Het grote verschil... uijii ij»! ■L. rauers W#RTMANN Van Oosten fotoservice Wij beslaan dit jaar 25 jaar! fj, U HEEFT DE W WIJSHEID I\ PACHT. Straalbedrijf Yan Rouwendaal straalt i Van alles en nog wat' Yitalité: bewegen, bruinen en afslanken Kleurrijke mode- en brilshow WOENSDAG 22 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 f Inrichting is 'zeer milieubewust' DDsstaurant. P.C.C. Partyservice en Catering Centrale Één prijs voor: mat, glans, nabestelling, 1 uur service-dagservice Topkwaliteit Studio aan de Kerkstraat voor jong en oud Huisvuil tijdens feestdagen Bijdragen Kermispot: tot 12 april aanvragen Daarom brengen wij nu de volgende interessante JUBILEUM-AANBIEDINGEN EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE SVMAROVSKIGlafl?riiMe Cursus GAB C-programmeur Original SiKer CrysLal 1H Vorige week is aan de Nijverheidsweg - op het industrieterrein - een voor Soest uniek bedrijf van start gegaan: Straalbedrijf Van Rouwendaal, gespe cialiseerd in het ontroesten en verwij deren van verflagen van "van alles en nog wat", zoals de heer T. van Rou wendaal het uitdrukt. Het bedrijf be schikt in een ruime hal over een spe ciale cabine, die aan alle eisen (ook op milieutechnisch gebied) voldoet. De hal is zorgvuldig afgescheiden van het antiroest-behandelingsbedrijf voor auto's - eveneens eigendom van de heer Van Rouwendaal, hoewel beide zaken strikt gescheiden zijn - op hetzelfde adres. Daar beschikte Van Rouwendaal ook al over een dergelijke cabine, maar de combinatie van straalwerk en anti- roest-behandeling is in de praktijk nog al lastig, omdat voor het stralen een vol komen droge ruimte beschikbaar moet Restaurant en Catering-afdeling beide Paasdagen geopend vanaf 11.00 uur Speciaal Paasmenu Tevens a la carte Reserveren gewenst. BURG. GROTHESTRAAT 55 3761 CL Soest Telefoon 02155 - 1 25 16 zijn. De nieuwe cabine is vijf meter lang, vier meter breed en tweeëneenhalve meter hoog en voorzien van professio nele apparatuur, die ervoor zorgt dat het milieu niets te lijden heeft. "Er gaat geen pijp naar buiten," aldus de heer Van Rouwendaal. Het straalbedrijf werkt volgens de mo dernste milieu-normen en beschikt over een speciale afzuig-installatie, waarin de gebruikte lucht wordt gezui verd en het overblijvende stof via een doekenfilter van 20 meter en een aparte schudmachine wordt verzaemld, zodat het in plastic zakken kan worden afge voerd. Van Rouwendaal: "Als het niet zo schoon was zou ik er absoluut niet aan beginnen." Gebruikte men vroeger grit - gemalen hoogovenslakken - tegenwoordig is aluminiumoxyde het materiaal waar mee allerlei onderdelen worden schoongestraald. Het spul gaat veel lan ger mee (kan wel twintig keer worden gebruikt) en levert minimale stofresten op. Zowel milieutechnisch als econo misch een hele vooruitgang. De cabine - in de geheel droge hal, waarin een com pressor voor de warme lucht zorgt - is voorzien van rubber wanden en een sta len vloer, zodat er zo weinig mogelijk stof achterblijft. "De gekste dingen' Zowel particulieren als bedrijven kun nen bij het straalbedrijf terecht voor het schoonstralen van onderdelen. "De gekste dingen," aldus Van Rouwen daal, "auto-onderdelen, velgen, deu ren, maar ook (bromf)fietsframes, tuin hekken en allerlei constructiewerk." Voor het "fijne werk" is er een speciale kleine kast, waarin zelfs computer-on derdelen kunnen worden gestraald. Voor dit soort precisie-werk wordt glas of Australisch zand gebruikt. In de toe komst kunnen niet alleen metaal, maar ook (hard)hout worden gestraald. "Dat zijn we nog aan het uitproberen," laat de heer Van Rouwendaal weten. De medewerkers die het straalwerk in de cabine verrrichten zijn extra be schermd door een speciaal pak, waarin de lucht door middel van overdruk stof- vrij wordt gehouden. Deze lucht wordt |dan via een aantal filters weer afge- Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 een soort ruimtepak wordt het straalwerk uitgevoerd. voerd. Van Rouwendaal: "De lucht in het pak is schoner dan buiten..." Het straalbedrijf is gevestigd aan de Nij verheidsweg 11 en telefonisch bereik baar onder nummer 20860. Hendrik Smit Vermogensbeheer Burg. Grothestraat 22 3761 CN Soest Wilt u uw geld verantwoord beleggen, dan bent u uiteindelijk het beste af met een deskundig, persoonlijk advies... Beleggen is een uiterst persoonlijke zaak. De een kiest voor de zekerheid van een simpele spaarrekening, en accepteert daarbij een relatief laag rendement; de ander mikt op snelle winst in de roerige effectenmarktmet het risico van forse verliezen. Waar ligt de gulden middenweg? Een ding staat vast: Succesvol beleggen in effecten vraagt veel tijd, u moet voortdurend van de ontwikkelingen op de hoogte blijven om alert op de ontwikkelingen te kunnen inspelen veel deskundigheid, u moet in staat zijn ontwikkelingen grondig te analyseren, en feitelijk ook moderne analyse-hulpmiddelen, zoals een computer en geavanceerde programmatuur. Als het u aan een van deze drie ontbreekt, kunt u zich beter niet zelf met het beleggen gaan bezig houden. Maar het feit blijft, dat de effectenmarkt u uitstekende mogelijkheden biedt een optimaal rendement op uw vermogen te realiseren. En dat kan ook, als u noch over de tijd, noch over de deskundigheid, noch de benodigde moderne analyse - mogelijkheden beschikt! Hendrik Vermogensbeheer (HSV) neemt graag de zorg over het beheer van uw kapitaal van u over. Op een wel zeer persoonlijke manier HSV levert u maatwerk. In overleg met u wordt vooraf afgesproken in welke mate u al of niet bereid bent risico's te nemen..i. Kortom, HSV gaat met uw vermogen om zoals u dat zelf zou doen als u daarvoor de tijd, de deskundigheid en de hulpmiddelen Juist door die wel zeer persoonlijke aanpak - wij spreken graag over "vermogensbeheer op maat" - onderscheidt HSV zich van de meeste anderen. HSV kiest voor actief vermogensbeheer, geheel afgestemd op uw wensen en mogelijkheden. Alert zijn op ontwikkelingen in de markt... Inspelen op interessante kansen... Onnodige risico's mijden. Zonder loze beloften, maar met het accent op de optimale groei van uw vermogen. Als dat u aanspreekt, neemt u dan kontakt met ons op. Ons telefoonnummer is 02155-11304Desgewenst zijn wij ook 's-avonds bereikbaar, en wel onder nummer 033-622077 "Vitalité" (levenskracht) is de naam van de schitterend ingerichte studio van Ed van Basten aap de Kerkstraat. Daar kan men op een specifieke ma nier iets aan de konditie, c.q. vitaliteit doen, door middel van gespecialiseer de bewegingsapparatuur, waar men op professionele zonne-apparaten tot een gezonde kleur kan komen en op een comfortabele en effektieve manier afslanken en tot figuurkorrektie ko men. De studio is sinds half oktober geopend en mag een succes genoemd worden, gezien het grote aantal wekelijkse be zoekers vanaf de opening, maar zeker ook gezien de goede resultaten die er behaald zijn d.m.v. de specialistische apparatuur en de deskundige begelei ding. Vanuit de hele regio komen bij Vitalité veel mensen wekelijks 1, 2 of meer uurtjes aan lichaamsactivering doen. De één doet het naast één of an dere vorm van sportbeoefening, de an der omdat hij of zij niet geïntereseerd is in actieve sportbeoefening en toch iets wil doen, terwijl een andere groep de ouder wordende mens is en mensen die door ziekte, of een lichamelijke beper king niet meer aan wat voor vorm van sportbeoefening dan ook kunnen deel nemen. "Ik vind dit een hele leuke, maar ook zeer dankbare groep om mee te werken," stelt Ed van Basten. "Er zijn te weinig mogelijkheden voor ouderen om aan de broodnodige konditie en be weeglijkheid te werken. Het is in de ruim 5 maanden, dat ik geopend ben, al weer zo vaak bewezen hoe goed deze bewegingsvorm is. We werken met jon ge mensen en met ouderen van zelfs 85 jaar, mensen met bloedrukproblemen, suikerziekte, reumatische aandoenin gen, slijtageverschijnselen, hernia's en andere rugklachten, mensen die een hartaandoening hebben of hartoperatie hebben ondergaan en ga zo maar door. 't Is vreselijk leuk deze mensen te zien opknappen. Buiten de verbetering van de konditie die ze zelf natuurlijk voelen, stimuleert het deze groep om gelijktij dig wat aan de lijn te gaan doen, een dieet erbij, de eetgewoonten wat verbe teren, ze vallen soms kilo's af en voelen zich weer nieuw. Dit heeft dan ook di- rekt een positieve invloed op de geest" Er is weer sprake van balans." Bewogen worden "Het systeem "Vita Culture" waarmee ik werk is uniek, niet te evenaren en vindt zijn oorsprong in Amerika, waar men het heeft ontwikkeld in de revali datie, en waarvan de verdere ontwikke ling nu ten goede komt aan de gebrui kers op i eki caueve basis of dooi v ci w ij zing van artsen of therapeuten als ver lengstuk na een medische behandeling. Het systeem is niet te verwarren met de vele "afslankbanken" zoals men ze noemt, die onder verschillende namen op de markt worden gebracht. Vita Culture is een bewegingssysteem, ech ter het is natuurlijk logisch dat wanneer je jezelf in meer of mindere mate traint er kalorieën worden verbruikt en het wel degelijk een systeem is waarbij je ook tot afslanking, spierversteviging en figuurkorrektie kunt komen. Er zijn veel voordelen aan verbonden." Het lichaamsaktiveringssysteem bij Studio Vitalité mobiliseet en traint ver starde spieren, gewrichten en wervel kolom onbelast en stimuleert het hart- circulatiesysteem, stofwisseling en het afvoeren van afvalstoffen door een be tere doorbloeding van weefsels, waar door u zich relaxed, fitter, vitaler en sterker voelt. Het verbetert konditie, beweeglijkheid en uithoudingsvermogen, terwijl even eens houdingsverbetering, afslanking en figuurkorrektie wordt bevorderd. Zonaanbidders De zonne-studio van Vitalité beschikt over de super-professionele Vita-appa- ratuur, waarmee men op een snelle en effektieve wijze bruin kan worden. Alle bruiningssystemen beantwoorden aan de hoogste veiligheidsnormen t.a.v. elektrische beveiliging en kankerver wekkende bestraling. De lampen geven een minimum aan UVB-straling; Dit absolute minimum is echter wel nodig om de pigmentatie op gang te krijgen. Er zijn derhalve dan ook-huidartsen, die stellen dat de zonnebank zelfs werkt ter voorkoming van huidkanker. Het is be ter om la 2 x per week een zonnebank te nemen dan dagen in de zon te gaan liggen "bakken" en je huid bloot te stel len aan een overdosis verbrandingsstra- len (UVB), waardoor de huid ook uit droogt en veroudert. Men kan dus in een ontspannen sfeer een keuze maken uit de verschillende geteste bruiningssystemen, b.v. de zon nebank met 1 gezichtsbruiner, snelbrui- ners met 3 ingebouwde gezichtsbrui- ners of het supersnelle komfortabele zonnekanon voor gezicht en decollecté. Voor mensen die erg zwaar zijn of moeilijk afvallen is er bij "Studio Vitali té" de mogelijkheid om af te vallen door middel van een geteste afslankmetho de, zonder dieet, gebaseerd op een na tuurlijke warmtebehandeling met diep tewerking, waarbij men, afhankelijk van hoe lang de vetophopingen be staan, in 10 behandelingen van zo'n 50 minuten, kan uitgaan van een plaatselij ke vermagering, welke overeenkomt met 1 a 2 kledingmaten. De resultaten zijn snel merkbaar en meetbaar. "Er blijft volgens Ed van Basten nog veel te vertellen over "Vitalité" en "Vi taliteit". Voor meer informatie kan men vrijblijvend langskomen in Studio Vita lité. De studio bevindt zich aan de Kerk straat 86 te Soest, telefoonnummer 02155-18990. Dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdags van 09.00 tot 14.00 uur. Goede Vrijdag, vrijdag 24 maart, wordt het huisvuil normaal opgehaald. Ook de brengplaats aan "De Schans" is die dag normaal geopend. Maandag 27 maart (Tweede Paasdag) wordt er geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil van die dag wordt dinsdag 28 maart opgehaald. Zorgt u er voor dat uw groene container dan om half acht 's morgens aan de weg staat. Op het Evenemententerrein aan de Koningsweg wordt dit jaar van woensdag 10 mei tot en met maandag 15 mei de kermis gehouden. De Stichting Coördi natie Kermissen heeft onlangs de verpachting gehouden. Naast verschillende verkoopzaken en behendigheidsspelen zal weer een groot aantal attrakties op de kermis aanwezig zijn. Zowel voor de allerkleinsten als voor de groten is er keuze genoeg. Zo spoedig mogelijk na afloop van de kermis zal de stichting bepaalde bedra gen uitkeren aan verenigingen en instellingen die op sociaal-cultureel of chari tatief gebied in Soest en Soesterberg werkzaam zijn. Deze bedragen zijn af komstig van de pachtsommen. Verenigingen, werkzaam op sociaal-cultureel of charitatief gebied, die voor bijzondere of buitengewone uitgaven komen te staan, kunnen voor een één malige uitkering in aanmerking komen. Dat betekent dus de kans op een ex traatje. Aanvragen dienen vóór 12 april schriftelijk te worden gericht aan de Stichting Coördinatie Kermissen, p/a gemeentehuis Soest, Steenhoffstraat 2,3764 BL Soest. In de brief moet tevens het doel van de aanvraag omschreven worden met eventueel een begroting. Voor dames: Leuke uni, tricot deux-pièces van Lea Ferri 175,— Madras geruite deux-pièces van Lady Arrow 125,— Zeer fraai geruite Lady Brax bermuda's 200,— Bijpassende uni Lady blouse 100,— Vlotte, ruime trench regenjas 250,— Voor heren Modern 2-rij kostuums, in blauw of grijs500,— Zuiver wollen 1- of 2-rij blazers 350,— Originele Brax pantalon 175, Echt Engelse lamswollen of katoenen pullovers100,— Uni Stylemaster poloshirts 45,— ZIE OOK ONZE ETALAGES! BAARN Laan straat 65 - 02154-15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 als u kiest voor Swarovski Silvor CryslaM Dc geheim/innige llonkcnng, de diepe glans en het fenomenale polijstresultaat maken Swarovski Silver Crystal tot het mooiste kristal ter wereld. U kunt ook lid worden van dc Swarovski Collectors Society, leder jaar wordt er alleen voor leden van de collectors society een exclusief figuur van Swarovski vervaardigd. Dit jaar is dat dc tortelduif. Hij staat bij ons de zaak! Wilt u meer weten kom dan gerust even langs dan vertellen schitterendste! VAN WEEDESTRAAT 54° SOEST TEL: 02155 - 2 53 89 Het voorjaar is maandag ingeluid niet een kleurrijke modeshow van de Bed stee en Bril Centrum Nota. Voor een uitverkochte zaal showden negen mannequins en twee dressmen een collectie van o.a. Gardeur - Happy - Verse Mayon waarbij de brilmonturen van het Modehuis Cazal wel heel mooi gecombineerd werden. Lady speakster Ria van Eynden van de Modeboetiek de Bedstee nam de aan wezigen mee naar zonniger oorden en tegen het decor van strand en palmen kreeg men een voorproefje op de kleur rijke voorjaars- en zomer mode. Opval lend is hierbij de vrouwelijke lijn en voor de heren heel veel kleur. Uniek was de collectie brilmonturen van Cazal waarbij de verwerking van kunststof plaatmateriaal met metaal (doublé) het oog allen, maar kan stre len. In een outfit van dit modieuze merk showden twee mannequins zonnebril len en brilmonturen van Cazal waarbij Hans Nota van speciaal optiek Bril Centrum inging op het specifieke ont werp en de kleurentheorie die bepalend is voor de verschillende tinten in de jaarlijkse seizoenen. Gewaagd, maar zeer elegant was de presentatie van lingerie. Een modieuze onderkleding die professioneel ge showd werd. Na de pauze nog meer kleuren. Zowel in kleding als in de brilmonturen waar bij glazen zelf gewisseld kunnen wor den. Zeg maar een blauwe, een groene en een rode bril waarbij men zelfde gla zen omzet. Kleur genoeg: meer dan veertig standaard tinten. Een Brazilaans slot met ballonnen in vele kleuren en de voor de mannequins een paasei kleurrijk opgesierd door Maison Verkley. Vanwege de 25ste show. Kreeg iedere bezoeker een mini bril aangeboden met twee waardebon nen. De huidige ontwikkelingen in de auto matisering vragen in toenemende mate gespecialiseerde programmeurs. Het programmeursaanbod in de snel groeiende markt van de zogenaamde 'multi-user' automatiseringsprojecten, die gebaseerd zijn op ONX-, UNIX- en EXNIX-achtige operating systemen en de 4e generatie programmeertalen geeft al geruime tijd een nijpend tekort te zien. Om daarin te kunnen voorzien biedt het GAB Amerfoort de mogelijkheid om aan een opleiding tot C-programmeur deel te nemen. Tijdens de opleiding wordt aandacht besteed aan 'C', '4GL' en 'SQL'. De opleiding begint op 24 april en duurt 3 maanden. Een daarin opgenomen stage van negen weken wordt gerealiseerd bij een bedrijf in Ne derland. Het theoretie gedeelte wordt gegeven in Wijk bij Duurstede. Als vooropleidingseis geldt een HBO of Universitaire opleiding, (VWO is ook mogelijk), met exacte vakken in het pakket. Men moet zich aanmelden voor 31 maart. Een aanmeldingsformulier is verkrijgbaar aan de balie van het Ar beidsbureau, Zonnehof 26 in Amers foort, tel. 033-641411.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9