arttóhocK Jubileumconcert jongerenkoor Soest-Zuid Geluidsinstallatie Expositie N.C.R.V/s familieshow TV-toestel in brand Vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: 'De drie veteranen' Zaterdag 29 april, voor de vijfde keer: Poëzie a la carte in Kasteel Groeneveld Zonnige landschappen, dynamische etsen Nieuwe tentoonstellingen in Groeneveld Evenwicht Het zonnige land Onder invloed in onverzekerde auto Snelheidscontrole Oude Tempellaan iologische Zaaien en planten van groenten Zaaibed maken Zaaien Planten Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Volksmuziek in de Vijverhof Vernielingen aan auto's Op zondag 2 april in C-drie: Op 7 en 8 april in C-drie Het Soester Applaus brengt Heyermans' 'Beschuit met muisjes' Flats beklad Donderdag 30 maart: Filmhuis: 'A World Apart' Vrijwilligers Vakature Bank V rij willigerswerk, hoe werkt dat? Vakatures WOENSDAG 29 MAART 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 Cultureel Creatief Centrum Een goede geluidsinstallatie is voor een cultureel centrum onontbeerlijk. Onze installatie wordt voor zoveel verschil lende activiteiten gebruikt, vanaf een "eenvoudige" toespraak m.b.v. een mi crofoon tot de volledige ondersteuning van een musical. Dat betekent dat de in stallatie geschikt moet zijn voor spre ken, maar ook voor zang en muziek. Onze installatie voldeed niet aan de wensen. Daarom hebben we gezocht naar middelen om uit te breiden en te vernieuwen. Om een echt goede multi functionele installatie, geschikt voor ons centrum te vinden, hebben we een specialist in de arm genomen. Een firma die o.a. vele geluidsvoorzieningen voor de NOB verzorgt. Het heeft een hele poos geduurd voor alles aangeschaft en geïnstalleerd was. In de tussentijd moesten wij roeien met de riemen die we hadden. Maar nu is de nieuwe instal latie een feit, tot en met de eindmeting van frequenties e.d. C-drie is erg blij met de uitbreiding, vooral ook omdat activiteiten optimaal uitgevoerd kun nen worden en wij nog betere onder steuning kunnen bieden. Beleidsplan C-drie denkt na over de komende pe riode van 4 jaar. De eerste jaren van het bestaan van het cultureel en creatief centrum staan en stonden in het teken van fuseren. Een poging om te komen tot een nieuwe bedrijfsorganisatie, waarbij een belangrijke bezuiniging be reikt kon worden. Het was geen eenvoudige opgave om de bedrijfsvoering te doorbreken en op nieuw vorm te geven. De geschiedenis van het centrum speelde mee. Vele "hindernissen" dienden "genomen" te worden. Ondanks dat lukt het C-drie om binnen drie jaar uit te groeien tot een begrip. Een nog steeds groeiende stroom van Soestenaren maakt ge bruikt van het centrum. Het gebouw heeft een goede sfeer, ziet er, wanneer men eenmaal binnen is, verzorgd uit en biedt kwalitatief goede programma's. Met de groei van de laat ste jaren zijn een aantal beperkingen van het gebouw steeds duidelijker ge worden. Voor theater is C-drie onvol doende. En toch is er voldoende be langstelling voor theater en film. Alleen de kinderfilm is al een succesfor mule in C-drie. Produkties met naam trekken volle zalen! Ook voor de afdeling horeca is de mo gelijkheid tot verdere groei volstrekt onvoldoende. De voordeur van ons centrum zit o.a. op de "verkeerde" plaats. Voor vele bezoekers van verga deringen of partijen is de ingang nauwe lijks te vinden. Waar bezoek je een theater of een bowlingcentrum achter om? AI deze gedachten wil het bestuur van C-drie gaan samenvatten in een nieuw beleidsplan om te kunnen uit groeien tot een echt cultureel en creatief centrum. Wij denken dat veel mensen in Soest blij zullen zijn met zo'n cen trum. De expositie van de cursisten zeefdruk ken en fotografisch zeefdrukken werd op 22 maart onder behoorlijke belang stelling geopend door cursist de heer Kwint. Deze expositie is tevens een ver koopexpositie. De prijzen liggen aan trekkelijk laag en de verscheidenheid aan werkstukken is groot. Voor elk wat wils. Komt u maar eens kijken naar wat er allemaal mogelijk is met de zeefdruk techniek. U zult versteld staan. Gisteren, 28 maart, werden de opna mes van de N.C.R.V. familieshow in C-drie gehouden. De belangstelling voor dit evement was enorm. Binnen twee dagen waren alle toegangskaarten weg, wat te begrijpen valt met gasten als Viktor Lazlo, René Froger, Conny Vandenbos, Frank Ashton enz. We vonden het wel erg spijtig voor al die mensen die nog belden voor een kaartje en die we moesten teleurstellen. He laas, onze zaalcapaciteit is niet groter. Volksdansfeest Enige tijd geleden kondigden we een groots opgezette volksdansshow aan in mei van dit seizoen. Helaas bleek op on ze geplande datum al een ander feest in deze regio. In overleg hebben we het volksdansfeest van C-drie daarom uit gesteld tot oktober. Lezing over Malevich Donderdag 13 april a.s. wordt er weer een lezing gegeven in C-drie, dit keer naar aanleiding van de grote overzichts tentoonstelling van de Russische schil der Kazimir Malevich. (1878-1935). Deze tentoonstelling is vanaf 5 maart t/m 28 mei 1989 te zien in het Stedelijk Museum in Amsterdam. De lezing wordt gehouden door Klaaske de Vos, docente Kunstgeschiedenis en vindt plaats in de Grote Zaal van C-drie. Datum: donderdag 13 april Tijd: 20.00-22.00 uur Kosten: f 10,-, voor cursisten van C-drie slechts f 7,50 U kunt vantevoren kaarten reserveren bij de administratie van C-drie. Kan toortijden 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur, tel. 22188. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De brandweer rukte zaterdagavond met drie wagens uit, na een melding van een brand aan de Varenstraat. Daar bleek een televisietoestel in brand te zijn gevlogen. De oorzaak was kortslui ting. De schade bleef beperkt tot het ap paraat zelf en nogal wat rook. Op 31 maart draait in de kinderbios van C-drie de supergekke film: "De drie ve teranen". De film duurt 90 minuten en is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Aanvang 15.45 uur. Toegang f 2,50, incl. een glaasje limonade. De helden van het verhaal zijn drie oor logsveteranen. Ze zijn zojuist terugge keerd uit de oorlog, ze dragen medailles en denken dat ze heel wat zijn; echte helden. Daarom verwachten ze ook een gemakkelijk leventje en willen snel rijk worden. Maar dat valt tegen. Toch heb ben de drie veteranen geluk, want ze komen een aardmannetje tegen. Van dit mannetje krijgen ze een toverhoed, een bodemloze geldbuidel; en een toverfluit. Hiermee beleven ze de meest dwaze avonturen. Met de toverfluit ontdekken ze betoverde appeltjes en peertjes. Als ze e/e/n van de appeltjes aan de prinses geven, in de hoop dat die er heel mooi van wordt, gaat het mis. Want wat gebeurt er? De neus van de prinses gaat groeien! Ze krijgt een hele lange neus, eentje die zelf aan de wan del gaat en over rivieren, weilanden en bergen zelfs in andere landen terecht komt. Daar is de prinses niet blij mee. Gelukkig hebben onze drie helden nog een peertje dat ze aan de prinses geven. Op zekere dag verschijnt het aardman netje en neemt alles weer terug. Zo ein digen de drie veteranen als bedelaars. "De drie veteranen" kreeg op het kin derfestival van 1984 de eerste prijs en wie deze film gezien heeft, zal begrijpen Voor de vijfde achtereenvolgende keer organiseert Kasteel Groeneveld op zaterdag 29 april in samenwerking met het literaire tijdschrift ,,'t Kof schip", de Poëziekring "Eemland" en met het SLAS in Soest het traditionele dichtersdiner "Poëzie a la Carte," waaraan verschillende dichters uit Ne derland en Vlaanderen hun medewer king verlenen. Mede ter gelegenheid van dit eerste lus trum organiseert Kasteel Groeneveld dit jaar van mei tot half oktober in en om het kasteel de unieke tentoonstel ling "Dichter en Landschap," samenge steld door Willem van Toorn en Lieuwe Wynia. De deelnemers aan "Poëzie a la Carte" krijgen hierover op 29 april ex clusief alle informatie uit de eerste hand en een vóórbezichtiging van de ten toonstelling vóór de officiële opening begin mei. De kosten van dit totale literaire pro gramma van 16.00 tot 22.00 uur bedra gen f 35,- per persoon, inclusief het di ner en een aperitief. Tijdige aanmelding is dringend gewenst: tel. 02154-21192. Het programma ziet er als volgt uit: 16.00 uur: ontvangst van de gasten en interviews van Nelleke Streefkerk en Jan Visser In de Hasselaerzaal met Wil lem van Toorn; C.O. Jellema; Lieuwe Wynia; Hana Svobodova, auteur van het wetenschappelijk rapport van het Rijksinstituut voor onderzoek in de bos- en landschapsbouw te Wagenin- gen waarop de tentoonstelling is geïn spireerd; Michel Huisman, met zijn "Schelde Cyclus" op muziek van Anton van Prooijen (vleugel). 17.15 uur: wandeling langs de tentoon stelling "Dichter en Landschap". 18.15 uur: aperitief en opening van de tentoonstelling van de Vlaamse schil deres Marijke van Calbach in de Boom kamer van het kasteel, door Raoul M. de Puydt, voorzitter van de Kofschip kring. 19.00 uur: "Poëzie a la Carte", afgewis seld met korte voordrachten van Vlaamse en Nederlandse poëten, met als thema "het landschap." 22.00 uur: einde. Voor nadere inlichtingen: Gerrit van der Veenstraat 52, Soest, tel. 14283. Openingstijden Kasteel Groeneveld: di. t/mvr.: 10.00- 17.00 uur, za. en zo.: 12.00 - 17.00 uur, tel. 02154-20446. Van 9 april tot 19 juni twee boeiende tentoonstellingen in Kasteel Groene veld in Baarn: Dorothea Braehler- Kühner met dynamische etsen en ver rassende olieverven; Rob Dalman met blijmoedige tekeningen, aquarellen en olieverven. Het licht heeft altijd een belangrijke plaats ingenomen bij het werk van Do rothea Braehler-Kühner. Aanvankelijk waren het aquarellen met sfeervolle verstilde landschappen. Maar plotse ling was de behoefte zich op deze wijze uit te drukken voorbij. De ets kwam daarvoor in de plaats. Dynamische prenten met een heftig contrast tussen licht en donker. Ook haar schilderijen, sterk van vorm en kleur, hebben het dynamische. In plaats van direct herkenbare voorstel lingen schildert zij vooral innerlijke ge voelens, nooit van te voren bepalend wat het moest worden. Belangrijk blijft ook bij het schilderen het zoeken naar het evenwicht in de tegenstelling licht en donker of beter gezegd, de eenheid van licht en donker. Het resultaat: har monische composities. Heel anders is het werk van Rob Dal man, een opgewekte Baarnaar, wiens liefde voor de natuur van zijn werken straalt. Die opgewektheid, blijheid pro beert hij via zijn aquarellen, tekeningen en olieverfschilderijen over te brengen op de kijker. En hij slaagt daar bijzon der goed in. De landschappen van Rob Dalman zijn altijd licht en voorzien van een optimis tisch stemmend zomers groen. Hij schildert altijd "op lokatie". Dat proef je bij het bekijken van zijn werk. 9 Eén van destukken van Rob Dalman, te zien in Kasteel Groeneveld. In de familie van Rob Dalman wordt al generaties lang geschilderd en gete kend. Zijn talent is aangevuld met een degelijke opleiding, zoals jarenlange privélessen en later de Rietveld Akade- mie. De tentoontellingen: "Evenwicht" en "Het zonnige land in beeld" zijn in Kas teel Groeneveld tot 19 juni te zien. Openingstijden: di. t/m vr.: 10.00 - 17.00 uur, za. en zo.: 12.00- 17.00 uur, tel. 02154-20446/21192. De politie hield vorige week op de Vliegtuiglaan in Soesterberg een 25-ja- rige automobilist uit Utrecht aan, om dat zijn rijgedrag de aandacht trok. De man moest de ademtest afleggen en bleek te veel gedronken te hebben. Bo vendien reed hij in een onverzekerde auto, zoals nader onderzoek aan het licht bracht. De Utrechter mocht naar huis nadat er dubbel proces-verbaal was opgemaakt. De politie heeft vorige week opnieuw een snelheidscontrole gehouden aan de Oude Tempellaan in Soesterberg. Dat gebeurde tijdens de ochtendspits. In to taal passeerden 470 auto's de appara tuur. Daarvan reden er 22 te hard, wat de bestuurders een proces-verbaal op levert. De top lag op 70 km/u. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal Smitsvveg 311/313, tel. 19546 Donderdag 30 maart: Knutsel-instuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 10.00 tot 11.30 uur. Kosten: f 0,50. Talentenjacht voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0.50. Vrijdag 31 maart: Filmmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Tienerinstuif voor tieners van 13 t/m 16 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kos ten: gratis. Maandag 3 april: Timmerclub voor kinderen van 10 tot 13 jaar. Tijd: 18.30 tot 20.00 uur. Kosten: f 1,-. Dinsdag 4 april: Tieneravond voor tie ners van 13 t/m 16 jaar. Tijd: 19.00 uur tot 21.00 uur. Kosten: f 1,-. Woensdag 5 april" Instuif: Brooddeeg voorkinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 0,50. Creatieve vrouwen. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50 per keer. Breigroep. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 1,50 p.k. Naaigroep. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 2,50 p.k. [fg Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Donderdag 30 maart: Groot eierbord- spel voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uut tot half 4. Kosten: f 1,-. Vrijdag 31 maart: Restaurantje! voor kinderen vanaf 4 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Zaterdag 1 april: Creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes vanaf 12 jaar. Tijd: half 10 tot half 12. Kosten: f 2,50 per keer. Maandag 3 april: Kookkursus voor kin deren van 5 t/m 9 jaar. Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: f 7,50 voor 4 lessen. Woensdag 5 april: Instuif' Muziekin strumenten maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kos ten: f 0,50. De Vangrail Nachtegaalweg 8? tel. 17615 Donderdag 30 maart: Kleutermiddag (neem je knuffelbeest mee!) voor 3 t/m 6 jarigen. Tijd: half 3 tot 4 uur. Kosten: f lr- Vrijdag 31 maart: Kook-dans-aktiviteit voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: half 3 tot 4 uur. Kosten: f 1,-. Disco met de mogelijkheid tot biljarten en kaarten voor jongeren vanaf 14 jaar. Tijd: 19.30 tot 23.00 uur. Kosten: gra tis. Woensdag 5 april: Instuif: Muziekmid- dag met instrumentjes maken voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Donderdag 6 april: Kleuteruurtjes voor 3 t/m 6 jarigen. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: f 1,- per keer. Men kan zich opgeven voor dansen in de Vangrail. Voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Start: 13 april. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: f 7,50 voor 7 keer. tr y tuinbouwvereniging 't NUT Het is nu de tijd voor het zaaien van vroege bladgewassen, zoals o.a. sla, raapstelen, spinazie en snijbiet. Dit kan breedwerpig of op rijen gedaan worden met een onderlinge afstand van 10-15 cm. In de eerste helft van mei kan geoogst worden. Wanneer het nog erg koud is, kan ook in de platte bak ge zaaid worden. Geef niet te veel water, om rotting te voorkomen. Maart is ook de beste tijd om spruitkool te zaaien, om dan eind mei en vóór de langste dag uit te poten op een afstand van 75-40 op een bed, wat niet te zwaar bemest is, om losse spruiten te voorkomen. Gebruik een handcultivator om de bo venste 5-10 cm. aarde te bewerken, omdat het belangrijk is geen grote hoe veelheden niet-verteerde grond of on dergespit onkruid of stalmest uit de diepte omhoog te halen. Cultiveer in beide richtingen, om de kluiten aan de oppervlakte stuk te maken. Hark dan, om een goede fijne teelaarde te krijgen. Span een pootlijn tussen 2 paaltjes en trek er met de schoffel een geul in, die verband houdt met de grootte van het zaad. Nu nog even de geul nat maken en er kan gezaaid worden. Kleine zaadjes zoals sla, wortels e.d. zaait men meestal op rijen, later worden ze op de gewenste afstand uitgedund en men kan dan goed zien, waar men ge zaaid heeft, want onkruid groeit niet op rijen. Zaai het zaad in rijen altijd heel dun, dit spaart zaad, maar ook vermin dert het de concurrentie tussen de zaai lingen onderling op het gebied van voedsel en het geeft steviger planten. Grote zaden, zoals tuinbonen en stoks- labonen, zaait men met tussenruimte op de plaats waar de planten moeten ko men. Men kan er nooit zeker van zijn dat al het zaad kiemt en dus is het beter telkens 2 of 3 zaden bij elkaar te leggen, om later zo nodig uit te dunnen. Zaaien in de platte bak om later te verspenen kan nu volop geschieden van allerlei soorten groente. Koop altijd bij een betrouwbare firma planten en zaad. Dit geldt zeker voor pootaardappels, die moeten virusvrij zijn. Let op'dat u de goede krijgt, dit in verband met aardappelziekte. Ze moe ten voorzien zijn van een certificaat van de Stichting Nederlandse Algemene Keuringsdienst. Het mooiste is als u ze poot, als er al kleine scheutjes aan zitten. Om dit te bereiken moet u ze plm. 14 dagen voor het poten iets warmer zetten in bakjes zodanig dat ze naast elkaar liggen, dan lopen ze uit. De beste poottijd dit jaar is 5-6 dagen na volle maan en dat is rond 26 april. Groente planten we altijd langs een lijn De volksuniversiteit van Soest organi seert op 8 april een concert door de in ternationale folksonggroep Trefoil in de Vijverhof, KLarinet 39. Het is letter lijk vermakelijke muziek die de luiste raars in aanraking brengt met de rijke traditie en de humor die zo eigen is aan de volksmuziek. Trefoil bestaat uit Sharon Counts (Amerikaanse), Jan Vader (Nederlan der) en Michael Collins (Engelsman). Hun zeer omvangrijke repertoire om vat liedjes en melodieën uit Engeland, Ierland Schotland, Frankrijk, de V.S. en Nederland. Daarnaast spelen zij ei gen composities en enkele rariteiten. Zij bespelen met zijn drieën heel wat in strumenten De viool, autoharp en gi taar zijn de belangrijkste, maar daar naast gebruiken zij de mandoline, ban jo, dulcimer, Ierse fluit, mondharp en nog enkele andere instrumenten. Wie zin heeft in een vrolijke avond moet zeker komen. Iedereen is welkom bij dit voor Soest eenmalige concert. De toegangsprijs is f 5,-, kaarten aan de zaal verkrijgbaar. De avond begint om 20.15 uur. Een bewoner van de Thorbeckestraat deed vorige week bij de politie aangifte van vernielingen aan zijn auto. Onbe kenden hadden de motorkap bekrast en een van de banden leeg laten lopen. Op de Plesmanstraat in Soesterberg werden in het weekeinde twee auto's onder handen genomen. Van de ene auto werd een buitenspiegel afgebro ken en een ruitewisser verbogen; van de andere braken de daders twee ruitewis- sers af, alsmede de antenne, een buiten spiegel en twee kentekenplaten. en we gebruiken een maatlat om de juis te poot-afstand tussen de rijen te bepa len. Plant met pootstok of planten- schopje, al naar gelang er gepoot moet worden. Maak de gaten groot genoeg om de wortels niet te beschadigen. Geef de planten direkt water nadat u ze ge poot heeft. Het is soms beter gekochte planten eerst vóór te wellen, dus de plantjes een half uurtje in het water zet ten met de wortels. De plantjes die u zelf in de platte bak gekweekt heeft, zult u eerst moeten afharden. U zet de eerste dag een half uur de bak open, de vol gende dag een uur en zo verder. Zo heeft u ze na een week hard genoeg om in de volle grond te zetten. Volgende keer iets over ziekten en pla gen in de moestuin. Toen in de zestiger jaren de volkstaal in de RK-liturgie werd toegestaan zijn ook in Nederland veel koren opgericht om deze vernieuwing vorm te geven. Ook in Soest-Zuid werd 't ontbreken van een jongerenkoor als een gemis er varen. Vandaar dat in september 1975 pastoor E. van Wijck, in die tijd pastoor van de Heilige Familiekerk, een oproep deed voor enthousiaste jongeren ten behoe ve van een jongerenkoor. Uiteindelijk duurde het nog ruim een jaar voordat er iemand gevonden was die de muzikale leiding van het koor op zich wilde ne men. Al vrij spoedig na de start van het koor bleek er niet alleen behoefte te zijn aan eigentijdse liederen tijdens eucha ristievieringen, maar ook aan speciale themadiensten voor jongeren. Vandaar dat enkele koorleden (de themagroep) zich bezig ging houden met het uitzoe ken van geschikte teksten en bijpassen de liederen. Van het e/e/n kwam het ander en in 1979 werden twee huwelij ken gesloten tussen leden van het koor. In datzelfde jaar bestond de Heilige Fa miliekerk 40 jaar en ter gelegenheid van dat jubileum voerde het jongerenkoor de musical 'Och heden wat een tijd' op. Weken en weken van flink oefenen gin gen hieraan vooraf. Er werd geoefend op de boerderij van de familie Schim mel aan de Birkstraat, alwaar tevens de decors werden gemaakt. De uitvoering bleek een groot succes; alle koorleden waren er op een of andere manier bij be trokken. Het jongerenkoor is zelfs in het buitenland geweest. Op 21 en 22 ju ni van 1980 luisterde het koor de eu charistievieringen op in de kerk van Waregem in België. Wanneer er in die tijd "uit" gezongen werd, was daar altijd "ome Jan" de Bruin die met zijn volkswagenbusje voor het vervoer van het instrumenta rium zorgde. War dat betreft is er wei nig veranderd. Tegenwoordig wordt het instrumentarium nog steeds met een volkswagenbusje vervoerd, maar nu van de familie Van Baaien. Het le denaantal had, zoals bij veel jongeren koren, een groot verloop. Maar altijd was er een kern die bleef en steeds op nieuw weer aangroeide. De muzikale leiding is in de afgelopen jaren in han den geweest van: Fons Ramselaar, Rieks Joosten, Yolande Nijman (later Poulsen), Pierre Joosten, Joop van Baaien en Theo Hoogenboom. De laat ste heeft sinds 1985 de muzikale leiding van het koor in handen. Ter gelegenheid van haar twaalf-en- een-half-jarig-jubileum houdt het jon gerenkoor zondag 2 april een jubileum concert in de grote zaal van C-drie (aanvang 14.30 uur). Toegang f 2,50 p.p. Hieraan verlenen tevens het jonge renkoor uit Hoogland en het Soester- veens jongerenkoor hun medewerking. Eerstgenoemd koor bestaat uit zo'n 30 leden en heeft al meerdere malen jon gerenvieringen verzorgd in de Maria- kerk en de Petrus en Pauluskerk. Het Soesterveens jongerenkoor is een oecu menisch jongerenkoor dat ook uit zo'n 30 leden bestaat en jongerendiensten verzorgt in kerken van verschillende geloofsovertuiging. Aan het einde van het toneelseizoen brengt toneelvereniging het Soester Applaus een toneelstuk, waarvan de schrijver op dit ogenblik nogal in de belangstelling staat. Het betreft hier de schrijver Herman Heijermans. Deze auteur schreef zijn meeste stukken tussen 1893 - 1920. Heijermans was een socialist en vanuit die visie schreef hij. Hij stelde de maat schappij en niet de individuele mens aansprakelijk voor de sociale ellende. Toch was hij niet zozeer een partijman, gezien zijn pantheïstische levensover tuiging. Het stuk "Beschuit met muisjes" is een mengeling van Heijermans' gedachten. Het stuk speelt rond het jaar 1910. De titel suggereert misschien dat een ge boorte centraal staat. Is dit zo of niet? Aan het einde van het stuk zult u het weten, evenals de nodige perikelen, die zich voordoen rond oom Gerrit Biem Aimé. Helaas leefde hij niet lang. Hij stierf gedurende een partijtje Skat. Welke kaart hield hij in zijn hand? Was het klaveren 9 of harten 9? Grootmoe wil het weten. U ook? Komt u dan ge zellig naar dit stuk kijken op vrijdag 7 en zaterdag 8 april in C-drie aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: - Boekhandel Immerzeel, Van Weede- straat 11; - Sigarenmagazijn Methorst, Soester- bergsestraat 11; - V.V.V. en aan de zaal. De huismeester van een van de flatge bouwen in het Smitsveen - Smitsweg hoek Varenstraat - meldde de politie vorige week dat onbekenden met vilt stift de muren hadden beklad. Er waren enkele mededelingen, in onbegrijpelij ke termen overigens, aangebracht. De Vereniging Artishock, Steenhoffstrauf 46, Soest, Iel? 02155-19577, stel. ach als doel e(„ bijdrage Ie leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als hd steun je de doelstellingen van de vereniging en gen,el je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot derelfde huishouding he- horen f 27 - per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. A World Apart" speelt zich af in Zuid- Afrika in 1963. Centraal staat de relatie tussen een vrouw, die zich tot het uiter ste verzet in de strijd tegen de Apart heid, en haar dertienjarige dochter, die moet vechten voor de aandacht van haar moeder. De film laat zien hoe de familie uit elkaar wordt gescheurd te gen de achtergrond van het toenemend geweld. De moeder, Ruth First, was tevens de eerste vrouw die op grond van de "90- dagen-verordening- achter de tralies werd gezet. De film werd opgenomen in het aangrenzende Zimbabwe. Ook de film "Cry Freedom" kwam daar van daan, de film waar iedereen over sprak en die veel publiciteit meekreeg, maar na niet kan tippen aan de inhoud van "A World Apart." De afgelopen jaren was er niet zo vaak aanleiding om geëmotioneerd uit een film te komen. A World Apart" is daar zeker een uitzondering op. Misschien helpt deze mededeling een beetje. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Filmagenda: Donderdag 6 april: Siberiade - Konchalovsky; vrijdag 8 april: Naam van de Roos - Jean Jacques Annaud; donderdag 13 april: Hermetisch Zwart - Delvary; donderdag 20 april: Spoorloos - Geor- ge Sluizer; vrijdag 21 april: Hairspray; donderdag 27 april: The Unbearahle Lightness of Being. Iedere vrijwilligersvakaturebank heeft zijn eigen manier van bemiddelen. Bij sommige kan men zich laten inschrij ven, dat is het geval bij de WB-Soest, bij andere kan alleen een keuze ge maakt worden uit het op dat moment aanwezige aanbod van vrijwilligers werk. Het aangeboden vrijwilligers werk is naar werksoort overzichtelijk gerangschikt in mappen. Op ieder for mulier staat dan een vrijwilligersvaka- ture, met gegevens van de organisatie die vrijwilligers zoekt, de werkzaamhe den en vaardigheden die van de vrijwil liger worden verwacht. Verder belang rijke dingen als: tijdsinvestering, verze keringen, onkostenvergoeding, enz. Sommige vakaturebanken hebben en kele honderden vakatures in hun be stand. Tijdens de openingsuren van de vakaturebanken zijn er altijd mensen (meestal zelf ook vrijwilligers) aanwe zig die kunnen helpen bij het zoeken naar geschikt vrijwilligerswerk en meer achtergrondinformatie kunnen geven. Belangrijk om te weten is dat de bemid deling gratis is en dat men geen inschrij- geld of vergoeding hoeft te betalen. Wel kan het voorkomen dat er op een be paald moment niet dat vrijwilligerswerk in het bestand zit dat men zoekt. De va katures wisselen immers steeds. Later weer eens langskomen of in laten schrij ven kan dan de oplossing zijn. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is te vinden aan de Willaert straat 49, tijdens kantooruren telefo nisch bereikbaar onder tel. 12630. Openingstijden: ma., di., do. 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00- 12.30 uur. In de week van 27 maart tot 3 april is de vakaturebank gesloten! •3/104. Medewerker m/v gevraagd bij presentatie van huisomroep t.b.v. bewonerscentrum geestelijk gehandi- kapten. •4/103. Vrijwilliger m/v gevraagd om voorlichting te geven over het werk van internationale hulpverleningsinstantie. •5/107. Vrijwilligers m/v gevraagd om behulpzaam te zijn bij het geven van Nederlandse taal aan buitenlanders. •6/112. Vrijwilligers m/v gevraagd om oude spullen enz. te verzamelen. •8/126. Vrijwilligster gezocht om as sistentie te verlenen bij het geven van zwemles aan geestelijk gehandikapten. 12/103. Groot aantal vrijwilligers m/v gevraagd bij landschapsbeheer; o.a. voor beheer van natuurreservaat, onderhoud van bossen en heide. 12/101. Voor onderhoudswerk aan tuin en gebouwen wordt vrijwilliger m/v gevraagd. 15/101. Vrijwilligers m/v gevraagd voor het bezorgen van maaltijden bij ouderen; bezit van rijbewijs vereist. 19/105. Technisch medewerker ge vraagd binnen instelling voor gezond heidszorg. 1/101. Coördinator gevraagd bij in stituut voor natuurbescherming. •2/101. Speel-o-theek vraagt mede werker m/v voor uitleen van speelgoed en spelletjes en administratief weric. •4/101. Muziekvereniging zoekt ie mand voor de public relations. •5/104. Gemeentelijk centrum voor basisedukatie vraagt vrijwilligers ter as sistentie van de docenten bij het lesge ven aan volwassenen in de vakken Ne derlands en/of rekenen en maatschap pij oriëntatie; het centrum stelt zijn vrij willigsters in de gelegenheid tot het volgen van kursussen voor deskundig heidsbevordering.

Soester Courant | 1989 | | pagina 8