WEEKEND RECEPT Fraaie modeshow Sophia van Amersfoort HUWELIJKSFEEST WASIEL STEITIMER Grote KCA- Schoonmaakactie: 24 t/m 28 april m _£AGINA 1e WOENSDAG 12 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 l-SOE^ JROEN, )NVEILIG 'OLITIEK SEIN 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: Inbraken Menkolaan Toneelmiddag bij ouderenbond KB O Padverharding in park Colenso j. cornelisse bv. Dakwerken Jongerenkoor Shirchadasj zondag te gast bij 'In de Ruimte' JJ-L3LI3 Beckenoff uit de Elzas Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant ^bartltutym Voor een perfekt verzorgd Informatie tel. 13807 Voorlichting over KCA op scholen ZET JE OGEN OP SCHERP ri-r-nvT V door Arie ÏEN Wandelaar Jet kan en zal U in de ruim 450" tondjes Soest" die Arie in de loop der fjren met U heeft gemaakt niet zijn Waan dat hij nogal hecht aan het Jrincipe democratie. Het is een staatsvorm waarbij U en ik, foor vertegenwoordigers, ons zelf re- eren, daarbij frank en vrij meningen |d wensen uitend die wij de moeite Jan het beluisteren en overwegen Kaard vinden. Hoewel in Nederland, |us ook in Soest, ongeveer alles 50 lar later gebeurt vormt de toepassing p uitwerking van het begrip democra- 'e daarop een uitzondering, perken en nitwits kunnen, niet gehin- d door fatsoen, beschaving en stijl, een beroep doen op democrati- jche verworvenheden. De hedendaag- Je samenleving, opnieuw ook in Soest, beeft er, tragisch genoeg door demo cratische beginselen en toepassingen, jiog geen passend en heilzaam ant ivoord op kunnen vinden. Desondanks waagt Arie deze week weer eens een poging. Pal zit zo. hebben er in deze gemeente, met iel oog op de gemeenteraadsverkie- lingen in '90, een nieuwe politieke partij bijgekregen: "Groen Soest" is {de naam... Dp het geboortekaartje dat het kind [vergezelt een tekst die vertelt dat er pan de huidige politici, het College van p. en W. en de door u en mij gekozen (Vertegenwoordigers in de gemeente rad niets goeds te verwachten valt. Dit uitgereikte brevet van onvermo gen slaat op het gevoerde gemeente beleid met betrekking tot het natuur bad, het gemeentehuis en andere "ruimtelijke zaken", voor alle duidelijkheid, Arie is de eer- die beaamt dat de geloofwaardig- eid van de gevoerde gemeentepoli- iek binnen Soest nogal eens ter dis- Icussie staat. Daaraan zijn, zonder uit zondering, alle politieke partijen het «voltallige college van B. en W. schul- Idig. De een meer, de ander minder. En ■wat het toepassen van het begrip de- I inocratie betreft: doorzichtige duide lijkheid laat nog wel eens te wensen lover. Er valt, om de politieke geloóf- I waardigheid voor de a.s. gemeente- raadsverkiezingen weer op peil te [brengen, dus wel het een en ander recht te trekken c.q. te herstellen. Al leen al op basis van politiek lijfsbe- houd verwacht Arie daar ongeveer al- les van. "Groen Soest", de verse politieke f groepering doet dat niet. Hun woord- I voerder, ene Harry Witte, verschijnt I als een: dol geworden stier in de poli- tieke arena, neemt het gezelschap op I z'n horens en beoogt daarmee een al- i gehele opruiming te bereiken. Een op- k zet die tot mislukken is gedoemd. Groen Soest is namelijk een afdruk van een gezelschap dat zich thuis voelt I bij actiegroepen die zich bedienen van hoogst inferieure "voorlichtingsperio- I dieken" waarin op anonieme wijze re- I delijk fatsoenlijke burgers met laster en kwaadsprekerij te kijk worden ge- I zet. Burgers, die het wagen over een I aantal zaken rond milieu en welzijn ander opvattingen en standpunten er op na te houden dan wat zich tot "Soest Alarm" wenst te rekenen. "Groen Soest", nu en straks ijveraars I voor een leefbaar milieu in Soest. Om- l dat de lucht die aan dit milieu vastzit al op een afstand te ruiken is toch maar trachten vertrouwen te blijven houden I in uw bestaande politieke voorkeur. I De een zal dit moeite kosten, de ander gerijpt met de gedachte dat politiek I bedrijven slechts mensenwerk is. La- ten we, hoe U tegen links en rechts ook I aankijkt, samen op de bres blijven I staan om wat in democratisch opzicht in Soest leefbaar is te houden, te ver- I beteren. Een uitvloeisel van deze democratie is I dat "Groen Soest" daaraan mee mag doen. Dat een aantal ongewassen I geesten ons bij alle goede voornemens I hinderlijk voor de voeten wenst te lo- pen en met het neersabelen van men sen, standpunten en beslissingen de Soester politiek meent te "verrijken" moeten we maar voor lief nemen. Het is tijdelijk. Het is meer vertoond. Vroeger, en nu dus weer. I Groen Soest, milieu op afstand te rui- ken. ARIE WANDELAAR Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Een onbekende dader is in de nacht van zondag op maandag actief geweest aan de Ir. Menkolaan. Bij twee huizen bleek hij een gaatje in het raamkozijn te heb ben geboord, waardoor hij de ramen kon openen. In beide gevallen kwam hij het huis binnen. In het ene huis wordt niets vermist; van het andere huis is dat nog niet duidelijk. De Katholieke Bond voor Ouderen te Soest (KBO) organiseert op 13 april in de grote zaal van dienstencentrum De Vijverhof, aanvang 14.00 uur, de tradi tioneel maandelijkse bijeenkomst, waarbij dit keer een bijzonder toneelge- beuren centraal zal staan. De toneel groepen De Plankeniers(Naarden) en de Nieuwegeinse Comedie (Nieuwe- gein) spelen die middag respectievelijk de eenakters "Even zitten" en "Het Aanzoek". Beide voorstellingen wer den in januari '89 met eerste prijzen be kroond tijdens het tweedaagse eenak terfestival te Baarn. Tijdens de pauze wordt een loterij gehouden. Bij even tuele vervoersproblemen kan men bel len: tel. 20328, 13284 of 14665. De afdeling Groenbeheer gaat binnen kort verhardingsmateriaal aanbrengen op de paden van het park Colenso. De afgelopen jaren zijn regelmatig bij de gemeente klachten binnengekomen over de slechte beloopbaarheid van de ze paden. Nu momenteel de bovenlaag van de trainingsvelden op enkele sport complexen vervangen wordt, kunnen de werkzaamheden in kombinatie hier mede uitgevoerd worden. De boven laag vn de trainingsvelden - een meng sel van steenslag en lava - kan uitste kend dienst doen als padverharding. De werkzaamheden duren ongeveer een week. fntm rinnc van De modeshow die het bekende Soester modehuis Sophia van Amersfoort (Ko- ninginnelaan) vorige week in de Knol lentuin organiseerde heeft het verwach te succes zeker overtroffen. De zaal was tot de laatste plaats gevuld met belang stellenden, die een uitstekend idee kre gen van de nieuwe collectie. Zeven mannequins showden de nieuwe modellen onder leiding van eigenaresse Gerda Kuyper, muzikaal begeleid door Ham van Haaften, in een gezellige sfeer. Centraal stond met name de "draagbaarheid" van de modellen, die grotendeels van eigen ontwerp waren: niet alleen mooi om te zien, maar ook vlot draagbaar en vooral lekker zittend, ook voor de wat grotere maten. Opvallend waren bijvoorbeeld de prachtige katoenen jasjes, met of zon der voering en kraag, en in diverse vro lijke dessins, gemakkelijk te combine ren met de "eigen" pantalons van Sop hia van Amersfoort. De sportieve en geklede ontwerpen voor de handbe- drukte "Paapjesstoffen" trokken te recht veel aandacht. De Sophia van Amersfoort-jasjes, bla zers, blousons, blouses en broeken ble ken gemakkelijk te combineren met sweaters, truien en rokken van bekende merken als "Joek", de chiquere japon nen, blouses en truien van "Modiana" en de fraaie pantalons van "Karelia". Daarnaast was er veel belangstelling voor de polo's en T-shirts van gerenom meerde merken als "Mare O'Polo" en "Hanes", de sjaals van "Jago" en diver se uitstekend gekozen garnituren, zoals de schoenen van Van Hall uit Baarn. Boutique des Fleurs zorgde voor een opvallend vrolijke bloemversiering en de fraaie coiffures waren afkomstig van Haarmode Ans. Sophia van Amers foort heeft de bezoeksters allerlei bruikbare suggesties meegegeven voor de nieuwe voorjaars- en zomermode. Foto: Goos van der Wilt. Installatiebedrijf c Tel.(02155)13014-12577 In een feestelijke dienst van de Evange lie Gemeente In de Ruimte, treedt zon dag 16 april het bekende jongerenkoor Shirchadasj uit Ede op. De dienst wordt gehouden in het paviljoen aan de Insin- gerstraat en begint om 15.30 uur. Ieder een is van harte welkom en de toegang is gratis. In de pauze is er koffie. Shirchadasj is een enthousiast profes sioneel jongerenkoor, dat uit ongeveer 130 leden bestaat. De naam Shircha dasj is Hebreeuws voor 'een nieuw lied'. Dirigent en pianist Bert Leeuwis heeft de leiding over dit christelijke koor. Hij heeft het in 1978 ook opgericht. Het repertoire van Shirchadasj bestaat uit Engelstalige liederen met een evan gelische ooodschap. Van de verlossing door Jezus Christus uitdragen door christelijke liederen te zingen. De mu ziek is in bijna alle gevallen afkomstig van de Continental Singers of Adrian Snell. Zij maken gospelmuziek die door heel Nederland al grote bekendheid ge niet. Enkele leden van Shirchadasj zullen tij dens het optreden in het Paviljoen van de Evangelie Gemeente In de Ruimte een solo-lied zingen, met ondersteu ning van het koor. In de afgelopen vier jaar maakte Shir chadasj vier toernees door Hongarije en Oostenrijk. Zij gingen ook al een keer naar Amerika en Canada. De Beckenoff is van oorsprong een stoofge- recht van varkensvlees dat in de oven van de plaatselijke bakker gaar werd gemaakt. Huisvrouwen plaatsten hun stoofpannen nadat de bakker het dagelijkse brood had gebakken in de nog hete oven en lieten het er zolang in staan (ca. 4 uur) tot de oven was af gekoeld. Thuis werd hét gerecht dan vlak voor het opdienen nog even op het fornuis opgewarmd. Het is een gerecht waarbij gekookte blad groenten zoals spinazie en andijvie maar ook frisse salades goed passen. Reken voor 4 personen op 600 a 650 gram licht doorregen varkenslappen. Verder heeft u nodig: bouillon (eventueel van een tablet), gedroogde tijm, 1 eetlepel gedroog de jeneverbessen, aardappelen, 2 uien en lichte droge witte wijn uit de Elzas (bijvoor beeld Riesling of Edelzwicker). Maak het vlees droog met keukenpapier en snijd het in dobbelstenen (ca. 1 h cm). Be strijk wand en bodem van een ovenvaste schaal, waarop een goed sluitend deksel past royaal met zachte boter. Kneus de jenever bessen en strooi er wat peper, zout en V2 theelepel fijngewreven tijm over. Meng alles door elkaar. Schil 750 gram aardappelen en snijd ze in kleine parten. Pel de uien en snijd ze in smalle ringen. Leg de helft van de aardappelen in de schaal, verdeel daarover de helft van de uienringen en strooi er 3/4 van het jeneverbessenmeng- sel over. Dek alles af met de rest van de aard appelen en strooi de rest van het jeneverbe smengsel erover. Schenk er tenslotte 2 dl wijn en 2 dl bouillon bij. Leg het deksel op de schaal en plaats de schaal in het midden van een reeds tot 175UC voorverwarmde oven. Reken op een oventijd van 2VS uur. Temper na 1 uur de ovenwarmte tot i50" a 160°C. Strooi er valk voor het opdienen eventueel 2 eetlepels fijngehakte peterselie over en schep alles éénmaal om. Dien het gerecht in een ovenschaal op. Tip: Beckenoff kan geruime tijd van tevoren gemaakt worden. Het smaakt zelfs lek kerder als het vlak voor het opdienen even wordt opgewarmd. Bereidingstijd: 30 minuten Energie per portie:1920 kJ (460 kcal) het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest De gemeente Soest houdt een groot scheepse inzamelingsaktie voor klein chemisch afval in de week van 24 t/m 28 april a.s. Het doel van deze week is dat meer mensen meer chemisch afval inleverenWant u weet: chemisch afval is zeer schadelijk voor ons milieu. Dus als u b.v. tijdens uw grote lenteschoon maak in uw huis klein chemisch afval te genkomt,. HOU HET APART! En le ver het in tijdens de aktieweek bij de chemokar, die alleen in de periode van 24 t/m 28 april door de straten rijdt. Na deze week kunt u uw chemisch afval terugbrengen naar de winkel waar u het gekocht heeft. Met Klein Chemisch Afval wordt be doeld al het huishoudelijk afval dat gro te schade aan de natuur aanricht, omdat het niet op natuurlijk wijze kan worden afgebroken. Voorbeelden van deze stoffen zijn batterijen, medicijnen, verf, bestrijdingsmiddelen, oplosmiddelen (zoals peut en wasbenzine), olie, cos metica, enz. Waarom een aktie? In de gemeente Soest kunnen alle inwo ners hun Klein Chemisch Afval inleve ren bij het gemeentedepot aan de Schans in Soest of aan de Ant. van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg. Ook op sommige scholen of bij bepaalde winkels kan men batterijen kwijt. Dit gebeurt alleen veel te weinig!! Het meeste verdwijnt door de gootsteen of w.c. en komt zo in ons milieu terecht. Terwijl als het apart ingeleverd wordt het verantwoord verwerkt of herge bruikt wordt. D,m.v. een huis-aan-huis brief zullen de bewoners geïnformeerd worden over op welke dag de chemokar door de straten komt. Doe mee met de aktie! Laat zien dat u ook een schoon milieu wilt. Lever uw Klein Chemisch Afval in bij de chemo kar! Tijdens de aktieweek komt hij bij u in de buurt. De gemeente Soest heeft alle basisscho len gevraagd een bijdrage te leveren aan de aktieweek over Klein Chemisch Af val (KCA), die van 24 t/m 28 april wordt gehouden. Tijdens de aktieweek kan er in de lessen aandacht worden be steed aan de schade die het KCA toe brengt aan het milieu. Voor de hoogste klassen is een video film met bijbehorend lesmateriaal te leen. Voor de laagste klassen is er een kleurplaat. Het is van belang dat kinde ren al jong weten hoe ze verantwoord met het milieu moeten omgaan. Als de lessen niet meer tijdens de aktie week in te passen zijn, kunnen er af spraken worden gemaakt over het ge bruik van het lesmateriaal in een andere periode. Het kleurrijke brillen avontuur begint bij BRILCENTRUM NOTA. Kom een kijkje nemen naar onze toon aangevende kollektie van 't nieuwste in monturen en zonnebrillen. Wij bieden de bril van morgen, in vele heden daagse variaties en daar kiezen wij het best pas sende, allermooiste voor uit. Als U wilt. t!»^7!r^!n!r^s^ë5n!J lïnlnft W l!r iU linïsfnïr^sSr 02155-1 71 20 van weedestraat 87

Soester Courant | 1989 | | pagina 17