M |Vlodeflitsen' luiden nieuwe collectie in bij Schuitemaker Mode Soester kleur-kunstenaars bij C-1000 Ml - WOENSDAG 12 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 zwart hoek te geef? leintje" Courant gmuziek Donderdag en vrijdag(avond) open huis' Gemeenteraad vergadert Tompoucendag Gemeente stelt Klachtentelefoon in Wandelen langs de Vecht Zomercursussen landgoed Ewijckshoeve Lambertus v.d. Kooy reikt prijzen uit In maart veel verf ingeleverd Auto in brand AANG. BILJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR N.J. KONIJN Jeep Wrangier Commercial: avontuur voor twee Z> A LjfiiïaX 200 X) IJ O/lij ij DO L P pPfjW ifl ÖH| 8® J attfflii Jumelage III Kqdzierzyn Kozle afSiÉ ihock, Sleenhoffs|raa, '77, stelt tich a|s doe| h,el s°t'aal-CDltnre|e ip" op Ie geven als lidsij'f' de veren,glng en genien lidmaatschap, Df k« J' tan voor jongeren l/L ''detelldehnhh„°a'm.« 3 april: -t" is gemaakt naar irguente Yourcenar 'euvre au noir" He, |i van de arts-aiche- lch in de l6e eeuw n de Spaanse Inoni- vormers. 'mzvvervingen door schuilnaam terug j„ Brugge. Vervolgd 'endt hij zijn kennis een vermomde arts om het leed van on- eld gebukt gaande ichten. Uiteindelijk ijanden niet langer ijn eerste films 'De it knippen' en 'Un mpel magisch-rea- :eg, heeft een bij- eleverd. "Herme- rhte kost, maar wel soms meeslepen- 01 geconstrueerde Uiur); tel. 19577. 'Ie Lightness of ght i met een optre- uziekschool. Er beluisteren on- mt. Dan volgen itthijs van Zut- rvolgens treedt ewoonlijk, sluit ond af. «gang gratis. liddagmuziek >16 april a.s. 'inden van de lus. Vanaf za nden Domor- Barokorkest integrale uit- lrgse Concer- /oor orgel en ian Bach. nen luisteren fgs Concert iolen soleren en Orkest in solist. leiding van y- Het con- le toegang is iagd id ^De nieuwe voorjaarscollectie 1989 staat centraal tijdens de "modeflitsen" die Schuifemaker Mode, de gerenom- meerde damesmodezaak in Soest- Zuid, deze week tijdens het open huis j aan de bezoeksters presenteert. Don derdag en vrijdag - óók tijdens de we kelijkse koopavond - kunnen zij ken nisnemen van de nieuwe modetrends, die door de couturiers van bekende mode-merken is ontworpen. De heer en mevrouw Schuitemaker spreken nadrukkelijk niet over een "modeshow", maar over "modeflit sen". "Het gaat niet om een formele show, waarde mensen in een of andere zaal op stoeltjes zitten te kijken naar de mannequins die de nieuwe collectie presenteren, maar om korte flitsen die een goed beeld geven van de richting waarin de damesmode dit voorjaar en de komende zomer heen wil. Het gaat allemaal wat spontaan; de mensen kun nen zó binnenlopen..." Niettemin zijn de modeflitsen niet zo maar even een show tussen de bedrijven door. De bezoeksters worden allerhar telijkst ontvangen - dat zijn ze bij Schui temaker trouwens wel gewend - en er is uiteraard een hapje en een drankje. De presentatie wordt verzorgd door drie professionale mannequins en een al even professionele lady-speaker. De modeflitsen vinden op donderdag middag plaats tussen 14.00 en 16.00 uur; op vrijdag ook tussen 14.00 en 16.00 uur, maar vervolgens ook nog eens 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. In die tijd showen de mannequins de nieuwe collectie enkele malen, in korte "shows" van 20 minuten a een half uurtje. De bezoeksters kunnen er op hun gemak kennis van nemen en zich alvast bezinnen op wat zij zelf zou den willen aanschaffen. Bekende namen In de "flitsen" tonen de mannequins de voorjaarscollectie van internationaal bekende modehuizen. Bekende namen Volgende week donderdag, 20 april, in de maandelijkse vergadering plaats van de Soester gemeenteraad in het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 februari 1989. 2. Ingekomen stukken. 3. Viagenhalfuurtje. 4. Voorstel 89-50:tot vaststelling van de verordening commissie gezond heidszorg. 5. Voorstel 89-58:tot het vaststellen van de verordening geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen. 6. Voorstel 89-64:tot het vaststellen van de milieu-notitie 7. Voorstel 89-65:inzake de gescheiden inzameling en verwerking van GFT-afval. 8. Voorstel 89-67:tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een actieweek "klein chemisch afval" in de gemeente Soest (grote schoonmaak). 9. Voorstel 89-54:tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van de Koninginnelaan uit het res tant krediet ten behoeve van de reconstructie van het Nieuwerhoekplein. 10. Voorstel 89-61 :tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de alter natieve onkruidbestrijding. 11. Voorstel 89-62:tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de renovatie van de sociaal culturele accommodatie in de wijk "De Engh" ("Het Kruispunt"). 12. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbe tering van de beeld- en geluidskwaliteit van BRT 1. 13. Voorstel 89-68:tot wijziging van de salarisbedragen en schalen in de "Be zoldigingsverordening 1988" met ingang van 1 januari 1989. 14. Voorstel 89-74:tot het verlenen van medewerking aan renovatie/aan passen doucheruimten in kleed- en clubgebouw sport park Eemweg. 15. Voorstel 89-49: tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Soest voor vergoeding van kosten voor het vervangen van de dakbedekking op de schuine daken van de basis school "De Bron", Sweelinckstraat 2. 16. Voorstel 89-66: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkomsten ten behoeve van de materiële instandhouding van de openbare basisscholen over 1988. 17. Voorstel 89-57: tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijksdeel neming voor het aangaan van geldlening door de Wo ningbouwvereniging St. Joseph ten behoeve van herfi nanciering van rijksleningen. 18. Voorstel 89-59:tot verlening van de erfpachtsovereenkomst voor het ter rein van de manege, Bosstraat 37. 19. Voorstel 89-69: tot verkoop van het Soester Natuurbad met aangrenzen de grond en opstallen aan de heer M.A. Taphoorn te Soest. 20. Voorstel 89-53:tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van een uitbreiding van een machinale houtbewerkingsin richting met een spuitinstallatie op/in het perceel Driftje 6. 21. Voorstel 89-55 :tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pension, trainings- en handelsstal en dekstation ten behoeve van paarden op/in het perceel Birkstraat 146b. 22. Voorstel 89-52:van de Commissie voor de beroepschriften tot het ge deeltelijk gegrond en het gedeeltelijk ongegrond verkla ren van het beroepschrift van de heer N. Wijnands tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot weige ring van een vergunning voor de uitbreiding van een au- toherstelwerkplaats op het perceel Birkstraat 40. 23. Voorstel 89-60:tot vaststelling van de voorjaarsnota 1989. 24. Voorstel 89-72:van de Commissie voor de beroepschriften tot het onge grond verklaren van het AROB-bezwaarschrift van het bestuur van de Stichting Jeugdzorg Soest tegen het raadsbesluit tot vaststelling van het subsidie 1989. 25. Voorstel 89-73:van de Commissie voor de beroepschriften tot het onge grond verklaren van het AROB-bezwaarschrift van het bestuur van de Stichting Oud Soest tegen het raadsbe sluit tot vaststelling van het subsidie 1989. 26. Voorstel 89-70:van de commissie voor de beroepschriften tot het ge grond verklaren van het beroepschrift namens de heer P. Bos tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot weigering van een vergunning voor de bouw van een garage/paardestal op het perceel Nieuweweg 80. 27. Voorstel 89-77:tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling "Be- stuursschool Utrecht." De heer en mevrouw Schuitemaker in de modezaak aan de Soesterbergse- straat. Foto: Herman van Dam zijn in dit verband o.a. Basler, Ravens, Hucke, LeTruc en Chillytime, vooral op het gebied van de combinatiemode - blazers, pantalons, bermuda's, etc. - maar ook de Bonneterie, Gispa en Ro- berto Sarto (truien, vesten en shirts, ook T-shirts), Tru (blouses) en Zerres (pantalons). Het is voor het eerst dat Schuitemaker Mode op deze manier naar buiten treedt. De modezaak, die zich voor wat de collectie betreft met name richt op het volwassen damespubliek (van ca. 30 jaar tot en met de oudere dames, geïnteresseerd in kleding van een spor- tief-elegante stijl), is inmiddels al drieë neenhalf jaar op de bekende plek in Soest-Zuid gevestigd. "We hebben in die tijd langzaam maar zeker een aardig stuk van de markt veroverd," aldus de heer en mevrouw Schuitemaker. Met de modeshow - die eigenlijk niet zo mag heten - komen zij aan het begin van het nieuwe modeseizoen graag tegemoet aan de wens van heel wat dames uit de klantenkring. De komende dagen staat de modezaak helemaal in het teken van het "open huis", dat bijzonder gezellig wordt'ge- maakt met een hapje en een drankje en wat muziek. Die zijn er trouwens ook zaterdag nog, als de heer en mevrouw Schuitemaker klaar staan om de be zoeksters te helpen die zich hebben la ten inspireren door de modeflitsen. Ui teraard geldt daarbij het motto "vrij heid-blijheid", want de heer en me vrouw Schuitemaker hopen uiteraard goede zaken te doen, maar hechten er ook aan het de klantenkring zo veel mo gelijk naar de zin te maken. f 25,- cadeau! Dat er "muziek" zit in de nieuwe collec tie bij Schuitemaker wordt niet alleen bewezen door de fraaie inrichting van de etalage, waarin muziek een belang rijke rol speelt. Om het "open huis" ex tra aantrekkelijk te maken komt Schui temaker Mode bovendien nog eens met een bijzonder aanbod, dat de bezoek sters als muziek in de oren zal klinken: bij aankopen voor een bedrag van mini maal 125 gulden krijgt men - op ver toon van de advertentie die elders in de ze editie van de Soester Courant is op genomen! - een bedrag van 25 gulden cadeau: een korting die "leuk meege nomen" is... Iedere donderdag ,//v De gemeente Soest wil klantgericht en efficiënt werken. Daarom is de service van de gemeente uitgebreid met het in stellen van een Klachtentelefoon. Van af maandag 17 april werkt deze tele foon in de gemeente. De Klachtentelefoon biedt de inwoners van de gemeente de mogelijkheid om 24 uur per dag te reageren op zaken van algemeen belang waarover ontevreden heid heerst. Iedere burger die meent dat hij (te) lang op antwoord moet wachten of vindt dat de gemeente hem onjuist behandeld heeft, kan via de Klachten telefoon om opheldering vragen. Bin nen 48 uur ontvangt de burger telefo nisch of schriftelijk een reaktie van de instantie waaronder de klacht valt. Het nummer van de Klachtentelefoon is: 9 3 4 5 9. Tijdens de kantooruren heeft de burger via dit nummer 93459 een direkte ver binding met de informatrice van het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. Bui ten de kantooruren moet men de klacht inspreken op een band. Aanstaande donderdag 13 april wordt via de PTT huis-aan-huis in Soest en Soesterberg een speciale folder over de Klachten telefoon verspreid. Het noord-westen van de provincie Utrecht is, mede uit natuur-nistorisch oogpunt, een uniek gebied. Er zijn vele plassen, meren en moerasgebieden waar vele watervogels broeden (o.a.eenden, futen, aalscholvers,water hoen). Op de hoger gelegen delen zijn nog fraaie naald-en loofbossen te be wonderen. De heer Claringbould zal de bezoekers op dinsdagavond 18 april a.s. meene men voor een wandeling langs de Vecht en haar omstreken. Er zijn nogal wat natuurgebieden in dit gedeelte van Utrecht; sommige zijn welde meeste 'echter niet toegankelijk voor (nièt- wetenschappelijke) bezoekers. Wie wel de kans krijgt met een natuurweten schapper mee te mogen in een roeiboot, kano of ander transportmiddel, kan op die tocht van een rijke en gevarieerde flora en fauna genieten. De prachtige dia-serie, samengesteld en grotendeels gemaakt door de spreker, laat veel bij zondere schoonheden zien: veenmos- rietlanden, moerasbos met unieke ve getatie en ook de waterbewoners. Een ander aspect van het Vecht-gebied dat een bezoek me/e/r dan waard is, zijn de schitterende landgoederen met grote tuinen, die de rijke kooplieden en handelaren uit Amsterdam en omstre ken lieten bouwen als "retraite". De voormalige woonplaats van Lin- naeus, Over-Holland, bevindt zich in de nabijheid van het dorp Nieuwersluis. Bij Breukelen is kasteel Gunterstein (uit 1539 en eens de woonplaats van Jo- han van Oldenbarneveld) op aanvraag te bezichtigen. De lezing vindt plaats in het Medisch Centrum (Smitsweg, hoek Nieuweweg) en tegen een geringe vergoeding (f 3,- kunnen niet-leden van Groei en Bloei ook meegenieten. Aanvang: 20.00 uur. Open dag op zondag 16 april Landgoed Ewijckshoeve, op de grens van Lage Vuursche en Bilthoven, orga niseert in de maanden juni, juli en au gustus zijn zomerweek-cursussenpro- gramma. Met een aanbod van 25 ver schillende cursussen hoopt Ewijcks hoeve aan de groeiende belangstelling te kunnen voldoen. Een zomerweek cursus loopt altijd van maandag tot en met vrijdag. Het programma voorziet niet in overnachtingen. Op de Open Dag, zondag 16 april a.s., kunnen belangstellenden informatie krijgen over de cursussen, de deelna memogelijkheden, de docenten en de verschillende startnivo's. Ter illustratie zullen van alle cursussen in ruime mate werkstukken te zien zijn. Een zomercursus biedt de deelnemers de mogelijkheid om onder de deskun dige begeleiding van de Ewijckshoeve- docenten een interessant lesprogram ma te volgen op een heerlijk landgoed in het hartje van Nederland. Bij veran derende weersomstandigheden wordt er gebruik gemaakt van de fraaie ate liers van het landhuis. De lestijden zijn dagelijks van 9.30 tot 16.00 uur; de ge zamenlijk te gebruiken lunches zullen de sfeer uitstralen van de Franse keu ken en uitnodigend zijn voor het leggen van contacten. Een zomercursus vormt een prima ge legenheid om een start te maken met een bepaalde activiteit. De aparte be ginnersgroepjes en de speciale zomerse sfeer op het landgoed nemen de gebrui kelijke beginnersvrees weg. De zomer cursussen stellen de meer gevorderden in staat om hun kennis en vaardigheden te vergroten, alsmede de verschillende interpretaties van andere docenten te ervaren. Om een goede persoonlijke begeleiding te waarborgen en het week- programma te realiseren worden er per docent maxiaal 9 cursisten ingeschre ven. Alle benodigde materialen zijn op Ewijckshoeve aanwezig. De zomercursussen van Ewijckshoeve hebben in de afgelopen 6 jaren een lan delijke reputatie opgebouwd. Voor een goede oriëntatie vooraf kunnen geïnte resseerden de Open Dag van zondag 16 april bezoeken en alvast een beetje de sfeer proeven van het zomerprogram- ma op Eijckshoeve. Vijf nieuwe cursus sen zijn aan het zomerprogramma 1989 toegevoegd, waaronder de boeiende technieken van het "marmeren", de cursus gipsen en mallen maken en het "steenhouwen". Het totale zomerprogramma van Ewijckshoeve omvat de volgende cur sussen: aquarel, olieverf, acryl, te kenvaardigheid, gemengde technieken, portret-modelboetseren, pasteltech nieken, portret,- en modeltekenen/ schilderen, porseleinschilderen, mar meren soft furnishing, slipcovers, meu belstofferen, gipsen en mallenmaken, kalligrafie, binnenhuisarchitectuur, Amerikaans patchwork en quilting, droomdozen, leertechnieken, zijde schilderen, bloemschikken, fotografie, sieraden, herbaria en encadreren, droomhuizen en tekstverwerken "wordperfect". Ewijckshoeve houdt 16 april open huis van 10.30 uur tot 17.00 en is gelegen aan de Soestdijkseweg nr. 12, te Lage Vuursche aan de weg tussen Bilthoven en paleis Soestdijk. Voor telefonische aanvragen van het zomerprogrammaboekje kan men bel len, tel. 02156-497 en 294. Niemand minder dan de bekende Soester kunstschilder Lambertus v.d. Kooy was vorige week present bij de C-1000 supermarkt V.d. Graaf aan de Zuidpromenade. Daar reikte hij de vier hoofdprijzen uit aan de winnaars van de grote kleurwedstrijd, die door de supermarkt was georganiseerd en waaraan heel wat Soester kleur-kun stenaars in de dop aan hebben meege daan. Van de Kooy was bijzonder onder de indruk van de ingeleverde kleurplaten en vond het jammer dat er maar vier prijzen beschikbaar waren, omdat het nu extra moeilijk was de winnaars te kiezen. Voor elk van de prijswinnaars had hij een persoonlijk compliment, wat ongetwijfeld een stimulans kan zijn bij hun verdere inspanningen op artis tiek gebied. Alle winnaars kregen van mevrouw V.d.Graaf van de supermarkt bovendien nog een fraaie bos bloemen. De prijs bij de jongens tot zeven jaar - In de maand maart is door de bevolking van Soest en Soesterberg weer veel Klein Chemisch Afval e.d. ingeleverd. Vooral veel verf werd deze maand naar de inleveradressen gebracht (1438 kg). Ingeleverd werden: bestrijdingsmidde len: 19 kg in de maand februari 48 kg); verf: 1438 kg (758 kg); bijtende stoffen 0kg(126 kg); fotochemiecaliën: 72kg (79 kg); afgewerkte olie: 800 kg (470 kg); en lege batterijen 277 kg (282 kg). De 277 kg lege batterijen werden als volgt ingeleverd: bij de stortplaatsen De Schans en Ant. van Leeuwenhoeklaan 0 kg (58 kg), bij de detailhandel 208 kg (122 kg), bij de bejaardencentra 12 kg (16 kg) en bij de scholen 57 kg (86 kg). Werk ook mee aan een schoon milieu door het Klein Chemisch Afval (K.C.A.) niet met het huisvuil mee te geven, maar apart in te leveren. Bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (tel.22555) kan men u alles vertellen over de plaatsen waar u dat Klein Che misch Afval kwijt kunt. Politie en brandweer werden vorige week gealarmeerd omdat er aan de Beukenlaan een auto in brand was ge vlogen. De bestuurder, een 44-jarige Soester, had tijdens het rijden tot zijn schrik gemerkt dat de motor brandde. De vermoedelijk oorzaak was kortslui ting. Een hulpvaardige mede-automo bilist bluste het eerste vuur en de brand weer deed dat nog eens grondig over. De schade bleef beperkt tot de motor. (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 -1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest een fraaie garage - ging naar Paul van Hoogenhuizen van de Haverweerd. Bij de meisjes in dezelfde leeftijdsgroep was het Chantal v.d. Laan van de dr. s'Jacobstraat, die een prachtige baby pop mee naar huis mocht nemen. Bij de jongens van acht tot elf jaar bleek de prijswinnaar tot ieders verrassing ook een meisje te zijn: Fleur Olde Heu- velt van de Birkstraat. Zij kreeg een walkie-talkie. Het misverstand was ont staan doordat ze alleen haar voorletter bij de tekening had geschreven, maar dat mocht de pret allemaal niet druk ken. Hester van Beek van de Willem de Zwijgerlaan ontving de prijs bij de (ech te) meisjes van acht tot elf jaar. Zij kreeg een prachtig pakket Ministeck. A utobedriif Bosboom introduceert Een echte Jeep Wrangier vanaf f 33.795,-, ruim tienduizend gulden la ger dan waarvoor de auto tot nu toe in de prijslijst stond! Dat is nu mogelijk. Autobedrijf Bosboom aan de Birk straat 105 te Soest levert de beroemde Jeep Wrangier voortaan ook in Com mercial-uitvoering. Zonder achter bank, met 'grijs' kenteken en door het wegvallen van de Bijzondere Verbruiks Belasting extra aantrekkelijk geprijsd. Daardoor kan minigeen een droom rea liseren: in een stoere Jeep met een aar dige partner op avontuur. Achterin is volop ruimte voor bagage, bij mooi weer gaat de kap eraf: dit is leven. De prijslijst van de Jeep Wrangier Com mercial start bij f 33.795,- incl. BTW f 28.518,99 ex.) en loopt door tot f 39.995,- voor de Wrangier Laredo Hardtop. De Jeep Wrangier is de recht streekse afstammeling van de oer-Jeep die in en na de oorlog zo'n imponeren de rol speelde. Maar dan uiteraard wel geheel aangepast aan de eisen die in 1989 en de komende jaren aan een auto worden gesteld. Stoer van uiterlijk en ontzagwekkend stevig gebouwd. Aan gedreven door een krachtige viercilin- der van 76 KW/103 DIN-pk met gere gelde katalysator, 5-bak, inschakelbare vierwielaandrijvirig en een stevig- com fortabele vering. Stuurbekrachtiging is standaard, evenals uitstekende stoelen, een zeer uitgebreid instrumentarium en brede 215/75 R15 terreinbanden. De topsnelheid bedraagt 145 km/u, het brandstofverbruik bij 90 km/u ruim e/e/n op tien. De Wrangier Commer cial is leverbaar in vier uitvoeringen: Softtop, Hardtop, Sahara Softtop en Laredo Hardtop. De beide laatste uit voeringen zijn extra fraai uitgerust. Zo als bij auto's op grijs kenteken verplicht zijn de zijruiten van Softtop en Hardtop geblindeerd. Een interessante en aan trekkelijke uitbreiding van het Jeep-le veringsprogramma. i-J f f 1/t O Y A. Vandaag: Wethouders drs. J.L. Menne (CDA) i De adviseur: "In mei 1987 ben ik ne gen dagen in Kozle geweest. De men sen daar zijn bijzonder vriendelijk en gastvrij en ze doen hun uiterste best liet ons naar de zin te maken. Vooral met oudere mensen kun je in het Duits goed communiceren, maar het is moeilijk hun diepste roerselen te pei len. Ze maken van hun hart geen moordkuil maar vertellen toch heel omslachtig waar het op staat. In het sobere straatbeeld zie je veel mensen met plastic tasjes lopen, lo pen, open en wordt massaal gebruik gemaakt van het openbaar vervoer. De bussen zitten tjokvol. Zondags loopt iedereen met een mis saal onder de arm. Als je aan de late kant bent, moet je achter in de kerk blijven staan, want er is beslist geen plaats meer vrij. Jong en oud volgen de mis en dan komen de mensen tot le ven. Er wordt uit volle borst gezongen alsof het plafond naar beneden moet komen. Het roept bij mij herinnerin gen op aan de tijd vlak na de oorlog hier in Nederland. Ab Blokzijl heeft me alles laten zien. Die man is letterlijk "ereburger" van Kozle en dat merkje ook. Hij wordt op straat aangeklampt en mag bij sommi gen door de achterdeur binnen ko men. De pastoor stopt midden in zijn preek, begroet hem officieel in de ere dienst en gaat dan weer verder. Zijn hulpacties op het gebied van de ge zondheidszorg hebben zeer veel in druk gemaakt. Die autoriteit heeft hij gekregen door de manier waarop hij zijn beloftes waar maakt. Als Blokzijl zegt "dat breng ik de volgende keer mee", dan doet hij dat ook. Bobo's Ik hoop dat Blokzijl deze activiteiten volhoudt. Hij is de verpersoonlijking van Soest in Kozle. Daarom is deze stedenband niet kunstmatig si ben ik een groot voorstander van deze jume lage. Officieel ben ik adviseur van de Stich- mn «iSfl ting Jumelage Soest/Kozle. Sommige mensen zijn geneigd hieraan een poli tiek tintje te geven. Dat is onjuist. Het initiatief komt uit de burgerij en het gemeentebestuur ondersteunt dat. Daarom vind ik ook dat iedereen die hieraan meedoet zelf voor de kosten moet opdraaien. Wij zijn geen bobo's die op kosten van de gemeenschap buitenlandse reisjes gaan maken. Dat moet zeer duidelijk zijn. Het fonds dat we gecreëerd hebben voor de jumela ge is alleen bestemd voor de Polen die hier op bezoek komen en de lasten moeilijk kunnen dragen. Voor de leerlingen van het Griftland College is dit werkbezoek zeer leer zaam. In februari hebben we aan de oduers uitvoerig uitleg gegeven om eventuele bezwaren weg te nemen. De belangstelling was enorm. In Polen ligt een schat van gegevens voor het oprapen en zijn er genoeg kansen de blik te verruimen en contacten te ma ken. Ze gaan niet onder de hoede van het gemeentebestuur naar Polen, maar kunnen daar geheel hun eigen gang gaan. Kaars Van maandag 17 april tot vrijdag 21 april brengt een delegatie van het ge meentebestuur en het jumelageconiité van Kozle een bezoek aan Soest. Maandag de zeventiende wordt het gezelschap door ons ontvangen in de trouwzaal naast het gemeentehuis. Woensdag 19 april wordt een ontmoe tingsavond georganiseerd in C-drie niet de Soester bevolking en vertegen woordigers van het verenigingsleven. Hierbij treedt de Folkloristische Soes ter Boerendansgroep op, vertoon ik enkele dia's, vertelt burgemeester Lewczak iets over zijn eigen stad, zegt de heer Bare van het Poolse jumelage coniité een en ander over de Poolse initiatieven en treedt een Poolse dans groep op. Als de Poolse ambassadeur het woord wil voeren, wordt hiervoor ruimte ingelast. Een dag later ontsteken wij in aanwe zigheid van onze gasten in de raads vergadering een kaars om de duurza me vriendschap te symboliseren. We proberen ook, als het lukt op tijd, het gemeentewapen van Kozle (zie foto aan de toegangswegen van Soest te plaatsen om de stedenband aanschou welijk te maken. JAN VISSEH

Soester Courant | 1989 | | pagina 11