Jflpfttf Ve Soester Duinen IJIJll Konica Van Oosten fotoservice 50 jaar geleden dSdubberstaiow Gedeputeerde op bezoek in Zonnegloren Alsnog protest tegen toestemming voor Oude Ambachtenmarkt op 4 mei 7 April 1939 Geen Tsjechische Dienstmeisjes! Een nationale schande zou het zijn, wanner wij het niet zon der vreemde hulp zouden kunnen stellen. Chr. Kinderkoor "Scola Cantorum", Soestdijk vraagt uw aandacht voor Rijden onder invloed Politie zoekt onbekende helper B W-toestemming voor activiteiten 'Gemeentebestuur moet zorgvuldiger afweging maken Duitse delegatie op bezoek Sociaal-democraten Soest-Soest gaan Europees samenwerken WOENSDAG 5 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 'WBwm* tfltHDUO ^y/OOR- MlCU utou\ Wij, Nederlander, zijn sinds menschenheugenis altijd"goeie goedzakken" ge weest. Wij hebben altijd hulp geboden waar dit nodig was, waar dit werd ge vraagd of niet gevraagd en wel op een wijze, dat men in den vreemde steeds weer moest getuigen van de groote offerzin van dat kleine groepje bewoners van dat kleine maar toch zoo "rijke Holland" In de dagen van 1914-1918 deelden wij de ons op brood- en levensmiddelen kaarten toegemeten levensmiddelen met ontelbare Belgische vluchtelingen, daarna zorgden wij voor de Hongaarse, Oostenrijkse en de Duitse kinderen, voor de hongerenden in Spanje voor de Duitsche vluchtende joden, voor het Spaanse kind en nog meer. Dit alles deden wij met liefde. Toen in de na-oorlogsche jaren in Duitschland, maar ook in ons land, de werkgelegenheid schaars was, lieten we toe dat duizenden Duitsche meisjes in even zooveel Hollandsche huisgezinnen werkgelegenheid vonden en dat ter wijl duizenden Hollandsche handen om werk riepen. Ook dit vonden we blijkbaar heel gewoon, omdat wij goeie goedzakken zijn en bereid zoolang aan het buitenland te offeren, tot wij zelf om hulp moeten roepen. We hebben daarom inwendig gejuichd, toen Hitier de Duitsche meisjes naar eigen land terug riep, omdat wij daardoor verplicht zouden worden maatre gelen te treffen voor een goede verdeeling der arbeidsgelegenheid in ons ei gen land. Maar wij deden niets. Omdat er andere en gemakkelijker wegen konden worden bewandeld. We sloten een overeenkomst met Tsjechische instanties om de de open geval len plaatsen der Duitsche meisjes door Tsjechische meisjes te doen bezetten. Maar ze zullen niet komen. De Tsjechische instantie's mogen wikken...Hitier beschikt. DeTjechische meisjes zijn Duitsche meisjes geworden met Duitsche plichten van dienstbaarheid. Wat doen we nu? Gaan we Poolsche of Russische of Roemeensche ofJoegos- lavische meisjes zoeken? Er is een dienstbodenvraagstuk ten onzent. Is het geen nationale schande, dat we ons onbekwaam betoonen om een zóóhuis- houdelijk vraagstuk op te lossen zonder buitenlandsche hulp. Nooit tevoren was de noodzaak om ons eigen volkskarakter ongerept te handhaven zóó klemmend als tegewoordig. En wordt dat niet bedreigd door vreemde invloeden, welke we op onze dagelijkschelevenswijze en op de men taliteit van onze kinderen laten inwerken? Er waart een golf van nationale overspanning over de Wereld. Meerdere re geeringen achten zich geroepen om de eigen volksgenooten te beschermen en te verdedigen, waar die zich ook bevinden. En wij halen in onze onnoozelheid duizenden vreemde elementen in onze volkshuishouding binnen, omdat we een dienstbodenvraagstuk niet weten op te lossen? Ons steken de kruimels! We hebben het blijkbaar te goed! Nationale fierheid diende ons te doen besluiten om het liever zonder dienstbode te stellen dan vreemde hulp in te roepen. Bovendien: het dienstbodenvraagstuk ten onzent is op te lossen in eigen kring, wanneer we de kracht der oud vaderlandsche deugd weten te hervin den. Het Nederlandsche meisje worde een plaats ingeruimd in het Nederlandsche gezin door arbeidsvoorwaarden, welke passend zijn voor den Nederland- schen volksaard, welke vrijheid verlangt in dienstbaarheid, erkenning van persoonlijkheid door overleg, het betoon van offerzin door wederkeerigheid. o.d. zinspreuk "Jong Holland zingt weer". Dir. FERD. C. EVERAARS. Stemonderzoek Van de jongens op a.s. Zaterdag 8 April van 2 uur tot half 4, in de Chr. U.L.O School, Prins Bernhardlaan. Bovengenoemd Kinderkoor is opgericht na een inschrijving van 94 leden, ge lijk verdeeld tusschen jongens en meisjes. De eerste gezamelijke repetitie vindt plaats D. V. op Zaterdag 15 April steeds van 2 uur tot half 4 (niet later) Ttot en met 15 April bestaat er nog gelegenheid voor een klein aantal jongens en meisjes van 9 -14 jaar om toegelaten te wor den als lid. Na dien datum is de inschrijving gesloten; zulks in verband met de goede orde bij de studie en een eventueel deelnemen aan een Concours, dat waarschijn lijk zal zijn op Zaterdag 15 Juli. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Dit geldt zeer zeker ook ten opzichte van de beoefening der Christelijke Zang kunst. Het voorloopig Ouderbestuur:N. DEN BROEDER, Julianalaan 1B, P.J. DROST, Prins Bernardlaan 29, G. VAN DE FLIER, K. Brinkweg 18. Wl "Do Hashimashite" Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 R.V.V. Burgemeester en Wethouders van Soest; overwegende, dat de ventweg ten oos ten van de Koningsweg de Dorrestein- weg kruist; dat thans de voorrang is geregeld met de borden 8a en 9, waarbij het verkeer ter plaatse op de Dorresteinweg voorrang heeft op dat op de ventweg; dat in de praktijk is gebleken, dat dit door de weggebruikers als onduidelijk wordt ervaren en daardoor gevaarlijke situaties ontstaan; gelet op het besluit van de raad van deze gemeente van 17 februari 1967, afde ling I, nummer 5645, waarbij hun colle ge de bevoegdheid werd overgedragen tot het nemen van besluiten als bedoeld in artikel 132 van het R.V.V.; mede gelet op de betreffende artikelen van het R.V.V.; besluiten: I. met de plaatsing van de borden 8a en 9 van bijlage II bij het R.V.V. op de kruising van de ventweg ten oosten van de Koningsweg met de Dorre steinweg te bepalen, dat het verkeer op de Dorresteinweg voorrang dient te verlenen aan het verkeer op ge noemde ventweg; II. een afschrift van dit besluit te zenden aan: a. het college van Gedeputeerde Sta ten van Utrecht; b.de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. R.V.V. Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend, dat zij besloten hebben met de plaatsing van de borden 8a en 9 van bij lage II bij het R.V.V. op de kruising van de ventweg ten oosten van de Konings weg met de Dorresteinweg te bepalen, dat het verkeer op de Dorresteinweg voorrang dient te verlenen aan het ver keer op genoemde ventweg. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b.de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. HINDERWETAANVRAAG Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 8.30-12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: E. J. Leertouwer, Molenstraat 137, voor het uitbreiden/wijzigen van het magazijn, de werkplaats en de show room op het perceel Molenstraat 137. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 5 mei 1989 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 27 april 1989. Men kan daarvoor een afspraak maken met de afd. milieubeheer, tel. 02155-93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slecht ingesteld worden door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degene die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. De politie hield in het weekeinde twee automobilisten aan, die door hun rijge drag de aandacht trokken en daarom werden onderworpen aan de ademtest. De eerste werd staande gehouden op de Koningsweg en kreeg een rijverbod van maar liefst 13 uur. De tweede werd op de Weegbreestraat tot stoppen ge dwongen en kreeg een rijverbod van één uur. Tegen beide rijders werd pro ces-verbaal opgemaakt. VOORBEREIDINGSBESLUIT De Burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 16 maart 1989, nr. RB 89- 33, een bestemmingsplan in voorberei ding is verklaard voor het gebied dat op de bij dit besluit behorende tekening in grijs is aangegeven en dat als vplgt kan worden omschreven. een perceel grond gelegen aan de Ko ningsweg (nr. 5 c), sectie G, nr. 8853 ged. Dit besluit treedt in werking op 7 april 1989. HINDERWETVERGUNNING Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: a.Jongerius B.V., Amersfoortsestraat 78c, Soesterberg, voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een handelsonder neming, ingenieursbureau, magazij nen, testruimten en werkplaats op het perceel Amersfoortsestraat 78c, Soesterberg. b. Drukkerij De Horizon b.v., Kerk straat 48, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Kerkstraat 48. c. Harry van Es papierrecycling B.V., Sterrenbergweg 30, Soesterberg, voor het oprichten van een afvalstof- fenhandel op het perceel Sterren- bergweg 30, Soesterberg. De positieve beschikking ligt vanaf he den een maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30-12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren en voor a. en c. Dependance Publiekszaken, Dorps plein Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Af deling voor geschillen van bestuur aan de Raad van State, Postbus 21)019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen een maand na dagtekening van deze ken nisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravcnhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. BOUWZAKEN De Burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van 58 houtskelet-wo- ningen, Eigendomweg, sectie G, nrs. 6356, 3958 en 8304 (alle ged.); (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het vernieuwen van een winkel en het verbouwen van een woning, Burg. Grothestraat 28-30; (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder) het aanbouwen van een keuken, bij keuken en garage/berging en het plaatsen van een tuinmuur, kerkpad ZZ 110; (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het bouwen van een zilverterugwin- ningsruimte. De Beaufortlaan 28. (vrijstelling voorschriften (t.b.v. goothoogte) partiëel bestemmings plan Landelijk Gebied) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 6 april 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30- 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 021Lange Brinkweg 77, ter inza ge BESTEMMINGSPLAN MERCURY De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat met ingang van 6 april 1989 gedurende een maand in het kantoor van milieu en stadsbeheer. Lange Brinkweg 77, afdeling ruimtelijke orde ning en bouwzaken (gedurende iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), het gemeentelijk informatiecentrum, als mede de hulpsecretarie te Soesterberg, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad van de gemeente Soest op 16 maart 1989 ongewijzigd vastgestelde bestem mingsplan Mercury. Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad geen bezwaarschrif ten ingediend. Derhalve is er geen gele genheid meer tot het indienen van be roep bij gedeputeerde staten van Utrecht. I Informaties. Into-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. i Telefoon 02155-22555 j Open maandag Lm. vrijdag I Informatietelefoon met actualiteiten: I tel. 93665 (24 uurs-service) Op de Nieuweweg vond vorige week dinsdagmiddag (28 maart) om streeks 17.10 uur een ongeval plaats, waarbij een 17-jarig meisje uit Soest - dat daar op de fiets reed - door on bekende oorzaak haar evenwicht verloor en viel. Ze moest met een ge broken sleutelbeen worden overge bracht naar Zonnegloren. Een passerende fietser stapte af, hield het meisje overeind en beloof de haar dat hij haar ouders op de hoogte zou stellen. Dat heeft hij ook gedaan, echter zonder zijn identiteit bekend te maken bij het meisje of haar ouders. De politie zou met de onbekende "barmhartige Samaritaan" graag alsnogin kontakt komen en verzoekt hem zich met haar in verbinding te stellen. Burgemeester en Wethouders hebben aan de fietserbond ENFB vergunning gegeven voor het organiseren van een fietsdag op zaterdag 10 juni 1989. Tevens is er vergunning verleend aan het bestuur van de Wandelsportvereni ging Olympia voor het organiseren van de Paleis Soestdijkwandeltocht op za terdag 26 augustus 1989 en de wandel tochten van de Winterserie" op zater dag 21 oktober 1989, 16 december 1989 en 24 februari 1990. Aan het circus Bassie Adriaan is toe stemming verleend om op een nader te bepalen datum in het najaar (septem ber/oktober 1989) één of twee dagen in Soest en één dag in Soesterberg met hun circus een voorstelling te geven. Ook aan het circus Royal is toestem ming gegeven om in mei/'juni in Soest en Soesterberg een circusoptreden te verzorgen. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Mevrouw Th. Poortenaar, lid van het College van Gedepu teerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) bracht- vorige week een werkbezoek aan het Soester ziekenhuis Zon negloren. Zij beheert de portefeuille Volksgezondheid en is uit dien hoofde verantwoordelijk voor het provinciale zieken huisplan. De gedeputeerde bezocht o. a. enkele ver pleeg-af de lingen en werd ontvangen door het dagelijks bestuur en de di rectie van Maarschalksbos/Zonnegloren. Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Dertien organisaties en groepen in Soest hebben gezamenlijk een briel gestuurd aan de gemeenteraad, waar in zij alsnog hun protest laten horen tegen het feit dat B. W. - "zonder enig overleg inet de gemeenteraad en anderen" - toestemming heeft ver leend tot het organiseren van de Oude Ambachtenmarkt op 4 mei a.s. (He melvaartsdag). De ondertekenaars zijn zich ervan bewust dat het evene ment niet meer kan worden afgelast, maar vragen de gemeenteraad met klem in de toekomst - als er weer be slissingen moeten worden genomen waarbij gevoelens van bevolkings groepen in het geding zijn - een zorg vuldiger afweging te maken en meer inspraak te regelen. De 13 groepen doen de gemeenteraad daarenboven de suggestie voortaan op of rond 4 mei naast de officiële herden king "bezinnende activiteiten" te orga niseren over onderdrukking en discri minatie in onze eigen samenleving, o.a. door avonden-met-sprekers, tentoon stellingen en scholen-projecten. Ten slotte willen zij dat via de plaatselij ke media de visie van College c.q. ge meenteraad kenbaar wordt gemaakt op de aard van de 4e mei en hoe die dag in gevuld zou kunnen en moeten worden. "Vanuit een democratisch bestel heeft de burgerij recht op een volledige ver antwoording, ook achteraf, van de overheid." Onbegrip Een feestelijke markt, bedoeld als uitje voor belangstellenden in Soest en wijde omgeving, strookt in feite niet met de aard van de 4e mei, aldus de brief. Dat is een dag van extra rouw en gedenken. "Een feestelijke markt kwetst de gevoe lens van veel mensen omdat ze dit erva ren als onbegrip voor hun nog steeds moeilijke leven. De korte herdenking 's avonds, al is die nog zo stijlvol, kan deze pijn niet verzachten." De briefschrijvers vinden dat er van overheid en burgerij solidariteit ver wacht mag worden met de nabestaan den van wie gesneuveld of omgebracht zijn en met hen die nog steeds gebukt gaan onder de gevolgen van de oorlog. "Solidariteit blijkt helaas niet aangebo ren, maar moet geleerd worden. De overheid kan hierin een duidelijk voor beeldfunctie vervullen." Men wijst verder op de bij betrokkenen bestaande angst voor herhaling van wat zich in voor en in de Tweede Wereld oorlog heeft afgespeeld, op de uitingen van onderdrukking, geweld en discri minatie in Nederland en elders, en op het succes van ultrarechtse partijen in Frankrijk en Duitsland, wat tot naden ken stemt. Versluierend "Mei 1945 bracht ons vrijheid en het herstel van de rechtsstaat. Wij zullen ons er blijvend op moeten bezinnen hoe we deze waarden en vooral de rechten van de mens veilig kunnen stellen. Een dag als 4 mei leent zich daar uitstekend voor, want behalve herdenken zullen we juist naar de toekomst moeten kij ken en ons moeten afvragen hoe we ra cisme, discriminatie, geweld en het wegsturen van vluchtelingen kunnen voorkomen." Volgens de onderteke naars werken activiteiten met een feestelijk karakter op zijn minst ver- Volautomatische autofocus weather-proof kompaktkamera met ingebouwde r -}QQ groothoek en telelens 40-60 mm. T J-70.~ sluierend en zijn in ieder geval pijnlijk voor de direkt betrokkenen. De brief is verzonden namens de Con ciliaire Werkplaats, de Stuurgroep Conciliair Proces, Spullenhulp, de Stichting Derde Wereldgroep, de IKV- kern, Vrouwen voor Vrede, Werk groep Zuidelijk Afrika, Vrouwen in de Bijstand, het Vredesplatform, de Basis groep Baarn-Soest, de Stichting Vluch telingenwerk Soest, Progressief Soest en de Kring Conciliair Proces Soest- Zuid van de Heilige Familiekerk. Deze organisaties werden op initiatief van Progressief Soest benaderd in het kader van het overleg over het Conciliair Pro ces tussen de Raad van Kerken Soest en diverse actiegroepen. 'Leuke dingen' De Raad van Kerken zelf - althans het dagelijks bestuur - heeft zich overigens niet achter het initiatief willen opstel len, omdat hij - "hoewel de combinatie Ambachtenmarkt-Dodenherdenking op een dag niet gelukkig is" - het weinig zinvol vindt hiertegen akties te onder nemen en omdat Hemelvaartsdag toch, ook landelijk gezien, een dag is waarop het gebruikelijk is dat mensen "leuke dingen" doen. De Raad meent dat men ook dat dan op enigerlei wijze zou moe ten tegengaan en acht het zinvoller te bezien hoe met name de jeugd beter geïnformeerd kan worden over oorza ken en gevolgen van het ontstaan en be staan van dictaturen. Een vier man en vrouw sterke SPD- delegatie uit het Westduitse Soest is in het afgelopen weekeinde op bezoek geweest bij de zusterpartij-genoter. van de PvdA in Soest-Nederland. Hei viertal werd zaterdagmiddag bij het gemeentehuis begroet door een af vaardiging van de Soester sociaal-de mocraten. Voorzitter Geesken Wörmann, vice- voorzitter Willy Fischer en de bestuurs leden Stefan Cypionka en Brigitta Hee- mann werden verwelkomd door wet houder Frans Kingma, zijn vrouw Ma rijke, raadslid Kees Boerkoel en be stuurslid Ab Hooijer. In twee dagen tijd werd een behoorlijk gevuld programma afgewerkt, waarin de sinds vorig jaar bestaande banden stevig werden aangehaald. Verder werd er een bezoek gebracht aan C-drie, volgde er een ontmoeting met de leden in kasteel Groeneveld en werd er een wandeling gemaakt door de Kerke- buurt, zodat de Duitse Soesters een goed beeld kregen van de historie van Soest-Nederland. Sinds juli 1988 vindt er een regelmatig kontakt plaats tussen de beide socialis tische partijen. Daarbij gaat het - vooral met het oog op de naderende Europese verkiezingen - niet alleen om de kennis making en het uitwisselen van ideeën, maar vooral om concrete samenwer king, waarbij drie thema's centraal staan: Het eerste is het milieu, het twee de de sociale wetgeving (met name in het licht van het werkgelegenheids vraagstuk), en het derde de veiligheids problematiek (vredespolitiek). Verrassend eensgezind In de gesprekken zouden aanvankelijk de verschillen worden uitgediept, maar die waren er eigenlijk niet, zoals van De SPD-delegatie uit Soesl-Duits- land werd verwelkomd op de trappen van het raadhuis. PvdA-zijde na afloop werd meege deeld. "We bleken verrassend eensge zind te zijn in onze uitgangspunten." Het is de bedoeling dat beide partij-af delingen zich gaan beraden op concrete voorstellen om zich tot de kiezers te wenden. "De gedachte is dat we zowel hier als daar de standpunten gezamen lijk richten op de drie hoofdthema's. Ook kunnen specialisten hun ervarin gen uitwisselen." Het bezoek aan C-drie, waar de gasten werden ontvangen door directeur Ernst Dienaar, was bijzonder informatief. In Soest-Duitsland begint men binnen af zienbare tijd ook aan de bouw van een cultureel centrum en vooral de exploi tatie had daarom de belangstelling van de Duitse bezoekers. Dia's Tijdens de zondagmorgen-ontmoeting in kasteel Groeneveld werden de be zoekers en hun gastheren/vrouwen door directeur Werner Paans tol hun verrassing onthaald op een rondleiding en een diaserie. Dia's waren er ook op zondagmiddag, waar Chris Uiterwijk de gasten voor hun terugreis naar Duitsland zijn beroemde dia's over Soest vertoonde. Daarna ontspon zich nog een interessante discussie over het milieu. De sociaal-democraten uit Soest en Soest konden eenparig tot de conclusie komen dal ze veel van elkaar kunnen le ren en hun voordeel kunnen doen mei de wederzijdse ervaringen. Op 3 juni volgt een tegenbezoek van de Neder landers aan de Duitsers.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5