9 9 O Teleurstellende derby eindigt in gelijkspel: Voetbalaccommodaties in Soest staan volgende week bol van de activiteiten 1-1 DE LENTE IS NU ECHT BEGONNEN! Olympia wandelt winterseizoen in Soest uit .50 1.50 Cl 3INA 30 jdag WOENSDAG 22 MAART 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 31 S.o. Soest kan veldoverwicht tegen SEC niet in winst omzetten ZONDAG VOETBAL Veertigjarig bestaan, jeugdkampen en lotenactie: VOETBAL Licht- en Krachtinstallaties Peter Koelewijn bij Nederland-Duitsland NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: SEC-Nijenrodes op 25 maart Z. J. VAN HOMOET Wie aan sport doet leest de Soester Courant ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Trapper gooit roet in eten Knol WIELERSPORT Heitje voor een karweitje WZ: alleen nog theoretische kans ZATERDAG VOETBAL Pijnenburgers actief in SchoorI ATLETIEK Schakers bedwingen Ons Genoegen SCHAKEN JEUGDVOETBAL UÈ) c sa s a De tweede ontmoeting dit seizoen tussen SEC en s.o. Soest is geëindigd in een puntendeling. Bert Holwerda bracht de thuisclub na ruim een half uur spelen op voorsprong, maar Wilfred Janmaat zorgde kort na rust met een prima kopbal voor de eindstand. SEC mocht daarmee het meest tevreden zijn, omdat het na de gelijkmaker Soest letterlijk en figuurlijk op bezoek had. De formatie van Wim Gelhard, die in tegenstelling tot SEC de winterstop goed is doorgekomen, kon het veldoverwicht echter niet omzetten in een overwinning. Over het geheel gezien was de derby te leurstellend. De toestand van het veld was daar mede debet aan. Met name voor de rust kwamen zowel SEC als Soest nauwelijks tot aansprekende combinaties. De ongeveer 1500 toe schouwers zagen in tegestelling tot de heenwedstrijd in oktober vorig jaar wei nig uitgespeelde kansen en moesten het dóen met de traditionele spanning die rond een plaatselijke derby heerst. Het leek erop dat de spelers gebukt gingen onder die spanning, want veel wilde trappen gaven het spelbeeld een beden kelijk niveau. Na zeven minuten zag het ernaar uit dat SEC de eerste mogelijkheid kreeg. Bert Holwerda werd in de counter op links aangespeeld en passeerde Gerwin Leegwater. Hij vloerde de topscorer van SEC en liep tegen de eerste boeking op van het duel dat toch al grimmiger was dan destijds op de Bosstraat-Oost. Dat uitte zich onder meer in een klein opstootje tussen Holwerda en Leegwa ter, vlak voordat beide ploegen de kleedkamers opzochten. Wie anders dan Holwerda zou de score later toch openen. In een scrimmage voor het doel van Arie van der Wiel wa ren Aksit en Embricqs dicht bij een doelpunt, maar pas toen de bal voor de voeten van Holwerda belandde bewoog het net: 1-0. Wim Gelhard greep direct in en verving nog voor de pauze Paul Hilhorst voor rechterspits Gerard Becker. Na de pau ze mocht ook Wim Gouw opdraven voor Rene Kaats. Soest had al snel suc ces. Leegwater vuurde twee keer een schot af op Jack Nagtegaal die bij de laatste keer de bal over de lat tikte. Uit de corner van Ton Wolfsen knikte Jan maat het leer hard in. Het was nu de beurt aan Wim Peek om tot actie over te gaan. De oefenmeester van SEC erkende dat Soest meer druk uitoefende en hij haalde Rob van Em- bricgs naar de kant. Nusatin Yilmaz werd als extra verdediger toegevoegd, waarna Rob Groen iets naar voren schoof. In aanvallend opzicht kon SEC geen potten breken, maar hetzelfde gold in feite voor Soest dat niet verder kwam dan de zestienmeterlijn. Luits Houkes groeide bij SEC tot de uitblin- Foto: Goos van der Wilt. Vlak na rust kopt Wilfred Janmaat de gelijkmaker achter de mistastende Jack Nagtegaal. Alle Soester voetbalclubs hebben vol gende week activiteiten op hun com plex. VVZ viert haar veertigjarig be staan, bij SEC en s.o. Soest worden jeugdvoetbalkampen gehouden en Hees sluit de 1000 lotenactie af. Bij alle verenigingen maken bekende Nederlanders hun opwachting. WZ, SEC en s.o. Soest krijgen bezoek van (ex)-profvoetballers en -trainers, ter wijl bij Hees en VVZ vaderlandse ar tiesten het podium zullen betreden. VVZ'49 De voetbalvereniging, die in 1949 in de oude timmermanswerkplaats van Zon negloren werd opgericht, viert het acht ste lustrum met een groot aantal activi teiten. Het programma begint dinsdag 28 maart met een klaverjasconcours vanaf 20.00 uur. Een dag later verzor gen Eric Willaerts, Rob Witschge en Lloyd Doesburg de training van de D-, E-, en F-pupillen. De trainingen nemen enkele uren in beslag, waarna de VVZ- jeugd een film van het EK'88 op een groot beeldscherm kan bekijken. De jeugddag wordt afgesloten met een maaltijd. De uitslag van de verloting van VVZ wordt bekengemaakt tijdens de receptie op vrijdag 31 maart. Die be gint om 19.30 uur. De jubileumdag is op zaterdag 1 april, 's Ochtends worden de reünisten al ontvangen, waarna de dames van VVZ om 12.30 uur een wedstrijd spelen tegen Ballinge uit Zweden. Het eerste herenelftal ont moet om 14.30 uur het Deense Dolle Fjelde. Alvorens de feestavond met op tredens van Albert West en Rini van de Lee begint, krijgen de kaartenhouders een koud/warm buffet aangeboden in de speciale tent, die gedurende de feest dagen op het complex aan de Eemweg staat. SEC Het jeugdvoetbalkamp van de KNVB wordt dit jaar afgewerkt op de Bos straat-West. Het kamp vindt plaats van dinsdag 28 tot en met vrijdag 31 maart. Jeugdspelers uit vijf rayons krijgen er trainingen en ontspanning geboden. Een niet onaanzienlijk aantal bekende voetballers en trainers verlenen hun medewerking. Er komen spelers van FC Utrecht, FC Wageningen, Vitesse en Ajax. Wim van Hanegem, Eric Wil laerts, Mark Verkuyl, Ronald Spelbos, Rinus Israël en Piet Schrijvers zijn slechts enkele bekende namen. Als gastscheidsrechter is Ignace van Swie- ten uitgenodigd. De deelnemers aan het KNVB-kamp overnachten in jeugdherberg De Hei debloem. In het draaiboek staan niet al leen trainingen, maar ook nevenactivi teiten, zoals een bezoek aan het KN VB- sportcentrum in Zeist, vertoning van vi deofilms, lezingen, een demonstratie wedstrijden, een straatvoetbaltoernooi en de penaltybokaal. Het is de eerste keer dat het KNVB-jeugdvoetbalkamp op het terrein van SEC wordt gehou den. Enkele jaren geleden werd het bij s.o. Soest afgewerkt. S.o. Soest De club aan de Bosstraat-Oost heeft haar eigen voetbalkamp georganiseerd. Er doen meer dan honderd leden van s.o. Soest aan mee. Ze slapen in tenten. Bondscoach Thijs Libregts is één van de gasttrainers. Andere bekende verschij ningen zijn onder anderen Stanley Menzo en Dennis Bergkamp (beiden Ajax), Gerrie Mühren en Jaap Schilder (trainer en keeper Volendam) en Frits Korbach (trainer Go Ahead Eagles). Naast voetbal wordt onder meer aan dacht besteed aan de playback-show en de sponsorloop. De opbrengst daarvan komt ten goede van de overdekte zittri- bune die s.o. Soest zo spoedig mogelijk hoopt te kunnen bouwen. De deelna mekosten aan het vijfde jeugdvoetbal kamp bij s.o. Soest zijn 45 gulden. De Soest-jeugd krijgt daarvoor negen maaltijden, een t-shirt, een voetbal- kwartet van Ajax en een speciaal ont worpen s.o. Soest-petje. Hees De voetbalvereniging Hees houdt vrij dag 31 maart de tiende en laatste trek king van de 1000 lotenactie. In een feesttent komen de lothouders vanaf 20.00 uur bijeen. Tijdens die gelegen heid zal de winnaar van de hoofdprijs, een Fiat, bekend worden gemaakt. Een aantal bekende artiesten van radio en televisie, waaronder Frank Masmeijer, verzorgen een optreden. De opbrengst van de lotenactie is bestemd voor de re novatie van het clubgebouw aan de Kooiweg. De jeugd van Hees komt op zaterdag 1 april aan bod. Het jeugdbestuur heeft een disco-avond georganiseerd met de drive-in show van Radio Roulette. De aanvang is 20.30 uur. De entree kost 2,50 gulden. De leden van Hees mogen gratis naar binnen. De kaarten kunnen worden besteld in de Hees-kantine, tel. 12272; Gustaaf Gelderhof 7, tel. 20763; Tromslagerpad 11, tel. 17460. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Peter Koelewijn, de zanger/tekstschrij ver/producent en tevens columnist van de Soester Courant, treedt op woens dag 25 april op in de Kuip. In het voet balstadion wordt die dag het WK-kwa- lificatieduel Nederland - West-Duits- land gespeeld. René Froger en de band van Jan Riet man verlenen ook hun medewerking aan het optreden voor 55.000 toe schouwers. De belangrijke interland voor de selectie van bondscoach Thijs Liebregts begint om 20.00 uur. Voor en na de wedstrijd en in de rust zullen Koe lewijn, Froger en Rietman het publiek met verschillende nummers onderhou den. Bert Hol war da is attent in een scrim mage voor het doel en brengt SEC op een 1-0 voorsprong. Foto: Goos van der Wilt. ker en het was zijn verdienste dat Peter van de Berg, die ook werd opgeschre ven, geen moment gevaar kon stichten. Peek zette Rob van Dorrestein nog in voor de zwaar tegenvallende John Brouwer. Dorrestein werd later bij de zijlijn gevloerd. Uit de vrije trap ont stond een goede combinatie tussen Re ne van de Deijssel en Saban Aksit. De laatste haalde de achterlijn, maar was daarna iets te egoïstisch, waardoor de bal in het zijnet belandde. Ton Wolfsen had de beste mogelijkheid om Soest aan de zege te helpen. Op de rand van het strafschopgebied kapte hij de SEC-ver- dediging uit, maar het schot met zijn lin ker voet miste de goede richting. Geklommen Door het gelijke spel is Soest geklom men naar de derde plaats. Fortitudo verspeelde bij APWC twee punten. Ook lijstaanvoerder BVC verloor, maar Nijenrodes maakte geen fouten en bezet nu de eerste plaats. SEC ver toeft in de middenmoot met 17 punten uit 17 wedstrijden. De club van de Bos straat-West wacht nog een zwaar pro gramma met drie uitwedstrijden, een thuiswedstrijd en het restant van het ge staakte duel tegen Nijenrodes (thuis, 0-0). De stand in de derde klasse D KNVB: Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 1. Nijenrodes 17-23 2. BVC 18-22 3. S.o. Soest 18-20 4. Fortitudo 18-19 5. Saestum 17-18 6. UW 18-18 7. APWC 18-18 8. SEC 17-17 9. Vreeswijk 17-17 10. Velox 18-16 11. Hercules 18-13 12. VVOG 18-11 De resterende 23 minuten van het duel SEC-Nijenrodes worden op zaterdag 25 maart verspeeld aan de Bosstraat- West. De aanvang is 14.30 uur. De wedstrijd werd vorig jaar bij een 0-0 stand gestaakt, omdat de scheidsrech ter werd getroffen door zweepslag. Indien de stand ongewijzigd blijft, komt SEC op 18 punten uit evenzoveel wed strijden. Koploper Nijenrodes vergroot de voorsprong op BVC dan tot twee punten. EEN ZONDAG OP MAANDAG KAN! Als tweede zondag. Maar een zóndag kan op elke dag in de week. Wat is het dan heerlijk als je een fijne fiets hebt. waarop je jezelf moeiteloos de natuur intraptWij hebben 'm voor u. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 (Bij SEC groeit en bloeit 't allang!) Monique Knol is zondag in de Ronde van de drie Beerzën als zeventiende geëindigd. Tweehonderd nieter voor de meet vervielen haar kansen op haar tweede seizoenzege toen haar trapper in een andermans wiel terecht kwam. Een valpartij kon worden voorkomen. Monica de Waal, die een week eerder in de sprint was geklopt door de Soesterse, won de tweede wedstrijd voor dames. Zij had het voordeel dat ze gedurende de koers werd beschermd door haar ploeggenoten. Monique Knol, die indi vidueel aan de start verscheen, pro beerde een aantal keren te ontsnappen. Ook sprong ze met enkele andere vluchters mee, maar iedere keer dat ze in een kopgroep zat, hielden de andere rensters de benen stil. Een echte ont snappingspoging kreeg ze daarom niet, te meer daar er een strakke wind stond. Monique Knol zegt zich nog sterker te voelen dan vorig jaar, waarin ze een re cord aantal zeges behaalde (26). De Olympisch kampioene op de weg ver trekt aanstaande dinsdag naar de Ver enigde Staten, waar ze met de nationale selectie zal deelnemen aan de Ronde van Texas. In de week van 25 maart t/ml april kan men leden van scouting aan de deur verwachten. Zij komen vragen of men nog een karweitje voor ze heeft. Dit zullen zij dan graag, tegen een klei ne vergoeding, opknappen. De op brengst wordt gebruikt voor aktivitei- ten binnen de groep. De Fakkeldraag sters willen het besteden aan een be zoek aan een verkeerstuin voor de jong- sten en aan het zomerkamp voor de ou deren. VVZ heeft wederom een nederlaag geleden. Voor VVZ een pijnlijke, want hierdoor heeft VVZ alleen nog maar een theoretische kans op lijfsbe houd in de hoofdklasse. Concurrent Velox speelde gelijk, zodat de achter stand op hetzelfde Velox nu, met nog twee wedstrijden te gaan, vier punten bedraagt. VVZ begon met een gewijzigd elftal, keeper Gilbert Seefeld was nog gebles seerd en Joost Overduin diende een schorsing uit te zitten. Voor hen speelde Wim van der Pol en Pieter van den Broek. WZ begon behoudend, hierdoor wa ren de eerste tien minuten geheel voor Bloemenkwartier. Daarna begon WZ aan een offensief. Zo verscheen Pieter van den Broek alleen voor de Hilver- sumse keeper, die hem echter de baas bleef. Niels van der Giessen en Gert van de Munt kregen nog kleine kansen al leen bleven zij onnauwkeurig in de af werking. Na een half uur was het Bloe menkwartier dat de score opende. Mid dels een snel genomen vrije trap kwam spits Mark Wits vrij voor Wim van der Pol die in eerste instantie het schot nog wist te blokkeren, maar daarna toch ge passeerd werd. Na rust vocht WZ als een leeuw voor de verdiende gelijkmaker. Deze kwam na een kwartier. Een vrije trap van Hayo Groart kwam bij Marcel de Graaf die zijn schot half gestuit zag door de keeper. De bal kwam voor de voeten van Robert van As die de gelijkmaker aantekende. Van As was na enkele mi nuten dicht bij weer een treffer, toen een kopbal uit een corner net naast ging- Gaandeweg de tweede helft gooide WZ het accent meer op de aanval. En hoewel het overwicht er wel was, werd dit niet uitgedrukt in doelpunten. De genadeslag kwam na vijfendertig minuten toen Mark Wits zijn tweede treffer aantekende. Vlak voor tijd werd het nog 3-1 door een goal van Danny Riekerk. Dames Dank zij voortreffelijk doelverdedigen van Marleen van der Craats heeft het damesteam van WZ ook haar laatste thuiswedstrijd, tegen CSW uit Wilnis, in winst kunnen omzetten. In een goe de, gelijkopgaande wedstrijd werd voor rust niet gescoord. Daarna namen de dames van CSW na twintig minuten de leiding, doch onder aanvoering van uit blinkster Monique Dergent werd het tempo van de wedstrijd verhoogd, waar de tegenstanders uiteindelijk het ant woord op schuldig moesten blijven. El- lie Teerlink en Petra van Eijkelenburg zorgden voor de Soester doelpunten: -2-1. Vrijwel de gehele lange afstandselektie onder leiding van Jeroen Majoor bracht het afgelopen weekeinde door in Schoorl. Tijdens dit trainingskamp stonden ook wedstrijden op het pro gramma. Een groot aantal atleten had zich ingeschreven voor de halve mara thon georganiseerd door de Stichting Marathon te Schoorl. Bij de Dames was het Henny Pot, die weer uitstekend van zich deed spreken: zij werd 2e in 1.24.37. Bij de heren werd Harry van Brummelen de beste Pijnenburgatleet in 1.15.46, waarmee hij 4e werd in de Vet. I klasse. Clubgenoot Eef v.d. Brink, uitkomend in de Seniorenklasse moest zich in deze wedstrijd gewonnen geven: hij finishte in 1.15.59. Gerrie den Oude tenslotte werd 1 le bij de Dames Veteranen in 1.34.12. Op de 30 km had AV Pijnenburg 1 deelnemer en wel de laatste tijd goed draaiende Jan v.d. Lee. Deze gaf hier ook weer zijn vi- sitiekaartje af met een goed tijd van 2.03.40. Zaterdag leek Gert de Ruygt weer ge- heel terug na een jaar blessureproble men. In een wedstrijd over 21.097 me ter in Harderwijk hadden de atleten een stevige tegenwind op de eerste 10 kilo meter. Op dit gedeelte had Gert de Ruygt nog gezelschap van twee mede vluchters. Na het keerpunt gooide Gert alle remmen los en ging alleen op avon tuur. Dit resulteerde in de voorsprong van ruim 1 minuut, waarmee hij het kar wei afmaakte met een eindstijd van 1 uur 7.31 min. Zondag liep Adri van der Zon haar eer ste 25-kilometerwedstrijd van het sei zoen. Zij startte met het doel om het klubrecord van Henny Pot aan te val len. De omstandigheden op de laatste 5 ki lometer waren te slecht om de opge bouwde voorsprong vast te houden. Desondanks was de marge op de streep 1 minuut en 5 seconden. Zij bracht de snelste Pijnenburgtijd op 1.43.35. In de strijd om het behoud van een vei lige plaats op de ladder van de promo tieklasse hebben de Soester schakers een verdienstelijk gelijkspel behaald op het hoger geklasseerde Amers- foortse Ons Genoegen. Het Soester achttal moest deze keer aantreden zonder het veelbelovende jeugdtalent Lars Bouma. De Haan kraaide al vroeg victoria. Buurman Mo lenaar zorgde voor het zogeheten sneeuwbaleffect. Zijn tomeloze aan valsdrift, gepaard aan creatief vermo gen, bracht Soest op een 2-0 voor sprong. Tegen de gewoonte in vloog De Gier in een valstrik en hij werd zodanig gekortwiekt dat hij zich gewonnen moest geven. Kopman Muis hield het hoofd erbij en bouwde de voorsprong uit tot 1-3. Overal op de velden stichtte Muis onrust om tenslotte met een paar venijnige oprolvarianten zijn tegenstre ver letterlijk en figuurlijk te overmees teren. Inmiddels heerste Vonk op de strategi sche punten. Toch doofde het vonkje van de overwinning. De zware aanvals- stukken opereerden zonder de noodza kelijke verbanden en vielen ten offer aan de verraderlijke vijandelijke aan vallen. Op het moment van de 3-2 voorsprong was de toegemeten tijd ver streken. Ter plaatse werden de overige drie partijen gearbitreerd. In de partij van Wolzak was een paar verbonden vrij-pionnen levensgevaarlijk, zodat dit punt voor Soest als verloren moest wor den beschouwd. De partijen van Boekhoff en Van Tui nen werden tot remise verklaard. Het leven van de Koning verkeerde geruime tijd tussen hoop en vrees, maar op het einde van de wedstrijd was de positie van de Soester Koning beter dan die van de Keistedeling. Het gelijke spel wordt geacht een juiste afspiegeling te zijn van de onderlinge krachtsverhou dingen. Hees-jeugd De D-pupillen waren in de wedstrijd te gen Roda duidelijk de betere ploeg. In de eerste helft scoorde Hees drie keer. De A-junioren wisten ook weer een overwinning te behalen, dit keer op Achterveld. Al na 3 minuten spelen opende Danny Brandenburg de score na een goede actie van Eric Looysen. Na een kwartier maakte Achterveld de gelijkmaker. In de tweede helft liepen de combinaties een stuk beter. Met de wind in de rug kwam Hees via 2 doel punten van Jeffrey Dorrestijn en één van Eric Looysen aan een verdiende overwinning van 1-4. SEC-jeugd Bij de F-pupillen werden drie wedstrij den gespeeld. Hierbij werden twee competitiepunten vergaard door F3. De drie E elftallen behaalden drie com petitiepunten door gelijkspel van El en winst van E2. De B-junioren zitten dui delijk in de lift, B1 won thuis met maar liefst 9-0 van TOV B1terwijl B2 uit bij IJsselmeervogels met 1-6 wist te win nen. s.o.Soesf-Jeugd Een mooie voetbaldag was het voor de s.o.Soest-Jeugd. De BI maakte een goede beurt door kampioenskandidaat WY met 3-0 te verslaan. De mannen van Bren Bijlard maken nu een zeer goede kans op het kampioenschap in de zware regionale afdeling. Soest Al moest het afleggen tegen AFC'34. De Alkmaarders bleken fysiek veel sterker, en de uitstekend keepende Daniël Hil horst moest twee keer capituleren. VVZ-jeugd De Dl en D2 pupillen hebben hun suc cessen voortgezet en blijven samen in de kopgroep van hun afdeling. Tegen vallend was het resultaat van de A1dal door onderschatting van de tegenstan der thuis op een nederlaag werd getrac- teerd. De A2 verloor het alles-of-niets duel tegen medekoploper VVZA. Wandelsportvereniging Olympia slool zaterdag haar winterseizoen af niet de derde wandeling in de 27e winterserie. Er waren 260 deelnemers in Soest. Het totaal kwam daarmee uit op 820. Opvallend was dat in de vier verschil lende plaatsen, waar ook dergelijke wandelingen werden gehouden, de deelnemersaantallen zich steeds tus sen de 250 en 400 bewogen. Na dagen van hevige regenval was het zaterdag schitterend wandelweer, doch de nog drassige bospaden zorgden voor een zwaar parkoers, uitgezet in de bos sen van het landgoed Pijnenburg, Hees en Den Dolder. De wandelaars uit, Alkmaar, Heelsum, Den Helder, Rcn- kum eii >\u..c.uuiii .ui .ui uvci de fraaie route's van 5,10 of 15 kilome ter in de natuurgebieden. Verder waren er groepen uit Amsterdam, Benschop, Huizen, Woudenberg en Zeist. Deze wandeling in Soest betekende te vens de afsluiting van de in totaal negen wintertochten, die onder auspiciën van dc Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB), door de vier bij haar aange sloten verenigingen werden georgani seerd en een algemeen totaal opleverde van 2.563 deelnemers. Vorig seizoen lag dit aantal slechts 102 hoger. Op 22 oktober 1988 kwamen 277 in Soest wandelen. Begin dit jaar opende Soest al met 283. Zaterdag 26 augustus Meer dan 250 mensen wandelen mee in de laatste wintertocht van Olympia. Foto: Goos van der Wilt. hoopt Olympia haar traditionele Paleis Soestdijk-wandeltocht voor de 32e keer te organiseren. Voor die tijd ver leent zij haar medewerking aan de 150 jaar Nederlandse Spoorwegen-wande ling die 1 juli in Soest zal worden gehou den en met de afwerking van het eigen wandelprogramma wordt 1 april be gonnen. De Olympianen vertrekken dan naar Krommenie voor de Molen- en Merentocht.

Soester Courant | 1989 | | pagina 31