rnuers Het grote verschil... UIJll -o Restaurant Restaurant Bauers introduceert 'luneren' Vbn Oosten fotoservice interlübke P.C.C. Partyservice en Catering Centrale PAGINA 18 WOENSDAG 19 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 19 Modeflitsen bij Schuitemaker voorspellen warm vooijaar Jubileum R5 voor Stam Tante Jen zingt levensliederen 'Soestand' interessanter dan ooit! I Combinatie van lunchen en dineren Bouwmateriaal weg Politie legt beslag op brommer en motor Oplichter aangehouden Autodief gepakt Geheel vernieuwe Ford Fiesta te bewonderen bij Splinter Eemland BY Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Y roege-vogelwandeling in Buitenzorg Lezing Van Raalte bij ICTO Één prijs voor: mat, glans, nabestelling, 1 uur service-dagservice Topkwaliteit 7 1 e feestelijke erdag 6 mei; bij de Rabo- tan. blijkt te heb-- onmiddellijk; 5 te stellen enl een van de~ tappen, daarl ;lijke aanko— lier opnieuw" een of meer- ns te probe-' pgelet! Van-; lang, sleutel*; s van 't Hart,- lukkige win-I /an de waar— beide zeerl sen'...! sinds 1913 Telefoon 02155 - 2 23 39 (naast de Wibra) BOORDEVOL MUZIEKI NIEUW! LUNEREN in Soest. De ideale combinatie tussen lunch en diner (3 a 4 uur tafelen), 7 gangen menu bestaande uit exquise niet te grote* ye gerechten, vastgesteld in overleg met de gast I f Oj p.p. Welkomstcocktail van het huis. U kunt terecht vanaf 15.00 uur (ideaal voor de zondag) Onze cateringafdeling kan het Luner ook bi] U thuis verzorgen. BURG. GROTHESTRAAT 55 - 3761 CL SOEST TELEFOON 02155 - 1 25 16 De kleding die donderdag en vrijdag bij Schuitemaker Mode geshowd werd was zowel letterlijk als figuurlijk 'fris' te noemen. Dunne stoffen en vrolijke kleuren leken een warm voorjaar te voorspellen. Mocht het weer deze lente toch tegenvallen dan zijn er natuurlijk altijd nog de jasjes, vesten en colberts waarmee men eindeloos kan combine ren. De kleding werd aan het winkelende publiek getoond tijdens zogeheten 'mo deflitsen'. De mensen konden rustig in de winkel rondkijken, terwijl nu en dan de mannequins de nieuwste voorjaars mode showden. Vooral de vele bloem- dessins waren opvallend en de Mariene Dietrich-broek met de wijde pijpen blijkt nog lang niet uit het modebeeld verdwenen te zijn. Het publiek had ook de mogelijkheid om zelf kleding uit de rekken te nemen en de mannequins te vragen deze te showen. De kleding werd getoond in de veel voorkomende maten 38,40 en 42 en de modellen varieerden van een vrolijk en luchtig zomerpak met lange broek tot een zeer gekleed mantelpakje in fuch sia-roze met zwart. De felle kleuren voerden overduidelijk de boventoon in de collectie en zorgden voor een vrolijk, maar uiterst verzorgd geheel. De 'toevallige voorbijganger' kon ge heel vrijblijvend even binnenlopen bij Schuitemaker Mode en onder het genot van een drankje en een hapje nieuwe ideeën opdoen voor de nieuwe lente- en zomergarderobe. Stof voor die ideeën was er in elk geval in overvloed. Dank zij de vele combinatiemogelijkheden die de mode van dit moment biedt, heeft Schuitemaker werkelijk 'voor elk wat wils'. Interlübke kent slimme interieurconcepten. B.v. deze vierdelige met speciale tussenplanken. Voor tv, video en geluidsapparatuur. Makkelijk te verplaatsen en te hergroeperen elementen waarmee u grenzeloos kunt kombineren. Inter Casa heeft een aantal van deze kombinaties in zijn showroom staan. Dus komt u gerust eens kijken. i vormen lactie van Sinds vorige week kunnen culinaire fijnproevers bij het bekende restau rant Bauers in Soest zich overgeven aan een nieuwe vorm van genieten: "luneren", een exclusieve combinatie van lunchen en dineren. Volgens Maarten Beenen en Martin de Jong, de beide gastheren van het Franse spe cialiteitenrestaurant, is vooral de zon dag een uitstekende dag om te gaan lu neren, maar op andere dagen kan het evengoed. Gasten die komen luneren worden bij Bauers onthaald op een menu van in principe zeven gangen (maar korter of langer kan ook), dat in overleg wordt samengesteld. Het geheim van luneren is dat het bestaat uit een flink aantal kleinere porties, elk met de omvang van een voorgerecht, van exquise gerech ten. Omdat er nogal wat tijd in gaat zitten is luneren met name een plezierige ma nier om een lange dag (zoals de zondag voor veel mensen is) op een uiterst aan gename manier te besteden. Lunerend zit men al gauw zo'n drie a vier uur aan tafel, schat Maarten Beenen, die bijzon der te spreken is over de eerste reacties van de gasten. "De mensen zijn zonder uitzondering heel enthousiast en vin den het een vondst. Het is dan ook echt een kwestie van genieten." Luneren kan men, zoals gezegd, niet al- De praatshow "Soestand" op zondag middag 23 april in de Grote Zaal van C-drie zal interessanter worden dan ooit tevoren. Aad Post (Soester Cou rant) gaat praten met Ab Blokzijl over Kozle, opgevrolijkt met enkele dia's en opgeluisterd met muziek van de Eem- lander Blaaskapel. Joop van Tol, directeur sector Burger en Samenlevingszaken van de gemeen te Soest, vertelt kort iets over de jume- lage en Hans Fransen, conrector van het Griftland College, over de werk week in Polen. Bij dit gesprek wordt een leerling van de school betrokken. Jaap Lodewijks (Gooi- en Eemlander) houdt live interviews met Harry Witte over "Groen Soest", met de heer B.M. Dooper van het Nassauplantsoen over het bouwproject Lindenhof/Albert Heyn en met Jenny Sanders over de 5%-akties in Ziekenhuis Zonnegloren. Prijsvraag In de VIP-room vlak na de pauze praat Jan Visser ("Bij ons op Soest") met "tante" Jen (92) die levensliederen zingt. Voor "Soestand" is een speciaal huisorkest geformeerd onder leiding van Joop van Tol. Er wordt een prijs vraag uitgeschreven om voor dit kwar tet een naam te bedenken. De winnaar krijgt van de redactie twee vrijkaartjes voor een theatervoorstelling-naar- keuze in C-drie. Aan de uitgang van de zaal staat een ideeënbus voor deze prijs vraag klaar, waarin ook onderwerpen gedeponeerd kunnen worden voor de volgende talkshow in mei. De regie is in handen van Irma Kramer. De bijeenkomst begint om drie uur pre cies en de toegang is gratis. Iedereen is van harte welkom. Autobedrijf Stam viert zijn 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan bren gt Stam een bijzondere auto uit: de Jub ileum 5. De Renault 5 is nog steeds erg populair. Een succesnummer van het allereerste begin toen deze auto in 1972 werd gep resenteerd. In 1988 16 jaar later!) was de Renault 5 het meest verkochte mo del in Frankrijk! De Jubileum 5 is uitgerust met feestelij ke extra's zoals zonwerend glas, een achterruitenwisser, twee buitenspiege ls, rembekrachtiging, de speciale Stam- striping en natuurlijk met een "schone" motor, die op loodvrije benzine rijdt. Een must in deze tijd! Er is slechts een beperkt aantal Jubile um 5's beschikbaar in diverse kleuren. In de Jubileum maand april kan men bovendien aanspraak maken op een zeer gunstige financieringsregeling. Stam is van klein garagebedrijf uitgegroeid tot één van de grootste Re nault dealers in Nederland met vestigi ngen in Soest, Hilversum, Dronten en Amersfoort. De naam "Stam" zegt ook in de racerij nog heel wat, waar Geerlof Stam in de Renault 5 klasse tal van prij zen in de wacht sleepte. Een Stam Jubi leum 5 is dan ook een bijzondere auto geworden. Onbekende daders hebben vorige week in de in aanbouw zijnde wijk Mercury in Soesterberg diverse bouwmaterialen ontvreemd met een totale waarde van ca. 4000 gulden. De spullen waren het eigendom van een bouwbedrijf uit Noordwijk. De politie hield gisteren op de van Len- neplaan een 15-jarige jongen uit Soest aan die zonder rijbewijs op een cross motor reed. De motor werd overge bracht naar het hoofdbureau. Ook een 14-jarige jongen uit Soester berg raakte zijn voertuig kwijt. Hij reed zonder helm op een niet-verzekerde brommer. Bovendien was hij nog geen 16 jaar en mocht dus helemaal niet op een brommer rijden. Een 43-jarige man uit Soest werd van nacht aangehouden wegens "flesse- trekkerij". De man had vanuit Amster dam een taxi naar huis genomen en niet betaald. De taxichauffeur haalde de politie erbij. De agenten vonden de man uiteindelijk in een caravan achter zijn huis. Het was de politie bekend dat de Soester dit soort dingen wel vaker deed. Het kostte veel moeite de man mee te nemen om dat hij zich hevig verzette. De man heeft de nacht op het bureau doorgebracht. Een 20-jarige man uit Soest werd van nacht op heterdaad betrapt toen hij een aan de Rubenslaan geparkeerd staande volkswagen wilde stelen. De man had het dashboard al vernield en was bezig de contactdraden door te verbinden om te kunnen starten. Een andere dief deed vannacht een po ging om een auto van een garagebedrijf aan de Kerkstraat te stelen. De dader richtte bij zijn pogingen het stuurslot te verbreken een schade van fl.100 gul den aan. Nu de nieuwe Ford Fiesta een feit is, is dit paradepaardje van Ford natuurlijk ook te bewonderen bij Splinter Eem land BV in Soest en Baarn. Er kan hier met recht gesproken worden van een paradepaardje, want de nieuwe Ford heeft heel wat nieuws te bieden. Na der tien jaar is de Fiesta totaal vernieuwd. Zo kan de koper kiezen tussen een drie- en een vijfdeurs carrosserie. Afgezien van de sportieve s is de 1,4 motor alleen nog in vijfdeurs uitvoering 4e koop. Ook de 1,4 beschikt over injectie en ka talysator. Deze uitvoering heeft een vermogen van 71 pk.Het is echter de bedoeling dat daar heel snel verande ring in komt. Het basismodel heeft een 11 liter motor met injectie en drieweg katalysator. Een prima auto voor de mi lieubewuste chauffeur dus. De motor biedt 50 pk en is standaard gekoppeld aan een vijfversnellingsbak. De 1,1 mo tor kan gecombineerd worden met een C of Cl uitrusting. De toekomst De nieuwe Ford Fiesta biedt werkelijk voor elk wat wils. Dat zal iedereen die een kijkje gaat nemen in de showroom van Splinter Eemland beamen. En voor diegenen die met het huidige aanbod nog niet tevreden zijn, heeft de toe komst nog wat in petto.... Zo staat nog op het programma de 1.6XR2i, met driedeurs carrosserie en 104 pk motor. Een zeer herkenbare auto met zijn lichtmetalen velgen en grote voorbum per met geïntegreerde mistlampen en verstralers. Daarnaast verschijnt later in het jaar nog de XR2 turbo. Naast al dit moois komt er natuurlijk ook nog de Ford Fiesta diesel. De nieu we Fiesta is binnenkort ook te koop met een 1,8 dieselmotor van 60 pk. Deze diesel komt er in eerste instantie als C driedeurs en CL vijfdeurs. Anti-blokkeer-systeem De Ford Fiesta is de eerste auto in zijn klasse die uitgerust kan worden met een anti-blokkeer-systeem. Dit systeem werkt hetzelfde als dat van de Ford Es cort. Het betreft hier een mechanisch systeem, dat alleen op de voorwielen werkt. Het mag wel duidelijk zijn: De ver nieuwde Fiesta is van grote klasse. En hij is niet alleen mooi, maar rijdt ook prima. Hij heeft een betere wegligging en is vooral op secundaire wegen en in de stad een fijne auto om in te rijden. Wilt u meer weten of bent u nog niet overtuigd? Ga dan eens zelf een kijkje nemen bij Splinter Eemland BV in Soest of in Baarn. Laanstraat 89B - 3743 BC Baarn Telefoon 02154 -1 44 30 De allernieuwste van RobdeNijs nu al bij Vial. Een fantastische CD met zijn hit: DUET (ik hou alleen van jou). Nu voor slechts Van Weedestraat 253 3761 CD Soest Zeven gangen De samenstelling van het zeven-gan gen-menu kan wisselen. Een goed voorbeeld is het menu, zoals dat vorige week bij Bauers werd gepresenteerd: koude ossehaas, bouillon met gepo cheerde kwartel-eitjes, een stukje zalm in ijsbergsla met dillesaus, tussendoor een pauzedrankje - in dit geval een "spoom" (champagnecocktail met ijs), vervolgens lamsfilet met mosterdsaus, geitekaas met sabaillonsaus, tenslotte gevolgd door een feest van verse aard beien in verschillende vormen: als mousse of ijs, met slagroom. Voor een dergelijk menu berekent Bauers de vriendelijke prijs van 75 gulden. Wie zich rekent tot de liefhebbers van de goede Franse keuken moet zich het exclusieve genot van het luneren bij Bauers niet laten ontgaan. Het verdient wel aanbeveling tevoren te reserveren (tel. 12516). Overigens kunnen de me nu's ook via de exclusieve catering-ser vice PPC worden thuisbezorgd. Bauers is elke dag - ook voor de lunch! - geopend vanaf 11.00 uur, behalve op zaterdag; dan opent het resaturant zijn deuren om 15.00 uur. IVN Eemland houdt 22 april 1989 in Baarn een vroege-vogel-wandeling op het Landgoed Buitenzorg, gelegen pal naast (boszijde) Kasteel Groeneveld. De uitbundige zang in de paar-tijd en de herkenning daarvan vormt het onder werp. Neem vooral uw kijker mee! Ge start wordt vanaf het parkeerterreintje aan de Ravensteinselaan, dicht naast de oprijlaan van Groeneveld, om 06.00 uur. In mei leggen alle vogels een ei. Maar voor het zover is wordt er heel wat afge zongen, vooral in de prille morgenuren. Vandaar die matineuze start. Voordat vogels toekomen aan het vinden van een partner, aan het bouwen van een nest en aan het leggen van eieren, wordt door de vogelmannetjes hun eigen woongebied, hun territorium afgeba kend. Bovendien lokken ze met hun zang een vrouwtje. Je mag dus wel stel len dat een vogel zich, zonder hulp van de zang niet zou kunnen voortplanten. Elke vogel zingt op zijn eigen manier. Van sommige vogels herkennen we het geluid heel gemakkelijk (kraai, haan, merel) maar veel vogelzang is voor de meeste mensen toch moeilijk te herken nen. Om dit te leren bestaan goede ge luidsbanden, maar de mooiste manier is toch eigenlijk het wandelend verken nen met een kenner. Door de zeer gevarieerde begroeiing van Buitenzorg komen er ook veel vo gelsoorten voor. Natuurlijk horen we de gewone, bekende vogels het meest, zoals merel, roodborst, winterkoning, vink, koolmees en pimpelmees. Maar ook andere, minder bekende soorten zullen zich zeker laten horen, zoals tjift jaf, fitis, zwartkop en tuinfluiter, en mis schien maken we ook nog wel het balt sen van de groene en de zwarte specht mee. Vogels zingen vooral 's morgens vroeg, want dan is het nog te donker om op voedsel uit te gaan en bovendien zijn dan hun vijanden, zoals de roofvogels, nog niet wakker. Vroeg uw bed uit, dat wel, maar de prachtige zang en de heer lijke rust in het bos maken het meer dan de moeite waard. Meer informatie: tel 22119 of 25703. Het ICTO (Interkerkelijk Comité Twe ezijdige Ontwapening)afd. Baarn-Soe- st e.o. hield maandagavond 10 april j.1. haar voorjaarsbijeenkomst in "De Rank" aan de Soesterbergsestraat 18 te Soest, met als spreker Mr. F. van Raa lte, oud-ambassadeur met het onderw erp: "Wat betekent het nieuwe denken in Moskou voor de internationale spa- nningsgebieden". Na de opening schetste Mr. van Raalte eerst de ontwikkeling van de internati onale politieke situatie van de laatste 35 jaar. Hij maakte als diplomaat alles van nabij mee op de posten waar hij was ges tationeerd (Athene, Sofia, Warschau, Rhodesië, Dublin, Hongkong). Wat Europa betreft werden deze jaren geke nmerkt door het lidmaatschap van de NAVO en een sterke band met de V.S. Daartegenover stond de communistis che ideologie, waarin het vijand-denk en de voornaamste drijfveer was voor een enorme bewapening te land, ter zee en in de lucht, die het Oostblok, met de Sovjet-Unie als inspirator en dictator, een veelvoudige overmacht op het wes ten verschafte, met als exponent het cle- aire arsenaal. De Sovjet-Unie: Militair een reus, economisch een dwerg. Het oude denk en, lange rijen voor de winkels, lege wi nkels, lege borden. Maar: morgen wor dt het beter, en"de Internationale zal morgen heersen op aard". En nu is Gorbatsjov gekomen. Is daarmee de la ndbouw uit zijn deplorabele toestand gehaald? Neen. Is het militaire macht sdenken verminderd? Ja, iets, maar lang niet genoeg. De spreker stelde va st, dat perestroika (=herstructurering) en glasnost (=openheid) als twee zwaluwen voor de volle zomer worden aangezien, terwijl ze hoofdzakelijk di- enen voor binnenlands gebruik. Mos kou heeft dringend een adempauze no dig om de totaal vastgelopen economie te moderniseren. De nieuwe doelrichti- ng is: het her-bevestigen van de Sovjet- Unie als supermogendheid. Zo past Gorbatjov uitstekend in de rij van Le- nin, Stalin, Chroetsjov en Bresnjev. Het "nieuwe denken" is een crisis-bele- id, vandaar dat Lord Carrington, ex-se cretaris-generaal van de NAVO uitsprak, dat het gevaar van een onvoorzichtige ontwapening groter is dan dat van de voorzichtige bewapeni ng. Uit bittere economische noodzaak is de export van de Moskou-ideologie verminderd, zodat ook het A.N.C. in Zuid-Afrika aanzienlijk minder Sovjet- steun ontvangt en bezig is haar heil te zoeken bij de blanke liberalen. Terugkerend naar de titel van de lezing onderstreepte de spreker nog eens, dat tegenover het Oostblok een politiek pa st van hardheid en no-nonsense en mi sschien wordt Rusland van totalitaire een autoritaire staat, en dan is er al iets gewonnen, ook voor de denk- en spree- kvrijheid aldaar. Deze door een goed bezette zaal aangehoorde lezing werd gevolgd door een geanimeerde discuss ie. Soesterbergsestraat 47 Winkelcentrum Soest Zuid 02155-13109 van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Het interieur van Bauers restaurant aan de Burgemeester Grothestraat. leen op zondag bij Bauers. Vanaf ca. 15.00 uur tot het moment waarop de keuken sluit bestaat de mogelijkheid. De samenstelling van het menu wordt in het algemeen overgelaten aan de gastheren, met die verstande dat na tuurlijk wel wordt geïnformeerd waar de gast per sé niet van houdt. "Houdt een van de gasten bijvoorbeeld hele maal niet van garnalen, dan weten we dat natuurlijk graag," aldus Beenen. "We kunnen bijvoorbeeld, als iemand niet dol is op vis, een luneer-menu sa menstellen dat uitsluitend met vleesge rechten is opgezet, maar voor de rest is het een beetje een verrassing. De gasten geven het als het ware aan ons uit han den, een kwestie van vertrouwen."

Soester Courant | 1989 | | pagina 19