QiideE/i Bij ons op Soest mtm W#RTMANN ïbiiNNENhuis Studio harla harwocziK "TEGELEN" f 29,50 Wij bestaan dit jaar 25 jaar! Feestconcert N.P.B. koor-Soest Uitstekend toneel van de Rietpluim SUPER REV1TALIZER Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel ^Cn^elwijkstraa5 soest telefoon °- EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE WOENSDAG 19 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Daarom brengen wij nu de volgende interessante JUBILEUJUl-AANBIEDINGEN Y erkeersmaatregel 'Valse' APK-sticker Poëziewedstrijd Eemland inzenden voor 1 mei 'Vrouwen in de strijd voor een rechtvaardige samenleving' 'Onmogelijke' APK-sticker Nieuwe exposities in Groeneveld Fietspaden worden opgeknapt Comfort classique. Jumelage IV Swr Auto gestolen EEN NIEUWE KIJK OP HEEPROBLEEM "OUOER WORDÉN' klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn O BAARN Laanstraat 65 - 02154-15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 Voor dames: Leuke uri, tricot deux-pièces van Lea Ferri 175,— Zeer fraai geruite Lady Brax bermuda's 200,— Bijpassende uni Lady blouse 100,— Vlotte, ruime trench regenjas 250,— Voor heren: Modern 2-rij kostuums, in blauw of grijs 500,— Zuiver wollen 1- of 2-rij blazers 350,— Originele Brax pantalon 175,— Echt Engelse lamswollen of katoenen pullovers100,— Uni Stylemaster poloshirts 45,— ZIE OOK ONZE ETALAGES! In verband met de Jaarmarkt Soester- berg is vrijdag 28 april vanaf 22.00 uur tot zaterdag 29 april 24.00 uur de Ban- ningstraat gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Verder geldt voor het gedeelte Oude Tempellaan tussen de K. Onneslaan en Banningstraat een stopverbod voor de oostelijke kant van de weg en een geslo tenverklaring voor motorvoertuigen komende uit de richting van de K. On neslaan. Dit geldt niet voor de bus dienst. Op de Prins Bernhardlaan hield de po litie vorige week een 45-jarige automo bilist uit Helmond staande, omdat de wagen op het oog diverse feilen ver toonde maar wel voorzien was van een geldige APK-sticker. De man legde te genstrijdige verklaringen af en bekende later dat hij de sticker in Velp had gesto len. De auto werd voor een technisch onderzoek in beslag genomen en tegen de bestuurder werd proces-verbaal op gemaakt. Nog tot 1 mei a.s. bestaat de mogelijk heid een gedicht in te sturen over de re gio Eemland (landschappelijk, archi tectonisch, historisch, maatschappelijk, ets.) voor de poëziewedstrijd van de Poëziekring "Eemland". Maximaal dertig regels, getypt in vier voud op a4, inzenden onder schuil naam bij het secretariaat van de Poëzie kring: Zandkamp 178 in Hoogland (3828 GL). De jury bestaat uit drs. W.M. Feringa, drs. J.A.W. Buurlage, R.C. van der Veen en Jan Visser. De prijswinnaar ontvangt f 150,- en de beste jongere (geboren na 1 januari 1970) f 50,-. De bekroonde gedichten worden gepubli ceerd. De prijsuitreiking geschiedt op vrijdag 19 mei a.s. om 16.30 uur in het stadhuis van Amersfoort door burgemeester A. Schreuder. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - 3761 CK Soest Telefoon 02155 - 2 04 88 Vrouwen voor Vrede Soest organiseert volgende week - donderdag 27 april - in de Open Hof een openbare bijeen komst, waarin Greetje Witte-Rang een inleiding zal houden over het thema "Vrouwen in de strijd voor een rechtvaardige samenleving". De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Greetje Witte is medewerkster van de Stichting Osaci (Oecumenisch Studie- en Actiecentrum voor Investeringen). Zij zal ingaan op het verband dat be staat tussen de problemen van onge rechtigheid in de wereld (schuldenlast van ontwikkelingslanden, armoede, schending van mensenrechten) en die van de bewapening. Vragen die daarbij aan de orde komen zijn: Hebben we zelf invloed op wat er op economisch gebied gebeurt? Maken we wel voldoende gebruik van de mo gelijkheden die we zelf hebben? Zijn we bereid ons daarin te verdiepen, zodat we in staat zijn te werken aan verande ringen? Over deze en eventuele andere vragen zal ruimschoots gelegenheid tot discus sie worden geboden. Niet alleen dames, ook heren zijn van harte welkom. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen een 24-jarige Soester, die bekende in maart kente kenplaten te hebben gestolen en daar van de APK-sticker op zijn eigen kente kenplaat te hebben geplakt. De politie zag de auto op de Braamweg staan. Wat bij nadere bestudering opviel was dat de sticker zodanig was opgeplakt dat uit de sticker kon worden opgemaakt dat de keuring pas in december 1990 zou ver vallen. Dat was onmogelijk, zoals de politieman vaststelde. De wagen bleek in het geheel niet gekeurd te zijn. "Het zonnige land in beeld" is de titel van een expositie van 38 schilderijen van Rob Dalman in het restaurant, de aquariumzaal, de boomkamer en het onderhuis van Kasteel Groeneveld in Baarn. Nauwgezette landschapjes van onder meer het Eemlandse gebied die een tal rijk openingspubliek trokken. Wie prcies wil weten hoe het er uit ziet in de Eemnesserpolder, Eembrugge, Hoog land, Eemdijk en andere pittoreske plekjes kan zijn hart ophalen aan deze "ansichtkaarten" tot 19 juni. Deze tentoonstelling werd 's morgens geopend in het restaurant (veel staan plaatsen) met een vioolsolo van Tele- mann en een lollige inleider die over het schilderwerk niets te zeggen had, maar vakbekwaam zijn reclamespotjes lan ceerde voor de kunstenaar. Zo hoort dat in commerciële kringen. Diezelfde middag opende Dorothea Braehler - Kühnen (82!) veel minder pretentieus en eerlijker haar eigen ten toonstelling in de Hasselaerzaal, de Huydecoperzaal en de bele/tage van het Kasteel van 33 schilderijen en fraaie etsen die te zien zijn tot 19 juni. Wat mij betreft zijn de schilderijen te donker van tint en worden begeleid door zware veelzeggende titels. Maar toch. Deze dame geeft ronduit toe dat haar vroege landschapjes haar be gonnen te vervelen: "In plaats van een direct herkenbare voorstelling ging ik innerlijke gevoelens weergeven, nooit van tevoren wetend wat er zou ont staan". Evenwicht Haar expositie heet "Evenwicht". Hoe u haar werk ook waardeert, het is boeiend te ervaren hoe iemand op late re leeftijd zich zo eet te vernieuwen. Het zou een goed idee zijn geweest als beide openingen samen waren gevallen. Bij voorbeeld door een gesprek te arrange ren in de Hasselaerzaal (veel zitplaat sen) tussen beide exposanten over wat hen beweegt. Zonder die inleider van 's morgens, maar wel met die violist voor de muzikale variatie. Wenner Paans had hetzelfde idee, maar het ging niet door. Jammer, een gemiste kans. Kasteel Groeneveld is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Maandag gqsloten. "Requiem"ets van D.'Braehler. De firma Hendriksen uit Soest is deze week begonnen met het opknappen van een aantal fietspaden in de Soester bos sen en duinen. Zo wordt het fietspad vanaf de Maarschalkersteeg naar de Monnikenbosweg over een lengte van ongeveer 1500 meter opgeknapt. Dat zelfde geldt voor het fietspad vanaf de Doiuerseweg achter een camping langs naar de W.A. Hoeve in Den Dolder (gem. Zeist). De ondergrond van de oude fietspaden gaat eruit. Daarvoor in de plaats komt een asfalt-onderlaag. Na enige weken wordt nog een slijtlaag aangebracht. De werkzaamheden duren een paar weken Deze maand viert het nog "jonge" N.P.B. koor-Soest zijn koperen jubi leum. In de afgelopen 12 l/2jaarishet aanvankelijk kleine koor langzaam uit gegroeid tot een flink gezelschap dat nog steeds nieuwe leden trekt. De afgelopen maanden is er hard ge werkt aan een programma voor een feestelijk concert dat op donderdag 27 April a.s. om 20.15 uur wordt gegeven in de Petrus en Pauluskerk te Soest. Het programma bestaat uit vocale en instru mentale werken van o.a. Saint Saens, Schubert, Maunder, Elgar en Handel. Vocale medewerking wordt verleend doöY'EIize dë Bröekert, sopraan, die dit seizoen veelvuldig optreedt bij de Ne derlandse Kameropera, Annelies Nij- huis, de bekende Hilversumse alt, Charles Gabriël, bekende tenor in Soest en omstreken. Instrumentale me dewerking is er van het duo Harry Schram, piano en Leslie Somlai-viool. Eerstgenoemde is een welbekend ka mermuziekspeler. Hij studeerde aan de Conservatoria van Utrecht en Berlijn. Leslie Somlai is concertmeester bij het Radio Philharmonisch Orkest en do cent aan het Hilversums Conservato rium.Zij spelen werken van Beethoven en Schumann. Het N.P.B.-koor presenteert als jong talent de veertienjarige violiste Emma Breedveld, leerlinge van de bekende Hilversumse Pedagoge Coosje Wijzen beek. Zij zal een tweetal virtuoze stuk ken van respectievelijk Kreisler en de Sarasate spelen. Als "hoofdwerk" zingt het koor de can tate Pardon-Peace and Penitence van J.H.Maunder met orgelbegeleiding van Steef van 't Slot. De algehele muzikale leiding is in handen van Ger van Dören. Thari Schröder, bekend van de N.C.R.V.-TV, zal de avond presente ren. De Algemene Radio Omroep Soest maakt een radio-opname voor la tere uitzending. Kaarten voor deze avond zijn verkrijg baar bij muziekcentrum De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15 en bij de VVV tegenover het Gemeentehuis, prijs f7,50. Voortsd kaartverkoop voor de aanvang van het concert bij de kerk. Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Vandaag: Mr. Paul Scholten (WD) Vijfde van rechts: burgemeester Scholten; negende van rechts: Ab Blok zijl. Opvallend is nu ook hoe in het televi sienieuws uitgebreid melding wordt gemaakt van het feit dat in Hongarije wordt gewerkt aan een meer-partijen- stelsel. De glasnost grijpt om zich heen. Maar de mensen blijven snak ken naar contacten met het westen. Daarom juich ik het initiatief van een stedenband zo toe. Goede verwachtingen heb ik ten aan zien van de resultaten van de rondeta felconferentie die zojuist is afgesloten. Ik ben benieuwd welke effecten die heeft op de lokale democratie. De mensen daar moeten weer moed krij gen, maar ze kunnen het nooit alleen, 't Liefst zou ik willen dat de Polen in de komende jaren hier vaak naar toe komen om ervaring op te doen, om stage te lopen. Wij kunnen hen daad werkelijk helpen, omdat we zoveel know-how in huis hebben. Onze ge meenteraad steunt veel initiatieven die zich op de Derde Wereld richten. Ik hoop dat de gemeente déze wereld ook daartoe zal willen rekenen." JAN VISSER Annelies Nijhuis. Vrijdag j.1. gaf de Soester toneelvereni ging "De Rietpluim" de première van het blijspel "Schat, ik ben er hoor", van Jack Poplewell. Dit blijspel, dat letter lijk bol staat van typisch Engelse hu mor, werd op een over de hele breedte hoog pijl gebracht. Allereerst verdienen de heren decor bouwers een compliment. Hoewel de Rank niet over een toneelvloer beschikt is het deze heren toch gelukt een zeer fraaie toneelvloer en een evenzo fraai decor neer te zetten. De spelers hadden het zich niet gemak kelijk gemaakt in de keuze van het stuk. De vaart die dit soort toneelstukken vereist is dermate hoog dat alleen zeer ervaren spelers dit op een aanvaardbare wijze kunnen brengen. Het is mede aan de duidelijke regie van Cees Ouwens te danken dat dit de Rietpluim uitstekend is gelukt. Dat hij naast de regie zelf nog meespeelde, en dat op een zeer redelij ke wijze deed, is een bewijs van de sfeer waarin bij de Rietpluim wordt gewerkt. De vereniging beschikt over veel talent. Zowel de grote als de kleine damesrol- len werden stuk voor stuk met groot zelfvertrouwen en rolkennis gespeeld. Ria v.d. Biezenbos zette op zeer over tuigende wijze de zakenvrouw neer die het helemaal maakt. Daarnaast alle lof voor de manier waarop Rita v. Doorn de dochter neerzette die (met kindertjes en ongehuwd) terugkeert naar haar ou ders. Ook Marion Posthuma en Bibiana Haas zagen kans om van hun kleine rol letjes iets leuks te maken. De heren brachten het er trouwens ook De burgemeester: "Morgenavond zal ik in de gemeenteraad het eerste plaatsnamenbord van onze steden band aanbieden, maar ik hoop dat het niet blijft bij het plaatsen van alleen borden bij de toegangswegen van Soest en Kozle. Een jumelage aangaan is één ding, een jumelage volhouden is wat anders. Het mag geen vriendschap worden voor een bepaalde termijn, maar een groeiende uitwisseling van mensen en ideeën waardoor daadwer kelijk hulp Ontstaat. De transporten van Midden-Neder land stagneren langzamerhand, de kosten zijn te hoog en er vormen zich de laatste jaren eigen kanalen. Veel particulieren gaan op eigen gelegen heid met allerlei goederen richting Kozle, omdat steeds meer relatiesont- staan. Ik schat dat zeker een paar hon derd families hier en honderden men sen daar contact met elkaar hebben. We weten niet precies wie dat in Soest zijn en daarom hebben we vanavond een ontmoetingsavond georganiseerd in C-drie, om deze lieden te ontmoe ten. We hopen dat een ieder die al ja ren hier mee bezig is zich zal melden. Solidariteit Vier keer ben ik in Polen geweest. Ik Elize de Broekert. heel goed af. Naast Cees Ouwens (klus jesman Robin Nightingale) zagen ook Jeroen Kok en Henk Hagen kans met hun kleine rollen een hele goede indruk achter te laten. De meest opvallende verschijning in het stuk was Henk Tromp, Hij had er duidelijk zin in en speelde zijn rol zo overtuigend dat hier nauwelijks meer kan worden gesproken van amateurtoneel. De lastige rol van de zeepfabrikant die beter maar het huishouden kan gaan doen speelde hij meesterlijk. Als het waar is dat Tromp stopt met spelen zal dit voor de Riet pluim een gevoelig verlies zijn. Al met al hebben de bezoekers kunnen genieten van goed amateurtoneel en is een (riet) pluim voor regie en spel hier zeer op z'n plaats. Aan de Molenstraat is vorige week een auto gestolen. De 56-jarige eigenaar stelde de politie op de hoogte. Het be treft een witte Opel Manta, bouwjaar 1985, met het kenteken NG-73-LK. De waarde bedraagt ca. 15.000 gulden. Contacten De laatste keer dat we Kozle bezoch ten met een Soester delegatie in ver band met de voorbereiding van de ju melage was de situatie heel anders. De mensen zijn nu vrijer, praten makke lijker en ik heb het gevoel dat de de mocratie een stuk is opgeschoten. Economisch gaat het nog niet beter. De aanslag op het milieu is groot in die streek. Je proeft bij mistig weer letter lijk de zwavel op je tong. heb de grootste bewondering voor de burgers daar en de manier waarop ze iets weten te maken van hun levens omstandigheden. Het eerste wat me opviel, in het begin van de tachtiger ja ren, was dat iedereen op straat met een tasje in zijn hand liep. Men moet uren in de rij staan om aan de eerste levens behoeften te komen, om de meest sim pele zaken te kunnen kopen. Kunnen ze dus onderweg iets bemachtigen, dan hebben ze in ieder geval een tasje bij zich. In gezelschap van Ab Blokzijl arri veerden we daar op het moment dat net de staat van beleg was afgekon digd. Veel politie op de been en de in vloed van de Solidariteit-acties waren goed merkbaar. Ik ben toen ook in Gdansk geweest en heb met mensen gesproken van de verboden vakbond.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13