artïóhOCK Bazar rommelmarkt Van Arkel Instituut 'Picobelloin C-drie Dansvoorstellingen voor scholieren Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Het bestuur van de Volksuniversiteit (2) Zaterdag 22 april Soesja Citroen Band in C-drie Solistenconcert RMA met AJO-begeleidieg Helingavond bij Bethsald Zondagmiddagconcert kasteel Groeneveld Geslaagd concert in volle Julianakerk Yicky Brown en 'Message': groot muzikaal evenement in Soest Vrijwilligers Vakature Bank iologische Bestuurswisseling Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Koffiedrinken met de boswachter' Filmhuis: 'Spoorloos' Gijs den Ouden in kasteel Groeneveld WOENSDAG 19 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 14 WOEN Cultureel Creatief Centrum Soestand Deze week brengt een Poolse delegatie uit Kozle een bezoek aan Soest als een verdere stap in de jumelage tussen bei de plaatsen. Vervolgens zal een grote groep Soesters, waaronder een aantal leerlingen/leerkrachten van het Grift- land College een tegenbezoek brengen aan Kozle. Voor de thuisblijvers vormt dat aanlei ding tot een heleboel vragen. Wat gaan ze daar doen? Wie gaan ze daar ont moeten? Wat gaan ze zien? Welke ver wachtingen hebben de Kozlegangers? Antwoord op al die vragen hopen we te krijgen tijdens Soestand, op 23 april. Deze keer hebben we Soestand gepland op een zondagmiddag, vanaf 15.00 uur. De presentatie en intervieuws liggen in handen van twee journalisten, Aad Post en Jaap Lodewijks. Het hoofd-item van Soestand zal Kozle zijn. De heer A. Blokzijl zal een aantal dia's vertonen en deze voorzien van commentaar. Hope lijk weten we dan een heleboel meer van Kozle en kunnen we ons ook een voor stelling maken van hoe het er daar uit ziet. Iedere belangstellende is van harte welkom. Soesja Citroen Dat C-drie een van de (weinige) jazz- podia in Utrecht is, die regelmatig pro grammeert, wordt steeds meer bekend. C-drie programmeert iedere maand een jazz-concert met formaties die lan delijke bekendheid genieten. Dat kan zeker ook gezegd worden van jazz-zan geres Soesja Citroen. Zij houdt een spe ciale toernee door ons land in het kader van haar tienjarig jubileum. C-drie is er best een beetje trots op, dat wij een van de plaatsen zijn die Soesja in haar toer nee heeft opgenomen. Het concert be gint om 20.30 uur en duurt ±drie uur. Toegang gratis. Kinderbios In de bios van 28 april wordt een extra avonturenfilm vertoond. "Tien jongens op een eiland" is een verhaal naar de bekende schrijver Jules Verne. Het gaat over tien jongens die door een storm aanspoelen op een eiland in de Stille Zuidzee. De film is geschikt voor kinde ren vanaf 8 jr. en duurt 90 minuten. Aanvang 15.45 uur. Toegang f 2,50. Exposfie Yon Nicolas Met een erg gezellige en druk bezochte opening startte op 9 april de expositie van Yon Nicolas. De expositie bestaat uit een 25-tal schilderijen en loopt tot 8 mei. Aangezien de expositieruimte te vens ontmoetingshal is voor alle bezoe kers van C-drie, krijgt een tentoonstel ling gemiddeld 2000 mensen per week op bezoek. Dat is heel erg veel, hoewel niet iedereen voor dat doel naar het centrum komt. Buikdansen Eind mei start C-drie weer met een ba siscursus buikdansen. In januari jl. is er een basiscursus van start gegaan, waar van de laatste les op zondag 9 april was. Deze cursus was een groot succes. Maar liefst 22 cursisten hebben zich de afge lopen maanden gewaagd aan het buik dansen. Op zondag 28 mei a.s. start de eerste les van de 2e basiscursus buikdansen. Voor de mensen die sinds januari op de wachtlijst staan, bieden wij nu de gele genheid om het buikdansen te leren. Deze cursus is een kennismaking met het buikdansen, waarin de basisbewe gingen en passen worden aangeleerd. Elke les bestaat uit 2 delen van elk één uur. In het eerste uur wordt er een war- ming-up gegeven en een aantal bewe gingen aangeleerd. In het tweede uur wordt er met de aangeleerde bewegin gen een combinatie gemaakt. De cursus wordt gegeven door de buik danseres Sylvia de Rochemont. Heeft u belangstelling voor deze cursus, schrijft u zich dan schriftelijk in bij de admin- stratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel.: 22188. Kosten f 90,— (6 lessen); tijd: zondag 15.00- 17.00 uur; datum: 28 mei, 4, 18,25, ju ni, 2 en 9 juli. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De bazar/rommelmarkt van het Van Arkel Instituut vindt dit jaar plaats op zaterdag 17 juni van 09.00 tot 16.00 uur. De opbrengst van dit evenement wordt gebruikt voor recreatieve doel einden ten bate van de kinderen die op het Van Arkel Instituut wonen. Het wordt ook dit jaar weer een groots en gezellig gebeuren. Er zal weer van al les te doen zijn voor groot en klein. We noemen alvast de diverse rommelkra- men, spelkramen zoals reuzesjoelen, grabbelen, schieten, ballen gooien, ringwerpen en niet te vergeten het rad van avontuur met z'n mooie prijzen, waar o.a. enkele fietsen worden verloot. Bij de consumptie-afdeling zijn allerlei drankjes en snacks te koop. En ...ook bij slecht weer zit u redelijk droog in de grote feesttent van bijna 300 m2. Al met al kan men een aantal plezierige uren beleven op het Van Ar kel Instituut. De medewekers zijn nu al weer allerlei dingen aan het verzamelen voor de rommelkramen zoals huishoudelijke artikelen, boeken en platen, speelgoed en nog veel meer! Vanwege ruimtege brek worden geen grote artikelen meer verzameld zoals bankstellen, bedden en dergelijke. Wie nog bruikbare spullen heeft voor de rommelmarkt, kan deze dagelijks op het Van Arkel Instituut af geven tussen 09.00 en 17.00 uur. Als u uw spullen beslist niet zelf kunt bren gen, dan kunt u bellen om deze bij u te laten ophalen. Het telefoonnummer is 95211. U kunt een afspraak maken Het Steunpunt voor Kunstzinnige Vor ming organiseert drie dansvoorstellin gen, waarnaar groepen van 17 scholen uit Soest en Soesterberg komen kijken. De voorstelling heet "Picobello" en wordt gegeven door Danstheater Are na. Op donderdag 27 en op vrijdag 28 april bezoeken ca. 450 leerlingen van groep 3, 4 of 5 met hun leerkracht het theater in C-drie. De dansvoorstelling "Picobello" is ge baseerd op de ballade "De Tovenaars leerling" van Goethe. Het thema in de ze voorstelling is het leerproces. Voor de kinderen is dit herkenbaar: met val len en opstaan net zolang doorgaan tot het je helemaal onder de knie hebt. De voorstelling wordt gedanst door vier danseressen en verhaalt over een wijze tovenaar die zijn toverkunsten leert aan een klein leergierig jongetje. Het tove ren gaat de leerling goed af, totdat hij het een keer alleen wil doen. Hij is de formule vergeten die de betovering kan verbreken en het wordt een grote puin- Een séne uitPicobello hoop. Het verhaal wordt "verteld" door middel van verschillende dansvormen zoals modern, jazz en disco en door pantomime en gezichtsexpressie. Door het Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming is bij deze voorstelling bege leidend materiaal gemaakt, "Een hand leiding bij het kijken naar een dans voorstelling", om dans als kunstvorm voor leerlingen toegankelijk te maken. Ter ondersteuning van enkele opdrach ten kan de bijbehorende videoband worden gebruikt met daarop fragmen ten uit de voorstelling. Ruim drie weken van tevoren heeft de dansconsulent de handleiding en de videoband naar de scholen gebracht. De leerkrachten kun nen dan met hun groep werken aan de kijk-, praat-, doe-, en bewegingsop- drachten uit de handleiding, waardoor de nieuwsgierigheid naar en het kijk plezier bij de dansvoorstelling Picobel lo van de leerlingen toeneemt. Ook aan de cursist wordt vanuit het be stuur de nodige aandacht besteed. Het informeren van cursisten over het pro gramma voor het nieuwe seizoen ge beurt of door een programmaboekje of door een grote advertentie in de krant,en ook zoals in Soest, via de ka belkrant en de AROS. Daarin moet zo veel mogelijk informatie worden gege ven over de inhoud van de cursussen en de voorwaarden voor deelname (in schrijving, betaling, enz.) Naast deze schriftelijke informatie wordt er ook persoonlijk informatie ge geven over de cursussen. Dit gebeurt veelal telefonisch of tijdens bijeenkom sten die worden georganiseerd voor de inschrijving van nieuwe cursisten. Naast deze voorbeelden zijn er nog vele taken, zoals het voorbereiden van vra genlijsten om uit te vinden of de cursist ook wel dat krijgt wat hij/zij verwacht heeft. Of er wel of geen vervolgcursus in het volgende siezoen opgezet dient te worden; welk materiaal er aangeschaft moet worden, enz. enz. Ook wordt er vaak nauwlettend in de gaten gehouden waar een cursist die meer dan 1 a 2 keer niet gekomen is het wegblijven aan wijt, ligt het aan de cur sus of is het een privé/zaak van die cur sist? Dit alles is slechts een greep uit de vele, vaak onzichtbare taken die zo'n vrijwillig bestuur op zijn schouders neemt. Opvallend hierbij is het beeld dat de cursist over het algemeen van een volksuniversiteit heeft. Er wordt veelal gedacht dat de volksuniversiteit over een grote organisatie, met een betaalse staf en een eigen gebouw beschikt, ter wijl vele volksuniversiteiten vanuit de privé/adressen van de verschillende bestuursleden wordt gerund. Dit is ook in Soest het geval, maar er is ook een volksuniversiteitskantoor, geopend op maandag van 10.00 tot 12.30 uur en op donderdag van 10.00 tot 13.30 uur be reikbaar onder tel. 22195. Een optreden van Soesja Citroen bete kent altijd een groot succes. Haar popu- Iairiteit dankt Soesja Citroen niet alleen aan haar vocale kwaliteiten, maar ook aan de intieme sfeer die ze tijdens haar concerten weet te scheppen. Op aanste kelijke wijze vertolkt ze een repertoire bestaande uit jazz-standards en eigen composities. Soesja Citroen is geboren in Den Haag en was in haar middelbare schooltijd al aktief als zangeres in een aantal jazzfor maties. In 1980 kwam van het Soesja Citroen Sextet - waarin Nedly Elstak een belangrijke rol vervulde - de plaat "To Build" uit. In 1981 maakte Soesja met haar sextet voor het eerst een uitgebreide tour door Nederland en oogstte zij op het Noord zee Jazz Festival veel succes. Voor de Varagram nam zij met Nico Bunink de plaat "Good enough for jazz" op en verscheen zij vervolgens bij Sonja Ba rend voor het eerst op de televisie. Op het Knokke Festival won Soesja in 1982 als lid van de Vara-ploeg de eervolle tweede prijs. Datzelfde jaar nam Soesja met o.a. de musici Cees Slinger en Buck Hill de plaat "Key Largo" op. Met de plaat "Soesja Citroen sings Thelonious Monk" - die in 1983 werd uitgebracht - oogstte Soesja Citroen veel lof bij de Op zaterdag 22 april om 20.00 uur vindt in de Brugkerk, Schuilenburger- weg 2, Amersfoort, het solistenconcert plaats. Het solistenconcert is een twee jaarlijks terugkerend concert, waarbij het Amersfoorts Jeugdorkest (AJO) een aantal vergevorderde leerlingen van de RMA begeleidt. Dit jaar is er een zéér gevarieerd pro gramma: Esther van der Linden speelt het fluitconcert van Pergolesi; Harry van Wijk speelt het orgel-concert van Brixi; Ella Broekstra en Judi Janssen, klarinet, spelen samen het dubbelcon cert van Hoffmeister; Noortje van Mid delkoop, panfluit, speelt een ballade van Porumbescu; twee cellisten: Oli- vier Manche in een stuk van Baumann voor cello en orkest; Bas Smid speelt Chant de Minestrel van Glazoenov en Ralf Wilmes, piano, speelt het piano concert KV 488 van Mozart. De toegangsprijs voor het concert is f 5,-, f 2,50 houders van cjp, kinderen en pas 65-E Er zijn geen besproken plaat sen en omdat de RMA veel publiek ver wacht is het raadzaam tijdig aanwezig te zijn. Aspirantenorkest Een paar dagen eerder, op woensdag avond 19 april, geeft het jongste orkest van de RMA-muziekschool een con cert in de Johanneskerk aan de West singel. Aanvang 19.30 uur. Toegang: gratis. Het aspirantenorkest bestaat uit zo'n 90 jonge tot zeer jonge leerlingen van de muziekschool. Zij hebben net hun repe titieweekend achter de rug en laten in een programma van een uurtje horen wat ze zoal geleerd hebben. Het zeer ge varieerde programma bestaat uit ver schillende stukken en stukjes uit meer dere stijlperiodes. De dirigent is Peter Vinken, die naast het aspirantenorkest ook het RMA-orkest en het AJO diri geert. Hij zal het programma op de avond zelf nader toelichten. Soesja Citroen toonaangevende jazzbladen in Europa. Via Tros Sesjun, het Vara Dans Orkest, het Metropole Orkest en de Skymasters kreeg Soesja op de radio volop de ge wenste aandacht. Tevens verscheen zij als gaste in verschillende uitstekende televisie shows. In 1985 kwam op Vara gram haar vijfde plaat "Angel Eyes" - Soesja Citroen en het Metropole Or kest - uit. Hoewel Soesja Citroen d.m.v. optredens in Belgié, Frankrijk, Dene marken en Duitsland reeds internatio nale erkenning had gekregen werd be gin 1986 op het Yatra Jazz Festival te New Dehli en Bombay de kroon op het werk gezet. Er volgde in Nederland concert op con cert en er werd begin 1987 besloten om van haar bij Sunny Timeless de plaat "Shall we dance" uit te brengen. Op deze plaat wordt in verschillende bezettingen gespeeld, maar steeds met die musici waarmee Soesja Citroen in de regel haar optredens verzorgt. Van Soesja Citroen DUO tot band. De meest recente productie "Soesja Ci troen. sings Fred Astaire" is een geslaag de samenwerking tussen het Metropole Orkest en de Soesja Citroen band. Momenteel viert Soesja Citroen haar tienjarig jubileum met een toernee door het land. Een van de podia die ze be zoekt is C-drie, het cultureel centrum in Soest. Het optreden is op 22 april en begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Stichting Bethsaid organiseert maande lijks open helingavonden, waar door gezamenlijke helingmeditatie en indivi duele heling de mogelijkheid wordt ge boden een genezingsproces op gang te brengen of te verdiepen. Een team van helers en genezers is op deze avonden aanwezig. Na de individuele heling is er ruimte voor het stellen van vragen of voor een gesprek. Op de volgende helingavond, vrijdag 21 april, valt tegelijk ook het Wesak- feest, een geestelijk feest dat overal ter wereld tegelijkertijd gevierd wordt en als thema "goddelijke wijsheid" heeft. Miljoenen mensen stellen zich- bijvoor beeld in meditatie, open voorde bijzon dere energieën op deze dag. De avonden worden gehouden in Mayindra. Kerkstraat 3-5, tel.25599. Tijdig reserveren noodzakelijk. Op zondag 23 april wordt in de Haselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagconcert uitgevoerd, in samenwerking met de Stichting Baarnse Muziekkring. Als solisten treden op Marie José' Schreiner (viool) en Jaap Kooi (piano). Op het programma staan werken van Beethoven, Debussy en Franck. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 7,50; jeugd f 5,-. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Het Kruispunt Donderdag 20 april: Tienerinloop voor 12 t/m 16-jarigen; 16.00 tot 17.15 uur; ook voor meisjes! Vrijdag 21 april: Knutselclub voor 4 t/m 8 jarigen; 14.30 tot 16.00 uur; kosten f 1,- Dinsdag 25 april: Inloopuurtje voor kinderen; 16.00 tot 17.30 uur. Woensdag 26 april: Schrijf- en tekenwedstrijd voor kinderen van 4 t/m 12 jaar; 14.00 tot 15.30 uur. Kosten f 1,-. De Vangrail Donderdag 20 april: Geen kleuteruurtje wegens opbouw rommelmarkt. Vrijdag 21 april: Gesloten wegens opbouw rommelmarkt. Zaterdag 22 april: Grote rommelmarkt, 9.00 tot 15.00 uur. Woensdag 26 april: Film (Nederlands gesproken) voor 4 t/m 12-jarigen; 14.00 tot 15.30 uur; kosten: f 1,- De Praatpaal Donderdag 20 april: kookgroep 6-9 jaar: Laatste les, met een feestmaal; Donderdag 28 april start bij voldoende belangstelling no/g een korte kookcursus van 4 weken met zomerse recepten. Kosten f 6,- voor 4 weken; 16.00 tot 17.30 uur. Vrijdag 21 april: Tienerinloop: Biljarten, tafeltennissen, kaarten, etc; 16.00 tot 17.30 uur, gratis. Maandag 24 april: Soosavond verstandelijk gehandicapten; 20.00 tot 22.oo uur; kosten:f 1,-. Timmerclub 10 tot 13 jaar; 18.30 tot 20.00 uur;kosten: fl,-. Dinsdag 25 april: Laatste jazz-balletles, morgen treedt de groep op tijdens de instuif; in mei wordt nog een aantlal extra lessen gegeven; kosten: f 1,- per keer, leeftijd: 9 - 12 jaar; 16.00 tot 17.00 uur. Tiener-avond voor 13 t/m 17 jarigen; 19.00 - 21.30 uur; kosten f 1,-. Woensdag 26 april: Feestmiddag: feestmutsen maken, optreden jazz-ballet groep en tot slot disco; kosten: f0,50, 14.00-15.30 uur; voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Donderdag 27 april: Klaverjasavond (volwassenenactiviteit); Kosten: f 3,- 20.00 uur. Het concert dat de beroemde Engelse zangeres Vicky Brown vorige week sa men het Baarnse jongerenkoor "Mes sage" in de Julianakerk bracht was een voor Soester begrippen ongekend mu zikaal evenement. Niet alleen omdat de kerk tjokvol zat - al ruim voor het aanvangstijdstip stond er een hele rij bezoekers te wachten tot de kerkdeu ren opengingen - maar vooral omdat dat zeer talrijke publiek een fantasti sche avond beleefde. Dat was niet alleen te danken aan de zangeres en het koor, maar ook aan het jeugdige talent Jan Veenje, die zowel het orgel als de synthesizer bespeelde en op die instrumenten zijn virtuositeit uitleefde. Het publiek was verrukt van hem, en terecht. Het concert in de grootste kerk van Soest werd gepresenteerd door Sipke van der Land. Na zijn openingswoor den ging "Message" - 66 man en vrouw sterk - van start met vijf bekende en minder bekende nummers, waaronder "Happy Road", "Jesus is alive" en an dere. Jan Veenje gaf op het orgel ver volgens een improvisatie van bekende melodieën als "Scheepje onder Jezus' hoede" en "Let it be". Vicky Brown betrad daarna het podium met nummers uit de Mattheus Passion, "The Young Verdi" en van haar laatste LP, die ook in de kerk te koop was. Met "Message" zong ze nog verschillende nummers, o.a. het schitterende "Stay with me till the moming" Na de pauze - waarin de platen van Vic ky Brown en van Jan Veenje gretig van de hand gingen, vooral als ze voorzien werden van hun handtekening - trad opnieuw "Message" voor het voetlicht met vijf nummers, waaronder "AU over the World" en enkele psalmen. Jan Werven via de vrijwilligers vakaturebank In de meeste steden in Nederland is een Vrijwilligerscentrale of Vakaturebank gevestigd. Deze instellingen bemidde len tussen vrijwilligers en organisaties en houden zo goed mogelijk bij welke mogelijkheden er zijn om vrijwilligers werk te verrichten. Wanneer uw organisatie vrijwilligers zoekt is het aan te bevelen een vakatu rebank in te schakelen. Het aanbod voor vrijwilligerswerk wordt dan opge nomen in het bestand, gepubliceerd in de weekbladen en de bezoekers van de vakaturebank kunnen daar vervolgens kennis van nemen. U dient daarbij wel te bedenken dat de vrijwilligers vakatu rebank geen uitzendbureau is, dat op bestelling een groot aantal vrijwilligers kan leveren. Uiteraard zal de bhelang- stelling voor uw vakature groter zijn naarmate het aanbod aantrekkelijker is. Bij de werving van vrijwilligers heeft u waarschijnlijk een bepaald beeld voor ogen. De vrijwilliger moet dit en dat kunnen, daartoe bereid zijn, op deze tijd beschikbaar zijn en ga zo maar door. Als u heel eerlijk bent zult u moeten toegeven dat u op zoek bent naar de ideale vrijwilliger, die aan alle verlan gens van de organisatie voldoet. Hoogstwaarschijnlijk zult u echter ge confronteerd worden met een vrijwilli ger, die slechts aan bepaalde voorwaar den voldoet. Het is daarom belangrijk van tevoren op een rijtje te zetten welke wensen bij uw organistie bovenaan staan. Bedenk wel dat de ideale vrijwil liger niet bestaat. Wilt u een vakature opgeven of heeft u liever eerst wat meer duidelijheid over wat er nog meer vast zit aan het werken met vrijwilligers, stel u dan in verbin ding met de Stichting Vrijwilligers Va kature Bank Soest, Willaertstraat 49, tel. 12630; openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 en 13,30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures 3/104 Medewerker m/v gevraagd bij de presentatie van de huisomroep t.b.v. bewoners centrum geestelijk gehandi capten. 4/103 Vrijwilliger m/v gevraagd om voorlichting te geven over het werk van internationale hulpverleninginstantie. 5/107 Vrijwilligers m/v gevraagd om behulpzaam te zijn bij het geven van Nederlandse taal aan buitenlanders. 6/112 Vrijwilligers gevraagd om ou de spullen enz. te verzamelen. 8/126 Vrijwilligster gezocht om as sistentie te verlenen bij het geven van zwemles aan geestelijk gehandicapten. 12/103 Groot aantal vrijwilligers m/v gevraagd bij landschapsbeheer. Taken bestaan o.a. uit het beheer van natuurreservaat, onderhoud van de bossen en heide. 12/101 Voor onderhoudswerk aan tuin en gebouwen wordt vrijwilliger m/v gevraagd. 15/101 Vrijwilligers m/v gevraagd voor het bezorgen van maaltijden bij ouderen. Bezit van rijbewijs is vereist. 19/105 Technisch medewerker ge vraagd binnen instelling gezondheids zorg. 1/101 Coördinator gevraagd bij in stituut voor natuurbescherming. 2/101 Speel-o-theek vraagt mede werker m/v voor de uitleen van speel goed en spelletjes en administratief werk. 4/101 Muziekvereniging zoekt ie mand voor de public-relations. 5/104 Gemeentelijk centrum voor basiseducatie vraagt vrijwilligers ter as sistentie van de docenten bij het lesge ven aan volwassenen in de vakken Ne derlands en/of rekenen en maatschap pij oriëntatie. Het centrum stelt zijn vrijwillig(st)ers in de gelegenheid tot het volgen van cursussen voor deskun- digheidsbev order in g. In de week van 27 april tot 3 mei is de vakaturebank gesloten! Veenje improviseerde ook nu vrolijk- weg over bekende wijsjes als "Altijd is Kortjakje ziek", wat hem een staande ovatie opleverde. Vicky Brown zong vervolgens enkele liedjes van haar man Joe, plus nummers uit "The Young Messiah" en "The Young Mozart". Met het koor samen besloot zij het officiële deel van het con cert met o.a. "Plaisir d'Amour" en "Going Home". Het zeer enthousiaste publiek verlang de uiteraard een toegift, en dat werd op nieuw "Stay with me till the moming", waarna de zangeres samen met "Messa ge" én Jan Veenje een fantastische con cert-avond besloot met het toepasselij ke "Going Home". Merkwaardig was het wel dat de zange res, althans volgens de medewerkers van haar manager, absoluut geen toe stemming wilde geven voor het maken van foto's tijdens haar optreden. Ook de fotograaf van de Soester Courant ging daarom onverrichterzake huis waarts, zodat de lezers een historisch plaatje moeten missen. w 3^ tuinbouwvereniging 't NUT Tijdens de onlangs gehouden jaarver gadering van de biologische tuinbouw vereniging 't Nut is afscheid genomen van twee bestuursleden: penningmees ter Swart, vanaf de oprichting actief in het bestuur, en mevrouw Verschuren, die zeven jaar het bestuur heeft ge diend, waarvan vier jaar als voorzitter. Ze werden bedankt door secretaris Van Leeuwen. Op voordracht van het bestuur werd de heer Van Schaik tot nieuwe voorzitter benoemd. Naar een nieuwe penning meester wordt nog gezocht. De vergadering besloot in het nieuwe seizoen drie of vier open dagen te orga niseren en gaf haar goedkeuring aan de plannen tot verharding van het midden pad en de vervanging van de nu bouw vallige schuilkeet en toilet. Lof was er tenslotte voor de tuincom- missie voor haar grote inzet, met name bij de aanleg van een nieuwe waterlei ding, het verbreden van het pad, de aanleg van een nieuwe dam, etc., even als voor de verhuurder van het com plex, de heer Van Os. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Woensdag 19 april: Vanmiddag is er weer een toneelstuk, "het reken wonder". We beginnen om 14.00 uur, dan gaat de deur ook dicht, tot 16.00 uur. Entree is 1 gulden, limo nade gratis. Donderdag 20 april: Van 9.30 tot 11.30 uur de volwassenen knutsel club. Als u een beetje creatief bent en onder het genot van een kopje koffie leuke dingen wilt maken, dan moet u maar eens langs komen. Kosten f 2,50. Natuurlijk zijn er na schooltijd ook weer verjaardagen. Vrijdag 21 april: Van 9.30 tot 11.30 uur de peuter/ou der aktiviteit. Kom gezellig spelen en praten met ander kinderen en ouders. Het kost 3 gulden per kind/ouder paar, de koffie staat klaar. Er komen om 15.45 uur weer kinderen hun verjaar dag vieren. Jullie hebben een week moeten wachten, maar het is weer zover. Vanavond de kinderdisko! Neem je vrienden en vriendinnen weer mee. We beginnen om 19.00 en stop pen om 20.30 uur. Het kost 1 gulden en je krijgt een bonnetje waar je wat te drinken voor kunt halen. Verder is er snoep en drinken te koop. Dinsdag 22 april: Net als vrijdag is er de peuter/ouder ak tiviteit. Kosten 3 gulden per kind/ou- derpaar. Nog een paar dagen en dan is het konin- ginnedagfeest op de boerderij. We heb ben nog een paar medewerkers nodig voor dit spektakel. Een greep uit de vele spelletjes die we hebben: schatgraven, hellingbaan, schminken, wrattenrollen, schiettent, kussengevecht boven een waterbak en nog veel meer. Als u zin heeft om mee te werken kunt u bellen en meer informatie vragen. Op zondag 23 april 1989, om 06.00 uur 's morgens, kan men met boswachter André Wiersma mee, luisteren naar het wakker worden van de vogels. De wan deling begint bij de ingang van Kasteel Groeneveld in Baarn en staat onder lei ding van leden van de Vogelwerkgroep 't Gooi en Vechtstreek. Er wordt ge wandeld in kleine groepjes, zodat °de uitleg en zang volledig tot hun recht ko men. Bij voldoende interesse zal een speciale kindergroep gevormd worden. Na afloop van de wandeling bestaat de mogelijkheid om met de boswachter te ontbijten in het restaurant van het Kas teel. Bij het opkomen van de zon ontwaken de vogels en gaan ze zingen; iedere vo gel zijn eigen lied. Waarom zingen vo gels in de lente zo mooi en uitbundig? Omdat het zomer wordt? Omdat ze vrolijk zijn? Misschien wel, maar de voornaamste reden is dat ze een terrein, waar ze hun nest gaan bouwen, met hun zang afbakenen. Ze laten horen waar hun gebied begint en een soortgenoot mag die grens niet overschrijden. Soms moeten ze er zelfs om vechten. Omdat het 's morgens vroeg nog stil is, kunnen wc ucl gezang goed horen en de ver- De Vereniging Artishock, Steenhoffstraai 46, Soes», lel. 02155-19577, steil zich als doel een bijdrage te leveren aan hel sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op le geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 20 april Scène uit Nederlandse speelfilm "Spoorloos donderdag te zien in Film huis Artishock. "Spoorloos", van de Nederlandse re gisseur George Sluizer, gaat over een treffen tussen twee geobsedeerden. De ene is een wat kleurloze Franse schei kundeleraar. Hij leidt een zo te zien ge lukkig gezinsleven, waarin zijn enige ondeugd zou kunnen zijn dat hij één van zijn dochters voortrekt. Niemand vermoedt dat hij een ernstig gestoord man is, de moordenaar van de spoor loos verdwenen Nederlandse toeriste, wier portret nu al drie jaar de schuttin gen en blinde muren in de Provence siert. "Wie heeft deze vrouw gezien?" smeken de letters onder haar lachende gezicht. De man achter de zoekcampagne is Rex, de vriend van de verdwenen vrouw. Zijn obsessie lijkt aanvankelijk voor de hand liggend. Hij wil en zal zijn Saskia terug. Langzamerhand ver schuift zijn aandacht echter. Na een jaar of drie hoeft hij Saskia niet zo erg meer terug. "Als ze hier op zou duiken, zou ik voor jou kiezen", verzekert hij zijn nieuwe vriendin. Maar hij zal en moet achterhalen wat er gebeurde op die be wuste zomerdag. Alles heeft hij er voor over om die wens te vervullen en in hef tigheid verschilt dat nauwelijks van de neigingen van de moordenaar. "Spoorloos" is een onberispelijke en ui terst spannende film, bij vlagen zelfs briljant. Sluizer weet voortreffelijk over te brengen hoe dicht de held Rex en de moordenaar Lemorne psychologisch gezien verwant zijn. De muziek in deze film is van Henny Vrienten. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree:, f6,-;, cjp/65-fc.l5,-. Filmagenda: 27 apnl: The Unbearable Lightness of Being 4 mei: Love at First Sight 5 mei: Coming tot America Van 15 april tot en met 5 juni is in de bo venzaal van Kasteel Groeneveld een tentoonstelling te zien met werk van Gijs den Ouden uit Amersfoort. De tentoonstelling laat naast vrolijke aqua rellen ook ingetogen olieverven zien. met niet alledaagse onderwerpen en vooral fraai van compositie en penseel voering. Gijs den Ouden, geboren in 1929. doorliep de ambachtsschool en behaal de daarmee een lagere acte tekenen. Een diploma van de Nationale Schil dersschool met als aantekening "uit muntend" en een Nijverheidsacte NE schilderen bezorgden hem een baan als leraar tekenen. Maar die baan zou Den Oude slechts één jaar vervullen. Zij creativiteit kon hij daar niet in voldoen de mate kwijt. Dat kon beter in het re clamebedrijf. Veertien jaar lang was hij reclameontwerper en illustrator. Toen begon hij voor zichzelf. Tentoonstellingsbouwer, een bood schap overbrengen, daarbij gebruik makend van zijn schilderskwaliteiten. Tentoonstellingen voor Staatsbosbe heer in Amerongen, Schoorl en Baarn. de Amsterdamse drinkwaterleiding- maatschappij, de inrichting van vele be zoekerscentra en bebording voor Na tuurmonumenten verraden zijn liefde voor de natuur. Tijd voor 'eigen werk' was er nauwe lijks. Na een ernstige ziekte deed Gijs den Ouden een stapje terug. Hij stopte met het maken van tentoonstellingen en ging schilderen, olieverf en aquarel. Stillevens en bloemen hebben zijn voorkeur. Vooral de composities van zijn stilleyens zijn van een bijzondere schoonheid. Zijn oog voor het ongewo ne, het kleine maken zijn werk zo ver rassend. Gijs den Ouden exposeerde o.a. in Weesp, Amsterdam en in het gemeen tehuis van Putten, samen met de beken de fotograaf Brandt Overeem en nu dus in Kasteel Groeneveld in Baarn tot 5 ju ni a.s. Openingstijden Kasteel Groeneveld: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur; maandag gesloten, tel. 02154-20446. schillende soorten herkennen. De me- ang^ster'de vink'de koolmees Srt? ote sPe,cht roffelt op dode takken. Hopelijk zullen wij ze allemaal horen, misschien zelfs zien. 11 u na afloop ook deelnemen aan ons Vroege Vogel-ontbijk, dan kan dat. ue Kosten hiervan bedragen f 11,50 voor volwassenen en f 8,50 voor kinde ren tot 10 jaar. In verband met de be- S even reserveren (el. 02154-21192). En denk erom, vroeg uit de veren, om 6 uur vertrekt de boswachter vanaf Kasteel Groeneveld

Soester Courant | 1989 | | pagina 14