Makelaardij verrips. de sleuteltot een GOED HUIS. te koop bij Schoeman Schoeman -JU HELP HELPEN Met de nieuwe Sp» optimaalhypotheek Rabobank Verrips Makelaardij o.g. H3 1 l leven? Feestelijke koren-happening in C-drie Lang leve Ed v.d. Bergen! Vrachtwagen verkeerd geparkeerd zullen ü>*m& RODE KRUIS SOEST GIRO 5.167.893 Nieuwe auteur woont in Soest Dorinde van Oort debuteert met 'Meisje voor halve nachten' krijgt u grote zekerheid en spaart u veel geld uit. RENTE VANAF Bel voor een afspraak 02155-1 25 68 Jongerenkoor Soest-Zuid vierde jubileum Stroomstoring: alle NS-overwegen dicht Serie autokraken SOESTER COURANT PAGINA 13 VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag gelegen drie-kamer appartement - voorheen 4 - met afzonderlijke berging in de onderbouw. Evt. dubbele garage bij te kopen. Ind.: entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, bijkeuken, twee slaapkamers, douche. Gedeeltelijk thermopane beglazing. Servicekosten f 275,- per maand (incl. voorschot c.v.) Gevraagde koopsom f 65.000,- k.k. Aanvaarding 1 oktober 1989. DRAAILIER Rustig gelegen moderne midden woning met schuur en tuin op het zuid-westen. Ind.: entree, toilet, ruime L-vormige woonkamer, keuken; verd.: drie slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Voorzien van gas-c.v. Parterre ther mopane beglazing. Dak- en spouw muurisolatie. Parterre voorzien van een plavuizenvloer. Eventueel garage bij te kopen. Koopsom f 10.000,- Gevraagde koopsom f 165.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. k.k. Gevraagde koopsom f 218.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. SPEENKRUIDSTRAAT Fraai gelegen drive-in woning met een zonnige tuin. Ind.: hal, garage voor 2 auto's, tuinka mer, ruime woonkamer met parket vloer, moderne keuken met appara tuur, toilet; verd.: drie slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet. Voorzien van gas-c.v. Nieuwe c.v. ke tel en dakbedekking vernieuwd. Gevraagde koopsom f 185.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. WILLEM DE ZWIJGERLAAN Fraai en rustig gelegen middenwo ning met schuur en een artistiek aangelegde voor- en achtertuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer, luxe L-vormige keuken metin- bouwapparatuur; verd.: twee slaap kamers, luxe badkamer met ligbad en douche, waskamer - voorheen douche - met toilet, vaste trap naar zolder met kamer. Voorzien van gas- O.V-. thermopane beglazing. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. EIKENLAAN Centraal gelegen - nabij winkels en openbaar vervoer - vrijstaand woonhuis met dubbele garage en tuin. Totale oppervlakte 594 m2. Ind.: entree, toilet, kelder, L-vormige woonkamer ca. 38 m2 met open haard en parketvloer, moderne keu ken met inbouwapparatuur, bijkeu ken, hobbykamer ca 16 m2; verd.: overloop, drie slaapkamers, douche. Voorzien van gas-c.v. Gedeeltelijk BEATRIXLAAN Een rustig gelegen, doch ook nabij centrum, scholen en openbaar ver voer, half-vrijstaande villa met garage en carport met een vrije besloten tuin. Ind.: hal, toilet, kelderkast, L-vormige woonkamer met open haard en een schuifpui naar terras en tuin,open eiken keuken met inbouwappara tuur; verd.: overloop, drie slaapka mers, apart 2e toilet, moderne bad kamer met ligbad en douche, vaste trap naar zolder met kamer en veel berg ruimte. Voorzien van gas-c.v. met convectoren. Vloerisolatie en gedeeltelijk thermo pane beglazing. Verkeert in perfecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 385.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving als geen ander en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. Een even komplete als persoonlijke dienst verlening die u de zekerheid geeft van gefundeerde adviezen over huizen, hypotheken en verzekeringen. NVM ALS GEEN ANDER THUIS IN SOEST VERRIPS MAKELAARDIJ. EIKENLAAN 77. 3768 ET SOEST. TELEFOON: 02155-16824. VERRIPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM. DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen de chauffeur van een vrachtwagen, die het voertuig had geparkeerd aan de Kamerlingh Onneslaan in Soesterberg. Vrachtau to's mogen sinds kort in Soest en Soes terberg alleen op de aangewezen plaat sen - de industrieterreinen en de Paral lelweg - worden gestald. In het algemeen is de politie zeer tevre den met de mate waarin de chauffeurs rekening houden met de nieuwe par- keer-verordening voor vrachtwagens. In de afgelopen drie weekeinden is daarop regelmatig controle gehouden. Op de aangegeven plaatsen staan doorgaans zo'n tien twaalf vrachtwa gens geparkeerd. SoestIrenelaan Royale eengezinswoning met souterrain, c.v.dubbele dakkapellen en diepe achtertuin met berging en achterom. Indeling: gang, toilet, entree naar souterrain met hobby-, opslag- en speelruimte. Keuken met afzuigkap en doorgang naar woonkamer. Doorzonwoonkamer (7.20 x 4.00/3.40 m.) met schoorsteen. Verdieping: grote voor- en achterkamer met vaste kasten waarvan een met vaste wastafel, zijkamer, badkamer met ligbad en wastafelcombi natie (ca. 4 jaar oud). Afzonderlijk 2e toilet. Vaste trap naar 2e verdie ping met voor en achter dakkapel, wasmachineopstelling en vaste was tafel. Twee slaapkamers met vaste kasten en veel bergruimte. Gedeel telijke kapïsolatie. «tht aaa koopsom T^IO.UUU,-k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwi|kslraat 54 - Soesi Tel 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaat, Amersfoort. Hoofddorp. Leusden en Ttel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor bank asw algemene radio omroep soest Programma De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren* informatief' met verzoekplaten, het- weer en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatiefmet verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten het weer, kerknieuws en de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, tel. 20420. "Ze besefte dat ze in Soest verkom merde. Ze smachtte naar de dag die haar zou verlossen van de school, van het gehate Soest, van de ketenen van het gezinsleven; de dag dat haar ware leven eindelijk zou beginnen." Dit is een passage uit "Meisje voor hal ve nachten", een verhalenbundel van de Soester schrijfster Dorinde van Oort. En schrijven kan ze! Ze moet ook muzikaal zijn, want in al haar acht verhalen klinkt wel een piano, een cello, een viool of een orgel, van Bach tot Wolf, van Brahms tot Haydn. Zoals alle vrouwen in haar boek (Elize, Emma, Elza) variaties-in-E zijn op de autobiografische hoofdpersonen. Ze zijn gekenmerkt door dat ene por tret op het omslag - "Lady with Hat" (1962) van Pablo Picasso - en als jonge vrouw gevangen in de Freudiaanse driehoeksverhouding vader-moeder- dochter en man-vrouw-minnares. In het titelverhaal "Meisje voor halve nachten" noemt Van Oort dat zelf een vicieuze driehoek. Deze Soester schrijfster kan onmiddel lijk op één lijn worden gezet met Tessa de Loo, Marjan Berk en Mensje van Keulen. Ze schrijft boeiend, direct en amusant. Knap gekozen zijn ook de ti tels boven haar mooiste verhalen: het veelzeggende "Da Capo" (een muziek term die "van het begin af herhalen" be tekent), het dubbelzinnige "De eerste steen" en het geheimzinnige "Dieper dan de hazen". Dit Matste verhaal is een zeer typerende schets over de dagelijk se werksituatie, van- een laboratorium- medé werkster. Minder geslaagd Vffid ik Après soieil", "Het teken van de draak" eri het mo dieuze "Satijnen nachthemd". Een drietal anekdotische stoplappen. Maar wel leuk. Indringend is het sterke "De bovenburen", een pijnlijk oorlogsver haal, veertig jaar na dato. De vader/kunstenaar van Elize (Em ma, Elza) komt er niet zo goed af in de ze debuutbundel, net zo min als de ge trouwde geliefde Rinus en de oudere musicus Leonard, terwijl oom Dolf en meester Oosterhuis door het "manzie ke" meisje geadoreerd worden. Nu Dorinde van Oort haar verleden van zich heeft afgeschreven in het verkom merende Soest, zal de Arbeiderspers ongetwijfeld aandringen op haar eerste roman. Met dit talent zou dat boek wel eens literatuur kunnen opleveren, en dan kan haar ware schrijversleven be- girinen. "Meisje voor halve nachten" is verkrijg baar bij boekhandel Van de Ven. J.V. 7,8% of vraag een gratis lasten- vergelijking Onze hypotheekadviseurs staan voor u klaar: Kantoor Kerkplein 9 Kantoor Soesterbergsestraat 14 Kantoor Koninginnelaan 28 Kantoor Smitsweg 4 Kantoor Tamboerijn 3 De heer B.W. Dijkstra De heer A.F.G.M. van Keken De heer H. v. d. Kooi De heer V.T. Veldkamp De heer M.L.Th.A. Kramer Deze coupon opsturen naar of afgeven bij de Rabobank bij u in de buurt. Naam en voorletters: Geboortedatum: Adres: Telefoon Postcode:Woonplaats: Koopsom woning Hypotheek bedrag Bruto inkomen per jaar (incl. vakantiegeld, 13de maand e.d.) f Bruto inkomen partner per jaar 1 i(inel. vakantiegeld, 13de maand e.d.) f Zondagmiddag vond het jubileum concert plaats van het jongerenkoor "Soest-Zuid" in de grote zaal van C-drie. Medewerking werd verleend door het jongerenkoor uit de St. Mar- tinusparochie van Hoogland en het Oecumenisch Interkerkelijk Jonge renkoor uit Soesterveen. Jongerenkoor Hoogland o.l.v. John Honings en begeleid door Theo Groen huizen (piano), Chris Venendaal (drums) en Hendrik-Jan Groenhuizen (saxofoon) mocht de spits afbijten. De 22 jonge zangers en zangeressen brach ten maar liefst 11 liederen ten gehore. Een verrassende opening met het lied "Haya", uit een Afrikaans gezongen viering, bracht menigeen al in een "swingende" stemming. Bekende lie deren werden door het koor vol en thousiasme gezongen. Het swingende karakter werd mede teweeggebracht door het enorme improvisatievermo gen van de pianist Theo Groenhuizen en de inbrengt van een saxofoon (op zich een niet veel gebruikt instrument voor begeleiding van een jongeren koor). Als afsluiting zong het koor het alom bekende "To my father's house" van de Les Humphries singers, met solo van Tilly Thomassen. Hierna was het de beurt aan Jongeren koor Soesterveen dat o.l.v. Frank Kooi man op 11 juni a.s. een jubileumconcert zal geven t.g.v. zijn 15-jarige jubileum. Opvallend bij dit plm. 20 zangers cn zangeressen tellende koor was de geva rieerde inzet van koor - en comboleden. nci comOu OeMond uit Jacco Floor, akoestische piano; Lonneke Weusten, gitaar; Elise Bos, dwarsfluit; en Bas Weusten, die met zowel trompet, pia no, gitaar als drums overweg bleek te kunnen! Het koor zong enkele Nederlandse lie deren die regelmatig in jongerenvierin gen gebracht worden en maakte vervol gens een overstap naar populaire liede ren, met als soliste Lonneke Weusten. Tot slot zong het koor een lied dat in het kader van het Conciliair Proces speciaal gearrangeerd was door Bas Weusten op muziek van Mozart: "Heelheid, Ge rechtigheid en Vrede". De tekst was ge schreven door Lonneke Weusten, die ook bij dit lied op zeer bekwame manier als soliste optrad. Het publiek zong het refrein uit volle borst mee. Lang wachten Na de pauze was de beurt aan het 21 le den tellende jubilerende jongerenkoor "Soest-Zuid" o.l.v. Theo' Hoogen- boom. Het koor werd begeleid door Annemarie van Os, piano; George Em- men, drums; en Joop van Baaien, basgi taar en had aanvankelijk wat moeite om de draad op te pakken; tenslotte had den zij het langst moeten wachten en daar worden de stembanden niet losser van! Een kort maar krachtig "Allelüia" werd gevolgd door het vijfstemmig ge zongen "Vrede zij u", met Linda West broek als soliste. Het koor heeft o.a. een aantal negro-spirituals op' het repertoi re, met solo's van Linda Westbroek, Erica Benedek, Hans-Willem van Baal- Het Jongerenkoor "Soest-Zuid" o.l.v. Theo Hoogenboom en en Bert van Wee. Na "Prepare ye", dat uitmondde in een enorme versnel ling, kwam het koor echt goed los met "Leven is sterven aan elkaar" en het zeer gevoelige "Simpel geluk".Na "Our Father" werd besloten met het uit "Se samstraat" klinkende intro van "Heb je wel beseft", Als algehele afsluiting vormden de drie koren samen e/e/n groot jongerenkoor en zong "Dit is de wereld" waarvan, na een staande ovatie van het publiek, het laatste couplet en refrein als toegift nog een keer gezongen werden. Al met al was het een feestelijke happe ning, die alle aanwezigen een gezellige middag bezorgde en de drie koren veel enthousiasme om door te gaan met het verzorgen van eigentijdse jongerenvie ringen! Cassettebandje Zoals eerder gemeld, heeft Jongeren koor "Soest-Zuid" een cassèttebandje opgenomen met liederen uit hun reper toire. Van de eerste oplage van 100 ex emplaren zijn er al 81 verkocht. Indien er nog mensen zijn die in het bezit willen komen van dit bandje (f 15,- per stuk) kan men dit opgeven bij koorleden of onderstaand adres. Een nieuwe oplage kan echter alleen geschieden bij vol doende nabestellingen Bestellen voor 18 april bij: familie Boomers, Meidoornweg 6, 3768 CN Soest Tel: 24091 Zijn meesterschilders verstaan hun vak. Bel ook voor een deskundig advies over onderhoud van uw huis of bedrijfspand naar Ed v.d. Bergen 1 meesterschilders 1 Birkstraat 80 - Soest p S 02155-22392 Als gevolg van een stroomstoring zijn zondagmorgen gedurende ongeveer een half uur alle spoorweg-overgangen in Soest en de regio gesloten gebleven. De treinen reden gedurende die perio de volgens afspraak "stapvoets", om eventuele ongeduldige verkeersdeelne mers niet in gevaar te brengen als ze zouden proberen de gesloten overweg bomen te omzeilen. De storing deed zich om ongeveer elf uur voor. Na een half uur was de oorzaak weggenomen en kon het verkeer de overwegen weer normaal passeren. - Aan de Van Goyenlaan is vorige week een auto opengebroken. De dader ver nielde een scheerraampje en maakte o.a. de radio, een zonnebril en en zakje drop buit. - Uit een auto die aan de Monnikenbos weg geparkeerd stond verdwenen een fototoestel, wat geld, een bos sleutels en een bankpasje. Hier bleek de gehele achterruit uit de raamrubbers te zijn losgesneden. - Aan de Valeriaanstraat werd even eens een auto opengebroken. Hiervan werden het slot van het kofferdeksel en een portier geforceerd. Er wordt niets vermist. - Aan de Parallelweg werd een vracht auto opengebroken. De dader verniel de een ruit en maakte de 27 MC-zend- installatie buit. De wagen was het eigen dom van een bedrijf uit Almere. - Aan de Rademakerstraat in Soester berg werd een complete tuner/CD- installatie weggehaald uit de auto van een bewoner. Daarvan was een zijruit vernield. De schade bedraagt zo'n 2200 gulden. - Aan de Rubenslaan werd een auto opengebroken. Het portierslot werd geforceerd maar er bleek niets te zijn weggenomen. - Aan het Choristenpad werd in het weekend een auto gekraakt. Hieruit verdween een zonnebril. De dader had een zijruit vernield.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13