice. Heeft de regisseur van het toneelstuk die verliefd op haar was, haar door zijn jaloezie de dood in ge dreven? Heeft een mysterieuze vrouw die Eurydice in kontakt bracht met een lesbienne ermee te maken? Hebben alle mannen die haar hitsig achtervolgden invloed gehad op de dood van Eurydi ce? Eric Mitchell is een op de zelfkant ge richte low-budget-filmer, die de af- braakwijken van New York met veel vi suele flair in zijn film weergeeft. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Steenhoffstraat 46 Paasexpositie: Brooddeegfiguren Pasen nadert weer met rasse schreden. Een tijd, waarin veel oude gebruiken weer tot leven komen. Denken we maar aan de paasvuren, het vlogelen, de palmpaasoptochten, gebruiken, die vooral in Twente veel voorkomen. In onze streek komt dit weinig voor. Maar ook hier kennen we oude gebrui ken, de jaarlijkse teerdagen zijn daar een voorbeeld van. Brooddeegfiguren, boterhaantjes behoren ook bij de tijd rondom Pasen. In Museum Oud Soest is tot 2 april een expositie ven zeer apar te brooddeegfiguren van Mevr. Helga Karlhuber te zien. Ook het oude vormpje van het boterhaantje kunt u er vinden. Museum Oud Soest, aan de Steenhoff straat, is ook de beide paasdagen ge opend van 13.30-17.00 uur. speciaal optiek van weedastraat 87 3761 CD soest

Soester Courant | 1989 | | pagina 27