aruehocK 'Modef in bij S WOENSDAG 12 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 10 Cursus rond 'De Meeuw' van Tsjechov Fractieberaad D'66 De bevrijdende creaties van Yon Nicolas Marja Spiering exposeert in Zonnegloren Dichters in Kasteel Groeneveld 'Schelde-cyclus' in Poëzie a la Carte ÉSSSB* Open dag bij Montessori-school Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Het bestuur van de V olksuniversiteit( 1) Lezing over 'anders wonen' door architekte Weekend-workshop over 'beter zien' Kasteelconcert in Groeneveld Wie personeel zoekt leest de Soester Courant "Vrienden van museum Oud Soest" Vrijwilligers Vakature Bank Museum Oud-Soest Hermetisch zwart Jazzclub Artishock Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Zaterdagmiddagmuziek Uw hulp gevraagd om Museum Oud Soest blijvend in stand te houden. WOENSDAG Donderda Gem Cultureel Creatief Centrum Expositie Yon Nicolas Op zondag 9 april werd de expositie van plaatsgenote Yon Nicolas geopend. Tijdens de opening zorgde het verras sende combo Jazzculaap voor een mu zikaal onthaal. Voor Yon Nicolas is dit niet de eerste keer dat ze exposeert; al eerder nam ze deel aan groepsexposi- ties in Soest, Baarn, Amersfoort, Rot terdam, Haarlem en Hilversum. De ex positie in C-drie bestaat volledig uit schilderijen, voornamelijk in acrylverf, met prachtige heldere kleuren. Yon Ni colas was een van de inzenders van een werkstel voor de kunstveiling ten bate van Amnesty International. Bezoekers van de veiling zullen zich haar werk vast nog herinneren. De expositie ruimte van C-drie is dagelijks geopend. Soestand Het is al weer enige tijd geleden dat de ze activiteit plaats vond. Op 23 april, een zondagmiddag deze keer, is het weer zover. Voor Soestand hebben we een nieuwe formule bedacht. De rode draad door het programma is de uitwis seling Kozle-Soest. Kozle In het kader van de uitwisseling Kozle- Soest brengen een aantal inwoners van het Poolse Kozle in de week van 17-21 april een tegenbezoek aan Soest. Voor hen is een uitgebreid programma sa mengesteld, waaronder een min of meer informele bijeenkomst in C-drie, op 19 april. Kinderbios Na een aantal tekenfilms, een sprook- jesfilm en een lachfilm wordt op 14 april een natuurfilm gedraaid in de Kinder bios. De film speelt zich af in de Rocky Mountains. Daar leeft Cougar, de berg leeuw. Wie de avonturen van Cougar wil mee beleven moet deze prachtige natuurfilm komen bekijken. Aanvang 15.45 uur. Leeftijd vanaf 8 jaar. Toe gang f 2,50. Jazz Iedere maand organiseert C-drie een jazz-concert. Op 22 april komt Soesja Citroen naar C-drie. Dit concert valt binnen haar speciale toernee i.v.m. haar tienjarig jubileum. Een jazz-zangeres van grote klasse. Aanvang 20.30 uur. Toegang gratis. Cursusprogramma 1989-1990 Het cursusprogramma van C-drie voor het seizoen september 1989-januari 1990 heeft weer een geheel nieuw jasje gekregen. In het boekje worden de cursussen op een overzichtelijke en speelse manier gepresenteerd met sprekende foto's. In het komende seizoen worden er naast onze oude weer een aantal nieuwe cursussen aangeboden, o.a. grimeren, beeldhouwen, akrobatiek, moderne dans, internationaal volksdansen voor kinderen, workshop poppenspel. In ie der geval keus genoeg en voor elk wat wils. Het cursusprogramma zal eind augus tus weer huis aan huis verspreid worden in Soest en Soesterberg. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Het succesvolle Vlaamse toneelgezel schap 'Blauwe Maandag Compagnie' is op zaterdag 22 april te zien met 'De Meeuw' van Anton P. Tsjechov in het theater van De Flint. Voorafgaand en in relatie met deze voorstelling wordt er door De Flint i.s.m. Kreatief Centrum De Hof een korte theatercursus georganiseerd. Hierin wordt aandacht besteed aan Tsjechov, zijn achtergronden en tijd, het thema in 'De Meeuw' en de visie van waaruit de Blauwe Maandag Compag nie deze produktie brengt. De cursus vindt plaats op donderdag 13 en 20 april van 20-22 uur in Kreatief centrum De Hof en wordt gegeven door Antoine van Roemburg. Op zaterdag 22 april wordt de cursus afgesloten met de voorstelling, om 20.15 uur, in het Theater van De Flint. De kosten zijn: f 27,50 (incl. voorstel ling); f 10,- voor de deelnemers die reeds - via een abonnement - een toe gangskaart voor deze voorstelling heb ben. Inlichtingen en opgave: Kreatief cen trum De Hof, Coninckstraat 58, tel. 729094, of cultureel centrum De Flint, Coninckstraat 60, tel. 751184. De D'66-werkgroep gemeentepolitiek houdt haar fractieberaad op maandag 17 april a.s. in de dépendance naast het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda van de gemeenteraadsver gadering van 20 april 1989 wordt be sproken. Daarbij komt o.a. aan de orde: - 6. voorstel tot het vaststellen van de milieunotitie; - 7, voorstel inzake gescheiden inzame ling en verwerking van GFT-afval; - 19. voorstel tot verkoop van het Soes- ter Natuurbad met aangrenzende grond en opstallen aan de heer M.A. Tap- hoorn te Soest. Iedereen die hierin geïnteresseerd is, is welkom. Wanneer iemand een bepaald punt onder aandacht wil brengen of be sproken wil hebben, graag een tele foontje vooraf naar één van de fractiele den: Adriaan Pothuizen, tel. 19628 (Soest); Jan van Esseveld, tel. 03463- 51710 (Soesterberg). Nieuwe expositie in C-drie Met het aanbieden van een boeket pen selen en drie kussen werd zondagmid dag een expositie geopend van de Soes- ter kunstschilder Yon Nicolas. Zij laat in het Witte Café van C-drie tot 8 mei vijfentwintig schilderijen zien, die uit blinken door fraaie kleuren en even wichtige composities. Vooral haar ma ritieme schetsen in acryl-op-papier zijn schoonheden, terwijl haar olieverf pa nelen aan de muur opvallen door har monieuze vlakken in m.i. minder boeiende taferelen. ik heb de exposante gekend in de perio de dat ze nog Marjon heette en bij Ar- tichnrk heel ander werk maakte. Sinds die tijd is er veel veranderd en daar lr. Koelman en Yon Nicolas tijdens de opening van de expositie in C-drie. sprak de "opener" over, Ir. F.H.J. Koel man, die haar kunstzinnige levensloop schetste en stelde dat de nieuwe Yon "veel gedurfder en vrijer" is gaan schil deren. Welnu, hoe succesvol deze be vrijdende creaties inwerken op het tal rijke aanwezige publiek zondagmid dag, blijkt wel uit de rode stippen op sommige tableaus, die aangeven dat het werk is verkocht. De opening werd opgeluisterd met mu ziek van "Jazzculaap", een combo van vijf musici uit de sector gezondheids- zorg. j y Vanaf zaterdag 22 april exposeert de Amsterdamse kunstenaar Marja Spie ring twee maanden lang in de hal van Ziekenhuis Zonnegloren enkele wandkleden en monotypes. Zij is in de gemeente geen onbekende, want zij heeft jaren met haar man, de beeldhouwer Jan Spiering, in Soest ge woond, waar zij de eerste beheerders waren van de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" en waar haar beide kin deren zijn opgegroeid. Maija Spiering was twintig jaar geleden docente weven bij Artishock. Haar op leiding kreeg zij aan de Rietveld-acade mie, afdeling textiel. Zij kreegopdrach- ten van de gemeente Amersfoort, Utrecht, Rozendaal en Melbourne. Tij dens reizen naar Italië en Egypte maak te zij vooral tekeningen, waarvan enke le in het najaar van 1988 zijn tentoonge steld in het Rosa Spierhuis. Haar expositie in Zonnegloren wordt op 22 april om drie uur 's middags ge opend door Jan Visser, die voorleest uit eigen werk. Iedere belangstellende is hierbij van harte welkom. Eén van de opmerkelijke programma onderdelen van "Poëzie a la Carte" op 29 april a.s. in Kasteel Groeneveld te Baarn is de uitvoering van de "Schelde- cyclus" van Michel Huisman op muziek van Anton van Prooijen. De gedichten worden 's middags om 16.00 uur in de Hasselaerzaal voorged ragen door de dichter zelf, in het kader van de unieke expositie "Dichter Landschap" en het dichtersdiner dat 's avonds voor de vijfde koor plaatsvindt. Michel Huisman heeft jaren in Eemla- nd gewoond, publiceerde in De Gids, Anton van Prooijen. Tirade, De Vlaamse uiüs en de Dietse Warane Belfort. Hij woont nu in het Zeeuwse Terneuzen waar hij poëzie- avonden organiseert in het literaire café "Porgy en Bess'V Anton van Prooijen is directeur van de Muziekschool in Terneuzen sinds 1966, dirigeert en componeert. Hij zal op 29 april de "Schelde-cyclus" zelf op de vleugel begeleiden. Wie belangstelling heeft voor deze lite raire happening kan alle informatie kr ijgen in Baarn, tel. 02154-20446. Op zaterdagmorgen 22 april houdt de nieuwe Montessori-school van 10.00 tot 12.00 uur open huis voor belang stellenden ouders en kinderen. Door de overweldigende belangstelling voor de ze aantrekkelijke onderwijsvorm kan de school na de zomervakantie starten met twee onderbouwgroepen. De fi nanciële middelen voor de inrichting van deze beide groepen zijn beschik baar gesteld door het bestuur, dat zeer positief staat ten opzichte van deze nieuwe ontwikkelingen. In september '89 starten de beide on derbouwgroepen met een volledig in gericht Montessori-blkaal. Dan hebben de beide leidsters (evenals het volledige team) ook de cursus afgesloten wat be treft het Montessori-onderwijs aan de onderbouw, zodat zij gedegen aan hun verantwoordelijke taak kunnen begin nen. Voor het nieuwe schooljaar staat dan het zich bekwamen voor de mid denbouw op het programma. Wie op 22 april verhinderd is de open dag te bezoeken, kan altijd een per soonlijk gesprek aanvragen. Het adres van de Montessori-school is Steenhoff straat 26; de school is ook via de Dal- weg te bereiken. Telefonisch kan men kontakt opnemen met de direkteur, R. Balvers, tel. nummer 13603. In de eerste plaats moet het bestuur 'be sturen', dat wil zeggen: zorg dragen voor de voortgang van de plaatselijke volksuniversiteit. Zij zijn verantwoor delijk voor het geheel, voor alle zaken die de volksuniversiteit aangaan. Zij zullen met elkaar het beleid voor de kortere en wat langere termijn moeten bepalen en trachten dit zo goed moge lijk te realiseren. Hierbij komen een groot aantal vraagstukken naar voren. Bijvoorbeeld de financiën. Er worden jaarlijks begrotingen gemaakt. De cur susprijzen moeten worden uitgerekend. Hiervoor moet het honorarium van de docenten zijn vastgesteld, er moeten voorlopige afspraken met verhuurders van scholen of andere gebouwen ge maakt worden over de huurprijs en het percentage 'overhead'kosten (voor on der andere het programmaboekje, de postzegels, de telefoon enz.) moet wor den uitgerekend. Een aantal volksuniversiteiten krijgt gemeentelijke subsidie. Een aantal zo als in Soest, projectsubsidie. Dat houdt in dat er jaarlijks een subsidieaanvraag moet worden gemaakt samen met een toelichting, waarin de argumenten waarvoor deze subsidie gebruikt zal worden, genoemd staan. De admini stratie van de cursusgelden is een ande re taak die bij de financiën hoort. Een ander voorbeeld is het aanstellen en het begeleiden docenten. Er zijn be stuursleden die zich vooral met de do centen bezig houden. Zij zoeken nieu we docenten voor nieuw op te zetten cursussen. Hiervoor dienen er gespre ken met gegadigden plaats te vinden om uiteindelijk een ver antwoorde keuze te kunnen maken. Er moeten dan afspraken gemaakt worden met betrekking tot de avonden waarop zo'n docent beschikbaar is, de betaling, de ruimte waarin gewerkt kan worden, de duur van de cursus, enz. enz.(wordt vervolgd) Luzia Hartsuyker houdt donderdagavond 13 april een lezing over de aanpassing van woningen aan de nieuwe wensen. De bijeenkomst is georganiseerd door de Rooie Vrouwen van de Partij van.ae Arbeid. Onlangs werd de deélnotitie ruimtelijke ordening, wonen en sociale veiligheid geppubliceerd. Voor de nog komende discussie hierover hebben de Rooie Vrouwen besloten het onderdeel wonen en de aanbeveling tot onderzoek naar een meer flexibele woningindeling nader uit te werken. Hartsuyker is een "architekte met een andere kijk op de woningindeling," staat te lezen in de aankondiging van de Rooie Vrouwen. "Zij heeft haar eigen ideeëen over wonen en houdt bij het ontwerpen van flats en eengezinswoningen rekening met de wensen van een nieuwe generatie bewoners." Hartsuyker zal haar ideëen toelichten met behulp van dia's. Ook is er de mogelijkheid om vragen te stellen, zodat er een discussie op gang kan worden gebracht. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. In het weekeinde van 14-16 april wordt in Soest weer een workshop gehouden onder de titel "Beter zicht op leven". Dat gebeurt in het centrum "The Cyclo- ne" aan de Weegbreestraat 44. De workshop wordt gegeven door dr. Ro- bert-Michael Kaplan uit Oregon (V.S.) en duurt van vrijdagavond 19.00 tot zondag 17.00 uur. Het weekend kost f 300,- (incl. de maaltijden). Wil men overnachten, dan dient men zelf te zorgen voor matras, dekens, etc. Op het programma staat o.m. het be grijpen van het eigen brilvoorschrift, het ontdekken van het eigen kijkge drag, het samenstellen van een oefen programma en een dieet dat het zien verbetert, gerichte adviezen over het ontspannen van de ogen en de herse nen, ideeën over zelfgenezing en tram- polinewerk. Wie na het weekend zich verder wil bekwamen en anderen bege leiden bij het verbeteren van hun zien kan nog een vervolg-opleiding volgen tot "vision educator". Inlichtingen: Weegbreestraat 44, tel. 21420. Op zaterdag 15 april vindt in de Hasse laerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn het 22e concert plaats in de serie "Kasteelconcerten op de zaterdag". Als soliste treedt op Fania Chapiro, piano. Op het programma staan werken van Beethoven, Schumann, Debussy en van Fania Chapiro zelf. Het concert wordt georganiseerd in sa menwerking met de Stichting Baarnse Muziekkring. Aanvang: 20.15 uur. En tree: f 13,50; cjp/pas65 f 12,-. Opsporing Verzocht: Voor U die het nog niet weet: Sinds 1980 heeft Soest een museum. Op ini tiatief van de stichting Oud Soest be gonnen als "Oudheidkamer" in een boerderij aan de Ferdinand Huycklaan. Daarin tentoongesteld ambachtelijke en huishoudelijke voorwerpen uit lang vervlogen tijden. Wat goed en mooi is mag immers nooit verloren gaan. Een gedachte die weerklank vond. Na de in gebruikneming schonken vele particu lieren op het instituut afgestemde voor werpen en werd ook veel in bruikleen afgestaan. Soest, zoals het vroeger was, werd nieuw leven ingeblazen. De expo sitie groeide uit z'n voegen en zocht ex pansie. Het kwam in goed gezelschap terecht. Ook in historisch opzicht was de bovenverdieping van "Huize Sint Jozef', het vroegere Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46, een uitste kende partner. In dit prachtige gebouw wordt sinds maart '88 leven en werken van onze ouders en voorouders uit de herinnering teruggehaald. Ambachte- Vrijwilligers in hel landschapsbeheer Het behouden en beheren van land schappen brengt een enorme hoeveel heid werk met zich mee. Noodzakelijk werk, maar waarvoor weinig geld be schikbaar wordt gesteld. Zonder de in zet en het enthousiasme van vrijwilli gers zouden er dan ook veel landschap selementen verloren zijn gegaan. Door te laten zien dat landschappen be houden en beheerd kunnen én moeten worden, hebben de vrijwilligers een be wustwordingsproces bij veel mensen op gang gebracht. En dat is méér dan de moeite waard! Zou u vrijwillig landschapsbeheerder willen worden in één van de vrijwilli- gersgroepen voor natuur en land schapsbeheer? Er zijn groepen die werken aan het behoud van de Utrecht se landschappen, van het westelijk veenweidegebied tot de Gelderse Val lei en van het Vechtplassengebied tot Rijn en Lek. Als vrijwilliger helpt men landschaps gebruikers als boeren, gemeenten, wa terschappen en anderen, met werk dat anders niet wordt gedaan, bijvoorbeeld het openhouden van heideterreinen, het maaien van rietlanden, het schonen van sloten, het knotten van bomen en het treffen van beschermende maatre gelen. Men kan op verschillende manieren aan de slag in één van de hardwerkende en gezellige vrijwilligersgroepen. In het weekend doen ca. 25 plaatselijke vrij willigersgroepen landschapsbeheers- werk. Meestal werken ze in de nabijheid van hun gemeente, maar soms ook daarbüiten. Ze variëren in groöttè van 3 tot 60 deelnemers. Sommige groepen werken één zaterdag per maand, ande re iedere zaterdag. Meestal werken de ze groepen alleen in het winterseizoen. Adressen van de plaatselijke vrijwilli gersgroepen kan men aanvragen bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Ook door de week zijn vrijwilligers ak- tief in het landschap, maar dan in land- schapsbeheersploegen. Ze weken van 9..00 tot 16.00 uur, minimaal één en maximaal vier doordeweekse dagen. Als men besluit vrijwillig landschapsbe heerder te worden neme men voor in formatie kontakt op met de WB-Soest fin C-drie), Willaertstraat 49, tel. Ï2630. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 uur. Yakatures 1/106. Bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is plaats voor een medewerkster. Haar werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: 1. bemiddelen tussen vrijwilligers en vakatureverschaffende instellingen 2. uitvoeren van alle voorkomende ad ministratieve werkzaamheden; 3. deelname aan team- en werkbespre kingen (2x per maand). Uitgekeken wordt naar iemand die over goedé kontaktuele eigenschappen be schikt en in staat en bereid is in een klein teamverband diverse werkzaamheden te verrichten en de belangen van de vrij willigsters kan behartigen en uitdra gen. 1/104. Honk- en softballvereniging zoekt wedstrijdsecretaris. •5/104. Gemeentelijk centrum voor basisedukatie Trema '87 zoekt vrijwilli gers mv om de docenten te assisteren bij het geven van les aan volwassenen in de vakken Nederlands en /of rekenen en maatschappij-oriëntatie. Het cen trum stelt zijn vrijwillig(st)ers in de ge legenheid tot het volgen van cursussen voor deskundigheidsbevordering. 5/103. Instituut voor natuurbescher- mingsedukatie vraagt vrijwilligers m/v om in het voor- en najaar één of twee weken behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen. 13/101. Inzamelingsinstantie zoekt vrijwilliger m/v om zich bezig te hou den met het inzamelen van schillen, pa pier, kleding, batterijen, plastic, glas enz. 1/110. Vrouwencentrum zoekt me dewerkster om gedurende 2 ochtenden of middagen per week administratieve werkzaamheden t.b.v. het centrum te verrichten. De voorkeur gaat uit naar iemand met ervaring in tekstverwer king. 1/111. Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwilliger m/v ter ondersteuning van de afdeling "Oplei ding". Belangrijkste taken zijn: docu mentatie (vervolg)opleidingen en het bijhouden en verzorgen van tijdschrif ten en boeken van de opleiding. 19/113. Vrijwilliger m/v gevraagd die op de hoogte is en zich aangetrok ken voelt tot het "drukkerij-gebeuren". Misschien bent u gepensioneerd, hebt u altijd in een drukkerij gewerkt en zou u graag uw ervaring op anderen willen overbrengen. lijke en huishoudelijke voorwerpen, overzichtelijk gerangschikt, staan voor een ver en grijs verleden model. Daar naast een royale ruimte beschikbaar waar wisseltentoonstellingen en expo sities kunnen worden ingericht. Als "Oudheidkamer" begonnen is dit ini tiatief uitgegroeid tot Museum Oud Soest, opgemerkt door velen in Soest, de regio en ver daarbuiten. De naamge ving m u s e u m wil een vlag zijn die de lading dekt. Daarvoor zijn financiële in komsten nodig. Het stichtings- en mu seumbestuur wordt daarbij geholpen door een bescheiden gemeentelijke subsidie en is afhankelijk van de entree gelden f.2,50 voor volwassenen - f. 1,- voor kinderen en f.2,- voor 65+ers en CJP-"paspoort") en enkele donaties. Alles bij elkaar een te smalle financiële basis om het Museum Oud Soest blij vend op een verantwoorde wijze te kun nen exploiteren. Onderhoud, aanvul ling en vernieuwing vragen met de re gelmaat van de klok forse bedragen. Wil het Museum Oud Soest bestaans recht houden, en dus overleven, dan is er op kort termijn voor de dagelijkse ex ploitatie, onderhoud en verdere inrich ting een financiële injectie nodig. Een eerste aanzet daartoe vindt plaats op za terdag 20 mei a.s. Die dag in ons eigen Museum Oud Soest een rommelmarkt. Als U in de komende weken op zolder, in huis of in de schuur iets tegenkomt waarvan U veronderstelt dat het inte ressant is voor de a.s. rommelmarkt dan is een telefoontje met de heer A.J. van den Dijsel, tel. 13901, Lange Brinkweg 11 voldoende om U er vanaf te helpen. Gehoopt en verwacht wordt ook dat het Soester bedrijfsleven de schouders on der deze actie zal zetten. "Opsporing verzocht" van vrienden en vriendinnen van Museum Oud Soest, daarmee be gonnen we ons verhaal. Weliswaar be staat er reeds een club belangstellenden die zich onder de naam "Vrienden van Oud Soest" rond het museum heeft ver zameld, maar er kan en moet nog meer bij. Tegen een jaarlijkse betaling van minimaal f.10,- per persoon, of f.25,- per gezin bent U rechtstreeks met de "Vrienden van Oud Soest" verbonden. Voor wat hoort wat, en dus geeft deze donatie recht op gratis toegang aan het museum. Uw persoonlijke financiële adhesie wordt graag tegemoet gezien door: Museum Oud Soest, Steenhoff straat 46, 3764 BM Soest. Als U zich aanmeldt ontvangt U als geschenk een fraaie pentekening, gratis, van Soest. U kunt het aanmeldingsformulier a.s. za terdag - en zondagmiddag tussen 13.30 uur en 17.00 uur persoonlijk bij het mu seum, Steenhoffstraat 46a, inleveren. Doen, niet alleen wordt U met open ar men en koffie ontvangen, in het kader van het landelijk museum-weekend kkunt U als "Vrienden van Oud Soest" het komend weekend tegelijkertijd kennis nemen van de expositie: "Van Wagenmakerij tot Carroseriebouw", ingericht en samengesteld door de Soester wagenmakersfamilie Van Den Dijssel. Lid worden van de "Vrienden van Oud Soest" is daadwerkelijk mee helpen het goede uit lang vervlogen tij den te helpen bewaren voor nu en later. Steenhoffstraat 46 Zaterdag en zondag a.s. in Museum Oud Soest de expositie "Van Wagenma kerij tot Carroseriebou w". De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele Ie- ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 13 april: Filmhuis: "Hermetisch zwart" is gemaakt naar het boek van Marguérite Yourcenar (1903-1987): "1'Oeuvre au noir". Het is het levensverhaal van de arts-alche mist Zenon, die zich in de 16e eeuw staande hield tussen de Spaanse Inqui sitie en de kerkhervormers. Zenon keert na omzwervingen door Europa onder een schuilnaam terug in zijn geboortestad Brugge. Vervolgd door de Inquisitie wendt hij zijn kennis en vaardigheden als een vermomde arts uit Straatsburg aan, om het leed van on der het oorlogsgeweld gebukt gaande Vlaamse volk te verlichten. Uiteindelijk besluit Zenon zijn vijanden niet langer uit de weg te gaan. Delvaux, die sinds zijn eerste films 'De man die zijn haar liet knippen' en 'Un soir, un train', het stempel magisch-rea- lisme opgedrukt kreeg, heeft een bij zondere prestatie geleverd. "Herme tisch zwart" is geen lichte kost, maar wel een bezienswaardige, soms meeslepen de en steeds liefdevol geconstrueerde film. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: 20/4: Spoorloos 21/4: Hairspray 27/4: The Unbearable Lightness of Being 4/5: Love at First Sight 5/5: Coming to America Vrijdag 14 april: Dit keer begint de avond met een optre den van de regionale muziekschool. Er zijn twee ensembles te beluisteren on der leiding van Jan Ament. Dan volgen de broers Jeroen en Matthijs van Zut- phen met hun band. Vervolgens treedt Perron 5B op en zoals gewoonlijk, sluit Cesar Stormvogel de avond af. Aanvang: 21.30 uur. Toegang gratis. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 16 april a.s. het laatste concert plaatsvinden van de zéér succesvolle Bach-cyclus. Vanaf za terdag 21 januari verzorgden Domor- ganist Jan Jansen en het Barokorkest van de Domcantorij een integrale uit voeringvan de Brandenburgse Concer ten èn van de Concerten voor orgel en orkest van Johann Sebestian Bach. Op 16 april zal men kunnen luisteren naar het 6e Brandenburgs Concert waarin 2 gambia's en 2 altviolen soleren en het Concert voor Orgel en Orkest in g moll met Jan Jansen als solist. Het geheel staat onder leiding van Domcantor Maarten Kooy. Het con cert begint om half vier en de toegang is vrij. Aanmeldingsformulier Vriend van Oud Soest Ondergetekende: naam adres postcodeplaats meldt zich bij deze aan als "Vriend van Oud Soest" - als persoon voor f 10,- per jaar. - als gezin voor f 25,- per jaar. s.v.p. doorhalen wat niet van toepassing is. Als vriend wens ik een pentekening van Soest te ontvangen. ^atumHandtekening: In te zenden of te bezorgen bij: Museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46, 3764 BM Soest De nieuwe vo staat centraal tij die Schuitemak meerde dames Zuid, deze weel aan de bezoeks derdag en vrijd kelijkse koopa^ nisnemen van die door de c< mode-merken De heer en n spreken nadru "modeshow", sen". "Het ga< show, waar de zaal op stoeltje mannequins d presenteren, n een goed beel waarin de dan de komende z allemaal wat sj nen zó binnen - Niettemin zijr Volgende van de So' Aanvang 1. Vastst 1989. 2. Ingek 3. Viage 4. Voor: 5. Voor: 6. Voor: 7. Voor 8. Voor S.Vooi 10. Voo 11. Voo 12.Voc 13.Voc 14. V01 15. Vo. 16. Vo 17. Vc 18. V< 19. V. 20. V 21.V 22.1 23.' 24. 25. 26. 27

Soester Courant | 1989 | | pagina 10