&c1 instpunt Slechte prestatie van dames Stam-SoYoCo Nefkens-Soest weer aktief in rallysport DETBAL neuws Vrijdag 14 april, Vijverhof: Klaverjaskampioenschap van Soest KLAVERJASSEN VOLLEYBAL V.Z. J. VAN HOMOET Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant TAFELTENNIS Shot 3 pakt punten tegen ATC 1 DUIVENSPORT Jonge duivenverkoop bij De Vriendschap TENNIS Tenniscentrum Soestdijk in ander beheer Jack v.d. Belt snelste Soester in Wezep JEU DE BOULES Mooi resultaat voor de Gemshoorn ZAALVOETBAL DVS 2 omzeilt lastige klip Wie aan sport doet leest de Soester Courant 1 v TRIATHLON Hockey-uitslagen 2e en 3eplaats voor Henny Pot en Adri v.d. Zon Pijnenburgatleten presteren goed ATLETIEK SOFTBALL SPORTPAGINA 19 Dressuur door jong en oud bij manege Eldorado RUITERSPORT PAGINA 18 i^DAGSAPRjngg—SOESTER COURANT SCRABBLE Grote strijd om de eindklasseringen Stam-So VoCo 3 verliest eerste plaats fDAG- 1TBAL AUTOSPORT Winst Avia Knicks in oefenduel: 7-3 Open dag succes voor Gemshoorn ds meer ging opdrin gen voor SEC via de Brouwer verschalkte Brom, maar vond de eg. Een solo van Sa- 2m oog in oog met de maar opnieuw had Tien minuten voor Brouwer vervangen Ier Guy Dekker. Hij t en leek één minuut :oren toen hij door- Ie APWC-doelman t strafschopgebied ïirt gepakt, lop. Neen, besliste Wolting uit Biltho- Iaarde hij de "voor- i toegepast. Uitein- i wel tevreden met mnt. iet moeilijker voor 1 leider Nijenrodes meer winstpunten haast onmogelijke verd er door acht- deelgenomen aan NVB-jeugdkamp. el succes. In een de penalty bokaal deze bij de pupil- :yden bij dejunio- vijf SEC-ers wa- ;d in de sterren ende dagen moest ag weer gewoon d worden. Uiter- cste wedstrijd van Baarn Al uit. Bij d vooruitzicht op Bij winst van rioen. De gehele us en gelijkop- een iets sterker ten bleven uit. i na rust creëerde en, maar helaas verd. Tienminu- en klein misver- ensie, waardoor EC zette alles op een schot in het Hierdoor kon nschap gaan vie- enstelijk tweede van der Wilt. Het eerste damesteam heeft een slech te prestatie geleverd in de uitwedstrijd tegen Orion in Doetinchem. Met 3-1 werd verloren. Het tweede dames team verspeelde in de race naar een promotieplaats een belangrijk punt in Nijmegen. Koploper in de dis- trictsklasse Stam-SoVoCo 3 won wel iswaar de wedstrijd tegen concurrent V1F uit Hilversum, maar slechts met 3-2 en dat betekent vrijwel zeker geen kampioenschap. Teleurstelling was er ook voor de meisjes van Stam-SoVo- Co Cl. Zonder te spelen werden zij de eerste kampioen van de jeugdcompe- titie. De tegenstander kwam niet op dagen. Het eerste damesteam leverde zaterdag een regelrechte wanprestatie. Niet dat het verlies op zichzelf zo ernstig geno men dient te worden. Dat er werd verlo ren in de eerste set van een tegen degra datie vechtend Orion is nog begrijpe lijk. Direct versnelde de Soester ploeg in de tweede set en met uitstekend spel werd de ene mooie combinatie na de andere voorgeschoteld. Het toch zeer chauvinistische publiek in Doetinchem applaudiseerde regelmatig voor de ac ties van de gasten. Orion had geen ant woord en verloor met 5-15. Wie had ge dacht dat Stam-SoVoCo in hetzelfde ritme door zou gaan kwam bedrogen uit. De aanvalsters hadden geen felheid meer in hun spel, verdedigend vielen er gaten, de organisatie van het blok liet veel te wensen over, kortom: kommer en kwel. Orion profiteerde gretig en won met 15-6 en 15-7 de wedstrijd met 3-1. Het tweede team van Stam-SoVoCp maakt het sterke tearris altijd bijzonder lastig. De zwakkere zusters in de com petitie zien echter reikhalzend uit naar de Soester dames, om één of meer pun ten te verdienen. Zo ook nu tegen Vo- CaSa in Nijmegen. Eigenlijk mogen de dames nog van geluk spreken dat het uiteindelijk 2-3 werd, vooral omdat de middenaanvalsters het hoofd koel hiel den. Nanda Westland en Inge Everts waren voor de meeste punten verant woordelijk en speelden een prima par tij- Het derde damesteam verspeelde in de sleutelwedstrijd tegen het Hilversumse VIF waarschijnlijk het kampioenschap. Door eerder puntjes weg te geven moest Stam-SoVoCo drie punten halen uit deze wedstrijd, dat betekende met 3-0 of 3-1 winnen. Het heeft er ook alle schijn van gehad dat het zou lukken. Een 2-0 voorsprong werd dan wel ver kleind tot 2-1 maar in de vierde set nam Stam-SoVoCo een veilig lijkende 14- 12 voorsprong. Hoewel de leiding van de wedstrijd nu niet bepaald vlekkeloos verliep was dat nog geen reden om die voorsprong uit handen te geven. VIF kwam langszij en ging door, won met 14-16. De thuisploeg wist weliswaar de vijfde set door een betere aanval te win nen, maar staat nu twee punten voor op VIF. Indien de Hilversummers de in haalwedstrijd tegen Woudenberg met 3-0 winnen zijn zij koploper met één punt voorsprong op de Soester dames en met elk nog één wedstrijd te spelen... Eerste kampioen bekend De tribune volgepakt met ouders met bloemen voor de aanstaande kampioen Stam-SoVoCo Cl, de jeugdcompeti- tieleider gewapend met beker aanwezig in Sporthal Beukendal, de Soester speelsters keurig in het pak klaar voor i het sluitstuk van de competitie '88-89, klaar voor het kampioenschap, maar: geen tegenstander! Amersfoort verscheen niet te laat, het team verscheen helemaal niet... Zonder Op vrijdag 14 april organiseert de Wijkvereniging Overhees de Soester Klaverjaskampioenschappen. Hier aan kunnen deelnemen alle klaverja ssers van 16 jaar of ouder uit Soest en Soesterberg. Ook dit jaar is de wisseltrofee, vorigjaar gewonnen door de heer H. Bosson, inz et van het kampioenschap. Tevens is er voor de eerste prijswinnaar of -winnares een prachtige tuinset beschikbaar, bestaande uit: tafel, vier stoelen, compleet met kussens. Als twe ede prijs is er een stofzuiger en de derde prijs bestaat uit een 5-delige koffer- en tassenset. Het kampioenschap wordt gespeeld in de grote zaal van het dienstencentrum "de Vijverhof: De aanvangstijd is 20.00 uur. (Inschrijven vanaf 19.00 uur mog elijk). Het inschrijfgeld bedraagt f 5,- per persoon. Deelnemers kunnen zich reeds telefon isch aanmelden bij: Hans v.d. Pol, tel. 17581; Ton Bolland, tel. 10245; en Rob Banse, tel. 20520. De organisatoren behouden zich het re cht voor deelnemers te vragen zich te le- gimiteren, daar het kampioenschap uitsluitend is bedoeld voor inwoners van de gemeente Soest. SoVoCo-Cl, het eerste kampioens team van de volleybalclub. Foto: Goos van der Wilt. ook maar een bal te spelen werden de Soester meisjes dus kampioen. Toch een beker voor de ongeslagen kampioe nen in de C-competitie. En bloemen voor speelsters en trainster. Nu op naar de voorronde, spelen voor het jeugd kampioenschap district Eemland op zaterdag 22 april in Harderwijk. Volleybal deze week Morgenavond de wekelijkse volleybal competitie, met Stam-SoVoCo na drukkelijk aanwezig in Sporthal Béu- kendal. Aanrader: de heren van Stam- SoVoCo 2 tegen Gemini uit Hilversum, aanvang 20.00 uur. Zaterdagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur is de beurt aan de jeugd van Stam- SoVoCo, opnieuw in Beukendal. Zaterdagmiddag de damestopteams van Stam-SoVoCo in sportzaal De Bunt. Met om 14.30 uur Stam-SoVoCo 2 in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen streekgenoot Cito uit Zeist. Cito in degradatiezorgen, Stam- SoVoCo 2 op jacht naar de tweede plaats. En dan om 17.00 uur het eerste damesteam van Stam-SoVoCo tegen de kampioen van de eerste divisie ATC uit Hengelo. Dat team werd twee we ken geleden al kampioen. Aardige bij zonderheid is dat ATC over twee we ken weer naar Soest komt dan om tegen Stam-SoVoCo 1 te spelen in de kwartfi nale van de Nationale Volleybal Beker. ZIET U ACHTER HET IJS HETZONVOORJAAR? Als je daar een prachtige fiets uit onze kollektie bij hebt, zul je stralend blij zijn. Een nieuwe? Toch gewoon doen! TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 Shot 3 pakte vrijdag in Almere ondanks een 4-6 nederlaag vier belangrijke pun ten tegen de koploper in de eerste klas se, ATC 1. De thuiswedstrijd aan het begin van de competitie verloor Shot kansloos met 0-10. Nu ging Shot na drie wedstrijden zelfs met 1-2 aan de leid ing. Door de goed spelende André van Vugt en Arjan Schuiling kwam er zelfs een 4-4 tussenstand op het telbord. Ma rcel Jansen kon niet tot scoren komen. Schuiling verloor vervolgens de laatste wedstrijd maar net van de sterkste spel er van ATC, Busé. Door deze vier punt en is het degradatiegevaar voor Shot bi jna geweken. Deze week speelt het team nog de belangrijke wedstrijd tegen Quick, dat maar één punt minder heeft. Als dan wordt gewonnen kan het eigen lijk niet meer mis gaan. Overige uitslagen senioren: Shot 4 - Quick 4: 10-0; Shot 8 - Vitus 3: 8-2; Overhees 1 -ShotO: 3-7; Shot 10 -Go- od Luck 7: 2-8; Tovo 5 - Shot 11: 5-5; Muiden 1 - Shot 12: 8-2, Shot 14 - Oso 2: 8-2; Shot 15 - Elan 10: 4-6. Jeugd Het vierde jeugdteam van Shot speelde zaterdag thuis tegen het vijfde team van Bijmaat. De wedstrijd was zeer belangr ijk voor het kampioenschap. Van een 2-1 achterstand werd het 4-2 voor de Shotters. Het was echter moeilijk voor de nog jonge spelers om hun zenuwen in bedwang te houden en Shot verloor toch nog verrassend met 4-6. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Quick 3: 9-1; Huizen 9 - Shot 6: 3-7. Op zondag 9 april wordt in het clubge bouw van P.V. de Vriendschap, Nachtegaalweg 8b, een jonge-duiven- verkoop gehouden t.b.v. luxe prijzen jonge-duivenvluchten. Aanvang ver koop 12.00 uur. Het gaat om jonge duiven o.a. van Comb. Altenaar/Reijerse, generaal kampioen Fond. Club Gooi en Eem land, en van B.G. Schimmel 3e gene raal aangewezen totaal Afd. M. Het horeca- en indoortennismanage- ment van Tenniscentrum Soestdijk aan de Schrikslaan komt vanaf 1 mei '89 in andere handen. De huidige exploitant, de heer J. Slock Soede, vertrekt naar Almere, waar hij de horeca-exploitatie van de golfclub gaat runnen. De leiding van het tenniscentrum, on dergebracht in een stichting, koos voor een nieuwe frisse opzet, waarin het ten niscentrum door een tweemanschap gerund gaat worden. Het nieuwe gezicht voor het horecage- beuren wordt Erik Hovestad, een jon geman die al jaren aan de Schrikslaan zijn favoriete sport beoefent en al veel horeca-ervaring heeft opgedaan. Het hal-management gaat verzorgd worden door tennisleraar Pieter Ver- brugh, die ook al ruim zes jaar verbon den is aan het tenniscentrum Soestdijk. Komend zomerseizoen zal getracht worden het overdekt tennissen aan trekkelijker te maken d.m.v.zeer lage tarieven,(zie advertentie in deze krant) Zowel L.T.C.- leden als niet -leden van de tennisclub kunnen met een passe- partout onbeperkt tennissen, van 21 april tot en met 13 september. Uiter aard zal een beperkt aantal pasjes wor den afgegeven. De open dag van 2 april is voor de jeu de boulesvereniging De Gemshoorn een groot succes geworen. De belangstelling overtrof alle ver wachtingen. Het weer was koud, maar droog en zonnig. Vele belangstellenden stelden vragen en beoefenden het spel. De banen wa ren dan ook zo bezet, dat enkele moes ten wachten en alvast konden afkijken. Wat opviel was dat er onder de aanwe zigen er nogal wat waren die het spel op vakantie druk beoefenen en dan niet meer. De Gemshoorn heeft op deze dag dan ook duidelijk gemaakt dat die sfeer het hele jaar te proeven valt ('s Winters speelt men binnen). Voor de kosten hoeft men het niet te laten De open dag is ook een voorlichtings dag geweest; men wist bijv. niet dat er nog meer verenigingen waren, dat er Als voorbereiding op het triathlonseiz- oen, dat eind april van start gaat, namen enkele triatleten van De Schieter deel aan een duathlon in Wezep. De twee disciplines bestonden uit 1.000 meter zwemrnen in een 25-meterbad en 10 km hardlopen. Jeugdig talent v.d. Belt bevocht een keurige 12e plaats vlak ac hter een aantal vaderlandse toppers. Tijdens het zwemmen moest hij nog wat seconden toegeven op zijn klubgenot- en. Tijdens het loopnummer boog hij zijn geringe achterstand om in een behoorlijke voorsprong. Gelijktijdig kl om hij vanuit de middenmoot naar een 12e plaats met een zwemtijd van 15.41 min. en een looptijd van 35.44 min. Op een 16e plaats eindigde Harry Koot. Zijn zwemtijd van 13.36 min. was één van de beste. De 10 km liep hij in 38.52 min. Trainer Henk Schaak bleef op oogafst and van zijn pupillen. Met 15.31 min. zwemmen en 37.53 op het loopnum mer werd hij 18e. Edo Westerbeek werd 44. Hij verliet het water in 16.28 min. Te geforceerd lopen mondde uit in 46.32 min. I competities zijn, Nederlandse kam pioenschappen, toernooien, clubont moetingen of voor wie dat niet wil de gezellige clubavonden aan de baan op maandag- en donderdagavond. Jeu de Boulesvereniging de Gems hoorn uit Soest is zaterdag j.1. naar het jaarlijkse open landelijke toernooi in Laren (NH) geweest met 8 man. Er werden drie voorgelote partijen ge speeld, waarna men in poules werd in gedeeld. in de B poule eindigde G. Hurenkamp met T. Wessels op een derde plaats. In de D poule eindigde W. v.d. Beek met B. Ghironi op een vierde plaats. Er deden in totaal 104 teams mee. Al met al voor de Gemshoorn een bijzon der goed resultaat. DVS/Knollentuin 2 heeft opnieuw ge wonnen. In De Bilt had het sterke de Huzaar 2 geen kans tegen een erg sterk spelende DVS ploeg. Grote man in het team van DVS 2 was Rene van den DeysselHij zorgde met drie geweldige afstandschoten voor een ommekeer in de wedstrijd. Op dat moment stond DVS/Knollentuin 2 achter met 2-1het Soester doelpunt was gescoord door Rene Kaats. Uiteindelijk zou deze zaal voetbalwedstrijd op hoog niveau eindi gen in een 5-3 overwinning voor DVS/ Knollentuin 2. Met nog vier wedstrijden te gaan staat de ploeg vier punten voor op naaste concurrent SVM Boys 3, tegen wie nog twee keer gespeeld wordt. De traditioneel sterk bezette wegwed strijd over 15 km te Papendrecht, afge lopen zaterdag, trok evenals vooraf gaande jaren vele atleten uit binnen- en buitenland. De lange-afstandsgroep van AV Pijnenburg o.l.v. Jeroen Ma joor was 15 man sterk eveneens van de partij. Met name de dames, die de afgelopen weken steeds van zich doen spreken, gaven duidelijk hun visitekaartje af op het winderige parcours, dat bestond uit twee ronden van 7 1/2 km. Henny Pot en Adri v.d. Zon gaven el kaar tijdens deze wedstrijd bijzonder weinig toe en deze sportieve "kempha nen" vochten om de ereplaatsen. Uit eindelijk trok Henny aan het langste eind met een tijd van 58.19, waarmee zij een uitstekende 2e plaats bezette. Adri v.d. Zon pakte zeer verdiend de 3e plaats in 58.42, waarmee zij maar liefst twee minuten onder haar persoonlijk record bleef. Gerrie den Oude liep in de Vet I klasse voor Dames naar een alles zins redelijke 10e plek in 67.01. Bij de Senioren was het veld zoals ge zegd zeer internationaal en sterk bezet. Desondanks wist Erik Bos, lange tijd vanwege studie en werk niet aanwezig op wedstrijden, een prima prestatie neer te zetten: hij werd 38e in een goede tijd van 51.30. Harry van Brummelen (Vet I) was de een na snelste Pijnenbur gatleet; hij ging over de meet in 52.14, goed voor een 6e plaats in zijn klasse. Bert van Velzen, een van de jonge ta lenten van Jeroen Majoor, liep weer een persoonlijk record; nu kwam hij uit op 53.37. Ook Dick Kamerbeek, van orgi- ne baanatleet, gaf ook zijn visitekaartje af met eveneens een persoonlijk record in 55.38. Joop van Leyenhorst, al jaren meedraaiend in de AV Pijnenburggele deren realiseerde in de Vet. I klasse een tijd van 55.40. Trainer Jeroen Majoor en Henk Walleet ontliepen elkaar niet veel op de 15 km: zij finishten na 56.05 en 56.36. Wim v. Dorrestein, sinds kort ook weer aktief bij wedstrijden, liet zien, dat hij nog steeds iemand is om rekening mee te houden. Hij vierde zijn entree met een tijd van 57.44, wederom een per soonlijk record, ook Jan v.d. Lee deed mee aan de record verbeteringen: hij kwam nu ui op 58.26 en sloot daarmee de rij van lopers onder het uur. Peter de Groot liep zijn eerste 15 km voor de vereniging en deed dat bij lange na niet slecht getuige zijn tijd van 61.16, waarmee hij clubgenoot Wim Doekes ruim 1 minuut voorbleef, Wim noteer de 62.37, ook een persoonlijk record. Henk van Hal tenslotte liep naar een tijd van 63 minuten rond, waarmee hij hopelijk zijn blessureperiode afgesloten heeft. Zaterdag Jongens: Soest Al-Voordaan Al 6-1 Soest A2-Almere Al 1-1 IJsseloever A2-Soest A3 4-4 Shinty Bl-Soest BI 1-1 Soest B2-Gooische B4 1-5 SSoest Cl-Gooische C2 0-5 Phoenix C2-Soest C2 13-2 Gooische D5-Soest D2 3-3 Meisjes: Soest Al-laren A2 2-1 Loenen A2-Soest A2 2-5 Gooische B6-Soest B3 0-4 Kampong B3-Soest B4 2-7 Soest Cl-Weesp Cl 3-0 Soest C2-Gooische C3 2-2 Soest C3-Fletiomare Cl 10-0 Soest D2-IJsseloever Dl 5-0 Zaterdag: Dames: Soest I-SCHC 1 0-5 Soest II-A'foort III 2-2 Soest 3-Be Fair 5 3-1 Soest 4-Vianen 2 1-0 SCHC 8-Soest 5 0-1 Heren: Soest I-Ettenleur I 1-2 Soest II-Kampong VII 0-2 Be Fair li-Soest 3 1-0 Soest 4-Shinty 5 1-1 Kampong 18-Soest 5 1-2 Soest 7-Weesp 8 2-0 Huizen C-Soest A 0-2 Be Fair B-Soest B 2-2 Kampong C-Soest Cvriendschappelijk Zaterdag en zondag sloot ruitersport- centriim Eldorado het winterseizoen af met een dressuurwedstrijd zowel voor paarden als pony's. De belangstelling was zo groot dat organisatoren moesten besluiten de deelname van buitenaf zo klein mogelijk te houden, hetgeen toch niet voorkwam dat mevr. Danvers tot 11.00 uur moest doorgaan om alle combinaties de revue te laten passeren terwijl mevr. Schaafstal al om 7.00 uur de eerste ruiter beoordeelde op zijn prestaties. Zondagmorgen waren het de ponyrui- ters van de klasse N (nieuwelingen) die om 10.00 uur hun pon Y's al aan het los- rijden waren in de buitenrijbaan. Dat ze voor die tijd de pony's al gepoetst en ge kamd hadden is op Eldorado de ge woonste zaak van de wereld. Verschil lende ouders moesten hierdoor hun uit- slaapdag verwisselen voor een vroeg- op-dag. Om 11.00 uur nam mej. De Borst plaats in de jurucabine om de eerste deel- meemster, Maaike te Vaarwerk met de pony Funny Face, in de gelegeheid te stellen haar proef voor te rijden. Laat in de middag was het Christine Luitinga met Jimmy die als laatste de ring verliet. De gelukkige prijswinnaars van deze dage waren:Zaterdag dressuur paar den :N-proef 1. Daniëlle van Leyen horst. 2. Fleur van Zeeland. 3.Crista Capoolse. B-manege: l.Yolanda Gus- ky. 2. Carolien Gillens. 3. Emiel Dor- resteyn. Privépaarden: l.Joke Becker 2. Tilly Bloemendaal 3. Marieke Smeeing, Ineke Meesters. Zondag dressuur pony's N-proef 1. Sanne Wietske. 2. Denise van Hoeven. 3.Maaike te Vaarwerk. B-proef. l.Ma- rianne Pasley. 2. Wendy Jansen. 3. Hu- bert Veldmeyer. Na de prijsuitreiking volgde de gebrui kelijke dankwoorden aan de juryleden mej. De Borst, mevr. Schaafstal en mevr. Danvers, hetgeen onderstreept werd door een warm applaus van zowel deelnemers als belangstellenden, waar na men nog gezellig napraatte over ge luk en pech en alweer uitkeken naar een volgende wedstrijd. Nu het eind van het seizoen nadert, wordt de strijd om de eindklasseringen steeds groter. De eigenlijke zekerheid is waarschijnlijk de derde plaats van Jan Danvers, die nooit meer veertig punten of meer kan goedmaken op Anneke Tak en Dieuwke Vastenburg, die om de eerste plaats strijden. Na hem volgt een grote groep mensen op plaats vier tot en met veertien, die slechts achttien pun ten uit elkaar liggen en onderling dus nog de definitieve eindklassering moe ten uitmaken. Maar zij kunnen de derde plaats ook niet meer bereiken, als er tenminste niets bijzonders gebeurt in de laatste weken. De uitslagen van afgelopen donderdag: A. Nuysink - M. Leijendekker415-428 J. Leijendekker - A. Tak 461-539 J. v. Zijtveld - J. Leijendekker326-409 M. Leijendekker - M. Gerth 443-416 W. Klute - A. Janssen 383-368 R. Rabeling - T. v.d. Berg 391-490 A. Nuysink - T. v.d. Veer 537-533 D. Vastenburg - E. Verrips 592-526 W. v. Dort - W. Witkamp 418-488 R. Mulder - T. v. Egdom 373-423 P. Olijslager - J. Hekkenberg 382-410 H. Danvers - A. Tak 568-561 T. Danvers - R. de Groot 415-452 De grote verliezer van de avond was dus Jan Danvers, die voor de tweede opvol gende maal niet aanwezig kon zijn en dus nu al een achterstand van zes wed strijden heeft op het schema. Hem staat een zwaar inhaalprogramma te wach ten, wil hij nog kansen maken. De prijs van de week, waarom in de tweede ronde werd gespeeld, bestond deze keer uit twee gedeeltes. Beide prij zen gingen naar Willemien Witkamp en naar Wim van Dort. Donderdag is er weer scrabble in het Dienstencentrum Honsbergen. De aan vang is half acht en de deelname f 2,50 per persoon. de heer Van 7--voorzitter uan. chaap, Dik m Hospes r,jma, Dirk lamersveld werden de >te minuut, 'j VVZ, de s van Gin- 'dklok met -voorzitter le gouden op een ge weer eens :n wat te- t over een n> dat ga- y-beoefe- begin van als VVZ delende Opel-dealer Nefkens-Soest heeft dit jaar zijn steun toegezegd aan de rally équipe Frans Bakkenes/Goetz Pfau- der. Deze équipe zal dit jaar diverse rally's deelnemen, als eerste aan de In ternationale AMAC-Tulpenrally. De ze rally gaat zaterdagmorgen 8 april om 6.00 uur in Barneveld van start. Om de nodige basis-ervaring op te doen hebben Frans en Goetz in het begin deelgenomen aan kaartlees- en oriënte- ringsritten. Diverse overwinningen in hun klasse wisten zij te boeken. Vanaf 1984 nemen zij ook deel aan rally s en rally-sprints. De eerste rally-sprint werd in het Belgische St. Pietersleeuw verreden. Een niet onverdienstelijke 22ste plaats algemeen werd behaald. In datzelfde jaar wisten zij een 8ste plaats in het rally-sprint kampioen schap te behalen. 1985 werd het jaar vol tegenstellingen. Vooral technische pro blemen in het begin van het jaar speelde dit duo parten. Halverwege het seizoen moest dan ook een nieuwe motor opge bouwd worden. Nadat deze optimaal was afgesteld werd prompt een klasse overwinning tijdens de Michelin-rally- sprint in Amsterdam behaald. Eind 1986 werd de Opel Ascona inge ruild voor een Opel Manta (ex 0-wagen van de Amsterdam rally). Aangezien het perfectioneren van deze wagen meer tijd in beslag nam werd gesloten in 1987 niet te rijden. In 1988 werd de Manta getest en in de afgelopen winter maanden werd de rally-auto klaarge maakt voor het seizoen 1989. Bescheiden Fransen Goetz zijn in hun plannen voor het rally-seizoen 1989 vrij bescheiden. Deelname aan 3 rally's werd mede met behulp van hun sponsors, onder wie Nefkens Opel Soest, mogelijk gemaakt. "Natuurlijk hebben we graag meer ral- ly's op de kalender staan, maar we moe ten wel met twee benen op de grond blijven," aldus Goetz. "Het is puur een hobby van ons. We hebben er dan ook een heleboel voor over, maar het moet wel binnen het mogelijke blijven. Dat is dan ook misschien de reden waarom we nog steeds meerijden." Uitrijden van de Tulpenrally staat dan ook hoog in het vaandel van Frans en Goetz. Frans Bakkenes: "het is al weer enige tijd geleden dat we aan zo'n grote rally hebben deelgenomen. We zullen danook vrij rustig van start gaan en naarmate de rally vordert steeds harder o 'D proberen te rijden. Een en ander houdt natuurlijk niei in dat we als Stoffel de Schildpad over de proeven zullen gaan." Of Frans en Goets in hun plannen zul len slagen zal zaterdagavond bij de Ve- luwehal in Barneveld te zien zijn. De Avia Knicks, de herensoftballers van Honk- en Softbal-vereniging De Knickerbockers uit Soest, zijn het nieu we seizoen goed begonnen met een 7-3 overwinning op het tweede team van PDM Zuidvogels uit Huizen. Het Soester team, dat het seizoen '89 uitkomt in de Tweede Klasse KNBSB (sinds de oprichting van het team twee jaar geleden de tweede promotie), liet zien dat ook dit jaar ernstig rekening moet worden gehouden met de ambi ties van de ploeg. In de eerste innings kwamen de Avia Knicks met 2-0 voor doordat Leo van Laar en Wally Farrell wisten te scoren op een drie honkslag van Frans Nauwe- laerts. Pas in de tweede innings leken de Zuidvogels een antwoord te hebben op de weer als vanouds pitchende John Vunderink, die vorig jaar ernstig ge blesseerd raakte en daardoor de helft van de competitie moest missen. Zuid vogels kwam op 2-2, maar Vunderink stond de Huizers vervolgens nog slechts één punt toe. Maar liefst negen slag mensen van Zuidvogels werden met drie slagen aan de kant gezet. De Avia Knicks daarentegen bleken goed op dreef, ook nadat de Zuidvogels een pitchers-wissel toepasten. Invaller Bob Galesloot, Frans Nauwelaerts (an dermaal goed voor een drie honkslag) en Leo van Laar op een homerun, zorg den in de derde innings voor een 5-2 voorsprong. Erno van Gooi probeerde met een gestolen honk ook zijn puntje bij te dragen in de Soester overwinning, maar werd door de scheidsrechter ten onrechte uitgegeven. De overwinning voor de Avia Knickers kwam evenwel niet meer in gevaar nadat, Hette Spoel- stra en Roel Kriele de voorsprong wis ten uit te bouwen tot 7-3. De Avia Knicks spelen woensdag 5 april, 's avonds om 18.30 uur, op het veld aan de Koningsweg een oefenwed strijd tegen het Zeister Phoenix. Dit team heeft een aantal spelers in zijn ge lederen die enige jaren geleden nog tot de ploeg behoorden die het kampioen schap van Nederland in de wacht sleep te. )ed optreden van Sa- laatste instantie Jack 'am een APWC-tref-

Soester Courant | 1989 | | pagina 19