cW LTC Soest 1 vol goede moed van start in Overgangsklasse A ik op Dames Stam-SoVoCo verliezen van kampioen ATC Red Stars stelt vierde plek veilig slA 20 Hoop K IN WOENSDAG 12 APRIL 19RQ~ SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 Geen winst in laatste thuiswedstrijd AGAVS freewheelt over Salvo: 3-0 VOLLEYBAL VOLLEYBAL Fraaie resultaten Soester bowlers BOWLING Zitvolleybaltoernooi in Trits TAFELTENNIS Magere overwinning Shof V.Z. J. VAN HOMOET TENNIS Jazz- en peutergymnastiek zijn succes Sportkopij Avond in het teken van het grote gelijktrekken Succesvolle dag voor Eemvogels KORFBAL SCRABBLE Zaterdag 13 mei in de Rank Nederlands Scrabble Kampioenschap beleeft zijn 17e editie Zaalprogramma BRIDGE HOCKEY Hocky-uitslagen Winkeldievegges (13 en 14) betrapt SOESTER COURANT Dames 2 kampioen BASKETBAL i Herman :htte Jack verschal- st. Na een f geklopt, uw de bal :1, en met veer Jack cht junior itrijd voor y (gebles- hierdoor latste half ide Edwin ok een ac- Dbbie van :1 verdien- bricqxbij- in de doel- )lwarda na :r ging net )e uiterste ia een on- van Baal ïguitdeler, ;schreven. a voor de int spelers een hand. bracht ju- ga in het iden terug nschap dat id moeten schorsing in de partij i oofd!) 9.43 5 (pers. re- )ver 10 km tieten deel- hier samen p v.d Berg n resp. 15e svan Rasch t de voeten waarmee e maar nipt 5 34.46 en iaarna pas- n Velzen de hij alweer :rper stelde, "d in dit ge- Niettemin ijes zijn met ;e afstands- ïrd 72e in root en Ge dicht bij el- Seniorenrij in 39.10 en AV Pijnen- :nk van Hal als 17e en resp. 41.03. stors van de /et. II klasse 38.46, waar- irbleef. igeafstands- gezien een Gerrie den i een tijd van )p de 10 km 15 Dini v.d. rdienstelijke i legde de 10 nstad mag te- de score van >r ingewijden tul Van der leren dat Ad- ;vecht enkele e, en dat had het begin aan De groeiende ïnstrever niet jw klaar. Hij jk de stukken hiermee zijn ;t seizoen, ij waarin zijn ■sen hoop en rij toch de ze- uwelink zette e uit waarmte stitie voor de e Jeugdkam- oep de over- de stand van ise kan force- als wisselspe len zijn kwa- vas Meinema te deed Gu- t onder voor Graaf met le- In een aantrekkelijk duel heeft het eerste damesteam van Stam-SoVoCo de laatste thuiswedstrijd van de kam pioen ATC-Hengelo verloren. Het tweede team won van Streekgenoot Cito uit Zeist even overtuigend als ge makkelijk met 3-0. Stam-SoVoCo kreeg de kampioen van de eerste divi sie op bezoek. Een ploeg die slechts eenmaal verloor in de competitie 88- 89 en zich dus een echte kampioen mag noemen. Stam-SoVoCo had zich goed voorbereid op deze wedstrijd en er ontspon zich vanaf het eerste fluit signaal een aantrekkelijke wedstrijd die een scoreverloop te zien gaf dat volkomen gelijk op ging. De thuisploeg had een aantal goede aanvalscombinaties in huis waarmee ATC aanvankelijk niet goed raad wist. De speelsters hadden de opdracht ge kregen snel en gevarieerd aan te vallen om daarmee te voorkomen dat de gas ten een goed, sluitend blok konden plaatsen tegenover de aanval. Dat lukte menigmaal, maar ATC is niet voor niets kampioen en veranderde de opstelling in de veldverdediging waardoor gemis te ballen aan het net toch verdedigd konden worden. Zo ontstonden er lan ge rallys die in de beginfase meestal werden gewonnen door ATC. Zij maakte net wat minder fouten dan de soms te gespannen opererende thuis ploeg. Door te gehaast de acties af te ronden maakte Stam-SoVoCo kleine foutjes die door ATC direct werden af gestraft. De eerste set ging na 35 minu ten volleybal met 11-15 naar ATC. In de tweede set paste Stam-SoVoCo beter op. De opslag werd gevaarlijker en daarmee boekte de Soester ploeg succes. De angel werd uit de aanval ge trokken terwijl het bij Stam-SoVoCo Angela Manders was die samen met Maija de Wildt voor veel punten zorg de. Via 6-19-4 en 13-6 werd de tweede set gewonnen met 15-9. In de volgende twee sets volgde een spannend duel, dat beide malen door ATC, dat het meest constant speelde, werd gewonnen, 6- en 9-15 voor de ware kampioen, ATC- Hengelo. Geen stunt van Cito Het Zeister Cito heeft de stunt uit de eerste helft van de competitie niet kun nen herhalen. In Zeist werd gewonnen met 3-0 van een ontredderd Stam-So- VoCo. Zover is het ditmaal niet geko men. De Soester ploeg, nog in de race voor een promotieplaats, speelde welis waar geen grootse wedstrijd maar wist toch te verhinderen dat de gasten een echte bedreiging vormden voor Stam- SoVoco. De van Stam-SoVoCo afkom stige Erna van Doorn kon Cito niet vol doende motiveren en inspireren. En door zelf te veel acties te willen opeisen raakte zij uit haar spel en miste Cito de enige kwaliteitsspeelster die zo'n be- dreiding was geweest in de eerste wed strijd. Een 3-0 overwinning voor Stam- Na twee vrije zaterdagen hebben de heren van het Soesterbergse AGAVS zich freewheelend kunnen voorberei den op de toppen tegen SSS. De wed strijd tegen Salvo 1 werd met 3-0 ge wonnen. Tot grote tevredenheid van sponsor 1B AS kwamen de heren zonden blessu res uit deze strijd, zodat het volledige team ter beschikking stond voor de krachtsinspanning die afgelopen dins dag (11 april) werd geleverd. Daar hier van bij het ter perse gaan van deze krant nog geen gegevens voorhanden waren, zal komende week verslag van deze tita nenstrijd worden gedaan. Het Maartensdijkse Salvo 1 was niet be paald een tegenstander om van te likke baarden, daar zij reeds gedegradeerd waren. Ook AGAVS was met de ge dachten reeds bij de topper tegen SSS bezig, waardoor een matige partij op het veld werd neergezet. Uitslag: 3-0. Setstanden 15-13, 15-9, 15-7. De dames van AGAVS maken een op merkelijke opmars en zijn nu in de sub top der 2e klasse aangekomen. Reeds zes wedstrijden zijn ze ongeslagen, me de doordat zij ook afgelopen zaterdag wederom twee volle winstpunten kon den meenemen. Nu werd het Amers- foortse Vollkei met 3-1 verslagen. Set standen: 13-15, 15-8, 15-8, 15-11. SoVoCo was het gevolg. Volleybal deze week Deze week gaan de beslissingen vallen. Morgenavond de laatste volleybal avond in Sporthal Beukendal van de competitie 88-89. Tien Stam-SoVoCo teams binden daar de strijd aan met te genstanders uit de regio. Zaterdagmor gen eveneens in Sporthal Beukendal de laatste competitiewedstrijden van de Stam-SoVoCo-jeugd, aanvang 8.45 uur. En dan zaterdagmiddag in Sport zaal De Bunt. Om 13.00 uur de meisjes A-selectie tegen de koploper in de A-top-klasse Set-Up uit Scherpenzeel. Dan om 15.00 uur Stam-SoVoCo 3 te gen SVH uit Hoogland. Als VIF in de wedstrijd tegen plaatsgenoot Gemini vrijdagavond één punt verspeelt dan zijn er voor het derde damesteam van de Soester Volleybal Combinatie kam pioenskansen. Uiteraard dient er dan wel gewonnen te worden. Om 17.00 uur sluit het eerste herenteam van Stam-SoVoCo de competitie af met de wedstrijd tgen het Baarnse Touché. Hier is de vierde plaats in het geding. Het eerste damesteam van Stam-SoVo- Co speelt uit tegen KDS in Wormerveer terwijl het tweede team voor de lastige opgave staat Thornax in eigen huis de punten afhandig te maken. Als nummer twee Flamingo's uit Gennep verliest en Stam-SoVoCo 2 wint, staat de kans op promotie voor de deur. Bolland een derde plaats wisten te be- In de week van 29 maart tot 2 april wer den de jaarlijkse afdelingskampioen schappen bowling gehouden in Zuili- chem. Behalve de Soester kampioenen A. Brehler en P. Bolland, die door de Soester Bowling werden uitgezonden, hadden zich nog twee heren en drie da mes van de SBB ingeschreven, waaron der mevr. J. Karei. In de voorrondes wisten J. karei en r. Bolland zich een finaleplaats te verove ren. A. Brehler werd in de allerlaatste voorronde nog net een finaleplaats ont houden. Zij eindigde als zevende. Afdeling 9 van de Nationale Bowling Federatie is één van de grootste afdelin gen van de NBF en omvat de gehele provincie Gelderland en de provincie Utrecht. Het is dan ook een flinke pres tatie dat bij de Dames D-klasse J. Karei een 2e plaats en bij de Heren C klasse r reiken. Uitslagen: Maandag Baanbrekers-Silver Star 1 Nieuwinleague-Kegelkeilers Pin Downs-C-team Heineken-Turtles Toetanchamon- Arrows Bullseye-Oude Enghe Dinsdag: Bondsspaarbank-C-dne Madame X-G-team Bodrum-King's Palace 't Juk-Dexcrest Bunk-Happy Hoekers HAM-Trio Bleeker Flatratjes-VCS Silver Star II-Trio HER Antons groente-Strajk Jeugd Antons jeugd-de Dotjes MHC Boys-J4Klu 3 The Flipstones-F-team 4-1 4-1 1-4 0-5 2-3 3-2 0-5 1-4 1-4 4-1 4-1 1-4 0-5 0-5 1-4 5-0 3-2 3 1/2-1 1/2 Op vrijdag 14 april wordt in het Baarn se sportcentrum De Trits voor de derde maal een zitvolleybaltoernooi gehou den, voorafgaande aan de week van de collecte voor gehandicaptensport (17- 21 april). De deelnemende teams be staan zowel uit validen als minder vali den. Het wordt een spectaculair evene ment. Het toernooi wordt gespeeld tus sen 19.00 en 21.15 uur. De toegang is gratis. Shot 1 won zaterdag in de zaal aan de Heideweg met weinig verschil van het eerste team van NMB/VDO. De uit wedstrijd werd na een periode van zeer intensieve trainingsarbeid met 1-9 ge wonnen. Nu waren vooral Jonker en Den Blan ken aanmerkelijk minder goed voorbe reid. Door een bezoek aan het wereld kampioenschap tafeltennis in Duits land hadden zij een week training ge mist. Jonker verloor zijn eerste partij en na een 2-1 voorsprong voor de Soesters moesten Den Blanken en Jonker het dubbel door zeer slecht spel uit handen geven. Mooie overwinningen van Den Blanken en Busch en een kansloze ne derlaag van Jonker tegen Sabayo brachten de stand op 5-3 voor Shot. Het leek spannend te worden toen Busch van verdediger Co Claussen ver loor. In de laatste wedstrijd bewees Jon ker toch nog een keer zijn kracht en ver sloeg in twee ijzersterke games de jonge Maaten en zorgde zo voor de toch wat teleurstellende 6-4 overwinning. Shot 2 had in het Gelderse Lochem geen kind aan het plaatselijke De Toe komst. Net als in de thuiswedstrijd kreeg de degradatie-kandidaat geen enkel punt. Schuiling en Van Elteren waren nog zo beleefd de thuisploeg twee game-overwinningen te gunnen, maar zelfs dat kon er voor de over-am- bitieuze Hoogeveen niet af; 0-10. Vol gende week wint het tweede thuis van het eerste team van DES. Publiek is vanaf 17.00 uur van harte welkom in de zaal aan de Heideweg. Overige uitslagen senioren: Shot 3-Quick 2:8-2; Bunshot l-Shot4: 3-7; Shot 5-Vitus 2: 7-3; Shot 6-Good Luck 6:4-6; Good Luck 5-Shot 7: 8-2; Shot 9-Victoria 6: 0-1; De Hilt 3-Shot 10:4-6; Shot 11-Huizen 15:10-0; Shot 12-ATC 8:: 3-7; Bunshot 6-Shot 14: 5-5 Jeugd Het eerste jeugdteam van Shot lijkt af te stevenen op een plaats in de midden moot van de hoogste klasse van de lan delijke jeugdcompetitie. Zaterdag speelde het team thuis tegen De Koren beurs 1. Een 4-1 achterstand was nodig om de Shotmachine op gang te laten komen. Via twee overwinningen van Houtgast en Van Beek en een van Fran sen werd het uiteindelijk nog 5-5. Shot 2 deed het tegen ZTTC 1 aanmer kelijk beter. ZTTC werd aan het begin van de competitie beschouwd als de be langrijkste kandidaat voor het kam pioenschap, maar zaterdag had het team geen schijn van kans tegen het bij na onverwinnelijke Shotteam. Shot gunde het trio met 1-9 niet meer dan één punt en lijkt nu zelf een goede kans te hebben op het kampioenschap. Pa- trick Dam en Pieter Salentijn behaalden beide drie overwinningen, terwijl Paul Roest met twee zeges weinig voor hen onder deed. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Bijmaat 2: 2-8; Good Luck 5-Shot 4: 3-7; Shot 5-Huizen 7: 9-1. WIJ HADDEN EEN AFSLANKVAKANTIE Vakantie op zo'n prachtige nieuwe fiets van ons da's een gezonde afslankvakantie. Koop er een voor jaren fietsplezier op ons adres hier, TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 De gratis lessen in jazzgymnastiek bij "De Springbokken" zijn in de maand maart een groot succes geworden. Er meldden zich zoveel meisjes voor deze populaire bewegingsvorm, dat er niet genoeg plaats was in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Dus is men uitgewe ken naar de grotere zaal aan de Vale riaanstraat. De proef is volkomen ge slaagd Het lesrooster van "De Spring bokken" is nu uigebreid met de volgen de uren op donderdag: 17.00 -18.00 uur. Meisjes van 6 tot en met 8 jaar; 18.00 -19.00 uur. Meisjes van 9 tot en met 11 jaar; 19.00 - 20.00 uur. Meisjes van 12 tot en met 15 jaar en ouder. Door de afsplitsing in groepen naar leeftijd is een ruime opvang van nieuwe leden mogelijk. Die zijn dan ook van harte welkom! Een soortgelijke ontwikkeling was ook te zien bij de moeder/peutergymnas- tiek op vrijdag aan de Heideweg (in gang tussen de huisnummers 18 en 20). Ook daar zijn de tijden aangepast aan de grote vraag naar een eerste kennis making met de gymnastiek. Peuters en hun moeders kunnen daar terecht van 10.30 tot 11.15 uur en van 11.15 tot 12 uur. De proef met gymnastiek voor buiten landse vrouwen loopt goed, maar is nu wegens de Ramadan opgeschort tot na de Nederlandse hemelvaartsvacantie in de eeste week van mei. Er hebben zich voor de lessen op maandag aan de Smitsweg al tien dames gemeld, maar er kunnen er nog meer bij. Daarom zal een wachtlijst worden aangelegd. Over al deze nieuwe lessen wordt infor matie gegeven op het kantoor van "De Springbokken" aan de Laanstraat 93a, hoek Beetzlaan. Het kantoor is voor publiek geopend in de morgenuren van maandag tot en met donderdag en tele fonisch bereikbaar onder nummer 12124. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Eemvogels 1 moest op eigen veld aan treden tegen Minverva 1. Het duurde bijna de halve wedstrijd voor Mmerva 0-1 scoorde. Fons Verduin maakte di rect daarna de gelijkmaker. Tot aan minuten voor het einde scoorden Be- ry Chornelisse, Marco van Barreveia en Marco Kuil. Minerva vond nog éénmaal de korf en de eindstand was 4-2. Om 11.00 uur traden Eemvogels 2 en K.V.O. aan. Jammer was het dat K.V.O. moest beginnen met twee da mes te weinig. Toch werd er leuk ge speeld. Astrid Doornekamp maakte van afstand 1-0. K.V.O. bracht de stónd d.m.v. een afstandsschot op 1-1. cn ta Lijfering en Richard van den Hoeo maakten 3-1. Annette Steeman en ko- bert-Jan Smits zorgde voor 5-2- Daarna werd de wedstrijd gestaakt omdat er ie veel blessures aan de kant van K.v.u. waren. De Eemvogels 4 speelden tegen n Hilversumse Altius 4, beslist geen mak kelijke wedstrijd. Er werd op n'vea"^[ speeld en de wedstrijd was aantrekke- De 27e competitieronde van de scrab- bleclub De VanDalen stond groten deels in het teken van de inhaalwedstrij den. Een aantal achterblijvers benutte de avond om een tweetal competitie wedstrijden te spelen, om vooral half juni het minimum aantal van 24 scores te kunnen laten noteren. Zo hadden Jan Leijendekker, Jan Dan- vers, Jan Hekkenberg, Willemien Wit kamp, en Riet Rabelink een druk bezet te avond. De score van de avond was echter voor Anneke Tak, die meer dan 110 punten op Dieuwke Vastenburg wist goed te maken, zodat de spanning aan de top weer helemaal terug is. De uitslagen van afgelopen donderdag: H. Danvers-D. Vastenburg 431-5-3 T. v. Egdom-J. Hekkenberg 412-417 T. v. Egdom-R. Rabelink 369-422 R. Rabelink-J.v. Zijtveld 359-455 W. Klute-J. Hekkenberg 371-383 J. Danvers-T. Danvers 581-356 W. Witkamp-J. Danvers 496-509 D. Vastenburg-J. Leijendekker 393- 4471 J. Leijendekker-A. Tak 426-614 W. Witkamp-T. v.d. Veer 506-434 T. v.d. Berg-W. Klute 336-395 C. Soeterik-T. v.d. Veer 524-375 A. Nuysink-Mw. M. Gerth 590-354 A. Janssen-R. de Groot 498-356 Liefst zeven mensen dus boven de 500 punten en nog enkele er dicht tegen aan. De Nederlandse kampioenschap pen hebben in ieder geval een aantal sterke deelnemers van de kant van de VanDalen. De prijs van de week uit de ronde na de pauze was deze keer voor Trudy Dan vers, die er tegen haar man niet veel van bakte, maar daardoor ook het dichtst bij de gevraagde 350 punten eindigde. Donderdag is er als gewoonlijk weer scrabble in Dienstencentrum Honsber- gen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. lijk om te zien. Er waren hele goede aanvallen bij en de verdediging zat pri ma dicht. De doelpuntenmakers: Wim van Rhe- nen 2x. Bas Verhey 2x, Anneke Boom 2x, Ton Kraaikamp 2x, Tini Martens lx! Eindstand 9-2. Junioren Jl-Esdo J2 Een goed lopende wedstrijd zowel in de aanval als de verdediging. De eerste helft gaf Esdo tegenstand en de rust stand was 4-3. Doelpuntenmakers: Pascal Koopman 2x, Manon Nieuwen- huis en Reyk Muller. Na de rust bleven de doelpunten van de Eemvogels ko men. Alles lukte. De eindstand was 11- 5 Doelpunten van: Maarten Hereygers 3x Miranda Koopman, Manon Nieu- wehuis, Emile Lijfering en Rieke Smak- Huizen 3-Eemvogels 3 5-3 D.O.C. BI-Eemvogels BI 11-J Voor de 17e maal vindt op zaterdag 13 mei het Nederlands Scrabble Kam pioenschap plaats. Dit unieke kam pioenschap wordt uiteraard weer ge speeld in "de Rank" aan de Soester- bergsestraat 18. De opening zal om 10.00 uur worden verricht, waarna de eerste ronde begint. De prijsuitreiking zal om ongeveer 17.00 uur zal plaatsvinden. Zoals elk jaar speelt elke deelnemer drie ronden, zodat iedereen gelijke kansen krijgt en de spanning er tot het laatste moment in blijft. Aan de hand van de "Dikke van Dale" zullen diverse moeilijke en vreemde woorden door een deskundige jury worden beoordeeld. Het gebouw van het J.O.C. (achter "de Rank") zal deze dag als "Scrabblebar" fungeren, waar tijdens de pauzes de in wendige mens gesterkt kan worden met een ruime sortering broodjes, soep, koffie, etc. Na in 1973 te zijn begonnen met een zestigtal scrabble-liefhebbers uit Soest en omgeving, is het kampioenschap uit gegroeid tot een waar Nederlands Kampioenschap, met deelnemers uit het gehele land. Het wordt georgani seerd door het Jongeren Ontmoetings Centrum (J.O.C.) van de gerefor meerde kerk te Soest-Zuid. Aangezien er nog een aantal plaatsen beschikbaar is, kan men zich nog laten inschrijven bij onderstaand adres, waarna men een bevestiging met spe lersnummer krijgt thuisgestuurd. Wie zich wil laten inschrijven dient dit per briefkaart te doen die (in blokletters) naam, adres, postcode en woonplaats moet bevatten. Het inschrijfgeld be draagt f. 12.50. Het inschrijfadres is Wendy Unkel, Van Goyenlaan 62, 3764 XK Soest. Sporthal Beukendal Zaterdag 15 april 1989 13.00 - 23.00 uur Red Stars Sporthal de Banninghal Zaterdag 15 april 1989 09.00 - 12.00 uur BC Badso Zondag 16 april 1989 10.00 - 18.00 uur BC Badso 18.00 - 21.30 uur AGAVS Bas ketbal Sporthal de Bunt Zaterdag 15 april 1989 09.00 - 12.00 uur BC Badso 12.00 - 20.00 uur Sovoco Sportzaal C-drie Zaterdag 15 april 1989 09.00 - 17.00 uur BC Selby Zondag 16 april 1989 12.00 - 15.00 uur BC Selby Na jaren van "net niet" promoveerde het eerste seniorenteam van de LTC Soest vorig seizoen naar de Over gangsklasse A. LTC Soest werd daar door na Bosheim en HLTC de derde vereniging in competitiesterkte in re gio het Gooi. Coach en manager van dit team, de LTC Soest-trainer Pieter Verbrugh, vindt de afdeling waarin Soest 1 voor de komende competitie is ingedeeld 'Toei- zwaar"maar is er van overtuigd dat zijn team zich in de Overgangsklasse A kan handhaven en ziet zelfs mogelijkheden voor promotie. Bridgeclub Eemland heeft de derde se rie van zes competitiewedstrijden afge sloten. De uitslagen zijn: A Groep: 1. HH. V.d. Kant-Dorrestein 2. HH. Swaalf-Ligtenberg 3. Echtp. Groen B Groep: 1. Echtp. De Jong 2. M. Postema-Hr. De Lange 3. Mw. Groen-Hr Mol C Groep: 1. Echtp. Reer 2. Ds. Lemmens-Verwey 3. HH. Homan-Elissen D Groep: 1. Echtp. Gipon 2. Echtp. V.d. Heuvel 3. Mw. V. Groningen-Hr. Mos De nrs 1,2 en 3 uit de B, C en D Groep promoveren respectievelijk naar de A, B en C Groep. Er volgt nog één serie van zes wedstrijden. Competitie Zaterdag, jongens Soest Al-Hilversum Al 1-3 Be Fair A3-Soest A2 3-4 Vianen A3-SoestA3 2-4 Soest B 1-Nieuwegein BI 1-1 SCHC B4-Soest B2 6-0 SCHC Cl-Soest Cl 5-0 Soest C2-Gooische C4 0-i Gooische D3-Soest Dl 1-1 Soest D2-Baarn D2 5-3 Loenen D3-Soest D4 0-3 Meisjes: Culemborg Al-Soest Al 0-3 Soest A2-Phoenix Al 8-1 Maarssen A2-Soest A3 0-4 Soest Bl-Shinty BI 2-0 SCHC B3-Soest B2 5-0 Soest B3-Laren B4 vriendschappelijk Soest B4- Phoenix B2 10-1 Shinty Cl-Soest Cl 1-0 SCHC C3-Soest C2 1-5 Spitsbergen C2-Soest C3 11-1 Soest D1-Gooische Dl 0-4 Amersfoort D1 -Soest D2 2-1 zondag: Dames:Maarn I-SoestI 1-0 Ushc li-Soest II afgelast Spitsbergen 2-Soest 3 3-3 Laren 6-Soest 4 0-4 Soest 5-Voordaan 7 7-1 Heren: Rosmalen I-Soest I 4-1 Soest Il-Schaerweyde 5 2-4 Soest 3- Schc 14 5-2 Leerdam 2-Soest 4 4-3 Soest 5-Nieuwegein 5 2-1 Schaerweyde 7-Soest 7 2-2 Gooische D-Soest A 6-3 Soest B-Gooische E 1-4 Personeel van een zaak in huishoudelij ke artikelen aan de Van Weedestraat heeft maandag twee meisjes uit Soest, van 13 en 14 jaar, in de kraag gegrepen toen ze ervandoor gingen met drie pen nen en een potje badzout. De meisjes werden overgedragen aan de politie. Die noteerde hun namen in het grote boek. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Soest 1 heeft zich professioneel op de komende zeven weken tenniscompeti- tie voorbereid. Al in de zomer van 1988 werd versterking gezocht en gevonden. Remco van Beek, onlangs nog districts indoor-kampioen, is de nieuwe eerste enkelspel-speler van het team en ook de ex-Hilverheidespeler Hendrik Jan Dol man maakt, naast good-old Bert van Wede, deel uit van Soest 1Bij de dames is naast Lizet van der Kolk en Hildy Bruin (vorig jaar niet één verlies partij), Marieke van Rossum aangetrokken. Deze oud QUick-Nijmegen speelster woont en studeert in Utrecht en ver koos de LTC Soest boven de verenigin gen in haar nieuwe woonplaats. Dit nieuwe team heeft in de afgelopen winter wekelijks ruim vier uur samen getraind en speelde bovendien een aan tal oefenwedstrijden. Aanstaande zon dag 16 april krijgen de Soesters in hun eerste wedstrijd het ijzersterke HLTC 2 op bezoek. Deze competitiedag wordt dus onmiddellijk al een krachtmeting en voorspelt mooi tennis op het park aan de Schrikslaan. De zondag-junioren van de LTC Soest werden in het afgelopen najaar kam pioen van Nederland. Het team be stond uit Sonja Huizinga, Sanne de Metz, Vincent Langendorff en Ragnar Hulskamp. Voor de komende competi tie werd dit team aangevuld met een an dere Soest-kanjer, Joop van Kooy. Door de uitstekende trainingsresulta ten en de enorme vooruitgang is beslo ten deze groep als tweede zondag-se niorenteam te laten uitkomen in de lan delijke tweede klasse. In deze topjeugd hoopt de LTC Soest over enkele jaren de opvolgens voor haar eerste team te hebben gevonden. Niet alleen op zondag, maar ook op za terdag, dinsdag en woensdag wordt er in de komende maanden tenniscompe- titie gespeeld. In totaal nemen ongeveer 50 teams van de LTC Soest deel aan de diverse soorten senioren- en junioren- competitie. Heren 1 speelde afgelopen weekeind zijn laatste uitwedstrijd en moest hier voor naar Leiden om het in het ge bouw van de Leidse Universiteit op te nemen tegen het onderaanstaande LUSV dat degradatie ook niet meer kan ontkomen. Zonder de geblesseerde Harrold Veen en Bert Hilhorst en de door werkzaam heden afwezige Dick van de Hammen vertrok het Soesten gezelschap om deze klus te klaren. Opdracht van de Red Stars-heren was in ieder geval twee winstpunten mee naar Soest te nemen en zodoende een zeer stevige vierde plaats te behouden op de ranglijst. Het was in de sfeerloze Leidse sporthal een magere start van het Soester gezel schap, dat de indruk wekte niet bijster geïmponeerd te zijn door de Leidse stu denten. Hierdoor werd het een saaie eerste helft, waarbij de Red Stars-heren niet volledig tot de bodem gingen. Ge volg was slechts een kleine marge in het Soester voordeel bij de rust:33 -25. In de tweede helft werden de zaken wat energieker aangepakt en met een con stant spelende man-to-man verdedi ging had LUSV steeds meer moeite. Toen de Red Stars-heren ook de snelle break wat beter afrondden werd de marge steeds groter. Peter Hellinga speelde de wedstrijd door een lichte blessure niet helemaal uit, maar deson danks werd het toch een duidelijke 80- 56 overwinning, waarbij met name Re- ne/ Lansaat bijzonder produktief was met een score van 15-11, een totaal van 26 punten, waar tegenover de niet bij ster spelende Jan van Maanen aan slechts vier punten kwam. Het Soester herenteam rest komende zaterdag de laatste wedstrijd van deze competitie en wel om half acht in sport hal Beukendal tegen Luba, dat momen teel een zevende plaats inneemt. Dames II kampioen Het tweede damesteam Heeft afgelopen zaterdag feest kunnen vieren in sport hal Beukendal. De Soester dames, dit jaar voor het eerst spelend met elkaar en uitkomend in de kern tweede klasse, hebben dit jaar in feite geen tegenstand gehad van niveau. Vele wedstrijden werden eenvoudig gewonnen, doordat het klasseverschil te groot was. Alleen het Hilversumse Dunckers was een te- gestandster van niveau en uitgerekend tegen dit team konden de Soester da mes afgelopen zaterdag kampioen wor den bij winst. Zoals gebruikelijk in een kampioen- wedstrijd waren de zenuwen soms gro ter dan nodig, waardoor de Red Stars- dames toch maar moeilijk afstand kon den nemen van hun opponenten. Met een klein verschil bij de rust (20-16) was het duidelijk dat de zaken wat ener gieker moesten worden aangepakt. Dat gebeurde dan ook en diep in de tweede helft lukte het de Soester dames wat meer afstand te menen en zodoende promotie te bewerkstelligen naar de kern eerste klasse. Overige uitslagen Het vijfde herenteam blijft nog uitzicht houden op het kampioenschap. Nu ver sloegen zij Woudenberg 2 met forse cij fers 101-51.Het zesde herenteam wilde niet onder doen; zij haalden ook fors uit tegen Woodpeckers 3 uit Houten en overtuigend met 125-40. De meisjes-junioren moesten hun meerdere erkennen in Dunckers-meis- jes en verloren met 42-58. Winst was er voor de meisjes-adspiranten tegen New Stars met 64-32, en verlies voor de wel pen tegen de kampioen Midland, met 25-92. Een slechte wedstrijd van heren 3 in Zeist tegen BZ'72 1 was oorzaak van een 60-54 onnodige nederlaag, maar heren 2 presteerde het om onvolledig aan te komen in Eemnes en verloor daardoor reglementair met 2-0. Aanstaande zaterdag is er in Beukendal een groot programma. De wedstrijden beginnen al om half elf 's ochtends en duren tot 's avonds elf uur, met om half acht heren 1 tegen Luba.

Soester Courant | 1989 | | pagina 21