'Als je 't goed doet kun je een tioup betekenen voor de mensen' Speeldoos mm WOENSDAG 12 APRIL 1989~ SOESTER COURANT PAGINA 23 G.A. van Haren van Uitvaartverzorging Verwoerd: "Gedeelde liefde, halve \l If liefde", een lachsucces Ander geluid bij Super-Channel Programma LIBRIS TOP 10 Evan de ven Kleur bekennen mag gerust Forse vernielingen bij nieuwbouw Schrikslaan LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION Kvan de ven Rene/ van Zee en Nelleke Boissevain ereleden John Steentjes nieuwe voorzitter Pijnenburg düdubbers Onderzoek woonwensen 55 jaar en ouder Vissen happen weer naar adem... Benzine gestolen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' WIELERSPORT 'Terug over de Heuvelrug';29 april TRIATHLON Dubbel succes voor TTG De schieter Op Hemelvaartdag: Tienerzeskamp Bij 'In de Ruimte' Reizende CDA-soos bij Molenschot Ochtendbladen te koop voor patiënten Nieuw projekt UW in Zonnegloren t —4 "Een stukje sociaal werk". Zo noemt begrafenis-ondernemer G.A. van Ha ren van de Noorderweg zijn vak. Sinds vorig jaar is hij de enige particuliere ondernemer in Soest: de Algemene Soester en Baarnse Uitvaartverzor ging Verwoerd. De naam van zijn voorganger is daardoor onverbreke lijk met de zaak verbonden gebleven. "Uit respect," aldus de heer Van Ha ren. Respect - dat is in algemene zin het "leitmotiv" dat in het werk van de heer Van Haren te onderkennen valt. Res pect voor mensen, niet alleen als ze nog volop in het leven staan, maar ook als ze het leven voorgoed hebben verlaten. Van Haren is iemand die daarmee da gelijks beroepshalve wordt geconfron teerd. Beroepshalve, dat is zeker, maar niet beroepsmatig of kil-zakelijk. Van Haren heeft een hoge opvatting van zijn werk en beseft dat de mensen hem doorgaans benaderen onder omstan digheden waarin van hem het nodige begrip en inlevingsvermogen wordt ge vraagd. Daarnaast is hij de nuchterheid zelve en heeft de voortdurende omgang met de dood en het verdriet hem zijn gevoel voor humor en voor de betrekkelijk heid van veel zaken niet afgenomen. In tijden waarin de emoties van de mensen soms hoog oplopen is hij dan ook een steun en toeverlaat, waarop men kan rekenen. Hij heeft in de loop der jaren heel veel meegemaakt, zowel prettige als minder prettige zaken, en kan daar over heel onderhoudend vertellen. Omgaan met mensen Wat nem in dit toch altijd nog ietwat merkwaardige vak vooral boeit is de omgang met mensen, meer in het bij zonder de "nabestaanden", zoals de fa milieleden van overledenen doorgaans worden aangeduid. "Als je 't goed doet kun je een hoop betekenen voor de mensen." Dat is volgens hem ook een van de grote voordelen van het particu lier begrafenis-ondernemerschap. "Je hebt meer tijd voor de mensen, je komt zélf aan huis en spreekt alles met ze door, je begeleidt ze in een belangrijke periode en kunt een heleboel zorg van hen afnemen." Goed-met-mensen- kunnen-omgaan is dan ook een van de eisen die aan een begrafenis-onderne mer gesteld moeten worden. De heer Van Haren nam vorig jaar de Soester Algemene Uitvaartverzorging over, die tot enkele jaren geleden onder leiding stond van de heer M. Verwoerd. Daarvoor was hij meer dan tien jaar lang uitvaartleider geweest bij een grote begrafenis-onderneming in Utrecht, gevolgd door een aantal jaren als be heerder van het crematorium in Nieu- wegein. Hij kent het "vak" dus van bin nen en van buiten. "Wat ik in Nieuwegein miste was vooral het kontakt met de mensen. Zo'n cre matie verloopt in het algemeen nogal steriel. Voor de familie kun je in die om standigheden weinig betekenen." Toen hij de zaak van de heer Verwoerd - die enige tijd daarvoor was overleden - kon overnemen aarzelde hij dus niet en streek hij met zijn gezin in Soest neer, om daar zijn "oude" vak weer te gaan uitoefenen. Van die beslissing heeft hij geen spijt gehad. Uitvaartcentrum Soest heeft behoefte aan een particulie re begrafenis-ondernemer, aldus de heer Van Haren, zonder iets ten nadele van zijn collega's te willen opmerken. De overige "ondernemers" zijn coöpe ratieve verenigingen of stichtingen "zonder winstoogmerk". In veel plaat sen zijn zij het die ijveren voor een uit vaartcentrum, zoals ook in Soest het ge val is. Er zou binnen afzienbare tijd een uitvaartcentrum aan de Albert Cuyp- laan moeten verrijzen. De heer Van Haren ziet weinig in die plannen. Naar zijn oordeel zal dat namelijk leiden tot het opdrijven van de kosten. Wat hem betreft blijft de situatie voor lopig zoals ze is, met Zonnegloren als enig mortuarium in Soest, waar overi gens negen van de tien overledenen worden opgebaard. "Zonnengloren is misschien niet helemaal up-to-date, maar het heeft alles bij de hand." Ook voor de plaatselijke middenstand - met name de horeca, die een belangrijke dienstverlenende functie heeft, met na me voor de gebruikelijke bijeenkom sten rondom de uitvaart - lijkt hem de totstandkoming van een groot uitvaart centrum geen goede ontwikkeling. Van Haren voorziet als het aan hem ligt een ontwikkeling naar de realisering van een aantal kleinere uitvaartcentra, zonder "monopolie-positie" voor één centrum. "De mensen moeten kunnen kiezen, vind ik." Zelf speelt hij wel met de gedachte zo'n kleinschalig centrum te realiseren. Een goede lokatie weet hij al: het zwembad de Turf aan de Wal deck Pyrmontlaan, dat beschikbaar komt als het nieuwe overdekte bad aan de Dalweg klaar is. Vooralsnog verricht de heer Van Haren zijn werkzaamheden echter vanuit de zaak aan de Noorderweg 29. Daar be schikt hij uiteraard over alle voorzie ningen, zoals een lijkwagen, rouw- schermen, kistkoeling, opbaarkleden, etc., zodat hij aan alle wensen die de fa milie mocht hebben kan voldoen. Ook het thuis opbaren, waaraan vooral ou dere mensen de voorkeur geven, levert hem geen enkel probleem op. "Het kost wel wat meer werk, maar technisch of hygiënisch zijn er tegenwoordig geen beletselen meer. Het vereist natuurlijk wel een goede controle." Beschikbaar Een goede begrafenisondernemer is ie mand die niet alleen sterk rekening houdt met de wensen van de familie, maar ook iemand die voortdurend aan spreekbaar is. "Je moet dag en nacht, 24 uur per etmaal beschikbaar zijn, on geacht de dag van de week; tijd voor ze hebben; waar ze je ook ontbieden, daar ga je heen, om de mensen te helpen en te adviseren." Dat laatste geldt niet zo zeer voor de vraag of men zal kiezen voor een traditionele teraardebestelling of crematie. "Dat zal ik de mensen niet voorschrijven; ze moeten dat helemaal zelf beslissen," aldus de heer Van Ha ren. Het komt overigens steeds vaker voor dat de betrokkenen zélf bij hun leven al vastleggen wat er na hun verscheiden dient te gebeuren. Soms nemen ze al kontakt op met de ondernemer als er nog geen sprake is van een naderend einde en laten ze zich uitgebreid voor lichten over de dingen die dan aan de orde komen. Van Haren heeft daar niets op tegen. "Het is geen slechte zaak als de gang van zaken van tevoren zo goed mogelijk wordt geregeld." De ge gevens worden ten behoeve van de na bestaanden dan vastgelegd op een kaart: Wat te doen bij overlijden. Ook voor de kosten die een begrafenis on vermijdelijk met zich meebrengt zijn af spraken te maken. De heer Van Haren heeft, zoals gezegd, geen spijt van zijn "overstap" naar Soest. "Mijn vrouw en ik hebben het hier goed naar onze zin, ook voor wat ons werk betreft. In de stad wordt vaak heel veel van je geëist; hier gaat het alle maal nog wat gemoedelijker toe. De mensen zijn hier rustiger; stadsmensen zijn vaak zo gehaast..." Kuttureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 De armoede van het hedendaagse re pertoire-toneel voor wat betreft blijspel en klucht duurt helaas onverminderd voort. En dus zijn de op de uitkomst van de kassa gerichte vrije produkties zo ongeveer verplicht terug te vallen op klassiekers in dit genre die hun in staat stellen het hoofd boven water te hou den. Katrijn Theaterproducties, o.l.v. Andre/ v.d. Heuvel en Kitty Janssen, koos in het zeventiende speeljaar voor het meest gespeelde blijspel van de En gelse auteur Alan Ayckbourn How the other half loves"eerder uitgebracht in ons land onder Liefde half om halt dit theaterseizoen gepresenteerd als "Gedeelde liefde, halve liefde De op bouw en uitwerking van dit blijspel kent een constructie die de meesterhand van de auteur verraadt. Over de inhoud het volgende: Als je er naast je eigen part ner er nog een liefde op na wilt f101*0®" moet je wel zorgen dat, als het wordt, je een goed alibi achter de han hebt. Want als het vriendje met wie je uit was hetzelfde alibi hanteert als jij, kunnen er moeilijkheden ontstaan. zo vergaat het in deze voorstelling Yvonne Goedhart (Kitty Jansen). Haar alibi lig voor de hand, maar blijkt hetzelfde te zijn als dat van haar vriend; nameiijK een ontmoeting met een collega van haar man die huwelijksproblemen zou hebben. Als Guus Goedhart (Andre/ v.d. Heuvel) deze alibi-collega tijdens een etentje tracht de huwelijksproble men op te lossen, blijkt het vriendje het zelfde te hebben gedaan. In een zeer sterke bezetting waren het naast lutiy Janssen en Andre/ v.d.Heuvel vo°r^ Maija Lieuwen en Michiel Kerbosc die de kansen van auteur Ayckbourn, op zeer komische wijze gestalte geven aan schitterende typetjes, benutten Toegegeven, naarmate de voorstelling vorderde (het rode potlood had niet misstaan) bleef er van de aanvankelijk subtiele humor weinig over, maar het enthousiast reagerendé Speeldoospu- bliek had er, evenmin als uw recensent, bezwaar tegen om kopje onder te gaan in wat zich in een klucht oploste. Een geoliede voorstelling waarin Ellis v.d. Brink qua volume best een paar toon tjes lager mag "zingen" en Rob Fruihof (nog) net niet het macho-type tot leven brengt. Absolute detailkritiek. De op nieuw van stof ontdane bijna stokoude Ayckbourn werd met deze verrukkelij ke voorstelling nieuw leven ingeblazen, terwijl aan de intentie van de auteur, la chen moet mogen, ononderbroken werd voldaan. Desondanks toch een enkeling die het na de pauze voor ge zien verklaarde. Intepretatie van hu mor, kwestie van smaak. Het meren deel van de opnieuw uitverkochte Baarnse Speeldoos was eerst na drie uur lach en schaterwerk terug in het le ven van alledag. Agenda De Speeldoos Donderdag 13 april, 20.15 uur: "Seagull" Theatervoorstelling door het Neder lands Dansgezelschap "Opus One" Kaarten f 10,- Pas65/CJP f 7,50 Vrijdag 21 april, 20.15 uur: "Taboe" Toneelstuk met in de hoofdrollen Eric Schneider en Kiki Claassen. Kaarten f 18,- Pas65/CJP f 16,- Donderdag 27 april, 20.15 uur: "Klapband" Cabaretprogramma van cabaretgroep Sofokles Kaarten f 10,-. Ook voor Pas 65/CJP Met ingang van 3 april is Super-Chan- nel bij het doorgeven van het geluid overgegaan van het stereosysteem naar het meer-talen-systeem. Daardoor is het voor de CAI niet meer mogelijk het geluid in stereo door te geven. Als standaard gaat de CAI het Neder landstalig geluid doorgeven op het eer ste geluidskanaal. Op het tweede ge luidskanaal wordt dan het Engelstalige geluid doorgegeven. Dit laatste is alleen te ontvangen op toe stellen die voorzien zijn van een twee talen-systeem. Toestellen met een mo no-geluidssysteem kunnen alleen de Nederlandse tekst ontvangen. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal, Smitsweg 311/ 313, tel.19546 Donderdag 13 april: Kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. 4 uur tot half 5. Kosten: fl,50. Vrijdag 14 april: Tienerinloop voor 13 t/m 17 jarigen. 4 uur tot half 6. Maandag 17 april: Timmerclub voor 10 t/m 13 jarigen. 18.30 tot 20.00 uur. Kosten fl.-. Maandagvondsoos voor verstandelijk gehandicapten. 20.00 tot 22.00 uur. Kosten fl.50. Dinsdag 18 april: Tieneravond voor 13 t/m 17 jarigen. 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: fl,- Woensdag 19 april: Instuif: Spelenkermis, voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 2 uur tot half 4. Kos ten: fl,- Creatieve vrouwen. 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f2,50 per keer. Brei-groep. 19.00 tot 21.00 uur. Kos ten: fl,50. Naai-groep. 19.00 tot 21.00 uur. Kos ten: f2,50. Het Kruispunt, Alb.Cuyplaan 200, tel.21987. Dinsdag 18 april: Inloopuurtje voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Je kunt tekenen knutselen, spelletjes doen eet. 4 uur tot half 6. Woensdag 19 april: Instuif:Naamkaartjes maken voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,- De Vangrail,Nachtegaalweg 8c; tel: 17615. Zaterdag 15 april: Bingo! Met vele leu ke prijzen; vanaf half 8. Woensdag 19 april: Instuif: Dans/ex pressie met schminken, verkleden, dan sen en knutselen. 2 uur tot half 4. Kos- ten:fl,~ Donderdag 20 april: Geen kleuteruurtje! Volgende week nadere informatie over: Klaveij assen in de Praatpaal en korte kursus Jazz-dansen in de Praatpaal. VAN DEZE WEEK FICTION 1(1) UmbertoEco De slinger van Foucault49,50 2. 2) Hugo Claus Het verdriet van België 29,50 3. 2) Isabel Allende Eva Luria29,90 4. 5) Dr. Kees van Kooten Zeven sloten22,50 5. 4) J. Bernlef Vallende ster18,50 6.(10) S. Carmiggelt Mag 't een ietsje meer zijn 25,— 7. 9) Wim de Bie Schoftentuig 19,90 8. 6) Adriaan van Dis Zilver24,50 9. 7) Harry Mulisch het beeld en de klok24,50 10. Gerard van 't Reve Bezorgde ouders 22,50 Winketcentrum "Henje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhand#*!. Kleur bekennen betekent jezelf open zetten voor iets, jezelf blootgeven. Sta ook eens open voor een vlot gekleurd brilmontuur en ontdek hoe leuk dat kan staan. Eindeloos combineren of juist in een Contrastkleur. De bril maakt deel uit van een wereld van vormen en kleu ren, die in het ritme van de mode de ac tualiteit vormen. Het is niet langer no dig je achter een bril te verbergen. De juiste bril in de juiste kleur kan de uit drukking van de persoonlijheid juist in dringend versterken. Daarnaast straalt er elegance en stijlgevoel van een bril af. Je gezichtsuitdrukking, en de indruk die deze op anderen maakt zijn onverbre kelijk. Bij de keuze van een montuur is het juiste model belangrijk. Bril Cen trum Nota biedt u daarom een ruime collectie en geeft u graag deskundig ad vies. Het avontuur begint bij Bril Centum Nota Het kleurrijke aanbod in montruren kenmerkt zich door diversiteit. Niet al leen de kunststofmonturen maar ook de metaal monturen zijn er in veel kleurvarianten. Zeker opvallend is de mogelijkheid van een paar glazen dat verwisselbaar is in bijvoorbeeld een groene en een bruine bril. Immers de prijs van de glazen weerhoudt mensen soms een tweede bril te kopen. Een in het oog springend montuur is de creatie van Cazal. Op eigentijdse wijze wordt gebruik gemaakt van materiaal en kleur. Dat ook de televisie invloed kan hebben op de brilmode bewijst de klap- zonnebril uit de serie Different World en de bril van Norbert, gespeeld door Rijk de Gooyer, in de serie Beppie. De op overzichtelijke wijze gepresenteerde brillencollectie bij Bril Centrum Nota weerspiegelt de hedendaagse modelijn. Het uikiezen van een nieuw montuur wordt zo een kleurrijk avontuur. "Het avontuur begint bij Bril Centrum Nota" is ook de slogan van de voorjaarsaktie waarin u als consument kans maakt om het "eens in uw leven avontuur" te win nen. Wat dacht U van een training als NASA-astronaut of te gast bij Boris Becker. Of misschien komt u in actie met James Bond of komt u als manne quin voor een topfotograaf te staan. Stap gerust binnen bij BRIL CEN TRUM NOTA aan de van Weede- straat, want daar kan ook uw avontuur beginnen. In de afgelopen weken hebben onbe kenden bij de nieuwbouw aan de Schrikslaan al diverse vernielingen ge pleegd, maar zo bont als vorige week hadden ze het nog niet gemaakt. De da ders hadden balken met een lengte van zeven meter naar beneden gegooid, vers metselwerk vernield en het stel- werk voor een aantal kozijnen omge trapt. Namens het bouwbedrijf werd aangifte bij de politie gedaan. 1.(1) P. C. Kuiper Ver heen 30,— 2. 2) Ted Troost Het lichaam liegt nooit 24,90 3. 5) Het aanzien van 1988 22,50 4. 9) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 5. 4) Simon Schama Patriotten en bevrijders49,50 6. 3) Judith Viorst Noodzakelijk verlies34,50 7. 7) Stephen Hawking Het heelal29,90 8. 6) Cees Sint Van thuisbridger tot clubbridger 39,50 9. 8) Elseviers Belasting Almanak22,50 10, James Gleick Chaos45,— Winketcantujm "Hlrt^-Zuid" TV 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Tijdens de vorige week gehouden Alge mene Jaarvergadering van AV Pijnen burg is met algemene stemmen John Steentjes tot voorzitter gekozen. In zijn nieuwe funktie bedankte hij de ruim 50 aanwezige Pijnenburgleden voor het vertrouwen, en sprak vervolgens de scheidende voorzitter Rene/ van Zee en de tevens scheidende secretaresse Nelleke Boissevain toe. Jarenlang en nu nog zijn beiden, de pijlers waarop AV Pijnenburg steunt, en hebben zij met veel e/lan en doorzettingsvermogen de club helpen opbouwen tot een volwaar dige atletiekvereniging. Niets was hen teveel, van rommelmarkt tot sponsor loop, al deze bezigheden met maar e/e/n doel voor ogen: een eigen atle- tiekaccommodatie, die uiteindelijk ook gerealiseerd is. Jarenlang vormden zij samen met Dik Mol het vaste dagelijks bestuur, dat als het ware de vereniging voorttrok. Uit waardering deed de nieuwe voorzit ter het voorstel beiden tot erelid te be noemen, hetgeen met luid applaus door de aanwezige leden ondersteund werd. Tevens kregen beiden, die overigens in het nieuwe bestuur zitting blijven hou den, een erepenning uigereikt. Rene/ van Zee dankte daarop namens beiden voor deze geste, en memoreerde dat NellekeBoissevain en hij wellicht de voortrekkers zijn geweest, maar dat de vereniging nooit had kunnen uitgroeien tot wat zij nu is, zonder de steun van de vele aktieve leden. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 De gemeente Soest gaat in samenwer king met de faculteit der Ruimtelijke Wetenschappen van de Rijksuniversi teit Utrecht een onderzoek verrichten naar de woonwensen van eigenaar-be woners van 55 jaar en ouder. De enquête wordt in de week van 24 tot en met 29 april a.s. gehouden. Vijfhon derd willekeurig gekozen adressen zul len bezocht worden. De duur van de en quête zal ongeveer 15 minuten bedra gen. Om goede beslissingen te kunnen ne men over de toekomstige nieuw te bou wen of aan te passen woningen in de ge meente is het nodig informatie te ver krijgen over de woonwensen van de ou deren. De resultaten van het onderzoek zullen eind mei bekend zijn. De politie werd in het weekeinde gea larmeerd omdat in de vijver langs de Koningsweg - tér hoogte van de hoc keyvelden - weer een groot aantal vis sen naar adem bleek te happen. In de vijver heerste kennelijk zuurstofgebrek. In samenwerking met de hengelsport- vereniging De Snoekbaars werden gro te aantallen vissen overgezet in andere vijvers. De gemeente schakelde een be drijf in dat met een pomp zuurstof aan het water toevoegde. Dat alles kon niet voorkomen dat er toch een flink aantal vissen verloren ging. Personeel van een tankstation aan de Birkstraat waarschuwde vrijdagavond de politie, nadat een onbekende auto mobilist voor zo'n 80 gulden aan benzi ne had getankt maar voor het afrekenen wegreed. Aan de hand van het kente ken werd vastgesteld dat de auto op naam stond van een inwoner van het Friese Sint Annaparochie. De politie zoekt nog uit of hij ook de bestuurder van de auto was. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Woensdag 12 april: Vanmiddag is er van 14.00 tot 16.00 uur een grote knutsel/spel-activiteit. Entree 1 gulden, inclusief limonade. Donderdag 13 april: Van 9.30 tot 11.30 uur de knutselclub voor volwassenen. Wie een beetje crea tief is en op een gezellige manier leuke dingen wil maken moet gewoon eens komen kijken. Entree f 2,50; de koffie staat klaar. Vrijdag 14 april: Van 9.30 tot 11.30 is er de peuter/ou- der-activiteit: gezellige spelen en pra ten met andere ouders en kinderen. En tree f3,- per kind/ouder-paar. Zaterdag 15 april: Vanaf 13.30 uur kan iedereen een feestje bouwen, want er zijn weer aller lei activiteiten. Entree 1 gulden, inclu sief snoep en limonade. Dinsdag 18 april: Van 9.30 tot 11.30 opnieuw de peuter/ ouder-activiteit. Entree f3,- per kind/ ouder-paar. Behalve een nieuwe voorzitter werd nog een aantal andere bestuursleden gekozen, waaronder een nieuwe secre taris t.w. Hans Moerman, en Ad Smits als vertegenwoordiger van de jeugdaf deling. Zij completeren de zittende le den Simon Schreur, Dik Mol en Gerard Roest. Afscheid werd verder genomen van een tweetal bestuursleden, die ook jaren lang hun steentje bijgedragen hebben en dat in de toekomst op andere wijze blijven doen; Henk Hendrikse en Piet Moree. Beiden hebben een belangrijke rol gespeeld bij het tot stand komen van de huidige atletiekaccommodatie. Als blijk van waardering ontvingen zij een presentje van het bestuur. 'Alles op een rij' Naast de vele belangrijke zaken, die de ze avond aan de orde kwamen, was de belangrijkste wellicht de nota "Alles op een rij", die door de nieuw gekozen se cretaris Hans Moerman werd toege licht. "Alles op een rij" is een interne nota, die erop gericht is de vereniging in Tempo Toer Soest organiseert t.g.v Ko ninginnedag op 29 april een toertocht in drie afstanden, t.w. 150 km voor de doorgewinterde toerders, 75 km voor hen die het wat rustiger en gezelliger aan willen doen, en een afstand van 30 km waar Tempo Toer een puzzeltocht van maakt met leuke attracties voor groot en klein. De lange afstanden voeren op de heen weg door de polders en de terugweg over de Utrechtse Heuvelrug, wat wil zeggen: het venijn zit in de staart. Starttijden vanuit het clubhuis aan de Industrieweg 4a: 150 km: 8.00 - 9.00 uur; 75 km: 9.00 - 10.00 uur; 30 km: 10.00 - 12.00 uur. de toekomst nog verder te ontplooien. Om dit te realiseren, dient de vereni ging een goed gestruktureerd kader te hebben, wat tot uitdrukking komt in een uitgebreider bestuur, waarin alle binnen de vereniging opererende gele dingen vertegenwoordigd zijn. De daaraan gekoppelde commissies die-( nen derhalve naast een duidelijke taak opdracht ook voldoende bemand te zijn. De nota werd na de toelichting van Hans Moerman door de voorzitter John Steentjes in stemming gebracht en ook hier bleek weer hoe eensgezind de Pij nenburgers zich achter het voorstel schaarden.Een nieuwe weg is ingesla gen! Tijdens de vergadering werden ook nog de Jaarprestatiebekers uitgereikt aan Jeugdleden en Seniorleden voor in het oog springende prestaties, geleverd in het jaar 1988 De sportieve gelukkigen waren:Jon- gens A/B-Dave Brouwer;Jongens pu pillen A-Bart in't Hout; C/D-Abdes Balarbie; Jongens Pupillen C-Eelco Koster; Pupillen Meisjes B-Sara Ma joor; Pupillen Jongens B- Thomas Rui ter; Senioren - Paul v.d. Brink; Dames - Henny Pot;Meisjes C Selma Si- mouis;Meisjes A/B-Angelique v. Oos trum; Pupillen Meisjes A-Marije Am- bags; Pupillen Meisjes C-Ingrid den Oude. Vader en zoon Wardenaar zorgden za terdag voor een dubbel succes in de ruim 5 km lange Eemnesloop. Triatleet Henk Wardenaar, die voor het eerst sinds zijn hele triathlon van Almere vo rige zomer weer aktief was in wedstrij den, gaf direkt zijn visitekaartje af door het seniorenklassement van de Eem nesloop te winnen. Hij sloot af in 18.14 min. Zoon Wanno (10) wild niet onder doen voor zijn vader en won dejeugd- loop in 22.03 min. Het 'In de Ruimte'-tienerteam organiseert, net als vorig jaar, een zeskamp voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. Het evenement vindt plaats op Hemelvaartdag, 4 mei, op het nieuw terrein van In de Ruimte in Soest, Insingerstraat 39. Het begint om 9.30 uurHet organisatie-team maakt er een sportief, gezellig en afwisselend programma van. Het wordt afwisselend omdat er meer te doen is dan alleen jezelf in het zweet lopen. Naast het sport programma is ereen programma met muziek, zang, een spreker en pantomimespel. Ook komen er twee bekende topsporters naar het Tienerzeskamp. Dat zijn Alfred de Leeuw, honkbalspeler van topniveau, en Ronald Lepez, topvoetballer die bij Cambuur en SC- Heereveen speelde. Zij sloten zich aan bij de organisatie 'Lay witnesses for Christ' De Tienerzeskamp is een uitstekende gelegenheid om eens flink wat kontakten te leggen met leeftijdgenoten, of samen met school- of buurtvrienden een leuke dag te beleven. Vorig jaar deden 38 teams van zes personen mee, die ook nog hun supporters meenamen. Er waren dus mensen genoeg om een praatje mee te maken en ook dit jaar verwachte men minstens zoveel belangstelling, 's Middags wordt er gewedijverd om de Tienerzeskompbeker. In allerlei doldwaze en sportieve spelen zal blijken welk team de proeven het beste doorstaat. Er zijn volleybalwedstrijden en estafettelopen, maar er moeten ook bijvoorbeeld een keer oude Citroëns met bagage over een 'wild' parcours geduwd worden. Heel apart wordt het pantomimespel van 'SKIP'. In deze one-man-show spelen spanning, drama, humor en eenvoud een belangrijke rol in het communiceren van SKIP's boodschap: de verlossing door Jezus Christus. Er kan worden ingeschreven bij In de Ruimte. Schrijf daarvoor een kort briefje onder vermelding van 'Tienerzeskamp'en zet erbij hoeveel personen mee gaan doen en hoeveel supporters per team komen aanmoedigen. Een team bestaat uit drie jongens en drie meisjes. Het is ook toegestaan meisjesteams te maken, maar geen jongensteams. De dag begint om 9.30 uur en dan is er ook gelegenheid te betalen en iets te drinken. De prijs voor elke bezoeker is f7.50 waar soep, koffie of limonade bij inbegrepen zijn. Tussen de middag kan het meegenomen dakket genuttigd worden. Let op! De laatste inschrijfdatum is 24 april. De inschrijfpapieren kunnen gestuurd worden naar: In de Ruimte -Tienerzeskamp, Postbus 16,3760 AA in Soest. Telefoon 02155 -24433. Zoals bekend heeft het CD A-Soest al enkele maanden geleden het begrip "reizende soos"geïntroduceerd. CDA- bestuurders en raadsleden bezoeken op uitnodiging groepen in de Soester ge meenschap om nog beter geïnformeerd te zijn. Zo bezocht de Soos onlangs het bestuur van "Molenschot", om zich te laten in formeren over de problematiek van de ouderen in het algemeen en het bejaar denoord Molenschot in het bijzonder. Uitgebreid werd stilgestaan bij de zorg- verschuiving in deze sector. Door de van rijkswege doorgevoerde bezuini gingen is het bejaardenoord anno 1989 een zware taak toebedeeld, omdat zo lang mogelijk de ouderen in onze sa menleving thuis worden verzorgd. Dat leidt naar een nieuwe situatie. De CDA-bestuurs- en raadsleden lie ten zich uitgebreid informeren over de op handenzijnde renovatie, waarin Molenschot tevens een aantal verpleeg huisbedden toegewezen dient te krij gen. Het CDA onderschrijft de wens om binnen Molenschot te komen tot een verpleeghuis-afdeling, en zal, waar mogelijk, dit initiatief steunen. Ook de zogenaamde extra-murale zorg-zaken kwamen aan de orde: de thuishulp, de warme-maaltijdvoorzie- ning/personenalarmering. Het CDA waardeert de inzet van zoveel vrijwilli gers in het flankerend ouderenbeleid. Het finanacieel aspect van de thuiszorg werd eveneens aan de orde gesteld. Het bestuur van Molenschot stelde de CD A-bestuurders op de hoogte van de renovatie-plannen, voorzover daar nu al wat van bekend is. Kortom, van beide zijden werd deze bij eenkomst als zeer waardevol be schouwd, waarbij nogmaals werd bena drukt hoe belangrijk het is als plaatselij ke politici zich laten informeren door plaatselijke instellingen en of groepe ringen. De reizende soos heeft haar waarde reeds bewezen. Reeds vele jaren is de afdeling Soest van de landelijkse UW werkzaam in het ziekenhuis Zonnegloren. Een groep aktieve vrijwilligers verzorgt dagelijks de bloemen van de patiënten en maakt daarna ook fruit voor hen klaar. Naast deze werkzaamheden staat het kontakt met de patiënten centraal. De vrijwilliger probeert tevens een schakel te zijn tussen de patiënt en de wereld buiten het ziekenhuis. Continuïteit speelt een zeer belangrijke rol: immers het ziekenhuis moet erop kunnen rekenen dat er dagelijks iemand aanwezig is. Sinds 10 april j.1. is de UW met een nieuwe projekt gestart. In nauwe samenwerking met de directie van het ziekenhuis verkopen de vrijwilligers 's morgens vier verschillende dagbladen, die op alle afdelingen en in alle kamers bezorgd worden. Op deze manier blijven de patiënten, wanneer zij dit wensen, goed geïnformeerd. Vooral als de patiënten hieraan thuis gewend zijn, is het des te belangrijker wanneer zij dit tijdens een opname in het ziekenhuis kunnen kontinueren. Het is duidelijk dat het ziekenhuis alles in het werk stelt om het de patiënten zo veel mogelijk naar de zin te maken tijdens een opname de UW is met veel enthousiasme aan dit nieuwe projekt begonnen. Het werk vergt natuurlijk extra tijd; nieuwe medewerkers/vrijwilligers zijn dan ook hartelijk welkom bij de afdeling van het UW in Soest. Wie s 's ochtends wat vrije tijd over heeft die hij of zij graag op een plezierige en dankbare manier produktief zou willen maken, kan de voorzitter bellen (tel. 16772) of de werkobjektleidster van het ziekenhuis (tel. 14888). Zij kunnen alle informatie geven over de UW en het werk in het ziekenhuis in het bijzonder.

Soester Courant | 1989 | | pagina 23