UUR De Soester Duinen Soest 50 jaar geleden Winkelgebied Koninginnelaan krijgt 'bescheiden' opknapbeurt 'Emancipatie moet nog veel sterker doorwerken in gemeentelijk beleid' Van Oosten fotoservice d3 dubbers femow WOENSDAG 29 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 \f I Bromfietser en duopassagiere gewond Schoolruiten vernield GOR-diploma's Rode Kruis-colonne V oorjaarsvergaderi ng Gepensioneerden Gestolen auto aangetroffen 31 Maart 1939 'De ernst dezer tijd' Voedselgroep start kraam-verkoop 'De Derde Wereld verdient beter - als het aan ons ligt...!' Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! Kosten f 232.000, - Werkgroep Ruimtelijke Ordening, Wonen en Sociale Veiligheid: Commissie wijst bezwaar af Incidentele subsidie voor Museum Oud-Soest bij voorjaarsnota? Één prijs voor: mat, glans, nabestelling, 1 uur service-dagservice Topkwaliteit vraagt: uw aandacht voor 'Abraham' voor Ben J. van Os XV rfvoo*- 7ÓÓ* \f ji oHDCKHWD Op maandagavond 3 april zal de kan tine van het gebouw aan de Lange Brinkweg (van wat vroeger "Gemeen tewerken" heette) goed gevuld zijn met vertegenwoordigsters van Soester vrouwen-organisaties en andere be langstellenden, die hun zegje komen doen over de notitie over "Ruimtelij ke Ordening, Wonen en Sociale Vei ligheid". De notitie is samengesteld door de gelijknamige werkgroep en gaat over de wijze waarop de (vrou wen-) emancipatie op deze beleidster reinen gestalte moet krijgen. Volgens de werkgroep zijn veranderingen in de bestaande situatie hoogst noodzake lijk en moet de emancipatie nog veel sterker doorwerken in het gemeente lijk beleid. j De werkgroep heeft de notitie geschre- ven in opdracht van de Stuurgroep I Emancipatiebeleid, die door het ge meentebestuur is ingesteld. In de notitie wordt ruimschoots aandacht gegeven aan allerlei ontwikkelingen op het ge bied van Ruimtelijke Ordening, Wonen en Sociale Veiligheid, die echter nopen tot de algemene conclusie dat emanci patiebeleid geld kost en dat de gemeen te het beleid dat zij met de mond na streeft ook in de werkelijkheid vorm moet geven. Zo ver is het nog lang niet. Dat blijkt met name uit het grote aantal aanbevelingen dat de werkgroep doet op de verschillendeiheleidsterreinen. Ruimtelijke Ordening Bij Ruimtelijke Ordening wil van de werkgroep bijvoorbeeld dat er een lijst je met criteria wordt opgesteld - eman cipatie, bereikbaarheid, leefbaarheid, voldoende recreatie, voldoende goed bereikbare voorzieningen - waaraan gemeentelijke besluiten worden ge toetst. Er moeten door een positief ac tieplan meer vrouwen worden aange steld in dit van oudsher "mannenwe- reldje" en eventueel moeten er vrouwe lijke planologen van buiten worden in geschakeld. Verder pleit de werkgroep o.a. voor het opheffen van knelpunten in het openbaar vervoer (eventueel door middel van een dorpsbus), de aan leg van recreatie-parkjes dicht bij huis, voor voedingsautomaten bij de winkels (voor degenen die na sluitingstijd aan eten moeten zien te komen) en veilige schoolroutes. Wonen Op het gebied van Wonen wil de werk groep dat het emancipatorisch aspect sterker wordt "meegenomen". Zo pleit men bijvoorbeeld voor een speciaal Onder dat motto start de Voedsel- groep Soest vanaf zaterdag 1 april vanuit een marktkraam aan de Van Weedestraat eenmaal per twee weken met de verkoop van Derde-Wereld- produkten, waarvoor degenen die ze hebben geproduceerd een redelijke prijs krijgen. Behalve verschillende soorten "zuivere" koffie zullen er theesoorten, honing, noten, kruiden, zoetwaren, wijnen, kleine kunstnijver heid, sieraden en andere cadeau-arti kelen te koop zijn. De kraam wordt "bemand" door vrij willigers van de Voedselgroep, een werkgroep die zich in Soest bezighoudt met de bestudering van de verschillen de aspecten van het Wereldvoedsel- vraagstuk. De groep, opgericht medio 1988, probeert daaraan activiteiten te koppelen die gericht zijn op het verbe teren/veranderen van de voedselpro- blematiek, zowel hier als in de Derde Wereld. De leden van de Voedselgroep zijn afkomstig uit de plaatselijke kerken die al een periode Derde-Wereld- produkten verkopen, de Derde-We- reldgroep Soest, Vrouwen voor Vrede, Kritische Boerinnen en de Basisgroep Baarn-Soest. Behalve de verkoop van produkten streeft de Voedselgroep naar het op gang brengen van een bewustwordings proces met betrekking tot de voeding: ten koste waarvan komt die tot stand, en welke invloed kan de consument uit oefenen door bewuster en selectief te consumeren? Men probeert niet alleen binnen de groep en met het "achter land" daarover in gesprek te raken, maar ook een "gezicht naar buiten" te krijgen en aanspreekbaar te zijn voor informatie en steun aan acties met het oog op de Derde Wereld en voedsel- woonwensen-onderzoek onder vrou wen, betere voorlichting over de manier waarop de inschrijving als woningzoe kende in z'n werk gaat, het uitbreiden van de adviesfunctie van de Vrouwen Advies Commissie, het aanstellen van meer "huismeesters", het betrekken van (meer) vrouwen bij volkshuisves tingsprogramma's, bij het bestuur van de woningbouwverenigingen en de avond-openstelling van het bureau Huisvesting. Sociale veiligheid Op het terrein van de Sociale Veiligheid sluit de werkgroep zich grotendeels aan bij de voorstellen van de politieke werk groep: meer aandacht voor woonruim te op de begane grond, geen overdadig siergroen tussen de bebouwing en het trottoir, integratie van de verschillende verkeerssoorten, bushaltes op zicht- en gehoorafstand van woningen etc., goe de verlichting langs verkeersroutes, ga lerijen, in trappenhuizen en portieken en verkeersroutes zonder omwegen door groenvoorzieningen, met goed zicht op het wegverloop en goede ver lichting. "Bedenk toch, hooggeplaatste personages, bij het beramen van den stedebouw, gewichtiger dan prachtige bosschages, zijn zicht en licht voor ou deren en vrouw," citeert de werkgroep een boek over zelfverdediging tegen aanrander? uit vroeger tijden. Mannenwereld "Het is de mannen wereld die de steden en dorpen heeft ingedeeld zoals ze nü zijn, dus ook Soest," aldus mevrouw J.M. van Engelen, voorzitter van de werkgroep, die verder bestond uit de dames L.W. Hilhorst, A. Thörig, M.J. van Egdom, R. Vermunt, A. Mees en A.H. Bloemendal. De werkgroep werd ambtelijk bijgestaan door Karin van der Meer van de gemeentelijke afdeling WVC. Vooral Ruimtelijek Ordening en Bouw- en Woningtoezicht zijn tot dus ver hechte mannenbolwerken, en daar moet nodig iets aan veranderen. "Vrouwen kijken nu eenmaal anders tegen allerlei zaken aan," aldus me vrouw van Engelen. Als typische voorbeelden van een be leid dat geen rekening houdt met vrou wen noemt ze woningen die wel tuin- maarnietstraatgericht zijn (veiligheid), het gebrek aan wisselwerking in de buurten tussen oudere en jongere be woners, het feit dat complete buurten uitsluitend uit eengezinswoningen be staan en tal van andere zaken. De "voe dingsautomaten" kunnen volgens haar een uitkomst zijn nu steeds meer vrou- producenten in onze eigen samenle ving, die streven naar een verantwoord bestaan. BST-hormoon Dat het niet alleen om de Derde Wereld gaat blijkt uit de actie die ook de Voed selgroep voert tegen het gebruik van het zogenaamde BST-hormoon, een vrucht van de bio-technologie waarmee de melkproduktie van koeien kan wor den opgevoerd. In samenwerking met de Consumentenbond, de Vereniging Milieudefensie, het Agrarisch Jonge- renkontakt en de Werkgroep Beter Zuivelbeleid wordt er een protest-actie gevoerd, gericht aan het ministerie van Landbouw, dat zich nog definitief moet uitspreken over de produktie en de in voering van het BST-hormoon. De Voedselgroep staat op het stand punt dat de consument zeggenschap moet houden over zijn voedsel en dat hormonen niet bijdragen aan de ge zondheid. Van belang is ook dat de schaalvergroting in de landbouw wordt tegengegaan en tenslotte biedt het ge bruik van BST ook in de Derde Wereld geen oplossing voor het hongerpro- bleem. Alleen de chemische concerns zien er "brood" in. De kraam van de Voedselgroep staat op 1 april op de Van Weedestraat, bij het kantoor van de ABN (hoek Nassau- plantsoen). Men kan er voor verdere in formatie of steun aan de actie terecht tussen 11.00 en 15.00 uur. Autoruit vernield Een bewoner van de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg ontdekte vo rige week dat een onbekende dader een van de ruiten van zijn auto had vernield. Er wordt overigens niets vermist. De werkgroep die de deelnotitie heeft opgesteld bij het ketelhuis aan de Va renstraat, waarvoor allerlei ideeën aan gedragen. wen overdag gaan werken en zo zijn er allerlei ideeën in de werkgroep opge borreld, die niet eens allemaal in de no titie zijn neergelegd. Ketelhuis Eén van die suggesties is bijvoorbeeld het gebruik van het voormalige ketel huis in het Smitsveen, dat sinds de in voering van de individuele c.v. daar zijn functie heeft verloren. "In het gebouw zou bijvoorbeeld een bedrijfje onderge bracht kunnen worden, een fietsenma ker, een wasserette, een atelier - om maar wat te noemen. Het zou extra leuk zijn als vrouwen daar een nuttig gebruik van zouden maken, maar dat hoeft niet per se," aldus mevrouw Van Engelen. De voorzitter is overigens van mening dat het klimaat in Soest momenteel re delijk gunstig is voor het welslagen van een aanpak die in het gemeentebeleid meer dan voorheen rekening houdt met het emancipatiestreven. "We hebben alle medewerking gekregen van de ge meente en de tijd van 'ach, die vrouwen zijn toch zo leuk bezig' ligt gelukkig gro tendeels wel achter ons. Vrouwen moe ten kansen hebben, en dat is binnen de gemeente vooral een kwestie van het delen van verantwoordelijkheden." Vertrouwen Mevrouw Van Engelen is tamelijk opti mistisch over de wijze waarop de poli tiek met de notitie zal omgaan. "We ho pen dat er echt wat mee gebeurt. Ik heb er wel vertrouwen in dat de politiek het oppikt; we stellen tenslotte heus geen onredelijke eisen." Over de kosten heeft de werkgroep zich het hoofd nog niet gebroken. "Dat is in dit stadium moeilijk te becijferen. Het gaat immers vooral om zaken die door het 'dagelijk se' beleid heen geweven moeten wor den, en dat zal al met al wel neerkomen op een meerjarenplan, voordat we kun nen zeggen dat ons streven verwezen lijkt is..." Aanstaande maandagavond is het woord aan de "inspraak", waarvoor met name de vrouwenorganisaties zijn uitgenodigd. Daarna krijgt de notitie haar definitieve vorm, waarin ze wordt aangeboden aan het College van Bur gemeester en Wethouders. Die moeten dan de gemeenteraad zo ver zien te krij gen dat ze de notitie - al dan niet met overneming van de aanbevelingen - voortaan beschouwt als uitgangspunt bij het beleid. Een 17-jarige bromfietser uit Soest en zijn duopassagiere zijn vrijdagmiddag licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Eigendomweg. Het ongeluk ont stond toen de bromfietser op het links gelegen fietspad wilde gaan rijden en daarom een voor hem rijdende auto in haalde, die werd bestuurd door een 43- jarige vrouw uit Soest, die een inrit wil de inrijden. Bij de botsing vielen de bromfietser en het meisje dat achterop zat. Ze werden met schaafwonden en kneuzingen voor onderzoek overge bracht naar Zonnegloren. Onbekende daders hebben in het week einde twee ruiten vernield van de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. De ruiten bleken met een steen te zijn ingegooid. De daders zijn kennelijk ook in het ge bouw geweest, maar op het eerste ge zicht wordt er niets vermist. Vorige week donderdag hebben enkele leden van de Rode Kruis-colonne Soest/Soesterberg met succes meege daan aan het examen voor het GOR-di- ploma. GOR staat voor Gewonden- zorg Onder Rampomstandigheden, mét VG-aantekening. Voor het diplo ma slaagden de heer M. van den Akker en de dames D.M.I. Castricum, E. Doppenberg-Bakker, J.H.B. Ooyevaar en T.W.M. van Schaik, allen, te Soest. Er werd één kandidaat afgewezen. Naast een degelijke voorbereiding op hun taak in de organisatie Rampenbe strijding nemen de colonneleden deel aan diverse sociaal-medische activitei ten, zoals eerste hulp-verlening bij sport-evenementen en manifestaties, sociaal vervoer van ouderen en gehan dicapte mensen, en thuiszorg. Wie belangstelling heeft voor dit boeiende en gevarieerde vrijwilligers werk kan voor nadere informatie over opleidingen en werkzaamheden kon- takt opnemen met mevrouw S.B. van der Zee, tel. 12721. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest I Telefoon 02155-22204 De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden houdt op woensdagmiddag 5 april haar voor jaarsledenvergadering in Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 14.00 uur. Op de agenda staan o.a. de gebruikelijke jaarstukken. Na de pauze houdt notaris mr. H.H.El ferink een lezing over het onderwerp "Erfrecht en successie- en schenkings rechten", waarover hij ook vragen zal beantwoorden. Wie verlegen zit om vervoer kan bellen: tel. 13861, 14600, 18358. Een bewoner van Mercury in Soester berg attendeerde de politie op het feit dat er in de omgeving een auto was neergezet, waarvan hij vermoedde dat deze gestolen was. Het scheerraampje was vernield en het kontakslot verwij derd. Hij vertelde de politie dat de wa gen er zaterdag door twee onbekende mannen was neergezet. De politie zocht de zaak uit en stelde vast dat de wagen inderdaad was gestolen. De auto hoor de thuis in Hoorn. Maandagavond werd in het St. Josephgebouw een propaganda-vergadering gehouden van de R.K. Kiesvereen., waar de heer H. A. v.d. Briele sprak over "Onze plicht bij de a.s. verkiezingen." In zijn welkomstwoord drong de voorzitter aan op het zoeken naar geschikte candidaten voor den gemeenteraad. De spreker wees allereerst op de groote ernst dezer tijd, de tijd van geestelijke en moreele verwording, waarvan de N.S.B. en het Communisme gretig ge bruik maken om volgelingen voor hun verderfelijke ideeën te winnen. Breedvoerig besprak spr. de toestanden in de landen rondom ons, waarbij hij speciaal de vervolging van de katholieken accentueerde. Om deze gebeurte nissen in ons land te voorkomen is noodig één groote en machtige katholieke organisatie. Met een fraaie peroratie besloot spr. zijn stijlvolle en enthousiaste rede, die met warm applaus werd onderstreept. Eenige vragen werden door den spre ker afdoende beantwoord. In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis, Stadhouderslaan 90 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een garage, Van der Weydenstraat 47 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het verbouwen van een woonhuis en het veranderen van een garage/ber ging. Noorderweg 16 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een woonhuis met berging, Prinsenhof 2 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 maart 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouder in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. Openbare Commissievergaderingen Dinsdag 4 april, 19.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening (deels met Welzijn) Agenda o.a.: notitie ouderenhuisves ting; rapportage van vertegenwoordi gers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen; renoveren/ aanpassen van doucheruimten in het kleed/clubgebouw sportpark Eemweg; voorstel vaststellen milieunotitie; voor jaarsnota 1989; met de bus de jaren 90 in; inspraakreaktie op het Structuur schema Verkeer en Vervoer; Dinsdag 4 april, 09.45 uur: •Commissie Ouderenbeleid Woensdag 5 april, 20.30 uur: •Commissie Bedrijven Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke or ganen en externe commissies; recon structie Koninginnelaan; alternatieve onkruidbestrijding; gescheiden inza meling van GFT-afval; kredietvoorstel t.b.v. aktieweek "Klein Chemisch Af val" in de gemeente Soest (grote schoonmaak); vaststelling voorjaars nota; actualisering bosbeheersplan; antwoordbrief aan Vogelbescherming inzake vervolging van kraaiachtigen; proef afvalstoffen Smitsveen Woensdag 5 april, 19.00 uur: •commissie Onderwijs Agenda o.a.: rapportage door de verte genwoordiger in het overlegorgaan o.b.d. Eemland. Donderdag 6 april, 19.30 uur: •commissie Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a.: (voortgang) planningska lender; besteding middelen flankerend ouderenwerk 1989; voorjaarsnota 1989; terugmelding gemeenschappelij ke regelingen. Donderdag 6 april, 19.30 uur: •Financiën en R.O. (gezamenlijk) Agenda: bouwplannen raadhuister rein. Donderdag 6 april, aansluitend: •Financiën. Agenda o.a.: stand van zaken plan ningskalender; voorjaarsnota 1989; discussienota Reservebeleid. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer dépendance achter gemeentehuis, behalve de commissie R.O. die vindt plaats in het gebouw aan de Lange Brinkweg 77. 1 Informaties: Inlo-centrum j STEENHOFFSTRAAT 9a, I Telefoon 02155-22555 j Open maandag l m. vrijdag, j Informatietelefoon met actualiteiten: i tel 93665 (24 uurs-service). Foto: Goos van der Wilt. beschermen komen daar zogenaamde "anti-auto-palen". Bomen De uitmonding op het Nieuwerhoek- plein krijgt voorsorteerstroken; de laanbeplanting wordt herzien met ca. 40 bomen; er komen zitbanken en bloembakken bij de Van Straelenlaan en Nieuwstraat; de glascontainers (bij het Nieuwerhoekplein) krijgen een an dere plek en waar noodzakelijk worden tegels opnieuw gelegd en vervangen. Deze plannen worden omschreven als het "minimum-model". Het "maxi mum-model", dat ook ter sprake is ge weest, houdt in dat de trottoirs hele maal vernieuwd worden evenals de par keerhavens en dat er bij het Nieuwer hoekplein "attentie-verhogende" be strating wordt aangebracht. De bestra ting is echter op de meeste plaatsen nog goed en sinds de installatie van de ver keerslichten is attentie-verhoging bij het Nieuwerhoekplein niet meer nodig, aldus Burgemeester en Wethouders. De bezwaren van de Stichting Oud- Soest - die het gelijknamige museum aan de Steenhoffstraat beheert - tegen het besluit van de gemeenteraad om haar niet de gevraagde structurele subsidie van 25.000 gulden per jaar toe te kennen zijn ongegrond. Dat vindt althans de Commissie voor de Beroepschriften. De stichting wil dat bedrag graag heb ben om de vaste lasten te kunnen beta len. Nu is ze nagenoeg al haar geld daar aan kwijt, en blijft er niets over voor on derhoud en aankoop van museumstuk ken. Volgens de stichting kan het mu seum anders zijn deuren wel sluiten. De beroepschriftencommissie vindt dat de berekening van de subsidie correct heeft plaatsgevonden, wat de stichting overigens niet bestrijdt. De commissie constateert dat het hier gaat om de be leidsvraag "of de gemeente bereid is voor een gezonde exploitatie van het museum te zorgen", maar in het totaal van subsidieverzoeken is de gemeente raad in redelijkheid tot zijn beslissing gekomen om het museum met 16.500 gulden te subsidiëren. In 1989 komt daar trouwens een extraatje van 4000 gulden bij. De commissie doet in haar voorstel aan de gemeenteraad wel de suggestie om bij de behandeling van de voorjaarsnota te bekijken of er incidenteel toch niet iets gedaan kan worden voor het mu seum. Voor de rest is het een kwestie van afwegen bij de begroting 1990. "Ie der jaar staat de gemeenteraad voor de belangrijke taak keuzen te doen met inachtneming van vele concurrerende belangen", aldus de commissie. Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Het overschotje van het krediet voor de reconstructie van het Nieuwer hoekplein is volgens B. W. voldoen de om nu de reconstructie van het win kelgebied Koninginnelaan "beschei den" aan te pakken. Het College heeft de gemeenteraad voorgesteld een be drag van 232.000 gulden uit te trekken om de Koninginnelaan een opknap beurt te geven. Op het programma staan allerlei "aan passingen". Er komen vijf extra langs- parkeerplaatsen tussen Van Straelen laan en Nieuwstraat en het kruispunt Van Straelenlaan-Regentesselaan krijgt een "plateau", waarbij de trot toirs worden doorgetrokken en de bei de zijstraten als inritten op de Konin ginnelaan worden aangesloten. Dat zelfde gebeurt ook bij de Wilhelmina- laan. Het kruispunt met de Nieuwstraat wordt gereconstrueerd op zo'n manier dat deze straat als voortzetting van de hoofdroute vanaf het Nieuwerhoek plein gaat functioneren; het stuk Ko ninginnelaan richting Beckeringhstraat wordt dan een afslag. Om de trottoirs te Bouwzaken Ben J. van Os, in Soest wijden zijd bekend als voorlichter van de gemeente, vierde afgelopen woensdag zijn vijftigste verjaardag. Of juister: die vierde hij niet - althans niet op het gemeentehuis - want hij had een weekje vrij, o. a. om precies op zijn ver jaardag) deel te nemen aan het Nederlands Kampioenschap hardlopen voor ambte naren. Zijn collega-hardlopers "ontvoerdenhem min of meer en namen hem mee naar zijn versierde kamer in het gemeentehuis, waar hij nietsvermoedend werd op gewacht door collega's, een enkele bestuurder en wat mensen van de plaatselijke pers, met wie Ben om zo te zeggen intensieve betrekkingen onderhoudt. Zijn plaats bleek tijdelijk te worden ingenomen door een "Abrahammin of meer naar zijn gelijkenis maar aanzienlijk minder spraakzaam, getooid met captains-cap. Burgemeester Scholten en wethouder Van Logtenstein feliciteerden hun voorlichter als eersten, gevolgd door de medewerksters van de afdeling Voorlichting. Of het on verwu .me feestje zijn prestaties tijdens het hardlopen heeft beïnvloed staat niet vast. Ben van Os - meestal toch haantje-de-voorste - legde de afstand van 11.700 meter af in een tijd van 49 minuten en 59 seconden. Hij legde daarmee beslag op de 11e plaats. Uj V

Soester Courant | 1989 | | pagina 5