AVONDJE KEGELEN Speeldoos ^bartltuipen Fantastisch slot 1000-loten-aktie Hees Wieldoppen weg 'Man op het dak' Cursus Turks voor Nederlanders Computer beveiligingen Jubileumloterij WZ Parkeer-controle Gordelcontrole Vernieling aan auto Voor een gezellig aangekleed Informatie tel. 13807 PAGINA 16 WOENSDAG 5 APRIL 1989 Let op uw tas! Fietster gewond bij dubbele aanrijding Alcohol verkocht zonder vergunning Veel animo voor Oranje vrijmarkt SOESTER COURANT PAGINA 17 Opus one Seagull Hans Liberg op herhaling Agenda De Speeldoos 'Wereldrecord haken' voor SEC Jenke Tjeerdsma haakte 49.600 steken en viel vier kilo af KNYB-jeugdvoetbalkamp bij SEC groot succes Snelheidscontrole Schoorsteenbrandje Inspireren Soesters richten fanclub op voor Cambuur-speler Henk Koetje Concert 'Speeldoos-dagkoor' Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het is Jenke Tjeerdsma niet in haar koude kleren gaan zitten, maar het is haar dan toch maar gelukt! De Soes- terse, moeder van een SEC-pupil en zelf zeer enthousaist aanhanger van de groen-witte voetbalclub, heeft in het afgelopen weekeinde mogelijk een wereldrecord gevestigd door 50 uur aan één stuk te haken. Het resultaat: een soort sprei van 20 blokken, waarin 49.600 steken zijn verwerkt. Jenke ondernam dit monnikenwerk als ondersteuning van de actie die SEC in staat moet stellen een bedrag van 30.000 gulden op te brengen voor de verlichting van het hoofdveld. Die actie bestaat o.m. in een grote loterij (5000 loten van een rijksdaalder) en een spon sorloop, die op 27 april wordt gehou den. Ook Jenke wilde een steentje bijdragen. Familieleden, vrienden, buurtbewo ners en een niet gering aantal SEC-le- den werden bereid gevonden haar te "sponsoren" en dat leverde al van tevo ren het mooie bedrag van 800 gulden op. In totaal haakte Jenke zo'n 2000 gulden bij elkaar. Vrijdagmiddag om één uur begon ze aan de gigantische klus. Bij de start werd haar moed ingesproken door o.a. Frank Masmeijer, oud-lid van SEC, en de bestuursleden Jan Veldhuizen en Ed Brouwer. Het bleek inderdaad een kar wei waar zelfs de meest nijvere monni ken hun tanden op stuk zouden bijten, maar Jenke heeft het gered. Zaterdag morgen ondervond ze weliswaar een forse inzinking, maar die kwam ze op bewonderenswaardige wijze te boven. Zaterdagmiddag om vijf uur had ze der tien van de twintig blokken af - wal Een inwoner van Soest deed maandag bij de politie aangifte van de diefstal van vier wieldoppen. Die waren door een onbekende dader weggehaald van een les-auto die aan de Gemshoorn gepar keerd stond. Omwonenden vermoedden onraad toen ze zaterdagavond even na elf uur een man ontdekten die op het dak van een flatgebouw aan de Albert Cuyplaan liep. Ze waarschuwden de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Daarbij bleek dat de geheimzinnige dakloper een medewerker was van een loodgietersbedrijf dat werkzaamheden uitvoert aan de daken van de flats. Hij maakte alleen maar een losgewaaid zeil vast. De politie is overigens zeer content met de oplettendheid van de omwonenden, al was er ditmaal niets aan de hand. "Die pet past ons allemaal," aldus een woordvoerder. De Stichting Turks Sociaal Cultureel Werk Soest (Het Dorpshuis) organi seert voor Nederlanders een taalcursus Turks voor beginners. De cursus staat in principe open voor iedereen, maar mensen die tijdens het uitoefenen van (vrijwilligers)werk of hulpverlening te maken hebben met Turken krijgen voorrang. De cursu:; start 12 april en duurt tot 27 juni. Lestijd: 19.30 tot 21.30 uur. Plaats: Het Dorpshuis. Smitsweg 311. Kosten: f 25,— eigen bijdrage per per soon voor de hele cursus. Aanmelden kan men zich door te bel len: tel 19546, vragen naar dhr. S. Te- kin. neerkomt op een blok per twee uur - maar het tempo zakte danig in. Laatste blok Zondagmorgen om 10.00 uur begon ze aan het laatste blok, en zondagmiddag tegen één uur legde ze de haaknaald met een zucht van verlichting neer. De klus was geklaard. Uiteraard werd Jen ke luid toegejuicht en in de bloemetjes gezet, met name door de "licht-op- groen"-commissie van SEC en voorzit ter Peter Koelewijn. De "sprei" zal SEC overigens nog meer kunnen opleveren: Jenke besloot na af loop van het karwei dat hij straks, op de feestavond van 27 april, maar bij opbod moet worden verkocht. Zelf schoot ze er overigens het nodige bij in, met name aan lichaamsgewicht. Na 50 uur haken constateerde ze op de weegschaal dat ze vier kilo was afgevallen....! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Op 30 maart heeft notaris Elferink de trekking verricht van de jubileumloterij van VVZ. Onderstaande prijzen kun nen a.s. zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur op vertoning van het winnende lot afgehaald worden bij dhr. M. Kievits, in de kantine aan de Eemweg. Lotnummer: Prijs: 10275 Pannenset 11404 Boormachine 12659 1 jaar gratis naar de bioscoop 12973 C.D. speler 13255 Lang weekend Londen (2 pers.) 15795 Handkoffer 16140 Snelkookpan 17922 5-delige kofferset 18486 Bakovenschalen 18920 Magnetron De politie hield zaterdagmiddag aan de Van Weedestraat een controle op het gebruik van de parkeerschijf. Zes auto mobilisten kregen een bekeuring, om dat ze de schijf niet hadden ingesteld. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Op de Nieuweweg hield de politie vori ge week een controle op het gebruik van de veiligheidsgordels. In een uur tijd werden 120 automobilisten gecontro leerd. In zeven gevallen moest er pro ces-verbaal worden opgemaakt. Een onbekende dader heeft vorige week een auto die aan de Kamperfoeli- straat geparkeerd stond fors toegeta keld. Met een hard voorwerp sloeg hij op de voorruit. Die gaf niet mee en ver toonde een flinke "ster". De eigenaar stelde de politie op de hoogte. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest De politie roept winkelende inwo ners van Soest op toch vooral alert te zijn op het voorkomen van diefstal van tassen in supermarkten. In het afgelopen weekeinde meldden zich weer twee inwoonsters die hun tas waren kwijtgeraakt bij het bood schappen doen in plaatselijke super markten. In beide gevallen werden de tassen ontvreemd uit het winkel wagentje waarmee ze hun inkopen deden. Daarbij werden tevens de portemonnees - met geld en bank- pasjes - buitgemaakt. Volgens de politie komen dit soort diefstallen de laatste tijd te veel voor. Zij geeft in elk geval de goede raad de portemonnee niet in de tas te la ten zitten, maar deze bijvoorbeeld in de jaszak te houden. Een 22-jarige vrouw uit Soest is vorige week gewond geraakt bij een dubbele aanrijding op het fietspad langs de Van Weedestraat. In eerste instantie botste ze met haar fiets op tegen een inwoner van Apeldoorn, die uit zijn auto stapte en zonder uit te kijken het fietspad op liep. Vervolgens werd zij aangereden door een 17-jarige bromfietser uit La ren. Gelukkig liep ze slechts lichte ver wondingen op. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen de eigenaar van een horeca-bedrijf in Soest, dat zonder vergunning alcoholhoudende dranken verkocht. Bij de controle wer den tachtig flessen sterke drank en een fust bier in beslag genomen. Onder de Soesters blijkt veel animo te zijn voor de Oranje - vrijmarkt op 29 april a.s. Veel mensen hebben zich reeds telefonisch aangemeld om een kraam te reserveren. De meest uiteen lopende zaken zullen te koop worden aangeboden: zolder opruimingen, zelf gemaakte babykleding, speelgoed etc. Er is ook een kraam met biedermeier- droogstukjes, waarvan de opbrengst voor Roemenië zal zijn. De netto-op brengst van de Oranje-vrijmarkt komt ten goede aan de Derde Wereldgroep Soest, die ook met een kraam op de markt aanwezig zal zijn. Kinderen/volwassenen die met een ei gen kleedje of tafeltje hun waren te koop willen aanbieden hoeven zich vantevoren niet aan te melden. Wie een kraam van 4 meter (met bovenzeil) wil reserveren, kan nog bellen naar 20280, in Soest (tussen 17.00 en 18.00 uur). Ook verenigingen en plaatselijke mid denstanders zijn van harte welkom. In een werkelijk fantastische ambiance met maar liefst 1100 aanwezigen heeft de loterijcommissie van Hees vrijdagj.1. haar taak beëndigd. Het doel van deze unieke loterij was voldoende gelden bij een te brengen om de kantine en het clubhuis te renoveren. Deze doelstel ling is bereikt en eigenlijk nog veel meer: de enorme good-will die de ver eniging het afgelopen jaar heeft opge bouwd, resulterend in een slotfeest met ruim 1100 gasten. Buiten het bekendmaken van de win naars van de vele prijzen werd de avond opgevrolijkt door optredens van diver se artiesten, zoals de winnaar van de Sound Mix-show John Adams, Albert West, de Deurzakkers en niet in de laat ste plaats het optreden van het orkest Silvio. De grote tent op het Hees-terrein was bomvol en er werd gretig gebruik ge maakt va,n de diverse voorzieningen. Over de tent verdeeld waren drie grote bars neergezet, die de gehele avond door vrijwilligers werden bemand. Daarnaast verzorgde "de Houten Klomp" de inwendige mens en werd er druk gebruik gemaakt van de mogelijk heid tot het kopen van loten voor de avondloterij, waarbij nog schitterende prijzen als kleurentelevisies, CD-spe- iers, etc. te winnen waren. Hoofdprijzen Een van de hoogtepunten op deze avond was het bekendmaken van de winnaars van de twee hoofdprijzen van de aktie. De vliegreis ter waarde van f 3000,- werd gewonnen door Wim van Schoonhorst uit Soest, terwijl ook de absolute hoofdprijs, een Mitsubishi Colt, in Soest bleef. De overgelukkige winnjares was mej. Kamps van de Weegbreestraat. Een prima organisatie maakte het mo gelijk dat de diverse programma-pun- Mej. Kamps en haar ouders, dolge lukkig met de zojuist gewonnen auto in de Hees-lotenaktie. Foto: Goos van der Wilt. ten voortreffelijk in elkaar overliepen en om klokslag 01.00 uur kom de pre sentator van deze avond het feest afslui ten. Uit de vele positieve reacties werd dui delijk hoe de bezoekers van deze avond genoten hebben. Hees kan terugzien op een happening die uniek voor Soest ge noemd mag worden. Van de avondloterij zijn nog een aantal prijzen niet opgehaald. De winninde nummers zijn: 85: gezichtsbruiner; 897: keukenmachine; 2244: CD-spe- ler; 1363: CD-speler; 2089: groenten- mand: 1752: kist wijn;2456: kist wijn; 909: broodrooster;516: haardroger. Inlichtingen via de heer R. Jansen, tel: 23114. Op donderdag 13 april a.s. is de Speel doos te Baarn de voorstelling Seagull - het programma waarmee het jonge Ne derlandse dansgezelschap Opus One het vorige seizoen zo succesvol debu teerde te zien. Opus One heeft na deze eerste produk- tie Seagull, in korte tijd bezit genomen van de Nederlandse podia. Door een dansproduktie te maken die qua vorm en inhoud nauw aansloot bij de Ameri kaanse musical-traditie wist Opus One een groot publiek van jong en oud te la ten genieten van aanstekelijke jazz- en tapdans. Het combineren van deze veelzijdige dansstijlen met zang, mime en een verhalende lijn resulteerde in een unieke vorm van dansentertain- ment. Een aanpak die, dat is inmiddels bewezen, bij een breed publiek aan slaat. En die gezien het overvolle speel plan het volste vertrouwen van de lan delijke schouwburgdirekties geniet. Seagull werd ontworpen, bedacht en gechoreografeerd door Rob Brown en Michael Surgeon die zich lieten inspire ren door werken van o.a. Cole Porter, Ennio Morricone, Bob James en David Sanborn. Verder worden enkele tap dans- en zangfragmenten live begeleid door de pianist John Englisch, die in Seagull een belangrijke rol vervult. Negen dansers, waaronder Frans Schraven, die vorig seizoen de hoofdrol danste in de musical Cats, in een visueel en muzikaal spektakel voor iedereen die getuige wil zijn van een nieuwe ont wikkeling op dans- en theatergebied. Op veler verzoek daarom tot half mei een tournee door heel Nederland met een avond vol dansentertainment. Vrijdag was Hans Liberg met zijn pro gramma "Wortel Bach Live" wederom in Baarn. Voor een volle zaal toonde hij aan, dat zijn vakmanschap nog vooruit gegaan is vergeleken bij vorig jaar. Het programma was in grote lijnen hetzelf de als vorig jaar. Maar er was veel ge daan aan actualisering. Zelfs de tanker- ramp aan de Noordpool zat er nog bij. Zeer sterk is Liberg als vanouds in zijn "intellectuele" grappen en woordspe lingen. Zo had hij een lied op grammo foonplaat gezet en nu ook op CD (obsé- dé is ook bezeten van). De muzikaliteit van de voormalige muziekgeschied- kundige is van grote kwaliteit. Er is een werkelijke concertpianist aan hem ver loren gegaan. Groots waren zijn on merkbare overgangen van de ene melo die in de andere en ook van het ene gen re in het andere. Er wordt echter van het publiek verwacht, dat er een zekere kennis op een breed gebied aanwezig is om alles ook werkelijk te kunnen vol gen. En dat, terwijl je eigenlijk niet kunt lachen, omdat je de volgende woord speling alweer mist. Wortel Bach live gaat terug naar de geboorte van Bach, in het ouderlijk huis (laat negentiende eeuws). Maar al spoedig na die geboor te verlaat Liberg de Bachs weer om door te gaan met New York New York, alsof hij nooit over een klassieker heeft gesproken. Sterk was ook zijn vicieuze cirkel van Sneek, dat in het Engels ei genlijk slang is en slang is weer een En gels woord voor dialect en dat spreken ze in Sneek ook, waardoor de cirkel weer rond is; kortom in deze sfeer ver liep de hele avond. Hans Liberg heeft- met zijn herhaling, die nergens ook maar het idee wekte een herhaling te zijn, bewezen een vakman in hart en nieren te zijn, die niet graag heeft, dat men hem cabaretier noemt, maar ge zien wil worden als entertainer. Van mij mag hij. Ds. Woensdag 12 april, 14.00 uur: Filmvoorstelling voor de jeugd. Kaarten f 4,- Donderdag 13 april, 20.15 uur: "Seagull" Theatervoorstelling door het Neder lands Dansgezelschap "Opus One" Kaarten f 10,- Pas65/CJP f 7,50 Vrijdag 21 april, 20.15 uur: "Taboe" Toneelstuk met in de hoofdrollen Eric Schneider en Kiki Claassen. Kaarten f 18,- Pas65/CJP f 16,- D onder dag 27 april, 20.15 uur: "Klapband" Cabaretprogramma van cabaretgroep Sofoklcs Kaarten f 10,-. Ook voor Pas 65/CJP Vrijdag j.1. kwam een einde aan het KNVB- jeugdvoetbalkamp, dat in de Paasvakantie werd gehouden op de sportaccommodatie van SEC. Aan dit vierdaags voetbalfestijn, dat voor de eerste keer werd georganiseerd door de KNVB onder technische leiding van Ernst Brandes, Peter Verloop, Ferry Schröder, een aantal KNVB- officials en SEC -medewerkers Ed Brouwer en Bert Dekker, werd deelgenomen door 146 jeugdspelers uit de provincie Utrecht en IJsselmeerpolders. Gedurende vier dagen verbleven de deelnemers intern in de jeugdherberg "De Heidebloem", op plm. 400 m. van het SEC - complex. Deze kombinatie werd door de deelnemers als zeer pret tig ervaren: verblijven in een jeugdher berg en voetbalaktief zijn op een sport accommodatie. De 146 deelnemers zijn inderdaad aan hun voetbaltrekken gekomen: iedere dag vonden diverse trainingen plaats met medewerking van voetbalprofs, o.a. Rinus Israël, Piet Schrijvers, Nico van Zoghei, Frans Adelaar, Ronald Spelbos, Bert Jacobs, Jan Jongbloed, Ajax-spelers Mard Verkuyl en Lloyd Doesburg, Edo Ophof en de selektie van Vitesse en F.C. Wageningen. Mede door interne problemen dreigde FC Utrecht niet te kunnen meewerken, maar uiteindelijk hebben Han Besjes, trainer-coach, en Erik Willaarts een le zing kunnen houden. Ook was Go Ahead - trainer Frits Korbach bereid om een lezing te houden over jeugd voetbal Naast de trainingen en lezingen was er een praatje van Ignace Swieten over de leiding en begeleiding. Iedere middag waren er wedstrijden voor het straat voetbaltoernooi, er was een technische looptraining door Kees Koppelaar van Ajax en het voetbal kamp werd besloten met een penalty kampioenschap. Winnaar bij de pupil- De politie hield vorige week een con trole op de naleving van de maximum snelheid op de Beukenlaan. In totaal paseerden 207 automobilisten de ra- dar-apparatuur. Van hen krijgen er vijf een proces-verbaal. De top lag op 81 km/u. Politie en brandweer rukten zaterdag middag uit na een brandmelding aan de Birkstraat. Ter plaatse bleek de schoor steen vlam te hebben gevat. De brand weer bluste het vuur en maakte de schoorsteen schoon. len werd Kees Dorrestein van SEC en bij de won ook een SEC-jeugdlid: San- der van der Heyden. Als laatste wapenfeit werd een wed strijd gespeeld tussen het ALL-star team (de beste 14 jeugdspelers) tegen een team van gasttrainers, gastspe- lers(o.a. Mark Verkuyl) en artiesten (o.a.Frank Masmeyer en Robin AI- berts). Nadat KNVB-afdelingsvoorzitter Bert Kamphorst het kamp beëindigde, waarbij nogmaal de mede-organiseren de verenigingSEC voor haar uitsteken- Twee jeugdige inwoners van Soest, de 18-jarige Niek Overduin en de even oude Peter Stilma, hebben onlangs het initiatief genomen voor de oprichting van een fanclub voor de voetballer Henk Koetje, die als mandekker of voorstopper in het eerste elftal van de Friese club Cambuur speelt. De club telt inmiddels 40 leden, van wie er 25 afkomstig zijn uit Soest. De beide Soesters, die actief lid zijn van de Soester voetbalvereniging VVZ '49, geven ook een "magazine" uit, dat voor een belangrijk deel gewijd is aan hun fa voriete voetballer en waarvan al twee nummers zijn verschenen. "Koetje heeft als speler eigenlijk niks bijzonders, behalve dan z'n naam," legt Niek Overduin uit. "We hebben hem er zomaar uitgepikt toen we in een gekke bui een elftal samenstelden van alle maal voetballers met merkwaardige na men. Toen we hem opbelden was-ie stomverbaasd, maar hij vond het wel leuk. Nu is-ie er bere-trots op." Het "gekke elftal" bevatte verder de na men van o.a. de Wageningse reserve keeper Frank Lampenscherf, Mike He- lenklaken (Telstar), Marcel Bontekoe (Willem II), Stephan Hommeles (Hee renveen) en Henk Salari (SVV) - spe lers die zich volgens Overduin en Stilma vooral onderscheidden door hun op vallende achternamen. Niek Overduin en Peter Stilma stoppen heel wat vrije tijd en energie in de fan club en het magazine, waarvoor ze zich hebben verzekerd van de belangeloze medewerking van voetbal-coryfeeën als Willem van Hanegem, Henk Nien- huis (trainer van Veendam), Mart Smeets (Studio Sport), Leo Driessen (Langs de Lijn) en Johan Derksen (Voetbal International). In het tweede nummer is Henk Koetje Kees Koppelaar, looptrainer bij Ajax, geeft instructie. Foto: Goos van der Wilt. de medewerking werd bedankt, konden de deelnemers huiswaarts, waarbij een ieder aangaf ondanks de grote ver moeidheid volgend jaar opnieuw aan zo'n voetbaikampo te willen meedoen. Binnenkort wordt binnen de KNVB- afdeling Utrecht een en ander geëva lueerd, hetgeen er bijna zeker toe zal leiden dat er in 1990 bij SEC opnieuw een jeugdvoetbalkamp wordt georganL seerd. zelf opgetreden als gastschrijver. Hij verhaalt daarin o.a. over zijn voorberei dingen op een wedstrijd. Het magazine bevat verder rubrieken met toepasselij ke titels als "Koetjes en kalfjes" en "Ou de koeien uit de sloot". De fanclub is sinds januari actief. Voor alsnog heeft het bestaan van een geor ganiseerde schare bewonderaars geen al te positieve effecten gehad op het op treden van de voetballer-in-kwestie: Koetje raakte enkele weken geleden ge blesseerd - hij brak zijn been. Cambuur moet het dan ook zonder hem stellen. Overduin en Stilma gingen vorige week nog eens kijken bij Cambuur; de club verloor de wedstrijd met 6-0, maar ja... Koetje deed dus niet mee. Koetje zelf heeft zich inmiddels bereid verklaard een keer naar Soest te komen, om bijvoorbeeld bij WZ - waar de meeste van zijn fans voetballen - een J" gast-training te geven of de aftrap te ge ven bij een wedstrijd van het eerste elf tal. "Om de spelers te inspireren..." al dus Niek Overduin. De fanclub zet zich intussen met kracht in voor de publieke promotie van haar favoriet: er is een handtekeningen-actie gestart die de redactie van het blad Voetbal International ertoe moet be wegen nu eindelijk eens een kleuren- poster van Henk Koetje af te drukken. Er zijn al 27 handtekeningen binnen, waaronder die van het gehele eerste elf tal van Cambuur. Overduin: "Dat wor den er dus nog wel wat meer." Wie zich aangesproken voelt en ook lid van de Henk Koetje-fanclub wil wor den kan zich voor 15 gulden abonneren op het magazine, dat zes maal per jaar gaat verschijnen. Opgeven bij Niek Overduin, Bosstraat 5. een opgewekte hobby-groep behoort tot de mogelijkheden! Ondanks de pretentieloze opzet is het nu dan toch gekomen tot een optreden. Het koor zal onder leiding van haar nieuwe dirigent, de Soester koordiri gent Frans Wertwijn, die sinds septem ber 1988 voor het koor staat, een be scheiden zondagmiddagprogramma gaan bieden met solistische medewer king van de sopraan Janny Berends uit Soest. Het programma omvat koormuziek uit de 16e - 17e eeuw alsmede volksliede ren uit Zuid-Afrika, Spanje en Israël. De sopraansoliste brengt "Bergerettes" (Romances et Chansons du XVIII Siè cle) en "Folksongs" van Benjamin Brit ten, met pianobegeleiding van de diri gent. Het middagconcert vindt plaats op zon dag 16 april a.s. in de Grote Zaal van "De Speeldoos", Rembrandtlaan 35 te Baarn, aanvang 14.00 uur. De toegang is vrij. Sinds september 1984 beschikt het Kultureel Centrum "De Speeldoos" aan de Rembrandtlaan 35 te Baarn over een eigen koor. Omdat het koor méér is opgericht als sociaal-kulturele aktiviteit dan als "concertkoor", wordt het ook "dagkoor" genoemd. De bedoeling is, om op de eerste plaats aan mensen die daar overdag de tijd voor en de behoef te aan hebben, de gelegenheid te bieden om gedurende zo'n anderhalf uur op donderdagmorgen van 10.00 uur - 11.30 uur - met een kwartier koffiepau ze - gezellig en ontspannen met elkaar te zingen onder bekwame leiding. Er is overigens nog steeds plaats voor nieu we leden, zowel mannen als vrouwen en de leeftijd speelt gèèn rol. Denk niet te snel: "Ik kan niet zingen", want dat denkt toch iedereen. Zingen kun je ge woon leren op een koor. Vrijblijvend komen luisteren op donderdagmorgen en het ervaren van het zangplezier van

Soester Courant | 1989 | | pagina 17