(f aruOhocK Wisseling WOENSDAG 5 APRIL 1989 SOESTER COURANT Expositie schilderijen Yon Nicolas Extra benefiet voorstelling op 7 april Diestoneel Baarnscli Lyceum met Dürrenmatt's 'De Fysici' Metaalplastieken van Adri Hattink Nieuwe expositie Anna Paulownahuis Kijk-en-doe-mee-middag bij Fakkeldraagsters Stichting Jeugdzorg Opera 'Faust' in Utrecht 'De ernst van ernst' bij Plankeniers Vrijwilligers Vakature Bank De Stichtse Milieufederatie Run op kaarten voor concert Vicki Brown en 'Message' Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Filmhuis: 'Siberiade' Filmtheater: 'De naam van de Roos' Museum Oud-Soest De heep Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Open Atelier PAGINA 8 WOENSDAG 5 breien h Expositie: foto's van Richard Bloemen Cultureel Creatief Centrum Volle zaal Het komt steeds meer voor dat C-drie mensen moet teleurstellen, omdat de toegangskaarten uitverkocht zijn. Soms wordt daarop gereageerd met: "O, maar ik kan er toch nog wel bij?" Helaas kunnen we, wegens brandweervoor schriften, het maximum aantal zitplaat sen niet overschrijden. En als we ëën persoon toch toelaten, kunnen we an deren dan weigeren? Dat zal iedereen begrijpen. Daarom zullen we bij een volle zaal moeten zeggen: Het spijt ons, vol is vol. V erkoopexpositie Nog tot 7 april zijn de zeefdrukken van cursisten van C-drie te bezichtigen. De expositie in het witte Cafe/ bestaat uit een groot aantal zeefdrukken. De on derwerpen zijn zeer verschillend, er is een "klein kadetje", een "Kreta", een "muziek", een "sport", een stripachtige "zomaar een hoek" en nog heel veel meer. Komt u nog maar gauw even kij ken. De verkoop gaat door tot 7 april, de prijzen zijn laag, dus misschien is het een idee voor een orgineel cadeautje. Soester Applaus Op 7 en 8 april presenteert de amateur toneelvereniging het Soester Applaus de voorstelling "Beschuit met muisjes". Aan het toneelstuk in drie bedrijven door Herman Heijermans, spelen 16 personen een rol. De familiegebeurte nis "Beschuit met muisjes" wordt gere gisseerd door Bob Bron. Aanvang 20.15 uur Toegang f7.50. Kazimir Malevich -lezing De Russische schilder Malevich be hoort met Wassily Kandinsky en Piet Mondriaan tot de belangrijkste pioniers van de moderne kunst. Malevich staat op dit moment erg in de belangstelling, omdat in het Stedelijk museum te Am sterdam een grote overzichtstentoon stelling van hem te zien is. Om deze schilder en zijn werk op de juiste waar de te schatten moet men eigenlijk meer weten over de man, zijn werk, zijn ge boorteland en de tijd waarin hij leefde. Dit alles wordt verteld in een lezing, die op 13 april in C-drie gehouden wordt door Klaaske de Vos, docente kunstge schiedenis. Aanvang 20.00 uur. Toe gang flO,—Cursisten van C-drie krij gen een reductie, zij betalen slechts f7,50. Kazimir Malevich - excursie Het Stedelijk museum organiseert in sa menwerking met het ministerie voor Cultuur van de U.S.S.R. te Moskou, de Tretjakov Galerie te Moskou en het Russische museum te Leningrad de eerste grote overzichtstentoonstelling van Malevich (1878-1935). Dit is een unieke gebeurtenis want zijn werk mag dankzij een veranderd politiek klimaat voor het eerst sinds de jaren dertig ge- - toond worden. De tentoonstelling geeft een representatief en veelzijdig beeld van Malevich en omvat meer dan 100 schilderijen, 48 tekeningen, 9 ontwer pen voor wandschilderingen, 22 thea terkostuumontwerpen, affiches, archi- tectuurontwerpen en porselein. Wie belangstelling heeft voor dze expositie, maar geen zin om urenlang in de rij te gaan staan, kan op zaterdag 15 april met een excursie mee gaan. De kosten hieraan verbonden zijn, inclusief het vervoer en een introductie f30,—. Op gave bij Kreatief centrum De Hof, tel.: 033-729094. Ruimtegebrek De vraag of C-drie een theater wil, kan volmondig met ja beantwoord worden. De toeloop van belangstellenden voor produkties met bekende namen is groot. Dat geeft aan dat de Soestenaren behooefte hebben aan goede produk ties. Maar er is nog een tweede belang rijke reden waarom C-drie wil uitbrei den. Die reden is zuiver bedrijfsmatig. Een muultifunctioneel centrum heeft belangrijke beperkingen die de verdere groei belemmeren. En groei is voor een goede zaak met een gezonde toekomst noodzakelijk. De bedrijfverwevenheid van het huidige C-drie, waarbij de acti viteiten aldaar niet zelden "in de weg zitten", vormt een stevige drempel. Verdere groei is dan ook niet mogelijk. En zo komt het dat we vele malen "nee" moeten verkopen voor vergaderingen, bijeenkomsten, partijen of uitvoeringen voor amateuristische kunstbeoefening. Dat is vooral met het oog op de toe komst niet goed. De drie afdelingen ho reca, cultuur en cursussen zullen me/ e/r zelfstandig moeten worden. D.w.z. moeten beschikken over me/e/r eigen ruimtes. Op die manier hebben de acti viteiten minder "last"van elkaar. En de verhuur mogelijkheden worden groter. C-drie heeft daarom uitbreiding van ruimtes hard nodig. Dat kan als de kerk uitgekocht mag worden en een verbou wing plaats kan vinden. Voordelen zijn: a: een betere organisatie en bedrijfsvoe ring. b: ruimte voor een echt theater en betere progammering. c. uitbreiding van vergadering/congresruimtes, ook voor partijen. Met een groter en beter cultureel centrum krijgen de burgers me/e/r mogelijkheden en wordt het "aanzicht" van de gemeente als leef- en woonplaats aanmerkelijk verbeterd. Kinderbios In de Bios draait op 14 april een natuur film van grote klasse en spanning. "Run, Cougar, run" gaat over de avon turen van een bergleeuw. Het is een prachtig ontroerend verhaal met die- renopnames, die nog nooit eerder ver toond zijn. Aanvang 15.45 uur. Toe gang f2,50. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Vanaf 9 april in C-drie: Wie op de kijkdagen en de kunstveiling ten bate van Amnesty International is geweest, zal zich ongetwijfeld de schil derijen van Yon Nicolas herinnneren. De veiling werd in november 1988 in C-drie gehouden en trok zeer veel be langstelling. Onder het grote aantal in zendingen van vele kunstenaars uit Soest en ver daarbuiten bevonden zich ook die van Yon Nicolas. Haar werk werd door zeer veel mensen erg ge waardeerd. Aanleiding om een solo-ex positie te houden in C-drie. Na eindexamen te hebben gedaan aan de kunstacademie Minerva te Gronin gen en St. Joost te Breda, aanvaardde Yon Nicolas een baan in New York (U.S.). Daar werkte ze twee jaren in de reclame. Terug in eigen land nam Yon van 1960-'63 schilderlessen van Gerrit van 't Net in Amsterdam en werkte mee aan zijn grote opdrachten. Die behels den onder meer het zogenaamde mar meren en wandmozaïeken. De belangstelling en behoefte om de ei gen mogelijkheden verder uit te diepen voerden haar in 1965 naar de academie in Rotterdam. Daar nam ze lessen in textiele werkvormen. Zelf gaf ze hierin les aan de Volksuniversiteit van Baarn. Sinds 1970 woont Yon Nicolas in Soest. Momenteel houdt Yon zich volop bezig met schilderen en heeft deelgenomen aan tal van groepsexposities in Soest, Baarn, Amersfoort, Rotterdam, Haar lem, Arnhem en Hilversum. De schil derijen van Yon zijn zeer in het oog springend. Ze vertonen alle een enorme expressiviteit en spreken aan door de heldere prachtige kleuren. De expositie in C-drie wordt op zon dagmiddag 9 april om 16.00 uur ge opend door Ir. Frans Koelman. Voor muzikale omlijsting wordt gezorgd door het combo "Jazzculaap". Dit com bo bestaat uit slagwerker Dick Ravelli, bassist Fernand v. Kooten, trombonist Pieter Vos, Joop v. Tol op de saxofoon en Watze Kolsters op keyboards. De expositie loopt van 9 april tot 8 mei en is dagelijks te bezichtigen. C-drie is op werkdagen geopend van 8.30- 17.00/19.00-23.00 uur, op zaterdag van 15.00-24.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. Leerlingen van het Baarnsch Lyceum voeren op vrijdagavond 7 april om 20.00 uur in de aula van hun school voor een derde keer "De Fysici" van Friedrich Dürrenmattop. De opbrengst van de kaartverkoop is bestemd voor een stichting die zomerkampen opgani- seert voor kinderen met kanker. Kaar ten zijn te koop bij kantoorboekhandel Immerzeel te Soest, een aantal andere zaken in Soest en Baarn en in de school aan de Torenlaan zelf, a vijf gulden. De première van het diestoneelstuk op maandagavond 20 maart was een schouwspel dat in twee opzichten ver raste. Enerzijds door het kunstzinnig decor, anderzijds door de professionele kalmte waarmee de jonge acteurs en ac trices het stuk tot leven brachten. Dür renmatt's drie dwaze denkers lijken uit een schilderwerk van Mondriaan te stappen. De drie deuren die de auteur in het decor voorschrijft zijn subtiel in dat schilderij opgenomen. De fysici worden verpleegd in een 'aparte' vleugel van een sanatorium, wat in het meubilair dan consistent tot uiting komt. De stoe len, de tafel, de bank en zelfs het etens- karretje doet ontwerper-architect Riet veld eer aan. Idee en ontwerp zijn van Elizabeth Visser (5 VWO). Gekte "De Fysici" kent ëën echte hoofdrol; die van fysicus Möbius, de laatste van de drie die (live op toneel) zijn ver pleegster wurgt. Om hem heen ontrafe len zich vervolgens tal van hersenspin sels en openbaart zich ëën geval van zui vere gekte. Sebastiaan Elsenburg (5 VWO) wist zonder terughoudendheid Möbius tot een gevoelig man te maken. De rol is veeleisend.Möbius beleeft een aantal crises en een paar momenten van hemels geluk. Ook bij de overige acteurs is van man co's als monotone spraak of onnatuur lijke intonatie en stereotype gebaartjes geen sprake. Einstein zoekt vertede rend zo nu en dan houvast aan zijn wol lige snor, en Newton, gehuld in de laat ste mode van 1703, controleert met ge paste regelmaat of zijn neus er nog zit. Psychiatrix Mathilde van Zahnd echter heeft als enige een 'duitsig' accent over gehouden aan de vertaling naar het Ne derlands. Bloedserieus De regie van het Diestoneelstuk is in handen van docenten Jan Borst (Ne derlands) en Jos Bus (Muziek). De schrijver Dürrenmatt werd in 1921 in Konolfingen, Zwitserland geboren. Hij leeft nog steeds. "Die Physiker" werd in 1962 voor het eerst ten tonele gebracht in de schouwburg van Zürich. Hoewel het stuk "Eine Komödie in zwie Akten" heet te zijn en ook daadwerkelijk grap pig begint, verliest de toon erin gaande weg aan lichtheid en wordt het uitein delijk bloedserieus. Het stuk heeft, on danks het feit dat het bijna dertig jaar oud is, aan actualiteit weinig ingeboet. In Galerie Anna Paulownahuis, Burge meester Grothestraat 51, is vanaf zon dag 2 april een expositie te zien van het werk van de beeldend kunstenaar Adri Hattink. De metaalplastieken van Adri Hattink zijn de uitdrukking van de persoonlijke wereld. Zijn werk ontstaat en ontwik kelt zich gevoelsmatig. Dit geldt zowel voor de keuze van zijn materiaal als de behandeling ervan. Hij gebruikt bij voorkeur materialen als ijzer, koper en messing, dat hij zeer intensief bewerkt. Door het metaal bijvoorbeeld te verhit ten, geeft hij het materiaal zowel een ei gen karakter als een eigen geschiedenis. Deze materiaalkeuze en -behandeling is evenzeer bepalend voor de uiteinde lijke vorm van het object, als het gevoel dat er aan ten oorsprong lag. Adri Hat tink ervaart het object als 'geslaagd' wanneer het qua sfeer het gevoel bena dert dat hij wilde uitbeelden. Hoewel Adri Hattink zijn metaalplas tieken in wezen voor zichzelf maakt, kan het voor de toeschouwer eveneens van betekenis zijn. Dit werk laat name lijk ruimte voor interpretatie open. Het straalt een eigen vitaliteit, een soort sa mengebalde energie uit. Deze vitaliteit is niet zozeer te danken aan bepaalde prototypen uit de natuur waarmee het werk te associëren is, als wel aan de be paling van de ruimte: het staan van de objecten in de ruimte. Soms is het object als het ware in zichzelf besloten en vindt zijn rustpunt op een horizontaal vlak. Andere keren maakt het beeld zich los van de grond en zoekt zijn spanning in de ruimte. Of men als toeschouwer gegrepen wordt door de uitstraling van deze me taalplastieken verschilt natuurlijk van persoon tot persoon. Maar elke keer laat de -soms krachtige, soms verstilde- poëzie van de beelden grote indruk ach ter. De expositie wordt zondagmiddag om 16.00 uur geopend en is vervolgens te bezichtigen van woensdag t/m zondag 12.00 - 17.00 uur, en na telefonische af spraak. De leden van de scoutinggroep "de Fakkeldraagsters" uit Soest zijn druk in de weer met het organiseren van een spectaculaire "Kijk-en-doe-mee- middag". Deze wordt gehouden op 15 april aan de Den Blieklaan, aanvang 12.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Voor die "kijk-en-doe-mee-middag" zijn verschillende aktiviteiten georgani seerd, zoals een kampvuur, rad van avontuur, een diavoorstelling, - stokb rood bakken boven het kampvuur, een gepionierde draaimolen, grabbeljurk en nog veel meer. Natuurlijk is er ook een goed uitgeruste informatiestand, waar iedereen terecht kan met eventue le vragen en/of aanmeldingen. Voor inlichtingen over de "Kijk-en- doe-mee-middag" of over de groep zelf kan men terecht bij: Marjolein ten Brin- ke, Parklaan 19, tel. 24436. Soest postbus 250 - 3760 AG De Vangrail, Nachtegaalweg 89 tel. 17615. Donderdag 6 april: Kleuteruurtje voor 3 t/m 6-jarigen. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: f 1,-. Woensdag 12 april: Instuif: Glasschilderen voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd. 2 uur tot half vier. Kosten: f 1,-. Donderdag 13 april: Dansen voor 6 t/m 9-jarigen. Geef je vantevoren op! Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: f 7,50 voor 7 lessen. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Vrijdag 7 april: Kookles voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 7,50 voor 4 lessen. Zaterdag 8 april: Creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes van 12 tot 18 jaar. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: f2,50. Maandag 10 april: Kookles voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 7,50 voor 4 lessen. Dinsdag 11 april: Inloopuurtje voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 17,00 uur. Woensdag 12 april: Instuif: Hoeden maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 0,50. De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546. Donderdag 6 april: Kookgroep voor 6 t/m 9-jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 1,50 per week. Vrijdag 7 april: Tienerinloop voor 13 t/m 17-jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: geen. Maandag 10 april: Soosavond Verstandelijk gehandicap ten. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 1,50. Dinsdag 11 april: Tieneravond voor 13 t/m 17-jarigen. Tijd: 19.00 tot 21.30 uur. Kosten: f 1,-. Woensdag 12 april: Instuif: Nummerroof, een spannend spel voor binnen en buiten. Voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar. Tijd. 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 0,50. Brei- en naaigroep. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: breien: f 1,50 en naaien: f 2,50 per avond. Creatieve vrouwengroep. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50. De stichting Utrechts Operakoor geeft op woensdag 19 april een uitvoering yan de opera "Faust" van Gounod in het muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Het geheel staat onder leiding van de Soester dirigent Johan van de Camp, die o.m. dirigent is van het kerk koor van de Mariakerk in Soestdijk. Kaarten voor deze bijzondere voorstel ling zijn tegen de gereduceerde prijs van f 18,- bij hem verkrijgbaar: tel. 18316. Het toneelgezelschap "De Planke niers" brengt deze maand een groot aantal voorstellingen van de komedie "De ernst van ernst" (The Importance of being Earnest) van Oscar Wilde als musical. De musical is op 1 april in prmeière gegaan. Er komen nog voor stellingen op 6,8, 11,13,14,18,21,22, 25, 28 en 29 april in het Plankeniers theater aan de Flevolaan 39 in Huizen, aanvang telkens 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het be- spreekburo, Vlietlaan 5, Bussum, van maandag t/m vrijdag 9.00 - 11.00 uur, tel. 02159-34635. De prijzen zijn: abonnees f 5,-; introducés f 20,-; cjp- houders f 13,-. Abonnementen f 45,- (cjp f 22,50) per seizoen. Tijdens de campagne "Vrijwilligers werk in natuur en milieu" die van 21 maart 1989 tot 21 maart 1990 door de LVV is georganiseerd en door de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank Soest van harte wordt ondersteund, zal in de ze periode regelmatig aandacht worden geschonken aan instellingen organisa ties die zich voor het behoud van de na tuur en het milieu inzetten. Deze keer zal het werk van de (SMF) de Stichtse Milieu Federatie onder de loep worden genomen. De Stichtse Milieufederatie komt op voor milieu en natuur in de provincie Utrecht. De SMF is een zogenaamde provinciale partikuliere milieuorgani satie. Dat betekent dat het werkgebied binnen de provincie Utrecht ligt en dat de SMF met behulp van subsidies van de overheid en bijdragen van partiku- lieren zelfstandig werkt. Men kan het werk van de SMF op ver schillende manieren steunen. U kunt zich aktief inzetten binnen één van de vele plaatselijke natuur- en milieuwerk groepen in onze provincie (adressen zijn bij de WB-Soest op te vragen). Als er in de eigen omgeving iets ge beurt, waarover u twijfels heeft of dat allemaal wel goed is voor milieu en na tuur, kunt u met de milieufederatie kontakt opnemen. U kunt daarnaast donateur worden van de SMF of u kunt zich abonneren op het informatiebulletin "Zicht of Sticht", dat vijf maal per jaar verschijnt. De SMF wil de plaatselijke milieugroe pen helpen bij hun inzet voor milieu en natuur, door het geven van inhoudelij ke informatie en adviezen over be zwaar- en beroepsprocedures. De mi lieufederatie organiseert daarnaast in formatie-avonden en cursussen over milieu-onderwerpen, zoals milieube leid, milieurecht, afval, bestrijdings middelen in plantsoenen. Verder houdt de SMF zelf zoveel mogelijk in de gaten wat er regionaal en provinciaal gebeurt. Wilt u mee weten over vrijwilligerswerk bij natuur- en milieu-organisaties, of wilt u daadwerkelijk iets gaan doen aan de bescherming van het milieu? Infor meer dan bij de Vrijwilligers Vakature- bank Soest, C-drie, tel. 12630. De va- katurebank is geopend maandag, dins dag en donderdag 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures 1/106. Bij de Stichting Vrijwilligers Vakatures Bank Soest is plaats voor een medewerkster. Haar werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: 1. Be middelen tussen vrijwilligers en vakatu- re-verschaffende instellingen. 2. Uit voeren van alle voorkomende admini stratieve werkzaamheden. 3. Deelname aan team- en werkbesprekingen (2x per maand). Uitgekeken wordt naar ie mand met goede kontaktuele eigen schappen die in staat en bereid is in een klein teamverband diverse werkzaam heden te verrichten en de belangen van de vrijwillig(st)ers wil en kan beharti gen en uitdragen. 7/112. Vrijwilligers m/v gevraagd om teken- schilder-kook-cursussen voor kinderen te verzorgen. 8/109. Welke vrijwillig(st)er wil as sisteren bij het geven van paardrijlessen aan gehandicapten. 8/125. Vrijwillig(st)er gevraagd om de dieren op boerderij te verzorgen. 12/104. Vrij willig(st)er gevraagd om de tuinen van de peuterspeelzalen te onderhouden. 5/101. Vijftig-plussers gevraagd om deel te nemen aan het gilde-project Eemland. In het project geven ouderen hun kennis en ervaring door aan ande ren, voornamelijk jongeren. 5/102. Vrijwilligers m/v gevraagd om hun kennis van natuur en milieu over te dragen aan kinderen. 6/106. Vrijwilligers m/v gevraagd om deel te nemen aan project Slachtof ferhulp. 7/102. Vrijwilliger m/v gevraagd om behulpzaam te zijn bij en uitvoerend werk te doen t.b.v. jeugd- en cursus werk. 7/108. Assistentie gezocht op kin dercrèche. 7/104 Vrijwilligers m/v gezocht bij scoutinggroep. Informatie over vakatures" uitsluitend bij de WB-Soest. Het concert van Vicki Brown en het Christelijk Jongerenkoor "Message", op woensdag 12 april in de Juliana- kerk, mag zich verheugen in een over weldigende belangstelling. Na de aan kondiging in o.a. deze krant vond er direkt een stormloop op de kaartjes plaats. Van de ruim 800 beschikbare kaarten waren er binnen een dag plm. 250 verkocht! De enorme belangstelling is natuurlijk niet verwonderlijk. Vicki Brown is een zangeres van internationale allure. Zij is soliste bij de "London Chorale", be kend van o.a. "The Young Messiah". Als soliste schitterde ze o.a. met het nummer "Stay with me". Dat laatste nummer is één van de nummers die Vicki in Soest samen met Message zal zingen. Beiden zullen ook apart optre den. Hoewel Message een Baarns koor is, heeft het ook in Soest al de nodige be kendheid verworven. Dit komt mede doordat het koor nogal wat Soester le den telt. De gereformeerde predikant ds. Van Buuren staat bekend als een Message-fan, waardoor het jongeren koor al meerdere malen in de Juliana- Vicki Brown. kerk te gast was. Op 12 november j.1. werd daar zelfs een dubbelconcert ge geven met het Julianakoor! Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten, indien nog voorradig, kosten f 17,50 en zijn te verkrijgen bij de firma Schoemaker, Van Weedestraat 78, en bij alle RABO-kanloren in Soest en Baarn. Aan de zaal kosten de kaarten 20 gulden. De kans dat ze er dan nog zijn lijkt echter niet groot. De Vereniging Artishock, Steenhoffslraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 6 april: Deze film vertelt de geschiedenis van twee rivaliserende families in een klein dorpje in de Siberische wildernis. Dit gebeurt via een romantisch, soms iro nisch, maar steeds dramatisch interes sant verhaal over de opeenvolgende ge neraties. Zo worden (terloops) de be langrijkste periodes van deze eeuw be licht en hoe de families daarop reage ren. Het feodalisme, de revolutie, de verstarring van de 50-eijaren en de ont ginning van de olierijkdommen van de 60-er jaren. In elke episode staat een personage centraal. "Siberiade" werd gemaakt met het oog op het 60-jarig jubileum van de Sovjet Cinema. De regisseur geeft geen over zicht van de geschiedenis van Siberië of de Sovjet-Unie, maar hij laat zien hoe de denkwereld van het Russische volk in deze eeuw veranderde. Door zich juist op deze menselijke geschiedenis te concentreren heeft hij deze lange film zeer boeiend weten te houden. Ook de fraaie fotografie draagt hiertoe bij. Om al deze kenmerken werd de film veel vuldig vergeleken met het beroemde Italiaanse epos "Novocento". Hoewel "Siberiade" iets minder politiek gericht is, blijft het een terechte vergelijking. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,- Vrijdag 7 april: De voorbereiding van de verfilming van Umberto Eco's bestseller 'De naam van de Roos' liegt er niet om. Annaud las ruim 300 kunsthistorische en semiolo- gische werken, die Eco hem had aanbe volen, bezocht alle Europese kloosters voor zijn lokaties, hield supervisie over vijftien verschillende versies van het scenario en reisde de hele wereld af op zoek naar geschikte akteurs. Het resultaat is er dan ook naar. "De naam van de Roos" werd een verbluf fende film. De geraffineerde afwisse- Steenhoffstraat 46 De laatste maanden wordt er weer hard gewerkt in de bossen- en houtwallen. Met behulp van de kettingzaag wordt veel zaag en snoeiwerk verricht. Ook hier is veel gemechaniseerd. De boer, die vroeger op zijn land een hoekje had met bomen en struiken, waaruit hij zijn hout haalde voor paaltjes en dergelijke, koopt deze nu ergens anders. Voor het zagen en snoeien had de boer handge reedschap zoals de spanzaag, de hak bijl, de aks en de heep, een groot snoei mes waarmee de dunne takken en twij gen gekapt werden. In Museum Oud-Soest zijn deze ge reedschappen nog te zien evenals de andere gereedschappen die in en om de boerderij gebruikt werden. Museum Oud-Soest is geopend zater dags en zondags van 13.30 tot 17.00 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Woensdag 5 april: Van 14.00 tot 16.00 uur zijn er leuke spelletjes te doen. Kosten: 1 gulden; limonade en snoep gratis. Donderdag 6 april: Van 9.30 tot 11.30 uur de volwassenen-knutselclub; met een groepje creatieve mensen de mooiste dingen maken. Kosten: f 2,50. Vrijdag 7 april: Om 9.30 uur start de peuter/ouder-ochtend: tot 11.30 uur gezellig spelen en praten met andere ouders en kinderen. Kosten: 3 gulden per kind ouder. Om 19.00 uur kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar weer komen dansen tijdens de kinderdisco. Na de limbodans-wedstrijd van de vorige keer is er nu weer een playback-wedstrijd. Deze week opgeven, want op de avond zelf kan dat niet meer. En goed oefenen, want er zijn leuke prijzen. De disco duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Kosten: 1 gulden. Een drankje van de boerderij is gratis en verder zijn er chips, snoep en drinken te koop. Zaterdag 8 april: Naast de drie verjaardagvieringen zijn er, als het mooi weer is, allerlei activiteiten tussen 13.30 en 16.00 uur. Kosten: 1 gulden; limonade en snoep gratis. Dinsdag 11 april: Van 9.30 tot 11.30 uur peuter/ouder-ochtend, zoals elke dinsdag en vrijdag. Kosten: drie gulden per kind ouder. ling van echte lokaties, gefilmd in klooster Eberbach, de kloostervesting die buiten Rome gebouwd werd en de voor de film ontworpen labyrintische bibliotheek, geven de film een zeer mid deleeuwse sfeer die nog eens benadrukt wordt door Annaud's akteurkeuze. ook de schaduwwerkingen van cameraman Tonio delli Colli, die alleen met licht uit natuurlijke richting mocht werken en de ingehouden, geladen muziek van Ja mes Horner, stuwen de spanning in de film hoog op. De geleerde dialogen zijn vooral diepzinnig, maar gelukkig af en toe ook humoristisch. Wel raakt de film aan het slot veel van zijn oorspronkelij ke kracht kwijt. Annaud doet hier dui delijk teveel consessies aan het grote publiek, met als gevolg dat het einde van de film overbodig bloederig en dra kerig sentimenteel is geworden. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19588. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: 13 april: Hermetisch Zwart 20 april: Spoorloos 21 april: Hairspray 27 april: The Unbearable Lichtness of Being 4 mei: Love at First Sight 5 mei: Coming to Amerika Zondag 9 april: Barbara is módel-van-de-maand. Het volgende open atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zondag 9 april, van 12.00 tot 14.30 uur. Als model van de maand is deze keer de tienjarige Barbara uitgenodigd. De tekenaars krijgen gelegenheid haar te portretteren en in diverse rustige houdingen vast te leggen. De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de vereniging. Van tevoren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoonstelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigendomweg 144, tel. 19085. Vanaf zaterdag 8 april Eén van de foto 's van Richard Bloemen. Van 8 t/m 23 april exposeert Richard Bloemen foto's in Artishock. Richard Bloemen neemt zijn hobby zeer serieus. Hij is amateur, maar met een professio nele allure en laat foto's zien die je niet dagelijks zult aantreffen. Ze zijn vaak controversieel, in die zin dat ze door de ene groep kijkers worden toegejuicht en bewonderd, terwijl een andere ze ab soluut afwijst. Dat is kenmerk van het ware: kwaliteit laat niet lauw. Er zijn foto's in kleur en in zwart/wit. Op sommige foto's is het onderwerp of een deel daarvan zodanig geabstra heerd dat er niets herkenbaars meer in is, echte abstracte foto's dus. Bloemen is autodidact. Hij leerde de eerste beginselen van de fotgrafie toen hij zeven jaar was. Zijn eerste camera kreeg hij op zijn elfde. Hij keerde zich af van de gangbare trends in de fotografie en gaat zijn eigen weg. De techniek van het fotomateriaal wordt steeds geavan ceerder en beter, maar Bloemen maakt een uitstapje helemaal terug naar af. Hij is op het ogenblik aan het experimente ren met de camera obscura. In 1989 bestaat de fotografie 150 jaar. Hij vindt het leuk om in het kader daar van een serie foto's met de gaatjescame ra te maken en die wellicht in de tweede helft van het jaar te tonen. Bloemen heeft eerder geëxposeerd in Frankrijk, o.a. Lectoure en Parijs en meerdere malen in Amsterdam. In 1985 heeft hij een expositie gehad in Artishock. De drukte bij de opening toen was nog nooit eerder vertoond in Artishock en is ook nooit meer geëve naard. De ?5p™itie wordt °P zaterdag 8 april om 21.00 uur geopend en is te bezichti- f c°nnP Za*rdag_ en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur in het Artishockge- bouw, Steenhofstraat 46a Zaterdag j.1. is bij werkzaak de "Boi Van Weedestraat 8 de wacht gevierd n receptie. Mevrouw gedurende meer dai de leiding over de heeft deze per 1 aan mevrouw J.H. "De Bonneterie" i: bekendste zaak op gebied van Soest, gezellige winkel on vrouw Quik, bij ve bekend. Mevrouw gymnastiek-lerarc; en lerares textiele scholengemeenst buitenlandse leer winkel met een b< zoals ze vertelt. scala van vaste klc een beetje missen, nog breien en m: breicursus en de Mevrouw Maas "nieuwkomer", i pen twee jaar a' week in de winkï thousiast gewond zaak over te nem dat, aldus de nï overigens niet v reuze veranderi "Nee hoor, er Alleen denk ik beetje loopt, ooi jes te gaan verk< dat nog toekon" 'Eigen baas' De Bonneterit in Soest die eei ment breiwol ei Aan het I dak uit perceel is Sier- en n een bakli (1935, 1' midden i venster pseudo-i Het acht loogde i Op de vi deling, I voorstel ir ii 1 r

Soester Courant | 1989 | | pagina 8