Maenat Reisbureau Gerth B.V. óók goed in zakenreizen! Reisbureau Gerth B.V. YAMAHA v.d. LOUW SCHOENEN Een praktisch systeem voor beeld en geluid. Voorsprong in techniek. 't Hart wil graag aan de weg timmeren v.d. LOUW SCHOENEN WOENSDAG 19 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 Van Weedestraat 58 - Soest - Tel. 02155-22144 Zuidpromenade 21 - Soest - Tel. 02155-12683 Politie vanaf mei extra attent op geparkeerde caravans KOOP NU ZO'N STERKE SPORTIEVE SNELLE MILIEUVRIENDELIJKE FIETS BIJ: GILDE JigBt \J TWLEWIE1EX3 Weeshuislaan 44 - Zeist - Tel. 03404-18069 Gehoord bij De Gouden Snaar: Gehoord bij De Gouden Snaar: Dronken chauffeur aangehouden óók voor Yamaha óxók voor Magnat Aantrekkelijke kortingen tijdens verbouwing Van Huissteden naaimachinezaak krijgt grondige facelift KWALITEIT TEGEN LAGE PRIJZEN! Winkeliers kritisch t.a.v. reconstructie Koninginnelaan ROOSVENSTER BERKELMANS HUSHPUPPIE WOUDLOPER Inbrekers betrapt door bewoner CLEOLA DE LUXE NOVA FORMA RIEKER WINGS k Met ingang van de maand mei zal de Soester politie extra aandacht gaan be steden aan caravans die in de gemeente langdurig geparkeerd staan. Dat ge beurt naar aanleiding van de inwerkingtraining van de nieuwe Algemene Verordening Soest (AVS), die in december j.1. werd afgekondigd. In de AVS staan o.m. enkele nieuwe artikelen om het landurig parkeren van caravans etc. tegen te gaan. In de vorige AVS was een dergelijk artikel nog niet opgenomen. Omdat de verordening in de winterperiode werd afgekondigd en rechtsgeldig werd, heeft de politie nog even gewacht met de controle, om de eigenaars de gelegenheid te geven een stalling voor hun caravan te zoeken. Er werd beslo ten tot het voorjaar te wachten omdat de caravan-eigenaars dan hun voertui gen weer gaan opknappen en naar de campings vertrekken. Zij dienen er rekening mee te houden dat er in de loop van de komende maan den extra controle op geparkeerde caravans zal worden gehouden en dat de politie erop zal toezien dat caravans niet langer dan toegestaan op de openba re weg geparkeerd staan. De betreffende artikelen in de AVS luiden als volgt: Artikel 191 Caravans e.d. 1. Het is verboden een kampeerwagen, caravan, boottrailer, magazijnwagen, keet wagen of ander dergelijk voertuig dat voor de recreatie dan wel anderszins uitslui tend of mede voor andere dan verkeersdoeleinden wordt gebezigd: a. langer dan op drie achtereenvolgende dagen op de weg te doen of laten staan; b. op een door of vanwege Burgermeester en Wethouders bij persoonlijke aan schrijving aangewezen plaats te doen of laten staan, waar dit naar hun oordeel schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. 2. Burgemeester en Wethouders kunnen individuele ontheffingen verlenen en wegen uitzonderen van het in het eerste lid, onder a, gestelde verbod. Een uitzondering wordt bekend gemaakt. 3. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet voor zover de provinciale caravan- en tentenverordening, het Provinciaal wegenreglement of de Provinciale Verorde ning bescherming natuur en landschap van toepassing is. Artikel 192 Parkeren van reclamevoertuigen 1. Het is verboden een voertuig dat is voorzien van een aanduiding van handels reclame, op de weg te parkeren met het kennelijk doel om daarmee handelsre clame te maken. 2. Burgemeester en Wethouders kunnen van het in het eerste lid gestelde verbod ontheffing verlenen. VAN DE «rf- RET5ENMAKBC HJttMirfeerahFetsmaractap- BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - ACCESSOIRES REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD (Achter parkeerplaats V&D) Laanstraat 94 A - Baarn - Tel. 02154-12661 (Naast 't Kruidvat) Damesmaten 36 t/m 44 Herenmaten 39 t/m 48 Een 28-jarige automobilist uit Soest werd donderdagavond door de politie aangehouden. Zijn rijgedrag viel de agenten op en zij namén de man de blaastest en de ademanalyse af. Daaruit bleek dat de man teveel gedronken had. De politie maakte proces verbaal op en de man werd een rijverbod opgelegd. NVSH houdt avond voor alleenstaanden De NVSH, afdeling Amersfoort/'t Gooi houdt zaterdag 22 april een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH kunt u vin den aan de Curacaolaan 49 in Amers foort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten, dan kunt u bellen na acht uur 's avonds. Tel. 033-622217. Een merk van klasse hoort in een zaak van klasse: De Gouden Snaar dus. Het exclusieve Yamaha adres in Soest: voor een goed advies en voor onbegrensde service. Steenhoffstraat 13a-15, Soest, teleioon 02155 -12 1 32. Een merk van klasse hoort in een zaak van klasse: De Gouden Snaar dus. Het exclusieve Magnat adres in Soest: voor een goed advies en voor onbegrensde service. Steenhoffsbaat 13a- 15, Soest, telefoon 02155 - 12 1 32. De bekende naaimachinezaak van de firma Van Huissteden aan de Van Weedestraat 221 ondergaat in de ko mende weken een grondige opknap beurt, waarop de term "facelift" zeker van toepassing is. Uitwendig veran dert er misschien niet zo veel, maar het interieur wordt volledig vernieuwd en aangepast aan de eisen van de tijd. Daarnaast worden ook het binnen- en buitenschilderwerk onder handen ge nomen. Uiteraard wordt de zaak geheel voorzien van nieuwe vloerbedekking. Centraal komen echter de demonstra tie-modellen van de naaimachines te staan. De presentatie wordt sterk ver beterd en datzelfde geldt ook voor de goed voorziene afdeling forunituren. De firma Van Huissteden neemt met een en ander ook alvast een voorschotje op het 25-jarig bestaan van de zaak in Soest, dat in het komende najaar wordt gevierd. De naaimachinehandel be schikt momenteel over vijf vestigingen; behalve aan de Soester Van Weede straat zijn er filialen in Amersfoort, Barneveld, Nieuwegein en Lelystad. Het is de bedoeling dat ze alle vijf aan herkenbaarheid winnen door de toe passing van een uniforme "huisstijl", uitgevoerd in de kleuren grijs, geel en wit, zowel binnen als buiten. Verkoop gaat door De werkzaamheden zijn, zoals de be zoekers intussen hebben opgemerkt, inmiddels begonnen en zullen vermoe delijk deze maand nog wel duren. De verkoop gaat echter gewoon door. De directie vraagt daarom het nodige be grip bij de klantenkring voor het onver mijdelijke ongerief, dat natuurlijk tot een minimum wordt beperkt. Als tegemoetkoming wordt tijdens de verbouwingswerkzaamheden een flink aantal intussen wat "overjarige" machi nes en demonstratiemodellen met flin ke kortingen - tien a twintig procent - aangeboden. Men zie daarvoor ook de advertentie elders in deze Soester Cou rant. In elk geval blijft een bezoekje aan de naaimachinezaak ook in de komen de dagen zeer de moeite waard! Aan het Kerkpad Z.Z./Lange Brinkweg gaaf gelegen complex, bestaande uit een bakstenen langhuisboerderij onder rieten zadeldak, in aanleg daterend uit XVIIf Op kadastraal minuutplan uit 1828. Met bijhuis, varkensschuur onder rieten schilddak en tweeroeden kapberg uit 1949 en vierroeden kapberg uit 1936. Solitairbomen. Van betekenis voor de nederzettingsgeschiedenis vanwege de ouderdom. Symmetrische voorgevel met twee grote gewijzigde schuifvensters met glas-in-lood bovenlicht, geflankeerd door twee gewijzigde kleinere vensters. Achtergevel met korfboogvormige baander, geflankeerd door ijzeren zijlichten en mestdeuren. Oculus boven de baander. Schouw met traditioneel tegelwerk (XVIIIc). Tegen de linkergevel is een zelfstan dige woning gebouwd. Gedurig kijken in het rond naar de zonneplekken die oculeren met de grond waar in april het schietend oog zich ent tot woord van mond tot mond. J.V. geklede herenschoen, alles echt leder en betaalbaar. lichtgewicht en ijzersterk stevige heren-wandelschoen Kom gerust eens binnen kijken. Passen kost niets, kopen is betaalbaar! Een goed gesorteerd buurtwinkelcen trum, met alles erop en eraan, waar je voor de meeste (dagelijkse) dingen goed terecht kunt. En natuurlijk in een winkelstraat met een goed verblijfskli- maat, met goede verlichting en van zelfsprekend voldoende parkeergele genheid. Dat is wat het actieve bestuur van de winkeigroep 't Hart - Konin ginnelaan en omgeving - voor ogen staat. Sinds vorig jaar is in het noordelijkste winkelcentrum van Soest een nieuw be stuur aangetreden, dat zich aanvanke lijk wat afwachtend heeft opgesteld - "om de kat even uit de boom te kijken" - maar nu actief naar buiten treedt om op te komen voor de belangen van on dernemers én consumenten. Met spe ciale acties probeert men de aandacht op het winkelgebied te vestigen. Dat ge beurde eerder met een Paashaas-actie, nu weer met een fietssleutel-actie en zo heeft het bestuur nog meer pijlen op zijn boog: in de zomer een kras-actie en la ter nog een spaarzegelactie. Het nieuwe bestuur - bestaande uit de heren A.Hissink, HJ.Barrink, H.v.d.Kooi en mevrouw A.Frank ("de vijfde moet nog opstaan") - is er alles aangelegen om 't Hart de plaats te ge ven die het winkelcentrum verdient. Dat betekent ook dat men het doen en laten van de gemeente, over alles wat met de Koninginnelaan te maken heeft, op de voet volgt. "Je gezicht laten zien is belangrijk. Overal waar de naam Ko ninginnelaan valt, daar willen we bij zijn," aldus waarnemend voorzitter Hissink en bestuurslid Barrink. Argus-ogen De winkeliersvereniging volgt de ont wikkelingen dan ook met Argus-ogen. In het algemeen is men niet ontevreden over de aanpak die de gemeente voor stelt, nu de reconstructie van de Konin ginnelaan dan eindelijk - "we praten er al vijftien jaar over" - voor de deur staat. Het betekent in elk geval dat het win kelcentrum weer kansen krijgt, al koes teren de winkeliers op een aantal be langrijke onderdelen nog wel twijfels. "Wij zitten bijvoorbeeld niet een-twee drie te wachten op bloembakken en zit banken of een andere plaats voor de glasbakken. Ze zijn niet onbelangrijk, maar ze komen later wel. Wat we eerst willen is voldoende parkeerruimte en een goede straatverlichting. Daar ont breekt het volstrekt aan," aldus de he ren Hissink en Barrink. In dat opzicht is het oordeel over het gemeentbestuur weinig vleiend: "Je krijgt soms de in druk dat ze maar wat aanrommelen." De winkeigroep staat in principe niet onwelwillend tegenover de meeste plannen, maar is wel sceptisch. "De club is opgericht vanwege de plannen die er 15 jaar geleden al waren. Die wa ren voor 99 procent rond, en op het al lerlaatste moment ging het toen niet door, omdat er geen geld was. Dat ge beurde van de ene dag op de andere." Winkelbeleid Een van de grootste handicaps van het winkelcentrum is de beperkingen die door de gemeente zijn opgelegd met het bestemmingsplan Soestdijk-Noord. De Koninginnelaan heeft daarin nauwe lijks een echte winkelbestemming en in ieder geval geen uitbreidingsmogelijk heden. Voor de ontwikkeling van het centrum is dat een enorme belemme ring. Volgens de bestuursleden lijkt het er dan ook op dat de gemeente de Ko ninginnelaan liever laat doodbloeden. Dat komt allemaal door het tweepolig winkelbeleid, waardoor met name de grote centra Van Weedestraat en Soest- Zuid worden bevoordeeld. "We moe ten van dat beleid af," aldus de heren Hissink en Barrink. "Dat vinden wij niet alleen, dat hoor je van alle winke liersorganisaties, ook van de Federatie en de Kamer van Koophandel." Op merkelijk vinden ze het dat de grens tussen de bestemmingsplannen Soest- dijk-Noord en -Midden precies over de Koninginnelaan loopt. Echt uitbundig over de reconstructie plannen is het bestuur van 't Hart nog steeds niet. Daarom is er onlangs bij de gemeente nog eens sterk aangedrongen op beter overleg, wat door het College van B. W. is beloofd. In het verleden heeft het daaraan duidelijk geschort. Een voorbeeld is de situatie rondom het Nieuwerhoekplein, die nog steeds niet naar tevredenheid is geregeld. "Het is niet goed uitgedacht; het kruispunt is intussen al drie keer verlegd, maar het heeft niet zo veel geholpen. Vandaar dat wij nu gepleit hebben voor de om kering van het eenrichtingverkeer over de Wilhelminalaan." De bestuursleden wijzen in dat verband overigens ook op de sluiproute via de Regentesselaan en vinden de voorge stelde vernieuwing van het wegdek van de Nieuwstraat lang niet zo urgent als die van de Beetzlaan, maar die komt in de gemeneteplannen niet voor. Verder willen ze niet dat de Nieuwstraat straks een racebaan wordt en zouden ze graag zien dat daar juist verkeersdrempels worden aangelegd. Parkeren Het bestuur heeft intussen ook een warm pleidooi gehouden voor het aan leggen van meer parkeerplaatsen. "Dat kan makkelijk, vooral bij de brede trot toirs. In plaats van langs-parkeren kun je daar schuine parkeerplaatsen maken. De parkeersituatie is nu feitelijk on houdbaar," aldus Hissink en Barrink. "De grond is van de gemeente - waarom dóen ze nou niet gewoon...?" Het gebrek aan parkeerruimte is een forse handicap voor het aantrekken van nieuwe winkels die het centrum nieuwe impulsen kunnen geven. "Er is drin- De heren Hissink (r.) en Barrink. Foto: Goos van der Wilt. gend behoefte aan een cadeauwinkel, een huishoudelijke-artikelenzaak en vooral een verswinkel met groente en zuivel. Maar serieuze kandidaten schrikken terug, o.a. omdat er nauwe lijks parkeermogelijkheden zijn. Je loopt hier elke keer stuk op ruimtege brek..." In hun somberste ogenblikken denken de bestuursleden wel eens dat de ge meente er bewust op uit is het winkel centrum te laten verpauperen. Maar als het aan hen ligt zal dat zeker niet gebeu ren. "We zitten er zelf bovenop om te bewijzen dat de Koninginnelaan als buurtcentrum niet gedoemd is te ver dwijnen," aldus de bestuurders. Ze zien ook positieve resultaten. Er zijn de laat ste tijd weer een aantal nieuwe winke liers bijgekomen, die enthousiast willen meedoen om het winkelcentrum een duidelijke plaats te geven. "Als een pand leegkomt wordt het vrij snel weer gevuld, dat is wel gebleken." Als het aan het bestuur ligt is 't Hart dan ook nog lang niet "dood". Integendeel, vooral na de reconstructie - mits de ge meente daarbij luistert naar de kritische opmerkingen van de betrokkenen, zo wel bewoners als winkeliers - zal de winkeigroep met hernieuwde kracht gaan knokken voor het voortbestaan en volop aan de weg timmeren. Toen een bewoner van de Van Hamel straat vrijdagmiddag thuis kwam, trof hij ongewenste bezoekers aan. Hij hoorde gerommel in huis en belde bij de buurvrouw de politie. Toen die ter plaatse arriveerde, waren de inbre kers echter al vertrokken. Uit het huis werd niets vermist. De Koninginnelaan - tussen Nieuw straat en Nieuwerhoekplein - krijgt straks een flinke opknapbeurt. Foto: Goos van der Wilt. Passen is kopen, fraaie damesschoenen in elke combinatiekleur leverbaar (levertijd 1 week). Damesschoen voor het gemak voor dames en heren; als u van wandelen houdt, moet u deze schoen eens passen! Vlot damesschoentje, fijne pasvorm.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11